Dziwny i nagły wysyp pryszczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-24, 11:49   #1
tsukimi
Przyczajenie
 
Avatar tsukimi
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Question

Dziwny i nagły wysyp pryszczy


Witam! Od pewnego czasu, może dwóch/trzech miesięcy, zauważyłam zmianę w mojej twarzy. Mianowicie pojawiły się na niej pryszcze w okolicach policzków i wokół brody (nie są one na brodzie, tylko obok, mam nadzieję, że grafika przedstawi lepiej to niż ja). Pryszcze te są początkowo zwykłymi krostami, ale potem się powiększają i robią się takie żółte, z ropą. Nie jest to zaawansowane stadium, ale niepokoi mnie taki nagły wysyp, bo dotychczas takie krostki pojawiały się bardzo rzadko, a strefa objęta trądzikiem, była typową strefą T - czoło, nos i broda. Dodatkowo myślałam, że już mi przechodzi, a tu takie coś. Jest to dość męczące, zwłaszcza, że nieraz te krosty... swędzą. Smarowałam je Neomycyną, efekt jakiś tam był, ale i tak wracały. Od czasu do czasu używam żelu do trądziku, ale za wiele to on nie pomaga. Naprawdę nie wiem co z tym problemem zrobić, bo raczej nic się nie zmieniło w mojej diecie czy pielęgnacji (dodam, że w zasadzie rzadko czegokolwiek używałam, bo było wszystko w porządku), a nie ma mowy o podrażnieniach spowodowanych kosmetykami, bo się nie maluję. Ciągle się zastanawiam czy nie iść z tym do dermatologa (trochę żal mi wydać 100zł za wizytę w błoto, bo przez doświadczenie do publicznego nie mam zamiaru iść), a z drugiej strony wolę dopytać się na forum, bo być może ktoś miał podobny problem i da się go jakoś inaczej rozwiązać.
Pragnę dodać, że to raczej nie jest problem spowodowany dojrzewaniem, bo trądzik już mi się uspokoił przed wystąpieniem tego problemu. Promienie UV - szczerze mówiąc, to wątpię, bo staram się unikać słońca oraz opalenizny.

Dołączam zdjęcia:
Pola zaznaczone na zielono to obszar, na którym dawniej tylko występowały krosty. Na czerwono - te nowe, gdzie zaczęły się pojawiać.
Tutaj zdjęcie krost z policzków z lampą błyskową, z którą nie wyglądają aż tak... źle. Jednak w dziennym świetle i w lustrze wyglądają naprawdę okropnie.
tsukimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 15:57   #2
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Dziwny i nagły wysyp pryszczy

Hm, szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego wciąż zwlekasz z wizytą u dermatologa? Jeżeli stan Twojej cery pogorszył się nagle, powinnaś szybko to skonsultować. Być może to zmiany hormonalne, które trzeba leczyć? (nie nie, same się nie wyleczą ...) Może uczuliłaś się na jakiś produkt spożywczy (który zaczęłaś spożywać mniej więcej w tamtym okresie?)? Koleżanki z internetu raczej Ci tutaj nie pomogą.
Piszesz że owe wypryski wyglądają w lustrze 'okropnie'. Nie zwlekaj, skonsultuj to z kimś, kto dotknie Twojej skóry, zbada, wyśle na badania i postawi diagnozę
Powodzenia!
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 19:46   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dziwny i nagły wysyp pryszczy

poczytaj tego bloga, jak dla mnie skarbnica wiedzy http://kosmostolog.blogspot.com/
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 20:46:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.