Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 _________ - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-06, 15:40   #3601
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
na zdjeciach wyglada jak jest rozlozona spacerowka tak fotelik samochodowy maxi cosi wiec na moje oko ok ale wsadz tam mala i zobaczysz tak ja mysle

jakas ciemna chmura naszla u mnie moze lunie w niej
muszę właśnie tak zrobić, innej opcji przekonania się nie ma
u nas nadziei na ochłodzenie brak Laura śpi w samym pampku właśnie.

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Wiecie jaka ze mnie gapa...
Kupilam jeszcze bedac w ciazy 2 smoczki uspakajacze dla Szymona i nie pamietam czy one byly od 0-3 mcy czy od 0-6 mcy

Ale znalazlam na all takie same jakie mam i pisze ze sa one od 0-3 mcy wiec musze mu chyba kupic nowe bo ciagle ssie te do 3 mcy hihih

A jakie macie smoczki dla maluszkow? Ja mam z aventu, Szymon ogolnie nie przepada za sztucznym cyckiem (smoczkiem) ale do usniecia mu daje przytrzymam troszke i załapie i potem wypluwa i wybiera kciuk no ale do usniecia cos tam lubi zassac

Co myslicie o tym? http://allegro.pl/mambaby-perfect-na...406974575.html
Tylko ze ten jest od 6 mca...

Myslalam jeszcze zeby z tt kupic? Macie z tt?
Chcialabym taki najb podobny do piersi
Ja też mam aventa ale 0-6 m-cy, posiadam również TT ale mała go nie chce i tych rossmanowskich tak samo dla niej tylko avent pasuje i koniec. A dla Szymonka to obojętne jaki smok? Mi się bardzo te z MAM, Lovi czy Nuka podobają, ale co z tego... sama ssać nie będę

Mi się te buty o których rozmawiacie dla dorosłych też nie podobają nigdy bym ich nie ubrała ale dla dzieci są ok, nawet są wydania jakieś zwierzaczki czy coś

mała przysnęła - skubana w dzień jak jest śpiąca to ściąga sobie pieluszkę pod głowę, przekręca się na boczek (zazwyczaj na lewy) i ładnie śpi bez noszenia, bujania itp. Szkoda, że w nocy tak nie umie a teraz matka trochę posprząta.
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:41   #3602
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Dzieki za odp w spr smoka
Zgłebie temat smoczkow wieczorem bo zaraz chce wkoncu wyjsc na spacer wczesniej sie nie dalo....


Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Flower może gdzieś będziesz mogła sobie ulżyć i ściągnąć mleko,bo nie będziesz się dobrze bawiła z dwoma bombami tykającymi pod szyją ...ja raz byłam na weselu jak Nina miała 5 miesięcy to chodziłam z tż "na pokój" i ściągałam , tż mi pomagał się rozpiąć ( kiecka ) i zapiąć ( kiecka ...tak dodaję dla Tych z włochatymi myślami )

Ja tam nie wierze ze pomagal sie tylko rozpiac
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:42   #3603
evvcia_
Wtajemniczenie
 
Avatar evvcia_
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 074
GG do evvcia_
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
i Iw, Kulkaaga też ( może ten nasz biznes nad morzem otworzyła i już kręci kasiorę )
a ja ostatnio myślałam o Alamig i jej Szymonku, bo też nic się nie udziela kobieta.
__________________


Razem, 19.12.04
Zaręczona, 1.01.11
Córeczka Laura, ur. 22.03.12
Będziemy ślubować 31.08.13



evvcia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:43   #3604
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Flower może gdzieś będziesz mogła sobie ulżyć i ściągnąć mleko,bo nie będziesz się dobrze bawiła z dwoma bombami tykającymi pod szyją ...ja raz byłam na weselu jak Nina miała 5 miesięcy to chodziłam z tż "na pokój" i ściągałam , tż mi pomagał się rozpiąć ( kiecka ) i zapiąć ( kiecka ...tak dodaję dla Tych z włochatymi myślami )

Ja burzę lubię jak jestem w domu, ale jak sobie tak leżę to potem mi się żal robi tych , co gdzieś w jakiś domkach lichych mieszkają i się boją itd.


Co do urody butów to sobie czasem kupuje piękne kowadełka dla stópek, Ninie też bym mogła lajsnąć jakieś sandacze z kwiateczkami itd. ale ona jest taki dzikusek mały , biegający , skaczący , więc kupuję Jej sportowe i wygodne, a siłą rzeczy czasem mniej urodziwe .....ale prawda jest ,że te crocsy to takie nadmuchane wydanie "plastików " Pamietacie te buciki?

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------



myslę ,że dla maluszka do 6 miesięcy , no do roku maks to ok, ale nie do 24 miesięcy, jakoś sobie tego nie wyobrażam, no i drogie to bardzo...ja mam fp i jest używany na okrągło od dwóch lat ponad

ale jak masz chęc to kup, potem nam opowiesz czy fajny, bo tak z obrazka to cięzko wysnuć

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------



i Iw, Kulkaaga też ( może ten nasz biznes nad morzem otworzyła i już kręci kasiorę )
Tego jeszcze nie slyszalam
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:44   #3605
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

evvcia wlasnie nie wiem czy mu obojetne bo tylko tych z aventu uzywamy, a chcialam cos innego sprobowac...
chociaz konia dobrze prawi, moze lepiej nie kupowac juz zandego smoka a probowac odzwyczajac....
sama juz nie wiem
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!

Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:51   #3606
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
muszę właśnie tak zrobić, innej opcji przekonania się nie ma
u nas nadziei na ochłodzenie brak Laura śpi w samym pampku właśnie.



Ja też mam aventa ale 0-6 m-cy, posiadam również TT ale mała go nie chce i tych rossmanowskich tak samo dla niej tylko avent pasuje i koniec. A dla Szymonka to obojętne jaki smok? Mi się bardzo te z MAM, Lovi czy Nuka podobają, ale co z tego... sama ssać nie będę

Mi się te buty o których rozmawiacie dla dorosłych też nie podobają nigdy bym ich nie ubrała ale dla dzieci są ok, nawet są wydania jakieś zwierzaczki czy coś

mała przysnęła - skubana w dzień jak jest śpiąca to ściąga sobie pieluszkę pod głowę, przekręca się na boczek (zazwyczaj na lewy) i ładnie śpi bez noszenia, bujania itp. Szkoda, że w nocy tak nie umie a teraz matka trochę posprząta.
łi tam , nikt by nie musiał wiedzieć, tylko my
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:52   #3607
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Flower może gdzieś będziesz mogła sobie ulżyć i ściągnąć mleko,bo nie będziesz się dobrze bawiła z dwoma bombami tykającymi pod szyją ...ja raz byłam na weselu jak Nina miała 5 miesięcy to chodziłam z tż "na pokój" i ściągałam , tż mi pomagał się rozpiąć ( kiecka ) i zapiąć ( kiecka ...tak dodaję dla Tych z włochatymi myślami )
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 15:53   #3608
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Dzieki za odp w spr smoka
Zgłebie temat smoczkow wieczorem bo zaraz chce wkoncu wyjsc na spacer wczesniej sie nie dalo....




Ja tam nie wierze ze pomagal sie tylko rozpiac
no nie tylko , stał i się pewnie zastanawial jak można tyle mleka marnować i gdzie jest najbliższa mleczarnia
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 15:54   #3609
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Andrea śpi ...ona to uwielbia spać jak zbliża się czas kąpieli .

Kupiłam dziś Andrei Rampersy z F&F w przecenie z 32 i coś (????) na prawie 10zł...Ale jakoś w tą przecenę nie wierzę, bo nie kupiłabym ich za 32zł
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:11   #3610
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
evvcia wlasnie nie wiem czy mu obojetne bo tylko tych z aventu uzywamy, a chcialam cos innego sprobowac...
chociaz konia dobrze prawi, moze lepiej nie kupowac juz zandego smoka a probowac odzwyczajac....
sama juz nie wiem
wszystkie ciężkie zadania lepiej sobie przed powrotem do pracy wykonać, m.in. oduczanie od smoka, bo jeśli teraz to będzie męczące to po powrocie do pracy będzie sto razy bardziej

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie slyszalam
bo to przed chwilą wymyśliłam, ale czy nie ma takich bucików? piękne, ale z wygodą mają mało wspólnego, oczywiście są też piękne buciki na koreczkach Manolo Blahnik,pewnie wygodne, bo wylane odpowiednio, ale ceny mają z kosmosy, no i gdzie ja w sumie na szpilkach, normalnie jak świnka piggy
http://idolo.pl/i/galeria/23/33/s2_125463.jpg

toczka w toczkę ja ino włos inny

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2012-07-06 o 16:17
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:16   #3611
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Eryk dwa razy wzial ode mnie z reki koleczko-gryzaczek
Ale jestem z niego dumna,umie cos nowego
Ale byl skupiony,zeby zapanowac nad raczka i chwycic...



Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/buty-klapki-crocs-...437549507.html

a u nas tyle kosztują ? dziwne to dziwne

No dziwne,ale pisze ze te u nas oryginalne,a tanie sa...


Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Dziewczynki ja wciąż nie kupiłam leżaczka żadnego bo nie mogę się zdecydować...już byłam przekonana że chcę ten FP do 18 kg ale ten mnie kusi strasznie...myślicie że fajne toto jest?
http://scandinavianbaby.pl/product-p...wy-bezowy.html
Na pewno nowoczesne i minimalistyczne.To nie moj styl jednak.Ja lubie dla dzieci,rzeczy przede wszystkim kolorowe.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 16:25   #3612
rybka13
Zakorzenienie
 
Avatar rybka13
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 353
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Hej laski
Nie wiem czy wam zazdroscic czy wspolczuc tego upalu... Ja cieplolubna jestem ale 35 stopni to chyba w pl nie doswiadczylam na wlasnej skorze.

Nowaken bardzo mi przykro z powodu siostry, smute to

Flower ciesze sie ze to jednak nie kleszcz, ale strachu sie najadlas...

Gosia a na cieknace mleko sprobuj moze te plastikowe protectory, czy jakos tak, moze by sie sprawdzily. Mi nigdy samoistnie mleko nie leci, tylko wtedy jak mala cycki poruszy tzn zacznie jesc i pusci. Nawet jak sa przepelnione to sie dzielnie trzymaja
Co do kuzynki to musisz to przemyslec, ale zobacz ledwo z mama udalo wam sie jakos porozumiec a teraz znow kuzynka? Jak ona chce sama sobie poradzic majac male dziecko... Raczej ciezko by jej bylo, mysle ze chodzi jej wlasnie o to abyscie wy ja przyjeli do siebie.

Ja jeszcze o krzeselku nie myslalam, ale w sumie nie zaszkodzi sie rozejrzec za czyms.

My wczoraj bylismy w konsulacie, 230 km w jedna strone, corcia byla bardzo dzielna, ale wieczorem juz bardzo przemeczona bo spala tylko 2 razy po pol godziny przez caly dzien. Paszport do odbioru za 3 tyg, na szczescie nam przysla z racji tego ze tak daleko mieszkamy.

Ja dzis bylam na wizycie w przychodni. Wywiad ze mna robili chyba wyrxuce swoja wage bo mi dodaje 5kg malpa waze 56 i mierze 174cm, nie kazala mi juz chudnac pielegniarka, bo powiedxiala ze sie zaczna martwic o mnie. Ale mi samo wszystko zlecialo, no moze corcia troche pomaga

Dzis malutka bardzo marudna, ciagle stekala, poplakiwa, nie wiem co sie dzieje. Moze zabki? Na dole ma opuchniete dziaselka. Rano i wieczorem placze na brzuszek :/ nie wiem co robic, w aptece kazali dawac paracetamol-ona go nie znosi, wypluwa, placze. Dzis jak jej podalam to sie mocno zachlysnela az sie wystraszylam, bo ja chyba przytknelo
Nie wiem co innego moglabym jej podac, jak uda sie ze normalnie polknie ten syrop to sie uspokaja ale zazwyczaj placze jak juz widzi butelke...
A na brzuszek chyba kupie znow infacol, ale to ma waznosc tylko 3tyg. Sa jakies inne kropelki z dluga data waznosci dla dzieci po wyzej 3msc?

Ja mimo ze nie mam tak lekko, bo jednak sama ze wszystkim, maz tylko z doskoku to sie jednak w ciagu 2 lat zdecyduje na drugie dziecko. Na poczatku pewnie lekko nie bedzie, ale tak jak konia mowi- potem latwiej ogarnac, zajac tym samym itd.
Konia a jesli moge zapytac - czemu tak dlugo zwlekaliscie z pierwszym dzieckiem, pisalas kiedys ze z tz jestescie juz 8lat. Dlugo nie ze do tego Twojego starczego wieku bowciaz jestes mloda i to dobry czas na dzieci ale czemu po 5 czy 6 latach zwiazku? Nie musisz odpowiadac jesli nie chcesz
Ja moze szybciej bym sie zdecydowala, ale nie mialam ojca dziecka

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Sorki za bledy pisze z telefonu. Moja corcia spi juz 2 h jak nigdy.

Edytowane przez rybka13
Czas edycji: 2012-07-06 o 16:27
rybka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:34   #3613
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
w murze nie idzie calkiem na plasko rozlozyc, ale prawie

http://wozki-foteliki.pl/uploady/mura_plecy.jpg
To nie jest opcja całkiem na płasko...tylko ta pod kątem 45 stopni. Całkiem na płasko jak najbardziej się da (chyba jeszcze dobrze wózka nie obejrzałaś Ja mam Murę i w sobotę przesadziłam Młodą do spacerówki.
Tyle że moja jest duża...ubranka już na 74 nosi.
http://www.tosia.pl/sklep/product/p/...si,mura,4.html
na filmiku od 4 minut i 30 sekund
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:41   #3614
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez rybka13 Pokaż wiadomość
Hej laski
Nie wiem czy wam zazdroscic czy wspolczuc tego upalu... Ja cieplolubna jestem ale 35 stopni to chyba w pl nie doswiadczylam na wlasnej skorze.

Nowaken bardzo mi przykro z powodu siostry, smute to

Flower ciesze sie ze to jednak nie kleszcz, ale strachu sie najadlas...

Gosia a na cieknace mleko sprobuj moze te plastikowe protectory, czy jakos tak, moze by sie sprawdzily. Mi nigdy samoistnie mleko nie leci, tylko wtedy jak mala cycki poruszy tzn zacznie jesc i pusci. Nawet jak sa przepelnione to sie dzielnie trzymaja
Co do kuzynki to musisz to przemyslec, ale zobacz ledwo z mama udalo wam sie jakos porozumiec a teraz znow kuzynka? Jak ona chce sama sobie poradzic majac male dziecko... Raczej ciezko by jej bylo, mysle ze chodzi jej wlasnie o to abyscie wy ja przyjeli do siebie.

Ja jeszcze o krzeselku nie myslalam, ale w sumie nie zaszkodzi sie rozejrzec za czyms.

My wczoraj bylismy w konsulacie, 230 km w jedna strone, corcia byla bardzo dzielna, ale wieczorem juz bardzo przemeczona bo spala tylko 2 razy po pol godziny przez caly dzien. Paszport do odbioru za 3 tyg, na szczescie nam przysla z racji tego ze tak daleko mieszkamy.

Ja dzis bylam na wizycie w przychodni. Wywiad ze mna robili chyba wyrxuce swoja wage bo mi dodaje 5kg malpa waze 56 i mierze 174cm, nie kazala mi juz chudnac pielegniarka, bo powiedxiala ze sie zaczna martwic o mnie. Ale mi samo wszystko zlecialo, no moze corcia troche pomaga

Dzis malutka bardzo marudna, ciagle stekala, poplakiwa, nie wiem co sie dzieje. Moze zabki? Na dole ma opuchniete dziaselka. Rano i wieczorem placze na brzuszek :/ nie wiem co robic, w aptece kazali dawac paracetamol-ona go nie znosi, wypluwa, placze. Dzis jak jej podalam to sie mocno zachlysnela az sie wystraszylam, bo ja chyba przytknelo
Nie wiem co innego moglabym jej podac, jak uda sie ze normalnie polknie ten syrop to sie uspokaja ale zazwyczaj placze jak juz widzi butelke...
A na brzuszek chyba kupie znow infacol, ale to ma waznosc tylko 3tyg. Sa jakies inne kropelki z dluga data waznosci dla dzieci po wyzej 3msc?

Ja mimo ze nie mam tak lekko, bo jednak sama ze wszystkim, maz tylko z doskoku to sie jednak w ciagu 2 lat zdecyduje na drugie dziecko. Na poczatku pewnie lekko nie bedzie, ale tak jak konia mowi- potem latwiej ogarnac, zajac tym samym itd.
Konia a jesli moge zapytac - czemu tak dlugo zwlekaliscie z pierwszym dzieckiem, pisalas kiedys ze z tz jestescie juz 8lat. Dlugo nie ze do tego Twojego starczego wieku bowciaz jestes mloda i to dobry czas na dzieci ale czemu po 5 czy 6 latach zwiazku? Nie musisz odpowiadac jesli nie chcesz
Ja moze szybciej bym sie zdecydowala, ale nie mialam ojca dziecka

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Sorki za bledy pisze z telefonu. Moja corcia spi juz 2 h jak nigdy.
już babcinka spieszy z odpowiedzią , tylko czy ja sobie przypomnę z tą starczą sklerozą czemu my tak późno dziecko posiedliśmy ?

to było tak, że obydwoje z tż wychodzimy z założenia ,że lepiej bylo stabilnie stać na nogach a potem o dziecku myśleć, ja tam może i bardziej szalona jestem niż tż, ale dobrze ,ze jest jak jest....najpierw studia, potem ja pracy długo nie mialam, , potem jak miałam to czekałam na umowę normalną i tak nam zleciało ..nacieszyliśmy się sobą przed ślubem, po ślubie i potem zaczeliśmy się rozmnażać
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:41   #3615
Zia_
Zadomowienie
 
Avatar Zia_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez desia888 Pokaż wiadomość

Co do tych falszywych crocsow jeszcze to Adas mial takie w hiszpanii za 3 euro do latania wlasnei przy basanie itp i byly takie jakies dzwinie wyprofilowane ze on ciagle sie w nich potykal, a przy basenie to nieciekawa sprawa jak sie przewroci.
No i kupiilismy prawdziwe crocsy i roznica ogromna!
Ja juz teraz nie kombinuje. Tak jak zreszta z innymi butami, kupuje dobre - ecco, zawsze maja jekis przeceny
Jesli ktos nie ma pieniedzy na to , to co innego, ale nie mysle raczej w ten sposob ze szkoda kasy dla dziecka
Ja tez wole mniej a dobre - i tez czesto poluje na wyprzedazach. Na moje crocsy-brzydaki polasilam sie bo byly tanie, za 179zl to bym nie kupila bo mam weza w kieszeni Rozumiem dac troche kasy za porzadne buty ze skory ale nie za kawalek gumy No ale dla dzieci to sie wlasnie wiecej zrobi, Anie dzis obkupilam troche choc przecen niet a na dorosly dzial nawet nie zajrzalam

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Wiecie jaka ze mnie gapa...
Kupilam jeszcze bedac w ciazy 2 smoczki uspakajacze dla Szymona i nie pamietam czy one byly od 0-3 mcy czy od 0-6 mcy
Ja mam aventy ktore sa 0-6 o takie:
http://allegro.pl/avent-smoczek-uspo...459570882.html

FLower, baw sie zacnie na weselu!

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
Ja mam z nuka , taki z kauczuku czyli żółtej gumy i taki Jej pasuje, choć woli palucha ....ale coraz mniej i jednego i drugiego używamy

ten smoczek co pokazujesz może fajny, ale ja sobie myślę tak,lepiej wiedzieć,że dla zgryzu smoczki są średnie i w miarę szybko oduczać niż kupować takie co nie szkodzą, bo potem można przesuwać ten czas oduczania ( no bo przecież na zeby nie szkodzą ) i tą metodą dziecko kończy 2 lata i z mosiem lata
Konia, napisz prosze jak 'odzwyczajasz' Kaje od smoka? Bo to temat ktory mi troche ciazy - Ania uzywa smoczka do spania (zasypiania) - wiekszosc czasu w nocy spi bez ale nad rankiem albo w trakcie drzemek czesto. Prawie sie nie zdarza zeby nie wyplula po jakims czasie, juz jej to nie wybudza jak na poczatku. Ja myslalam zeby smoka do spania trzymac min do roczku a moze i dluzej. W ogole jej nie daje w czasie niespankowym. W jakim wieku odzwyczailas Nine?

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
a ja ostatnio myślałam o Alamig i jej Szymonku, bo też nic się nie udziela kobieta.
A ja o Lenie_mi, Cottonku, Adze...
Zia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:44   #3616
MoniaHan
Wtajemniczenie
 
Avatar MoniaHan
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 2 481
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

My mamy chyba 5 rodzajow smoczkow, kiedys jak Hanka lubila smoczek to tylko z aventu, wszystkie inne byly be tylko avent,teraz juz nawet avent to wrog

Hania ma juz trzecia drzemke dzis, siedzimy sobie na lawce przed domem a Hania spi wtulona w moj szalik (taki letni oczywiscie a nie zimowy, chociaz kurtke mam zalozona bo siedzimy w cieniu.

Dziewczyny a gdzie Wy trzymacie puszki z mm zwlaszcza w taki upal? bo ja nie wiem czy mam trzymac w lodowce czy w szafce, w kuchni mam tak 21-22stopnie.
__________________
Hania 14.03.2012


http://www.suwaczek.pl/cache/99ac688358.png
MoniaHan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 16:49   #3617
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Dziewczynki ja wciąż nie kupiłam leżaczka żadnego bo nie mogę się zdecydować...już byłam przekonana że chcę ten FP do 18 kg ale ten mnie kusi strasznie...myślicie że fajne toto jest?
http://scandinavianbaby.pl/product-p...wy-bezowy.html
Ciekawe to to jest, ale zdecydowanie za drogie... ja kupiłam leżaczek dopiero w tym tygodniu: http://allegro.pl/bright-starts-leza...460525096.html - on jest do 18kg
Przyszedł wczoraj i już jestem mega zadowolona, bo mogłam spokojnie robić sniadanie jak Mąż się kąpał rano... i to samo z obiadem, a Hania sobie oglądała kuchnię z innej perspektywy

A co do tych butów, o których piszecie, to kiedyś mierzyłam i rzeczywiście wygodne, ale ja nie znoszę takich gumowych... więc odpadają... a jeden z moich przedszkolaków nazywa je: "gumobuty wodne"
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 17:05   #3618
aalegna
Wtajemniczenie
 
Avatar aalegna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 296
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
a to podałaś go z mm czy ze swoim odciągnietym? bo ddziś właśnie oglądałam w sklepie te kleiki i kaszki i tam piszą że z mm i zgłupiałam czy można ze swoim mlekiem też to zrobić czy nie bardzo???
__________________
Nasz wielki dzień: 26.06.2010
Sebuś 20.03.2012
aalegna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 17:22   #3619
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez aalegna Pokaż wiadomość
a to podałaś go z mm czy ze swoim odciągnietym? bo ddziś właśnie oglądałam w sklepie te kleiki i kaszki i tam piszą że z mm i zgłupiałam czy można ze swoim mlekiem też to zrobić czy nie bardzo???
ja tylko powiem, że można,ja tak robiłam, jako taki kleik do picia, bo gdybyś chciała tak na gęsciej do podania łyżeczką, to na mleku ludzkim takie klieki kaszki nie wychodzą, po chwili robią się takie rzadkie bardzo ,że łyżeczką nie spsób podać , tym bardziej że dziecko się kręci itd.
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 17:31   #3620
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez aalegna Pokaż wiadomość
a to podałaś go z mm czy ze swoim odciągnietym? bo ddziś właśnie oglądałam w sklepie te kleiki i kaszki i tam piszą że z mm i zgłupiałam czy można ze swoim mlekiem też to zrobić czy nie bardzo???
a kleik czym sie rozni od kaszki?? wiem ze jedno jest na mleku drugie na wodzie robione
__________________
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 17:37   #3621
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
a kleik czym sie rozni od kaszki?? wiem ze jedno jest na mleku drugie na wodzie robione
nie nie,
i jedno i drugie idzie zrobić albo na mleku albo na wodzie, jedne i drugi występują już z mlekiem w sobie ( to tylko na wodę się wrzuca i mieszasz i jest) albo takie co trzeba robić na mleku , bo nie mają mleka w sobie

różnią się metodą powstawania jedne są z mąki ryżowej ( kleiki ) a kaszki nie wiem z czego, ogólnie chodzi o rozdrobnienie i jak się je uzyskuje kleiki sa bardziej miałkie wg mnie
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 17:48   #3622
desia888
Wtajemniczenie
 
Avatar desia888
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 2 649
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
muszę właśnie tak zrobić, innej opcji przekonania się nie ma
u nas nadziei na ochłodzenie brak Laura śpi w samym pampku właśnie.



Ja też mam aventa ale 0-6 m-cy, posiadam również TT ale mała go nie chce i tych rossmanowskich tak samo dla niej tylko avent pasuje i koniec. A dla Szymonka to obojętne jaki smok? Mi się bardzo te z MAM, Lovi czy Nuka podobają, ale co z tego... sama ssać nie będę

Mi się te buty o których rozmawiacie dla dorosłych też nie podobają nigdy bym ich nie ubrała ale dla dzieci są ok, nawet są wydania jakieś zwierzaczki czy coś

mała przysnęła - skubana w dzień jak jest śpiąca to ściąga sobie pieluszkę pod głowę, przekręca się na boczek (zazwyczaj na lewy) i ładnie śpi bez noszenia, bujania itp. Szkoda, że w nocy tak nie umie a teraz matka trochę posprząta.
Adas ma z samochodami i jest bardzo zadowolony z nich
Wiedza co dzieci lubia
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
łi tam , nikt by nie musiał wiedzieć, tylko my
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
wszystkie ciężkie zadania lepiej sobie przed powrotem do pracy wykonać, m.in. oduczanie od smoka, bo jeśli teraz to będzie męczące to po powrocie do pracy będzie sto razy bardziej

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------


bo to przed chwilą wymyśliłam, ale czy nie ma takich bucików? piękne, ale z wygodą mają mało wspólnego, oczywiście są też piękne buciki na koreczkach Manolo Blahnik,pewnie wygodne, bo wylane odpowiednio, ale ceny mają z kosmosy, no i gdzie ja w sumie na szpilkach, normalnie jak świnka piggy
http://idolo.pl/i/galeria/23/33/s2_125463.jpg

toczka w toczkę ja ino włos inny
Oj tak, mam i ja jakies takie buty kupione bo ladne, ale chodzic w nich to juz wyzsza szkola jazdy
Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Ja tez wole mniej a dobre - i tez czesto poluje na wyprzedazach. Na moje crocsy-brzydaki polasilam sie bo byly tanie, za 179zl to bym nie kupila bo mam weza w kieszeni Rozumiem dac troche kasy za porzadne buty ze skory ale nie za kawalek gumy No ale dla dzieci to sie wlasnie wiecej zrobi, Anie dzis obkupilam troche choc przecen niet a na dorosly dzial nawet nie zajrzalam


Ja mam aventy ktore sa 0-6 o takie:
http://allegro.pl/avent-smoczek-uspo...459570882.html

FLower, baw sie zacnie na weselu!


Konia, napisz prosze jak 'odzwyczajasz' Kaje od smoka? Bo to temat ktory mi troche ciazy - Ania uzywa smoczka do spania (zasypiania) - wiekszosc czasu w nocy spi bez ale nad rankiem albo w trakcie drzemek czesto. Prawie sie nie zdarza zeby nie wyplula po jakims czasie, juz jej to nie wybudza jak na poczatku. Ja myslalam zeby smoka do spania trzymac min do roczku a moze i dluzej. W ogole jej nie daje w czasie niespankowym. W jakim wieku odzwyczailas Nine?


A ja o Lenie_mi, Cottonku, Adze...
Tak, wlasnie zawsze mozna cos upolowac, a szczegolnie jesli chodzi o dziecko to wazne zeby buty byly miekkie i dobrze nozke trzymaly, a juz szczegolnie na poczatkyu gdy dziecko uczy sie chodzic!
Chyba cziqua miala w tym temacie doswiadczenie bo pracowala w sklepie z obuwiem dla dzieci?
Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
My mamy chyba 5 rodzajow smoczkow, kiedys jak Hanka lubila smoczek to tylko z aventu, wszystkie inne byly be tylko avent,teraz juz nawet avent to wrog

Hania ma juz trzecia drzemke dzis, siedzimy sobie na lawce przed domem a Hania spi wtulona w moj szalik (taki letni oczywiscie a nie zimowy, chociaz kurtke mam zalozona bo siedzimy w cieniu.

Dziewczyny a gdzie Wy trzymacie puszki z mm zwlaszcza w taki upal? bo ja nie wiem czy mam trzymac w lodowce czy w szafce, w kuchni mam tak 21-22stopnie.
Ja trzymam normalnie w kuchni w szafce a mam pewnie z 25 stopni czasami!
W lodowce to za zimno chyba!
__________________
Adas 23.08.2005


Viki 28.04.2012
desia888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 17:48   #3623
Cytrynka_Wawa
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynka_Wawa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 6 953
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
nie nie,
i jedno i drugie idzie zrobić albo na mleku albo na wodzie, jedne i drugi występują już z mlekiem w sobie ( to tylko na wodę się wrzuca i mieszasz i jest) albo takie co trzeba robić na mleku , bo nie mają mleka w sobie

różnią się metodą powstawania jedne są z mąki ryżowej ( kleiki ) a kaszki nie wiem z czego, ogólnie chodzi o rozdrobnienie i jak się je uzyskuje kleiki sa bardziej miałkie wg mnie
a dla dziecka czyms sie one wlasnie roznia?? ja podaje kaszke

dziewczyny caly dzien dzis spedzilam na wizazu w domu nic nie zrobione nawet spakowani nie jestesmy na jutro ale mam lenia masakra
__________________

Edytowane przez Cytrynka_Wawa
Czas edycji: 2012-07-06 o 17:50
Cytrynka_Wawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 18:12   #3624
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez gosica502 Pokaż wiadomość
Proszę bardzo emigra foty specjalnie dla Ciebie , to jest taki wózek

http://www.swiatwozkow.pl/baby-smile...zt-p-5346.html
dzieki
Cytat:
Napisane przez evvcia_ Pokaż wiadomość
Ja z małą teraz w wózku na spacer w ogóle nie wychodzę, bo mam niewentylowaną gondolę i tam jest taki ukrop i brak powietrza, że szok. ogólnie ona lubi w niej leżeć jeszcze mi nie marudzi, ale cała buda jest tak grubo obita, że tam zero tlenu jest wózek dostałam od koleżanki, a ona miała zimowe dziecko, więc mało z gondoli korzystała. Ale też ma opcję spacerówki tylko nie wiem czy rozkłada się na płasko (zakopałam ją głeboko przy przeprowadzce...), znalazłam jakieś foty tego typu wózka w necie. Możecie ocenić tę spacerówkę czy bym mogła jak coś małą w niej wozić czy jeszcze za wcześnie?
Oto on: http://pokazywarka.pl/m5ifad-2/
mysle ze warto wsadzic dziecko i sprobowac
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Eryk dzis sie dwa razy przewrocil z brzuszka na plecy,ale nie wiem czy to swiadomie,czy przypadkiem


(...)
Nie zlosc sie na Julke,ona nie chciala...
gratulacje dla Eryka


wiem ....
Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
E to fajnie wyglada ta spacerowka, wygodniej niz fotelik maxi cosi wedlug mnie, w w fotelku dziecko bardziej siedzi.
no i przewiewniejsza niz gondola.... a dzisiaj dzien okazal sie upalny... ostatnio jak po spacerze wyjmuje Jule z wozka (obojetnie czy w foteliku byla czy gondoli to cala jest mokra na pleckach i wlosach ...
Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Monia nie martw sie, przyjdzie i u Hani czas na przewracanie sie, kazde dziecko w swoim tempie zdobywa nowe umiejetnosci Moj Szymon na razie jak Twoja Hania robi mostek i przy tym jak robi mostek to odbija sie na boki tak zabawnie to wyglada I dzwiga glowe z pozycji lezacej do siadania Kiedys sie przewrocil z brzuszka na plecki ale chyba niechcacy Teraz mu cialko nie pozwala
Jak bylam poltora tyg u lekarza z mala na kontroli to pytal czy mala na boczek sie przekreca sama to mowie ze tak ale nie potrafi jeszcze z plecow na brzuch i odwrotnie (wtedy nie umiala z brzucha jeszcze na plecy, teraz juz umie ) to lekarz mi powiedzial ze to stanowczo za wczesnie i mam sie nie martwic
Jula reka sie odpycha i cyk juz jest na plecach, czasami samo z siebie sie przewroci te moje dziecie bo glowa za ciezka
Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Wiecie jaka ze mnie gapa...
Kupilam jeszcze bedac w ciazy 2 smoczki uspakajacze dla Szymona i nie pamietam czy one byly od 0-3 mcy czy od 0-6 mcy

Ale znalazlam na all takie same jakie mam i pisze ze sa one od 0-3 mcy wiec musze mu chyba kupic nowe bo ciagle ssie te do 3 mcy hihih

A jakie macie smoczki dla maluszkow? Ja mam z aventu, Szymon ogolnie nie przepada za sztucznym cyckiem (smoczkiem) ale do usniecia mu daje przytrzymam troszke i załapie i potem wypluwa i wybiera kciuk no ale do usniecia cos tam lubi zassac

Co myslicie o tym? http://allegro.pl/mambaby-perfect-na...406974575.html
Tylko ze ten jest od 6 mca...

Myslalam jeszcze zeby z tt kupic? Macie z tt?
Chcialabym taki najb podobny do piersi
Ja mam taki jak Zia pokazala z aventu tylko ten pierwszy w lewym rogu gornym na zdjeciu (taki transparentny rozowy i bialy)
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość

moja gondola jeszcze starczyłaby na długo, dzieci wyprostowanych nózek raczej nie mają , więc spoko, ale spacerowkę miałabym w wozkarni przykrytą kocem ( tż by mi ją rano zanosił wpiąć) i już bym nie musiała się targać z gondolą
z tego tez powodu chetnie mala przesadze, zeby tej wtretnej gondoli nie tachac na 2 pietro ... bo nie zawsze maz jest w domu.
Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
To nie jest opcja całkiem na płasko...tylko ta pod kątem 45 stopni. Całkiem na płasko jak najbardziej się da (chyba jeszcze dobrze wózka nie obejrzałaś Ja mam Murę i w sobotę przesadziłam Młodą do spacerówki.
Tyle że moja jest duża...ubranka już na 74 nosi.
http://www.tosia.pl/sklep/product/p/...si,mura,4.html
na filmiku od 4 minut i 30 sekund
tylko takie zdjecie znalazlam, ale juz maz mi przyniosl siedzisko z piwnicy i rozklada sie calkiem na plasko jak julcia sie obudzi (spi od 17.30 ) to ja wsadze i zobacze jak sie tam bedzie czula i czy sie nie ''gubi'' w tej przestrzeni bo moja to jednak mala jest - 58,5 cm i 5540g



Aguska a jak robisz ten kleik to ile go dodajesz do mleka??? Ja daje malej czasem na noc mm z kleikiem kuku i tak na oko daje 2 miarki jak do mm i jesto to geste ale leci przez smoczek jeszcze. Z tym ze nie sprawia ze dziecko mi przesypia nocki bo jest syte... mam kleik ryzowy z bobovita chyba i moze bym sprobowala....

---------- Dopisano o 19:12 ---------- Poprzedni post napisano o 19:07 ----------

HANIA a ja mam inna budke w spacerowce ... i teraz sprawdzilam i nie mam zamka zeby przyczepic ten material zeby ja powiekszyc ... hm. Idzie to dokupic?
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 18:12   #3625
koniakonia
Zakorzenienie
 
Avatar koniakonia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 222
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
a dla dziecka czyms sie one wlasnie roznia?? ja podaje kaszke

dziewczyny caly dzien dzis spedzilam na wizazu w domu nic nie zrobione nawet spakowani nie jestesmy na jutro ale mam lenia masakra
niby kleik delikatniejszy jest ponoć, ja tam też raczej na kaszce jechalam

ja też dzisiaj mam lenia, siedzę na pufie albo na podłodze i zabawiam dzieciaki , w przerwach na forum siadam i dzień zleciał

Edytowane przez koniakonia
Czas edycji: 2012-07-06 o 18:14
koniakonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:02   #3626
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez Cytrynka_Wawa Pokaż wiadomość
Wiktorek nauczyl sie przekrecac z brzuszka na plecki wiec skonczy sie spanie u nas w lozku z nim z brzegu juz
zdolny już chłopak

Cytat:
Napisane przez Aguśkaa83 Pokaż wiadomość
Hej

Bylam dzis u siebie w pracy poraz pierwszy od dlugiego czasu, zlozylam wniosek o dodatkowy urlop macierzynski. No wiec do 22 sierpnia mam urlop macierzynski, mam jeszcze 151 godzin urlopu wypoczynkowego z tamtego roku no i z tego ponad 190 godzin. Nowy urlop 10 dni ciągiem planuje wziac po urlopie z tamtego roku, reszte zaplanuje na grudzien zeby byc na swieta z dzieciaczkami...
Tak wiec do pracy bede wracac chyba dopiero pod koniec wrzesnia Takze jeszcze 3 miechy spokojnie moge pobyc z dzieciaczkami

Szymon spal pierwszy raz do 6 rano, mysle ze dzieki temu ze do mleczka na noc dodalam kleiczek

Juz czytam co u Was
Super że możesz jeszcze posiedzieć z dzieciaczkami
Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
o taki wozek kupilismy za jedyne £80

http://www.affordablebabycare.co.uk/...red/index.html

Jak Eryk pieknie glowke podnosi,

Ewelina wakacyjna slicznie sie prezentuje,

Basia i Macius tez cudnie wygladaja.
bardzo fajny wózek



Witam Was
U Nas nocka nie za bardzo Oskar budził się co 2 godz. w dzień też było źle bo taki upał że Oskar zasnąć nie umiał. Byliśmy z rana na dworze ale o 10 musieliśmy się zwijać do domu. W słońcu termometr pokazywał 40st a w domu mieliśmy 26 i nie dało się nic schłodzić. Dopiero po 15 zasnął na moich rękach i spał tak do 18 nie miałam serca go odkładać bo każda taka próba kończyła się płaczem.
O 18.30 kąpiel , karmienie i o 19.20 już odłożony do łóżeczka i śpi.

Od jakiegoś czasu udaje mi się go usypiać - fakt że na rękach ale nie muszę chodzić mogę siedzieć i lekko bujać cieszę się jak głupia bo chociaż tak odciąże kręgosłup.
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:09   #3627
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość





tylko takie zdjecie znalazlam, ale juz maz mi przyniosl siedzisko z piwnicy i rozklada sie calkiem na plasko jak julcia sie obudzi (spi od 17.30 ) to ja wsadze i zobacze jak sie tam bedzie czula i czy sie nie ''gubi'' w tej przestrzeni bo moja to jednak mala jest - 58,5 cm i 5540g


HANIA a ja mam inna budke w spacerowce ... i teraz sprawdzilam i nie mam zamka zeby przyczepic ten material zeby ja powiekszyc ... hm. Idzie to dokupic?
Tak sądziłam że jeszcze nawet nie sprawdziłaś jak się rozkłada.
Moja jak się urodziła miała 59 cm. Teraz pewnie ma z 70 cm i z 8 kg wagi...a urodziła się 2.03.

Także moja córa wygląda w niej całkiem normalnie- jakby z 7 miechów miała

Nie sądzę..generalnie do Mury ciężko cokolwiek dokupić. Żeby kupić parasolkę trzeba cały net przeszukać
Super wózek - ale wszystko musi być oryginalne..czyli drogie i trudno dostępne.

EDIT.
Ale jak to masz inną budkę? Może masz schowany ten materiał do kieszonki - czyli teraz masz zrobiony daszek letni?

Edytowane przez hania811
Czas edycji: 2012-07-06 o 19:14
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:27   #3628
tikki85
Zakorzenienie
 
Avatar tikki85
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 9 251
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Tak sądziłam że jeszcze nawet nie sprawdziłaś jak się rozkłada.
Moja jak się urodziła miała 59 cm. Teraz pewnie ma z 70 cm i z 8 kg wagi...a urodziła się 2.03.
Duża dziewczynka . Moja to dopiero ma ze 60cm a za tydzień będzie mieć 3 miesiące.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Nikii za sukces! Za niedługo Oskarek sam zaśnie .
Moja Andrea ma dni kiedy sama zasypia a są dni kiedy na zmianę z mamą musimy ją usypiać. Na szczęście tych gorszych dni jest o wiele mniej.
__________________
chomikomaniaczka
tikki85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:27   #3629
Aguśkaa83
Zakorzenienie
 
Avatar Aguśkaa83
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 409
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Moje bobasy juz spia
Uwielbiam jak o tej godzinie mam luz...

Co do kaszek i kleikow, nigdy nie wiedzialam czym sie roznia, ale tak jak konia pisze i kleiki i kaszki moga byc mleczne (te robi sie na wodzie) oraz bezmleczne (te robi sie na mleczku modyfikowanym).

Szymonek wydoił dzis 180 ml mleczka z kleikiem. Zobaczymy ile pospi...


Cytat:
Napisane przez Flowerbombka Pokaż wiadomość
Dziewczynki ja wciąż nie kupiłam leżaczka żadnego bo nie mogę się zdecydować...już byłam przekonana że chcę ten FP do 18 kg ale ten mnie kusi strasznie...myślicie że fajne toto jest?
http://scandinavianbaby.pl/product-p...wy-bezowy.html
Mysle ze jest dosc wygodny, ale dla mnie taka cena jest kosmiczna
No i chyba leciutki jest bo ten moj z FP troszke ciezki jak musze w jednej rece niesc, ale przeciez nie nosze go ciagle. No i co w tym foteliku ktory wkleilas jest fajne to ze dziecko jak z radochy wierzga nozkami to mysle ze ma miekko bo w tym z FP obija sobie troszke stopki
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
no nie tylko , stał i się pewnie zastanawial jak można tyle mleka marnować i gdzie jest najbliższa mleczarnia
On tam pewnie zastanawial sie nad czyms innym, myslisz ze oni o mleczarniach mysla jak widza nasze cici? Ciekawe jak oni mysla...
A wiesz nad czym ostatnio sie zastanawialam...Czy powroci wrazliwosc brodawek kiedykolwiek czy one juz take znieczulone beda zawsze?
Cytat:
Napisane przez koniakonia Pokaż wiadomość
wszystkie ciężkie zadania lepiej sobie przed powrotem do pracy wykonać, m.in. oduczanie od smoka, bo jeśli teraz to będzie męczące to po powrocie do pracy będzie sto razy bardziej
Masz racje. A co do oduczania od smoka, Filip sam odrzucil jak mial ok roczku, byl chory mial katar i nie chcial smoka i potem o nim zapomnial a my mu juz go nie wciskalismy
Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Ja mam aventy ktore sa 0-6 o takie:
http://allegro.pl/avent-smoczek-uspo...459570882.html
Ja tez mam takie tylko z gwiazdeczkami no i teraz juz nie wiem czy mam te od 0-3 czy 0-6 mcy bo te co mam wystepuja i w jednym i drugim rozmiarze a na smokach nie pisze. Ale jesli mu jeszcze pasuje to sa pewnie te do 6 mcy.
Cytat:
Napisane przez MoniaHan Pokaż wiadomość
Dziewczyny a gdzie Wy trzymacie puszki z mm zwlaszcza w taki upal? bo ja nie wiem czy mam trzymac w lodowce czy w szafce, w kuchni mam tak 21-22stopnie.
W szafce.
Cytat:
Napisane przez aalegna Pokaż wiadomość
a to podałaś go z mm czy ze swoim odciągnietym? bo ddziś właśnie oglądałam w sklepie te kleiki i kaszki i tam piszą że z mm i zgłupiałam czy można ze swoim mlekiem też to zrobić czy nie bardzo???
Kleik ten co mam ja, jest bezmleczny wiec trzeba go dodac do gotowego mleczka sztucznego. Dlatego ze na noc Szymonkowi wprowadzilam juz mm. Nigdy na swoim mleczku nie robilam kaszek, kleikow wiec nie wiem jakie to wychodzi, ale konia Ci juz w sumie napisala ze nie bardzo.
Cytat:
Napisane przez emigra Pokaż wiadomość
Jak bylam poltora tyg u lekarza z mala na kontroli to pytal czy mala na boczek sie przekreca sama to mowie ze tak ale nie potrafi jeszcze z plecow na brzuch i odwrotnie (wtedy nie umiala z brzucha jeszcze na plecy, teraz juz umie ) to lekarz mi powiedzial ze to stanowczo za wczesnie i mam sie nie martwic
Jula reka sie odpycha i cyk juz jest na plecach, czasami samo z siebie sie przewroci te moje dziecie bo glowa za ciezka

Ja mam taki jak Zia pokazala z aventu tylko ten pierwszy w lewym rogu gornym na zdjeciu (taki transparentny rozowy i bialy)

z tego tez powodu chetnie mala przesadze, zeby tej wtretnej gondoli nie tachac na 2 pietro ... bo nie zawsze maz jest w domu.


tylko takie zdjecie znalazlam, ale juz maz mi przyniosl siedzisko z piwnicy i rozklada sie calkiem na plasko jak julcia sie obudzi (spi od 17.30 ) to ja wsadze i zobacze jak sie tam bedzie czula i czy sie nie ''gubi'' w tej przestrzeni bo moja to jednak mala jest - 58,5 cm i 5540g



Aguska a jak robisz ten kleik to ile go dodajesz do mleka??? Ja daje malej czasem na noc mm z kleikiem kuku i tak na oko daje 2 miarki jak do mm i jesto to geste ale leci przez smoczek jeszcze. Z tym ze nie sprawia ze dziecko mi przesypia nocki bo jest syte... mam kleik ryzowy z bobovita chyba i moze bym sprobowala....
Dokladnie, kazde dziecko ma swoje tempo i nie ma co sie denerwowac ze jest o miesiac czy dwa "opoznione" z wykonywaniem czynnosci ktore niby podawane sa w inwentarzu rozwojowym, ze powinno juz je wykonywac. Wiadomo ze jakies duze opoznienia jesli wystepuja to trzeba zglebic temat ale to sa sporadyczne "przypadki".
Filipowi wszystko co zwiazane z ukladem ruchowym pozniej przychodzilo bo byl grubaskiem, ale za to w mowie byl baardzo szybki.
Kleik dodaje do gotowego mm...i robie tak, ze jak robie na 150 ml wody 5 miarek mleczka, to do tego dodaje 1 miarke kleiku. Na razie tyle mu wystarczy. A co do spania w nocy, to sa rozne dzieci i niezaleznie od tego ile zjedza jedne sie budza inne nie. Szymon akurat jest dzieckiem ktore ładnie spi w nocy i on nawet na moim mleczku ktore jest przeciez mniej sycace spal nawet do 5 rano od 21-22.
__________________
FILIPEK
16.05.2009 godz. 11:55
SZYMONEK

08.03.2012 GODZ. 18:47

Najpiękniejsze dni w moim życiu!


Edytowane przez Aguśkaa83
Czas edycji: 2012-07-06 o 19:30
Aguśkaa83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:30   #3630
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Pierwszy usmiech juz za nami,a teraz na zabki czekamy!Mamy Wiosenne 2012 ___

Cytat:
Napisane przez tikki85 Pokaż wiadomość
Duża dziewczynka . Moja to dopiero ma ze 60cm a za tydzień będzie mieć 3 miesiące.
jak się urodziłą to była długa i chuda - bo do tych 59 cm tylko 3,400 ważyła. No ale na moim mleku rośnie jak na drożdżach. Wygląda na 2 miesiące starszą
Nie wiem skąd ona taka - bo i ja i mąż niewysokie chudzielce.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.