Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤ - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-26, 10:48   #2191
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez ania9o Pokaż wiadomość
Do becikowego tak. Do kosiniakowego nie. Jeśli kobieta jest bezrobotna/studenka to przez rok czasu należy jej się 1000zł miesięcznie takiego socjalnego macierzyńskiego niezależnie od dochodów.

Ja mam dzisiaj maraton po lekarzach... o 14 endo a 15:30 ortopede. Zobaczymy co powie na te moje kolana :/

Wysłane z mojego P8 lite przy użyciu Tapatalka
ja mam jutro endo a pojutrze wizytujeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:51   #2192
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Mnie to się czasami wydaje, że mimo z moim mężem uczciwie pracujemy to wychodzimy finansowo gorzej niż Ci, którzy potrafią dobrze kombinować. I doprowadza mnie to do szału, bo odładamy co miesiąc niemałe kwoty na budowę domu odmawiając sobie nawet kawy w restauracji. A potem jedziemy do jednych znajomych, drugich i okazuje się, że mają już dom przykryty przy dwójce dzieci i bez kredytu. Wiem wiem, trochę to brzmi jak wylewająca się zazdrość ale czasami tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:54   #2193
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Jedno (mam nadzieję) . Ale ono też się liczy juz do budżetu? Czyli rozumiem, że nie mogę z mężem więcej niż te 6tys zarobić na rękę. A to się liczy średnia z iluś lat czy ostatni rok czy jak?

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
Średnia od 2016 czyli jak jesteś ty+partner+lokator z brzucha nie możesz przekroczyć 5766zl dochodów miesięcznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 10:57   #2194
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez bambi1980 Pokaż wiadomość
Moje zwolnienie nie istnieje. Nie mam podstaw do niego bo nie mam zagrozonej ciazy i nie mam pracy fizycznej (no i nie mam znajomosci).
Najprawdopodobniej przestane pracowac na miesiac przed porodem bo prawo nie pozwala pracowac w ostatnim miesiacu.
Strasznie Ci współczuję! Nawet jakbyś się doskonale czuła, to przecież we Włoszech od maja są takie upały, że samo to powinno być przeciwwskazaniem do pracy dla ciężarnej.
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:12   #2195
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Mnie to się czasami wydaje, że mimo z moim mężem uczciwie pracujemy to wychodzimy finansowo gorzej niż Ci, którzy potrafią dobrze kombinować. I doprowadza mnie to do szału, bo odładamy co miesiąc niemałe kwoty na budowę domu odmawiając sobie nawet kawy w restauracji. A potem jedziemy do jednych znajomych, drugich i okazuje się, że mają już dom przykryty przy dwójce dzieci i bez kredytu. Wiem wiem, trochę to brzmi jak wylewająca się zazdrość ale czasami tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety i ja wiem jak to jest zwłaszcza jak przychodzi początek miesiąca i w banku wielkie kolejki wyfiokowanych mamusiek bo 500+ i inne zasiłki. Ooo ostatnio byłam w szachownicy z mama tak po prostu polazic dla rozrywki bez kasy i dwie babki ogladaly bluzki jedna do drugie "biorę dwie w końcu 500+ przyszło" masakra. A ja od początku ciąży tak kombinuje by mieć na warzywa i inne rzeczy które powinnam jeść, na witaminy, kwas, duphaston, leki na tarczyce, wizytę endo, jazdy do lekarza i dziecku coś z wyprawki kupić a one przyjdą po zasiłki i niektóre nawet wezmą 3-5 koła bo takie obrotne sa i dziecku może kupi batona czy banana za to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

P.s moje źródło wiedzy to mama pracownik banku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

ANDZIA hehe ja nawet z Tż nie wiem co to jest restauracja czy kawiarnia Raz na wiele pójdziemy na kfc, pizze, kebab jak mnie naleci a tak "niedobre" rzeczy robimy sami w domu. A żebym miała kawę jak z kawiarni mam kupione za 2 zł szablony do wzorkow oraz kilka sosów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez angelajnaaa Pokaż wiadomość
ja mam jutro endo a pojutrze wizytujeee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby ci małe tsh wyszło. Moje chyba ma się dobrze skoro nie przysypiam całych dni i nie tyje. Do endo tez potrzebuje się zapisać tylko wpierw sprawdzę jak to finansowo wyjdzie po usg i wizycie u gin

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:20   #2196
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Hej,

Dziewczyny, nic tylko brać się do roboty i rodzić 4-5 dzieci
A tak na poważnie to jest myślenie krótkotrwałe, bo co te kobiety zrobią, jak dzieci będą dorosłe, a ona stracą swój ,,dochód", a do pracy w tym wieku i z taką przerwą zawodową ciężko się załapać. Już nie mówiąc o jakiejkolwiek emeryturze. Wtedy dopiero będzie problem i to na skalę krajową.

Mnie za to bardzo denerwuje bardzo niski próg dochodowy na 1 dziecko, a brak jakiegokolwiek progu na drugie i kolejne. To jest niesprawiedliwe, że małżeńswto z jednym dzieckiem zarabiający nawet najniższą krajową nie dostanie 500+ , a rodzina z dwójką która ma dowolne dochody już dostaje na drugie.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:30   #2197
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Nam nie przysługiwało ani becikowe ani +500...


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 11:36   #2198
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
Nam nie przysługiwało ani becikowe ani +500...


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Ja jak rodziłam to na becikowe nie bylo progu, a o 500 plus nawet nikt nie marzyl... I mialam tylko 4,5 mca macierzyńskiego.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:37   #2199
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Mnie to się czasami wydaje, że mimo z moim mężem uczciwie pracujemy to wychodzimy finansowo gorzej niż Ci, którzy potrafią dobrze kombinować. I doprowadza mnie to do szału, bo odładamy co miesiąc niemałe kwoty na budowę domu odmawiając sobie nawet kawy w restauracji. A potem jedziemy do jednych znajomych, drugich i okazuje się, że mają już dom przykryty przy dwójce dzieci i bez kredytu. Wiem wiem, trochę to brzmi jak wylewająca się zazdrość ale czasami tak jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heh Andzia, ja Cię doskonale rozumiem. Niestety z moją i tż pensją nie łapiemy się na żadne becikowe, ale też nie stać nas na własne mieszkanie, a koszty wynajmu nawet małej kawalerki w Warszawie są wysokie, więc finansowo kokosów nie ma, nawet jeśli na papierze wygląda, że nie zarabiamy źle.
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:41   #2200
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ja jak rodziłam to na becikowe nie bylo progu, a o 500 plus nawet nikt nie marzyl... I mialam tylko 4,5 mca macierzyńskiego.
Nie narzekam ale szczerze to zastanawiam się czy za to 500+ teraz nie kupić jakiejś za☠☠☠istej pralki

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:43   #2201
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
Nie narzekam ale szczerze to zastanawiam się czy za to 500+ teraz nie kupić jakiejś za☠☠☠istej pralki

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Co z tego 500 plus, jak macierzynski 80% - u mnie na jedno wychodzi. Nie bede miala wiecej kasy przez to. No chyba ,że jak wrócę do pracy.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 11:44   #2202
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

A, i jeszcze się chciałam Wam pochwalić brzuszkiem w 21 tygidniu.

Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:45   #2203
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
A, i jeszcze się chciałam Wam pochwalić brzuszkiem w 21 tygidniu.

Piękny, okrągły, kształtny, super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:47   #2204
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Bitamina, cóż za dorodna piłeczka Pięknie!
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:50   #2205
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Panterka1313 Pokaż wiadomość
Nie było tak zawsze kiedyś każdy dostał bez względu na dochód. Teraz musisz wliczyć swoją pensje, pensje partnera, 500+ jeśli bierzesz, inne zasiłki, dofinansowanie za pole jak mój Tż w tym wypadku i każdy inny dochód np jak wynajmujesz komuś garaż, mieszkanie,dom, ktoś od ciebie dzierżawi pole itp. Wszystko zliczasz razem i dzielisz przez liczbę osób która jest w domu w tym obecnie dzidzie z brzucha. Jak ci wyjdzie 1922zl 1gr to już g dostaniesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My przekraczamy to kilkukrotnie a bogaczami nie jesteśmy. Też mi przykro że nic nie dostaje od państwa. Moim zdaniem rzadko kto nie przekroczy tego dochodu,chyba że samotna matka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:50   #2206
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
A, i jeszcze się chciałam Wam pochwalić brzuszkiem w 21 tygidniu.

Piekny!

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:52   #2207
blackrose4u
Wtajemniczenie
 
Avatar blackrose4u
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 553
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Hej dziewczyny! Ale produkujecie ja się poddałam ze względu jak się czułam przez pierwsze 3 miesiace, nie miałam psychicznie sił by czytać i nadrabiać. Może teraz uda mi się wrócić Jeśli mnie jeszcze przyjmniecie Pochwaliłabym się brzuchem ale mam zdjecia z gołym brzuchem a to chyba nie wypada
__________________
Natalia

oczekujemy
blackrose4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:52   #2208
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
My przekraczamy to kilkukrotnie a bogaczami nie jesteśmy. Też mi przykro że nic nie dostaje od państwa. Moim zdaniem rzadko kto nie przekroczy tego dochodu,chyba że samotna matka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam przysługuje dopiero od kiedy tż nie ma umowy. Wcześniej obydwoje na najniższą i przekraczalismy....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:56   #2209
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ehh i dalej uważam, że to nie fair, że ktoś zarabia uczciwie 10tys i mu nie dadzą wtedy tego becikowego bo uznają, że jest wystarczająco bogaty. Czym jest gorszy od tego co nie zarabia nic, że podatki większe musi płacić z
których później ten co nie pracuje dostaje 500+?

Sent from my CHM-U01 using Wizaz Forum mobile app
Otóż to,zarabiam więcej niż rok temu a na rękę praktycznie tyle samo wychodzi,tyle muszę podatków płacić... To nie fair

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
A, i jeszcze się chciałam Wam pochwalić brzuszkiem w 21 tygidniu.

Piękny brzunio)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-26, 11:56   #2210
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Mi się nawet nie chce gadać ani myśleć o 500+, bo nigdy nie korzystałam z żadnej pomocy od Państwa, a teraz bije nam po kieszeni to rozdawnictwo i bić będzie. Kasa na drzewach nie rośnie, nic za darmo. Wolałabym darmowe przedszkole, żłobek blisko domu na wypasie, a nie walkę o miejsca w publicznym pdkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 11:57   #2211
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Bitamina piękny masz ten brzuszek

Jak wy to robicie, że nic nie tyjecie a macie takie piłeczki?;p
Ja brzucha nie mam a przytyłam już 4 kg (licząc od wagi, do której schudłam przez ) Czyli moje kg lecą w dupkę i nogi. Właśnie się zastanawiam, czy mi lekarz nie powie dzisiaj, żebym przyhamowała z tym jedzeniem, chociaż od ostatniej wizyty +2 kg (miesiąc temu)
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:00   #2212
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Samotnej matce jest właśnie gorzej się załapać, bo dzieli dochód na dwa ( jak ma 1 dziecko) i do tego ma alimenty zazwyczaj. Moja kuzynka zarabiala najnizsza krajowa, miala 500 zł alimentów i syna i nie dostała 500 plus.
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:01   #2213
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
To gratuluję!

O rany, taka temperatura, chyba bym spanikowała... nic poza tym? Może to jakaś trzydniówka?

Panterka rozgość się;-)
Grypa. Ja też trochę panikowałam, bo córka nigdy wcześniej nie miała nawet 39 przekroczone (ma 2,5 roku). Na szczęście od wczoraj nie gorączkuje, ale jest bardzo słabiutka, więc do środy zostawię ją w domu na pewno.

Cytat:
Napisane przez AndziaHa Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj UP u innego lekarza, trzymajcie kciuki dzidzia od 3 dni naprawde często daje o sobie znać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać po!

Cytat:
Napisane przez Bitamina Pokaż wiadomość
A, i jeszcze się chciałam Wam pochwalić brzuszkiem w 21 tygidniu.

Ślicznie!

Cytat:
Napisane przez blackrose4u Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ale produkujecie ja się poddałam ze względu jak się czułam przez pierwsze 3 miesiace, nie miałam psychicznie sił by czytać i nadrabiać. Może teraz uda mi się wrócić Jeśli mnie jeszcze przyjmniecie Pochwaliłabym się brzuchem ale mam zdjecia z gołym brzuchem a to chyba nie wypada
Witaj spowrotem

Co do 500 plus to ja uważam, że to dobry program, ALE nie powinno być w ogóle go na 1-sze dziecko (bo to skłania do oszukiwania, zaniżania pensji przez nieuczciwych pracowników w porozumieniu z pracodawcami i wspiera kombinatorstwo) i nie powinien nigdy pojawić się próg dochodu w górę. Jak każde drugie i kolejne dziecko, to każde - czemu rodzice mają być "karani" za to, że dobrze zarabiają?
My oczywiście nie łapaliśmy się na 500 plus na córkę, teraz na drugie dziecko dostaniemy i bardzo mnie to cieszy. Żadne z nas nie zarabia nawet magicznej średniej krajowej i dla mnie 500zł to sporo pieniędzy.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:06   #2214
Bitamina
Raczkowanie
 
Avatar Bitamina
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Warszawa/Grochów
Wiadomości: 253
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Kasa na drzewach nie rośnie, nic za darmo. Wolałabym darmowe przedszkole, żłobek blisko domu na wypasie, a nie walkę o miejsca w publicznym pdkolu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki sobie żarcik pomyślałam, forester, że jakby kasa na drzewach rosła, to tylko w branży leśnej szukać zatrudnienia

Cytat:
Bitamina piękny masz ten brzuszek

Jak wy to robicie, że nic nie tyjecie a macie takie piłeczki?;p
Ja brzucha nie mam a przytyłam już 4 kg (licząc od wagi, do której schudłam przez ) Czyli moje kg lecą w dupkę i nogi. Właśnie się zastanawiam, czy mi lekarz nie powie dzisiaj, żebym przyhamowała z tym jedzeniem, chociaż od ostatniej wizyty +2 kg (miesiąc temu)
Sylwia 1986 w moim przypadku to tę piłeczkę raczej zrobiła sukienka Bo jak chodzę w jeansach i bluzce to mi się rozchodzi na boki i raczej mało co widać, już pomijając fakt, że w autobusie nikt mi jeszcze miejsca nie ustąpił ani razu. A ta sukienka ma taki "ciążowy krój" że się niebepiecznie ciążowo układa nawet jak się nie jest w ciąży, a teraz ładnie podreśla zaokrąglenie Więc noszę ją często do pracy, żeby było widać "zaawansowanie"
Bitamina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:08   #2215
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość

Co do 500 plus to ja uważam, że to dobry program, ALE nie powinno być w ogóle go na 1-sze dziecko (bo to skłania do oszukiwania, zaniżania pensji przez nieuczciwych pracowników w porozumieniu z pracodawcami i wspiera kombinatorstwo) i nie powinien nigdy pojawić się próg dochodu w górę. Jak każde drugie i kolejne dziecko, to każde - czemu rodzice mają być "karani" za to, że dobrze zarabiają?
My oczywiście nie łapaliśmy się na 500 plus na córkę, teraz na drugie dziecko dostaniemy i bardzo mnie to cieszy. Żadne z nas nie zarabia nawet magicznej średniej krajowej i dla mnie 500zł to sporo pieniędzy.
Ewentualnie na pierwsze takie same zasady jak na 2,3,5,i 10. 500 bez żadnych "ale". Tylko wtedy im się to kłóci z założeniami programu, według którego te 500 ma być zachętą do posiadania drugiego a nie zostania z jednym
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:14   #2216
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Ewentualnie na pierwsze takie same zasady jak na 2,3,5,i 10. 500 bez żadnych "ale". Tylko wtedy im się to kłóci z założeniami programu, według którego te 500 ma być zachętą do posiadania drugiego a nie zostania z jednym
Jak widać , co człowiek to opinia.

Ja szukam sukienki na komunię i nic mi się podoba tzn podoba mi sie jedna sukienka z hm , ale kosztuje 200 zł
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:15   #2217
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez mietowka25 Pokaż wiadomość
Nie narzekam ale szczerze to zastanawiam się czy za to 500+ teraz nie kupić jakiejś za☠☠☠istej pralki

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Nie żałuj sobie w końcu głównie baby rzeczy będziesz prać a jak oszczedniejsza w użytkowaniu i wydajniejsza to można powiedzieć że dziecku ja kupujesz :d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:18   #2218
kasia.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 505
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
My przekraczamy to kilkukrotnie a bogaczami nie jesteśmy. Też mi przykro że nic nie dostaje od państwa. Moim zdaniem rzadko kto nie przekroczy tego dochodu,chyba że samotna matka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez alingles Pokaż wiadomość
Nam przysługuje dopiero od kiedy tż nie ma umowy. Wcześniej obydwoje na najniższą i przekraczalismy....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale Wy piszecie o progu 1922zl na osobę bo ja się w tym momencie poczułam jak jakaś biedota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

kasia. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:18   #2219
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Jak widać , co człowiek to opinia.

Ja szukam sukienki na komunię i nic mi się podoba tzn podoba mi sie jedna sukienka z hm , ale kosztuje 200 zł
Też szukam. Na allegro polecam sprzedawca lav-mag z asos są ciuchy. W zeszlym roku na wesele kupowałam. Może coś Ci wpadnie w oko

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-26, 12:19   #2220
alingles
Zadomowienie
 
Avatar alingles
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez kasia. Pokaż wiadomość
Ale Wy piszecie o progu 1922zl na osobę bo ja się w tym momencie poczułam jak jakaś biedota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi chodzi o 500+, gdzie próg masz 850 zl na osobę jakoś.
Ten 1922 to becikowe, to jednorazowy 1000zl.
Jakbym brała pod uwagę zarobki nie umowne to i tak by nam tyle nie wyszło. Także luz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dwoje potrzeba, by powstało trzecie.

25.10.2014

Tomcio Lipiec 2014

Fasola czekamy
alingles jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 20:40:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.