Po badaniu histopatologicznym. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 22:21   #1
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65

Po badaniu histopatologicznym.


Witam.
Trzy dni temu miałam badanie histopatologiczne (od roku mam dziwne znamię na plecach, dermatolog, do której się udałam, zleciła to właśnie badanie). Dzisiaj miałam zdjąć plaster. Mówiąc szczerze, miejsce, które poddane było badaniu, nie wygląda najlepiej - mam dość sporą bliznę oraz prawdopodobnie ślady po odmrożeniu (znieczulenie...). Dzisiaj jednak dowiedziałam się, że za 6 dni wyjeżdżam - i to do ciepłego kraju. Niestety, nie mam już możliwości ponownego spotkania się z lekarzem w tej sprawie, dlatego postanowiłam zapytać tutaj, może ktoś zna się na rzeczy - czy powinnam osłonić bliznę? Wydaje mi się, że opalanie nawet nie wchodzi w grę, ale nie wiem, jak dalej powinnam postępować.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 08:14   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Po badaniu histopatologicznym.

Zadzwoń do lekarza i zapytaj.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 11:44   #3
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Po badaniu histopatologicznym.

będę starała się z nią skontaktować dopiero w poniedziałek (o ile okaże się to możliwe), myślałam jednak, że ktoś był w podobnej sytuacji.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 12:09   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Po badaniu histopatologicznym.

To chyba oczywiste, że musisz osłaniać bliznę przed słońcem, nie moczyć jej w słonej wodzie i dbać, żeby była sucha.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:07   #5
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Po badaniu histopatologicznym.

Miałaś usuwane znamię tak? Dopiero co miałaś zdjąć plaster więc wnioskuję, że to jeszcze nie blizna, tylko rana która się goi. Tak jak dziewczyny piszą - najlepiej zadzwoń do lekarza jak masz jakieś wątpliwości, no ale wiadomo że ran nie wolno moczyć długo w wodzie czy opalać, bo będą się źle goić. Dezynfekuj to miejsce i jak jesteś w domu to nie noś cały czas plastra a kiedy będziesz miała wybiki badania?

Edytowane przez Aggis
Czas edycji: 2011-05-22 o 14:11
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:34   #6
Sevillana
Raczkowanie
 
Avatar Sevillana
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 65
Dot.: Po badaniu histopatologicznym.

mpt, jasne, że oczywiste. Ale moje pytanie do tyczyło tego, czy mogę się opalać, czy nie. Muszę się po prostu dowiedzieć, czy mogę ponownie osłonić ranę - nie czuję się z nią bowiem komfortowo, ale to już inna sprawa.
Aggis, tak, to dosyć nieładna rada - faktycznie, źle zrobiłam, nazywając to odruchowo"blizną". Wyniki mam mieć w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie około środy, ale i tak muszę zadzwonić do lekarza, gdyż nie podoba mi się to, co zobaczyłam po zdjęciu opatrunku.

Tak czy owak, dziękuję za odpowiedzi.
__________________

Sevillana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 13:52   #7
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Po badaniu histopatologicznym.

Cytat:
Napisane przez Sevillana Pokaż wiadomość
mpt, jasne, że oczywiste. Ale moje pytanie do tyczyło tego, czy mogę się opalać, czy nie. Muszę się po prostu dowiedzieć, czy mogę ponownie osłonić ranę - nie czuję się z nią bowiem komfortowo, ale to już inna sprawa.
Aggis, tak, to dosyć nieładna rada - faktycznie, źle zrobiłam, nazywając to odruchowo"blizną". Wyniki mam mieć w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie około środy, ale i tak muszę zadzwonić do lekarza, gdyż nie podoba mi się to, co zobaczyłam po zdjęciu opatrunku.

Tak czy owak, dziękuję za odpowiedzi.
Absolutnie nie opalać tego miejsca, opalona blizna może ulec przebarwieniu i będziesz miała czerwoną plamę
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.