Okres. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-04, 09:08   #1
kateSUPERSTAR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Unhappy

Okres.


Witam. Jestem Kasia.
Moim problemem jest zbyt obfita miesiączka. Wczoraj wieczorem wszystko było OK, lecz gdy rano się obudziłam, moja pidżama i prześcieradło były całe we krwi.
Dziś w ciągu dwóch godzin zmieniłam 5 razy podpaskę, gdyż była cała zakrwawiona. ; <
Czy to normalne.? Okres mam dopiero 2 miesiące. Z góry dziękuję .
kateSUPERSTAR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 09:17   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez kateSUPERSTAR Pokaż wiadomość
Witam. Jestem Kasia.
Moim problemem jest zbyt obfita miesiączka. Wczoraj wieczorem wszystko było OK, lecz gdy rano się obudziłam, moja pidżama i prześcieradło były całe we krwi.
Dziś w ciągu dwóch godzin zmieniłam 5 razy podpaskę, gdyż była cała zakrwawiona. ; <
Czy to normalne.? Okres mam dopiero 2 miesiące. Z góry dziękuję .
To nienormalna, idź do lekarza.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 09:24   #3
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
To nienormalna, idź do lekarza.
No nie wiem, ja bym od razu nie ferowała takich wyroków.
Zdarza się, że dwa, trzy pierwsze dni miesiączki są bardzo obfite, a następne to tylko plamienia. Też tak bywa.
Co do lekarza to oczywiście nie zaszkodzi odwiedzić i może dla pewności zrób morfologię (badanie krwi) - oczywiście z żyły, a nie tej miesiączkowej
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 09:47   #4
Paulettka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 402
GG do Paulettka
Dot.: Okres.

Obfite miesiączki owszem zdarzają się na początku krwawienia, ale nie aż takie ! Biegnij do lekarza
Paulettka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 12:29   #5
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez kateSUPERSTAR Pokaż wiadomość
Witam. Jestem Kasia.
Moim problemem jest zbyt obfita miesiączka. Wczoraj wieczorem wszystko było OK, lecz gdy rano się obudziłam, moja pidżama i prześcieradło były całe we krwi.
Dziś w ciągu dwóch godzin zmieniłam 5 razy podpaskę, gdyż była cała zakrwawiona. ; <
Czy to normalne.? Okres mam dopiero 2 miesiące. Z góry dziękuję .
Ale w ogóle jakich podpasek/tamponów używasz? Bo moze za mała ich chlonność i dlatego musialaś tak często je zmieniać. Ja na początku jak mialam okresy to też takie dzikie, no i nie miałam jeszcze pewnych metod "zabezpieczeń" wyrobionych.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 14:09   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Okres.

mysle ze twoja miesiaczka jest zbyt obfita... pamietam ze na poczatku tez mialam obfite, ale nie az tak. lepiej pojdz do lekarza, warto to sprawdzic.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 12:36   #7
fioletowa tygrysica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Okres.

Podlacze sie pod ten temat bo nie chce zakladac nowego o podobnej tematyce...
Nastolatka juz nie jestem - mam 25 lat i od kiedy pamietam obfite i bolesne okresy...ale teraz z miesiaca na miesiac jest coraz gorzej...W ciagu 2 pierwszych dni to po prostu jest potok - wystarczy ze podniose synka czy sprzatam a juz za przeproszeniem "leci mi po nogach"...a nawet jesli nic nie robie to co 1,5 godz. i tak musze zmieniac tampon bo jest pelny...
Mieszkam w UK - tu bardzo ciezko dostac sie do ginekologa...A i w Polsce jakos nie trafilam na kompetentnego...stwierdzi l ze widocznie juz tak mam
Pomagaly mi jedynie tabletki antykoncepcyjne - skracaly czas i obfitosc @ i troche lagodzily bole...tyle ze strasznie tylam....byc moze przyczyna bylo przepisywanie mi tabletek bez zadnych badan?
Gdzie mozna zrobic badania hormonalne i ile to kosztuje?
Mam juz dosyc meczarni z @ tym bardziej ze zamierzam isc do pracy - a z takimi @ to po prostu niemozliwa jest praca...
fioletowa tygrysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 13:04   #8
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez kateSUPERSTAR Pokaż wiadomość
Witam. Jestem Kasia.
Moim problemem jest zbyt obfita miesiączka. Wczoraj wieczorem wszystko było OK, lecz gdy rano się obudziłam, moja pidżama i prześcieradło były całe we krwi.
Dziś w ciągu dwóch godzin zmieniłam 5 razy podpaskę, gdyż była cała zakrwawiona. ; <
Czy to normalne.? Okres mam dopiero 2 miesiące. Z góry dziękuję .
Przede wszystkim powiedz mamie.Z pewnością coś poradzi.
Z profilu widać ,ze jestes gimnazjalistka wieć nie koniecznie od razu do lekarza.
To druga miesiaczka tak?jeśli dobrze zrozumiałam.Organizm przyzwyczaja sie do zmian hormonalnych.Jeśli następna będzie też tak obfita proponuję przejść się do pediatry.
Byłam tak z moją corcią i poleciła nam takie ziołowe tabletki które łagodzą mocne krwawienie ale nie pamietam jak się nazywają bo było to dość dawno
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 13:24   #9
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez Ratatuj Pokaż wiadomość
Przede wszystkim powiedz mamie.Z pewnością coś poradzi.
Z profilu widać ,ze jestes gimnazjalistka wieć nie koniecznie od razu do lekarza.
To druga miesiaczka tak?jeśli dobrze zrozumiałam.Organizm przyzwyczaja sie do zmian hormonalnych.Jeśli następna będzie też tak obfita proponuję przejść się do pediatry.
Byłam tak z moją corcią i poleciła nam takie ziołowe tabletki które łagodzą mocne krwawienie ale nie pamietam jak się nazywają bo było to dość dawno
dziurawiec zmniejsza krwawienie
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:01   #10
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez fioletowa tygrysica Pokaż wiadomość
Podlacze sie pod ten temat bo nie chce zakladac nowego o podobnej tematyce...
Nastolatka juz nie jestem - mam 25 lat i od kiedy pamietam obfite i bolesne okresy...ale teraz z miesiaca na miesiac jest coraz gorzej...W ciagu 2 pierwszych dni to po prostu jest potok - wystarczy ze podniose synka czy sprzatam a juz za przeproszeniem "leci mi po nogach"...a nawet jesli nic nie robie to co 1,5 godz. i tak musze zmieniac tampon bo jest pelny...
Mieszkam w UK - tu bardzo ciezko dostac sie do ginekologa...A i w Polsce jakos nie trafilam na kompetentnego...stwierdzi l ze widocznie juz tak mam
Pomagaly mi jedynie tabletki antykoncepcyjne - skracaly czas i obfitosc @ i troche lagodzily bole...tyle ze strasznie tylam....byc moze przyczyna bylo przepisywanie mi tabletek bez zadnych badan?
Gdzie mozna zrobic badania hormonalne i ile to kosztuje?
Mam juz dosyc meczarni z @ tym bardziej ze zamierzam isc do pracy - a z takimi @ to po prostu niemozliwa jest praca...
Jest taki lek ziołowy Herbapolu Castagnus. Może byś poprosiła kogos z rodziny by ci kupił w aptece 3 opakowania (bierze się przez 3 m-ce) i wysłał do UK?
Myślę, że dla KateSUPERSTAR też byłyby dobre (?).

Edytowane przez w_isienka
Czas edycji: 2009-05-08 o 20:03
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:48   #11
fioletowa tygrysica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16
Dot.: Okres.

w_isienka - dziekuje zaraz poszukam czegos na temat tego leku i poprosze rodzinke o paczke
fioletowa tygrysica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 21:01   #12
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez fioletowa tygrysica Pokaż wiadomość
w_isienka - dziekuje zaraz poszukam czegos na temat tego leku i poprosze rodzinke o paczke
Ewentualnie sprawdź Hemorigen - też Herbapolu.
Oba kosztują grosze, a mogą pomóc.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 10:24   #13
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Ewentualnie sprawdź Hemorigen - też Herbapolu.
Oba kosztują grosze, a mogą pomóc.
O właśnie te ziołowe tabletki podawałam córce
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 11:46   #14
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Okres.

Mi lekarz powiedział że kobiety które mają obfite krwawienie powinny używać podpasek a nie tamponów, że niby tampon jest na nie obfite krwawienia. Niby logicznie myśląc to troche racji w tym jest.....
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 13:06   #15
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Mi lekarz powiedział że kobiety które mają obfite krwawienie powinny używać podpasek a nie tamponów, że niby tampon jest na nie obfite krwawienia. Niby logicznie myśląc to troche racji w tym jest.....
a to niby dlaczego?
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 14:31   #16
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Okres.

Bo niby są zmuszone zmieniać tampony nawet co godzinę.
Podpaska ma większa powierzchnię niż tampon.
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 00:09   #17
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Bo niby są zmuszone zmieniać tampony nawet co godzinę.
Podpaska ma większa powierzchnię niż tampon.
po to sa tampony o wiekszej chlonnosci. ale to juz dla tych ktore rozpoczely wspolzycie, bo inaczej nie wejda
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 09:45   #18
Maaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 333
Dot.: Okres.

Ok, ale podpaska ma większą chłonność niż tampon nawet największy... no zwiń sobie podpaske

Ja miałam nieprzyjemną przygodę na basenie, w szkole, moja koleżanka używała tamponów od dłuższego czasu weszła do wody i po jakimś czasie pan nam coś tłumaczył a tu nagle koło niej była krew w wodzie.... po prostu masakra, dziewczyna już nie chciała widzieć się z nauczycielem od w-f i chłopcami w klasie bo tak się wstydziła... a mówiła mi pózniej że dobrze włożyła bo już ma 'wprawę'. Od tego czasu jakoś nie przepadam za tamponami.....i lekarz jej odradził tampony bo ma za obfite krwawienie......
Maaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 18:27   #19
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Ok, ale podpaska ma większą chłonność niż tampon nawet największy... no zwiń sobie podpaske

Ja miałam nieprzyjemną przygodę na basenie, w szkole, moja koleżanka używała tamponów od dłuższego czasu weszła do wody i po jakimś czasie pan nam coś tłumaczył a tu nagle koło niej była krew w wodzie.... po prostu masakra, dziewczyna już nie chciała widzieć się z nauczycielem od w-f i chłopcami w klasie bo tak się wstydziła... a mówiła mi pózniej że dobrze włożyła bo już ma 'wprawę'. Od tego czasu jakoś nie przepadam za tamponami.....i lekarz jej odradził tampony bo ma za obfite krwawienie......
właśnie dlatego chyba nigdy sie nie odważę isc na basen w trakcie okresu
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-27, 10:31   #20
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: Okres.

Cytat:
Napisane przez Maaja Pokaż wiadomość
Ok, ale podpaska ma większą chłonność niż tampon nawet największy... no zwiń sobie podpaske

Ja miałam nieprzyjemną przygodę na basenie, w szkole, moja koleżanka używała tamponów od dłuższego czasu weszła do wody i po jakimś czasie pan nam coś tłumaczył a tu nagle koło niej była krew w wodzie.... po prostu masakra, dziewczyna już nie chciała widzieć się z nauczycielem od w-f i chłopcami w klasie bo tak się wstydziła... a mówiła mi pózniej że dobrze włożyła bo już ma 'wprawę'. Od tego czasu jakoś nie przepadam za tamponami.....i lekarz jej odradził tampony bo ma za obfite krwawienie......
Przede wszystkim jeśli nie trzeba, to lepiej nie iść na basen w czasie okresu. Zawsze to większe ryzyko zlapania jakiejś infekcji.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:10.