Zmarszczki nastolatki zniszczona cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-10, 09:26   #1
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx

Zmarszczki u 19-latki? :(


Witam
Nie bardzo wiedziałam gdzie ten wątek zamieścić, ale że to problem ze skórą-robię to tutaj

Problem jest taki, że jakiś czas temu, zauważyłam że na czole pojawiają mi się zmarszczki Normalnie w tych miejscach gdzie marszczymy czoło powstały takie odgniecenia, które nawet rano,po przespanej nocy są widoczne. Ostatnio jeszzcze przyuważyłam że to samo robi mi się nad brwią-taki łuk się zrobił,tak jakby od jej podnozenia. Nie wiem czy panikuję, czy każdy tak ma, ale wydaje mi sie to dziwne że w moim wieku mogą już powstawać zmarszczki :| Poza tym to dośćuciążliwe, bo podkład odkłada się w tej linii i wygląda to b. nieestetcznie
Wg. Was powinnam stosować jakieś kremy? Czy to normalne? A może powinnam iść do dermatologa (boję sieże mnie wyśmieje :P) Jeśli kremy to jakie?
Doradźcie coś proszę, bo jeśli w takim tempie będą mi sięzmarszczki tworzyć to niewiele mi już czasu zostało
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 08:19   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

Wydaje mi się, ze te zmarszki cyz tez odgniecenia moga byc rezulatatem przesuszonej, źle nawilżonej skóry. Napisz, co stosujesz w pielęgnacji skóry?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 09:41   #3
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

byc moze ze tak...sama mam 20 lat i mimo ze stosuje kremy nawilzajace to trzeba przyznac ze zmarszczek mimicznych sie chyba nie pozbedziemy..bo mnie sie wydaje ze to jednak zmarszczki mimiczne....
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 20:56   #4
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

Obecnie używam kremu Pure Zone Deep Control (czy jakoś tak) i fakt że zachwycona to nim nie jestem nawet dostał ode mnie negatywną opinię na KWC, ale zazwyczaj używam kremów Garniera-albo Ultra Świżość albo Komfort Suchej skóry, zawsze byłam z nich zadowolona.Dorywczo,czase m na noc używam kremu Ziaji dla niemowląt. A myję buzię również żelem Pure Zone L'Oreala.
Dzięki za odpowiedzi
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 17:09   #5
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

Ja też mam ten problem, wydaje mi sie ze to są zmarszczki mimiczne

Znikaja na pare chwil jak je rozmasowuje - ale według mnie nie ma to wiekszego sensu bo i tak sie pojawiają
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 19:49   #6
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

jedyny sposób na ich zlikwidowanie to botoks - ja chciałabym zacząć ostrzykiwania za jakieś 5 lat (teraz mam 20), bo nie tylko rozprasowuje on istniejace zmarszczki mimiczne, ale zapobiega też powstawaniu kolejnych (oczywiscie przy systematycznym stosowaniu - zabieg co pół roku).
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 17:42   #7
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

dla mnie botoks to marnotractwo pieniędzy...to oczywiscie moje zdanie i moj stosunek do tego...z wiekiem nalezy dojrzec do tego ze organizm sie starzeje...a gdy wejdziemy w taki okres i bedziemy na niego gotowe to bedziemy sie pięknie stazeć...poza tym jakbym w wieku 20 lat zaczela ostrzykiwanie się botoksem to po 40 moj usmiech wygladalby jakbym ciagle mowila " u " ...
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 08:03   #8
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

dlaczego 'u' ???. o ile mi wiadomo to tę toksynę wstrzykuje się w czoło i okolice oczu (kurze łapki) a efekt o którym ty mówisz to chyba raczej lifting albo jakies wypełniacze...niestety tego, co może zdziałać botoks, nie zrobia zadne kremy.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 12:17   #9
yuffie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7
Unhappy Bruzdy nosowo-wargowe - już?!

Mam 17 lat i od pewnego czasu zaobserwowałam, że z jednej strony twarzy zrobiła mi się zmarszczka od nosa i do kąciku ust. Staje się coraz bardziej widoczna i głęboka...Nie wiem już co robić..Czy iśc do kosmetyczki? Czy jakieś zabiegi mogą, już nie mówię całkowicie jje zniwelować, ale chociaż zatrzymać?! To co będzie za kilka skoro już teraz mam zmarchy...
Dodam jeszcze, że nigyd nie chodzę do solarium, nie opalam się. Z makijażu - jedynie puder.
A i jeszcze jedno: Czy to możliwe, żeby codzienny makijaz oczu (eyeliner) itd. mógł szybciej doprowadzic do zmarszczek w kacikach oczu?

wybaczcie, za te może głupie pytania, ale jesteście moją jedyną nadzieją....;(
yuffie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 16:16   #10
Misiuniuniunia
Raczkowanie
 
Avatar Misiuniuniunia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 162
Dot.: Bruzdy nosowo-wargowe - już?!

każdy ma jakiś tam zmarszczki mimiczne.Pewne kwestie są uarunkowane genetycznie.WIerz mi,że mam koleżankę,która ma 19 lat a ma twarz jak kobieta 40letnia...ja mam 20 lat i na razie używam tylko kremu pod oczy.Możesz iść do apteko-drogeriii jakąś panią farmaceutkę popytać o jakiś kremik
Misiuniuniunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:42   #11
cichy115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Zmarszczki mimiczne w wieku 17 lat

Witam, mam duże kompleksy z tego powodu, mam nadzieje że ktoś mi pomoże.
Otóż kompletnie nie wiem co z tym zrobić, oczy mam bardzo wrażliwe na słońce, więc skóra bardzo mi się marszczy Teraz to kontroluje, ale będąc dzieckiem wogóle się tym nie przejmowałem...
Narysowałem (bardzo ogólny zresztą ) rysunek

kolorem czerwonym zaznaczyłem miejsce zmarszczek
Co poradzicie?
Jakich preparatów stosować?
cichy115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-25, 12:38   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zmarszczki mimiczne w wieku 17 lat

Cytat:
Napisane przez cichy115 Pokaż wiadomość
, oczy mam bardzo wrażliwe na słońce, więc skóra bardzo mi się marszczy
Przede wszystkim nosić bardzo ciemne okulary słoneczne z filtrami UV.

Cytat:
kolorem czerwonym zaznaczyłem miejsce zmarszczek
Co poradzicie?
Jakich preparatów stosować?
A czy to są zmarszczki (czyli linie), czy może pod lub nad nimi masz opuchlizny ? Bo jeśli to tylko zmarszczki to należałby przejść się do dermatologa, nie wiem czy Twój wiek nie jest przeciwwskazaniem, ale może pomógłby botoks.

Natomiast jeśli jest to trochę opuchniętę to powinieneś udać się do lekarza rodzinnego, może to są zatoki ?


No i krem z wysokim filtrem, codziennie, nawet w zimie. Poprawi gęstośc cery, nawilży, wygłądzi, ochroni.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 13:29   #13
cichy115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Zmarszczki mimiczne w wieku 17 lat

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A czy to są zmarszczki (czyli linie), czy może pod lub nad nimi masz opuchlizny ? Bo jeśli to tylko zmarszczki to należałby przejść się do dermatologa, nie wiem czy Twój wiek nie jest przeciwwskazaniem, ale może pomógłby botoks.

Natomiast jeśli jest to trochę opuchniętę to powinieneś udać się do lekarza rodzinnego, może to są zatoki ?
Tak, są to zmarszczki i ale nad nim (pod oczami) jest opuchlizna, która po stosowaniu kremów troszkę zeszła aczkolwiek jest nadal widoczna.
Co do botoksu to odpada, nie mam tyle kasy, a zmarszki i tak powrócą...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No i krem z wysokim filtrem, codziennie, nawet w zimie. Poprawi gęstośc cery, nawilży, wygłądzi, ochroni.
Możesz podać jakąś nazwe tego kremu (który byś polecił) albo najlepiej podać link do jakiegoś sklepu internetowego?
Bardzo dziękuje za odpowiedź!
cichy115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 15:13   #14
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Zmarszczki mimiczne w wieku 17 lat

Cytat:
Napisane przez cichy115 Pokaż wiadomość
Tak, są to zmarszczki i ale nad nim (pod oczami) jest opuchlizna, która po stosowaniu kremów troszkę zeszła aczkolwiek jest nadal widoczna.
Co do botoksu to odpada, nie mam tyle kasy, a zmarszki i tak powrócą...
W takim razie myślę że powinieneś iść od lekarza rodzinnego - bo całkiem możliwe że opuchlizna i zmarszczka jest spowodowana obrzękiem zatok Jeśli nie - on Ci również poradzi co można z nia zrobić.


Cytat:
Możesz podać jakąś nazwe tego kremu (który byś polecił) albo najlepiej podać link do jakiegoś sklepu internetowego?
Bardzo dziękuje za odpowiedź!
Tutaj - KLIK ! - są najlepsze, wg KWC, kremy ochronne z filtrami. Masz 17 lat i pewnie kapryśną skórę, więc najlepiej byłoby gdybyś przeszedł się do dobrze zaopatrzonej apteki i poprosił o próbki każdego z nich. Musisz zobaczyć czy ci odpowiadają, czy nie za bardzo są lepkie, czy nie robią Ci "tapetki" na buzi. Jeśli nie masz apteki w pobliżu - zostaje Allegro.

I tak jak mówię - ciemne okulary. Bo jeśli przeszkadza Ci słońce to amrszczysz oczy plu możesz nabawić się jakichś skchorzeń (będzie Ci się psuł wzrok po prsostu, nie wspominając o okropnych zmarszczkach).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 13:24   #15
rusalkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 46
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

moim zdaniem to zmarszczki mimiczne, postaraj sie nie robić często "zdziwionych" min, tzn. unikaj podnoszenia brwi do góry, tak samo częste marszczenie brwi powoduje pionowa krechę między brwiami. Ja staram się nie robić takich min i nie mam zmarszczek na czole.
rusalkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:02   #16
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Zmarszczki u 19-latki? :(

Zmarszczki mimiczne pojawiaja się nawet u osób bardzo młodych, z żywą, aktywną mimiką twarzy. Pojawią się szybciej u osób ze skórą suchą, źle nawilżoną, a pod oczami u osób z wadami wzroku. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielegnację. Odejść od preparatów dla cery tłustej, trądzikowej, preperatów matujących, które silnie wysuszają skórę na rzecz preparatów nawilżających dla cery suchej. Należy również dużo więcej dostarczać do organizmu wody (minimum 2 litry na dzień). Jeśli wszystkie te zabiegi nie dadzą pożądanego efetku można oczywiście skorzystać ze zbawiennego działania Botoxu. Substancja ta, wbrew utartym opiniom jest przeznaczona właśnie dla osób młodych u których zmarszczki mają charakter mimiczny. Czasem jednorazowy zabieg powoduje ograniczenie dominacji jednej grupy mięśniowej (np zmarszczki między brwiami), mięśnie twarzy zaczynają pracować równomiernie co zdecydowanie poprawia wygląd i zapobiega nawracaniu problemu.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 14:17   #17
cichy115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Dot.: Zmarszczki mimiczne w wieku 17 lat

Ok, nosze te okulary i smaruje sie kremami, które mi poleciłeś. Ale jak pozbyć się tych zmarszczek nadal nie wiem Chciałem kupić sobie jakiś krem przeciwzmarszkowy, ale jest ich tyle, że naprawde nie wiem który wybrać..
Prosze o rade dot. wyboru takiego kremu
cichy115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 17:05   #18
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Zmarszczki mimiczne w wieku 17 lat

nie zaszkodzi się przejść do lekarza noś okulary, z porządnym filtrem i smaruj twarz dobrym kremem z filtrem i nawilżaj ją porządnie.może dermatolog coś ci poleci?i pomysł z przejściem się do apteki też jest dobry, spróbujesz czegoś i jak ci podpasuje to kupisz sobie całe opakowanie
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 13:26   #19
misia15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 66
zmarszczki :((

mam dopiero 14 LAT a mam już zmarszczki pod oczami .... niby mam tlusta cere i podobno sie stora pozniej starzeje ale zeby juz w tym wieku miec too jest dla mnie szok!! jak sie tego cholerstwa pozbyc ? pozmocy !!
misia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 22:21   #20
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: zmarszczki :((

z cerą suchą to nie wiem, bo ja mam przesuszoną. ale na zmarszczki używam dermokosmetyków.Ładnie wygładzają i nie mają takiego silego działania, jak inne kosmetyki, a to akurat plus przy twoim wieku.
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 10:47   #21
kruszynka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 202
Unhappy Brzydka zmarszczka na czole:(

Mam 23 lata, cerę suchą ze skłonnoscią do pękania naczynek. Na czole mam brzydką zmarszczkę i na moje nieszczęscie jest dość głęboka . Co poradzicie??? jakie kosmetyki???
Bardzo prosze o radę
kruszynka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:15   #22
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Brzydka zmarszczka na czole:(

Skoro zmarszczka nie jest głęboka, a twpoja cera jest na dodatek sucha polecam mezoterapię. Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu- wygładzisz, nawilżysz i odżywisz skórę
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 18:38   #23
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Brzydka zmarszczka na czole:(

Kruszynka napisała, że ta zmarszczka właśnie jest głęboka

Dołączę się do pytania, bo też mam taki problem, z tym że moja jest raczej płytka, ale dobrze widoczna. Tak się ostatnio zastanawiałam, czy na zmarszczki pomógłby mocny peeling?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 14:27   #24
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Brzydka zmarszczka na czole:(

Peeling ma działanie powierzchniowe i głównie na naskórek. Zmarszczki natomiast powstają w skórze własciwej. Sa co prawda specjalne peelingi medyczne, które przynosza pewne rezultaty na bardzo płytkie zmarszczki (głownie wpływając na ukrwienie, napiecie i odzywienie skóry). Zabiegi te sa jednak wskazane dla młodych osób, a ich wykonanie powinna poprzedzić konsultacja lekarska. Jezeli zmarszczki są głębsze i powstaja w wyniku utraty elastyczności skóry (proces ten nasila się wraz z wiekiem) polecam wyżej już wspomniana mezoterapię ( koktajl z kwasem hialuronowym powinien załatwic problem). Z bardziej drastycznych metod pozostaje laser lub botox
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 18:35   #25
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Brzydka zmarszczka na czole:(

bardzo dziękuję za wyjaśnienie
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 14:32   #26
agens
Raczkowanie
 
Avatar agens
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 54
nie mam juz pomysłu co zrobić z moją cerą, pomocy :(

Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy.
Przejrzałam większość wątków na forum (trochę to zajęło), kwc znam prawie na pamięć i wciąż nie wiem co zrobić ze swoją skórą. Ale po kolei.

Moje problemy zaczęły się jakieś 3 lata temu (teraz dobijam do 25). Wcześniej zdarzały mi się pryszcze, wiadomo jak to w okresie dojrzewania, potem się wszystko uspokoiło a potem... no właśnie.

Mój problem polega na tym, że ma skórę bardzo wrażliwą i jednocześnie koszmarnie zapychającą się i serwującą "niespodzianki". Zaskórniki mam już praktycznie na całej twarzy, nawet na policzkach, ale najwięcej w okolicy i na samym nosie - dodatkowo koło nozdrzy mam skórę bardzo zaczerwieniona. Na policzkach wyskakuja mi czasem czerwone plamy/grudy które znikaja po tygodniu po czym pojawiają się nowe. Mam tzw. kaszkę na czole. Najgorsze jest to, że jeżeli używam maksymalnie delikatnych preparatów to niestety wychodzą zmarszczki - niestety 3 lata testów na skórze dało efekt. Skóra jest szara, zmęczona, zaczerwieniona (a teraz w zimie to w ogóle źle wyglada), widoczne są drobne zmarszczki

Byłam u 3 dermatologów i u każdego dostałam jakieś kremy: tu differin, tam jakieś robione na receptę i nic. Najlepsze jest to, że kosmetyczki tez nie wiedzą co z moją twarzą zrobić: jedna twierdzi, że nie mam skóry wrażliwej, inna że mam.

Mam wrażenie, że przetestowałam wszystko: micele z Biodermy, La Rocha, kremy z Avene, kremy aloesowe...
Naprawdę nie mam już pomysłu co dalej. Może któraś z Was miała podobne problemy i znalazłyście rozwiązanie?
Będę wdzięczna za każda pomoc.
agens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 14:38   #27
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: nie mam juz pomysłu co zrobić z moją cerą, pomocy :(

Cytat:
Napisane przez agens Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy.
Przejrzałam większość wątków na forum (trochę to zajęło), kwc znam prawie na pamięć i wciąż nie wiem co zrobić ze swoją skórą. Ale po kolei.

Moje problemy zaczęły się jakieś 3 lata temu (teraz dobijam do 25). Wcześniej zdarzały mi się pryszcze, wiadomo jak to w okresie dojrzewania, potem się wszystko uspokoiło a potem... no właśnie.

Mój problem polega na tym, że ma skórę bardzo wrażliwą i jednocześnie koszmarnie zapychającą się i serwującą "niespodzianki". Zaskórniki mam już praktycznie na całej twarzy, nawet na policzkach, ale najwięcej w okolicy i na samym nosie - dodatkowo koło nozdrzy mam skórę bardzo zaczerwieniona. Na policzkach wyskakuja mi czasem czerwone plamy/grudy które znikaja po tygodniu po czym pojawiają się nowe. Mam tzw. kaszkę na czole. Najgorsze jest to, że jeżeli używam maksymalnie delikatnych preparatów to niestety wychodzą zmarszczki - niestety 3 lata testów na skórze dało efekt. Skóra jest szara, zmęczona, zaczerwieniona (a teraz w zimie to w ogóle źle wyglada), widoczne są drobne zmarszczki

Byłam u 3 dermatologów i u każdego dostałam jakieś kremy: tu differin, tam jakieś robione na receptę i nic. Najlepsze jest to, że kosmetyczki tez nie wiedzą co z moją twarzą zrobić: jedna twierdzi, że nie mam skóry wrażliwej, inna że mam.

Mam wrażenie, że przetestowałam wszystko: micele z Biodermy, La Rocha, kremy z Avene, kremy aloesowe...
Naprawdę nie mam już pomysłu co dalej. Może któraś z Was miała podobne problemy i znalazłyście rozwiązanie?
Będę wdzięczna za każda pomoc.
Próbowałaś retinoidy?
blekitne_niebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 21:22   #28
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: nie mam juz pomysłu co zrobić z moją cerą, pomocy :(

Cytat:
Napisane przez agens Pokaż wiadomość
Mój problem polega na tym, że ma skórę bardzo wrażliwą i jednocześnie koszmarnie zapychającą się i serwującą "niespodzianki". Zaskórniki mam już praktycznie na całej twarzy, nawet na policzkach, ale najwięcej w okolicy i na samym nosie - dodatkowo koło nozdrzy mam skórę bardzo zaczerwieniona. Na policzkach wyskakuja mi czasem czerwone plamy/grudy które znikaja po tygodniu po czym pojawiają się nowe. Mam tzw. kaszkę na czole. Najgorsze jest to, że jeżeli używam maksymalnie delikatnych preparatów to niestety wychodzą zmarszczki - niestety 3 lata testów na skórze dało efekt. Skóra jest szara, zmęczona, zaczerwieniona (a teraz w zimie to w ogóle źle wyglada), widoczne są drobne zmarszczki
Doprawdy?... Ja zauważyłam tendencję zupełnie odwrotną. Od delikatnych preparatów moja skóra jest uspokojona i niepodrażniona.
Zmarszczki nie wychodzą od delikatnych produktów lecz z powodu upływu czasu ... nienawilżona i nienatłuszczona na mrozie i wietrze.
Skóra jest szara, zmęczona, zaczerwieniona bo eksperymentujesz z maściami, jesz zapewne fast foody, nie odżywiasz się regularnie, nie sypiasz tyle ile powinnaś. Zaczerwienienie może być podrażnieniem od maści z antybiotykami lub z powodu naczynek, rumienia itp.
Być może za często robisz peeling (szczególnie mechaniczny) który podrażnia i rani Ci skórę oraz pobudza do wytwarzania sebum przez co jeszcze bardziej zapycha się cera.
Cytat:
Napisane przez agens Pokaż wiadomość
Moje problemy zaczęły się jakieś 3 lata temu (teraz dobijam do 25).
I Ty się dziwisz że masz drobne zmarszczki? Przecież starzejesz się i to jest normalne w tym wieku, nie jestes nastolatką.
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 22:16   #29
olilaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 22
Dot.: nie mam juz pomysłu co zrobić z moją cerą, pomocy :(

a może przyczyna leży gdzie indziej? badałaś kiedyś hormony, tarczycę itd?
olilaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 10:33   #30
agens
Raczkowanie
 
Avatar agens
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 54
Dot.: nie mam juz pomysłu co zrobić z moją cerą, pomocy :(

BJean
Tak, zauważyłam zmarszczki i wiem, że nie młodnieje - irytuje mnie tlyko, że nie mogę stosować kremów nawilżających, odżywiających itd (zapychają), które są wskazane na mój wiek a jedynie bardzo delikatne kremy, które niestety kiepsko nawilżają. Stąd moja pytanie czy ktoś miał podobny problem i znalazł krem, który nawilży skórę 25latki i jednocześnie jej nie zapcha.
Nie wiem skąd założenie, że jem fast foody - jestem wegetarianką, odzywiam się regularnie, wysypiam, ćwiczę jogę; czasami śmieję się, że jest oazą spokoju w dzisiejszych czasach. Nie palę, żadko pozwalam sobie na kieliszek wina - nie przepadam za alkoholem. Peeling robię raz w miesiącu, drobnoziarnisty.

olilaja
Hormony badałam w zeszłym roku, odstawiłam wtedy tabletki anty (nie zauważyłam różnicy w stanie skóry w czasie brania i po zakończeniu).
agens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.