ROSYJSKI!- nauka :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-10, 14:00   #61
Agusiaaa
Raczkowanie
 
Avatar Agusiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 61
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Witajcie Ja także uczę się rosyjskiego. Do tej pory miałam go w szkole, ale od października na studiach będę miała tylko angielski.
Rosyjski znam średnio - zdawałam maturę podstawową (troszkę żałuję nawet, że nie zdecydowałam się porwać na rozszerzenie, no ale cóż )
Chciałabym jednakże kontynuować naukę tego języka samemu, w przyszłości marzy mi się certyfikat: rosyjski w biznesie.

Tak więc chciałabym się rozwijać dalej i tu kieruję do was moje pytanie; jakie podręczniki materiały polecacie do samodzielnej nauki ?
Agusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 14:21   #62
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez Agusiaaa Pokaż wiadomość
Witajcie Ja także uczę się rosyjskiego. Do tej pory miałam go w szkole, ale od października na studiach będę miała tylko angielski.
Rosyjski znam średnio - zdawałam maturę podstawową (troszkę żałuję nawet, że nie zdecydowałam się porwać na rozszerzenie, no ale cóż )
Chciałabym jednakże kontynuować naukę tego języka samemu, w przyszłości marzy mi się certyfikat: rosyjski w biznesie.

Tak więc chciałabym się rozwijać dalej i tu kieruję do was moje pytanie; jakie podręczniki materiały polecacie do samodzielnej nauki ?
Hej! Trochę już tego było, przegrzeb wątek.

Mówisz, że zdawałaś maturę podstawową, więc jakieś podstawy (czytanie, gramatyka, podstawowa leksyka) masz już za sobą. Z rosyjskim jest o tyle trudno, ze na rynku ciężko o dobrą, kompleksową książkę na poziomie B1-B2. Mnie dobrze się uczy słownictwa ze "Słownictwa rosyjskiego w ćwiczeniach" PWN. Natomiast gramatyka z tej serii jest nie tyle trudna, co nie zawsze dany temat jest jasno przedstawiony.
Z gramatyki może być Kowalska/Samek "Praktyczna gramatyka języka rosyjskiego" czy Dobrowolski, jednak żadna z tych książek nie powala (już nie mówiąc o samouczkach czy tych żółtych książkach z Langenscheidt). Całkiem ciekawa pozycja do nauczenia się zarówno poprawnego, gramatycznego pisania jak i...czytania to "Jak piszemy po rosyjsku" Wiesławy Bartkiewicz.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:45   #63
karolanka
Raczkowanie
 
Avatar karolanka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 171
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Też się zgłaszam do rosyjskiego wątku Język trudny (albo to ja jestem jakaś opóźniona, ale akcenty mnie nieraz powalają ), ale tak niesamowicie piękny! Najśmieszniejsze, że zaczęłam się go uczyć przypadkiem, bo miałam dosyć angielskiego i wybrałam coś nowego. Też poszukuję nowych książek, filmów i muzyki, żeby się uczyć, uczyć, uczyć. Chcę mówić po rosyjsku w miarę płynnie, więc jeszcze troche nauki przede mną, ale satysfakcję z umiejętności odszyfrowania "znaczków, których prawie nikt nie zna" już mam
__________________
"Nie pracuj ciężko,
pracuj MĄDRZE"

Miesiąc Bez Zakupów: dzień 30
Oszczędzanie na blogu ZAPRASZAM

karolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 08:33   #64
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Sesja chyba zaliczona, więc czas zrobić coś dla siebie. Startuję sama, od podstaw. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:52   #65
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

a powiedzcie co myślicie o podręcznikach Figarskiego http://www.empik.com/jezyk-rosyjski-...6027,ksiazka-p

albo
http://www.wsip.pl/oferta/cykle/gimn...ujacych-nauke/

chciałabym zacząć od banalnych rzeczy typu jak masz na imię itd.
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel

Edytowane przez Lilith890502
Czas edycji: 2014-02-03 o 19:54
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 10:36   #66
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Dziewczyny, mam pytanie, kiedy mówimy "ucit", a kiedy "ucistsa"?? Jest jakaś różnica, kiedy chcemy powiedzieć np. "uczę się w szkolę" lub "uczę się rosyjskiego"?
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 11:27   #67
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez kataszka5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, kiedy mówimy "ucit", a kiedy "ucistsa"?? Jest jakaś różnica, kiedy chcemy powiedzieć np. "uczę się w szkolę" lub "uczę się rosyjskiego"?
Z czasownikami oznaczającymi proces uczenia się w języku rosyjskim jest trochę bardziej skomplikowanie niż w języku polskim.

Podstawowa różnica jest w zwrotności czasownika, a także w jego rekcji (pytania, jakie zadajemy do rzeczownika, który będzie po czasowniku).

учить (кого? что?)-uczyć -> я учу русский язык
учиться (кому, чему?)-uczyć się -> я учусь русскому языку

Obie te formy oznaczają "uczę się języka rosyjskiego". Nie ma między nimi różnicy (choć niektórzy nauczyciele na niższym poziomie zdecydowanie preferują używanie учиться w stosunku do "uczyć się"- głównie dlatego, że formy zwrotne są analogiczne w języku polskim i rosyjskim). Co innego w wypadku gdy chcesz powiedzieć, że uczysz się w szkole.

я учусь в школе- uczę się w szkole

Jeśli chcemy powiedzieć, że ktoś uczy w szkole, użyjemy raczej czasownika преподавать (она преподает русский язык- ona uczy języka rosyjskiego/wykłada język rosyjski), bądź po prostu mówimy она работает учительницей (в школе)- pracuje jako nauczycielka w szkole.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 15:36   #68
kataszka5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 156
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Bardzo dziękuję!
kataszka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:03   #69
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Czesc dziewczyny
Mam pytanie: czy sądzicie, że jest szansa, by nauczyć się rosyjskiego w 6 miesięcy w sposób komunikatywny? Zależy mi w 75% na mówieniu i czytaniu, na pisaniu niekoniecznie (choć nie wiem czy to ma jakies znaczenie).
No i jak się za to zabrać? Iść do szkoły językowej? Szukać prywatnych lekcji? Próbować samodzielnie?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:27   #70
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny
Mam pytanie: czy sądzicie, że jest szansa, by nauczyć się rosyjskiego w 6 miesięcy w sposób komunikatywny? Zależy mi w 75% na mówieniu i czytaniu, na pisaniu niekoniecznie (choć nie wiem czy to ma jakies znaczenie).
No i jak się za to zabrać? Iść do szkoły językowej? Szukać prywatnych lekcji? Próbować samodzielnie?
Myślę, że ma to ogromne znaczenie, bo pisanie idzie w parze z czytaniem i jest to najprostsza do opanowania umiejętność z tych 3, poza tym nie wyobrażam sobie nie umieć czegoś zapisać w obcym języku. Notatki? Tylko na komputerze/tabie?

Zalezy co rozumiesz przez pojęcie "komunikatywny", czego konkretnie potrzebujesz. Komunikatywnie dla jednego to umieć się przywitać, powiedzieć o swoim samopoczuciu, umieć zapytać o drogę i jak gdzie dojechać. Dla mnie komunikatywnie to znać się po trochu na każdej dziedzinie i móc w miarę swobodnie się porozumiewać.

By opanować język na powiedzmy tym poziomie A2 musiałabyś trochę mu czasu poświęcić, dużo czytać i mówić, by złapać poprawne akcenty, uczyć się słówek, przyłożyć się do rekcji i różnic w czasownikach pol-ros.

Kolejna kwestia- do czego tego języka potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz motywacji i certyfikatu, polecam szkołę językową. Jeśli zależy ci na czymś dla siebie- prywatne lekcje. Samemu- zupełnie nie polecam, trzeba dobrze załapać akcenty, poćwiczyć mówienie i mieć kogoś, kto by cię poprawiał.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 16:33   #71
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;46718111]Myślę, że ma to ogromne znaczenie, bo pisanie idzie w parze z czytaniem i jest to najprostsza do opanowania umiejętność z tych 3, poza tym nie wyobrażam sobie nie umieć czegoś zapisać w obcym języku. Notatki? Tylko na komputerze/tabie?

Zalezy co rozumiesz przez pojęcie "komunikatywny", czego konkretnie potrzebujesz. Komunikatywnie dla jednego to umieć się przywitać, powiedzieć o swoim samopoczuciu, umieć zapytać o drogę i jak gdzie dojechać. Dla mnie komunikatywnie to znać się po trochu na każdej dziedzinie i móc w miarę swobodnie się porozumiewać.

By opanować język na powiedzmy tym poziomie A2 musiałabyś trochę mu czasu poświęcić, dużo czytać i mówić, by złapać poprawne akcenty, uczyć się słówek, przyłożyć się do rekcji i różnic w czasownikach pol-ros.

Kolejna kwestia- do czego tego języka potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz motywacji i certyfikatu, polecam szkołę językową. Jeśli zależy ci na czymś dla siebie- prywatne lekcje. Samemu- zupełnie nie polecam, trzeba dobrze załapać akcenty, poćwiczyć mówienie i mieć kogoś, kto by cię poprawiał.[/QUOTE]
Do czego mi język?
W styczniu najprawdopodobniej czeka mnie wyjazd do Rosji - nie wyobrażam sobie tam jechać, bo nie wierzę, że z każdym (głównie mam na mysli szeroko pojęte służby publiczne) dogadam się po angielsku/francusku/niemiecku. Mam podstawy białoruskiego, ale bardzo podstawowe podstawy i nauczone "przy okazji".
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 17:43   #72
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Do czego mi język?
W styczniu najprawdopodobniej czeka mnie wyjazd do Rosji - nie wyobrażam sobie tam jechać, bo nie wierzę, że z każdym (głównie mam na mysli szeroko pojęte służby publiczne) dogadam się po angielsku/francusku/niemiecku. Mam podstawy białoruskiego, ale bardzo podstawowe podstawy i nauczone "przy okazji".
Zatem na takie podstawy polecam prywatne lekcje i powinnaś spokojnie w wymiarze dwóch godzin takich zajęć w tygodniu plus własna praca po nich dać sobie radę z podstawami
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 13:50   #73
gtq77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 17
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Jestem na poziomie średnim z języka rosyjskiego i w wakacje chciałam troche go podszkolić

Czy może ktoś napisać opinie na temat programów do nauki rosyjskiego? Zastanawiam sie nad SuperMemo, jest tez Edgar. A może lepszy będzie dobry podręcznik?
gtq77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 21:45   #74
lennano
Raczkowanie
 
Avatar lennano
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Oglądaj sobie np. rosyjskie seriale )))) Wierz mi, to działa cuda. a jeśli koniecznie chcesz powtarzać z książką to polecam te Langenscheidta
lennano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 22:04   #75
Andro88
Raczkowanie
 
Avatar Andro88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 127
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

A jakie rosyjskie seriale polecasz? Bo też chciałabym podszlifować język a nie znam żadnego

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Andro88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 03:52   #76
Voyack
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Nie wiem kto co poleci, ale co do tzw. быдла-мовы ja polecę Наша раша
Voyack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 08:39   #77
lennano
Raczkowanie
 
Avatar lennano
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

A ja polecam "Interny", tak bezstresowo się ogląda )) na wielu rosyjskich stronach online za darmo
lennano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 18:25   #78
esa0110
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Ja z seriali polecam Не родись красивой rosyjska wersja Brzyduli.
A z programów rozrywkowych to jeśli ktoś lubi programy o metamorfozach to Снимите это немедленно!(przemian y zaniedbanych kobiet) albo Квартирный вопрос(remonty mieszkań, program trochę przypomina Dekoratornie z TV4) i jest jeszcze Пусть говорят! takie trochę rosyjskie Rozmowy w toku, ale jak się poszuka to można znaleźć odcinki z ciekawymi tematami które dają doskonały obraz mentalności rosyjskiego społeczeństwa

I potwierdzam to co pisze lennano oglądanie rosyjskich seriali, programów działa cuda, w szczególności rozwija leksykę i poprawia akcent.

Edytowane przez esa0110
Czas edycji: 2014-08-27 o 16:38
esa0110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 19:28   #79
fajniejestfajnie
Raczkowanie
 
Avatar fajniejestfajnie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 360
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

uczę się rosyjskiego już 3 rok, ukończyłam kurs B2. zastanawiam się nad C1, ale chyba pozostanę przy samodzielnej nauce w domu.

i tak jak wcześniej pisałyście: fantastyczne jest oglądanie filmów, seriali, bajek, krótkich filmików z wiadomości, programów śniadaniowych itp.
wiele tego typu rzeczy jest na youtubie. mój lektor i lektorka często nam takie puszczali, 2-3 razy w tygodniu. uważam to za najlepszy sposób nauki tego języka. jak będę miała chwilę, to podeślę Wam kilka.

ja teraz postawię na naukę słownictwa biznesowego. poza tym nie zaprzestanę oglądać filmów.
__________________
fajniejestfajnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 11:50   #80
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cześć.
Mam pytanie do Was, jako do osób, które rosyjski umieją i się go dalej uczą, zwłaszcza tych, co są samoukami. Chciałabym się za niego zabrać, gdyż jest bardzo możliwe, że mi się przyda w pracy. Zaczynam od poziomu A0 . Jedyne co rzeczywiście znam to alfabet, bo w zamierzchłych czasach uczyłam się 2 lata języka i coś niecoś mi zostało. Tym samym byłabym bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki/dobre kursy online/dobre książki.
Dzięki wielkie z góry!

Cytat:
Napisane przez lennano Pokaż wiadomość
A ja polecam "Interny", tak bezstresowo się ogląda )) na wielu rosyjskich stronach online za darmo
Są prześwietni!
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:55   #81
fajniejestfajnie
Raczkowanie
 
Avatar fajniejestfajnie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 360
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez Hargalaten Pokaż wiadomość
Cześć.
Mam pytanie do Was, jako do osób, które rosyjski umieją i się go dalej uczą, zwłaszcza tych, co są samoukami. Chciałabym się za niego zabrać, gdyż jest bardzo możliwe, że mi się przyda w pracy. Zaczynam od poziomu A0 . Jedyne co rzeczywiście znam to alfabet, bo w zamierzchłych czasach uczyłam się 2 lata języka i coś niecoś mi zostało. Tym samym byłabym bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki/dobre kursy online/dobre książki.
Dzięki wielkie z góry!
Jak zaczynałam przygodę z rosyjskim, to zaczęłam od nauki alfabetu. Następnie moja lektorka dawała nam takie krótkie czytanki. Ale z powtarzającymi się zwrotami, tekstami itp. Czytaliśmy je na głos, a potem uczyliśmy się na pamięć. I w sumie przez dwa lata nauczyłam się rosyjskiego najpierw przez uczenie na pamięć różnych czytanek itp., przez liczne rozmowy i dyskusje aż do prezentowania.

Polecam Ci stare podręczniki do nauki rosyjskiego. Skup się na wyrażeniach, czytankach. Gramatyka rosyjska jest początkowo trudna i lepiej do niej podejść w trakcie nauki, nie na samym początku, bo niektóre odmiany mogą zrazić.
Jak będę w domu, to spiszę nazwy tych starych podręczników. Znajdziesz je z pewnością w antykwariatach itp.

Coś mi się kojarzy podręcznik "Nowyje wstrieczi", ale nie jestem pewna.
__________________
fajniejestfajnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 20:44   #82
Hargalaten
Zadomowienie
 
Avatar Hargalaten
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 459
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez fajniejestfajnie Pokaż wiadomość
Jak zaczynałam przygodę z rosyjskim, to zaczęłam od nauki alfabetu. Następnie moja lektorka dawała nam takie krótkie czytanki. Ale z powtarzającymi się zwrotami, tekstami itp. Czytaliśmy je na głos, a potem uczyliśmy się na pamięć. I w sumie przez dwa lata nauczyłam się rosyjskiego najpierw przez uczenie na pamięć różnych czytanek itp., przez liczne rozmowy i dyskusje aż do prezentowania.

Polecam Ci stare podręczniki do nauki rosyjskiego. Skup się na wyrażeniach, czytankach. Gramatyka rosyjska jest początkowo trudna i lepiej do niej podejść w trakcie nauki, nie na samym początku, bo niektóre odmiany mogą zrazić.
Jak będę w domu, to spiszę nazwy tych starych podręczników. Znajdziesz je z pewnością w antykwariatach itp.

Coś mi się kojarzy podręcznik "Nowyje wstrieczi", ale nie jestem pewna.
Dziękuję za odpowiedź
__________________
-Jesteś idiotą?
-Nie, marzycielem.
Lubimy czytać
Hargalaten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:48   #83
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

привет!!! Jest tu ktoś?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 15:33   #84
Konik_na_biegunach
Raczkowanie
 
Avatar Konik_na_biegunach
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 263
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

привет
Słuchajcie, uczyłam sie rosyjskiego w liceum, ale mimo, że język byl dla mnie cudowny to kobieta, która go prowadziła zniechęcała mnie tak, że unikałam zajęć jak ognia.
Teraz chciałabym wrócić do nauki...
Jestem na poziomie... Hm.. Cóż, umiem czytać, pisać. Znam trochę słów, dużo rozumiem, ale z wysławianiem się i gramatyką mam problem.
Czy któraś z Was nie chciałaby pisać ze mną np. maili po rosyjsku?
__________________
Nie farbuję włosów od 09.2014! I zapuszczam
Było: 68kg
Jest: 60kg!
Będzie: 53 i kolejna dziara!
Konik_na_biegunach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 15:46   #85
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez Konik_na_biegunach Pokaż wiadomość
привет
Słuchajcie, uczyłam sie rosyjskiego w liceum, ale mimo, że język byl dla mnie cudowny to kobieta, która go prowadziła zniechęcała mnie tak, że unikałam zajęć jak ognia.
Teraz chciałabym wrócić do nauki...
Jestem na poziomie... Hm.. Cóż, umiem czytać, pisać. Znam trochę słów, dużo rozumiem, ale z wysławianiem się i gramatyką mam problem.
Czy któraś z Was nie chciałaby pisać ze mną np. maili po rosyjsku?
Koniku. Ja z dużą ochotą))
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:14   #86
Konik_na_biegunach
Raczkowanie
 
Avatar Konik_na_biegunach
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 263
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Koniku. Ja z dużą ochotą))
Loyd, super
Napisz mi proszę na pw swojego maila to spróbuje jeszcze dziś coś wybazgrać
__________________
Nie farbuję włosów od 09.2014! I zapuszczam
Było: 68kg
Jest: 60kg!
Będzie: 53 i kolejna dziara!
Konik_na_biegunach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:17   #87
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Wysyłam na priv.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 15:25   #88
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

jakby ktoś chciał pokonwersować po rosyjsku - stopień średniozaawansowany to zapraszam do kontaktu

Edytowane przez treselle0
Czas edycji: 2014-12-13 o 16:23
treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 09:02   #89
antonina111
Raczkowanie
 
Avatar antonina111
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 54
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

Ja właśnie zaczynam naukę rosyjskiego. Jestem chętna na konwersacje jeśli to nadal aktualne. Co do nauki samodzielnej polecam przydatne linki http://www.jezykrosyjski.com.pl/przydatne-linki znalazłam bardzo fajne.
antonina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 07:40   #90
SzyszkaChmielu
Raczkowanie
 
Avatar SzyszkaChmielu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 277
Dot.: ROSYJSKI!- nauka :)

a jakies kanały youtubowe z nauką rosyjskiego są?
SzyszkaChmielu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-10 10:52:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:00.