Jaka wyciskarka do soków? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-06, 09:27   #181
melczak0
Rozeznanie
 
Avatar melczak0
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 511
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez danka_zablocka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, jestem posiadaczką Kuvingsa, ale nie do końca zadowoloną.Przed podjęciem decyzji wiele czasu spędziłam czytając wypowiedzi na różnych forach. Momentami miałam jeden mętlik w głowie od tych wszystkich wieści.Po całej tej lekturze koleżanka wyciągnęła mnie na pokaz Kuvingsa i tu pod wpływem tego co czytałam i gadki faceta pokazującego urządzenie podjęłam decyzję o zakupie. Dziś po kilkumiesięcznym użytkowaniu wyciskarki jestem wściekła na siebie, że wybrałam Kuvingsa. Wlot na całe jabłka,jest ale tylko na zdjęciach.Sprytnie zrobione. Bo w praktyce duże jabłka(używam Ligola) wcale nie mieszczą się do otworu, trzeba kroić na ćwiartki i ósemki.Po co takie wprowadzanie w błąd. Przy marchewce wyciskarka zacina się mimo, że producent pisze o dużej mocy silnika. Soki mam zawiesiste, nie do końca mi to pasuje, ale cóż. Występują przecieki na plastikową obudowę silnika. Tu oczywiście producent sobie zastrzegł, że tak może być jeśli źle założymy uszczelkę. Uważam, że uszczelka zamontowana jest dobrze, a sok jakoś przedostaje się.Wygląda na to, że klient zawsze będzie tu winien. No i największy minus tego urządzenia, który bardzo mnie denerwuje.Po wyciśnięciu soku w wyciskarce pozostaje dużo nieodciśniętych pozostałości.Na ściankach sita i w zagłębieniu rury(tuby) do której wkładam owoce. Cały zlew odpadów no i straty soku. Z sokowirówki wyrzucałam nieodciśniętą paćkę, z Kuvingsa dużo nieprzerobionych resztek.Myślę, że takie problemy ma każdy kto posiada Kuvingsa.
Posumowując,dziś już wiem, że ta cała przeczytana lektura na forach to wypowiedzi przede wszystkim sprzedawców urządzeń, a nie użytkowników wyciskarek, którzy przekazują innym wskazówki i rzetelne opinie, pomagając tym samym w wyborze. Szkoda, że tak nie jest. Moim zdaniem jest to bardzo nieuczciwa praktyka stosowana na forach, które miały służyć do wymiany opinii,porad.
Po tym wszystkim postanowiłam umieścić moją opinię o zakupionej wyciskarce przedstawionej jako NR 1 NA RYNKU ŚWIATOWYM !(cyt z Allegro). No w tym przypadku chyba nie do końca!

a ja właśnie chciałam zamówić Kuvingsa i teraz zgłupiałam


Cytat:
Napisane przez marti199 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam sobie Kuvings BIG MOUTH B6000 - troszkę droga ale warto

ten model właśnie mnie zainteresował
__________________
wdowa 25.11.2016
matka 23.05.2005
żona 29.09.2001
melczak0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 11:00   #182
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Jaka wyciskarka do soków?

Ja mam Hurom HH (HU-700).
Włókniste produkty typu seler czy jarmuż kroję na mniejsze kawałki żeby te włókna były krótkie, to wtedy nie zapchają wylotu. Zawsze wrzucam produkty na zmianę, raz miękkie, raz twarde i nie "popędzam" maszyny. Zajmuje to trochę wiecej czasu (10 minut zamiast 5) ale sok jest dokładniej odciśnięty, pulpa sucha, wylot się nie zapycha i nie zostają resztki w środku. Jako ostatni wrzucam ten najtwardszy produkt, np. marchewkę, on popchnie te bardziej miękkie resztki, ktore ewentualnie zaległy wewnątrz wyciskarki i przykleiły się do ślimaka, a potem zanim ją wyłączę to odczekuję jeszcze z pól minuty żeby się pomieliła. Raczej nie znajduję przy myciu niewyciśniętych resztek, raz czy dwa znalazłam spory kawałek pomarańczy i jabłka, bo wrzuciłam je na końcu i zaraz wyłączyłam maszynę, więc nie miała okazji przemielić wsadu.
Opracowalam sobie taką metodę, że najpierw wrzucam kilka twardszych kawałków na rozruch, potem daję na zmianę miękkie z zieleniną, "popycham" twardym składnikiem i kończę właśnie tymi twardszymi. Ważne by wrzucać kolejne kawałki powoli, nie na akord. Nie żeby specjalnie odczekiwac miedzy kolejnymi wsadami ale żeby nie przeładowywać wyciskarki, niech ma czas na przemielenie każdego składnika. Na przykład: marchewka, 1-2-3, jabłko, 1-2-3, jarmuż, 1-2-3, burak, 1-2-3, marchewka, 1-2-3... Wrzucanie za szybko i za dużo na raz może być powodem przeciekania, ciśnienie wywala plyn przez uszczelkę i zalewa maszynę.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2015-08-06 o 11:05 Powód: literowka
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 15:18   #183
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Jak sobie radzicie z twardym osadem z owoców i warzyw, który odkłada się szczególnie w misie? Moczyłam wczoraj wszystkie części w wodzie z sodą jak napisano w instrukcji, później w ciepłej wodzie z octem, ale osad ani drgnął
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-16, 07:59   #184
gosiulek73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Niestety nie wiem.
Zastanawiam się nad zakupem Juiceme lub Huroma, ale do ok.1500 zł. Ma ktoś może kod na Huroma? Wyczytałam tu, że Juice mi jest made in China a już prawie się zdecydowałam. Mam pytanie jeszcze czy można części tych sprzętów myć w zmywarce?

Edytowane przez gosiulek73
Czas edycji: 2015-08-16 o 08:12
gosiulek73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 07:58   #185
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jak sobie radzicie z twardym osadem z owoców i warzyw, który odkłada się szczególnie w misie? Moczyłam wczoraj wszystkie części w wodzie z sodą jak napisano w instrukcji, później w ciepłej wodzie z octem, ale osad ani drgnął

Dolewam jeszcze ocet, a potem szoruję szczotką i wyciorem. Niestety elementy gumowe nie chcą się doczyścić

Cytat:
Napisane przez gosiulek73 Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem.
Zastanawiam się nad zakupem Juiceme lub Huroma, ale do ok.1500 zł. Ma ktoś może kod na Huroma? Wyczytałam tu, że Juice mi jest made in China a już prawie się zdecydowałam. Mam pytanie jeszcze czy można części tych sprzętów myć w zmywarce?

W zmywarce nie można
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-17, 09:28   #186
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez danka_zablocka Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, jestem posiadaczką Kuvingsa, ale nie do końca zadowoloną.Przed podjęciem decyzji wiele czasu spędziłam czytając wypowiedzi na różnych forach. Momentami miałam jeden mętlik w głowie od tych wszystkich wieści.Po całej tej lekturze koleżanka wyciągnęła mnie na pokaz Kuvingsa i tu pod wpływem tego co czytałam i gadki faceta pokazującego urządzenie podjęłam decyzję o zakupie. Dziś po kilkumiesięcznym użytkowaniu wyciskarki jestem wściekła na siebie, że wybrałam Kuvingsa. Wlot na całe jabłka,jest ale tylko na zdjęciach.Sprytnie zrobione. Bo w praktyce duże jabłka(używam Ligola) wcale nie mieszczą się do otworu, trzeba kroić na ćwiartki i ósemki.Po co takie wprowadzanie w błąd. Przy marchewce wyciskarka zacina się mimo, że producent pisze o dużej mocy silnika. Soki mam zawiesiste, nie do końca mi to pasuje, ale cóż. Występują przecieki na plastikową obudowę silnika. Tu oczywiście producent sobie zastrzegł, że tak może być jeśli źle założymy uszczelkę. Uważam, że uszczelka zamontowana jest dobrze, a sok jakoś przedostaje się.Wygląda na to, że klient zawsze będzie tu winien. No i największy minus tego urządzenia, który bardzo mnie denerwuje.Po wyciśnięciu soku w wyciskarce pozostaje dużo nieodciśniętych pozostałości.Na ściankach sita i w zagłębieniu rury(tuby) do której wkładam owoce. Cały zlew odpadów no i straty soku. Z sokowirówki wyrzucałam nieodciśniętą paćkę, z Kuvingsa dużo nieprzerobionych resztek.Myślę, że takie problemy ma każdy kto posiada Kuvingsa.
Posumowując,dziś już wiem, że ta cała przeczytana lektura na forach to wypowiedzi przede wszystkim sprzedawców urządzeń, a nie użytkowników wyciskarek, którzy przekazują innym wskazówki i rzetelne opinie, pomagając tym samym w wyborze. Szkoda, że tak nie jest. Moim zdaniem jest to bardzo nieuczciwa praktyka stosowana na forach, które miały służyć do wymiany opinii,porad.
Po tym wszystkim postanowiłam umieścić moją opinię o zakupionej wyciskarce przedstawionej jako NR 1 NA RYNKU ŚWIATOWYM !(cyt z Allegro). No w tym przypadku chyba nie do końca!
moi teściowie mają taki sam problem z ta wyciskarką, narzekają też na jej mycie bo zajmuje duzo więcej czasu i wysiłku niż bardzo podobny model hurom jaki mamy my, zbieram się do zrobienia testu i recenzji wideo jednej i drugiej...
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 17:06   #187
michcon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez gosiulek73 Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem.
Zastanawiam się nad zakupem Juiceme lub Huroma, ale do ok.1500 zł. Ma ktoś może kod na Huroma? Wyczytałam tu, że Juice mi jest made in China a już prawie się zdecydowałam. Mam pytanie jeszcze czy można części tych sprzętów myć w zmywarce?
Zdecydowanie polecam Huroma. Posiadam model HU 500. W sklepie odradzili mycia w zmywarce ponieważ elementy mogą zmatowieć. Mycie ręczne jest proste i nie pochłania dużo czasu. Bardzo prosty montaż i demontaż urządzenia. HUROM jest produkcji Koreańskiej posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji. Mówi samo za siebie...
michcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 11:13   #188
katarzynakrys
Przyczajenie
 
Avatar katarzynakrys
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 18
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Polecam wyciskarkę Hurom HU-100, daje rade
katarzynakrys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 11:35   #189
cukierniczek
Raczkowanie
 
Avatar cukierniczek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 375
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Najlepsze wyciskarki jesli chcecie wyrzucic duzo pieniedzy to są wolnoobrotowe jedno lub dwuślimakowe. Wyciskaja owoce / warzywa a nawet pozwalaja robic masla orzechowe.

Minus to taki ze kosztuja duzo, ale wióry ktore zostają, są prawie ze idealnie suche. Pozostaje czysty sok do picia.

Jesli chodzi o 'zmielenie' tak aby zrobić mus, to niepotrzebne sa raczej do tego jakies drogie zabawki, wystarczą zwykłe blendery... i jesli sie dokladnie poczyta o takim 'szybkim mieleniu' przez ostrza, to mozna wyczytać, że podczas tego procesu traci się substancje odżywcze, które z powodu temperatury się w jakiś tam sposób rozpadaja

Ja nie lubie 'musów' dlatego wole zjeść te jabłko surowe albo upieczone w cieście a wyciskarek jedynie jakich używam to standardowych do cytrusów czyli takich:
cukierniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 02:00   #190
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Czy ktoś ma tutaj może wyciskarkę Angel? Tak sobie nad nią dumam, czytam opinie, oglądam filmiki i dalej nie wiem co kupić, bo bełkotu marketingowego na forach jest mnóstwo odnośnie wyciskarek

Macie z nią jakies doświadczenia?
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 19:29   #191
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Angel jest duzy i trudny w myciu. Kupilam Huroma, jednego z tanszych i jestem zadowolona Uzywam go od roku i nic zlego sie nie dzieje. Dobrze wyciska, nie mam zastrzezen.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 23:08   #192
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Angel jest duzy i trudny w myciu. Kupilam Huroma, jednego z tanszych i jestem zadowolona Uzywam go od roku i nic zlego sie nie dzieje. Dobrze wyciska, nie mam zastrzezen.
Kusum ktory masz model jesli moge spytac? Ja po ponad roku zaczynam rozwazac kupno wyciskarki w przyszlym miesiacu I znowu mnie czeka wertowanie internetu
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 08:08   #193
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Kusum ktory masz model jesli moge spytac? Ja po ponad roku zaczynam rozwazac kupno wyciskarki w przyszlym miesiacu I znowu mnie czeka wertowanie internetu

Hej Fav
ja mam HUROM HB (HU-200). Kilka moich koleżanek też ją kupiło i są zadowolone
Zapłaciłam ok. 1200zł i uważam, że dobry stosunek jakości do ceny
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało


Teraz wyszła jakaś nowa wyciskarka, taka wersja ekonomiczna II generacji: http://sklep.puregreen.pl/wyciskarka...-hurom-hq.html
Myślę, że jest warta rozważenia. Tylko ten biały kolor Może się odbarwiać od soków.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 08:55   #194
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Kusum dziękuję
Zastanawiam się też cały czas czy lepsza będzie pozioma czy pionowa (w sensie z 2 slimakami czy taka jak hurom). Niestety nie widziałam na żywo żadnej z nich
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 09:48   #195
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Pozioma jest podobno lepsza do wyciskania zielska. Jeśli planujesz pić codziennie sok z trawy to przemyśl sprawę. Dla mnie to za duży sprzęt - nie mam tyle miejsca na blacie. Pionowa jest o wiele mniejsza, a soki mieszane (owoce, warzywa, zielenina) wyciska bez problemu.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 10:07   #196
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Ja tez dlugo zastanawialam sie nad opcja pozioma czy pionowa.
I ze wzgledu na rzekome trudnosci poziomej z wyciskaniem miekkich owocow (np cytrusy) zdecydowalam sie jednak na pionowa.

Rowniez mam Hurom HU200.
Uzywam codziennie po 2 razy
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 09:12   #197
koorekk8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 11
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Miałam chyba dwie wyciskarki mój nowy nabytek to Hurom xxx i jetem bardzo zadowolona z niej. Wprawdzie trzeba trochę zainwestować ale jestem pewna że trochę posłuży. A moje dzieciaki mają pyszne świeżo wyciskane soki.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-13 o 20:02 Powód: Link.
koorekk8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 12:13   #198
Olala929
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Poszukuję pierwszej wyciskarki ale budżetu niestety na Huroma nie mam. Max mogę przeznaczyć 100-150zł :/ Polecicie coś innego? Widziałam jakąś z Russell Hobbs za 130zł i wyglądała w miarę porządnie ale sama nie wiem. Ktoś może jej używał? Albo poleciłby coś innego?
Olala929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 15:07   #199
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Olala929 Pokaż wiadomość
Poszukuję pierwszej wyciskarki ale budżetu niestety na Huroma nie mam. Max mogę przeznaczyć 100-150zł :/ Polecicie coś innego? Widziałam jakąś z Russell Hobbs za 130zł i wyglądała w miarę porządnie ale sama nie wiem. Ktoś może jej używał? Albo poleciłby coś innego?
W tej cenie kupisz tylko wyciskarkę ręczną (dobra tylko do miękkich owoców i pomidorów), ewentualnie (używaną) sokowirówkę.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-21, 14:39   #200
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Hej Fav
ja mam HUROM HB (HU-200). Kilka moich koleżanek też ją kupiło i są zadowolone
Zapłaciłam ok. 1200zł i uważam, że dobry stosunek jakości do ceny
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało


Teraz wyszła jakaś nowa wyciskarka, taka wersja ekonomiczna II generacji: http://sklep.puregreen.pl/wyciskarka...-hurom-hq.html
Myślę, że jest warta rozważenia. Tylko ten biały kolor Może się odbarwiać od soków.
Ja bym się jeszcze bała, że z czasem zżółknie. A tego nienawidze.


Dzisiaj moje wyciskarkowe poszukiwania zakonczyły sie Zamówiliśmy w końcu Angel 8500S. W środę przyjdzie Do ostatniej chwili zastanawiałam się nad czymś innym, ale ostatecznie przeważył Tż, który sie uparł właśnie na tą.

Jak potestuje, to zdam relacje
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)

Edytowane przez pin3ska
Czas edycji: 2015-09-21 o 14:41
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 14:46   #201
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Daj znać jak się sprawdza? I czy warta jest tej ceny?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 14:46   #202
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Ja tez poproszę o relację
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 19:52   #203
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

jestem w zasadzie juz w 90% zdecydowana na huroma HH 2G, nawet znalazlam sklep u mnie

cena troche powala, ale za tydzien mam okragle urodziny wiec moze po prostu kupie to jako prezent dla siebie i bede miala mniej wyrzutow sumienia

Edit. Kupilam, we wtorek powinna byc dostarczona dam znac za jakis czas jak sie sprawuje
Juz nie moge sie doczekac

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2015-09-27 o 17:58
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 09:43   #204
MiliSmajl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Favianna, jak Hurom? moja koleżanka ma Huroma ale HF2G, też kupiła w xxx, i dobrze sobie tym radzi. trochę mi zazdrości mincera ale z drugiej strony ma dzieciaki a one by w życiu nie wypiły nic w czym pływa jakakolwiek drobinka... dlatego w końcu kupiła2G ze względu na tą regulację, maszatański plan że je przyzwyczai ;p Jak zobacyzłam o obie w akcji to powiem ci że trudno porównać.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-02 o 16:33 Powód: Link.
MiliSmajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-01, 10:08   #205
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wyciskarka do soku- która??

Wczoraj doszła, ale nie miałam kiedy testować. Dziś po pracy będzie wielkie otwarcie kurka z sokami to napisze
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 16:35   #206
pin3ska
Zakorzenienie
 
Avatar pin3ska
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 999
Dot.: Jaka wyciskarka do soków?

Dopiero dzis przetestowałam Angela, jakos nie mialam wcześniej weny do wyciskania To są jakies bzdury, że on cięzko chodzi i trzeba mocno dociskać. Niektóre rzeczy to sam wsysa, np. natke pietruszki, jarmuż, wystarczy wrzucac. Jasne, że marchewke trzeba docisnąć tym takim tłuczkiem, ale nie trzeba do tego uzywać siły, wystarczy tyle, co położyć na tym tłuczku rękę i jej ciężar w wiekszosci wypadków wystarczy. A tyle sie naczytałam opinii, że bałam sie, że bede musiala to jakos niesamowicie cisnac Nie wiem dla kogo to byłoby za wymagające zbyt dużej siły, chyba dla 2 latka

Druga sprawa. Mam tylko podstawową końcówkę, a wycisnełam bardzo miękkie jabłka i borówki amerykańskie. Nic sie nie zapchało, ale na wszelki wypadek co jakis czas wrzucałam kawałek marchewki, bo czytałam, żeby tak robić. I poszło gładko. Jednak z borówek to wyszedł taki bardziej mus, wiec podejrzewam, że do takich "musodajnych" owoców lepsze byłoby sitko o wiekszych oczkach, które na pewno za jakis czas dokupie

Po trzecie uzywając oryginalnie dołaczonych misek nie ma zadnego problemu z przechylaniem sie wyciskarki, bo ona opiera sie przodem na tych właśnie miskach i jest wtedy idealnie stabilna - sa dopasowane do niej wysokością. Jak ktos włoży miskę niższą, to jasne, że bedzie musial położyc reke na korpusie, bo bedzie mu sie przechylać.

Takich rzeczy jak na przykład marchewki nie trzeba kroić, całą od góry wsuwać i popychac wystarczy. Jabłka już trzeba, bo otwór faktycznie jest dosyc mały. Ja wrzucałam pokrojone jabłka ze skórką i pestkami. Tylko ogonek usunełam.

Wiórki wychodza dośc suche Cytrusów jeszcze nie wyciskałam

Jak cos jeszcze chcecie wiedziec, to pytajcie Tylko nie o mycie, bo jeszcze nie myłam, dopiero skonczyłam wyciskac, popijam sobie soczek i na świeżo pisze wrażenia Pewnie dopiero wieczorem będę myła, bo możliwe ze Tż bedzie mial na soczek ochote jak wroci z pracy, a 2 razy myc mi sie nie chce

Fajne jest tu to, że można myć w zmywarce, choc nie wiem jaka będzie tego efektywnośc. Może dzis sprawdze. Choc podejrzewam, że nie domyje do końca tam w środku
__________________
It's so important to say these things when you can because when it's over, it's over


...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. (Coco Chanel)

Edytowane przez pin3ska
Czas edycji: 2015-10-02 o 16:37
pin3ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 15:03   #207
szynszylqa
Przyczajenie
 
Avatar szynszylqa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

Wizażanki, co sądzicie o zakupie wyciskarki do owoców i warzyw?

To droga zabawa, ale jak sobie porównuję ceny np zielonych koktajli w lokalach czy sklepach to wychodzi na to, że taka wyciskara się zwróci w...2-3 miesiące..
Myślicie, że da się znaleźć jakąś porządną w jakichś niskich ratach?
Jakie byście polecały?
szynszylqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 08:43   #208
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

Ja mam jednoślimakową Omega Juicer. Kupiona 4 lata temu. Warto zainwestować. Jest naprawdę wielofunkcyjna, łatwa w czyszczeniu.
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 11:22   #209
szynszylqa
Przyczajenie
 
Avatar szynszylqa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 21
Dot.: Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

O, trafiłaś idealnie w punkt nad którym się też zastanawiałam. Czyszczenie. Jak patrzę na te wyciskarki, to to czyszczenie mi się wydaje karą boską
szynszylqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 06:52   #210
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Czy warto się szarpnąć na wyciskarkę wolnoobrotową?

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
Ja mam jednoślimakową Omega Juicer. Kupiona 4 lata temu. Warto zainwestować. Jest naprawdę wielofunkcyjna, łatwa w czyszczeniu.
A gdzie ją kupiłaś, i ile kosztowała? Ja też od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem wyciskarki,a le ze względu na cenę, ciągle odkładam ten zakup, ale chyba nie ma co. I powiedz ile czasu potrzeba na wyciśnięcie jednej szkalnki soku, np. z marchewki? I ile mniej więcej marchewek na taką standardową szklankę potrzeba? Dzięki za odpowiedź.
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-13 15:21:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.