Co ostatnio sobie uszyłyście? - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-27, 19:07   #1621
sernikovic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5
Exclamation Pilne wykroj na obszerny kaptur

Witam ,
pilnie potrzebuje wykroju na obszerny kaptur taki jak na zalaczniku !

Z gory dziekuje !
sernikovic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 17:17   #1622
MiseryMoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Wykrój na sukienkę - pomocy!

witam dziewczyny, podczas mojej ostatniej podróży kupiłam cudowny materiał z zamiarem uszycia sukienki. wiem dokładnie jak sukenka ma wyglądać - upięłam materiał na manekinie ale moje umiejętności projektowania strojów są jescze ograniczone, nie chcę nawet próbować kroić sama bo boję się zmarnować materiał. gdzie mogę znaleść wykrój, może wiecie? z góry dzięki
MiseryMoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 11:40   #1623
limomanka
Raczkowanie
 
Avatar limomanka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 334
Dot.: Wykrój na sukienkę - pomocy!

Najlepiej zapytać tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...uszy%B3y%B6cie
Zamiast zakładać nowy temat. Tam są dziewczyny, które znają się na rzeczy i pomagają w przeróżnych sprawach związanych z szyciem
__________________
moje prace: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373027
limomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 11:54   #1624
limomanka
Raczkowanie
 
Avatar limomanka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 334
Dot.: Pilne wykroj na obszerny kaptur

Wyszukiwarka nie gryzie
Były już takie tematy, np. ten: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ghlight=kaptur
__________________
moje prace: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=373027
limomanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:08   #1625
MiseryMoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

witam dziewczyny, podczas mojej ostatniej podróży kupiłam cudowny materiał z zamiarem uszycia sukienki. wiem dokładnie jak sukenka ma wyglądać - upięłam materiał na manekinie ale moje umiejętności projektowania strojów są jescze ograniczone, nie chcę nawet próbować kroić sama bo boję się zmarnować materiał. gdzie mogę znaleść wykrój, może wiecie? z góry dzięki
MiseryMoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:11   #1626
MiseryMoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wykrój na sukienkę - pomocy!

ok, dzieki za link
MiseryMoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 14:54   #1627
atadoro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
wykroj sukienki bombki - pomocy!

witam!

może ktoś wie...
poszukuję wykroju sukienki-bombki,
z tym że chciałabym, aby była mało wydekoltowana i długa za kolano.

Czyt takie wykroje istnieją???

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
atadoro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 19:06   #1628
paulina248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Jak uszyć sukienkę - wykroje.

Hejka!
Szukałam na forum, ale nie znalazłam niczego, co w szczególny sposób zwróciłoby moja uwagę. Otóż chciałabym uszyć sobie kilka ciuszków (zdjęcia poniżej), ale nie wiem jak wykroić na nie materiał. Czy ma ktoś może gotowe wykroje bądź wie gdzie takowe znaleźć? Bardzo proszę o pomoc!
paulina248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 20:02   #1629
hd2005
Zakorzenienie
 
Avatar hd2005
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 3 456
Dot.: Jak uszyć sukienkę - wykroje.

poszukaj na forum. Było kilka takich wątków
Tam na pewno Ci pomogą
__________________
HAART.pl blog DIY


hd2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 09:11   #1630
MarthaB
Raczkowanie
 
Avatar MarthaB
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 73
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
tez na to liczę, choć ostatnimi dniami z powodu grypy żołądkowej, która mi lekko namieszała w poważnych planach, pewnie trochę schudłam ;-)[COLOR="Silver"]
współczuję grypy żołądkowej, ja ostatnie półtora tygodnia miałam jakiś mega wielki atak bólu głowy, pierwszy raz w życiu. już teraz wiem co czują migrenowcy. szycia nawet nie uszyłam, szkoda, bo mam fajny materiał czarny na spodnie, miały być na święta, ale raczej nie dam rady. na święta wyjeżdżam, wracam w połowie kwietnia , jadę do siostry, ona maszynę ma, może coś u niej stworzę (taaaa....)
__________________
djin djin
MarthaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 11:42   #1631
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez MiseryMoo Pokaż wiadomość
witam dziewczyny, podczas mojej ostatniej podróży kupiłam cudowny materiał z zamiarem uszycia sukienki. wiem dokładnie jak sukenka ma wyglądać - upięłam materiał na manekinie ale moje umiejętności projektowania strojów są jescze ograniczone, nie chcę nawet próbować kroić sama bo boję się zmarnować materiał. gdzie mogę znaleść wykrój, może wiecie? z góry dzięki
Hej, faktycznie ładny materiał. Proponuję Ci wykorzystac wykrój na tunikę z Burdy 04/2009. Zamiast rozcięcia z przodu wstaw po prostu kryty zamek na plecach i powinnaś osiągnąć zamierzony efekt .
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 11:50   #1632
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: wykroj sukienki bombki - pomocy!

Cytat:
Napisane przez atadoro Pokaż wiadomość
witam!

może ktoś wie..
poszukuję wykroju sukienki-bombki,
z tym że chciałabym, aby była mało wydekoltowana i długa za kolano.

Czyt takie wykroje istnieją???

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Tak niepoprawnie, że nie w jednym poście odpowiedz, ale liczę na to, że mi się upiecze .
Taki wykrój na sukienkę bombkę jest w burdzie sierpniowej z 2007 r. Na zdjęciu jest co prawda dlugość nad kolano, ale modelka ma taką pozę i jest wysoka. Proponuję spróbować - sama zobaczysz jaka jet długość od talii podana w wykroju i możesz wtedy zdecydować.
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:21   #1633
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Kochane moje ja uciekając od tematu szycia

W dniu tak pięknym
i radosnym,
gdy zieleni ziemia się ,
Gdy króliczek i baranek razem bawią się,
Świat się cieszy,
bo Zmartwychwstał Jezus Chrystus Pan.
Niech wam Pan Bóg łaski
z nieba śle,
żeby wszystkim
dobrze żyło się.

Zyczy Myszka z cała mysią rodzinką
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:02   #1634
XD2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Jak uszyć taką sukienke???

Pomocy!!! Bardzo mi się podoba ta sukienka i szukam rady specjalistów . Czy dobrze to zrobie. Góre chciałam wziąść dwa kwadraty i zszyć ze sobą i z gumką żeby to było tak fajnie pomarszczone. Co o tym myślicie prosze pomóżcie .

http://forum.we-dwoje.pl/files/sukienka_wesele_185.jpg
XD2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 13:58   #1635
Myszka_80
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_80
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Radlin
Wiadomości: 5 386
GG do Myszka_80 Send a message via Skype™ to Myszka_80
Dot.: Jak uszyć taką sukienke???

na góre to dwa dłuuugie prostokąty musisz wziąść i w tym konkretnym modelu ktory pokazujesz to musisz miec dzianinkę na górną część
__________________
Kamilka - 17.03.05
Emilka - 16.10.06

http://picasaweb.google.com/myszka1980

Moje "conieco" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=24660



Myszka_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:27   #1636
XD2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Jak uszyć taką sukienke???

Dzięki za wskazówka na pewno skorzystam. Tylko jest problem jak mam zrobić dolną część tej sukienki. Ja jestem w tym zielona.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

Czy może być taka dzianina?
http://www.allegro.pl/item983424894_...ersey_ity.html
chodzimi mi o tą czarną , bo ta mi się najbardziej podoba

I prosze napiszcie jak ja mam dolną część zrobić

Edytowane przez XD2000
Czas edycji: 2010-04-06 o 16:29
XD2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:22   #1637
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dawno mnie tu nie bylo, nie będę cytowac każdej wypowiedzi po kolei ale ogladnelam wszystkie Wasze prace i jak zwykle - pełen podziw i szacunek

Ktos chyba pytal z jakiej burdy jest spódniczka tulipan - nie ma pojecia kochana?? Nie opisuje tak dokladnie wyrojów ale z tego co widze to spódniczki-tulipanki dość czesto goszczą w burdach
Dawno temu, któraś z was prosila o zdjecie sukienki w panterke na sobie - zrobilam tz. TŻ zrobil.... koszmar. Wybaczcie beznadzieje zdjecia, wygladam jak bida z nędzą ale trudno Sorry, nastepnym razem beda lepsze.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog

Edytowane przez Susanna
Czas edycji: 2010-04-06 o 19:23
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 21:52   #1638
atadoro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: wykroj sukienki bombki - pomocy!

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
Tak niepoprawnie, że nie w jednym poście odpowiedz, ale liczę na to, że mi się upiecze .
Taki wykrój na sukienkę bombkę jest w burdzie sierpniowej z 2007 r. Na zdjęciu jest co prawda dlugość nad kolano, ale modelka ma taką pozę i jest wysoka. Proponuję spróbować - sama zobaczysz jaka jet długość od talii podana w wykroju i możesz wtedy zdecydować.

Dzięki Myślę, że jak dorwę tę Burdę będę mogła przekonstruować sobie
tak jak chcę, to nie problem...

Może sobie poradzę, bo do tej pory szyłam i skrajałam tapicerki
atadoro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 08:01   #1639
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
Tak niepoprawnie, że nie w jednym poście odpowiedz, ale liczę na to, że mi się upiecze .
Taki wykrój na sukienkę bombkę jest w burdzie sierpniowej z 2007 r. Na zdjęciu jest co prawda dlugość nad kolano, ale modelka ma taką pozę i jest wysoka. Proponuję spróbować - sama zobaczysz jaka jet długość od talii podana w wykroju i możesz wtedy zdecydować.
Betty_b, ja się do tej kiecki przymierzam juz jakies 3 miesiące... ;-) kupilam zamek, podszewke, tafte, lamowki, nici i..... nie wiem ale cos mnie od niej odciąga. Raz, ze nie bardzo rozumiem technike wszywania rękawków, ale takie rzeczy się wyjasniaja w trakcie ;-) A dwa, obawiam sie własnie tej długosci!
Hmm.... narazie zamierzam uszyć z tego wykroju spodnice bombkę moze wtedy sie osmiele ;-)



Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dawno temu, któraś z was prosila o zdjecie sukienki w panterke na sobie - zrobilam tz. TŻ zrobil.... koszmar. Wybaczcie beznadzieje zdjecia, wygladam jak bida z nędzą ale trudno Sorry, nastepnym razem beda lepsze.

Ooooo sliczna zielona panterka No ale jak sie ma taka figure to mozna ubierac takie sukienki!!!

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina248 Pokaż wiadomość
Hejka!
Szukałam na forum, ale nie znalazłam niczego, co w szczególny sposób zwróciłoby moja uwagę. Otóż chciałabym uszyć sobie kilka ciuszków (zdjęcia poniżej), ale nie wiem jak wykroić na nie materiał. Czy ma ktoś może gotowe wykroje bądź wie gdzie takowe znaleźć? Bardzo proszę o pomoc!
wejdz na strone burdy, ta angielska raczej (http://www.burdafashion.com/en/index.html) tam jest dzial magazines gdzie sa archiwalne numery az do 2006 roku. mozna zobaczyc wnetrze magazynów, poszukac sobie odpowiedniego wykroju i szukac takiej burdy albo zamowic nr archiwalny w polsce w wydawnictwie

Cytat:
Napisane przez MarthaB Pokaż wiadomość
współczuję grypy żołądkowej, ja ostatnie półtora tygodnia miałam jakiś mega wielki atak bólu głowy, pierwszy raz w życiu. już teraz wiem co czują migrenowcy. szycia nawet nie uszyłam, szkoda, bo mam fajny materiał czarny na spodnie, miały być na święta, ale raczej nie dam rady. na święta wyjeżdżam, wracam w połowie kwietnia , jadę do siostry, ona maszynę ma, może coś u niej stworzę (taaaa....)
mega migreny wlasnie miewam. najgorsze bylo to, ze tydzien po mnie mama moja sie pochorowala na ta cholerna grype. krazy to dziadostwo w powietrzu i zyc ludziom nie daje. Moja aktywnosc w zwiazku z tym i z szyciem i migrenami byla kompletnie ograniczona. a do tego na tapecie pare ciuszkow do przerobek, sama nie wiem kiedy uszyje cos od poczatku... a moj czarny material lezy od sierpnia zeszlego roku i sama nie wiem na co czeka, bo nie mam zadnych czarnych spodni!!!

Tak wiec Martho zycze Ci, zebys miala wiecej czasu i do tego zadnych bolow glowy!!

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez atadoro Pokaż wiadomość
Dzięki Myślę, że jak dorwę tę Burdę będę mogła przekonstruować sobie
tak jak chcę, to nie problem...

Może sobie poradzę, bo do tej pory szyłam i skrajałam tapicerki

wiesz ten wykroj jest stosunkowo prosty, studiuje go od kilku miesiecy i nie wiem czemu sie jeszcze nie zabralam za ta kiecke? ;-)

dlugosc to zaden problem, trzeba odpowiednio wiecej dodac na dlugosci sukienki i podszewki, choc radze na poczatek zmierzyc ile ma wykroj od talii i ule Ty masz - to Ci pojecie jak sie maja sprawy. Bo burda to jednak czasem ma roznie z ta dlugoscia i tym co widac na modelce. Ja mam jakis 169cm wzrostu i z tego co pamietam to u mnei wyszlo, ze sukienka bedzie kilka cm nad kolano... ale mniej niz widac na zdjeciu w gazecie

Edytowane przez Wisnia
Czas edycji: 2010-04-07 o 08:02
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 12:41   #1640
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Exclamation Asymetryczny top Jak uszyć?? preen 2010


Witam!


Mam pewien problem, znalazłam taką bluzkę w internecie, projekt domu mody PREEN co oznacza ze jest cholernie droga, i w związku z tym chciałabym sobie taką uszyć, inspirując się tą. Przy okazji nabiorę też doświadczenia...

Czy ktoś ma może pomysł jak można uszyć taką bluzkę??
Jak na razie to wzięłam stary top, narysowałam wszystkie linie na nim mydełkiem, i kazdy fragment odrysowywałam na tkaninie z której robię prototyp doliczając z 1cm na wszycie.. i namalowałam sobie "ten" ząbek czyli trzecie ramiączko tak na oko...
Jak myślicie czy to dobry sposób, coś mi z tego wyjdzie?
I jak przyszyć ramiączka z przodu?

A co do wykończenia, to jak? Bo jest koronka w paru miejscach, więc co zrobić żeby szwów nie było widać? Aha i nie wiem czy dobrze widzę tam między każdym fragmentem jest chudy pasek taki wszyty nie wiem jak on się nazywa?..

Jak górę[dekolt] wykończyć? Nie dysponuję lamownikiem niestety...
Pomocy

Proszę o pomoc, każda rada mile widziana!!
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:21   #1641
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Asymetryczny top Jak uszyć?? preen 2010

Na razie moje prace są w tym miejscu:
Czarny top - to co sobie zaznaczałam
moje szkice w zeszycie
sfastrygowany przód prototypu i wycięte części na tył

Jak widać nie ma tego paska pomiędzy każdym fragmentem, ale wolałabym żeby był, wtedy każda część się fajnie odznacza. Jak go wszywać??


AHA z przodu po lewej brakuje małego kawałka z koronki - jeszcze go nie wycięłam

Edytowane przez LiCzBa_Pi
Czas edycji: 2010-04-07 o 13:45
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 14:41   #1642
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Asymetryczny top Jak uszyć?? preen 2010

O matko...Pomysł fajny ale jak to zrobić?Można wszyć tzw wypustkę( do kupienia w pasmanterii) między warstwy materiału( Złożyć prawymi stronami do siebie a pomiędzy nie wsunąć wypustkę) lub pomęczyć się z lamówką.Zszyć warstwy materiału wkładając je między zaprasowaną lamówkę.Ale to chyba będzie zbyt sterczało.A gdyby tak wszystkie części sfastrygowac na płasko nie przejmujac się stronami lewa czy prawa.Przejechać zygzakiem żeby się nie rozlazło a dopiero kosmetycznie na te szwy naszyć paseczki choćby jakiejś tasiemki ?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 18:59   #1643
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dzieki Robcia za odpowiedź, masz rację lamówka za bardzo by sterczała ale ta wypustka będzie chyba właśnie tym o co mi chodzi. Z tym żeby przyszyć coś na wierzchu też dobry pomysł tasiemkę czy paseczek... hmm a jak myślisz ramiączka jak przyszyć u góry w tych miejscach w którym łączy się z materiałem?
I czy ten mój sposób na czarny top i zaznaczanie w ogóle mnie gdzieś doprowadzi?
Pozdrawiam

Jak tak sobie tą bluzkę w wyobraźni rozłożyć na etapy i części to wydaje się prosta, ale jak podchodzę do wykonania to wychodzi już coś mało podobne.... poza tym jak zrobię prawidłowy protoyp to się będę mogła wziąć za bluzkę z normalnych materiałów - w tych samych kolorach i jakąś ładną koronkę albo tiul...itd

Edytowane przez LiCzBa_Pi
Czas edycji: 2010-04-07 o 19:01
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 19:32   #1644
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

kombinuj jestem ciekawa co z tego wyjdzie ...
mam wątpliwości czy Ci jakieś wyrzuszenia nie powstaną po pozszywaniu no ale nie wiem, sama też raczej metodą prób i błędów szyje

a pytanie małe ... z tiulu elastycznego da radę coś szyć na domowej maszynie czy raczej niezbyt ? :P
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 08:30   #1645
betty_b
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 528
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez Wisnia Pokaż wiadomość
Betty_b, ja się do tej kiecki przymierzam juz jakies 3 miesiące... ;-) kupilam zamek, podszewke, tafte, lamowki, nici i..... nie wiem ale cos mnie od niej odciąga. Raz, ze nie bardzo rozumiem technike wszywania rękawków, ale takie rzeczy się wyjasniaja w trakcie ;-) A dwa, obawiam sie własnie tej długosci!
Hmm.... narazie zamierzam uszyć z tego wykroju spodnice bombkę moze wtedy sie osmiele ;-)
też kiedys chciałam uszyć tą sukienkę - kupiłam taftę, ale potem się okazało, że za mało i powstała spódnica - teraz mi się już bombki tak nie podobają - wolę tulipany - chyba lepiej pasują do moich krótkich nóżek
Teraz będę szyła dziecięce ciuszki - spodenki dla córci uszyłam - teraz topik, a potem dla bratanicy coś muszę machnąć, bo moja córeczka dostaje po niej b. dużo ładnych ubranek i wypada kilka sukienek podarować bratanicy

Cytat:
Napisane przez LiCzBa_Pi Pokaż wiadomość
Witam!

Mam pewien problem, znalazłam taką bluzkę w internecie, projekt domu mody PREEN co oznacza ze jest cholernie droga, i w związku z tym chciałabym sobie taką uszyć, inspirując się tą. Przy okazji nabiorę też doświadczenia...

Czy ktoś ma może pomysł jak można uszyć taką bluzkę??
Jak na razie to wzięłam stary top, narysowałam wszystkie linie na nim mydełkiem, i kazdy fragment odrysowywałam na tkaninie z której robię prototyp doliczając z 1cm na wszycie.. i namalowałam sobie "ten" ząbek czyli trzecie ramiączko tak na oko...
Jak myślicie czy to dobry sposób, coś mi z tego wyjdzie?
I jak przyszyć ramiączka z przodu?

A co do wykończenia, to jak? Bo jest koronka w paru miejscach, więc co zrobić żeby szwów nie było widać? Aha i nie wiem czy dobrze widzę tam między każdym fragmentem jest chudy pasek taki wszyty nie wiem jak on się nazywa?..

Jak górę[dekolt] wykończyć? Nie dysponuję lamownikiem niestety...
Pomocy

Proszę o pomoc, każda rada mile widziana!!
Strasznie to skomplikowane - ja bym się nie porwała na coś takiego, bo nie mam overlocka, a bez to takie dzianiny mi ładnie nie wychodzą...życzę powodzenia i trzymam kciuki
betty_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 08:33   #1646
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość

Strasznie to skomplikowane - ja bym się nie porwała na coś takiego, bo nie mam overlocka, a bez to takie dzianiny mi ładnie nie wychodzą...życzę powodzenia i trzymam kciuki
Faktycznie bluzeczka trudna do szycia i nie wiadomo jak maszyna poradzi sobie z rozciągliwą dzianiną. Niemniej próbować trzeba, a może akurat się uda
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 09:53   #1647
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Gdybyś jednak szyła lamówką to szeleczki wszyłabym cięgiem , po prostu ciąg dalszy wstawek.Ale tak... sznurek taki jak do wiązania gorsetów może by się nadał?Ich faktura jest taka sama jak wypustek.Wtedy doszyłabym je na końcu.Bardzo się napracujesz przy tej bluzeczce a satysfakcja niegwarantowana
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 23:48   #1648
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;18423147]kombinuj jestem ciekawa co z tego wyjdzie ...
mam wątpliwości czy Ci jakieś wyrzuszenia nie powstaną po pozszywaniu no ale nie wiem, sama też raczej metodą prób i błędów szyje

a pytanie małe ... z tiulu elastycznego da radę coś szyć na domowej maszynie czy raczej niezbyt ? :P[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Faktycznie bluzeczka trudna do szycia i nie wiadomo jak maszyna poradzi sobie z rozciągliwą dzianiną. Niemniej próbować trzeba, a może akurat się uda
Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Gdybyś jednak szyła lamówką to szeleczki wszyłabym cięgiem , po prostu ciąg dalszy wstawek.Ale tak... sznurek taki jak do wiązania gorsetów może by się nadał?Ich faktura jest taka sama jak wypustek.Wtedy doszyłabym je na końcu.Bardzo się napracujesz przy tej bluzeczce a satysfakcja niegwarantowana
Dzieki wszystkim, wkleję tu zdjecie jesli ją skończę:P napewno tu wstawię.

imp18 - to zależy też jaka maszyna na mojej sie da.. Jest tez taka sztuczka na maszyny które rozciągliwych materiałów nie szyją - taśmę klejącą przeźroczystą się przykleja zeby sie nie rozciągało ponoc mozna w ten sposob sobie poradzic, ja nie musiałam próbować

Susanna - z marteriałem nie będzie problemu z moją maszyną gorzej nie wiem no jak to z tym fasonem albo z górą z ramiączkami... Ale u góry chyba zrobię lamówkę taką własnoręczną..

Robcia ja nie mam lamownika po prostu... ale właśnie moze zrobie taką wlasnoreczną lamówkę - paseczki... robilam takie przy jednej sukience kilka dni temu
myslicie za to mniej wiecej dobrze wygięłam/narysowałam te kawałki, czy byście coś gdzieś zmieniły?? kurcze ten fason no... i racja - efekt niegwarantowany..

Edytowane przez LiCzBa_Pi
Czas edycji: 2010-04-09 o 23:49
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 07:13   #1649
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: Asymetryczny top Jak uszyć?? preen 2010

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
O matko...Pomysł fajny ale jak to zrobić?Można wszyć tzw wypustkę( do kupienia w pasmanterii) między warstwy materiału( Złożyć prawymi stronami do siebie a pomiędzy nie wsunąć wypustkę) lub pomęczyć się z lamówką.Zszyć warstwy materiału wkładając je między zaprasowaną lamówkę.Ale to chyba będzie zbyt sterczało.A gdyby tak wszystkie części sfastrygowac na płasko nie przejmujac się stronami lewa czy prawa.Przejechać zygzakiem żeby się nie rozlazło a dopiero kosmetycznie na te szwy naszyć paseczki choćby jakiejś tasiemki ?

albo zrobic tunelik na szwie i wszyc sznureczek

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;18423147]
a pytanie małe ... z tiulu elastycznego da radę coś szyć na domowej maszynie czy raczej niezbyt ? :P[/QUOTE]

powinno sie dac ale przydałaby sie stopka z górnym transportem. Ona sie przydaje i do tkanin elastycznych (takich bardzo uciagliwych) i do cienutkich sliskich.

---------- Dopisano o 07:13 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez betty_b Pokaż wiadomość
też kiedys chciałam uszyć tą sukienkę - kupiłam taftę, ale potem się okazało, że za mało i powstała spódnica - teraz mi się już bombki tak nie podobają - wolę tulipany - chyba lepiej pasują do moich krótkich nóżek
Teraz będę szyła dziecięce ciuszki - spodenki dla córci uszyłam - teraz topik, a potem dla bratanicy coś muszę machnąć, bo moja córeczka dostaje po niej b. dużo ładnych ubranek i wypada kilka sukienek podarować bratanicy

a ja wlasnie uszylam z tego wykroju spodnice bombke. Tulipany ładne ale nie na moja szeroka pupe. A z ta bombka to doznala szoku jak wyczytalam, ze burda kaze wszyc na dol gumke!!


A co do szycia dla dzieci to uszylam jakis czas temu bluzeczke dla corki kolezanki, Lena mialam wtedy jakies 3 tygodnie - szycie takiej miniatury mnie dobiło!!
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 07:26   #1650
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Co ostatnio sobie uszyłyście?

Dziewczyny, czy czerwony z fioletem się gryzą? Idę na wesele i chciałabym trochę oszczędzić.Wygrzebałam kupon satyny właśnie taki zgaszony fiolet , do tego ukochane szpileczki ,kolor bardziej wiśnia niż czerwony( nie chcę kupować nowych butów bo i tak niewiele chodzę w szpilkach).No i żakiet, mam czarny ale czy to nie będzie smutne?Myślałam żeby uszyć jakiś wcięty, seksi żakiecik właśnie coś około czerwonego.Ale czy nie przesadzę?Mąż nawet jakbym założyła worek na głowę powiedziałby ,że jest super więc trudno o obiektywną poradę w tym przypadku.Ogólnie lubię wyraziste kolory i chyba nieźle w nich wyglądam, przy tym włoski mam prawie czarne.Co myślicie?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-24 16:01:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.