co to jest? pomożecie? proszę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-28, 11:03   #1
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220

co to jest? pomożecie? proszę!


witam.
kilka dni temu wyskoczyły mi trzy pryszcze na twarzy i pojawiły się jakieś czerwone plamki, tak jakby trochę pod skórą. Po nałożeniu makijażu ich nie widać, ale przeszkadzają mi bardzo, bo zawsze miałam idealną twarz :C
od czego to może być?
obejrzyjcie zdjęcia
+ stosowałam niedawno rutinoscorbin z kremem na twarz. Mogło mi zaszkodzić?
http://img829.imageshack.us/i/img4520f.jpg/
http://img146.imageshack.us/i/img4517u.jpg/
http://img651.imageshack.us/i/img4519q.jpg/
__________________
it's a fool's game

Edytowane przez maszToCoChcesz
Czas edycji: 2011-01-28 o 11:05
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:01   #2
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

Są to przebarwienia po trądzikowe , przynajmniej tak wygladają. Pojawiają sie w miejscach, gdzie wczesniej wyskoczyly zmiany skórne. Może wybierzesz się do dermatologa, zeby to obejrzał?
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 13:46   #3
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

nigdy nie miałam trądziku ;/
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 14:16   #4
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

Cytat:
Napisane przez maszToCoChcesz Pokaż wiadomość
witam.
kilka dni temu wyskoczyły mi trzy pryszcze na twarzy i pojawiły się jakieś czerwone plamki, tak jakby trochę pod skórą. Po nałożeniu makijażu ich nie widać, ale przeszkadzają mi bardzo, bo zawsze miałam idealną twarz :C
od czego to może być?
obejrzyjcie zdjęcia
+ stosowałam niedawno rutinoscorbin z kremem na twarz. Mogło mi zaszkodzić?
http://img829.imageshack.us/i/img4520f.jpg/
http://img146.imageshack.us/i/img4517u.jpg/
http://img651.imageshack.us/i/img4519q.jpg/
Cytat:
Napisane przez maszToCoChcesz Pokaż wiadomość
nigdy nie miałam trądziku ;/
a pryszcze to nie tradzik?
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 18:13   #5
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

Hej widze ze mozesz miec to samo co ja...a lepiej bys nie miala tego co ja bo ja tez najpierw mialam tak lekko czerwone a teraz mam bordo-czerwone i nawet pod warstwa podkladu to widac a zaczelo sie umnie calkiem niewinnie najpierw jakies grudki koloru skory a potem takie plamki jak ty i teraz cala cera w plamy bordo-czerwone chodze do dermatologa ale narazie nic nie znika dodam ze ja mialam tradzik mlodzienczy juz i mam 22 lata moze powiedz ile ty masz lat?? moze poprostu dojrzewasz i dlatego cie wysypuje.Musisz sobie cos oiecac nie wyciskaj tego i lec szybko do dermatologa bo jezeli masz to samo co ja to zeby Ci sie nie rozwinelo tak jak mi ja juz jestem w zalamce.Wydaje mi sie ze nie moglo ci zaszkodzic te tabletki i krem.Moze to przejsciowe i Ci zniknie ale jezeli utrzyma sie wiwcej niz miesiac lec do dermtologa ale dobrego ja mam tu kape bo jest tu na wyspie tylko jeden i narazie comi przepisuje nic nie pomoga a jest coraz gorzej z tymi plamami moimi a byly tak niewinne jak twoje.Pozdrawiam
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 22:45   #6
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

mam 17 lat ;]
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 08:21   #7
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

hmmm 17 lat to w sumie mlodziutka jestes i moze to byc poczatek tradziku bo moja kolezanka dostala go dopiero w wieku 18 lat (ale nie chce Cie straszyc ja dermatologiem nie jestem )albo reakcja na ten krem wczoraj tak przemyslalam i tak walsnie pomyslalam ze moze jak pierwszy raz uzywalas tego kremu moglas dostac taka reakcje na ten produkt no chyba ze uzywalas go juz miesiac czy latami i nic Ci nie wyskakiwalo to nie powinno byc problemu.Dam Ci rade jezeli w ciagu miesiaca Ci to nie zniknie a problem bedzie sie pogarszal to szybciutko lec do dermatologa bo tak jak wspominalam mi tak samo zaczelo sie niewinnie olalam to myslac " a zas mi cos wyskoczylo tak jak zawsze od czasu do czasu samo zejdzie " pozniej im dluzej i wiecej mi sie tego robilo pomyslalam " no chyba dostalam jakiegos uczulenia" przestalam wtedy jesc Suflaki takie greckie cosik , pizze poprostu niezdrowe jedzenie,przestalam pic mleko bo tez mozna po nim dostac wysypki ale nic z tych rzeczy nie skutkowalo i po jakis 5 miesiacach zas zaczelam to jesc bo pomyslalam ze czemu mam sobie odmawiac tych rzeczy jak i tak jest tego coraz wiecej i wiecej.Powiem tak poszlam za pozno do dermatologa i Zaluje tego teraz wygladam okropnie i staramy sie cos z tym zrobic narazie musze miec wolne by zrobic pobieranie krwi i badanie moczu bo dermatolog dala mi skierowanie bo musi sie upewnic czy nie mam alergi pokarmowej i czy moja watroba jest w dobrym stanie by mogla mi przepisac antybiotki....ale z tym chyba poczekam bo sa dosc silne...Pamietaj nie olewaj tego problemu daj sobie miesiac jak nie zejdzie lec biegiem do dermatologa aaaa i pamietaj myj twarz tak samo jak to robilas wczesniej a nie ze zauwazylas jakies zmiany bedziesz ja atakowac roznymi specyfikami do tradziku bo to moze pogorszyc sprawe rob to co zawsze robilas tak bedzie najlepiej to jest taka moja mala rada i tyle w sumie moge Ci powiedziec wiem jak to jest bo sama mam problem i to okropny mam 22 zaniedlugo 23 i widzisz tez musze sie meczyc a najbardziej przykre jest to ze wogole cera moja jest dziwna i nawet jak daje podklad musze go dawac bardzo duzo by bynajmiej w 70 % cos zakryc a reszte widac ja sie zalamuje bo jest ciezko tak z tym zyc w szczegolnosci ze w lato jest tu dosc goraco i nie chce uzywac podkladu itp ale wstydze sie tych moich plam i narazie walcze juz tak 2 lata ale juz mam zamiar wracac do Polski dokladnie za okragly rok chce troszke kaski nazbierac i w Polsce poszukac dobrego dermatologa bo tu tylko jeden na wyspie jest...Zycze powodzenia i dobrej Rekonwalescencji...Pozdra wiam
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 18:27   #8
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: co to jest? pomożecie? proszę!

Nooo, mój chłopak dostał w wieku 20 :O
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.