Nieszczęsne czoło. :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 10:12   #1
janilorak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3

Nieszczęsne czoło. :(


Cześć dziewczyny! Mój pierwszy post, szkoda, że tak mało radosny. :/


Mam problem z moim czołem, wrzucam zdjęcia. Jakoś 3-4 tygodnie temu pojawiły mi się takie „grudki” pod skórą, coś jak pryszcze, które nie mogą się przebić. Oczywiście ze 2-3 musiałam ruszyć :/
Ale jakoś 4 dni temu zauważyłam, że trochę się pogorszyło – jest ich więcej i są bardziej widoczne. Ponadto twarz mnie trochę swędzi.


W sumie nie wiem, od czego by to mogło być. Jeżeli macie jakieś sugestie, pomysły to piszcie śmiało. Nigdy nie miałam jakichś większych problemów z cerą, czasem gdzieś tam jakiś pryszcz czy dwa wyskoczył. Skóra nie była w zasadzie tłusta ani świecąca. A teraz tak nagle pół czoła…Jestem dosyć blada więc dodatkowo takie czerwone plamki są bardziej widoczne, a nie chcę tego maskować makijażem, co by nie było gorzej.

Zastanawiam się nad przyczyną i jedyne do czego doszłam to to, że na pewno nie jest to od słońca (ostatnio sporo siedziałam w domu) i nie jest to wina grzywki (którą mam, ale jak siedzę w domu zawsze ją zaczesuje do góry, jak wychodzę to rzadko mam rozpuszczone włosy, bo po prostu mam ich dużo, są grube i mi niewygodnie ). Raczej nie jest to też od kosmetyków, bo jak jestem w domu to się nie maluję - jak wychodzę to czasem (ale raczej rzadko) odrobina fluidu i tyle.

Co do diety… Już jakiś czas temu (ale to tak myślę od lutego) często jadłam płatki owsiane, odstawiłam napoje słodkie, gazowane – tylko woda niegazowana przefiltrowana, herbata zielona/czerwona i woda z cytryną. Ogólnie jestem fanką mleka, twarogów, sera żółtego, zapiekanek (domowych), makaronów. Staram się ograniczać słodycze i fast foody. Nie palę, piję raczej rzadko.
Poczytałam trochę na temat diety i wyglądu cery i w piątek odstawiłam całkowicie mleko, sery, makarony, zapiekanki, płatki owsiane, ciasta, słodycze całkowicie itp. – wszystko to, co uwielbiam.
Co do pielęgnacji twarzy – jak mówiłam, nigdy nie miałam większych problemów z cerą. Używałam jakoś od roku żel Nivea Visage do cery tłustej i mieszanej. W sobotę zmieniłam na Iwostin – żel do mycia twarzy tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych (nie wiedziałam jaki wybrać, bo w sumie jak mówiłam – za tłusta to ona raczej nie jest, ale pani w aptece doradziła mi ten, jak zwróciłam jej uwagę na moje czoło). Wczoraj kupiłam też Cetaphil dermoprotektor, co by trochę twarz nawilżyć, bo rzadko zwracałam na to uwagę. Od soboty piję też wapń.



Macie jakieś rady, pomysły co to może być? Swędzi mnie też czasem jakoś pod oczami i przy brodzie, coś tam niby jest, ale tego w ogóle nie widać. Chyba nie jest to tradycyjny trądzik? Czy może to od jedzenia i powinnam zrobić jakieś testy? Oczywiście rozważam wizytę u dermatologa, ale z terminami będzie pewnie ciężko. Na razie liczę na jakieś wskazówki od was.


Zdjęcie numer jeden z bodajże sobotniego wieczoru, 2 - wczorajszy wieczór.

Edytowane przez janilorak
Czas edycji: 2013-05-08 o 12:38
janilorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 12:11   #2
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Hej
A może zmieniłaś szampon/odżywkę do włosów? Włosy mają kontakt z twarzą, a sama przyznałaś, że masz grzywkę, więc włosy mają kontakt z Twoim czołem, na którym pojawił się problem
To podobno też może być przyczyną problemów z cerą.
Na razie tylko to przychodzi mi do głowy
Pozdrawiam
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 15:09   #3
janilorak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Właśnie żadnej zmiany nie było - szamponów, odżywek, kosmetyków... Nic. Co do grzywki - mam dłuższą na bok, zaczesywaną za ucho, więc jeśli coś by miało się od niej dziać to myślę, że prędzej w górnej części czoła, a nie tak, jak widać na zdjęciach. Poza tym, jak siedzę w domu i często wychodzę, włosy mam tak jak na zdjęciu - grzywka jest zaczesana do góry, a czoło odkryte, więc to chyba odpada.

Ale dziękuję za odpowiedź. Może znajdzie się ktoś z podobnym problemem.
janilorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 18:48   #4
rodolfo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Zaskórniki Też mnie ostatnio sypło na czole, nie mam pojęcia czemu. Miałem kiedyś małe problemy z trądzikiem, ale nigdy na czole. A teraz mam 23 lata, sporadycznie wyskoczy jakiś pryszcz, a od niedawna właśnie te grudki na czole :< Próbowałem zwalczyć to maseczką z aspiryny, ale nic nie pomogło.
rodolfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:20   #5
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Miałam coś podobnego, mi pomógł Duac, ale on jest na receptę.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 21:50   #6
janilorak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Pani Barokowa, a co to właściwie jest? Zaskórniki, tak jak mówi rodolfo? Bo ja nawet nie wiem jak to nazwać. I po jakim czasie Ci pomogło? I tak planuję jutro przedzwonić do dermatologa i umówić się na wizytę, także może dostanę to samo. Chyba, że trafię na takiego, który stwierdzi, że to nic takiego (z żadnym nie miałam jeszcze "przyjemności" się widywać), a ja strasznie niekomfortowo się z tym czuję.
janilorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 14:07   #7
maga46
Przyczajenie
 
Avatar maga46
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Poczytaj sobie o OCM. Ja stosuję ją od tygodnia i jestem meeega zadowolona W twoim przypadku trądzik występuje prawdopodobnie przez zapychające się pory.
__________________
Życie jest po to aby się nim cieszyć...

wzrost: 173 cm
waga: 63 kg

cel: 57 kg
maga46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-07, 15:43   #8
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: Nieszczęsne czoło. :(

Cytat:
Napisane przez janilorak Pokaż wiadomość
Pani Barokowa, a co to właściwie jest? Zaskórniki, tak jak mówi rodolfo? Bo ja nawet nie wiem jak to nazwać. I po jakim czasie Ci pomogło? I tak planuję jutro przedzwonić do dermatologa i umówić się na wizytę, także może dostanę to samo. Chyba, że trafię na takiego, który stwierdzi, że to nic takiego (z żadnym nie miałam jeszcze "przyjemności" się widywać), a ja strasznie niekomfortowo się z tym czuję.
Nie wiem dokładnie co to jest u ciebie, wygląda własnie jak zaskórniki zamknięte, ale mogą to również być po prostu pryszcze, trądzik u każdego może inaczej wyglądać Mnie duac pomógł bardzo szybko, nie pamiętam dokładnie bo to trochę dawno było, ale na efekty nie musiałam długo czekać, wiadomo że z dnia na dzień ci nie przejdzie, ale przynajmniej nie było wysypu jak przy kwasach... Duac to nadtlenek benzoilu i antybiotyk, może wysuszać, ale wystarczy odpowiednio nawilżać skórę, ja używałam cetaphilu md i jakiegoś delikatnego żelu do mycia i było ok. Ale każdy reaguje inaczej
Co do dermatologa, to może popytaj znajomych kogo polecają, żeby trafić na kogoś kompetentnego, kto się na poważnie zajmie twoim problemem. Ja szczerze nie byłam, u mnie w okolicy nie ma niestety dobrych dermatologów, więc wolałam nie marnować czasu i poprosiłam po prostu znajomą farmaceutkę.
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.