Wielkie Grzechy Fryzjerów - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-02, 10:33   #241
Blondyneczka86
Przyczajenie
 
Avatar Blondyneczka86
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Czytam i czytam i przypomina mi się moja przygoda.Moje włosy są koloru średni blond.Zapuszczałam je dość długo i pomalowałam na ciemny brąz.Ogólnie kolor był fajny,ale po roku mi się znudził więc postanowiłam,że wrócę do naturalnego.Latwo nie było,z włosów do pasa,w dodatku ciemnych wrócić nagle do naturalnego.Odrosty miałam już pokazne,więc obcięłam włosy u fryzjerki.Było ok,wiadomo,góra mój kolor,dół jeszcze te ciemne włoski.Dalej zapuszczałam,żeby ciemne końcówki obciąć i pozbyć się ich raz na zawsze.Gdy odrosły,poszłam do fryzjera,mówiąc,że chcę żeby obcięła resztę ciemnych.Pani oczywiście się ich pozbyła,jak również połowy moich włosów.Wzięła nożyczki i zaczęła cieniować,cieniować i cieniować.Miałam wtedy naprawdę przeżadzone włosy,wyglądałam jakby pogryzły mnie królikiNa górze miałam tak króciutkie włoski,że to był jakiś szok,dół to pojedyńcze włoski.Teraz się z tego śmieję,bo co innego mi zostało.Zapuszczam więc chodzę tylko na podcięcie grzywki.I tu jest problem następny.Chodziłam do salonu Kadus.Nikt mi nigdy nie obciął grzywki normalnie.Każda robi to BEZNADZIEJNIE.Proszę o grzywke na bok,zwykłą nie taką od linijki tylko wycieniowaną,łatwą do ułozenia.Wychodzę z powycinanymi zębami na grzywce,gdzie mój facet który nie zwraca uwagi na takie pierdoły śmieje się z tych nierówności.To jakaś tragedia.Chodziłam w swoim mieście,nikt nie podołał,wyjechałam do miasta dużego to znowu mi obcięto jakby przy linijce.Mówię,że chce pocieniowaną a ona,że w takiej mi jest dobrze.Byłam wkurzona,juz mi nie zależalo.Poszłam do salonu na osiedlu.Nigdy tam nie byłam,obcina pani w średnim wieku.Usiadłam na fotel nie spodziewając sie niczego lepszego,wytłumaczyłam o co chodzi(zawsze to robię)i wiecie co?Ta pani obcięła mi tą grzywkę tak jak chciałam,wyszłam tak szcześliwa jak nigdy.A to raptem nawet nie obcięcie tylko podcięcie hehe.Salon pod nosem,niedrogo,czego chcieć wiecej?Drożej nie znaczy lepiej jak to mówią.Mam nauczkę.A prawda jest taka,że fryzjerzy nie przechodza dobrego szkolenia.Robia dyplomy,kursy i muszą je otrzymać,bo za nie płacą!To jak z grą na fortepianie,ktoś cię uczy,dostajesz nuty,ale grać musisz sam.Więc tak jest z fryzjerkami.Patrzą,uczą się ale niekoniecznie dobrze potem obcinają włosy.Niestety...
Blondyneczka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:06   #242
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Pomijajac obcinanie wlosow 2 razy krocej niz sie praci, ja zauwazylam ze najwiekszym bledem fryzjerow jest krzywe obcinanie wlosow. W moim zyciu 3 razy mialam rowno obciete wlosy. Tak to zawsze z jednej strony byly inaczej obciete niz z drugiej. Potem siedzialam i docinalam je sama w domu. Zaraz potem byl dala nieudolne farbowanie. Moja mama wychodzila od fryzjera zawsze z jakimis przeswitami, plamami na glowie- jak ja jej farbuje w domu to jest ok.
Wydaje mi sie ze czasami fryzjerom sie nie chce po prostu pracowac. Ja chodze czasami do takiej, ktora jak ma dobry dzien to obetnie super, ale jak ma zly to po prostu robi wszystko na odwal :/. Teraz poszlam do salonu obok mnie i obciela mnie wlascicielka- po raz I od nie pamietam kiedy rowno i ladnie, do tego wziela o 10 zl mniej niz inne fryzjerki z tego salonu...
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 15:06   #243
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Pomijajac obcinanie wlosow 2 razy krocej niz sie praci, ja zauwazylam ze najwiekszym bledem fryzjerow jest krzywe obcinanie wlosow. W moim zyciu 3 razy mialam rowno obciete wlosy. Tak to zawsze z jednej strony byly inaczej obciete niz z drugiej. Potem siedzialam i docinalam je sama w domu.
z tym to jest różnie.. pamietam, kilka lat temu moja koleżnka poszła do fryzjera podciąć włosy. W salonie wszystko było ok - dziewczyna przyszla do domu, umyła włosy i sie zaczęło.. Bo krzywo,bo nie równo.. Wkurzona poszła do fryzjerki z awanturą. Co się okazało? Ze podczas rozczesywania włosów po myciu przesunęla sobie przedzialek.. i włosy dlatego były "krzywo obcięte"...
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 16:31   #244
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja ma zawsze przedzialek na srodku (sam sie z reszta taki robi). Z reszta ja zaraz po wyjsciu od fryzjera widze, ze wlosy sie roznie ukladaja, bo sa inaczej obciete. Wiadomo, ze jak przesune przedzialek bedzie inaczej.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 19:18   #245
trollcia
Raczkowanie
 
Avatar trollcia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 452
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

ja niedawno mialam zielone wlosy po tonizowaniu u fryzjera
__________________
;]
trollcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 20:37   #246
Yogi78
Przyczajenie
 
Avatar Yogi78
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 10
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Moja wizyta u fryzjera ostatnio jakoś w wrześniu. No cóz poszłam sobie podciąć krócej z wycieniowaniem. Pokazałam jej na zdjęciu jak to ma wyglądać. Wzięła mnie na mycie i.. zmyła mi makijaż włosy "umyła" z wierzchu. Notorycznie spadała jej szczotka przy modelowaniu, końcówkę pianki wyciskała butelką do góry zamiast wstrżąsnąć i skierować w dół. Nie obcięla mnie tak jak chcialam a robiła to 1.5 godziny!!!!!!!! Normalnie zawsze siedziałam od 30 do 40 minut.Ze nie wspomnę parzenia suszarą po uszach, lakierowaniu oczu i reszty twarzy. W niektórych salonach stosuja odpowiednie maski. Miałam tak wymodelowane włosy na szczocie ,ze wyszłam z prostymi drutami.
__________________
Faceci wzrokowcy - a swoich wad to już nie widzą

Edytowane przez Yogi78
Czas edycji: 2008-12-02 o 21:23
Yogi78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 18:04   #247
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Skad ja to wszstko znam??? :p ostatnia wizyte (ostatnia!!!!) u fryzjera mialam jakies 2 tyg temu. Mialam miec naturalny blond a wyszlam z brazowymi kudlami i to jeszcze z rudym odrostem!!!!!
Nigdy wiecej fryzjerow! Sama lepiej poradze sobie z farbowaniem, a scinac nie musze, pozapuszczam
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 21:24   #248
Chandrika
Raczkowanie
 
Avatar Chandrika
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 204
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Pomijajac obcinanie wlosow 2 razy krocej niz sie praci, ja zauwazylam ze najwiekszym bledem fryzjerow jest krzywe obcinanie wlosow.
Skąd ja to znam... Raz "wpadłam"w ręce polecanje przez koleżankę fryzjerki i musiałam jej pokazać palcem, gdzie jest krzywo obcięte, bo ona tego nie widziała. Oczywiście była to moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym miejscu. Na dodatek nie wycieniowała mi włosów, o co ją oczywiście prosiłam, bo bez cieniowania strasze ludzi.

Czytałam tu również o praktykantkach. Hmm to ostatnio chyba miałam szczęście, bo jedna praktykantka właśnie myła mi włosy, pod okiem innej dziewczyny i fundnęła mi taki masaż głowy, jak nikt wcześniej. Nie zmoczyła mi ubrania, calkowicie spłukała i szampon i odżywkę, która była na włosach chyba ze 3 min. I delikatnie wytarła mi włosy, ugniatając oczywiście.
A co do farbowania- wolę sama w domu. Mama jest w tym niezastąpiona
Chandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 09:11   #249
Cosmaaaaaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: We wlasnym niebie ... :)
Wiadomości: 2 912
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Moje inne doswiadczenia

1) mam ciocie, mistrza fryz., ale sprzed ilus tam lat, babka pod 50, ile razy u niej nie bylam to mialam wlosy zrobione na 30latke.... zawsze 'helm' na glowie ... tez miala w zwyczaju za duzo scinac wlosy.

2) maly salon w miejscowosci obok, wszyscy zachwalaja, wiec poszlam na samo sciecie(zeby poprawila po wczesniejszej fryz.) i przy myciu glowy to myslalam ze mi wszystkie wlosy wydrapie :/ tak mnie tarla, ze miala potem cala skore glowy czerwona i bolala mne jak cholera :/ zwracalam jej uwage i nic :/:/:/ no i jak przyszlo do scinania, poczulam od tej baby alkohol!!!! smierdziala jak jakis menel :/ nie dalam nic wiecej ze soba zrobic .....

3) Torun, znowu polecana fryzjerka, mloda, jak usiadlam na fotelu to pogadala jak mi 'wystylizuje wlosy' itd kolejna szurala mi wlosy, popalila je rozjasniaczem, ze mialam siano na glowie.... skasowala 160 zl i powiedziala, ze za miesiac musze przyjechac, bo ona bedzie mi musiala znowu wystylizowac, zebym jakos wygladala .... yhym...


3) sytuacja, o ktorej pisalam wyzej kosztowala mnie 190 zl w takim salonie tez spodziewalam sie masazu glowy przy myciu, jakies troski o wygode klienta.... a tu d**a .... Jedyne co mi sie tam spodobalo to sauna na wlosy...



Ja o fryzjerskich 'nietaktach' moglabym pisac wiecznie ;] wiem ze juz nigdy nie skorzystam z uslug zadnego z nich ... chocby sma Brat Pitt mnie namawial
Cosmaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 09:33   #250
aneta,...
Raczkowanie
 
Avatar aneta,...
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: z pokoju
Wiadomości: 43
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja 4-lata temu chciałam zmienić uczesanie, zazwyczaj chodziłam w rozpuszczonych, czasem w kitce i znudziło mi się, więc poszłam.
Salon bardzo ładny i nowoczesny, fajna muzyczka leciała i wogole.

Jak weszłam miałam wlosy za pas i poprosiłam żeby mi troszkę obcieła końcówki, ale nie za dużo i żeby mi pocieniowała po długości.
Efekt był taki, że wyszłam obcięta na pazia! i to w bardzo śmiesznej dlugości bo do połowy ucha.

Powiedziałam sobie że więcej nie pojde do fryzjera, ale
poszłam rok temu i tu rozczarowanie, ale na plus - fryzjerka nic nie zrobiła z moimi włosami: obejrzała i kazała mi tylko pielęgnować jak do tej pory, przychodzić tylko na regularne podcinanie, cieniowanie - SZOK
__________________
Mam trzech facetów, każdy o tym wie, tylko oni nie,...
żartuje oni też wiedzą
aneta,... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 19:22   #251
elfik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 325
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Nie wiem jak Wy dziewczyny, ale ja uważam że fryzjerzy grzywki na skos dobrze obciąć nie potrfią.... tylu do ilu jak fryzjerów chodziłam to porażka....
Wysuszą włosy na szczotce, przyliżą, ogólnie pobajerują tak jak włos naturalnie się nie układa a potem grzywke ścinają.... Nie dość, że zawsze za krótko to jeszcze szaleją z tym cieniowaniem....
Tak jak sie z własnego doświadczenia nauczyłam, to już na wstępie zawsze mówie, że jak podciąć 5 cm to 5 a nie 10 i grzywki mają nie dotykać, bo już wole sama sobie ściąć tak jak mi pasuje i jak normalnie włosy mi się układają, a nie jak mi wyczarują... :P


Poza tym, mam włosy do łokci jakoś i nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł żeby grzebykiem je czesać?! Ostatnio jak byłam u fryzjera i widziałam jak babka mi włosy czesze to mi się płakać chciało... trzymała je mocno w połowie, a końcówki na siłe szarpała... byłam bliska, żeby jej wyrwać z rąk ten grzebyk i poprosić o szczotke, żebym sama sobie rozczesała....

Od tej pory uważnie przyglądam się temu, co robią fryzjerki... i już napewno nie będe miała oporów, żeby zwrócić uwagę
elfik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-05, 20:09   #252
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez elfik89 Pokaż wiadomość
Poza tym, mam włosy do łokci jakoś i nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł żeby grzebykiem je czesać?! Ostatnio jak byłam u fryzjera i widziałam jak babka mi włosy czesze to mi się płakać chciało... trzymała je mocno w połowie, a końcówki na siłe szarpała... byłam bliska, żeby jej wyrwać z rąk ten grzebyk i poprosić o szczotke, żebym sama sobie rozczesała....
ja mam tez takiej dlugosci wlosy. Najbardziej rozsmiesza mnie przy tym zawsze "oj cos wlosy wychodza, czesze i czesze i caly czas widze jakies nowe na grzebieniu".. trudno sie dziwic jak one sa po prostu wyrwane!
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 21:16   #253
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

cos co mi sie przypomnialo:
- chcialam aby nałozyla mi fryzjerka niebieska zmywalna w jeden dzien farbe w postaci pianki bo akurat wychodzilam a sama sobie dokladnie nie umialam tego wykonac. Nawet nie przeczytala instrukcji nałozyla na mokre wlosy i wysuszyla. Efekt oplakany bo w instukcji bylo wyraznie TYLKO NA SUCHE WLOSY
- ciezko mi porozumiec sie z fryzjerem i wyjasnic co chce. Najlepiej jak przychodze ze zdjeciem wycietym z gazety to jest jeszcze jako tako
- nie cierpie jak mi myja wlosy szamponami - ZAWSZE mam pozniej uczulenie 2 tygodnie jestem bardzo wrazliwa na skladniki w szamponach - ostatnio zawsze biore bez mycia i ukladania.
- najbardziej mnie wnerwia jak juz umowie sie na strzyzenie (cieniowanie zazwyczaj) bez mycia i fryzjerka zaczyna od prostowania na zywca włosów
nauczona doswiadczeniem w domu myje i nakladam cos dla prostownicy
- wkurza mnie tez jak ciagle mi powtarza ze kolor trzeba odswieżyc i sie farbnac bo mam juz brzydki - wiem o tym doskonale ale juz NIGDY nie bede mogla sie pofarbowac
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 22:46   #254
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

taaaak.... najlepiej w ogóle nie chodzcie do fryzjera - same najlepiej wszystko robicie...
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 22:46   #255
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

nie da rady
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 09:43   #256
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
taaaak.... najlepiej w ogóle nie chodzcie do fryzjera - same najlepiej wszystko robicie...

Wiesz co, mialam kiedys kolezanke, ktora potrafila obciac wlosy we wszystkie strony swiata tak jak sie chcialo, ufarbowal wlosy w cetki, latki, pasemka. Mialam 14 lat wtedy i zero wspolnego z fryzjerstwem . Gdyby nie to ze wyjechala za granice na pewno bylaby nadal moja fryzjerka.
A do 13 roku calej mojej rodzinie wlosy mama. Wiec jak widac da sie przezyc

Nikt nie mowi ze wszyscy fryzjerzy sa bee- piszemy o konkretnych przypadkach. Poza tym szczerze mowiac jak mam wydac ok. 50-90 zl (mam dlugie wlosy i w Warszawie mniej wiecej tak fryzjer koszuje) i potem plakac caly dzien i nie moc sie uczesac to faktycznie wole poprosic mame... Zwyczajnie mnie nie stac na takie rarytasy co miesiac.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 13:07   #257
elfik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 325
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
taaaak.... najlepiej w ogóle nie chodzcie do fryzjera - same najlepiej wszystko robicie...

A koleżanka jest fryzjerką? Bo jeśli mam być szczera to większość fryzjerów nie wywiązuje się z zadania dobrze, aczkolwiek nie wszyscy tacy są....

W każdym bądz razie, jeśli potrafie zrobić coś sama, to nie bede dawała fryzjerce eksperymenotwać sobie na moich włosach....
A to że dziewczyny są nerwowe jak mają coś, czego nie chciały, jest w zupełnosci zrozumiałe.... Nikt by się nie cieszył z nieudanego efektu....
elfik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 13:41   #258
red Angel
Raczkowanie
 
Avatar red Angel
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 170
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Przerazaja mnie Wasze historie...
chociaz nigdy nie podoba mi sie jak mi modeluja te wlosy po scieciu, po umyciu ich w domu zawsze wygladaja ok..
red Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 16:46   #259
Luna96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 21
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Niektórzy fryzjerzy to takie "ciemnoty" (za przeproszeniem) że szok! Kompletnie się nie znają na swoim fachu. Kiedyś poszłam do takiej jednej fryzjerki żeby mi zrobiła pazurki to ta tak długo cieniowała że w końcu było źle i musiała mi je obciąć na prosto (czyli tak jak teraz, bo póki co boję się już chodzić do tego zakładu) <wrr>
Luna96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 17:51   #260
elfik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 325
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez red Angel Pokaż wiadomość
Przerazaja mnie Wasze historie...
chociaz nigdy nie podoba mi sie jak mi modeluja te wlosy po scieciu, po umyciu ich w domu zawsze wygladaja ok..
To zależy co się robi u fryzjera myśle... Bo ja najczęsciej najpierw balejaż, potem suszenie na szczotce (wiadomo, że wtedy włosy nie układają się tak, jak naturalnie tylko, jak suszarka wysuszyła), a potem dopiero ścinanie i to jest wielki błąd..... Nie da się dobrze sciąć włosów jak nie wiadomo, jak układają się naturalnie.... Dlatego też, ja nigdy nie daje sobie ścinać grzywki bo zawsze jest źle, przynamniej w moim przypadku...
elfik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 18:48   #261
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

tak, jestem fryzjerem - stylistą. nie lubie określenia "fryzjerka" bo ma dość pejoratywny wydzwięk. wlasnie przez te pseudo-fryzjerki.

wiecie co mnie osobiście boli po przeczytaniu tego wątku? dwie sprawy: po pierwsze, że istnieją tacy fryzjerzy o ktorych piszecie - totalnie niedouczone osoby ktorym bardziej wypadałoby dać do ręki łopatę niż nozyczki. osoby, ktore nie znaja technik strzyzen, dzialania chemii fryzjerskiej, nie potrafia byc delikatne i sa niemile dla klientow. tym samym psuja prestiż całego zawodu. osobiscie to odczuwam w momentach kiedy nowo poznanym znajomym mowie, ze jestem fryzjerem. czesto konczy sie to charakterystycznie taksujacym spojrzeniem i slowami "ahaaaa...". a fryzjerstwo wlasnie zaczyna robic sie coraz bardziej prestizowym zajeciem. mam sporą grupę klientek, ktore przychodzą do salonu poprawic sobie samopoczucie: poprzez relaksujacy masaz glowy, oddanie sie w ręce osoby ktora zajmie sie nimi z cala uwaga, doradzi, porozmawia, wybierze im koloryzacje i fryzure nie z katalogu tylko dopasowana do konkretnej osoby. a potem czytam na forum wizażu o tych pseudo-fryzjerach i załamuję ręce. chyba to jest tak, że fryzjerow mozna podzielic na dwie grupy: osoby ktore wybraly ten zawod z cala swiadomoscia, z wszystkimi jego plusami i minusami bo wlasnie to lubia i chca to robic oraz osoby, ktore zostaly fryzjerem "bo tak wyszlo".
druga sprawa: klientki, ktore jednak chodzą do takich fryzjerow. czasem nawet nie sa zadowolone do konca ale ida tam znowu bo np. jest blisko, bo pani Krysia to ich znajoma albo z jakis jeszcze tylko sobie znanych powodow. potem skarżą sie i narzekaja na wszystkich fryzjerow łącznie. nie mowie tutaj o wizazu, raczej o przypadkach "zyciowych"

i jeszcze odnosnie cięcia na sucho: to jest wlasnie najlepsza metoda. wyglada to tak, ze podstawową formę mozna obciac na mokro, nastepnie wysuszyc wlosy ukladajac je palcami mniej wiecej tak by ukladaly sie naturalnie, ewentualnie wyprostowac jesli klientka sobie zyczy, i dopiero na takich wlosach mozna dokonczyc strzyzenie na sucho. po to aby zobaczyc w jakich kierunkach wlosy sie ukladaja i móc "wyrzeźbić" w nich koncowy efekt. to samo dotyczny grzywki - wrecz POWINNA byc strzyzona na sucho aby uniknac efektu skrocenia jej do polowy czola po wysuszeniu wlosow - zawsze sa one troche dluzsze na mokro.

Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2008-12-06 o 18:54
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 21:45   #262
elfik89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 325
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
tak, jestem fryzjerem - stylistą. nie lubie określenia "fryzjerka" bo ma dość pejoratywny wydzwięk. wlasnie przez te pseudo-fryzjerki.

wiecie co mnie osobiście boli po przeczytaniu tego wątku? dwie sprawy: po pierwsze, że istnieją tacy fryzjerzy o ktorych piszecie - totalnie niedouczone osoby ktorym bardziej wypadałoby dać do ręki łopatę niż nozyczki. osoby, ktore nie znaja technik strzyzen, dzialania chemii fryzjerskiej, nie potrafia byc delikatne i sa niemile dla klientow. tym samym psuja prestiż całego zawodu. osobiscie to odczuwam w momentach kiedy nowo poznanym znajomym mowie, ze jestem fryzjerem. czesto konczy sie to charakterystycznie taksujacym spojrzeniem i slowami "ahaaaa...". a fryzjerstwo wlasnie zaczyna robic sie coraz bardziej prestizowym zajeciem. mam sporą grupę klientek, ktore przychodzą do salonu poprawic sobie samopoczucie: poprzez relaksujacy masaz glowy, oddanie sie w ręce osoby ktora zajmie sie nimi z cala uwaga, doradzi, porozmawia, wybierze im koloryzacje i fryzure nie z katalogu tylko dopasowana do konkretnej osoby. a potem czytam na forum wizażu o tych pseudo-fryzjerach i załamuję ręce. chyba to jest tak, że fryzjerow mozna podzielic na dwie grupy: osoby ktore wybraly ten zawod z cala swiadomoscia, z wszystkimi jego plusami i minusami bo wlasnie to lubia i chca to robic oraz osoby, ktore zostaly fryzjerem "bo tak wyszlo".
druga sprawa: klientki, ktore jednak chodzą do takich fryzjerow. czasem nawet nie sa zadowolone do konca ale ida tam znowu bo np. jest blisko, bo pani Krysia to ich znajoma albo z jakis jeszcze tylko sobie znanych powodow. potem skarżą sie i narzekaja na wszystkich fryzjerow łącznie. nie mowie tutaj o wizazu, raczej o przypadkach "zyciowych"

i jeszcze odnosnie cięcia na sucho: to jest wlasnie najlepsza metoda. wyglada to tak, ze podstawową formę mozna obciac na mokro, nastepnie wysuszyc wlosy ukladajac je palcami mniej wiecej tak by ukladaly sie naturalnie, ewentualnie wyprostowac jesli klientka sobie zyczy, i dopiero na takich wlosach mozna dokonczyc strzyzenie na sucho. po to aby zobaczyc w jakich kierunkach wlosy sie ukladaja i móc "wyrzeźbić" w nich koncowy efekt. to samo dotyczny grzywki - wrecz POWINNA byc strzyzona na sucho aby uniknac efektu skrocenia jej do polowy czola po wysuszeniu wlosow - zawsze sa one troche dluzsze na mokro.

Zafirah, dlatego właśnie możemy nazwać Cię fryzjerem-stylistą
Skoro fryzjerstwo to twoje powołanie, to napewno każda z nas marzy o takim fryzjerze, który będzie interesował się klientem, jak to opisałaś.
Wiem, że opinie tutaj mogą być krzywdzące w stosunku do dobrych fryjerów, jednak z mojej strony masz gwarancje, że jeszcze w takich wierzę, tylko szkoda, że na takiego nie trafiłam... I nie wiem, gdzie takiego szukać niestety...

Co do cięcia na sucho... W 100% się zgadzam, że to najlepsza metoda, jednakże wnioskując z doświadczeń, gdy fryzjerka suszy włosy na szczotce, to te włosy i tak nie układają się naturalnie, a do tego są takie, że tak powiem "przyklepane", bo takie suszenie też troche prostuje...
I o to mi chodzi. Fryzjerka wymodeluje mi jakoś włosy tak, jak naturalnie się nie układają, łącznie z grzywką, że aż czuje sie jak taka ulizana Monaliza, czego nie cierpię... Na codzień dbam o to, by moje włosy nabierały obiętości, więc skoro jesteś stylistką włosa, możesz się domyśleć, jak wygląda obcięta grzywka, po myciu włosów w domu.... Nie dość że za krótka, to dziwnie się układa w stosunku do reszty włosów, bo osobiście nigdy nie susze włosów na szczotce. I dlatego tak narzekam Pół biedy że sama potrafie obciąć sobie grzywke, dlatego też zabraniam eksperymentowania fryzjerom
elfik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 09:46   #263
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ja tez mialam rozne przygody z fryzjerami-robili mi helm na glowie za duza kase
Ale od roku znalazlam ideal-fryzjerke
I nie zmienie jej(gorzej jak sie kiedys wyprowadze )
Moja jest tania i odgaduje w myslach o jaka fryzure mi chodzi.
Potrafi wykonowac fryzure ze zdjecia(nawet malego i czarno-bialego)
Jestem bardzo zadowolona(dlatego ma takie duze kolejki.. )
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 13:55   #264
beza89
Raczkowanie
 
Avatar beza89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 48
GG do beza89
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ciesze sie ze znalazlam ten watek bo widze ze nie jestem jedyna poszkodowana u "fryzjerow" Fakt moje wlosy sa trudne gdyz niewielu z nich umie sie obchodzic z wlosami nieslowianskimi ale to chyba nie znaczy ze mam nigdzie ich nie scinac ? Oczywiscie nie uogolniam bo pare razy naprawde bylam bardzo pozytywnie zaskoczona szczeroscia np. Mily pan w JLD powiedzial mi ze na moich wlosach bedzie to zle wygladac,zle sie ukladac i ze on sie tego nie podejmie oczywiscie wiele osob by sie obruszylo bo burzy to wizje ich wymarzonej fryzurki ale czasami naprawde warto zaufac i przyjac do wiadomosci ze nie wszystko jest dla kazdego. Jednak wiele razy tez spotkalam sie z niekompetencja "fryzjerow" : przepalone wlosy rozjasniaczem,scinanie wiecej niz mowie to standart,grzywka mimo wyraznego zaznaczenia ze nie chce no i moje "ulubione" jak dostalam tipsem w oko co przynioslo mi urocze zapalenie.pare wiadomosci wczesniej czytalam ze tez mial ktos podobna sytuacje brrrr znam ten bol. ja na szczescie znalazlam juz zaufana fryzjerke i to u mnie w bloku oprocz tego ze umie zrobic to o co prosze,jest kreatywna ,chetnie doradza cos i razem z mamuska jestesmy bardzo z niej zadowolone. kazdej z was zycze udanych wizyt
beza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 06:23   #265
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Ojojoj dziewczyny, jak czytam to mi dech w piersiach się zatrzymuje
Ja na szczęście od ponad 1,5 roku jestem zadowoloną klientką u jednej fryzjerki.
Niby płacę te 60 złotych, ale co ja mam w tej cenie
1. na początek myci głowy + masaż głowy + nakładanie odżywki ze spłukiwaniem i bez
2. na fotelu przed lustrem dyskusja jaką to ja bym chciała mieć fryzurke
3. suszenie, modelowanie

Dodam, że mam kręcone włosy do ramion, a ścinane są cudownie. Potem pięknie się układają, szybciej rosną (nie wiem jakim cudem, ale przez pierwsze dwa miesiąc po wizycie u tej fryzjerki potrafią urosnąc nawet 10 cm!)

A intuicja pani fryzjer jest niezawodna. Raz siadłam na fotelu i powiedziałam że przeszkadza mi przód i prosze mi cos zrobic zupełnie innego bo juz mi sie ta fryzura znudziła, i dostałam boski fryz
A cała ściana jest zapełniona dyplomami.

Także, apeluje Nie Wszyscy Fryzjerzy To Szarlatani, Którzy Chcą Nas Pognębić.
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 07:25   #266
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość

Dodam, że mam kręcone włosy do ramion, a ścinane są cudownie. Potem pięknie się układają, szybciej rosną (nie wiem jakim cudem, ale przez pierwsze dwa miesiąc po wizycie u tej fryzjerki potrafią urosnąc nawet 10 cm!)
chyba Ci sie pomyliło to wychodzi ponad 1cm na tydzien
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 08:52   #267
fucenty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

a moze powinnyscie byc w salonie grzeczne??

akorat w salonie fryzjerskim wasz los jest w rekach fryzjera... wkurzony pracownik moze chciec wam zrobic cos na zlosc... bo na przyklat rozmawialyscie z nim nie przyjemnie, wymagalyscie niestworzonych rzeczy... a fryzjer wiedzac ze on i tak wie lepiej, bedac swiadomy tego co robi podcina wam w jakims miejscu mnie czy wiecej- wy nie jestescie tego swiadomi. Moze wam napluc do kawy, zamias zelu nalozyc cos INNEGO...


lepiej zebyscie jednak zanim go o cos oskarzycie pomyslaly czy czasami wy czegos zle nie zrobilyscie...

a tak to kazdy popelnia bledy



bu$$ka ;/
fucenty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 09:59   #268
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

fucenty: fryzjer, który pluje klientce do kawy, albo złośliwe ścina za dużo włosów to nie jest FRYZJER tylko pseudo-wyrobnik, ktory nie potrafi panowac nad wlasnymi emocjami... wiadomo, ze ludzie są rozni i bywaja osoby, ktore lubia sie wyżywać na innych ale bez przesady, takie zagrywki to jakaś gówniarska zabawa. Gdybym miała własny salon i nakryłabym pracownika na podobnym zachowaniu wynikającym ze złośliwości to wyleciałby prędzej niz przyszedł. I piszę to jako FRYZJER. Kultura osobista obowiązuje wszędzie

p.s. i polecałabym skorzystac z edytora tekstu
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 10:24   #269
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez fucenty Pokaż wiadomość
a moze powinnyscie byc w salonie grzeczne??

akorat w salonie fryzjerskim wasz los jest w rekach fryzjera... wkurzony pracownik moze chciec wam zrobic cos na zlosc... bo na przyklat rozmawialyscie z nim nie przyjemnie, wymagalyscie niestworzonych rzeczy... a fryzjer wiedzac ze on i tak wie lepiej, bedac swiadomy tego co robi podcina wam w jakims miejscu mnie czy wiecej- wy nie jestescie tego swiadomi. Moze wam napluc do kawy, zamias zelu nalozyc cos INNEGO...


lepiej zebyscie jednak zanim go o cos oskarzycie pomyslaly czy czasami wy czegos zle nie zrobilyscie...

a tak to kazdy popelnia bledy


bu$$ka ;/
Grzeczne ...yhm chyba coś Ci sie pomerdało, bo my jesteśmy grzeczne, kulturalne i zostawiamy Wam gruba kasę a otrzymujemy w zamian usługę marnej jakości, po prostu porażka z fryzjerami....Nie spotkałam jeszcze idealnego i wszechstronnego fryzjera a szukam od 11 lat w W-wie A jeśli się popełnia błędy w tym zawodzie to może nalożałoby się przekwalifikować ?
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 10:27   #270
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

Cytat:
Napisane przez fucenty Pokaż wiadomość
a moze powinnyscie byc w salonie grzeczne??

akorat w salonie fryzjerskim wasz los jest w rekach fryzjera... wkurzony pracownik moze chciec wam zrobic cos na zlosc... bo na przyklat rozmawialyscie z nim nie przyjemnie, wymagalyscie niestworzonych rzeczy... a fryzjer wiedzac ze on i tak wie lepiej, bedac swiadomy tego co robi podcina wam w jakims miejscu mnie czy wiecej- wy nie jestescie tego swiadomi. Moze wam napluc do kawy, zamias zelu nalozyc cos INNEGO...


lepiej zebyscie jednak zanim go o cos oskarzycie pomyslaly czy czasami wy czegos zle nie zrobilyscie...

a tak to kazdy popelnia bledy



bu$$ka ;/

To po co w takim razie pchać się do zawodu gdzie trzeba obcować z ludźmi, zachowywać się w cywilizowany sposób i NA DODATEK starać się sprostać ich oczekiwaniom?(kto by pomyślał?) To o czym piszesz świadczy o braku dojrzałości a przede wszystkim o braku profesjonalizmu i zwykłym chamstwie.
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-02 12:00:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:15.