Schudn±æ 20 - 30 kg - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które siê odchudzaj± grupowo. Pamiêtaj: diety musz± byæ zgodne z zasadami zdrowego od¿ywiania. Pisz o dietach powy¿ej 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-04, 17:01   #1
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Lightbulb

Schudn±æ 20 - 30 kg


Witam w w±tku, w którym czekaj± Was takie przemiany:
runninrhino-434.jpg

Niestety, wszystkie w±tki o podobnej tematyce upad³y dawno temu, a do³±czanie siê do grupy odchudzaj±cych siê chudzinek wcale nie pomaga osobom, które maj± wiêcej do zrzucenia. Wiêc w¶ród samych swoich, zapraszam wszystkich, którzy maj± do zrzucenia ok. 20-30kg i chc± siê wzajemnie motywowaæ w zdrowym odchudzaniu!


Zanim do³±czysz, przeczytaj regulamin!



Zasady do³±czenia do w±tku:
1. Chêæ zrzucenia w zdrowy sposób ok. 20-30kg
a) Nie chcemy s³yszeæ o chwilowych dietach
b) Nie akceptujemy g³odówek
c) Nie jemy za du¿o, ale pilnujemy, ¿eby nie je¶æ za ma³o
d) Nie wierzymy w magiczne tabletki, kremy i inne proszki. Tylko zdrowe od¿ywianie i aktywno¶æ fizyczna doprowadzi nas do celu!
2. Codziennie piszemy co zjad³y¶my, wszystkie dobre i z³e, ma³e i du¿e posi³ki. Nie obra¿amy siê, jak kto¶ poprawia nasz jad³ospis, a poprawiaj±c czyj¶ jad³ospis bierzemy pod uwagê jego cele, za³o¿enia i etap odchudzania.
3. Podanie danych do tabelki (wzrost, waga pocz±tkowa , waga aktualna, cel ), przes³aæ w prywatnej wiadomo¶ci do Melonade
4. Wa¿ymy siê w pi±tki tzn. w ka¿dy pi±tek podajemy pogrubion±, na niebiesko swoj± aktualn± wagê, która zostaje wpisana do tabelki.
5. ¯eby zostaæ wpisanym do tabelki musisz przynajmniej przez tydzieñ aktywnie uczestniczyæ w w±tku i braæ z nami udzia³ w przynajmniej jednym wa¿eniu
6. Osoby, które przestan± siê udzielaæ lub dwa razy nie podadz± danych do tabelki zostaj± z niej wyrzucone. Je¿eli chc± powróciæ, podlegaj± takim zasadom jak wszystkie nowe osoby.


Nasza ekipa i jej postêpy przedstawione s± w tabelce w za³±czniku.
Najbardziej aktualna tabelka zawsze znajduje siê w najnowszym za³±czniku.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg staratabelka.jpg (100,6 KB, 32 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 711.jpg (55,7 KB, 49 za³adowañ)

Edytowane przez Melonade
Czas edycji: 2014-11-09 o 23:13
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-04, 20:21   #2
Malinka_Malinka
Zadomowienie
 
Avatar Malinka_Malinka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1 352
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Melonade Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
Niestety, wszystkie w±tki o podobnej tematyce upad³y dawno temu, a do³±czanie siê☠do grupy odchudzaj±cych siê chudzinek wcale nie pomaga takim osobom jak ja.

Tak¿e zapraszam wszystkie osoby, które maj± ok. 20-30 kg do zrzucenia i chc±☠siê wzajemnie motywowaæ w zdrowym odchudzaniu! Mam nadziejê, ¿e powstanie tu ¶wietna grupa . Razem nam siê uda!!!
Cze¶æ chêtnie siê do³±czê, ale jednocze¶nie zapraszam na w±tek 80 kg na liczniku, ju¿ zebra³a siê tam bardzo fajna grupa.
__________________



Malinka_Malinka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-05, 00:10   #3
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Malinka_Malinka Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ chêtnie siê do³±czê, ale jednocze¶nie zapraszam na w±tek 80 kg na liczniku, ju¿ zebra³a siê tam bardzo fajna grupa.
Coprawda do 80 jeszcze nie dobi³am (niewiele mi brakuje), chêtnie bym do³±czy³a, ale widzia³am, ¿e tam siê wypowiadaj± dziewczyny o wzro¶cie ok. 180cm, które s± schudn±æ z 10-15kg, wiêc te¿ nie chcia³am siê czuæ jak ma³y wieloryb ...
No chyba, ¿e przyjmiecie mnie i tak, bo widzê, ¿e ten w±tek chyba niestety nie ruszy .

Edytowane przez Melonade
Czas edycji: 2014-10-11 o 13:02
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-05, 09:22   #4
Malinka_Malinka
Zadomowienie
 
Avatar Malinka_Malinka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1 352
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Melonade Poka¿ wiadomo¶æ
Coprawda do 80 jeszcze nie dobi³am (niewiele mi brakuje), chêtnie bym do³±czy³a, ale widzia³am, ¿e tam siê wypowiadaj± dziewczyny o wzro¶cie ok. 180cm, które s± schudn±æ☠z 10-15kg, wiêc te¿ nie chcia³am siê czuæ jak ma³y wieloryb ...
No chyba, ¿e przyjmiecie mnie i tak, bo widzê, ¿e ten w±tek chyba niestety nie ruszy .
Spokojnie zapraszam, ja mam wzrost 160 a chcê zrzuciæ w sumie 25 kg, na razie mam 3 za sob± i naprawdê to forum mi pomaga. A jak jest u Ciebie?
__________________




Edytowane przez Malinka_Malinka
Czas edycji: 2014-05-05 o 09:23 Powód: dodano tekst
Malinka_Malinka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-05, 14:56   #5
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Witam!
Do³±czam siê do tego w±tku maj±c 160cm wzrostu i 79kg. Liczê, ¿e bêdziemy siê mocno motywowaæ i doradzaæ sobie w tych "ciê¿kich" chwilach. Pozdrawiam gor±co.
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-05, 15:08   #6
GrubaskaLaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cze¶æ

W porównaniu do Was mój problem jest oggrrrrrrrrroooooooomnnyy y !!!!
A mówi±c ogromny mam na my¶li 108 kg ¿ywej wagi ( na serio nie nabijam siê ). Taka waga w po³±czeniu ze wzrostem 168 cm wypada bbbardzo kiepsko!
Do tej pory schud³am jakiej 11 kg . Nie wygl±dam strasznie.
Chcia³abym schudn±æ do 60-58 kg.
Wiem , ¿e to bardzo wygórowane marzenie ale wiem ¿e mnie staæ!
Chodzê 2 razy w tygodniu na aerobik, je¿d¿ê po 1-2 godziny na rolkach, codziennie 45 minut æwiczeñ i skakanka 20 minut
GrubaskaLaska jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-05, 15:16   #7
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Sporo pracy przed Tob±, ale my¶lê, ¿e siê uda!
Ja zaczyna³am od zmiany diety, przesz³am na M¯ pomog³o! Waga spada mi regularnie oko³o kilogram na tydzieñ. Od trzech tygodni staram siê æwiczyæ przynajmniej 3 razy w tygodniu. Jak na razie jest dobrze... my¶lê, ¿e do wakacji zobaczê "6" z przodu
__________________
Pad³a¶ powstañ.....

https://www.facebook.com/Renia.foto
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 18:43   #8
Malinka_Malinka
Zadomowienie
 
Avatar Malinka_Malinka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1 352
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez GrubaskaLaska Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ

W porównaniu do Was mój problem jest oggrrrrrrrrroooooooomnnyy y !!!!
A mówi±c ogromny mam na my¶li 108 kg ¿ywej wagi ( na serio nie nabijam siê ). Taka waga w po³±czeniu ze wzrostem 168 cm wypada bbbardzo kiepsko!
Do tej pory schud³am jakiej 11 kg . Nie wygl±dam strasznie.
Chcia³abym schudn±æ do 60-58 kg.
Wiem , ¿e to bardzo wygórowane marzenie ale wiem ¿e mnie staæ!
Chodzê 2 razy w tygodniu na aerobik, je¿d¿ê po 1-2 godziny na rolkach, codziennie 45 minut æwiczeñ i skakanka 20 minut
Podziwiam Ciê szczególnie za zapa³ do æwiczeñ

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
Do³±czam siê do tego w±tku maj±c 160cm wzrostu i 79kg. Liczê, ¿e bêdziemy siê mocno motywowaæ i doradzaæ sobie w tych "ciê¿kich" chwilach. Pozdrawiam gor±co.
Trzymam kciuki, ja mam nadziejê i¿ do 79 dobrnê w przysz³ym tygodniu.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Melonade napisz co¶ o sobie, pracujesz czy studiujesz, jak spêdzasz czas wolny
__________________



Malinka_Malinka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-05, 23:38   #9
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!
Do³±czam siê do tego w±tku maj±c 160cm wzrostu i 79kg. Liczê, ¿e bêdziemy siê mocno motywowaæ i doradzaæ sobie w tych "ciê¿kich" chwilach. Pozdrawiam gor±co.

Cze¶æ, to bardzo podobnie do mnie!
Mam 163 cm wzrostu i wa¿ê 77 kg :/.
Jaki jest Twój cel?
Cytat:
Napisane przez GrubaskaLaska Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ

W porównaniu do Was mój problem jest oggrrrrrrrrroooooooomnnyy y !!!!
A mówi±c ogromny mam na my¶li 108 kg ¿ywej wagi ( na serio nie nabijam siê ). Taka waga w po³±czeniu ze wzrostem 168 cm wypada bbbardzo kiepsko!
Do tej pory schud³am jakiej 11 kg . Nie wygl±dam strasznie.
Chcia³abym schudn±æ do 60-58 kg.
Wiem , ¿e to bardzo wygórowane marzenie ale wiem ¿e mnie staæ!
Chodzê 2 razy w tygodniu na aerobik, je¿d¿ê po 1-2 godziny na rolkach, codziennie 45 minut æwiczeñ i skakanka 20 minut
za te 11 kg!! I za motywacjê do æwiczeñ, ja non stop siê rzucam na 2-3 dni, po czym przerywam na miesi±c ...
A jak z Twoj± diet±?
Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Sporo pracy przed Tob±, ale my¶lê, ¿e siê uda!
Ja zaczyna³am od zmiany diety, przesz³am na M¯ pomog³o! Waga spada mi regularnie oko³o kilogram na tydzieñ. Od trzech tygodni staram siê æwiczyæ przynajmniej 3 razy w tygodniu. Jak na razie jest dobrze... my¶lê, ¿e do wakacji zobaczê "6" z przodu
A co æwiczysz?
Ja bym chcia³a do koñca czerwca schudn±æ 17kg, choæ nie wiem czy to jest mo¿liwe. Chcê ¿eby wszystko by³o zdrowo i rozs±dnie! Wiem, ¿e zdrowo siê chudnie ok. 1kg na tydzieñ, ale jak siê ma wiêcej do zrzucenia to na pocz±tku te¿ spada wiêcej. Zobaczymy! Ale cel minimalny to -10kg!

Cytat:
Napisane przez Malinka_Malinka Poka¿ wiadomo¶æ
Spokojnie zapraszam, ja mam wzrost 160 a chcê zrzuciæ w sumie 25 kg, na razie mam 3 za sob± i naprawdê to forum mi pomaga. A jak jest u Ciebie?
Te¿ mam w planach dok³adnie 25kg. Coprawda nie upieram siê przy wadze, chodzi o wygl±d, samopoczucie, kondycjê, zdrowie .

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Dziewczyny, strasznie siê cieszê, ¿e kto¶ tu w ogóle do³±czy³!
Napiszcie, jakie s± Wasze plany!
Proponujê pisaæ tu codziennie o naszych postêpach .

Mój plan to zdrowe od¿ywianie - zero fast foodów, s³odyczy, coli, dodatkowego cukru, soków z kartonów itd. W takich planach bardziej odleg³ych jest od¿ywianie siê☠typu paleo, ale nie chcê☠siê na to rzucaæ, tylko powoli eliminowaæ ca³e z³o :P:.
Moim g³ównym problemem jest to, ¿e nie jem ¶niadañ (bardzo siê staram to zmieniæ!!) i ¿e jak nie jesm fast foodów ani s³odyczy to zjadam bardzo ma³o kalorii. Póki co wyznaczy³am sobie cel 1550 kcal, 40% wêglowodanów, 30% t³uszczy 30 % bia³ka. Najciê¿ej jest z tym bia³kiem, zawsze go mam za ma³o, a wêgli za du¿o .
Rozwa¿am zakup od¿ywki bia³kowej, my¶lê,☠¿e by mi to pomog³o, bo naprawdê z jedzenia nie jestem w stanie sobie dostarczyæ odpowiednich ilo¶ci bia³ka, a jak czytam o objawach niedoborów to widzê u siebie wszystkie. Poza tym sporo ¶niadañ mo¿na zrobiæ z wykorzystaniem bia³ka, my¶lê, ¿e to te¿ by mnie motywowa³o do jedzenia.

Je¶li chodzi o æwiczenia - pierwszy cel to zrobiæ w koñcu ca³e 30 day shred Jillian Michaels - parê razy zaczyna³am i po 3-4 dniach koñczy³am. Chocia¿ nie wiem czemu, bo bardzo mi siê te æwiczenia podobaj±!
Jak to skoñczê - jakie¶ treningi si³owe na si³owni, nie jestem zwolenniczk± cardio .

A jak to wygl±da u Was? I jaka jest Wasza historia - odchudza³y¶cie siê ju¿ tysi±c razy, czy dopiero teraz zaczynacie walkê?
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-06, 08:29   #10
Malinka_Malinka
Zadomowienie
 
Avatar Malinka_Malinka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1 352
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Mam pomys³, jak która¶ z nas wyhaczy jaki¶ fajny przepis na zdrowe jade³ko i do tego niekaloryczne niech tu wpisuje, tylko bez wymy¶lnych esówfloresów za którymi bêdzie trzeba pó³ miasta zje¼dziæ
__________________



Malinka_Malinka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-06, 09:22   #11
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Witam was serdecznie.
Na pocz±tku chcê napisaæ, ¿e z zamirem odchudzania nosi³am siê od zesz³ego roku, co zreszt± widaæ po dacie rejestracji tutaj. Jednak dopiero w lutym tego roku wziê³am siê za siebie, a wczoraj do³±czy³am do was!

Postawi³am przed sob± ma³e cele, najpierw chcia³am zobaczyæ "7" z przodu, teraz chcê zobaczyæ "6", a jak siê uda to mo¿e do koñca roku i "5" siê pojawi.

Æwiczyæ zaczê³am od niedawna i jestem w szoku jak bardzo siê zapu¶ci³am, pierwsze dwa tygodnie by³y dla mnie katorg±. Na stacjonarnym rowerku przeje¿dza³am ledwie kilometr, 40 razy podnosi³am ciê¿ary po 5kg. i do tego na wio¶larza z 40 razy (nie wiem jak siê nazywa to urz±dzenie). Dzi¶ robiê 2km na rowerku, 100 razy wio¶larz, i po 40 razy na nogi i rêce na atlasie.
Oprócz tego, przynajmniej raz w tygodniu æwiczê skalpel z Chodakowsk±.

Je¶li chodzi o jedzenie to po d³ugich przemy¶leniach postanowi³am, ¿e jedynie ograniczê posi³ki. Z do¶wiadczenia u znajomych wiem, ¿e zmiana diety mo¿e nie przynie¶æ trwa³ych rezultatów. Moja bratowa np. schud³a 14 kg w 3 miesi±ce zajadaj±c siê w pewnym momencie tylko kotletami sojowymi i surówkami co skoñczy³o siê tym, ¿e dzi¶ wygl±da jeszcze gorzej ni¿ przed pierszym odchudzaniem.

Ja staram siê na pierwsze i drugie ¶niadanie zje¶æ kanapkê z czym¶ po¿ywnym np: bia³y ser, ogórek, pomidor, jajko. broku³ itp. Na obiad zawsze mam ¶wie¿± zupê, której zjadam miseczkê, na obiado-kolacjê lub kolacjê [16.oo-18.oo] zjadam drugie danie na MA£YM talerzyku np. 3 ziemniaczki, 1/3 kotleta i du¿o surówki, lub jesli tego nie ma poprawiam zup±. Miêdzy posi³kami je¶li najdzie mnie na co¶ ochota zjadam owoc.

Muszê jeszcze dodaæ, ¿e przez pierwsze 2 miesi±ce wspomaga³am siê super preparatem na zape³nienie ¿o³±dka w postaci proszku z jagód acai, nazywa siê on "Acai slim". Dziêki temu przesz³am pocz±tkowy etap odchudzania bez wiêkszych trodno¶ci. Je¶li chcecie wiedzieæ o tym co¶ wiêcej pytajcie.

I tak na koniec dodam, ¿e chod¼ zdarza mi siê (szczególnie w weekendy) zje¶æ wiêcej to i tak moja waga od pocz±tku odchudzania nie posz³a w górê, jedynie stanê³a w miejscu na tydzieñ. A muszê dodaæ, ¿e zdarza mi siê zje¶æ kawa³ek pizzy, hamburgera, kebaba i inne podobne rzeczy.
__________________
Pad³a¶ powstañ.....

https://www.facebook.com/Renia.foto
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 10:37   #12
bebemwls
Raczkowanie
 
Avatar bebemwls
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
GG do bebemwls
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Witam! Równie¿ chcia³abym siê przy³±czyæ. W zasadzie to od miesi±ca intensywnie pracuje nad sob±. Obecnie mam "7"z przodu na wadzê, a to dopiero pocz±tek. Od zawsze by³am gruba i jako¶ mi to nie przeszkadza³o jednak bóle pleców i stawów zmobilizowa³y mnie do pracy nad sob±-w koñcu chodzi nie tylko o wygl±d,ale te¿ o nasze zdrowie
Zaczyna³am z wag± 83,8kg! przy wzro¶cie 150! obecnie jest 79.8 kg. Dodatkowo siê mierze raz w miesi±cu wykonuje rytua³ statystyczny,¿eby nie popa¶æ w paranoje i nie robiæ tego po kilka razy dziennie-a zdarza³o mi siê tak. Moim celem jest 50 kg czy siê uda? mam tak± nadzieje.
Moja dieta nie zmieni³a siê a¿ tak bardzo.Wywali³am jedynie s³odycze,s³one przek±ski,fast foody i kolorowe napoje. Nie bêdê udawaæ zdarza mi siê czasami zje¶æ co¶ zakazanego,ale zmiana nawyków ¿ywieniowych ma sprawiaæ przyjemno¶æ, a nie stres i testowanie silnej woli.
K³adê nacisk na ruch.Staram siê ca³y czas byæ aktywna. Najwiêcej czasu po¶wiêcam na rower stacjonarny i spacery,sporadycznie wykonuje przysiady i a6w-ale ci±gle siê mobilizuje do systematyczno¶ci. Kiedy¶ próbowa³am æwiczyæ skalpel-ale nie urzek³o mnie to machanie rêkami.
__________________
Aby ¿ycie bajk± by³o...
Bêdzie: 50 kg
By³o: 89kg
Jest: 77 kg
II cel: 70kg
bebemwls jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-06, 10:56   #13
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
Zaczyna³am z wag± 83,8kg! przy wzro¶cie 150! obecnie jest 79.8 kg.
Witaj!
Gdy napisa³a¶ o swojej wadze i wzro¶cie to pierwsza my¶l, jaka przysz³a mi do g³owy to to, ¿e wygl±damy bardzo podobnie. Ale nie mart siê, ju¿ nied³ugo to siê zmieni, trzymam kciuki
Chcê te¿ dodaæ, ¿e w moim wypadku nie mam problemu ze s³odyczami, tak jako¶ mam nawalone w swojej g³owie, ¿e czekolady, cukierki, ciastka mog± dla mnie nie istnieæ... jak zjem landrynka raz na miesi±c jest dobrze. U mnie najwiêkszy problem to sma¿one i pieczone potrawy! wszelkie zapiekanki, kotlety, go³±bki, sosiki czy makarony s± dla mnie wielk± pokus±.
__________________
Pad³a¶ powstañ.....

https://www.facebook.com/Renia.foto
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-06, 12:17   #14
bebemwls
Raczkowanie
 
Avatar bebemwls
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
GG do bebemwls
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Malinka_Malinka Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pomys³, jak która¶ z nas wyhaczy jaki¶ fajny przepis na zdrowe jade³ko i do tego niekaloryczne niech tu wpisuje, tylko bez wymy¶lnych esówfloresów za którymi bêdzie trzeba pó³ miasta zje¼dziæ
U mnie hitem jest mix sa³at z serem feta i z grillowan± piersi± kurczaka z sosem winegret (3 ³y¿ki oliwy,3 ³y¿ki wody,3 ³y¿ki octu-kocham ten smak, suszone zio³a-pietruszka koperek,sól,pieprz).
Szybkie smaczne i tanie
__________________
Aby ¿ycie bajk± by³o...
Bêdzie: 50 kg
By³o: 89kg
Jest: 77 kg
II cel: 70kg
bebemwls jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-06, 12:56   #15
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Witam was serdecznie.
Na pocz±tku chcê napisaæ, ¿e z zamirem odchudzania nosi³am siê od zesz³ego roku, co zreszt± widaæ po dacie rejestracji tutaj. Jednak dopiero w lutym tego roku wziê³am siê za siebie, a wczoraj do³±czy³am do was!

Postawi³am przed sob± ma³e cele, najpierw chcia³am zobaczyæ "7" z przodu, teraz chcê zobaczyæ "6", a jak siê uda to mo¿e do koñca roku i "5" siê pojawi.

Æwiczyæ zaczê³am od niedawna i jestem w szoku jak bardzo siê zapu¶ci³am, pierwsze dwa tygodnie by³y dla mnie katorg±. Na stacjonarnym rowerku przeje¿dza³am ledwie kilometr, 40 razy podnosi³am ciê¿ary po 5kg. i do tego na wio¶larza z 40 razy (nie wiem jak siê nazywa to urz±dzenie). Dzi¶ robiê 2km na rowerku, 100 razy wio¶larz, i po 40 razy na nogi i rêce na atlasie.
Oprócz tego, przynajmniej raz w tygodniu æwiczê skalpel z Chodakowsk±.

Je¶li chodzi o jedzenie to po d³ugich przemy¶leniach postanowi³am, ¿e jedynie ograniczê posi³ki. Z do¶wiadczenia u znajomych wiem, ¿e zmiana diety mo¿e nie przynie¶æ trwa³ych rezultatów. Moja bratowa np. schud³a 14 kg w 3 miesi±ce zajadaj±c siê w pewnym momencie tylko kotletami sojowymi i surówkami co skoñczy³o siê tym, ¿e dzi¶ wygl±da jeszcze gorzej ni¿ przed pierszym odchudzaniem.

Ja staram siê na pierwsze i drugie ¶niadanie zje¶æ kanapkê z czym¶ po¿ywnym np: bia³y ser, ogórek, pomidor, jajko. broku³ itp. Na obiad zawsze mam ¶wie¿± zupê, której zjadam miseczkê, na obiado-kolacjê lub kolacjê [16.oo-18.oo] zjadam drugie danie na MA£YM talerzyku np. 3 ziemniaczki, 1/3 kotleta i du¿o surówki, lub jesli tego nie ma poprawiam zup±. Miêdzy posi³kami je¶li najdzie mnie na co¶ ochota zjadam owoc.

Muszê jeszcze dodaæ, ¿e przez pierwsze 2 miesi±ce wspomaga³am siê super preparatem na zape³nienie ¿o³±dka w postaci proszku z jagód acai, nazywa siê on "Acai slim". Dziêki temu przesz³am pocz±tkowy etap odchudzania bez wiêkszych trodno¶ci. Je¶li chcecie wiedzieæ o tym co¶ wiêcej pytajcie.

I tak na koniec dodam, ¿e chod¼ zdarza mi siê (szczególnie w weekendy) zje¶æ wiêcej to i tak moja waga od pocz±tku odchudzania nie posz³a w górê, jedynie stanê³a w miejscu na tydzieñ. A muszê dodaæ, ¿e zdarza mi siê zje¶æ kawa³ek pizzy, hamburgera, kebaba i inne podobne rzeczy.
A próbowa³a¶ liczyæ☠jak Ci to wychodzi kalorycznie? Bo wydaje mi siê, ¿e robisz tak jak ja i jesz strasznie ma³o kalorii . Ja sama sobie tym zniszczy³am zdrowie i metabolizm :/. Teraz ciê¿ko to zmieniæ ...
Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
Witam! Równie¿ chcia³abym siê przy³±czyæ. W zasadzie to od miesi±ca intensywnie pracuje nad sob±. Obecnie mam "7"z przodu na wadzê, a to dopiero pocz±tek. Od zawsze by³am gruba i jako¶ mi to nie przeszkadza³o jednak bóle pleców i stawów zmobilizowa³y mnie do pracy nad sob±-w koñcu chodzi nie tylko o wygl±d,ale te¿ o nasze zdrowie
Zaczyna³am z wag± 83,8kg! przy wzro¶cie 150! obecnie jest 79.8 kg. Dodatkowo siê mierze raz w miesi±cu wykonuje rytua³ statystyczny,¿eby nie popa¶æ w paranoje i nie robiæ tego po kilka razy dziennie-a zdarza³o mi siê tak. Moim celem jest 50 kg czy siê uda? mam tak± nadzieje.
Moja dieta nie zmieni³a siê a¿ tak bardzo.Wywali³am jedynie s³odycze,s³one przek±ski,fast foody i kolorowe napoje. Nie bêdê udawaæ zdarza mi siê czasami zje¶æ co¶ zakazanego,ale zmiana nawyków ¿ywieniowych ma sprawiaæ przyjemno¶æ, a nie stres i testowanie silnej woli.
K³adê nacisk na ruch.Staram siê ca³y czas byæ aktywna. Najwiêcej czasu po¶wiêcam na rower stacjonarny i spacery,sporadycznie wykonuje przysiady i a6w-ale ci±gle siê mobilizuje do systematyczno¶ci. Kiedy¶ próbowa³am æwiczyæ skalpel-ale nie urzek³o mnie to machanie rêkami.
Cze¶æ, dobrze, ¿e jeste¶ z nami!
Widzê, ¿e za³o¿enia masz podobne do mnie! Ja planujê☠na zawsze zmieniæ pewne nawyki, zreszt± niektóre rzeczy ju¿ zmieni³am. Lepiej to robiæ powoli i trzymaæ siê tego ju¿ zawsze, ni¿ rzucaæ siê od razu na g³êbok± wodê. Choæ wiem, ¿e niektórzy lepiej sobie radz± jak z dnia na dzieñ radykalnie wszystko zmieni±, zale¿y od cz³owieka.
Ja np. kiedy¶ pi³am mnóstwo soków, napojów itd. I chocia¿ przez ostatnich kilka lat nawet nie próbowa³am siê☠odchudzaæ, to jednak jest to jeden z nawyków, które zmieni³am. Teraz pijê tylko wodê w du¿ych ilo¶ciach (uwielbiam), soki jedynie w³asnorêcznie wyciskane (praktycznie codziennie pomarañczowy), jak mam wiêcej czasu to na ¶niadanie zielone koktajle (banan, awokado, szpinak - pycha), czasem jakie¶☠herbaty, raz na jaki¶ czas kawê. W sumie jedyne z³e nawyki, je¶li chodzi o picie, to wci±¿ niestety uzale¿nienie od coli, któr± chcia³abym wyrzuciæ kompletnie i wszelkie cholernie s³odkie kawy mro¿one.
Z a6w trzeba uwa¿aæ, bo mo¿na sobie niez³± krzywdê☠zrobiæ.
A próbowa³a¶ Jillian Michaels?
Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj!
Gdy napisa³a¶ o swojej wadze i wzro¶cie to pierwsza my¶l, jaka przysz³a mi do g³owy to to, ¿e wygl±damy bardzo podobnie. Ale nie mart siê, ju¿ nied³ugo to siê zmieni, trzymam kciuki
Chcê te¿ dodaæ, ¿e w moim wypadku nie mam problemu ze s³odyczami, tak jako¶ mam nawalone w swojej g³owie, ¿e czekolady, cukierki, ciastka mog± dla mnie nie istnieæ... jak zjem landrynka raz na miesi±c jest dobrze. U mnie najwiêkszy problem to sma¿one i pieczone potrawy! wszelkie zapiekanki, kotlety, go³±bki, sosiki czy makarony s± dla mnie wielk± pokus±.
Zazdroszczê Ci, ja potrafiê sobie tak ca³y dzieñ u³o¿yæ, ¿eby tylko i¶æ do konkretnego sklepu po konkretne s³odycze . A mam problemy z kompulsami, wiêc czêsto jem ³adnie przez parê dni po czym kupujê☠sobie kilka batonów, ptasie mleczko, paczkê ciastek, 1,5l coli itd. i z¿eram to w pó³ godziny .

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie hitem jest mix sa³at z serem feta i z grillowan± piersi± kurczaka z sosem winegret (3 ³y¿ki oliwy,3 ³y¿ki wody,3 ³y¿ki octu-kocham ten smak, suszone zio³a-pietruszka koperek,sól,pieprz).
Szybkie smaczne i tanie
Mm pycha, ja zamiast fety dajê kozi ser .

Edytowane przez Melonade
Czas edycji: 2014-05-06 o 13:03
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-06, 14:39   #16
Malinka_Malinka
Zadomowienie
 
Avatar Malinka_Malinka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomo¶ci: 1 352
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
Witam! Równie¿ chcia³abym siê przy³±czyæ. W zasadzie to od miesi±ca intensywnie pracuje nad sob±. Obecnie mam "7"z przodu na wadzê, a to dopiero pocz±tek. Od zawsze by³am gruba i jako¶ mi to nie przeszkadza³o jednak bóle pleców i stawów zmobilizowa³y mnie do pracy nad sob±-w koñcu chodzi nie tylko o wygl±d,ale te¿ o nasze zdrowie
Zaczyna³am z wag± 83,8kg! przy wzro¶cie 150! obecnie jest 79.8 kg. Dodatkowo siê mierze raz w miesi±cu wykonuje rytua³ statystyczny,¿eby nie popa¶æ w paranoje i nie robiæ tego po kilka razy dziennie-a zdarza³o mi siê tak. Moim celem jest 50 kg czy siê uda? mam tak± nadzieje.
Moja dieta nie zmieni³a siê a¿ tak bardzo.Wywali³am jedynie s³odycze,s³one przek±ski,fast foody i kolorowe napoje. Nie bêdê udawaæ zdarza mi siê czasami zje¶æ co¶ zakazanego,ale zmiana nawyków ¿ywieniowych ma sprawiaæ przyjemno¶æ, a nie stres i testowanie silnej woli.
K³adê nacisk na ruch.Staram siê ca³y czas byæ aktywna. Najwiêcej czasu po¶wiêcam na rower stacjonarny i spacery,sporadycznie wykonuje przysiady i a6w-ale ci±gle siê mobilizuje do systematyczno¶ci. Kiedy¶ próbowa³am æwiczyæ skalpel-ale nie urzek³o mnie to machanie rêkami.
Witamy ja mam 160 i obecnie 80 kg, mam nadziejê, ¿e nied³ugo zobaczê siódemkê s przodu.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie hitem jest mix sa³at z serem feta i z grillowan± piersi± kurczaka z sosem winegret (3 ³y¿ki oliwy,3 ³y¿ki wody,3 ³y¿ki octu-kocham ten smak, suszone zio³a-pietruszka koperek,sól,pieprz).
Szybkie smaczne i tanie
Uwielbiam, ale pier¶ niestety podsma¿am na patelni nie mam grilla.
__________________



Malinka_Malinka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:00   #17
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Melonade Poka¿ wiadomo¶æ
A próbowa³a¶ liczyæ☠jak Ci to wychodzi kalorycznie? Bo wydaje mi siê, ¿e robisz tak jak ja i jesz strasznie ma³o kalorii . Ja sama sobie tym zniszczy³am zdrowie i metabolizm :/. Teraz ciê¿ko to zmieniæ ...

Liczy³am kalorie i wychodzi³o mi miêdzy 1100 a 1500 nie wiêcej! Mam nadziejê, ¿e tyle mi wystarczy. Do tego æwiczê wiêc liczê, ¿e moje miê¶nie troszkê siê rozrosn± i dziêki nim organizm zajmie siê spalaniem t³uszczu.
A Ty ile dziennie zjadasz kalorii?

Cytat:
Zazdroszczê Ci, ja potrafiê sobie tak ca³y dzieñ u³o¿yæ, ¿eby tylko i¶æ do konkretnego sklepu po konkretne s³odycze . A mam problemy z kompulsami, wiêc czêsto jem ³adnie przez parê dni po czym kupujê☠sobie kilka batonów, ptasie mleczko, paczkê ciastek, 1,5l coli itd. i z¿eram to w pó³ godziny .
A probowa³a¶ je¶æ chrom w tabletkach, podobno pomaga.

Ps. Na ¶niadanie zjad³am dos³ownie ³y¿kê kaszy pêczak i broku³... wspaniale mnie zapcha³o, zg³odnia³am dopiero o 13.oo.
__________________
Pad³a¶ powstañ.....

https://www.facebook.com/Renia.foto
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 13:34   #18
bebemwls
Raczkowanie
 
Avatar bebemwls
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
GG do bebemwls
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Na mnie chrom nie dzia³a ani ¿adne inne wspomagacze Ale warto próbowaæ.
Ja od wczoraj mêczê siê z zatokami i le¿akuje-ból g³owy nie do opisania-wczoraj tylko rano trochê poæwiczy³am. Dzi¶ z braku apetytu ok 11 wci±gnê³am jedno jajo gotowane na twardo. Za to strasznie piæ mi siê chce- jeden dzbanek herbaty ju¿ za mn±.
Zaraz obiadek kasza jaglana z pieczonymi pieczarkami i piersi± kurczaka gotowan± na parze.
__________________
Aby ¿ycie bajk± by³o...
Bêdzie: 50 kg
By³o: 89kg
Jest: 77 kg
II cel: 70kg
bebemwls jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:05   #19
domciaa115
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Sporo pracy przed Tob±, ale my¶lê, ¿e siê uda!
Ja zaczyna³am od zmiany diety, przesz³am na M¯ pomog³o! Waga spada mi regularnie oko³o kilogram na tydzieñ. Od trzech tygodni staram siê æwiczyæ przynajmniej 3 razy w tygodniu. Jak na razie jest dobrze... my¶lê, ¿e do wakacji zobaczê "6" z przodu
M¯ jest lepsze od wszystkich restrykcyjnych diet cud dasz radê zobaczyæ tê 6 :d

Edytowane przez domciaa115
Czas edycji: 2014-05-07 o 14:23
domciaa115 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-07, 14:30   #20
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Liczy³am kalorie i wychodzi³o mi miêdzy 1100 a 1500 nie wiêcej! Mam nadziejê, ¿e tyle mi wystarczy. Do tego æwiczê wiêc liczê, ¿e moje miê¶nie troszkê siê rozrosn± i dziêki nim organizm zajmie siê spalaniem t³uszczu.
A Ty ile dziennie zjadasz kalorii?

A probowa³a¶ je¶æ chrom w tabletkach, podobno pomaga.

Ps. Na ¶niadanie zjad³am dos³ownie ³y¿kê kaszy pêczak i broku³... wspaniale mnie zapcha³o, zg³odnia³am dopiero o 13.oo.
A to nie za ma³o? Szczególnie, ¿e æwiczysz.
Jak masz ujemny bilans kaloryczny to za wiele Ci te miê¶nie nie urosn±. Chocia¿ widzia³am,☠¿e co¶ z obci±¿eniem æwiczysz, wiêc fajnie, æwiczenia si³owe s± du¿o lepsze ni¿ cardio!
Mi wysz³o 1550kcal jako optymalna liczba na redukcjê, ale jak jem "czysto" to czêsto ciê¿ko jest mi przekroczyæ 1000. I najgorsze jest to, ¿e wcale wtedy nie jestem g³odna itd. Poza tym oprócz samych kalorii, nawet nie wiem czy nie wa¿niejsze s± makrosk³adniki. A ja ci±gle jem za ma³o bia³ka :/.
Próbowa³am dawno temu, ale ogólnie jestem przeciwna wszelkim wspomagaczom. Na mnie to nie dzia³a³o, najwyra¼niej problem nie tkwi w braku chromu, a w czym¶☠innym.

Dziewczyny, jak Wam idzie?
Co¶ czujê, ¿e nam w±tek umrze! Co z codziennymi raportami odno¶nie æwiczeñ i jedzenia ?
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 14:36   #21
Tobisz5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez GrubaskaLaska Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ

W porównaniu do Was mój problem jest oggrrrrrrrrroooooooomnnyy y !!!!
A mówi±c ogromny mam na my¶li 108 kg ¿ywej wagi ( na serio nie nabijam siê ). Taka waga w po³±czeniu ze wzrostem 168 cm wypada bbbardzo kiepsko!
Do tej pory schud³am jakiej 11 kg . Nie wygl±dam strasznie.
Chcia³abym schudn±æ do 60-58 kg.
Wiem , ¿e to bardzo wygórowane marzenie ale wiem ¿e mnie staæ!
Chodzê 2 razy w tygodniu na aerobik, je¿d¿ê po 1-2 godziny na rolkach, codziennie 45 minut æwiczeñ i skakanka 20 minut
Moja droga æwiczenia to nie wszystko, a praktycznie w 80% za gubienie kilogramów i pozbycie siê nadmiaru t³uszczu w organizmie odpowiedzialna jest odpowiednia dieta w po³±czeniu z odpowiednim nastawieniem i zmian± nawyków zarówno dietetycznych jak i tych zakorzenionych w naszej g³owie.
__________________
<ciach_reklama>
Tobisz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 15:00   #22
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Tobisz5 Poka¿ wiadomo¶æ
Moja droga æwiczenia to nie wszystko, a praktycznie w 80% za gubienie kilogramów i pozbycie siê nadmiaru t³uszczu w organizmie odpowiedzialna jest odpowiednia dieta w po³±czeniu z odpowiednim nastawieniem i zmian± nawyków zarówno dietetycznych jak i tych zakorzenionych w naszej g³owie.
Prawda, ale dziêki æwiczeniom mo¿na gubiæ te kilogramy szybciej, zachowuj±c jêdrno¶æ skóry i zyskuj±c ³adn± sylwetkê . Nie ma lepszej opcji ni¿ zdrowa dieta i odpowiedni trening!
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 15:07   #23
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez domciaa115 Poka¿ wiadomo¶æ
M¯ jest lepsze od wszystkich restrykcyjnych diet cud dasz radê zobaczyæ tê 6 :d
Siedzê tutaj od roku, czytam wszelkie tematy zwi±zane z odchudzaniem powy¿ej 10kg i prawie wszêdzie pisano, ¿e aby schudn±æ trzeba zmieniæ dietê, lub je¶c mniej ale dobrze. Dodatkowo bratowa, która by³a u dietetyka [mniej wiêcej podobnie wygl±damy] dosta³a wytyczne, w których mia³a je¶æ tak, aby nie przekroczyæ 1200 kalorii. St±d postanowienie o takiej a nie innej diecie.

Cytat:
Napisane przez Melonade Poka¿ wiadomo¶æ
A to nie za ma³o? Szczególnie, ¿e æwiczysz.
Jak masz ujemny bilans kaloryczny to za wiele Ci te miê¶nie nie urosn±. Chocia¿ widzia³am,☠¿e co¶ z obci±¿eniem æwiczysz, wiêc fajnie, æwiczenia si³owe s± du¿o lepsze ni¿ cardio!
Tak, æwiczê si³owo a jak mam chêæ i czas to i Chodakowsk± ruszê

Cytat:
Mi wysz³o 1550kcal jako optymalna liczba na redukcjê, ale jak jem "czysto" to czêsto ciê¿ko jest mi przekroczyæ 1000. I najgorsze jest to, ¿e wcale wtedy nie jestem g³odna itd. Poza tym oprócz samych kalorii, nawet nie wiem czy nie wa¿niejsze s± makrosk³adniki. A ja ci±gle jem za ma³o bia³ka :/.
A gdzie wyliczy³a¶ sobie t± liczbê kalorii jak± powinna¶ zje¶æ?
Uwielbiam jajka, bia³y ser i mleko wiêc chyba z bia³kiem problemu nie bêdzie

Cytat:
Dziewczyny, jak Wam idzie?
Co¶ czujê, ¿e nam w±tek umrze! Co z codziennymi raportami odno¶nie æwiczeñ i jedzenia ?
Nie umrze bo ja tu jestem - pe³na zapa³u i chêtna do wymiany opini!

Dzi¶ na ¶niadanko zjad³am ³y¿kê kaszy pêczak i broku³,
II ¶niadanie to dwa jajka na ³y¿ce mas³a i pó³ bu³ki,
Na obiad zjad³am miseczkê zupy z bia³ej kapusty,
A za chwilê drugie danie, dzi¶ to 3 nowe ziemniczki, ma³y kotlecik z piersi z kurczaka i tarte buraczki z chrzanem,

Cwiczenia - 2km na rowerku stacjonarnym, 100 powtórzeñ na "wio¶larzu", oraz po 20 na rêce i nogi ciê¿arki!
W planie na dzi¶ Chodakowska i ewentualnie jab³uszko na kolacjê!
__________________
Pad³a¶ powstañ.....

https://www.facebook.com/Renia.foto

Edytowane przez ArcymoneQ
Czas edycji: 2014-05-07 o 15:12
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 16:48   #24
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ
Siedzê tutaj od roku, czytam wszelkie tematy zwi±zane z odchudzaniem powy¿ej 10kg i prawie wszêdzie pisano, ¿e aby schudn±æ trzeba zmieniæ dietê, lub je¶c mniej ale dobrze. Dodatkowo bratowa, która by³a u dietetyka [mniej wiêcej podobnie wygl±damy] dosta³a wytyczne, w których mia³a je¶æ tak, aby nie przekroczyæ 1200 kalorii. St±d postanowienie o takiej a nie innej diecie.
Oj kochana, to jeszcze nic, ja od 7 lat czytam wszelkie fora (polskie i zagraniczne), artyku³y, ksi±¿ki, czasopisma, blogi, ogl±dam filmy i filmiki na youtubie itp. wszystko co zwi±zane ze zdrowiem, fitnessem, od¿ywianiem i tymi tematami, tak¿e czujê siê prawie ekspertem .
Szkoda, ¿e posiadanej wiedzy nie wykorzystujê na sobie w praktyce!
Cytat:
Tak, æwiczê si³owo a jak mam chêæ i czas to i Chodakowsk± ruszê
Ja akurat Chodakowskiej nie lubiê, ale grunt, ¿eby siê Tobie æwiczenia podoba³y! Tylko zwróæ uwagê na technikê wykonywania æwiczeñ, wiele osób siê skar¿y, ¿e Ewa w swoich programach pokazuje w³a¶nie b³êdn± technikê, warto to wcze¶niej przeczytaæ i siê pilnowaæ, ¿eby nie z³apaæ kontuzji !
Cytat:
A gdzie wyliczy³a¶ sobie t± liczbê kalorii jak± powinna¶ zje¶æ?
Uwielbiam jajka, bia³y ser i mleko wiêc chyba z bia³kiem problemu nie bêdzie
Po tych wszystkich latach mojej edukacji dotycz±cej ¿ywienia i æwiczeñ, zauwa¿y³am,☠¿e najwiêcej warto¶ciowych informacji, je¶li chodzi o taki 'przystêpny i pospolity internet' (czyli nie ksi±¿ki czy artyku³y naukowe) mo¿na znale¼æ u ... kulturystów . I nie, ja absolutnie nie planujê z siebie zrobiæ koksa! Nie nale¿ê nawet do kobiet, którym siê marzy kaloryfer na brzuchu (zwyczajnie mi siê u mnie taka wizja nie podoba), natomiast wielu z nich ma po prostu lata do¶wiadczeñ z treningiem i odpowiedni± diet±, poza tym wiedz± jak æwiczyæ czy od¿ywiaæ siê efektywnie. Ju¿ nie pamiêtam gdzie to dok³adnie znalaz³am, ale forum sfd albo kfd - wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego, na pewno znajdziesz. Chodzi o taki dosyæ rozbudowany wzór, który zaczyna siê od obliczania ilo¶ci g bia³ka na masê cia³a, a potem ca³ej reszty. Sama sobie z tego wszystko liczy³am, ale ostatecznie uzna³am, ¿e a¿ tyle bia³ka nie jestem w stanie i narazie nie potrzebujê je¶æ, wiêc zmieni³am trochê proporcje i bodaj¿e mam to teraz rozpisane na 40/30/30 wêglowodany/t³uszcze/bia³ka . Korzystam z myfitnesspal i bardzo ³atwo to mo¿na wszystko ¶ledziæ. Wspominam o tym, bo ja nigdy nie rozumia³am jak mo¿na liczyæ kalorie, a nie daj bo¿e jeszcze co¶ dodatkowo! Nigdy mi siê nie chcia³o. A teraz tylko parê klikniêæ, czêsto wystarczy zeskanowaæ kod kreskowy i dodane .

Te¿ uwielbiam jajka i bia³y ser, a tak¿e kurczaka i indyka, a mimo wszystko procentowo zazwyczaj wychodzi mi jedynie 10-20% bia³ka :/.

Na pewno bêdê siê stara³a to zmieniæ, ale póki co próbujê nie byæ tak± perfekcjonistk±. Bo zauwa¿y³am, ¿e czêsto mam takie podej¶cie, ¿e skoro mo¿na by by³o lepiej, to ju¿ wszystko zawalê totalnie. Zamiast siê np. cieszyæ, ¿e danego dnia nie zjad³am s³odyczy to stwierdzam, ¿e np. pieczywo mog³o nie byæ bia³e. Jak zjad³am ciemne, to stwierdzam, ¿e mo¿na by³o bez pieczywa. Jak bez pieczywa, to stwierdzam, ¿e mo¿na by³o bardziej bia³kowo no i wpadam w jak±¶ obsesjê, zawsze jest ¼le. Tak¿e od teraz skupiam siê na dobrych rzeczach i powoli doprowadzê swoj± dietê do idealnej! (mniej wiêcej mam w planach w 90% je¶æ "czysto")

Cytat:
Nie umrze bo ja tu jestem - pe³na zapa³u i chêtna do wymiany opini!

Najwy¿ej bêdziemy we dwie prowadziæ w±tek i udowodnimy wszystkim, ¿e siê da!
Cytat:
Dzi¶ na ¶niadanko zjad³am ³y¿kê kaszy pêczak i broku³,
II ¶niadanie to dwa jajka na ³y¿ce mas³a i pó³ bu³ki,
Na obiad zjad³am miseczkê zupy z bia³ej kapusty,
A za chwilê drugie danie, dzi¶ to 3 nowe ziemniczki, ma³y kotlecik z piersi z kurczaka i tarte buraczki z chrzanem,

Cwiczenia - 2km na rowerku stacjonarnym, 100 powtórzeñ na "wio¶larzu", oraz po 20 na rêce i nogi ciê¿arki!
W planie na dzi¶ Chodakowska i ewentualnie jab³uszko na kolacjê!
£adny ten jad³ospis .
Ja dzi¶ na ¶niadanie zjad³am banana, na drugie podgrzan± bu³kê☠z szynk± i mozarell±, na obiad pier¶ z kurczaka, odrobinê m³odych ziemniaków i sa³atkê z ogórka, rzodkiewki i zielonej cebulki.
Gdyby nie g³upia mro¿ona kawa i kitkat (z mas³em orzechowym ) to by³oby tak dobrze ...
Nie wiem jeszcze co wykombinujê na kolacjê.

Dobrze by by³o gdybym zaczê³a æwiczyæ, bo dawno tego nie robi³am . Zmotywujcie mnie! Chcia³abym zacz±æ dzisiaj 30 day shred i skoñczyæ go w nie wiêcej ni¿ 35 dni

A Ty ten rowerek itd. masz w domu czy æwiczysz gdzie¶ na si³owni?

Edytowane przez Melonade
Czas edycji: 2014-05-07 o 19:10
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 18:28   #25
bebemwls
Raczkowanie
 
Avatar bebemwls
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
GG do bebemwls
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez ArcymoneQ Poka¿ wiadomo¶æ

Cwiczenia - 2km na rowerku stacjonarnym, 100 powtórzeñ na "wio¶larzu", oraz po 20 na rêce i nogi ciê¿arki!
W planie na dzi¶ Chodakowska i ewentualnie jab³uszko na kolacjê!
Tak z ciekawo¶ci ile zajmuje Ci przejechanie tych 2km ? Mi siê wydaje to bardzo ma³o, bo ja potrafiê w 45 minut przejechaæ ok 20 km=320/350 klc w zale¿no¶ci ot tempa. W zasadzie to ja sugeruje siê podczas jazdy kaloriami nie kilometrami,bo kalorie spalone bardziej mnie mobilizuj± i w trakcie przeliczam co spali³am podczas jazdy np.1 krówka ok 40kcl to 8 minut jazdy

Melonade tak mnie zastanawia czy sama wstawiasz te czaszki w tek¶cie czy same Ci wyskakuj±?

Cytat:
Co¶ czujê, ¿e nam w±tek umrze! Co z codziennymi raportami odno¶nie æwiczeñ i jedzenia ?
Nie umrze, nie ma nawet takiej opcji musimy pamiêtaæ tylko o tym,¿e to jest grupa wsparcia, a nie da siê wspieraæ samemu czy we dwie wiêc kobitki pe³na mobilizacja jak nie dla siebie to chocia¿ my¶lmy o pozosta³ych forumowiczach,które na nas licz± i na nasze wsparcie
__________________
Aby ¿ycie bajk± by³o...
Bêdzie: 50 kg
By³o: 89kg
Jest: 77 kg
II cel: 70kg
bebemwls jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 19:08   #26
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
Melonade tak mnie zastanawia czy sama wstawiasz te czaszki w tek¶cie czy same Ci wyskakuj±?
Same wyskakuj± i nie wiem, jak to powstrzymaæ! Jak wchodzê w edycjê tekstu to nic tam nie ma ... A strasznie mnie denerwuj±!
Edit: ooo, uda³o mi siê wiêkszo¶æ usun±æ! Ale naprawdê☠nie wiem, jak one siê tworz±, bo powstaj±☠w miejscu spacji ...
Cytat:
Nie umrze, nie ma nawet takiej opcji musimy pamiêtaæ tylko o tym,¿e to jest grupa wsparcia, a nie da siê wspieraæ samemu czy we dwie wiêc kobitki pe³na mobilizacja jak nie dla siebie to chocia¿ my¶lmy o pozosta³ych forumowiczach,które na nas licz± i na nasze wsparcie

Edytowane przez Melonade
Czas edycji: 2014-05-07 o 19:11
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 19:30   #27
bebemwls
Raczkowanie
 
Avatar bebemwls
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
GG do bebemwls
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez Melonade Poka¿ wiadomo¶æ
Same wyskakuj± i nie wiem, jak to powstrzymaæ! Jak wchodzê w edycjê tekstu to nic tam nie ma ... A strasznie mnie denerwuj±!
Edit: ooo, uda³o mi siê wiêkszo¶æ usun±æ! Ale naprawdê☠nie wiem, jak one siê tworz±, bo powstaj±☠w miejscu spacji ...
A mi siê wydaja uroczê przez chwile s±dzi³am,¿e mam co¶ z oczami
__________________
Aby ¿ycie bajk± by³o...
Bêdzie: 50 kg
By³o: 89kg
Jest: 77 kg
II cel: 70kg
bebemwls jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-07, 20:37   #28
Melonade
Zadomowienie
 
Avatar Melonade
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 1 820
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
A mi siê wydaja uroczê przez chwile s±dzi³am,¿e mam co¶ z oczami
Hahaha, no dobrze, ¿e chocia¿ innych to nie wkurza tak jak mnie ...
Nie wiem dlaczego tak siê robi .
Melonade jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-08, 04:33   #29
ArcymoneQ
Rozeznanie
 
Avatar ArcymoneQ
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: piszê z domu :)
Wiadomo¶ci: 582
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

Cytat:
Napisane przez bebemwls Poka¿ wiadomo¶æ
Tak z ciekawo¶ci ile zajmuje Ci przejechanie tych 2km ? Mi siê wydaje to bardzo ma³o, bo ja potrafiê w 45 minut przejechaæ ok 20 km=320/350 klc w zale¿no¶ci ot tempa. W zasadzie to ja sugeruje siê podczas jazdy kaloriami nie kilometrami,bo kalorie spalone bardziej mnie mobilizuj± i w trakcie przeliczam co spali³am podczas jazdy np.1 krówka ok 40kcl to 8 minut jazdy
Ja te¿ uwa¿am, ¿e ma³o, ale nie powiedzia³am wam o jednej wa¿nej sprawie. Pracujê w o¶rodku rehabilitacyjnym i potajemnie w³a¶nie w nim u¿ywam tych sprzêtów bo w domu nie mam tak¿e ca³o¶æ nie mo¿e trwaæ d³u¿ej ni¿ 30 minut. Je¶li chodzi o rowerek to moja kondycja jest tak s³aba, ¿e wiêcej nie jestem w stanie przejechaæ za jednym zamachem dlatego wolê troszkê poæwiczyæ na innych sprzêtach.

PS. Na ¶niadanie kanapka z bia³ym serem i pó³ ogórka zielonego (bez soli i mas³a).

A teraz uciekam do pracy, pozdrawiam!
__________________
Pad³a¶ powstañ.....

https://www.facebook.com/Renia.foto
ArcymoneQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-05-08, 08:28   #30
bebemwls
Raczkowanie
 
Avatar bebemwls
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomo¶ci: 491
GG do bebemwls
Dot.: Schudn±æ 20 - 30 kg

ArcymoneQ kochana wa¿ne, ¿e masz darmowy dostêp do sprzêtu i rozk³adasz czas proporcjonalnie do dysponowanego czasu zapyta³am o te km z ciekawo¶ci,bo s±dzi³am ¿e mo¿e mam zepsuty rowerek-tak jak wagê
Swoj± droga musisz mieæ ciekaw± pracê,kontakt z lud¼mi o ró¿nych charakterach musi byæ fajnym do¶wiadczeniem.
Ok lece jakie¶ ¶niadanko wykombinowaæ, a po nim rower + mój serial
__________________
Aby ¿ycie bajk± by³o...
Bêdzie: 50 kg
By³o: 89kg
Jest: 77 kg
II cel: 70kg
bebemwls jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Wspólne odchudzanie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-03-11 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.