fitness online - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 14:26   #1
NAJDIEGO2378
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5

fitness online


Cześć dziewczyny

Mam do Was pytanie, czy ćwiczycie w domu z filmikami z internetu?
Koleżanka instruktorka wpadła na pomysł, żeby założyć szkołę / klub fitness online. Planuje prowadzić zajęcia z grupą lub indywidualne przez coś w rodzaju Skype.
Normanie byłyby ustalone godziny zajęć, konkretne grupy na konkretne godziny. Można byłoby zapisać się na wybrany rodzaj ćwiczeń. Karnet wiadomo sporo tańszy, a i możliwość ćwiczenia np. z maluchem
Jak sądzicie, czy takie coś ma szansę się przyjąć?
Wypowiedzcie się
NAJDIEGO2378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 15:57   #2
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: fitness online

Według mnie w domu jest za dużo rzeczy,które nas mogą rozpraszać. Ja nie wyobrażam sobie ćwiczenia w ten sposób. Kiedy idę na siłownię,to skupiam się tylko i wyłącznie na treningu, odcinając się od wszystkich innych bodźców,które mogłby mi ten trening zakłocić

Ale są różni ludzie,z różnymi potrzebami i niewykluczone,że znajdą się chętne na takie zajęcia
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:22   #3
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: fitness online

Ja ćwiczę w domu i odcinam się totalnie, ale telefon wyłączony i drzwi do pokoju zamknięte, ale nie widzę tu opcji ćwiczenia z maluchem, chyba, że bedą też ćwiczenia/zajęcia specjalnie dla młodych mam, gdzie ćwiczy się dosłownie z maluchem
Albo takiej mamie nie bedzie przeszkadzało to, że zapłaciła, a co chwile musi przerywać i zająć się dzieckiem
Ogólnie ja bym spróbowała, może chwycić

Tylko tak sobie myśle, ze trzeba bedzie czyms ludzi przyciagnać, bo treningów w necie są tysiące i to za darmo
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."

Edytowane przez amelj
Czas edycji: 2015-03-31 o 16:25
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:31   #4
zaksy
Rozeznanie
 
Avatar zaksy
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 843
Dot.: fitness online

ćwiczę w domu z filmikami, ale gdybym miała płacić za karnet, to wybrałabym droższą opcję i kupiłabym normalny karnet, z którym moge chodzić i na basen, i na aerobik, i na jogę. i nie za bardzo rozumiem, co znaczy wybrany rodzaj ćwiczen. bo jak ktoś nie ma w domu step, to nie zapisze się na takie zajęcia online. tak samo jak ktoś nie ma w domu sztangi, czy ma hantle po 1 kg każda, co takie zajęcia online mogą dać? może niech koleżanka pomyśli o kanale na Youtube. jeżeli będzie dobra, to na pewno ktoś z nią będzie ćwiczył na Youtube i będzie zarabiała na wyświetlaniach.
zaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:43   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 726
Dot.: fitness online

Wypowiem się jako potencjalny odbiorca- myślę, że w necie w chwili obecnej jest tyle darmowych filmików, zgodnie z którymi można ćwiczyć, że nie byłoby chyba wielkiego zainteresowania. Myślę, że kanał na yt byłby fajniejszym rozwiązaniem. Fitness blender w zasadzie ma bezpłatne filmiki, ale mają kasę ze sprzedaży programów treningowych i diet.

Wydaje mi się, że jakbym miała zapłacić, to wybrałabym opcję droższą i poszła jednak do klubu- bo mają przyrządy oraz w razie czego instruktorka powie, że coś robię źle.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 16:46   #6
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: fitness online

Ćwiczę w domu. Na zajęcia fitness się nie wybieram, musiałabym tam ćwiczyć w butach (naprawdę mi przeszkadzają)

Ale serio. Ćwiczenia w domu mają tę wygodę, że mogę ćwiczyć kiedy chce. Raz jest to 10.00, raz 16.00 a innym razem 22.00. Wybieram ćwiczenia jake sobie chce. Chcę na spokojnie - ćwiczenia siłowe, stretching, wolę poskakać to cardio. I najważniejsza zaleta - nikt mnie nie widzi! Skupiam się na ćwiczeniach a nie na tym, że brzuch mi wyszedł z pod koszulki, albo widać jak ciało mi sie trzęsie. Dlatego też nie zdecydowałabym się na zajęcia fitness przez skypa. I tak instruktorka by mnie nie widziała, bo co rusz pewnie wyskakiwałabym z kadru. Ja umiem skupić się na zajęciach, jak telefon zadzwoni to nie odbieram - mogę zadzwonić, gadu mam wyłączone a drzwi zamknięte.

Fitness przez internet o stałych porach, dodatkowo płatny mija się z celem w Internecie tyle jest różnorodnych darmowych filmików, ze niewiele osób zgodzi się na płacenie za to.

Jeśli miałabym kupować karnet i ćwiczyć o ustalonych porach wolałabym iść do studia fitness, gdzie instruktorka mnie widzi i może skorygować błędy. Bo w studiu fitness płaci się za sale, możliwość umycia się potem, sprzet z którego się korzysta oraz "opiekę" trenera. U Twojej koleżanki tego nie ma: nie widzi błędów, korzystam z pokoju własnego, mojego sprzętu oraz mojego prysznica. Więc właściwie za co miałabym płacić?
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 19:47   #7
Albi Lupin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 163
Dot.: fitness online

To nie ma sensu, nie bedzie w stanie nikogo odpowiednio korygowac. Nie po to place, zeby ew. zrobic sobie krzywde wykonujac jakies cwiczenia. Place - chce miec pewnosc ze robie cos dobrze.
Instruktorow online mozna miec wielu, za darmo - ogladajac filmiki, chocby na youtube
Cwiczenia na kinect - tam tez sa ustalone dni kiedy nalezy cwiczyc.
Podsumowujac, jestem zdecydowanie na NIE
Albi Lupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 10:01   #8
Anneliese76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: fitness online

Takie zajęcia fitness nie są dobrym pomysłem. Konkurencją dla nich jest darmowe video w internecie. Ćwiczenie w grupie to kontakt z ludźmi i zawieranie nowych znajomości. Poza tym uważam, że ćwiczenie na sali daje dużo więcej satysfakcji.
Anneliese76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 12:41   #9
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: fitness online

Ja raczej bym się nie zdecydowała. Po pierwsze po co płacić jak na yt są filmiki na kanałach, można znaleźć coś dla siebie i odpalić o dowolnej porze, a nie np. o 17 bo tak zaczyna się TBC na skypie.
Po drugie sprzęt. Wczoraj byłam na fitnessie i ćwiczyłam z barem, którego oczywiście nie mam w domu (koszt jednego to ok 80-90 zł). Tydzień temu ćwiczyłam na stepie, też nie mam (kolejne 80 zł). Nie wspomnę o dużej piłce, gumach, ciężarkach. Oczywiście mogłabym sobie kupić, ale w domu by mi zawadzały, a nie są też tanie.
Po trzecie jak idę na fitness to istotne dla mnie jest to, że instruktorka co jakiś czas chodzi po sali i sprawdza, czy poprawnie wykonuję ćwiczenie. Jeśli nie to podchodzi i koryguje.
Po czwarte jak patrzę na instruktorkę i inne panie na sali to mam motywację do zrobienia kolejnego powtórzenia nawet jak już nie mogę w domu nikt by na mnie nie patrzył i nie miałabym takiej motywacji.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51

Edytowane przez hihicz
Czas edycji: 2015-04-10 o 12:43
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 12:53   #10
AnetkaWr
Zadomowienie
 
Avatar AnetkaWr
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 036
Dot.: fitness online

Zawsze to motywuje jak ktoś mówi co robić. Ale teraz tak ... ta Twoja koleżanka nie będzie widziała wszystkich ćwiczących naraz. Do tego Osoba ćwicząca nie będzie widziała innych ćwiczących.
Dla mnie to bez sensu. Już lepiej karnet na siłownie i fitness sobie wykupić, a do ćwiczeń w domu wykorzystywać to co nam daje internet. Widzi się to samo, słyszy się tez praktycznie to samo. A w internecie dużo tego jest.
do tego potrzeba sprzętu. Hantle, mate lub inne rzeczy jeśli są potrzebne.
Ja chodzę na fitness i za każdym razem wykorzystujemy inne przyrządy, dlatego jest to ciekawe.
Do tego widzę ciągle osoby które się pocą i męczą.
__________________

160 cm
78 77
76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65


Edytowane przez AnetkaWr
Czas edycji: 2015-04-10 o 12:54
AnetkaWr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-12, 14:21   #11
ultraora71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: fitness online

Witaj
Rewelacyjny pomysł!!!!!!! Naprawdę, czegoś takiego szukałam i nic nie ma! Fajowo, ja na pewno się zapiszę
Ja jestem samotną mamą i nie mogę wyjść po prostu z domu bez dziecka, a bardzo chciałabym poćwiczyć.
Zadbaj o dobrą promocję w internecie i jak robić dobry marketing w internecie a odniesiesz bardzo duży sukces
Pozdrawiam

Edytowane przez ultraora71
Czas edycji: 2015-04-29 o 15:54
ultraora71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 11:13   #12
LAILAEU91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: fitness online

Pomysł może i dobry, ale zupełnie nie dla mnie.
Ja potrzebuję przestrzeni, innych ćwiczących, a przede wszystkim atmosfery klubów sportowych
Poza moimi osobistymi upodobaniami, to muszę przyznać, że jest to fajna sprawa dla osób, które z jakich względów nie mogą "dotrzeć" do klubu lub nie mają możliwości brać udziału w zajęciach zorganizowanych :p
LAILAEU91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:31   #13
Ewa_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 75
Dot.: fitness online

ale fajny pomysł, bardzo mi się podoba, daj znać jak już coś takiego będzie- chętnie się przyłączę.
Ewa_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 14:41   #14
Rebeca85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: fitness online

Hej wszystkim, ja ćwiczę już dawno tak po domowemu i naprawdę można świetnie sobie rozplanować takie ćwiczonka i taki domowy fitness wolę od tych jazd czy wędrówek pieszych do klubu, więc szczerze masz bardzo trafiony pomysł, w pełni popieram
Rebeca85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-29 15:41:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.