Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei". - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 07:14   #31
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Hej, ja właśnie się chcę wybrać na ten film do kina w sobotę... ale po waszych opiniach to aż nie wiem czy warto... obejrzeć na pewno ale czy na pewno w kinie... polecacie coś z aktualnej ramówki kinowej do obejrzenia?
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 13:01   #32
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
Byłam nastawiona sceptycznie, bo wydawało mi się, że takie filmy bardzo naginają prawdę, że Wałęsa będzie maksymalnie wybielony, coś jak na lekcjach historii.
Wiesz. Film tego typu, o osobie żyjącej, symbolicznej, która mimo - nazwijmy to - kryzysów zrobiła wiele dobrego dla kraju i spowodowała pewien przełom, ciężko by pokazywał ją od negatywnej strony.

Nie zgadzam się z tym, by miała być to laurka i zdecydowanie polecam do obejrzenia. Nie jako film do nauki historii, nie coś, na czym można się opierać jak na żrodle wiedzy, ale jako temat do przemyśleń.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 14:56   #33
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

No i jestem po filmie... w kinie. I potwierdziły sie moje obawy za takie pieniądze wolałabym go zabczyć w domu

Film ogólnie nie jest zły, ukazuję ten kwałek polskiej historii, którą jakby nie było gdzieś tam jest nam znany. Film w mojej opinii jest świetnie nakręcony dla widza zagranicznego - w pigułce pokazana ta część historii Polski, dzięki której ktoś kto nie ma o niej pojęcia, jest w stanie coś wynieść z tego filmu.

Ja za to zachwyciłam się muzyką stare dobre punkowe kawałki, ale nie jakieś szlagiery...tylke te z duszą

No i oczywiście kreacja Więckiewicza świetna.

Ogólnie film warty obejrzenia, ale jeżeli nie jesteście fanami tego typu filmów, to polecam poczekać na DVD...
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 17:56   #34
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Zgadzam się z tą muzyką. To jeden z plusów filmu
I z grą Więckiewicza też. Facet wart wszystkich pieniędzy

Tapnięte z mojego HTC ONE V now Free
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:58   #35
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Jestem już po obejrzeniu filmu i polecam. Choć obawiam się, że film raczej ciekawszy dla osób z pokolenia nie najmłodszego.
W każdym razie mi się bardzo podobał jak i osobie towarzyszącej, która jeszcze pamiętała dobrze tamte czasy.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 19:35   #36
EnergyMan
Raczkowanie
 
Avatar EnergyMan
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 252
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Film typowo salonowy, na pewno kiedyś obejrzę, ale jednak nie wart mojej fatygi i 50 zł na kino
EnergyMan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:13   #37
Kamea2000
Zakorzenienie
 
Avatar Kamea2000
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 932
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Ja płaciłam 25 zł. Ze zniżkami (mi niestety nie przysługuje już żadna) pewniej jeszcze taniej.
Kamea2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 22:17   #38
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Jestem już po obejrzeniu filmu i polecam. Choć obawiam się, że film raczej ciekawszy dla osób z pokolenia nie najmłodszego.
W każdym razie mi się bardzo podobał jak i osobie towarzyszącej, która jeszcze pamiętała dobrze tamte czasy.
A według mnie jest to także ciekawy film dla osób 20+, które jeszcze nie mogą pamiętać tego okresu, a mimo wszystko interesują się tym okresem. Tak było w moim przypadku, właściwie widziałam chyba większość filmów opowiadających o Polsce powojennej, które wyszły po 2000 r. I chyba nie było dotąd jakiegoś bardzo słabego filmu.
Byłam na "Wałęsie'' dziś, mimo że film jest wyświetlany już 2 tydzień, sala kinowa była prawie pełna. Byłam do filmu nastawiona pozytywnie i myślę, że się nie zawiodłam. Przede wszystkim rola Więckiewicza - naprawdę świetna! Dawno tak gładko nie przyszło mi oglądanie filmu na faktach, szczególnie o osobie, o której wiem tak wiele. Grochowska też zagrała świetnie, jakoś nie kojarzę jej tak dobrej kreacji. No i te dzieciaczki - miałam ochotę w trakcie filmu im wszystkim przybić żółwika, że mają tak fajnego ojca. Wracając do filmu, uważam, że Wajda nic nie przekoloryzował, podobała mi się nawet charakterystyczna maniera, słynne 'nie chcem, ale muszem'. Film naprawdę ciekawy, może nie odkrywczy ani nie poruszający w jakimś kosmicznym stopniu (bo co można nowego wymyślić o Wałęsie), ale na pewno warty obejrzenia. Oceniam go na 7/10.
Po filmie mimo wszystko jakoś tak mnie wzruszyła wewnętrznie ta historia, poczułam się po prostu dumna z bycia Polką
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 23:59   #39
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Film "Wałęsa.Człowiek z nadziei".

Też oglądałam ten film i na plus jest na pewno gra Więckiewicza (świetnie odwzorował sposób mówienia) oraz muzyka.

Film nie spełnił do końca moich oczekiwać pod względem fabuły. Moim zdaniem za mało było pokazane współpraca z UB (odczułam nawet że próbowano wybielić to). Pokazane było to również tak jakby wszytko było zasługą Wałęsy.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:46.