Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-26, 02:15   #4231
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
jakie na przykład?
chociażby wit. C
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2014-12-26 o 02:16 Powód: jakiś dubel powstał :>
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 16:18   #4232
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
chociażby wit. C
Dzięki. Dobrze wiedziec
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 13:20   #4233
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Co myślicie na temat stosowania toniku z BHA/AHA 10 % i PHA 6 %,mocznikiem,mleczanem sodu na zmianę?
Nie lubię kremów próbowałem lekkich np z Pharmaceris T kojąco nawilżającego i to nie to.
Pomyślałem żeby stosować tonik z BHA/AHA 2 x w tygodniu np poniedziałek środa i tonik z PHA piątek,niedziela.
Nie jest zalecane stosowanie toników codziennie w tym przypadku Niedziela i Poniedziałek.
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 17:53   #4234
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Co myślicie na temat stosowania toniku z BHA/AHA 10 % i PHA 6 %,mocznikiem,mleczanem sodu na zmianę?
Nie lubię kremów próbowałem lekkich np z Pharmaceris T kojąco nawilżającego i to nie to.
Pomyślałem żeby stosować tonik z BHA/AHA 2 x w tygodniu np poniedziałek środa i tonik z PHA piątek,niedziela.
Nie jest zalecane stosowanie toników codziennie w tym przypadku Niedziela i Poniedziałek.
A przeczytales chociaz kilka postow z tego watku? Kilka postow wstecz wypowiadalam sie na temat kwasow - ze swojej strony moge zalecic Ci umiar. W przypadku kwasow mniej oznacza lepiej, a wiecej potejclanie podraznienie i bunt cery.

Tak wiec ja bym postawila albo na tonik BHA albo na tonik PHA czyli na jeden produkt z kwasem.

Poza tym dobrze by bylo jakbys napsal jaki cel chcesz osiagnac stosujac dane kosmetyki , czy wczesniej stosowales kwasy. Bo tak w ciemno w odniesieniu do niczego to ciezko poradzic.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 08:44   #4235
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
Hej

Rozśmieszyłaś mnie z tym mieszkaniem na odludziu
Owszem mieszkam w małym mieście w którym naprawdę zdobycie dobrego kremu z filtrem graniczy z cudem

I chodzi mi tu o kremy z filtrem min 50 które są stabilne i naprawdę chronią a nie o kremy z kiosku-tak jak pisałaś
W sieciówkach kremy z filtrami mają najwyżej SPF 20-gdzie jest to żadna ochrona i do tego filtr jest niestabilny-więc po co tego używać skoro wcale nie chroni...

Natomiast filtry apteczne np:La Roche Posay,Active C,Avene u mnie są nie do zdobycia niestety

Już jakiś czas temu przeleciałam wszystkie apteki i dostałam jedną małą próbeczkę tylkoTłumaczenie Pań w aptekach:teraz nie ma lata więc kremów z filtrami też nie mai,że po co mi teraz krem z filtrem skoro zaraz jest zima?

Po prostu zacofanie Pań w aptece nie ma granic
możesz kupic w aptekach internetowych lub na allegro

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

zamawiam właśnie serum z wit c
ostatnio skończyłam Redermic R i przeszłam na vichy advanced filler (ależ to jest mocne) nie wiem czy zamówić tonik z kwasem PHA? fajny jest mega? mam teraz Bioderma sebium serum, peeling migdałowy i kwas mlekowy do peeelingu ....
myślę jeszcze o hydrolacie z rózy damaceńskiej - czy on coś robi mega?
oraz o serum pod oczy http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-eye.html pomoglo komuś na cienie pod oczami?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 15:34   #4236
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

pseudofeministka,blackdaisy,GwiazdaWieczorna dziękuję Wam za rady

A co myślicie?czy do kremu regenerującego winogronowego z BU trzeba stosować filtry?zawiera on wit C więc chyba powinnam.....
czy nie jest to konieczne?sama nie wiem

Edytowane przez emanuelle2
Czas edycji: 2015-01-13 o 15:45
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 19:27   #4237
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
pseudofeministka,blackdaisy,GwiazdaWieczorna dziękuję Wam za rady

A co myślicie?czy do kremu regenerującego winogronowego z BU trzeba stosować filtry?zawiera on wit C więc chyba powinnam.....
czy nie jest to konieczne?sama nie wiem

jeśli przeciwzmarszczkowo to filtry caly rok
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 20:54   #4238
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
pseudofeministka,blackdaisy,GwiazdaWieczorna dziękuję Wam za rady

A co myślicie?czy do kremu regenerującego winogronowego z BU trzeba stosować filtry?zawiera on wit C więc chyba powinnam.....
czy nie jest to konieczne?sama nie wiem
Ja Ci napisze szczerze, ze jak latem stosowalam Flavo C to filtry uzywalam o tyle o ile znalazy sie w podkladzie mineralnym. WIec mom zdaniem to juz zalezy od Twojego komfortu psychcznego.

Moja cera nie przepada za kremami antyUV dlatego jedyny ratunkiem dla mnie z filtrem sa: bazy,podklady plynne albo podklady mineralne. I takie tez stosuje.

Natomiast obowiazkowo fltr antyUV jak na moj gust jest przy kuracji przeciwzmarszczkowej gdzie uzywa sie retinolu i przy kwasach hydroksylowych typu AHA, BHA.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
możesz kupic w aptekach internetowych lub na allegro

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

zamawiam właśnie serum z wit c
ostatnio skończyłam Redermic R i przeszłam na vichy advanced filler (ależ to jest mocne) nie wiem czy zamówić tonik z kwasem PHA? fajny jest mega? mam teraz Bioderma sebium serum, peeling migdałowy i kwas mlekowy do peeelingu ....
myślę jeszcze o hydrolacie z rózy damaceńskiej - czy on coś robi mega?
oraz o serum pod oczy http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-eye.html pomoglo komuś na cienie pod oczami?
Wiem, ze to maly offtop ,ale moglabys cos napisac o efektach Redermic R? Skonczylas juz kuracje?

Moim zdaniem jak postawilas na serum z witamina C to ja bym sobie inne kwasy odpuscila. Cera tylko niepotrzebnie se zbuntuje, a sama witamina c swietnie dziala.

Poza tym jaki efekt chcialabys osiagnac? Jaki masz problem z cera? Bo wdze, ze duzo tych kosmetykow sobie podobieralas

Odnosnie hydrolatu z rozy to jest to jeden z fjnejszych hydrolatow, ale to zwykly "tonik", wec cudow nie ma co oczekiwac Wyrowna PH skory, zniweluje potencjalne sciagniecie i tyle. Juz lepiej dokupic sobie ten zestaw i zrobic na jego bazie tonik.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-01-14 o 21:29
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 07:39   #4239
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Ja Ci napisze szczerze, ze jak latem stosowalam Flavo C to filtry uzywalam o tyle o ile znalazy sie w podkladzie mineralnym. WIec mom zdaniem to juz zalezy od Twojego komfortu psychcznego.

Moja cera nie przepada za kremami antyUV dlatego jedyny ratunkiem dla mnie z filtrem sa: bazy,podklady plynne albo podklady mineralne. I takie tez stosuje.

Natomiast obowiazkowo fltr antyUV jak na moj gust jest przy kuracji przeciwzmarszczkowej gdzie uzywa sie retinolu i przy kwasach hydroksylowych typu AHA, BHA.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------



Wiem, ze to maly offtop ,ale moglabys cos napisac o efektach Redermic R? Skonczylas juz kuracje?

Moim zdaniem jak postawilas na serum z witamina C to ja bym sobie inne kwasy odpuscila. Cera tylko niepotrzebnie se zbuntuje, a sama witamina c swietnie dziala.

Poza tym jaki efekt chcialabys osiagnac? Jaki masz problem z cera? Bo wdze, ze duzo tych kosmetykow sobie podobieralas

Odnosnie hydrolatu z rozy to jest to jeden z fjnejszych hydrolatow, ale to zwykly "tonik", wec cudow nie ma co oczekiwac Wyrowna PH skory, zniweluje potencjalne sciagniecie i tyle. Juz lepiej dokupic sobie ten zestaw i zrobic na jego bazie tonik.
zamówiłam już z BU wzięłam tylko serum z wit c
hydrolat odpuściłam, mam wodę termalna z avene
redermic R bardzo fajny jako kuracja początkowo z retinolem, delikatny nie podrażniał mnie
teraz mam Vichy advanced filler i tego już musze z wyczuciem nakładać co kilka dni ale zmarszczki lepiej wygładza filler
a co do kwasów złusczam się w okresie jesienno zimowym po prostu dla odświeżenia cery
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 22:40   #4240
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
zamówiłam już z BU wzięłam tylko serum z wit c
hydrolat odpuściłam, mam wodę termalna z avene
redermic R bardzo fajny jako kuracja początkowo z retinolem, delikatny nie podrażniał mnie
teraz mam Vichy advanced filler i tego już musze z wyczuciem nakładać co kilka dni ale zmarszczki lepiej wygładza filler
a co do kwasów złusczam się w okresie jesienno zimowym po prostu dla odświeżenia cery

Witamina C - dokonalas najlepszego wyboru Ja swoja droga uwielbiam serumz Aurigii, jak troche pouzywasz Flavo C zdalabys relacje jak sie sprawuje? Ja sie czaje na lekka wersje, ale postanowilam sobie ze ozuzywam w tym roku swoje zapasy.

A ja wlasnie uzywam serum S.O.S i jestem zachwycona!
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 00:46   #4241
*Gosiak*
Raczkowanie
 
Avatar *Gosiak*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
GG do *Gosiak*
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Witamina C - dokonalas najlepszego wyboru Ja swoja droga uwielbiam serumz Aurigii, jak troche pouzywasz Flavo C zdalabys relacje jak sie sprawuje? Ja sie czaje na lekka wersje, ale postanowilam sobie ze ozuzywam w tym roku swoje zapasy.

A ja wlasnie uzywam serum S.O.S i jestem zachwycona!
Hej! Ja też najbardziej lubię serum z wit. C z BU, moim zdaniem jest nawet lepsze od tego z Aurigi. Czekam właśnie na trzecią już dostawę Poza tym bardzo przypadł mi do gustu żel hialuronowy i olej tamanu
__________________
Hania - 16.05.2012
*Gosiak* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 10:11   #4242
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez *Gosiak* Pokaż wiadomość
Hej! Ja też najbardziej lubię serum z wit. C z BU, moim zdaniem jest nawet lepsze od tego z Aurigi. Czekam właśnie na trzecią już dostawę Poza tym bardzo przypadł mi do gustu żel hialuronowy i olej tamanu
Rozumiem, ze opisujesz wersje lekka?

No ja z Aurigii dosc mocno lubilam to serum - to byl jeden z tych kosmetykow, ktore naprawde dawal wymierny efekt, ale po zmianie skladu ( gdzie pododawali mnostwo parabenow) uznalam, ze w koncu czas wyprobowac wersje lekka z BU ( we wczesniejszej odstraszala mnie potencjalnie komedogenna witamina E)

A to serum S.O.S to jakas bajka. Konsystencja bardzo lekka - taka pol wodnista, swietnie sie wchlania,duzo nie trzeba nakladac bo z uwagi na konsystencje dobrze sie rozprowadza. Cera rano nawilzona, rozpromieniona, uspokojona, do teog nie swieci sie (po niektorych kremach na drugi dzien zmagalam sie ze swieceniem sie twarzy). Regeneruje podraznienia, nieweluje przesuszenie. Moim zdaniem to naprawde dobry kosmetyk!
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:17   #4243
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Witamina C - dokonalas najlepszego wyboru Ja swoja droga uwielbiam serumz Aurigii, jak troche pouzywasz Flavo C zdalabys relacje jak sie sprawuje? Ja sie czaje na lekka wersje, ale postanowilam sobie ze ozuzywam w tym roku swoje zapasy.

A ja wlasnie uzywam serum S.O.S i jestem zachwycona!
to już moje drugie opakowanie serum z wit c z BU polecam jest świetne, mam wersje oryginalną
moim zdaniem lepiej działa niż Auriga miałam i zwykłą i forte

uwielbiam też potrójny żel hialuronowy

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:15 ----------

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze opisujesz wersje lekka?

No ja z Aurigii dosc mocno lubilam to serum - to byl jeden z tych kosmetykow, ktore naprawde dawal wymierny efekt, ale po zmianie skladu ( gdzie pododawali mnostwo parabenow) uznalam, ze w koncu czas wyprobowac wersje lekka z BU ( we wczesniejszej odstraszala mnie potencjalnie komedogenna witamina E)

A to serum S.O.S to jakas bajka. Konsystencja bardzo lekka - taka pol wodnista, swietnie sie wchlania,duzo nie trzeba nakladac bo z uwagi na konsystencje dobrze sie rozprowadza. Cera rano nawilzona, rozpromieniona, uspokojona, do teog nie swieci sie (po niektorych kremach na drugi dzien zmagalam sie ze swieceniem sie twarzy). Regeneruje podraznienia, nieweluje przesuszenie. Moim zdaniem to naprawde dobry kosmetyk!
z Aurugi serum było dobre ale po tym z BU cere mam lepszą, ładny koloryt, mnie wersja oryginalana nie zapycha
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 00:37   #4244
*Gosiak*
Raczkowanie
 
Avatar *Gosiak*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 119
GG do *Gosiak*
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze opisujesz wersje lekka?

No ja z Aurigii dosc mocno lubilam to serum - to byl jeden z tych kosmetykow, ktore naprawde dawal wymierny efekt, ale po zmianie skladu ( gdzie pododawali mnostwo parabenow) uznalam, ze w koncu czas wyprobowac wersje lekka z BU ( we wczesniejszej odstraszala mnie potencjalnie komedogenna witamina E)

A to serum S.O.S to jakas bajka. Konsystencja bardzo lekka - taka pol wodnista, swietnie sie wchlania,duzo nie trzeba nakladac bo z uwagi na konsystencje dobrze sie rozprowadza. Cera rano nawilzona, rozpromieniona, uspokojona, do teog nie swieci sie (po niektorych kremach na drugi dzien zmagalam sie ze swieceniem sie twarzy). Regeneruje podraznienia, nieweluje przesuszenie. Moim zdaniem to naprawde dobry kosmetyk!
Miałam akurat okazję używać tylko tej lekkiej wersji, ale jak sprawdziłam, że wersja forte ma takie samo stężenie wit. C co serum z BU to moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać Po pierwsze bardziej naturalny skład w BU a poza tym względy czysto ekonomiczne
A serum SOS nie miałam okazji używać ale chętnie popatrzę co się w nim kryje
__________________
Hania - 16.05.2012
*Gosiak* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:51   #4245
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, a co stosujecie pod oczy? Ostatnio zaniedbałam skórę w tych rejonach (na noc stosuję serum Falvo z Aurigi, na dzień lekki krem nawilżający pod podkład) i mam wrażenie, że skóra się wysuszyła, zmarszczki mimiczne bardziej rzucają mi się w oczy niż wcześniej ;-)
Zastanawiałam się nad masłem kakaowym lub shea, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 21:05   #4246
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co stosujecie pod oczy? Ostatnio zaniedbałam skórę w tych rejonach (na noc stosuję serum Falvo z Aurigi, na dzień lekki krem nawilżający pod podkład) i mam wrażenie, że skóra się wysuszyła, zmarszczki mimiczne bardziej rzucają mi się w oczy niż wcześniej ;-)
Zastanawiałam się nad masłem kakaowym lub shea, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
To zalezy jaki efekt chcialbys osiagnac? Niestety oleje i oleiste konsystencje maja to do siebie, ze np wzmagaja opuchlizne pod oczami, ale jezeli nie masz problemu z workami, to zawsze mozesz wyrobowac oleje - ale raczej celowalabym w malinowy, rozany, jakies lekkie, do tego zmieszane z zelem haluronowym.

Ja pod oczy zawsze uzywam tego kreu czy serum, ktorym aktualne smaruje twarz Ewentualne zel aloesowy z Flos Leku
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 21:51   #4247
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co stosujecie pod oczy? Ostatnio zaniedbałam skórę w tych rejonach (na noc stosuję serum Falvo z Aurigi, na dzień lekki krem nawilżający pod podkład) i mam wrażenie, że skóra się wysuszyła, zmarszczki mimiczne bardziej rzucają mi się w oczy niż wcześniej ;-)
Zastanawiałam się nad masłem kakaowym lub shea, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Ja lubiebardzo vichy liftactiv i la roche substiane
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 08:28   #4248
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny o którym serum z wit. c piszecie, tym flavo?
Czaiłam się na nie ostatnio, ale ma troche negatywnych opini, że zapycha, a tego się obawiam najbardziej i zrezygnowałam z niego.

Na razie używam serum azelo-oliwkowe.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:22   #4249
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny o którym serum z wit. c piszecie, tym flavo?
Czaiłam się na nie ostatnio, ale ma troche negatywnych opini, że zapycha, a tego się obawiam najbardziej i zrezygnowałam z niego.

Na razie używam serum azelo-oliwkowe.
Te opinie odnosily sie do oryginalnej wersji flavo c, ktora zawiera witamine e o dzialaniu potencjalniee zapychajacym.

Teraz jest rowniez dostepna wersja lekka bez tej witaminy e.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2015-02-07 o 13:25
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 16:57   #4250
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Te opinie odnosily sie do oryginalnej wersji flavo c, ktora zawiera witamine e o dzialaniu potencjalniee zapychajacym.

Teraz jest rowniez dostepna wersja lekka bez tej witaminy e.
Mam wersje oryginalna i nic nie zapycha. Jest super.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:06   #4251
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny potrzebuję pomocy. Zrobiłam sobie serum z wit C z BU (wersja lekka) na końcu dosypałam zgodnie z przepisem kwas glicyryzynowy i nijak on się nie chce rozpuścić. Pływają ciągle takie grudki maluśkie "żelkowe" jak nierozpuszczona żelatyna. Co mam z tym zrobić? Podgrzać całość w kąpieli wodnej czy przecedzić
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:19   #4252
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Zrobiłam sobie serum z wit C z BU (wersja lekka) na końcu dosypałam zgodnie z przepisem kwas glicyryzynowy i nijak on się nie chce rozpuścić. Pływają ciągle takie grudki maluśkie "żelkowe" jak nierozpuszczona żelatyna. Co mam z tym zrobić? Podgrzać całość w kąpieli wodnej czy przecedzić
wez nie żartuj, ja mam to w lodówce jeszcze nie zrobione
rozbijałas grudki kwasu jak w przepisie? dodałas alkohol?

Edytowane przez annajustyna
Czas edycji: 2015-02-07 o 17:22
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:29   #4253
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
wez nie żartuj, ja mam to w lodówce jeszcze nie zrobione
rozbijałas grudki kwasu jak w przepisie? dodałas alkohol?
to jest proszek, więc nie chodziło chyba w przepisie o rozgniatanie tego tylko o dobre wymieszanie a to już od początku nie dało się za bardzo "roztrzepać" w płynie

alko jest opcjonalne, nie dodawałam
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 17:48   #4254
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
to jest proszek, więc nie chodziło chyba w przepisie o rozgniatanie tego tylko o dobre wymieszanie a to już od początku nie dało się za bardzo "roztrzepać" w płynie

alko jest opcjonalne, nie dodawałam
aha, ja przeczytałam przepis tam jest o rozbijaniu ; alkohol to ja dodam, bo sie go nie boję; mam salicyl na spircie i nic mi nie jest
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 19:35   #4255
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
aha, ja przeczytałam przepis tam jest o rozbijaniu ; alkohol to ja dodam, bo sie go nie boję; mam salicyl na spircie i nic mi nie jest
Dziewczyny nic nie przecedzajcie ani nie stosujcie zadnych kapieli wodnych, przeciez to moze zmienic wlascliwosci kosmetyku koncowego

Ja rozrabialam dla kuzynki wersje lekka i tym bialym patyczkiem przygniatalam grudki do scianek, a pozniej mieszalam. Byla to dosc czasochlonna czynnosc, ale tak robilam ze wszystimi grudkami. A na koncu potrzasalam serum i nie zostalo nic.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 07:49   #4256
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Dziewczyny nic nie przecedzajcie ani nie stosujcie zadnych kapieli wodnych, przeciez to moze zmienic wlascliwosci kosmetyku koncowego

Ja rozrabialam dla kuzynki wersje lekka i tym bialym patyczkiem przygniatalam grudki do scianek, a pozniej mieszalam. Byla to dosc czasochlonna czynnosc, ale tak robilam ze wszystimi grudkami. A na koncu potrzasalam serum i nie zostalo nic.
ok, dzieki; swoje zrobię za miesiac;
ale odkryłam ostatnio ekstrakt z jabłka w płynie i na moja cerę lepiej działa niż wit C-mam lepiej oczyszczone pory, sa zwężone i mniej je widać no i sie nie klei jak serum z wit C a cena jest bajecznie niska w stosunku do serum; rozważam zakupu największej butelki i stosowanie pod krem w 100% stężeniu jak teraz robię;
jak kogoś drażni trochę wit C to polecam ekstrakt z jabłka, wygląda jak woda i nic nie szczypie ani sie nie klei.
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 08:07   #4257
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Te opinie odnosily sie do oryginalnej wersji flavo c, ktora zawiera witamine e o dzialaniu potencjalniee zapychajacym.

Teraz jest rowniez dostepna wersja lekka bez tej witaminy e.
Wersja lekka jest dla cery mieszanej tłustej, a ja mam przesuszoną
Serum azelo tez nic mi nie nawilża, kładę potem jeszcze krem albo olejek.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 10:50   #4258
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Wersja lekka jest dla cery mieszanej tłustej, a ja mam przesuszoną
Serum azelo tez nic mi nie nawilża, kładę potem jeszcze krem albo olejek.
Moim zdaniem nie nalezy az tak scisle trzymac sie przeznaczenia danego kosmetyku. Nie oszukujmy sie ani oryginalna wersja Flavo C ani lekka nie sa produktami, ktore maja na celu nawilzenie cery - jego glowna rola to dzialanie antyoksydacyjne, przeciwmzarszczkowe, rozjasniajace. Jezeli chcemy czegos co nam nawilzy cere to szukajmy kosmetykow z mocznikiem, z zelem hialuronowym, sokiem aloesowym, z miodem itd.

Na moje oko podzial na wersje Flavo C odnosi sie glownie do komedogennosci danego kosmetyku, a nie do tego czy nawilzaja czy tez nie. Wiec wersja lekka danego kosmetyku oznacza, ze jest mniejsze ryzyko iz przyczyni sie do powstawania pryszczy, a nie do tego, ze wysuszy , bo jest przeznaczona dla cer mieszanych

Ponadto ja mam cere mieszana i nigdy scisle nie trzymalam sie podzialu na kosmetyki dla cery suchej i tlustej. Czesto sama majac cere mieszana uzywalam kosmetykow przeznaczonych dla cer suchych.

Serum azelo jest raczej za lekkie do tego, zeby nawilzyc. Poza ty ono ma zadanie glownie rozjasniajace. Pamietaj tez, ze oleje moga przyczynic sie do wysuszenia cery, gdyz z tego co dowiedzialam sie nie ostatnio one nie maja zdolnosci do wiazania wody. Wiec jak chcesz zeby uzyskac nawilzenie cery to olej zmieszaj z zelem hialuronowym.

A jak dla mnie z oferty BU najlepiej nawilzajacymi kosmetykami bylo: serwum winogronowe i serum S.O.S.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:21   #4259
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie nalezy az tak scisle trzymac sie przeznaczenia danego kosmetyku. Nie oszukujmy sie ani oryginalna wersja Flavo C ani lekka nie sa produktami, ktore maja na celu nawilzenie cery - jego glowna rola to dzialanie antyoksydacyjne, przeciwmzarszczkowe, rozjasniajace. Jezeli chcemy czegos co nam nawilzy cere to szukajmy kosmetykow z mocznikiem, z zelem hialuronowym, sokiem aloesowym, z miodem itd.

Na moje oko podzial na wersje Flavo C odnosi sie glownie do komedogennosci danego kosmetyku, a nie do tego czy nawilzaja czy tez nie. Wiec wersja lekka danego kosmetyku oznacza, ze jest mniejsze ryzyko iz przyczyni sie do powstawania pryszczy, a nie do tego, ze wysuszy , bo jest przeznaczona dla cer mieszanych

Ponadto ja mam cere mieszana i nigdy scisle nie trzymalam sie podzialu na kosmetyki dla cery suchej i tlustej. Czesto sama majac cere mieszana uzywalam kosmetykow przeznaczonych dla cer suchych.

Serum azelo jest raczej za lekkie do tego, zeby nawilzyc. Poza ty ono ma zadanie glownie rozjasniajace. Pamietaj tez, ze oleje moga przyczynic sie do wysuszenia cery, gdyz z tego co dowiedzialam sie nie ostatnio one nie maja zdolnosci do wiazania wody. Wiec jak chcesz zeby uzyskac nawilzenie cery to olej zmieszaj z zelem hialuronowym.

A jak dla mnie z oferty BU najlepiej nawilzajacymi kosmetykami bylo: serwum winogronowe i serum S.O.S.
Wiem, wiem, że nie zawsze ma sens kierować sie przeznaczeniem do rodzaju skóry, ale fajnie by było nałozyc serum i nie bawić się juz w kremy
Ja głownie dla rozjaśnienia i poprawy stanu cery kupuje produkty n BU.
Ale nawilżenie też jest u mnie potrzebne. Z flavo odpusciłam ze wzgledu na strach przed zapchaniem bo mam skłonności do tego, ale pewnie kiedyś je i tak kupie i sprawdzę na sobie.

Po za tym mam cere mieszana, ale jest bardzo przesuszona miejscami do tego wrażlliwa i płytko unaczyniona. I sama nie wiem już jakie kosmetyki kupować. Przede wszystkim wybieram takie które są przeznaczone do cery naczynkowej i wrazliwej. Kwasy mnie podrażniają, nawet z kwasem pha6 sie ie sprawdził...
Co do olejów lepiej sobie radzą u mnie niż kremy. Na noc kładę olej, a rano krem i nie czuję już ściągniętej cery. Do tej pory używałam olejku jojoba, kocanki a teraz używam z ogórecznika. Czasami jak mam kryzys to olej tamanu. Przede wszystkim mniejsze jest ryzyko zapchania po oleju niż kremie, które i tak staram sie tak wybierac żeby nie zapychały. Z kremem cięzko, mam pare swoich typów do których wracam bo nie zapychają i nadają się pod makijaż ale nie ma tego dużo.
Kiedyś uzywalam zelu hialuronowego ale solo i nie nawilżał. Moze kiedys wroce do niego ale wtedy będę mieszać z innymi produktami.

Edytowane przez Listopadowaa
Czas edycji: 2015-02-08 o 12:25
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:38   #4260
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Wiem, wiem, że nie zawsze ma sens kierować sie przeznaczeniem do rodzaju skóry, ale fajnie by było nałozyc serum i nie bawić się juz w kremy
Ja głownie dla rozjaśnienia i poprawy stanu cery kupuje produkty n BU.
Ale nawilżenie też jest u mnie potrzebne. Z flavo odpusciłam ze wzgledu na strach przed zapchaniem bo mam skłonności do tego, ale pewnie kiedyś je i tak kupie i sprawdzę na sobie.

Po za tym mam cere mieszana, ale jest bardzo przesuszona miejscami do tego wrażlliwa i płytko unaczyniona. I sama nie wiem już jakie kosmetyki kupować. Przede wszystkim wybieram takie które są przeznaczone do cery naczynkowej i wrazliwej. Kwasy mnie podrażniają, nawet z kwasem pha6 sie ie sprawdził...
Co do olejów lepiej sobie radzą u mnie niż kremy. Na noc kładę olej, a rano krem i nie czuję już ściągniętej cery. Do tej pory używałam olejku jojoba, kocanki a teraz używam z ogórecznika. Czasami jak mam kryzys to olej tamanu. Przede wszystkim mniejsze jest ryzyko zapchania po oleju niż kremie, które i tak staram sie tak wybierac żeby nie zapychały. Z kremem cięzko, mam pare swoich typów do których wracam bo nie zapychają i nadają się pod makijaż ale nie ma tego dużo.
Kiedyś uzywalam zelu hialuronowego ale solo i nie nawilżał. Moze kiedys wroce do niego ale wtedy będę mieszać z innymi produktami.
a stosowałaś ekstrakt z jabłka? mam od tygodnia, stosuje solo pod krem , olej i jest lepszy od wit c u mnie; serum z wit c z BU mam w lodówce do zrobienia (stosuje teraz z zsk) ale to ekstrakt zrobił na mnie większe wrażenie; stosuje tydzień i podoba mi sie to co robi: zwężone pory i lekko oczyszczone, nawilżona skóra, rozjasniona też;
skóra mieszana i płytko unaczyniona
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.