Co zrobić aby okres powrócił? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-22, 19:25   #1
foule a deux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3

Co zrobić aby okres powrócił?


Witajcie, na wstępie napiszę, że mam 15 lat, 165 wzrostu i ważę nieco ponad 53 kg ( ostatnio 53.3)
Mam problem związany z odchudzaniem. Zaczęłam się odchudzać 2 lipca. Od tego czasu do 1 września straciłam 12 kg. Wcześniej przy tym samym wzroście ważyłam 65 kg. Skutkiem tego jest brak okresu. Ostatni raz normalnie, miałam go 11 lipca. Od tamtej pory brak. Od 2 tygodni jem normalnie, trochę słodyczy, trochę tłuszczów itd.. Strasznie żałuję tak drastycznej diety. Co mogę zrobić aby okres powrócił? Na razie WYKLUCZAM Lekarza.
Proszę o radę, strasznie się wstydzę mojego zachowania
foule a deux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 19:38   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

Cytat:
Napisane przez foule a deux Pokaż wiadomość
Witajcie, na wstępie napiszę, że mam 15 lat, 165 wzrostu i ważę nieco ponad 53 kg ( ostatnio 53.3)
Mam problem związany z odchudzaniem. Zaczęłam się odchudzać 2 lipca. Od tego czasu do 1 września straciłam 12 kg. Wcześniej przy tym samym wzroście ważyłam 65 kg. Skutkiem tego jest brak okresu. Ostatni raz normalnie, miałam go 11 lipca. Od tamtej pory brak. Od 2 tygodni jem normalnie, trochę słodyczy, trochę tłuszczów itd.. Strasznie żałuję tak drastycznej diety. Co mogę zrobić aby okres powrócił? Na razie WYKLUCZAM Lekarza.
Proszę o radę, strasznie się wstydzę mojego zachowania
Dlaczego wykluczasz lekarza?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 19:42   #3
foule a deux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

Wolę jeszcze poczekać, może uda mi się jeszcze przywrócić go domowymi sposobami..
foule a deux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 10:56   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

Cytat:
Napisane przez foule a deux Pokaż wiadomość
Wolę jeszcze poczekać, może uda mi się jeszcze przywrócić go domowymi sposobami..
Wybacz ale domowymi sposobami to można sobie grype zaleczyć a nie przywrócić okres.
Idz do lekarza a nie kombinuj. Odchudzałaś się drastycznie, trudno, stało się ale nie pogarszaj sprawy i idz do lekarza.
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 17:45   #5
Myszeczek
Raczkowanie
 
Avatar Myszeczek
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 292
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

Też kiedyś miałam duży problem z odchudzaniem (byłam młoda i głupia...) i nie miesiączkowałam przez to przez 10 miesięcy. Niestety najprawdopodobniej będziesz musiała udać się do lekarza, a odwlekając to możesz sobie tylko zrobić krzywdę... Dostaniesz hormon do łykania przez jakiś czas (nie pamiętam dokładnie, dwa tygodnie?) i okres wróci Jeśli to Twoja pierwsza wizyta to się nie przejmuj, wybierz tylko miłego lekarza, powiesz mu o wszystkim. Mnie nawet nie badał na tamtej wizycie, tylko miałam usg brzucha robione, także bez obaw Trzymaj się, pozdrawiam!
__________________

A do lata piechotą też se pójdę, a co mi tam...
Myszeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 18:39   #6
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

Cytat:
Napisane przez foule a deux Pokaż wiadomość
Co mogę zrobić aby okres powrócił? Na razie WYKLUCZAM Lekarza.
Proszę o radę, strasznie się wstydzę mojego zachowania
Idź do lekarza, nikt tutaj go nie zastąpi. Jak nie pójdziesz, to potem będzie "nie poszłam do lekarza i doprowadziłam się do jeszcze gorszego stanu i teraz się strasznie wstydzę, że nie poszłam". Nie ma co się wstydzić, trzeba wyciągać wnioski i doprowadzić organizm do ładu.

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
Wybacz ale domowymi sposobami to można sobie grype zaleczyć
Grypa to akurat poważna choroba i nie wolno jej bagatelizować. Co więcej, trzeba wyleczyć a nie zaleczyć. Z jedynie "zaleczoną" grypą to się można choćby zapalenia rdzenia kręgowego doigrać...
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:47   #7
Magda929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 30
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

a jakie niby są domowe sposoby na przywrócenie okresu?! czyżby gorące kąpiele?
dziewczyno, idź do lekarza i się nie wygłupiaj, bo potem możesz bardzo tego żałować. Ja też kiedyś się bardzo intensywnie odchudzałam - w ciągu 4 miesięcy, z wagi ok. 57 kg zeszłam do 43 kg (wzrost 165 cm). miałam niecałe 15 lat. poszłam z Mamą do ginekolożki, ta przepisała mi tabletki na rozruszanie okresu - i okres wrócił.
Magda929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-13, 19:53   #8
foule a deux
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3
Dot.: Co zrobić aby okres powrócił?

WĄTEK UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY- okres powrócił, obyło się bez konsultacji lekarza i mam nadzieję, że teraz wszystko się unormuje.
foule a deux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.