Dlaczego zaczełam sie blyszczec?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-09, 15:59   #1
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Exclamation

Dlaczego zaczełam sie blyszczec??


Drogie Wizazanki. Od pewnego czasu moja cera strasznie zaczela sie blyszczec mowie to nie o 2 3 godzinach czy paru dniach ale trwa to od paru tygodni. Nie powiem cere mam mieszana, ale wczesniej bardziej sklanialam sie do normalnej gdyz prawie nigdy nie swiecilam sie. musze dodac ze zaczely mi sie na twarzy robic takie maciupkie krostki nie syfki ale krostki. uzywam kremu daxa do cery tlustej i mieszanej na rozszerzone naczynka. Myje buzie mydlem siarkowym baddz jakims zelem oczyszczajacym. uzywam toniku perfecty czysta cera o wzmocnionym dzialaniu ale nie zauwazylam jakiegos polepszenia sytuacji. Czy mozecie mi polecic jakis dobry zestaw kosmetykow <zel mleczko krem itp> ktore moglabym stosowac przy cerze mieszanej i stwierdzic co moze byc przyczyna naglego swiecenia??
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:06   #2
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Dlaczego zaczełam sie blyszczec??

Ehh te swiecenie (:, u mnie najlepiej nadaje sie przypaćkanie fajnym pudrem ktory nie tworzy masski Sensique w kulkach lub Look Bella w kompakcie, naturlanych srodków nie posiadam ktore zmniejszyly by te diablene świecenie..
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:02   #3
wicca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 100
Dot.: Dlaczego zaczełam sie blyszczec??

Maju, może nadmiernie przesuszyłaś skórę - używasz mydła siarkowego, które bardzo wysusza (dlatego najlepiej używać raz w tygodniu). Jeśli chodzi o żel do mycia twarzy, to polecam Yves Rocher z serii Bio-Camille (taki zielony) - świetnie oczyszcza nie wysuszając skóry, do tego na dzień jakiś lekki krem nawilżający (dobry jest np. Avon Planet Spa z algami lub Eveline Happy Style) a na noc np. Purritin Iwostinu (żeby pozbyć się krostek). Jeśli fundusze pozwolą to polecam olejek Dr. Hauschki - u mnie daje dobre efekty, stosuję od 4 tyg. (choć czasem mam wrażenie, że ciut wysusza skórę). Pozdrawiam i powodzenia
wicca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 11:24   #4
OLA-27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: TORUŃ
Wiadomości: 47
Dot.: Dlaczego zaczełam sie blyszczec??

Cytat:
Napisane przez maja_s
Drogie Wizazanki. Od pewnego czasu moja cera strasznie zaczela sie blyszczec mowie to nie o 2 3 godzinach czy paru dniach ale trwa to od paru tygodni. Nie powiem cere mam mieszana, ale wczesniej bardziej sklanialam sie do normalnej gdyz prawie nigdy nie swiecilam sie. musze dodac ze zaczely mi sie na twarzy robic takie maciupkie krostki nie syfki ale krostki. uzywam kremu daxa do cery tlustej i mieszanej na rozszerzone naczynka. Myje buzie mydlem siarkowym baddz jakims zelem oczyszczajacym. uzywam toniku perfecty czysta cera o wzmocnionym dzialaniu ale nie zauwazylam jakiegos polepszenia sytuacji. Czy mozecie mi polecic jakis dobry zestaw kosmetykow <zel mleczko krem itp> ktore moglabym stosowac przy cerze mieszanej i stwierdzic co moze byc przyczyna naglego swiecenia??
Droga maju mialam ten sam problem!!!! jak poszlam do kosmetyczki i jak zobaczyla moja twarz to myslalam ze dostanie szalu..! wysuszylam sobie skore na maxa. tzn. kiedys zaczela mi sie blyszczes i pojawily sie male krosteczki wiec myslalam ze ma tlusta i zaczelam stosowac zele antybakteryjne kremy w zelu do cery tlustej i mieszanej poprostu chcialam ja odtluscic i zmatowic. Ale okazalo sie ze wowczas moja skora bronila sie i sama produkowala nadmiar sebum i jeszcze bardziej sie blyszczala. Wiec z tego co widze to robisz ten sam blad co ja!!. Polecam Ci odrzycenie tych kosmetykow co masz, mycie buzi platkami owsiannymi i smarowanie wieczorem oliwka z oliwek i nie boj sie ze bedziesz miec jeszcze bardziej tlusta buzie. Zapewniam Cie ze bedzie lepiej. Daj znac jak zaczniesz to stosowac.
OLA-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 12:46   #5
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Dlaczego zaczełam sie blyszczec??

zgadza się, nie wysuszaj dodatkowo skóry - absolutnie żadnych toników z alkoholem. Być może zwiększone wydzielanie sebum spowodowały kaloryfery - buzi zrobiło się sucho i zaczęła sie bronić. Spróbuj niedrażniącego środka do mycia - woda micelarna (VIchy, LA ROche Posay, Bioderma - powinnaś dostać próbki w aptece) lub środki do mycia z użyciem wody ale pozbawione drażniących detergentów (kremowy żel do mycia twarzy Nivei lub Physiogel - ten ostatni w aptece) czy nawet zwykłych myjadeł, ale bez wysuszajacego detergentu Sodium Lauryl (lub Laureth) Sulfate - to rzadkosć, ale bywa, np Erisu.
Do tego krem nie stricte matujący, ale nawilżająco matujący, czy lekki nawilżający.
A jeśli chcesz zlikwidować świecenie, to poszukaj wątków o skrobii ziemniaczanej - brzmi moze zabawnie, ale w przeciwieństwie do pudrów działa - ja miałam poczucie wysuszenia, ale po 2-3 dniach przeszło. Mogę na swoją i tak świecącą się buzię pakować serum z Juvitu oraz tłusty filtr przeciwsłoneczny, a jest matowa ponad 12 godzin.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-11, 13:42   #6
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Dlaczego zaczełam sie blyszczec??

dzieki Dziewczyny sama zastanawialam sie czy to przez to ze moze za malo ja nawilzam
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.