Bardzo sucha, pomarszczona skóra dłoni i stóp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-02, 09:56   #1
Lan_ta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17

Bardzo sucha, pomarszczona skóra dłoni i stóp


Witam serdecznie
wiem, że może powtarzam wątek ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat i przedstawić swój problem..

mam 22 lata od dziecka moja skóra na dłoniach jest inna niż u zwykłych ludzi... Jest wiecznie przesuszona, szorstka i twarda od wewnętrznej strony dłoni i do tego pomarszczona jak u dużo starszej osoby
Kremy i maści to moje nieustanne dodatki bez których się nie obejdzie aby utrzymać ją w jako takim nawilżeniu, co i tak nie daje w sumie żadnych efektów.. dermatolog powiedział że to genetyczna wada wrodzona, w dzieciństwie gdy wyjeżdżałam do sanatorium określili to jako atopowe zapalenie skóry AZS ale wiem jak wygląda AZS a mnie skóra nie swędzi, nie mam plam, przebarwień po prostu jest strasznie, strasznie wysuszona... próbowałam już wielu rzeczy więc wiem że neutrogena, maści witaminowe itp mi niestety nie pomogą

Proszę więc o rady może ktoś z was miał/ ma taką przypadłość i udało mu się to poskromić...
i zdaje sobie sprawę z tego jakie to uciążliwe i nieestetyczne
Lan_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:06   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Bardzo sucha, pomarszczona skóra dłoni i stóp

A nie peka? tzn, nie powstają takie pęcherzyki powietrza które zostawiaja po sobie ślad ubytku wierzchniej warstwy skóry?

Ja bym powiedziała, żebyś kupiła sobie maść na bazie witaminy A.
Bo to mi wygląda na brak własnie tej witaminy.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 10:38   #3
Lan_ta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 17
Dot.: Bardzo sucha, pomarszczona skóra dłoni i stóp

nie.. nie pęka nie powstają żadne pęcherzyki jest bardzo sucha, lekko zaczerwieniona, jakby ''poharatana'' maści witaminowe też stosowałam... nie swędzi nie piecze, jest ściągnięta od suchości ...
Lan_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 22:15   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Bardzo sucha, pomarszczona skóra dłoni i stóp

Też mam podobnie. Uważaj na to czym się myjesz- za dużo soli w mydłach, SLS bardzo szkodzi takiej skórze. Polecam granatowy balsam Nivea. Moja młodsza kuzynka jako dziecko miała AZS i mogła myć się tylko mydłem glicerynowym. Jeśli myjesz ręce czymś inny radzę spróbować mydeł glicerynowych. Po prysznic polecam olejki. Nie rozstawaj się z kremem do rąk. Ja używam też do dłoni maseczek do twarzy. W wietrzne dni noszę skórzane rękawiczki. Inaczej dłonie mi pierzchną od wiatru.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-05 23:15:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.