Rozstępy : // - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-06, 16:10   #1
gaara79
Przyczajenie
 
Avatar gaara79
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 9
GG do gaara79
Exclamation

Rozstępy : //


Witam wszystkich ,
nie zabijajcie, jeśli pomyliłam kategorie, ale bardzo potrzebuję pomocy.
Otóż mam 15 lat i zdałam sobie sprawę z tego, że mam rozstępy.
I to nie jest żadna hipochondria, ani żarty, nie wiedziałam do tej pory, że to mogą być właśnie one.
Pokrywają całe pośladki , są czerwone, lekko fioletowe i byłam PEWNA, że to od gumki od majtek (wiem, że to dziwnie brzmi XD), albo od zbyt obcisłych spodni.
Mam je od jakichś dwóch lat, oczywiście nigdy nie podejrzewałam, że mogą być to rozstępy, w tak młodym wieku!
Wiem, że prawdopodobnie to dlatego, że rosnę, a jeżeli chodzi o przybrania i utraty wagi, to jestem szczupła, niektórzy mówią nawet, że za bardzo, nigdy z tuszą problemów nie miałam.
Proszę o pomoc, może znacie nazwy kremów, które skutecznie zgromią moje problemy, albo chociaż je zmniejszą (wiem, że likwidacja jest prawie niemożliwa).
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopoty z wątkiem.
Paulina
__________________
It's in my eyes.
gaara79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 11:31   #2
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Rozstępy : //

Żaden krem sam skutecznie nie pomoże na rozstępy niestety bo w tej walce liczy się przede wszystkim systematyczność - trzeba minimum raz dziennie (a najlepiej rano i wieczorem) wsmarować taki krem przy okazji wykonując masaż skóry, żeby ją uelastycznić. Krem (może też być oliwka) jest dodatkiem wspomagającym masaż.

Kiedy byłam w ciąży używałam tego kremu:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...-Mamma-Mia.htm

i żadnego rozstępu się nie dorobiłam.

Mam natomiast rozstępy po okresie dorastania (rośnięcie + wahania wagi) i na pocieszenie napiszę, że widać je tylko jak się dobrze przyjrzeć (takie cieniutkie niteczki w kolorze skóry)
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 17:06   #3
gaara79
Przyczajenie
 
Avatar gaara79
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 9
GG do gaara79
Dot.: Rozstępy : //

Dziękuję bardzo
Już chyba mi lżej, skoro tak bardzo ich nie widać, do chyba da się przeżyć, bo to miejsce, w którym się znajdują raczej nie jest podatne na nieodrywające się spojrzenia
Pozdrawiam ;]
__________________
It's in my eyes.
gaara79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:46   #4
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Rozstępy : //

ja też mam.
Jak je zauważyłam to był koszmar, bo było lato oczywiście codziennie w bikini, pokazywałam chłopakowi on mówił że nic nie widzi, więc sie kłóciłam , ze kłamie, pokazywałam koleżance tez nie widziała, ale potem i wytłumaczyłam co powinni widzieć no i dostrzegli.
Więc się zaczęło, kupiłam masło palmers i coś do masażu l'oreal na cellulitis jednak nie widziałam ,żeby pomagało zapewne brak systematcyzności. mam je na pośladkach i troszke biodrach ale to od wzrostu gdyz są w poprzek. Inni mówią że ich nie widać ja je widze dokładnie, da sie je wyczuc pod palcami
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 09:30   #5
gaara79
Przyczajenie
 
Avatar gaara79
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 9
GG do gaara79
Dot.: Rozstępy : //

Ja mam w tym samym miejscu ;/
No tak, zapewne właśnie od rośnięcia. Jeszcze nie wypróbowałam żadnego tego typu kremu, ale zbieram się i szukam jak na razie tylko w internecie.
I chociaż wątpię czy coś podziała, to i tak będę stosować, bo gorzej już chyba być nie może?
Trzeba to zaakceptować, i nie użalać się nad sobą, no bo w sumie to są, ale czy to jakoś wpływa na wszystko? Kiedyś tam zbledną, staną się mniej widoczne i dadzą nam spokój
A my będziemy miały nauczkę, żeby zauważać te zmiany zanim jeszcze będą zaognione, i żeby dbać o skórę zapobiegając
__________________
It's in my eyes.
gaara79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 15:23   #6
agathey
Przyczajenie
 
Avatar agathey
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: Rozstępy : //

Tez mam
Na pupie i udach. Bikini odpada((( I to jest najgorsze.
Mysle ze nie ma kremu cud, ktory by pomogl. Jedyne to zabiegi ktore są dość kosztowne, ale dziewczyny ktore maja prawdziwy problem z rozstepami napewno oddalyby b. duzo aby zniknely, myle sie?
agathey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 18:50   #7
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Rozstępy : //

tzn ja gdybym sama zarabiała i miała pieniądze, tj oszczędności to zdecydowałabym sie na epwno na zabieg który mógłby to usunac, może nie sa bardzo widoczne jednak dla mnie sa ogromnym problemem.
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-12, 11:36   #8
gaara79
Przyczajenie
 
Avatar gaara79
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 9
GG do gaara79
Dot.: Rozstępy : //

rozstępy to spory problem, myślę, że takie zabiegi to dobre rozwiązanie, ale nawet one nie sprawią, że rozstępy znikną.
głównym celem powinno być ZAAKCEPTOWANIE
nie od razu trzeba zakładać stringi do wyskoku na plażę, można kupić rozbudowany dół, mnie tam osobiście bardzo podobają się majtki o bokserkowym kroju
__________________
It's in my eyes.
gaara79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 16:05   #9
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Rozstępy : //

tez mam rozstepy na posladkach od kilku lat i widze ze zaczynaja mi sie chyba pojawiac nowe na piersiach...ale to pewnie dlatego ze przez ostatnie 2 miesiace schudlam 8 kg. w jakims watku wyczytalam ze masc Cepan ktora jest na blizny pomaga sprawic ze rozstepy sa mniej widoczne. bo wiadomo ze zwalczyc to ich sie do konca nie da jedynie ze operacyjnie. znacie jakies skuteczne kremy/ masci ktore zmniejszaja widocznosc rozstepow??
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 16:08   #10
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Rozstępy : //

Niestety musisz przeczekać aż zbledną. Ja mam takie grube na pol centymetra od pasa do ud i nic ich nie ruszylo.

I na pewno daruj sobie jak Ci ktos poleci krem eveline albo avon albo ziaja, to nie sa prawdziwe kremy tylko jakas sciema a jak ktos mowi ze nie to albo ma zwidy albo pracuje dla tych firm i robi im reklame. Jedyne co ponoc cos pomaga to NOSCAR, ale ja jestem juz po 3 opakowaniach i ani sladu zmian.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 18:01   #11
Daria93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 14
Dot.: Rozstępy : //

ja z kolei mam 16 lat i jakieś 2tyg. temu na udzie pojawily mi się rozstępy. Tak z dnia na dzień. Są poprzeczne, grube i czerwone. Jak długo będą czerwone? Z tego co wiem, dopóki są "świeże" mam szanse się ich pozbyć. Masuję je kilka razy dziennie, na oliwkę albo na żel na rozstępy z Bielandy ( kupiłam tak na syzbko w rossmanie ). Nie masuję długo, ok. 5 minut ale za to 3-4 razy dziennie. Czy to wystarczy ? Nie chcę mieć rozstepów w tym miejscu, sa na tyle nisko, że ni tylko bikini ale rózniweż sódniczki, sukienki krótkie spodenki dopadają ;( I czy słyszeliście coś może o maści REVITOL? Jest stosunkowo droga ale podobno bardzo skuteczna
Daria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.