Certyfikat z angielskiego - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-01, 19:23   #61
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Dot.: Fce

Myślę, że dużo zalezy od tego, jakie masz palny związane ze znajomością języka angielskiego. Jeżeli nie masz zamiaru dalej się kształcić w tym kierunku, moim zdaniem powinnaś podejść do egzaminu. Zawsze będziesz miała jakiś pisany dowód znajomości języka i tego nikt nie będzie mógł podwazyć. Moim zdaniem nigdy nie można przewidzieć jak sie życie ułoży a papier zawsze się przyda.
Sama zdałam FCE rok temu a teraz przygotowywuję się do CAE (mam zamiar zdawać go za rok).
Miałam ten sam dylemat jak Ty, ale podjęłam decyzję o zdawaniu FCE ponieważ:
- pracuję zawodowo, a w razie jakiś problemów w pracy (redukcje etatów) lub zmainy pracy będzie to jakiś atut świadczący o moich kwalifikacjach
- taki certyfikat w dłoni działa na mnie moblizująco. Wiem, że jakiś etap mam za sobą i mogę myśleć o następnym
- nigdy nie wiem, jak różne sprawy (odpukać) ułożą mi się w ciągu następnego roku i nie wiem, czy będę mogła zdać CAE a tak, jak już napisałam, jeden ceryfikat będę miała.

Teraz Ty powinnaś sobie zrobic listę "za" i "przeciw". Ja wiem, 500 zł to duży wydatek i decyzja tym trudniejsza.

I jeszcze jedno. Tak naprawdę powinna byłam zdać FCE już dawno temu, zaraz po maturze. Różne rzeczy (między innymi brak wiary w siebie) sprawiły, że tego nie zrobiłam. Miałam bardzo długą przerwę i dopiero dwa lata temu zaczęłam nadrabiać stracony czas. Gdybym FCE zdała po maturze, teraz pewnie byłabym już po CAE i miałabym czas na inne sprawy. Innymi słowy, gdybym mogła cofnąć czas, poszłabym na kurs i podeszła do egzaminu.

Przepraszam za osobiste dygresje, ale chciałam Ci pokazać, że jedna zła decyzja potrafi się ciągnąć za człowiekiem całe lata

Serdecznie pozdrawiam i życzę dobrego wyboru
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 19:43   #62
minio
Raczkowanie
 
Avatar minio
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 390
Dot.: Fce

Cytat:
Napisane przez awia
mysle ze licencjat, czy tez magisterka ( z tego kierunku) na uniwerku wroclawskim o czym świadczy
Hm, na pewno świadczy o tym, że bardzo dobrze posługujesz się językiem. W końcu anglistyka to nie kurs angielskiego a studia filologiczne. Oczywiście nie neguję tego, że można osiągnąć wysoki poziom znajomości języka po studiach (w końcu przez 5 lat język obcy jest niezbędnym narzędziem), mówię tylko, że można skończyć studia i wcale nie być świetnym. Czyli może być i tak i tak, a wszystko zależy od studenta i jego pasji
__________________
Potrafił nieraz siebie się wyrzec, aby innych wspierać,
Nie litość go jednak wiodła ni sumienie,
Lecz myśli jakieś dziwne zwyrodnienie
Kazało mu, podobne zwykłej dumie,
Czynić, czego nikt lub mało kto umie;
I za tymże impulsem w pokus chwilach,
Duch jego takoż ku złu się nachylał.

Byron "Lara"
minio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 20:33   #63
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Fce

uważam, że warto mieć certyfikat, jest potwierdzeniem znajomości angielskiego na pewnym poziomie i jest brany pod uwagę np. przez potencjalnych pracodawców.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 22:09   #64
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Fce

Jeśli wydatek rzędu 500 zł nie jest dla Ciebie dużym obciążeniem, nie zamierzasz się dalej uczyć lub papier będzie Ci konkretnie do czegoś potrzebny, to zdawaj

Jeśli natomiast wiesz, że i tak będziesz się dalej kształcić w tym kierunku i nie masz pilnej potrzeby udokumentowania swojej wiedzy, to myślę, że spokojnie możesz się wstrzymać i zdać CAE

Ja CAE zdałam przed maturą i rzeczywiście wtedy certyfikat mi się przydał. Nie musiałam zdawać ani matury, ani podchodzić do egzaminu na studia. Jednak od tamtej pory nie było potrzeby posiadania tego typu dokumentu, więc leży i się kurzy Co do "profa", nie zdecydowałam się na zdawanie go, ponieważ wolałam zrobić sobie kurs biznesowy niż zdawać ten egzamin. Dla mnie jest on zbyt "literacki"
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 03:17   #65
Wieja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
GG do Wieja
Dot.: Fce

Cytat:
Napisane przez vretka
Jeśli wydatek rzędu 500 zł nie jest dla Ciebie dużym obciążeniem, nie zamierzasz się dalej uczyć lub papier będzie Ci konkretnie do czegoś potrzebny, to zdawaj

Jeśli natomiast wiesz, że i tak będziesz się dalej kształcić w tym kierunku i nie masz pilnej potrzeby udokumentowania swojej wiedzy, to myślę, że spokojnie możesz się wstrzymać i zdać CAE

Ja CAE zdałam przed maturą i rzeczywiście wtedy certyfikat mi się przydał. Nie musiałam zdawać ani matury, ani podchodzić do egzaminu na studia. Jednak od tamtej pory nie było potrzeby posiadania tego typu dokumentu, więc leży i się kurzy Co do "profa", nie zdecydowałam się na zdawanie go, ponieważ wolałam zrobić sobie kurs biznesowy niż zdawać ten egzamin. Dla mnie jest on zbyt "literacki"
Zgadzam się z przedmówczynią w pełnej rozciągłości.
Nigdy nie wiadomo kiedy i jaki papier w życiu może Ci sie przydać
Ja zdałam FCE jakieś 4 lata temu tuż przed maturą na chybcika, gdyż doszły mnie słuchy że byłam ostatnim rocznikiem gdzie ten certyfikat zwalniał z części egzaminów maturalnych. Poza tym byłam raczej pewna że na dalsze kształcenie w kiedunku filologii nie mam szans więc zdecydowałam się na pewnego gołębia w garści. Aktualnie na studiach mam marny poziom angielskiego więc niestety mój poziom bardzo opadł, ale raczej nie mam problemów z nauką języków, więc myślę że jak przyjdą lepsze czasy to szybko nadrobię straty i może uda mi się zdać kolejny certyfikat. Ale myślę bardziej o TOEFLu niż CAE bądź CPE, bo podejrzewam że są one robione na podobnej zasadzie jak FCE czyli niektórym wystarczyło wyuczyć się schematów ćwiczeń i odpowiedniego zbioru słów żeby bez problemu zdać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Wieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 03:24   #66
raspberry69
Zakorzenienie
 
Avatar raspberry69
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 3 456
Dot.: Fce

Cytat:
Napisane przez Wieja
Zgadzam się z przedmówczynią w pełnej rozciągłości.
Nigdy nie wiadomo kiedy i jaki papier w życiu może Ci sie przydać
Ja zdałam FCE jakieś 4 lata temu tuż przed maturą na chybcika, gdyż doszły mnie słuchy że byłam ostatnim rocznikiem gdzie ten certyfikat zwalniał z części egzaminów maturalnych. Poza tym byłam raczej pewna że na dalsze kształcenie w kiedunku filologii nie mam szans więc zdecydowałam się na pewnego gołębia w garści. Aktualnie na studiach mam marny poziom angielskiego więc niestety mój poziom bardzo opadł, ale raczej nie mam problemów z nauką języków, więc myślę że jak przyjdą lepsze czasy to szybko nadrobię straty i może uda mi się zdać kolejny certyfikat. Ale myślę bardziej o TOEFLu niż CAE bądź CPE, bo podejrzewam że są one robione na podobnej zasadzie jak FCE czyli niektórym wystarczyło wyuczyć się schematów ćwiczeń i odpowiedniego zbioru słów żeby bez problemu zdać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Jedyny problem z TOEFL jest jego data waznosci. FCE, CAE badz CPE ma sie na cale zycie
__________________
raspberry69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 05:01   #67
logest
Zadomowienie
 
Avatar logest
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 092
Dot.: Fce

Ja zdalam TOEFL w usa. Co on daje w PL? Jak on sie ma do innych egzaminow?
logest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 14:43   #68
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Fce

vretko Wlasnie jedynym problemem jest te 500 zl, bo przyznam, ze jest to dla mnie obciazenie... innych przeciwwskazan nie widze

Myslalam, o filologii angielskiej, ale jakos sie zniechecilam... to chyba nie to. Wiec jeden cel juz odpada. Nie wiem co z tym zrobic...
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-05, 15:44   #69
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Fce

gaga87 - jeszcze dodam, ze I rok filologii angielskiej to poziom nieco ponad FCE wiec jesli myslalabys o tym kierunku to zupelnie nie oplaca sie tego certyfikatu robic.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 12:42   #70
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Cae/fce

Cześc tylko mnie nie pobijcie przeszukałam wyszukiwarke, ale praktycznie nic nie znalazłam na ten temat...
czy któraś z Was zdawała egzaminy panstwowe??myślałam o zdawaniu FCE, ale po zastanowieniu stwierdziłam, że on prawie nic nie daje...
może znacie jakies stronki zprzykładowymi egzaminami??
ucze się teraz w kolegium nauczania języka angielskiego, ale jakoś mi nie idzie tam jest poziom uniwersytecki....w LO byłam na poziomie pre-intermediate. Czy poziom FCE radykalnie różni się od CAE??
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 12:53   #71
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Certyfikat z angielskiego

A ja znalazłam i to sporo A jeśli Ty nie znalazłaś, to proszę następnym razem o podbijanie tematu, który był.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-02, 12:59   #72
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Certyfikat z angielskiego

dziękuje
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 13:10   #73
SiSleyS
Zakorzenienie
 
Avatar SiSleyS
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 453
Dot.: Certyfikat z angielskiego

oczywiście pomiędzy FCE a CAE jest duża różnica dla Ciebie jeżeli jesteś na poziomie pre-intermediate
SiSleyS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-02, 13:16   #74
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Certyfikat z angielskiego

tzn. tak..pozieom pre-intermediate miałam w LO, ale w między czasie chodziłam na różne kursy...i w sumie to teraz już bardziej sklaniam sie do CAE...dzwoniłam do mojego ośrodka gdzie chodzilam na kursy i stwierdzili, że w moim wieku nie warto zdawac FCE, żałuje, że tak mało się przykładałam do nauki mam spore zdolności językowe, ale nienawidze sie poprostu uczyc słówek
z uczelni w sumie rezygnuje na właśne życzenie...narazie wszytko mam zaliczone oprócz "PNJA pisanie" ale wiem, że później bym sobie nie poradziła

znacie może jakies dobre strony z jakimiś przykładowymi egzaminami?
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 15:04   #75
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Dot.: Certyfikat z angielskiego

Cytat:
Napisane przez ewelkaw Pokaż wiadomość
dzwoniłam do mojego ośrodka gdzie chodzilam na kursy i stwierdzili, że w moim wieku nie warto zdawac FCE,
To ciekawe co by powiedzieli o mnie, bo ja zdawałam FCE w wieku 30 lat

A tak na poważnie: między FCE i CAE jest bardzo duża różnica. I może nie chodzi tu o gramatykę (chociaz są nowe rzeczy) ale przede wszystkim o słownictwo. W testach co chwile pojawiaja się nowe słówka i w wielu sytuacjach wnioskowanie na podstawie kontekstu nie pomaga
Jezeli nie wiesz na jakim poziomie jesteś, wpisz w wyszukiwarce (np. Google) CAE +tests i na zrób sobie test. Będziesz widziała jak ci poszło i czy warto wydawać kasę.
Ja najpierw zdawałam FCE, bo gdyby mi się nie powiodło na CAE, to już jakiś papier mam
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 15:30   #76
aneczka.s
Raczkowanie
 
Avatar aneczka.s
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Certyfikat z angielskiego

Ja tez zrobiłam FCE w 2004, byłam w klasie maturalnej. Kosztaował mnie ok 500 zl + dojazd do Szczecina bo w moim miescie nie przeprowadzano tych egzaminów. Ogólnie to angielskiego uczyłam się dlugo i stwierdziłam że warto mieć papier potwierdzający jego znajomość (zawsze łatwiej na rozmowie kwalifikacyjnej udokumentowac to papierem a nie przekonywac że naprawdę dobrze zna się język). Przygotowanie zajęło mi rok naprawdę intensywnej nauki - te specyficzne zadania W sumie z czasem zaczęłam się zastanawiać czy nie lepiej było podejść do CAE, ale nie wiem czy bym podołała a z pewnośćią przygotowanie trawało by dłużej a tak mam papier. Teraz w sesji letniej zamierzam robić certyfikat z niemca, a na magisterce może pokusze się o CAE, albo profiszienci bo uwielbiam angielski A jeśli chodzi o zagraniczne uczelnie to przyjmują już z CAE.
__________________
Live life given now
Tomorrow can wait
Dance all through the night
Sleeping all day


aneczka.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 15:41   #77
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: Certyfikat z angielskiego

Ja też robiła FCE, ale tylko dlatego ze zwalniało mnie to z matury z jez. angielskiego (chociaż i tak musiałam sie sporo uczyć, bo stwierdziłam ze ide na anglistyke). Obecnie wydaje mi sie że FCE bardzo stracił na wartosci...moim zdaniem lepiej troche poczekać, pouczyć sie i od razu zdawać CAE. Ale to moje zdanie...
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 15:50   #78
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Certyfikat z angielskiego

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
A... i zapomnialabym, oprocz egzaminow Cambridge sa tez egzaminy propagowane przez Rade Europy, o stopniach A1, B1, itd. Niestety szczegolow nie znam, ale moze inne dziewczeta pomoga
Mówisz o TELC

B1 kosztuje w osrodku akademickim 400 a A1 350 zl
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 19:24   #79
ewelkaw
Zakorzenienie
 
Avatar ewelkaw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 920
Dot.: Certyfikat z angielskiego

Ide w sobote nastepną na test z CAE i sprawdze się tzn. na próbny test organizowany przez ten ośrodek gdzie się uczyłam...zobacze jak mi pójdzie
ale myśle, że jednak lepiej jak się poducze do CAE, chyba, że naprawde nie podołam...
ale pójde na kursy i się podouczam
musze coś zrobić przez te pół roku...
ewelkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-27, 18:08   #80
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Egzamin FCE - proszę o radę.

Dziewczyny proszę o radę.
Od dłuższego czasu uczę się już angielskiego i tak ostatnio sobie pomyślałam, że tą moją umiejętność warto byłoby potwierdzić papierkiem (wiadomo - szukając pracy to zawsze łatwiej).
Podejrzewam, że powinnam zapisać się na specjalny kurs przygotowujący właśnie do FCE, ale może Wy zdawałyście ten egzamin?
Proszę powiedzcie jak to wygląda, jaka jest atmosfera na takim egzaminie, ile to teraz kosztuje (chyba ok. 600zł??) i prosiłabym o polecenie jakiś dobrych i w miarę niedrogich podręczników czy ćwiczeń mogących pomóc mi samodzielnie przygotować się do takiego egzaminu.
Oprócz kursu sama chciałabym coś się pouczyć..
Macie jakieś sprawdzone książki, system uczenia się??
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 18:53   #81
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Egzamin FCE - proszę o radę.

Podbijam.Też zaczęłam ostatnio o tym myśleć,jednak hamuje mnie cena takiego kursu przygotowującego do FCE
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:03   #82
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Egzamin FCE - proszę o radę.

http://www.ang.pl/forum.php


Możecie mi powiedzieć na jakim poziomie jest ten certyfikat ? (chodzi mi o grupy : A , B , C ... ) .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 19:17   #83
polly
Rozeznanie
 
Avatar polly
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do polly Send a message via Skype™ to polly
Dot.: Egzamin FCE - proszę o radę.

ja zdalam FCE rok temu.
Atmosfera na egzaminie? hmm...o tak normalnie:P ja akurat zdawalamw Olsztynie,reading,use of english,writing pisalam na mega ogromnej sali,chyba z 400 osob razem.
Listening w dusznej,niewielkiej,ciemn ej..
Speaking w parze, w jakims biurze czy cos..
jezli chodzi Ci o ludzi, to nie wiem, raczej jest ze tak powiem-anonimowo.
Placilam chyba 5coś.. z tym,ze z racji tego,ze posiadalam rekomendacje szkoly jezykowej,ktora notabene zalatwiala za mnie wszelkie formalnosci, mialam znizke, chyba 30zl wczesniej przygotowywalam sie wlasnie w szkole jezykowej,tam zdalam probny,wewnetrzny egzamin (znadnie=>60%) i to wlasnie zdanie GO umozliwilo mi start do egzaminu FCE z rekomendacja szkoly+ze znizka.
Ksiazki? Chyba najlepiej wydawnictwo cambridge- bo w koncu to cambirge organizuje to cale FCE.
a tak to jakos specjalnie sie nie przygotowywalam, po prostu chdzialam na zajecia. Mialam z native speakerem,to jest duzy plus...
pozatym do prywatnej szkoly jezykowej chodze juz 6 rok, caly czas z native speakerami, teraz na CAE.
pozdrawiam,Kochane, jak macie pytania-śmialo
__________________
perfumy-wymiana- https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4&goto=newpost
polly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 20:30   #84
KasikB
Rozeznanie
 
Avatar KasikB
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 890
GG do KasikB
Dot.: Egzamin FCE - proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez _Brzoskwinka_ Pokaż wiadomość
http://www.ang.pl/forum.php


Możecie mi powiedzieć na jakim poziomie jest ten certyfikat ? (chodzi mi o grupy : A , B , C ... ) .
Nie wiem, o który egzamin pytasz, więc podam obydwa
FCE - B2
CAE - C1

Jeżeli chodzi o książki, to tez uważam, że dobre są te z wydawnictwa Cambridge. Ja chodziłam na kurs przed egzaminem, więc nie wiem, które sa dobre. Ale przede wszystkim stawiałabym na naukę rozwiązywania testów. Trzeba je rozwiązywać do upadłego, tak żeby na egzaminie wiedzieć, czego się spodziewać.

W internecie jest kilka stron, skąd można ściągnąć ksiązkiw pdf, nie trzeba ich kupować A kosztują niemało

I jeszcze jedno. Wiem, ze kursy są drogie, ale uważam, ze jeżeli ktoś nie ma samodyscypliny i nie potrafi zmusić się do pracy, to kurs jest najlepszym sposobem na to, żeby egzamin zdać. Ja długo nad tym myślałam, ale doszłam do wnoisku, ze sama się nie nauczę tyle co na kurskie. Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze kurs często prowadzi native speaker i można poćwiczyć mówienie. U mnie jest tak, ze kurs jest dwa razy w tygodniu. Raz z polskim nauczycielem, raz z nativem. Ale zajęcia są TYLKO po angielsku i ta zasada jest przestrzegana bezwzglednie.

Ewelkaw, jak wyszedł Twój test? Podchodzisz do CAE czy nie? Pytam, bo miałabym bratnią duszę....
__________________
Dziecko to taki sympatyczny początek człowieka.
Don Herold

http://www.suwaczek.pl/cache/090aadb4fe.png

Edytowane przez KasikB
Czas edycji: 2007-02-27 o 20:41 Powód: Dopisek
KasikB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-28, 08:00   #85
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: Certyfikat z angielskiego

Chodziło mi o FCE , czyli o poziom B2 .
4 lata temu zdawałam ZD z niemieckiego na tym właśnie poziomie .
__________________
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 12:23   #86
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Thumbs up Certyfikat FCE i nie tylko...

Dziś na Onecie trafiłam na obszerny artykuł - zachętę o egzaminie FCE. Sprawdził się - zachęcił zwłaszcza, że jednym z przedmiotów, które studiuję jest język angielski, chciałabym zdać ten egzamin w tej sesji letniej. Niestety nie wiem, jak się zapisać (tzn. muszę jeszcze sprawdzić u mnie na uczelni, bo są niby jakieś certyfikaty, ale nie wiem, czy ten też, więc zapobiegawczo pytam), za ile, jak to wygląda i co daje. Czy Wy posiadacie ten certyfikat lub inny w tym stylu?
A to adresy stron:
http://portalwiedzy.onet.pl/6485,fce.html - na Onecie.
http://www.britishcouncil.pl towarzystwo zajmujące się tymi egzaminami.
http://www.britishcouncil.org/poland-examinations.htm - spis egzaminów dostępnych w Polsce.
http://www.britishcouncil.org/poland...aminations.htm - grupa egzaminów, w której znajduje się wspomniany FCE.

Proszę o wymianę opinii i doświadczeń

EDIT: Aha, i jeszcze jedno: na jakim poziomie muszę znać angielski? Tak, wiem, że na FCE potrzeba intermediate (średniozaawansowany), ale intermediate a intermediate to jest różnica jestem na I roku i ogólnie z angielskiego jestem dość dobra.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 13:26   #87
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Certyfikat FCE i nie tylko...

Up?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 13:28   #88
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Certyfikat FCE i nie tylko...

Ja jestem na poziomie upper intermediate i nie czuję się na siłach, żeby podejść do FC Myślę, żę poziom zaawansowany jest wystarczający. Uczę się angielskiego Metodą Callana, więc wszystkiego się uczę 4x szybciej, a i tak nie znam dopiero 46 idiomów Mam super sytuację, bo w Callanie jest pisemna gwarancja, tego, że się zda FC, jak się nie zda to uczą za darmo aż do skutku
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 13:42   #89
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Certyfikat FCE i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ...:::oblabobla:::... Pokaż wiadomość
Ja jestem na poziomie upper intermediate i nie czuję się na siłach, żeby podejść do FC Myślę, żę poziom zaawansowany jest wystarczający. Uczę się angielskiego Metodą Callana, więc wszystkiego się uczę 4x szybciej, a i tak nie znam dopiero 46 idiomów Mam super sytuację, bo w Callanie jest pisemna gwarancja, tego, że się zda FC, jak się nie zda to uczą za darmo aż do skutku
Ja również jestem bardziej zaawansowana niż średnio tylko właśnie się zastanawiałam, czy ta nazwa FCE intermediate nie jest myląca - wiadomo, jak to bywa. Tak czy siak robiłam te przykładowe testy jak z FCE na stronie Cambridge i ogólnie rzecz biorąc mi "powiedziały", że zdałabym... jak tak będą wyglądać

A czy możesz napisać coś więcej na temat tej metody Callana?
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-09, 13:50   #90
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Certyfikat FCE i nie tylko...

Znalazłam krótki opis z jakiejś stronki:
Cytat:
O METODZIE CALLANA

Metoda Callana ma swe początki w 1960 roku. Organizacja Metody Callana przez 15 lat prowadziła prace badawcze związane z jej doskonaleniem i sprawdzaniem. Metoda zyskała bardzo pozytywne opinie wśród największych autorytetów zajmujących się nauczaniem języka angielskiego. Ze względu na szybkie tempo nauki, szkoły stosujące Metodę Callana przygotowują więcej uczniów do egzaminów Cambridge niż szkoły uczące innymi metodami.

Dokładne tłumaczenie zasad działania Metody mogłoby zabrać wiele stron, ale podstawą jest to, że student mówi i słucha czterokrotnie więcej w czasie lekcji, niż stosując jakąkolwiek inną formę nauki języka. W związku z tym uczy się on w czterokrotnie krótszym czasie niż jest to możliwe przy zastosowaniu jakiejkolwiek innej metody.

W każdej innej metodzie nauki języka student przyswaja lekcję tylko przez ok. 15 sekund z każdej minuty. Przez resztę czasu jego umysł jest rozproszony (student patrzy na zegarek lub przez okno, rozmyśla o tym, co będzie robił wieczorem, itp.). Ucząc się Metodą Callana student jest zmuszony do słuchania przez 60 sekund na minutę (tzn. 4 razy więcej), ponieważ grupa jest stale bombardowana przez lektora pytaniami i studenci nie wiedzą, kiedy zostaną zapytani. Można powiedzieć, że Metoda Callana nie jest cztery razy szybsza, ale inne metody są cztery razy wolniejsze. Dzieje się tak, dlatego, że maksymalnie wykorzystuje ona czas dostępny w ciągu lekcji, podczas gdy inne metody wykorzystują tylko czwartą jej część, marnując przy tym trzy pozostałe.

Czytelnik mógłby pomyśleć, że prędkość mówienia nie jest tak istotna w nauce języka, jak dokładność i poprawność. Naturalnie, poprawność i dokładność są ważne, szczególnie w pisowni, ale prędkość jest absolutnie zasadnicza w mówieniu i rozumieniu, zwłaszcza zaś w rozumieniu. Rozumienie, bowiem musi odbywać się w określonej prędkości. Czytać, pisać czy mówić można z charakterystyczną dla siebie prędkością (byleby nie przesadnie małą), natomiast słuchanie i rozumienie musi być natychmiastowe. Nie można sprawić, aby spiker w radiu, telewizji czy w kinie zaczął mówić wolniej. Dlatego też student musi posiąść umiejętność rozumienia języka angielskiego w tempie minimum 180 słów na minutę.

12 600 SŁÓW NA GODZINĘ
Nauczyciele Callana mówią do studentów z prędkością ok. 240 słów na minutę (dwukrotnie szybciej niż w innych metodach) oraz zarówno nauczyciele jak i studenci mówią przez cały czas trwania lekcji. Średnia prędkość rozmowy podczas lekcji wnosi 210 słów na minutę, co oznacza, że student Callana słyszy ok. 12 600 słów na godzinę. W innych metodach jest to liczba tylko ok. 3 000 słów. Dzięki słuchaniu większej ilości słów na godzinę, mówieniu w klasie i używaniu samemu większej ilości słów, student oczywiście uczy się znacznie szybciej. Faktycznie jest to cztery razy szybciej.

PRĘDKOŚĆ MA SWE ŹRÓDŁO W REGULARNYCH POWTÓRKACH
Metoda Callana osiąga tak dużą prędkość mówienia i rozumienia poprzez zadawanie studentom tych samych pytań każdego dnia aż do momentu, kiedy będą oni rozumieli i odpowiadali przy największej prędkości. Zwykle jest to osiągane po czterech czy pięciu powtórkach.

UCZENIE SIĘ SZYBKO OZNACZA TAKŻE UCZENIE SIĘ DOBRZE
Niektórzy ludzie mówią, że nie zależy im na tym, żeby uczyć się języka angielskiego szybko, ale chcą oni przede wszystkim nauczyć się go dobrze. Obawiają się, że jeżeli będą uczyć się szybko, to nie nauczą się dobrze, a ponadto równie szybko wszystko zapomną. Efekty szybkiego uczenia się takich przedmiotów jak historia czy geografia rzeczywiście mogłyby być katastrofalne. Jednak w odróżnieniu od każdego innego przedmiotu, języka najlepiej uczyć się szybko. Szybkość mówienia i rozumienia jest podstawą w nauce języka. Uniemożliwia ona studentowi myślenie w jego własnym języku i stwarza mu warunki do myślenia w języku angielskim, co pozwala uniknąć zamieszania. Jeżeli nadal wątpliwą wydaje się możliwość nauczenia się języka zarówno szybko, jak i dobrze, należy pamiętać o tym, że szkoła Callana przygotowuje studentów do egzaminu Cambridge First Certificate. Jak wiadomo, aby zdać ten egzamin, student musi opanować język angielski dobrze, a nie tylko szybko

STUDENT MUSI MÓWIĆ
Spośród czterech aspektów nauki języka obcego - czytanie, pisanie, mówienie i rozumienie - mówienie uważa się zwykle za najtrudniejsze. Jak już wcześniej wspomniano, student uczący się Metodą Callana jest zmuszony nie tylko do słuchania przez cały czas, ale również do mówienia, gdyż wciąż zadawane mu są pytania. W ten sposób szybko pokonuje on początkowe zakłopotanie, które może wystąpić przy mówieniu, to zaś daje mu pewność siebie w konwersacji poza klasą.

SŁABA PAMIĘĆ POKONANA PRZEZ REGULARNĄ POWTÓRKĘ
Dwaj najwięksi wrogowie uczenia się to nuda i słaba pamięć. Metoda Callana pokonuje nudę przez szybkość, a słabą pamięć przez powtórki. Powtarzanie wszystkiego cztery czy pięć razy gwarantuje nie tylko dużą prędkość mówienia i rozumienia, ale i trwałe zapamiętywanie zdobywanej wiedzy bez względu na to, jak słabą pamięć ma student.

JEDNAKOWY CZAS MÓWIENIA
Inną właściwością Metody Callana jest to, że każdy student ma przeznaczoną taką samą ilość czasu na mówienie. W większości metod najbardziej rozmowni studenci zajmują prawie cały czas, podczas gdy reszta siedzi w milczeniu.

NIEŚMIAŁOŚĆ
Kolejną zaletą Metody Callana jest to, że pokonuje ona nieśmiałość studenta. Wielu studentów podczas nauki języka obcego obawia się mówić. W metodzie Callana, bazującej w większości na pracy ustnej pytanie - odpowiedź, student jest zmuszany do mówienia, a w konsekwencji szybko pokonuje swój lęk

STUDENT JEST ZMUSZONY DO UCZENIA SIĘ
Jak wynika z powyższego, jeśli student jest zmuszony do mówienia i słuchania przez całą lekcję, to w konsekwencji, chcąc nie chcąc, jest zmuszony i do nauki. Jest rzeczą niemożliwą, aby student uczący się Metodą Callana siedział w klasie i nie uczył się. Metoda Callana zmuszając studentów do nauki sprawia, że stają się oni nastawieni entuzjastycznie, ponieważ czują, że coś osiągnęli.

NIE JEST WAŻNE NATYCHMIASTOWE ROZUMIENIE WSZYSTKIEGO
Nie jest ważne dla studenta rozumienie pytań za pierwszym razem, ani też dokładne rozumienie tego, co sam mówi. Wszystko jest powtarzane wiele razy aż do momentu, kiedy student będzie rozumiał to bez trudności.

ZAAKCEPTUJ METODĘ TAKĄ, JAKA ONA JEST - TO DZIAŁA!
Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, bardzo prostym jest doszukiwanie się wad w Metodzie Callana. Może się zdarzyć, że student nie będzie się zgadzał z niektórymi regułami Metody lub nie będzie ich lubił. Tak naprawdę nie ma to znaczenia - bo Metoda działa. Prowadzi ona studenta do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i dzieje się to cztery razy szybciej niż w przypadku innych metod.
Wpisz w google "Metoda Callana", albo "Callan Method" i wyskoczy Ci mnóstwo stronek
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-29 22:03:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.