widoczne żyły pod skórą na nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-30, 10:40   #1
ewe11111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 14

widoczne żyły pod skórą na nogach


Witam,
Chciałabym się poradzić jakiegoś specjalisty odnośnie żylaków. Mam 21 lat i już od dłuższego czasu zauważyłam na nogach widoczne żyły pod skórą (od kilku lat - nie wiem jak wczesniej było, moze nie zwracałam na to uwagi) wiem , że u mnie w rodzinie kobiety co drugie pokolenie mają żylaki , akurat padło na mnie że jestem tym pechowym pokoleniem. Chciałabym zapobiec jednak w jakimkolwiek stopniu temu. Nie wiem czy jest to możliwe całkowicie jeśli jest to sprawka genów. Wiem , że częste zakładanie nogi na noge jest sprzyjające żylakom, praca stojąca lub siedząca. ale może jakieś preperaty do stosowania ? kremy czy jakieś żele ? ostatnio sobie kupiłam jeden krem na żylaki, nie pamietam jak sie nazywał ... to była taka mała tubka że starczyło na jakies 5 dni :/ więc następnej już nie kupowałam . Jak pytałam się dermatologa to mi Pani powiedziała, że no rzeczywiście widać te żyły ale "ona by jeszcze z tym nic nie robiła" . Czyli co .. mam czekać aż one wyjdą na wierzch i dopiero leczyć ? a profilaktyka ? dlatego pisze tutaj, może ktoś mógłby coś poradzić . Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam ,
Ewe11111
__________________
^^ewe^^
ewe11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:35   #2
Rachwania
Raczkowanie
 
Avatar Rachwania
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
GG do Rachwania
Dot.: widoczne żyły pod skórą na nogach

Ja mam bardzo podobną sytuację, w mojej rodzinie kobiety mają żylaki, a u mnie widać żyły pod skórą i mam wrazenie jakby ostatnio zwiekszyła się ich ilosc. Obawiam się ze nawet utrzymywanie stałej wagi odpowiedniej do wzrostu nic tu nie pomoże. Nic z tym nie robię a powinnam chyba brać tabletki lub smarować.
__________________

moje centrum taniej książki
Rachwania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 13:49   #3
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: widoczne żyły pod skórą na nogach

Widoczne pod skórą żyły to jeszcze nie żylaki. Co do farmaceutyków: maści z z escyną (wyciąg z kasztanowca) i heparyną, tabletki z rutyną, escyną i diosminą - to wszystko pomaga na niewydolność żył.
Skrótowa profilaktyka:
dużo chodzenia, pływania roweru, mało stania i siedzenia bez ruchu
do picia mało alkoholu i kawy, dużo wody
jak najwięcej chłodnych i zimnych kąpieli dla nóg,
masaże od kostek w górę,
odpoczynek z lekko uniesionymi nogami.
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 04:13   #4
feminista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
GG do feminista
Dot.: widoczne żyły pod skórą na nogach

Co mają w ogóle widoczne żyły do żylaków?
Znam wiele osób, co mają żylaki na nogach (łydki, uda) a na stopie ich nie widać.
A już na rękach nie ma nigdy żadnych żylaków.
feminista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 21:31   #5
opikopi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 23
Dot.: widoczne żyły pod skórą na nogach

Wiesz co, nie ma co panikować. Jeżeli jesteś przekonany że są to żylaki, to możesz profilaktycznie łykać coś z diosminą. A najlepiej przejść się do lekarza pierwszego kontaktu- niech on to oceni fachowo. Jeżeli faktycznie będzie trzeba dalej leczyć, to czeka Cię wizyta u naczyniowca. Jak nie wiesz gdzie masz najbliżej miejsca zamieszkania, wpisz sobie w google osoz placówki - tam bodajże pod pierwszym linkiem będziesz miał wyszukiwarkę specjalistów z całej polski...
opikopi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 23:06   #6
olkka16
Rozeznanie
 
Avatar olkka16
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 981
Dot.: widoczne żyły pod skórą na nogach

A oprócz tego, że żyły są widoczne masz jakieś dolegliwości, że podejrzewasz żylaki? Najlepiej zrobić USG Doppler- po tym będziesz miała pewność co do drożności żył (zapłaciłam prywatnie 60zł). Profilaktycznie preparaty z rutyną (np. rutinoscorbin).
__________________
Odliczanie
olkka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.