sgh czy politechnika? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-21, 08:39   #1
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251

sgh czy politechnika?


drogie wizażanki, stoje przed wyborem studiów i co dzień to mam inną koncepcję. mój wybór waha się między sgh a gospodarka przestrzenna na politechnice warszawskiej. z jednej strony brakuje nam inżynierów, z drugiej sgh jest najlepszą szkołą ekonomiczną. studia na pw bardziej by mnie interesowały, ale też byłyby dużo cięższe. poza tym ostatnio słyszalam wiele niefajnych opinii nt samej gospodarki przestrzennej - że są to studia fajne, ale o zawod w nich jest bardzo cięzko.. jeśli tylko mogłybyście mnie jakoś naprowadzić, podpowiedziec.. byłabym bardzo wdzięczna (:
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 09:47   #2
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: sgh czy politechnika?

Jak dla mnie sgh. Sama studiuje gospodarkę przestrzenną (nie na politechnice ale też inzynierskie) i fakt studia same w sobie bardzo przyjemne, ale z pracą po tym raczej ciężko będzie, szczególnie że chętnych na gp nie brakuje. Chyba że myślisz może na jakiś inny kierunek na pw startować
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:58   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: sgh czy politechnika?

ale z drugiej strony - absolwentow po ekonomii jest od zatrzesienia. kazda malutka szkolka wyzsza ma ten kierunek w swojej ofercie... ja bym poszla na gospodarke przestrzenna...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:09   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: sgh czy politechnika?

Ja również wybrałabym gospodarkę przestrzenną.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:51   #5
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale z drugiej strony - absolwentow po ekonomii jest od zatrzesienia. kazda malutka szkolka wyzsza ma ten kierunek w swojej ofercie... ja bym poszla na gospodarke przestrzenna...
ale na SGH jest wiele kierunków, nie tylko ekonomia poza tym nie porównujmy małych szkółek z tą uczelnią

ja bym poszła na SGH. mam tam wiele znajomych i naprawdę po tej szkole nie ma problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy - ta uczelnia cały czas ma dużą renomę wśród pracodawców. sama jestem na FiR na UW i zawsze, gdy biorę udział w różnego rodzaju praktykach w dość renomowanych firmach większość studentów, którym udaje się na nie dostać to właśnie ludzie z SGH. dodatkowo duże firmy współpracują z SGH oferując np. zajęcia, które przygotowują do zdawania certyfikatów finansowych, konkursy dedykowane tylko dla studentów SGH, specjalne programy praktyk tylko dla ludzi z SGH.

poza tym wg jakiegoś badania, które widziałam ostatnio w internecie to zarobki w branży finansowej są najwyższe
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 15:17   #6
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: sgh czy politechnika?

Fakt. Studentów i absolwentów gospodarki przestrzennej jest już masa. Na rynku brakuje inżynierów, ale nie tego kierunku Możesz mieć po gp dobra pracę, ale musisz być w tym niemalże najlepsza bo inaczej zmarnujesz 5 lat nauki żeby i tak zająć się czym innym.
Nie znam nikogo z SGH, ale skoro w poprzednim poście autorka tak chwali szkołę i ma ona takie dobre notowania wśród pracodawców to chyba lepiej wybrać SGH. A jaki konkretnie kierunek chcesz tam wybrać?
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 17:54   #7
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
ale na SGH jest wiele kierunków, nie tylko ekonomia poza tym nie porównujmy małych szkółek z tą uczelnią

ja bym poszła na SGH. mam tam wiele znajomych i naprawdę po tej szkole nie ma problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy - ta uczelnia cały czas ma dużą renomę wśród pracodawców. sama jestem na FiR na UW i zawsze, gdy biorę udział w różnego rodzaju praktykach w dość renomowanych firmach większość studentów, którym udaje się na nie dostać to właśnie ludzie z SGH. dodatkowo duże firmy współpracują z SGH oferując np. zajęcia, które przygotowują do zdawania certyfikatów finansowych, konkursy dedykowane tylko dla studentów SGH, specjalne programy praktyk tylko dla ludzi z SGH.

poza tym wg jakiegoś badania, które widziałam ostatnio w internecie to zarobki w branży finansowej są najwyższe
Dokładnie o to mi chodziło z SGH. I nie porównujmy SGH z jakoś wyższą szkołą ekonomi w pcimniu mniejszym A gp to nie jest żaden przyszłościowy kierunek, mimo tego inż przed nazwiskiem.
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 21:31   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
ta uczelnia cały czas ma dużą renomę wśród pracodawców
podejrzewam że PW też
Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Fakt. Studentów i absolwentów gospodarki przestrzennej jest już masa.
a jakich studentów/absolwentów brakuje? poza kierunkami typu informatyka i medycyna

ale fakt, to że GP jest inż to wiele nie daje. absolwent GP konkurować musi z absolwentami innych pokrewnych kierunków, zależy z jaką dziedziną chce się bardziej związać (budownictwo, architektura i urbanistyka czy w drugą stronę - ekonomia). także hop siup z pracą nie będzie, trzeba się napracować, staże, praktyki, szkolenia... czyli jest tak jak po większości kierunków choć nie powiedziałabym że tak tragicznie lepiej np. się mają studenci GP inż niż lic.
ale nie napisałaś jaki kierunek byś wzięła pod uwagę na SGH?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 23:32   #9
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a jakich studentów/absolwentów brakuje? poza kierunkami typu informatyka i medycyna
np. automatyka i robotyka, energetyka czy mechatronika.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 10:43   #10
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: sgh czy politechnika?

Autorko, nie idź na gospodarkę, naprawdę nie warto. Chyba że masz już bardzo konkretną wizję tego, co chcesz robić w życiu i studiowanie gp by Ci w tym pomogło. Studia owszem, fajne, ale jest jak piszesz-nie ma zapotrzebowania na absolwentów gp i jeśli nie jesteś co do kierunku przekonana, to może być Ci ciężko.
Z dzisiejszym doświadczeniem, drugi raz bym tego kierunku nie wybrała.
Mając do wyboru SGH i GP wybrałabym SGH, najlepiej FiR. Znałabym dwa języki, miałabym solidną wiedzę z zakresu finansów oraz ekonomi i duże możliwości współpracy międzynarodowej, co w dziedzinach okokłoekonomicznych jest chyba dużym plusem
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 12:16   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
np. automatyka i robotyka, energetyka czy mechatronika.
no, to prawdziwe zatrzęsienie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-22, 14:23   #12
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: sgh czy politechnika?

A nawet jeśli chciałabyś iść na GP, to ten kierunek jest na SGH

Cytat:
SGH oferuje dziewięć kierunków studiów I stopnia:
  • Ekonomia,
  • Europeistyka,
  • Finanse i rachunkowość,
  • Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne,
  • Polityka społeczna,
  • Stosunki międzynarodowe,
  • Zarządzanie,
  • Gospodarka przestrzenna,
  • Międzynarodowe stosunki gospodarcze.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:17   #13
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
podejrzewam że PW też

a jakich studentów/absolwentów brakuje? poza kierunkami typu informatyka i medycyna
no, jasne, że PW ma renomę
ale w takiej na przykład Warszawie po Gospodarce Przestrzennej można pracować chyba tylko w urzędzie planowania przestrzennego, przy ratuszach poszczególnych dzielnic i w jakichś firmach budowlanych/deweloperskich (nic innego mi nie przychodzi do głowy)

po skończeniu studiów ekonomicznych (najlepiej FiR ) ma się do wyboru mnóstwo firm zajmujących się wyłącznie finansami (niektóre zatrudniają nawet 1000 osób), kilkanaście centrali banków, kilkaset oddziałów, mnóstwo miejsc pracy w państwowych instytucjach (ministerstwa, nbp, gpw, nik, gus itp), zakłady ubezpieczeń, wiele korporacji z wielkimi działami finansowymi, domy maklerskie, małe firmy związane z rachunkowością, audytem, można założyć własną działalność (np. usługi księgowe) i trochę tu można powymieniać jeszcze


odnośnie zawodów, których absolwentów brakuje to widziałam kiedyś jakieś badanie deficytowych zawodów wraz z prognozą na za 10 lat i właśnie programiści byli na pierwszym miejscu. z tego co pamiętam finansiści zajmowali miejsce w pierwszej piątce i wynikało, że za 10 lat będą spore braki. na pewno w pierwszej dziesiątce byli absolwenci budownictwa i transportu/logistyki. więcej niestety nie pamiętam.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 15:33   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
no, jasne, że PW ma renomę
ale w takiej na przykład Warszawie po Gospodarce Przestrzennej można pracować chyba tylko w urzędzie planowania przestrzennego, przy ratuszach poszczególnych dzielnic i w jakichś firmach budowlanych/deweloperskich (nic innego mi nie przychodzi do głowy)

po skończeniu studiów ekonomicznych (najlepiej FiR ) ma się do wyboru mnóstwo firm zajmujących się wyłącznie finansami (niektóre zatrudniają nawet 1000 osób), kilkanaście centrali banków, kilkaset oddziałów, mnóstwo miejsc pracy w państwowych instytucjach (ministerstwa, nbp, gpw, nik, gus itp), zakłady ubezpieczeń, wiele korporacji z wielkimi działami finansowymi, domy maklerskie, małe firmy związane z rachunkowością, audytem, można założyć własną działalność (np. usługi księgowe) i trochę tu można powymieniać jeszcze
i ok, piątka bo zgadzam się
pytanie tylko czy autorka bierze pod uwagę wszystkie kierunki na SGH, bo gospodarka i finanse blisko siebie nie leżą.
no i wiadomo że nie po każdym kierunku jest tyle samo miejsc pracy co jest logiczne, bo nigdy nikomu nie potrzeba wszystkiego po równo
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 16:07   #15
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
A nawet jeśli chciałabyś iść na GP, to ten kierunek jest na SGH
Gospodarka na SGH czasem jest uruchamiana, czasem nie.
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 12:10   #16
fen_
Rozeznanie
 
Avatar fen_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: to tu to tam:)
Wiadomości: 860
GG do fen_
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
A nawet jeśli chciałabyś iść na GP, to ten kierunek jest na SGH
Sama studiuję na SGH i o ile się nie mylę to ten kierunek już od bardzo dawna nie jest otwierany, bo nie ma na niego chętnych.

Zawsze możesz studiować mniej wymagający kierunek na SGH i dodatkowo gospodarkę przestrzenną na PW (mam kolegę, który właśnie tak robi).
fen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 10:22   #17
_Karolka_
Rozeznanie
 
Avatar _Karolka_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 943
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
A nawet jeśli chciałabyś iść na GP, to ten kierunek jest na SGH
ten kierunek rzadko sie uruchamiany. wiec jesli na SGH to raczej nastawiaj sie na FIR/Zarzadzanie/MSG/MIESI bo to są flagowe kierunki na sgh. reszta moze nie byc uruchomiona
_Karolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 10:26   #18
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: sgh czy politechnika?

Cytat:
Napisane przez _Karolka_ Pokaż wiadomość
ten kierunek rzadko sie uruchamiany.
myślę że po tym jak zostało to napisane 3 razy do każdego już dotarło

najlepiej jakby autorka zechciała się pojawić i okreslić się, co zamierza studiować na SGH
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:40   #19
fiaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: sgh czy politechnika?

na sgh na pewno cos bardziej ścisłego, typu miesi albo FiR, jestem umyslem scislym i zadne polityki spoleczne nie wchodzą w grę na początku mialam wlasnie zamiar isc na gp na sgh ale dowiedziałam się właśnie o malej popularnosci tego kierunku. mam podobne odczucia tak jak Wy, dziewczyny i jesli się dostanę to idę na sgh. poki co trzeba czekać na wyniki matur. dziękuję bardzo za rady (:
fiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 21:44   #20
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: sgh czy politechnika?

no to trzymamy kciuki
ehh, że też mnie nigdy FiR nie kręciły
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.