Studia dziennikarskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 17:59   #1
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842

Studia dziennikarskie


Cześć wszystkim!

Jestem w LO, mam jeszcze trochę czasu do matury, ale chciałabym zacząć uczyć się już od początku, żeby później nie mieć za dużo na głowie. Po maturze zamierzam dostać się na studia dziennikarskie, najlepiej sportowe i najlepiej w Poznaniu. Zależy mi na dobrej uczelni. Stąd ten wątek... może studiujecie dziennikarstwo lub macie znajomych, którzy je studiują? Może znacie jakieś dobre uniwersytety itd.?
Jestem wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:22   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia dziennikarskie

Po samym tytule tematu miałam sceptyczne nastawienie, ale plusa masz za to że wybrałaś już konkretną specjalność.
Miliard razy na Wizażu było o takich studiach. I często powtarzano, że aby być dziennikarzem nie trzeba takich studiów kończyć No ale każdy ma marzenia i powinien je realizować. Też kiedyś chciałam zostać dziennikarką, ale zdałam sobie sprawę że jednak nie warto. I to w I LO mówiłam że idę na ten kierunek, przez 2 lata tak powtarzałam i mi się nagle zminiło, więc to też musisz wziąć u siebie pod uwagę
Część znajomych owszem studiuje ten kierunek. Wszyscy mówią że jest dość łatwo. Jeszcze nikt z nich nie myślał o praktykach, stażach itp (czym moim zdaniem popełniają wielki błąd!) więc jak jest na rynku pracy nie wiem, ale podejrzewam że nie wesoło.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:36   #3
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Studia dziennikarskie

taaaaaaak, sama zmieniałam mnóstwo razy ten kierunek :P ogólnie dziennikarstwo średnio mi się uśmiecha, więc postanowiłam, że połączę je z czymś, co uwielbiam, czyli ze sportem, a dokładniej piłką nożną
Chciałabym właśnie pójść na jakiś staż później lub jakieś praktyki.
Zobaczymy jak to będzie
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:01   #4
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studia dziennikarskie

lepiej wziąć np fil polską i robić praktyki, studia dziennikarskie to w większości monstrualna strata czasu
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:09   #5
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: Studia dziennikarskie

Mam kilku znajomych na dziennikarstwie na uniwerku wrocławskim i ich opinie są jednoznaczne: dziennikarstwo to kierunek, na który bardzo trudno się dostać, ale nie sposób wylecieć. Ogólnie studia są lajtowe, wiele przedmiotów to po prostu 'kreatywne dyskusje', zaliczenia są zazwyczaj w postaci prezentacji lub na zasadzie 'wszyscy obecni 4, jak ktoś chce więcej to napisze referat". Same studia na pewno nie dadzą ciekawej pracy w zawodzie, trzeba od początku starać się o jakieś staże, praktyki, brać udział w konkursach czy projektach, działać w fundacjach czy organizacjach studenckich , zdobywać znajomości i praktykę na własną rękę- i to jest szansa na zaistnienie w środowisku, bo dyplomem to sobie można ... powiedzmy, że można go na ścianie powiesić
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 20:50   #6
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Studia dziennikarskie

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jak już wcześniej pisałam, mam jeszcze trochę czasu. Najbardziej zalezy mi na Poznaniu. Może znajdzie się ktoś, kto tam studiuje?
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:49   #7
Siwka937
Raczkowanie
 
Avatar Siwka937
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 483
GG do Siwka937
Dot.: Studia dziennikarskie

podbiję ten wątek.. na jakiej uczelni Ty byś chciała studiować dziennikarstwo sportowe w poznaniu? o ile wiem to specjalność sportową dopiero na magisterce można robić albo na podyplomowych. studia dziennikarstwo sportowe licencjackie są tylko we wrocławiu o ile się orientuje, a szukałam tego dłuższy czas bo te studia interesują także mnie. :P
__________________
Dziennikarstwo na UW.

"Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem"


Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=771938 zapraszam

Siwka937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 14:03   #8
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Studia dziennikarskie

szczerze mówiąc właśnie nie bardzo wiem, gdzie takie coś mogę dorwać.. jak przeglądałam kierunki związane z dziennikarstwem, to najczęściej było: dziennikarstwo i komunikacja społeczna.
Może rzeczywiście jest tak jak mówisz

fajne w ogóle, że podbiłaś wątek!

a nie wiesz może nic na temat właśnie tych studiów w Warszawie?
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 20:19   #9
Siwka937
Raczkowanie
 
Avatar Siwka937
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 483
GG do Siwka937
Dot.: Studia dziennikarskie

no nie ma dziennikarstwa od razu sportowego nigdzie indziej niż we wrocku bo szukałam też. w innych miastach jest tylko normalne.
planuje iśc do Warszawy i już się trochę orientowałam. najprawdopodobniej pójdę na UW, ale nie na dzienne, bo za dużo roboty bo i polski rozszerzony potrzebny i wos a zwyczajnie mi się nie chce za to brać bo wiem że by były marne efekty. pójdę albo na wieczorowe albo całkiem na zaoczne. no a jak jeszcze się nie dostanę to wtedy na prywatne. i z tego co wiem to najlepsza jest Wyższa Szkoła Dziennikarska im. Melchiora Wańkowicza albo WARSZAWSKA WYŻSZA SZKOŁA HUMANISTYCZNA im. B. Prusa napewno w Wawie jeszcze kilka by się znalazło, jednak z tego co wiem to te najlepsze.
__________________
Dziennikarstwo na UW.

"Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem"


Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=771938 zapraszam

Siwka937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 12:34   #10
dodoxD
Raczkowanie
 
Avatar dodoxD
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 419
Dot.: Studia dziennikarskie

Również chciałam studiować dziennikarstwo. Przyznam szczerze - nie dostałam sie (w Warszawie). Poszłam na coś innego i nie żałuję, wrecz dziękuję Bogu że nie otworzył mi tam drzwi. Jesteś dziennikarzem i co dalej? to nie jest taka prosta droga, musisz wiedziec o czym chcesz pisać - sport ok, ale nie myśl że od raz trafi ci sie dobrze płatna praca z tym co lubisz. Zauważ że konkurencja jest O G R O M N A! na prawie każdej uczelni masz pootwierane te kierunki aby tylko przyjac wiecej studentów i na nich zarobic. a poźniej to wieksze bezrobocie. czytałam gdzieś że dziennikarstwo właśnie (stosunki miedzynarodowe i zarzadzanie) to najmniej opłacalny kierunek i własnie po tym najwiecej ludzi zostaje bez pracy. Tym bardziej że mimo tego ze otwieraja tyle kierunków na kazdej prawie uczelni to i wymyslaja takie specjalizacje na innych kierunkach, wyobrazasz sobie jaki natłok ludzi na rynku pracy potem będzie? Więc ja proponuje studiować coś pożytecznego i potem o tym pisać, mając już wiedzę ugruntowaną i głęboką.
dodoxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 14:26   #11
MUTD
Rozeznanie
 
Avatar MUTD
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk!
Wiadomości: 842
Dot.: Studia dziennikarskie

tak, podejrzewam, że po tych studiach będzie trochę trudno coś znaleźć, bo rzeczywiście jest duży natłok, tylko chodzi o to, że jeśli nie dziennikarstwo to nie mam innego pomysłu na to, co dalej robić. Niestety po humanie nie ma się za dużych możliwości, co do dobrych studiów, po których można znaleźć dobrą pracę, oczywiście poza prawem, do którego mam jakieś uprzedzenie:P
__________________
summer au pair - UK! - trzeci raz!
MUTD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 18:20   #12
Siwka937
Raczkowanie
 
Avatar Siwka937
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 483
GG do Siwka937
Dot.: Studia dziennikarskie

ale czy są jakieś pewne studia po których się ma pewną pracę w swoim wyuczonym zawodzie? ok, po dziennikarstwie na pewno od razu pracy nie znajdę, ale tak naprawdę to jest tylko kilka kierunków po których od razu wykonujesz pracę w zawodzie. np. po medycynie, raczej od razu już wiadomo że będziesz lekarzem. po wielu nie masz jasno określone kim będziesz. :P a to czy znajdzę pracę po tym dziennikarstwie to zależy tylko ode mnie i od mojego samo zaparcia, czy będe miała talent do pisania czy też nie. no i też od szkoły bo zawsze inaczej patrzą czy masz papierek uniwersytetu czy szkoły prywatnej. :P znam sama takie przykłady, w orange sport tak np. robili jak na prezenterów przyjmowali, ze patrzyli też gdzie studia skończyłeś. wiem, bo mam kolesi w tej redakcji właśnie po studiach na UW. :P
__________________
Dziennikarstwo na UW.

"Dobry dziennikarz powinien być przede wszystkim dobrym człowiekiem"


Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=771938 zapraszam

Siwka937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:07.