UŚ filologia polska / filozofia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-30, 12:28   #1
Ancienta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7

UŚ filologia polska / filozofia?


Witam,
Czy ktoś wybiera się na te kierunki? albo jest w trakcie? Ja się właśnie zastanawiam między tymi dwoma, mam za sobą rok fil. angielskiej na pewnej krakowskiej uczelni, ale to nie moja broszka
I czy nie wie ktoś jak jest z akademikiem na UŚ dla zaocznych? czy jest jakaś szansa ? bo zastanawiam się nad trybem studiów... a niezależnie od tego jaki tryb wybiore chcę sie przenieśc do Katowic
__________________
[Nitimur In Vetitum]

Edytowane przez Ancienta
Czas edycji: 2011-05-30 o 17:47
Ancienta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:50   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: UŚ filologia polska / filozofia?

Cytat:
Napisane przez Ancienta Pokaż wiadomość
Witam,
Czy ktoś wybiera się na te kierunki? albo jest w trakcie? Ja się właśnie zastanawiam między tymi dwoma, mam za sobą rok fil. angielskiej na pewnej krakowiej uczelni, ale to nie moja broszka
I czy nie wie ktoś jak jest z akademikiem na UŚ dla zaocznych? czy jest jakaś szansa ? bo zastanawiam się nad trybem studiów... a niezależnie od tego jaki tryb wybiore chcę sie przenieśc do Katowic
filozofie szczerze odradzam, jest pozniej duzy problem ze znalezieniem pracy. jako kierunek hobbystyczny albo drugi, uzupelniajacy - jak najbardziej, ale nie jako jeden jedyny
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:24   #3
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: UŚ filologia polska / filozofia?

Co do filozofii - z tego co wiem to kierunek dość trudny i wymagający sporego nakładu pracy, jednak nie jest tak, że nie ma po nim pracy - po prostu nie ma pracy w zawodzie, ale mam znajomych po filozofii, którzy pracują jako trenerzy, w działach HR i PR, więc w dziedzinach w których liczą się bardziej osobiste predyspozycje i doświadczenie niż konkretny kierunek studiów.
Co do akademika dla zaocznych - możliwość oczywiście jest, ale w październiku może być trudno - wtedy wszyscy dzienni składają podania i ich kandydatury rozpatrywane są w pierwszej kolejności, dlatego często dla zaocznych brakuje miejsc. Ale już około listopada, kiedy część się wyprowadza - nie ma żadnego problemu, a w drugim semestrze to już przyjmują wszystkich jak leci z otwartymi ramionami
Jak byś miała jeszcze jakieś pytania odnośnie WNS albo akademików to pisz, chętnie udzielę informacji
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 18:07   #4
Ancienta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: UŚ filologia polska / filozofia?

.
__________________
[Nitimur In Vetitum]

Edytowane przez Ancienta
Czas edycji: 2011-05-31 o 18:47
Ancienta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 23:54   #5
Ancienta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7
Dot.: UŚ filologia polska / filozofia?

Jeśli chodzi o filozofię jako istotę mojego bytu na rynku pracy w przyszłości to mam pomysł na siebie
Teraz zastanawiam się nad systemem studiów... do tej pory myślałam o systemie niestacjonarnym.. ale coraz bardziej kusi mnie na dzienne muszę tylko rozważyć kwestię finansową

A ciężko o akademiki? Co prawda dojazd zajmie mi jakies 2 godz. ale co akademik to akademik

I ciekawa jestem opinii humanistów odnośnie WNS ?
__________________
[Nitimur In Vetitum]
Ancienta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 08:42   #6
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: UŚ filologia polska / filozofia?

Czy warto studiować filozofie??
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.