Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-12, 18:50   #3211
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mi ortodonta powiedzial, ze po sciagnieciu aparatu bede musiala na dolna szczeke juz na zawsze nosic staly aparat retencyjny, bo bez tego zeby na pewno wroca z powrotem na swoje miejsce.
Moja kolezanka tez miala aparat sataly w czasach nastoletnich i po jego sciagnieciu nie otrzymala retencji. Zeby jej sie troche poprzestawialy i nie ma juz takich prostych zebow jak wczesniej...
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 19:48   #3212
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja noszę retencję od pół roku. Aktualnie mam ją zakładać co drugą noc. I też widzę że po jednodniowej przerwie dolna retencje musze mocniej docisnąć. Są to zmiany niewidoczne dla oka ale jesli retencja jest zrobiona idealnie (dla naszego zgryzu) to każde minimalne przesunięcie powoduje ze trudniej ja włożyć. To logiczne ;-)

U mnie (mam retencje w formie tego aparatu sciaganego) orto dodatkowo uaktywnia drucik (jesli uważa ze jakiegoś zęba trzeba mocniej okielznac) ;-)

Tak czy siak, nie żałuję że wyprostowałam zęby ;-) retencja nie jest uciążliwa ;-) a Wasze komentarze dodatkowo dodają otuchy - widzę ze nie tylko moje zeby po zdjęciu aparatu płatają troche figle
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 20:32   #3213
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A te nakładki retencyjne wymieniacie co jakiś czas na nowe? One się niszczą?

Kurcze, nie sądziłam, że to nosi się dożywotnio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 21:33   #3214
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

heeej, wkrótce dołączę do Waszego grona i juz nie moge się doczekać jestem juz po wyciskach i pierwszej wizycie, a zaraz po długim weekendzie mam wizytę na której będzie przedstawiony plan leczenia. Przede mną też wybór aparatu.... ale jestem zdecydowana na estetyczny demon clear, górę i chyba też dół. Myślałam o invisalign jednak mój tryb życia, częste jedzenie, picie hektolitrów herbaty nie będą szły w parze z tymi nakładkami...
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-12, 22:00   #3215
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ja mam nadzieję, że mój orto nie zmieni zdania i dostanę zgodnie z planem drucik na oba łuki jakoś będę się czuła pewniej xD
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 12:54   #3216
SzklanyFlakonik
Raczkowanie
 
Avatar SzklanyFlakonik
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

A ja melduje, ze od wczoraj mam juz tez aparat na dole! a z gornym minelo juz pol roku szybko zlecialo i az trudno uwierzyc w te zmiany widoczne golym okiem- zeby grzecznie sie przemieszczaja
SzklanyFlakonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-13, 17:20   #3217
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Duża wada? Czy po prostu chcesz idealny efekt, że decydujesz się na operację? Ja na 12.08 mam ślub i zakładam zaraz po

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam dużą wadę, do tego problemy zdrowotne związane ze stawem skroniowo - żuchwowym wywołane prawdopodobnie przez fatalny zgryz.
Ortodontka przedstawiła mi opcję bez aparatu, ale jest duże ryzyko nawrotu wady. Z operacją ryzyko jest dużo mniejsze, no i mniej roboty do wykonania przez aparat. Bez chirurgii musiałabym nosić wyciągi różne gumki, itp., z chirurgią tylko sam aparat na górze i dole - to wszystko.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-13, 18:34   #3218
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Mam dużą wadę, do tego problemy zdrowotne związane ze stawem skroniowo - żuchwowym wywołane prawdopodobnie przez fatalny zgryz.
Ortodontka przedstawiła mi opcję bez aparatu, ale jest duże ryzyko nawrotu wady. Z operacją ryzyko jest dużo mniejsze, no i mniej roboty do wykonania przez aparat. Bez chirurgii musiałabym nosić wyciągi różne gumki, itp., z chirurgią tylko sam aparat na górze i dole - to wszystko.
Rozumiem. Robisz operacje na NFZ czy płacisz z własnej kieszeni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-14, 08:01   #3219
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Rozumiem. Robisz operacje na NFZ czy płacisz z własnej kieszeni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z NFZ, ale nie wiem jak długi jest czas oczekiwania i czy mogę zapisać się już teraz, od razu gdy założą mi aparat?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-14, 08:03   #3220
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Z NFZ, ale nie wiem jak długi jest czas oczekiwania i czy mogę zapisać się już teraz, od razu gdy założą mi aparat?
Z tego co słyszałam to czeka się od roku do nawet trzech lat. I często jest tak, że pacjent jest już przygotowany ortodontycznie do operacji a termin zabiegu ma np. Za 1.5 roku. Prywatnie zabieg na dwóch szczękach itp. To koszt około 20 tysięcy.
I zanim założą aparat powinnas miec konsultacje z chirurgiem, który zabieg by przeprowadzał. Chyba, że już miałaś taką konsultację
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-16, 14:15   #3221
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

We wtorek miałam wizytę. Chciałam, żeby coś ciekawego się zadziało i moje pragnienie się spełniło. Na dole mam mocniejszy drut, na górze nadal ten sam, ale już na następnej na 100% będzie nowy. Na górnych jedynkach mam przyklejone takie śmieszne blokady (nie mam pojęcia jak to się nazywa, ale jest z materiału światłoczułego) i zaczęłam nosić wyciągi. Wzięłam sobie w końcu te czarne gumki, a tu wyciągi mam nosić i z ładnego uśmiechu nici. Ale polecam czarne gumki jak już ma się w miarę proste zęby. Super są. Tylko mam dylemat z tymi wyciągami. Mam je nosić 24/7 i zmieniać co 2 dni bo taką mają żywotność niby. Ale ja już po połowie dnia czuje, że nie ciągną tak mocno. :/ Niby mam ich dużo ale orto mówiła te 2 dni. Ktoś ma może wyciągi z morskimi stworzeniami? Co ile zmieniacie?
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-16, 14:18   #3222
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Z NFZ, ale nie wiem jak długi jest czas oczekiwania i czy mogę zapisać się już teraz, od razu gdy założą mi aparat?
Hej. Ja tez bede miała operację. Praktycznie w żadnych dobrym mieście nie zapisza Cie od razu na operację. Nigdy nie wiadomo kiedy dokładnie twoje zeby beda gotowe. Dostaniesz operację za rok a tu bum nie jestes gotowa. Jeśli chodzi o czas to w Olsztynie czeka sie od 3 do 6 miesięcy. Warszawa podobnie. Gdzie mieszkasz? Ja bede miala operację w Olsztynie. 13 lipca zakładam dystraktor bo mam za wąską szczękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-18, 21:28   #3223
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam to czeka się od roku do nawet trzech lat. I często jest tak, że pacjent jest już przygotowany ortodontycznie do operacji a termin zabiegu ma np. Za 1.5 roku. Prywatnie zabieg na dwóch szczękach itp. To koszt około 20 tysięcy.
I zanim założą aparat powinnas miec konsultacje z chirurgiem, który zabieg by przeprowadzał. Chyba, że już miałaś taką konsultację
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam konsultację, ale tylko taką wstępną, było na niej kilku chirurgów i napisali zalecenia dla ortodontki jak ma mi ustawić zęby do operacji.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Hej. Ja tez bede miała operację. Praktycznie w żadnych dobrym mieście nie zapisza Cie od razu na operację. Nigdy nie wiadomo kiedy dokładnie twoje zeby beda gotowe. Dostaniesz operację za rok a tu bum nie jestes gotowa. Jeśli chodzi o czas to w Olsztynie czeka sie od 3 do 6 miesięcy. Warszawa podobnie. Gdzie mieszkasz? Ja bede miala operację w Olsztynie. 13 lipca zakładam dystraktor bo mam za wąską szczękę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem z Cieszyna. Właśnie obawiam się tego czekania na operację, ponieważ mam dość poważne problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym (prawdopodobnie wywołane właśnie przez zły zgryz , różne dziwne bóle, trzaski, przemieszczenie krążka, itp.), i jeżeli miałabym czekać tak długo to już chyba nie byłoby czego operować..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 11:43   #3224
Flaviek
Zakorzenienie
 
Avatar Flaviek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 052
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Niestety zapisać się na operację można dopiero w momencie gdy jest się już przygotowanym ortodontycznie.. mnie dopiero czeka hyrax i baaardzo dluga droga do pięknego uśmiechu i prawidłowego zgryzu:p
Flaviek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-19, 19:04   #3225
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 446
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Po 10 miesiącach długiej drogi w końcu, 25 lipca, zakładam aparat! Dwa łuki jednocześnie
MartaMaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 17:25   #3226
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

dziewczyny, będę mieć zakładany aparat Hassa. Czy są tutaj osoby, które już dzieliły mój los?
To co czytam na internecie mnie przeraża....
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-20, 19:53   #3227
Kasik_30
Przyczajenie
 
Avatar Kasik_30
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez wiki100 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zaczęłam mieć wątpliwości.
W środę miałam założony zwykły aparat na górny łuk. Mam proste zęby, nie miałam robionych wycisków. Jedyne na czym mi zależy to poszerzenie zgryzu (widać mi jedynki, dwójki, ledwo trójki) oraz "podniesienie" szóstki, bo nie ma podparcia na dole i trochę "wypadła"- wydłużyła się.
Po 4 miesiącach mam mieć założony aparat na dolny łuk, bo zęby są tam stłoczone i trzeba przesunąć siódemkę, aby zrobić miejsce dla implantu po brakującej szóstce na dole.
Bylam tylko na dwóch konsultacjach- u mojej obecnej orto i jeszcze jednej, która proponowała mi hyrax i potem aparat stały.
Zdecydowalam się na leczenie u obecnej, ponieważ powiedziała, ze potrwa to rok, a tamta, ze do 2,5 roku.
Kiedy zapytalam moją obecną orto o hyrax to powiedziała, że według niej jest to barbarzyństwo, bo rozrywa on łuk, i ze jeśli chce hyrax to mogę znaleźć sobie jakąś młodszą orto.

Postanowiłam, że jej zaufam, ale teraz zaczynam się martwić o efekt końcowy. Chciałabym mieć pełen uśmiech, ale czy zwykły aparat stały mi to zapewni? W jaki sposób działa on na poszerzenie łuku? Czy znacie przypadki, że po zwykłym aparacie ktoś miał "uśmiech pełen zębów", takiego, jakiego ja oczekuje?

Ponadto mam problem z brodą wsunięta do środka- nie mam wyraźnego zarysu żuchwy, broda marszczy mi się jak mam zamknięte usta 😢 Wydawało mi się również, ze mam tylozgryz, ale orto stwierdziła, że nie mam, bo jedynki są pod jedynkami, dwójki pod dwojkami itd. W takim razie nie wiem co to jest jeśli zęby z przodu mi się nie stykają 😯
A w dodatku mam jakieś takie małe, dziecięce zęby 😯

Czy da się coś zaradzić na tę brodę, żeby wyglądała normalnie? Czy też tak macie, bądź znacie kogoś, kto tak ma?
Czy istnieje jakiś sposób na małe zęby oprócz licówek, które i tak nie jestem pewna czy znacząco powiększyłyby mi zęby?

Wiem, że to bardzo długi post, wiele problemów i pytań, ale bardzo liczę na Waszą pomoc, bo może miałyście podobne problemy u siebie lub znajomych, wiem, że macie doświadczenie.

Teraz jak wypisałam te wszystkie problemy i zobaczyłam zdjęcia to złapałam jakąś załamkę 😐😯

Bardzo proszę o pomoc, wszelkie wskazówki i przykłady. Dołączam zdjęcia.
Przepraszam, zdjęcia mi się poprzekręcały nie wiem dlaczego 😐
Miałam taką samą wadę jak Ty tylko że duzo bardziej krzywe zęby.
Kasik_30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-21, 13:10   #3228
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
dziewczyny, będę mieć zakładany aparat Hassa. Czy są tutaj osoby, które już dzieliły mój los?
To co czytam na internecie mnie przeraża....
Hej. Ja nosiłam ponad rok hyrax,ale jest on podobny i ma to samo na celu. Nie jest to takie straszne, na początku troszkę trwa aż się przyzwyczaisz, ale później jest już ok. Początkowo są troszkę problemy z wymawianiem niektórych wyrazów, ale trzeba dużo mówić żeby język się przyzwyczaił do prawidłowego układania się jak dla mnie to nie było jakieś przerażające przeżycie.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-21, 22:00   #3229
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Miałam konsultację, ale tylko taką wstępną, było na niej kilku chirurgów i napisali zalecenia dla ortodontki jak ma mi ustawić zęby do operacji.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------



Jestem z Cieszyna. Właśnie obawiam się tego czekania na operację, ponieważ mam dość poważne problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym (prawdopodobnie wywołane właśnie przez zły zgryz , różne dziwne bóle, trzaski, przemieszczenie krążka, itp.), i jeżeli miałabym czekać tak długo to już chyba nie byłoby czego operować..
W Warszawie czy w Olsztynie max 6 miesięcy czekasz. We Wroclawiu np. Do 3 lat...
Cytat:
Napisane przez Flaviek Pokaż wiadomość
Niestety zapisać się na operację można dopiero w momencie gdy jest się już przygotowanym ortodontycznie.. mnie dopiero czeka hyrax i baaardzo dluga droga do pięknego uśmiechu i prawidłowego zgryzu:p
Mnie czeka dystraktor 13 lipca i zastanawiam sie czy to przeżyje... Większość ma w narkozie a ja w znieczuleniu miejscowym i sedacji...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-22, 07:27   #3230
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Hej dziewczyny!
Ja już prawie trzy miesiące mam górny łuk założony - szybko leci Wczoraj miałam wyrywane obie górne czwórki, tragedii nie było, ale nie powiem, że zabieg był przyjemny. Aktualnie mam założone szwy, orto dała mi też dużo mocniejszy drut niż dotychczas i taki drucik "ósemkę" od szóstek do trójek, żeby mi już ściągały zęby w celu zamykania szpary. Jestem ciekawa ile miesięcy potrwa ustawianie się zębów w miejsce szpar. Któraś z was może miała ekstrakcję czwórek? Nie powiem, żeby dziury były bardzo widoczne, jedynie gdy się naprawdę wyszczerzę, więc nie narzekam, taki etap więc trzeba przeżyć. Chociaż czuję się jak w podstawówce gdy wypadały mleczaki

Cytat:
Napisane przez Kasik_30 Pokaż wiadomość
Miałam taką samą wadę jak Ty tylko że duzo bardziej krzywe zęby.
I jak tam z Twoją brodą? Wygląda ok? Mam ten sam problem, że jest "wsunięta", ale ja mam stwierdzony tyłozgryz. Nie wiem jedynie czy sam aparat może coś zdziałać konkretnego z profilem.

Cytat:
Napisane przez MartaMaria Pokaż wiadomość
Po 10 miesiącach długiej drogi w końcu, 25 lipca, zakładam aparat! Dwa łuki jednocześnie
Znam ten stan oczekiwania Oby leciało jak najszybciej!

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jestem z Cieszyna. Właśnie obawiam się tego czekania na operację, ponieważ mam dość poważne problemy ze stawem skroniowo - żuchwowym (prawdopodobnie wywołane właśnie przez zły zgryz , różne dziwne bóle, trzaski, przemieszczenie krążka, itp.), i jeżeli miałabym czekać tak długo to już chyba nie byłoby czego operować..
Moja koleżanka szuka dobrego ortodonty w Cieszynie, możesz kogoś polecić ?

Cytat:
Napisane przez doma456 Pokaż wiadomość
We wtorek miałam wizytę. Chciałam, żeby coś ciekawego się zadziało i moje pragnienie się spełniło. Na dole mam mocniejszy drut, na górze nadal ten sam, ale już na następnej na 100% będzie nowy. Na górnych jedynkach mam przyklejone takie śmieszne blokady (nie mam pojęcia jak to się nazywa, ale jest z materiału światłoczułego) i zaczęłam nosić wyciągi. Wzięłam sobie w końcu te czarne gumki, a tu wyciągi mam nosić i z ładnego uśmiechu nici. Ale polecam czarne gumki jak już ma się w miarę proste zęby. Super są. Tylko mam dylemat z tymi wyciągami. Mam je nosić 24/7 i zmieniać co 2 dni bo taką mają żywotność niby. Ale ja już po połowie dnia czuje, że nie ciągną tak mocno. :/ Niby mam ich dużo ale orto mówiła te 2 dni. Ktoś ma może wyciągi z morskimi stworzeniami? Co ile zmieniacie?
Niestety nie jestem jeszcze na etapie wyciągów więc Ci nie doradzę, ale skoro orto mówiła, że co dwa dni jest ok to może tak jest Możliwe, że nie tylko wyciągi się "rozciągają", ale też może się buzia trochę przyzwyczajać i dopiero jak zmienisz na nowy to czujesz znów różnicę
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę

Edytowane przez ankacg
Czas edycji: 2017-06-22 o 07:33
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 12:22   #3231
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Oj czas szybko leci. Mi już minęło 7 miesięcy z górnym łukiem,a 4 z dolnym Kieł który był poza łukiem zebowym, ładnie sie już schował. Teraz pora na dwójkę, która urosła ku przodowi. Kolejny etap to asymetria obu łuków. Nie mam lini posrodkowej prawidlowej. Mam nadzieje, ze uda sie bez wyrywania zębów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 19:26   #3232
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie minęły juz 4miesiace,o dziwo wszystko już się super poustawiali,choć miałam mega stłoczenia u góry, dwójki były bardzo cofnięte bo nie było na nie miejsca.A teraz jest super,już się poustawialy jeszcze tylko góra wyrówna się z dołem i będzie super
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 22:32   #3233
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja w piatek zakładam dolny łuk. Jaki kolor gumek zeby byly malo widoczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 22:37   #3234
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja zawsze biorę takie szare/srebne i nie rzucają się w oczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-24, 23:10   #3235
cocolocco
Raczkowanie
 
Avatar cocolocco
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 377
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Art_Woman Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do osób, które już zdjęły aparat
Ile wynosił wasz czas noszenia?
Chodzi mi o to, że swój aparat założyłam 31 stycznia i już na drugiej wizycie ortodonta był mocno zdziwiony że ząbki na górze są prawie proste! Dziś już proste całkowicie, a dodam że moja dwójka była do połowy ukryta pod jedynką. Został mi do naprostowania tylko dół, gdyż z dolnej dwójki spadła na początku gumka i muszę mieć najpierw sprężynę założoną do zrobienia dla niej przestrzeni. Zastanawiam się więc czy istnieje szansa, że chociaż z góry mój aparat będzie szybciej zdjęty. Na początku dostałam termin dwóch lat, ale liczę po cichu, że będzie to około półtora, bo w sierpniu za rok mam ważne wydarzenie, na którym chciałabym mieć piękny uśmiech (chociaż na górze) na zdjęciach

Miała któraś z was takie szybko prostujące się ząbki?
Ja nosiłam coś ponad 2 lata Zęby wyprostowały mi się szybko, aczkolwiek nie miałam jakichś bardzo krzywych zębów a aparat nosiłam głównie ze względu na wadę zgryzu a nie ustawienie zębów proste ząbki to taki pozytywny efekt uboczny
Aparat założyłam bodajże 18.12.2013 góra, jakoś około 09.07. 2014 dół, a miałam ściągany końcem marca 2016 dużo zależy od podejścia ortodonty
cocolocco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 14:19   #3236
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Czy zakładnie pierścieni waszym zdaniem boli? Dzis mialam separatory i masakra. Piec razy a i tak mi wypadal z prawej strony, więc mam tylko z lewej... Juz sie boje pierścieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 16:16   #3237
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny nie pamiętam z którą pisałam kiedyś o deprogramatorze, ale melduję, że noszę dziś pierwszy dzień i... wyglądam jak po operacji plastycznej powiększenia kości policzkowych i ust dopóki mam zamknięte usta.
No i seplenię koszmarnie, ale podobo po paru dniach to mija.
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.

Edytowane przez phobie
Czas edycji: 2017-06-27 o 16:18
phobie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 16:44   #3238
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Czy zakładnie pierścieni waszym zdaniem boli? Dzis mialam separatory i masakra. Piec razy a i tak mi wypadal z prawej strony, więc mam tylko z lewej... Juz sie boje pierścieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakładanie pierścieni nie boli według mnie, szybko i sprawnie to u mnie poszło. Ale ten tydzień, przez który miałam separatory to był najgorszy czas z całego okresu noszenia aparatu.
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-27, 21:16   #3239
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Zakładanie pierścieni nie boli według mnie, szybko i sprawnie to u mnie poszło. Ale ten tydzień, przez który miałam separatory to był najgorszy czas z całego okresu noszenia aparatu.
Ja mam tylko jeden dzien. Wzięłam jedną tabletkę i jest ok. Jutro pierścienie w poniedziałek aparat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 07:37   #3240
spamie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 52
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Czy zakładnie pierścieni waszym zdaniem boli? Dzis mialam separatory i masakra. Piec razy a i tak mi wypadal z prawej strony, więc mam tylko z lewej... Juz sie boje pierścieni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim przypadku bolalo i to bardzo, ale to tylko dlatego, ze moje zeby sa bardzo ze soba stloczone i to nawet po noszeniu przez tydzien seperatorow nic nie pomoglo. Ja i moj orto niezle sie nameczylismy. Pozniej przez dobre kilka dni moglam jesc tylko jogurty, bo przy gryzieniu odczowalam duzy bol.
U Ciebie pewnie nie bedzie tego problemu, bo jak seperatory Ci wypadaja, to pierscienie bez problemu wejda. Mi seperatory trzymaly sie bez problemu caly tydzien, ale zakladanie ich tez do przyjemnych chwil nie nalezalo, chodz trwalo to na szczecie o wiele krocej niz zakladanie pierscieni...
spamie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.