Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-11, 10:37   #1
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881

Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?


Witajcie!

Niebawem koncze magiczne 18 lat od 3 lat mowie sobie ze chce honorowo oddawac krew osoba ktorym jest ona potrzebna. Moja rodzina jest temu przeciwna i slysze: '' po co jest kupa ludzi ktora juz oddaje wiec Ty nie musisz''. Ale chce.


Problem jest nastepujacy. Od urodzenia cierpie na kamice nerkowa wapniowo szczawianowa, i jest ona podobno genetyczna. Jestem ostatnim pokoleniem ktore na nia cierpi. W przeszlosci mialam bole i rozne problemy z dolegliwoscia zwiazane, jednak od kilku lat tego nie odczuwam zbyt czesto ( moze z raz na rok). Gdy pobieraja mi krew do badan nic nie wskazuje na chorobe nerek, jednak wiem ze ona jest bo miala nigdy nie zniknac i w Polsce na USG ciagle cos tam widza.

Nie wiem czy zostane dopuszczona do oddawania krwi, jednak jezeli twierdza ze nic w niej zlego nie ma to przypuszczam ze problemu nie bedzie. Wczoraj rozmawialam z mama i powiedziala, ze ja majac problemy z nerkami moge obciazyc moj organizm, ze wzgledu na to ze nerki nie zdarza filtrowac mi nowej krwi ( i tak filtruja 2x wolniej niz normalnego czlowieka).

Czy ktoras z was ma problemy z nerkami i oddaje krew?

pozdrawiam !
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:08   #2
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Hej Ja oddaję regularnie krew i zawsze wypełnia się formularz o chorobach, na jakie cierpimy lub nie. Nie ma tam wzmianki o żadnych chorobach nerek A to co mówi Twoja mama to trochę bzdura jest Od razu mi się przypomina, to co zawsze mówi moja ciocia: "Jak już raz się zacznie oddawać krew, to trzeba to robić już na zawsze i regularnie, bo inaczej będzie się mialo za dużo krwi"
W ogóle nie wiem, skąd bierze się tyle mitów na temat oddawania krwi Czy ludzie chcą po prostu szukać wymówek, żeby tego nie robić?
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:20   #3
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Idź do RCKiK, wypełnisz ankietę, jak coś będzie nie tak, to i tak Twojej krwi nie przepuszczą dalej, a Ty dostaniesz stosowne info o tym
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 11:31   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

W krwiodawstwie i tak przyjmie Cie lakarz, więc z nim porozmawiaj o tym. ale oddanie krwi, w dodatku tej ilości, nie powoduje konsekwencji o których piszesz.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 12:11   #5
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

akurat z tym nadmiarem krwi to nie jest taka śmieszna sprawa, dziwi mnie reakcja koleżanki wyżej, znam sporo ludzi, którzy oddają krew praktycznie całe swoje życie i mają już problemy (musza nadal oddawać ale już z rzadszą częstotliwością), np. kolega ok 50tki ostatnio mało co się nie zabił jadąc samochodem bo dostał krwotoku z nosa - przyczyna, pan już ok. 5 lat nie oddaje krwi, ma nadprodukcję no i ta krew musi znaleźć ujście dlatego u mężczyzn wycieka głównie nosem. Mój mężczyzna (grupa krwi 0 więc chwali mu się, że oddaje) ma problem z krążeniem krwi, oddaje ponad 20 lat, zawsze po oddaniu krwi (pół litra bodajże) przez miesiąc nie nadaje się do życia (dosłownie), nie neguję oddawania krwi, ba popieram bo ratuje to życie ale należy zaznajomić się ze wszelkimi następstwami regularnego oddawania krwi (jak ktoś chce to robić regularnie) a nie wyśmiewać wszystkich, którzy mówią negatywnie o tym pomyśle. Ja nie oddaję z tego względu, że nie kwalifikuje się pod względem zdrowotnym. Mój mężczyzna oddaje krew i czasami same krwinki (nie wiem jak to się nazywa ale krew jest pobierana coś tam jest z niej zabierane i znowu wtłaczana do organizmu) i jak mówię jest w ok. 46 lat i ma już ogromne problemy z krążeniem. Trzeba znaleźć na to złoty środek, może rzadziej, każdy organizm jest inny, musisz wyczuć swój.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 13:01   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

To jest mit.
Cytat:
Oddawanie krwi prowadzi do nadprodukcji i w efekcie systematycznego jej oddawania

Mit. Krew nie robi się za gęsta tylko dlatego, że krwawiłeś z nosa, skaleczyłeś się, albo miałaś miesiączkę. Nie zaszkodzi więc i krwiodawstwo. Nie są znane przypadki, by ktoś miał problemy zdrowotne, zarówno po przerwaniu wieloletniego, regularnego oddawania krwi, jak i po okazjonalnym pobraniu (np. dla krewnego).
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1...ymiekasz_.html

Cytat:
5. Oddawanie krwi nie uzależnia
Organizm człowieka produkuje dokładnie tyle krwi, ile potrzebuje. U stałych dawców krwi nie występuje zjawisko nadprodukcji, zatem nie można się uzależniać od jej oddawania.
http://www.polskieradio.pl/93/1290/A...oddawania-krwi

To dwie pierwsze lepsze strony, a jest tego duuużo więcej.
W przypadku Twojego kolegi, czy TŻta zwyczajnie nie ma to związku z oddawaniem krwi.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 13:37   #7
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

W pierwszym momencie, gdy przeczytałam o tej nadprodukcji krwi to mi się też wierzyć nie chciało. Ale poszukałam na internecie i znalazłam informację o czymś takim, co się nazywa policytemia. W sytuacji, gdy krew się oddaje b. często, we krwi znajduje się duża ilość erytropoetyny, czyli hormonu pobudzającego produkcję czerwonych krwinek. I w takiej sytuacji może dojść do stanu, że jest ich za dużo. Tak na forum dot. krwiodawstwa napisał lekarz... Więc już sama nie wiem, co o tym sądzić. Interesujące zagadnienie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 13:45   #8
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Ale mowa o BARDZO częstym oddawaniu krwi.
A po to w RCKiK są obowiązkowe przerwy, żeby do takiego zjawiska nie dochodziło.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:11   #9
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Nie wypisujcie bzdur.

Stacje krwiodawstwa mają bardzo restrykcyjne zasady zarówno jeśli chodzi o krwiodawcę i krwiobiorcę.

Jeśli źle się czujesz po oddaniu krwi i wiesz, że na coś chorujesz - trzeba o tym poinformować lekarza. Lekarza też trzeba pytać, kiedy się ma wątpliwości, bo na forum to się różni ludzie znajdą i wielu może uważać się za znawcę i przesadzać w obie strony.

Przede wszystkim nie można oddawać krwi, kiedy nasz organizm źle na to reaguje lub jesteśmy chorzy z tego powodu, że może to obciążyć nasz organizm, nasza krew z kolei trafi do chorego, w przypadku zatajenia jakiś chorób może mu zaszkodzić.

W krwiodawstwie kierujmy się rozsądkiem.

Mi wielokrotnie odmawiano, ponieważ miałam za niskie ciśnienie. Ja się czułam dobrze, ale ufałam lekarzom.

Za jakiś czas wybiorę się znowu, może tym razem mi ciśnienie podskoczy
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:13   #10
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Miałam właśnie podać te same linki co Dotka
W rzeczy samej - nadprodukcja jest możliwa, jeśli oddaje się krew bardzo często - czyli np. co miesiąc. Jednak w życiu nie dostanie się od lekarza zgody na oddanie krwi po tak krótkim czasie, przerwa musi wynosić minimum 2 miesiące. Wszystko to kwestie bezpieczeństwa.
Ogólnie przy oddawaniu krwi stacje krwiodawstwa wyznają zasadę, że należy pomóc innym, ale nie kosztem własnego zdrowia. Dlatego przed oddaniem jest szczegółowy wywiad oraz badania. Nie ma się czego obawiać
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:35   #11
thePhantom
Zakorzenienie
 
Avatar thePhantom
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Ziemia Lubuska
Wiadomości: 6 822
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

tak podczytuję sobie i tez się nad tym zastanawiam - skąd się biorą te mity? z niewiedzy czy faktycznie ludzie szukają wymówek to cos jak mit, że szpik pobiera się z rdzenia kręgowego
__________________
Insta-uzależniona
aparatka :
góra - wrzesień 2014
dół - luty 2015


Była Au pair - Niemcy 2013
thePhantom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-11, 14:39   #12
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
To jest mit.

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,1...ymiekasz_.html


http://www.polskieradio.pl/93/1290/A...oddawania-krwi

To dwie pierwsze lepsze strony, a jest tego duuużo więcej.
W przypadku Twojego kolegi, czy TŻta zwyczajnie nie ma to związku z oddawaniem krwi.

to znaczy, że wszyscy lekarze, którzy ich badali są do kitu bo to nie są newsy wyssane z palca tylko od lekarzy, normalnych, nie jakichś konowałów.

I nie napisałam, żeby nie oddawać krwi tylko, żeby wyczuć własny organizm z częstotliwością oddawania.

Grunt to czytanie ze zrozumieniem

I nadprodukcja krwi nie jest mitem - polecam wybrać się do lekarza i zapytać a nie posiłkować się internetem
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 14:43   #13
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Sorry, ale jak ktoś MIESIĄC po oddaniu krwi, źle się czuje, to po prostu nie powinien tej krwi oddawać. A robiąc to, jest zwyczajnie nieodpowiedzialny. Bo powinien zgłosić to lekarzowi, a nie zgrywać bohatera.

Co do lekarzy - wiesz, mi już takie rzeczy mówili, że bardzo łatwo się przekonałam, że nie każdy lekarz jest dobry, proste.
A już sytuacja, gdy pacjent ma większą wiedzę od lekarza, jest aktualnie bardzo częsta, zwłaszcza, jeżeli ktoś 'siedzi' w jakimś konkretnym temacie.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 15:15   #14
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Dokładnie. Nie sądzę, żeby traktowanie lekarzy jako alfę i omegę na każdy temat było rozsądne, bo wśród nich jest naprawdę wielu 'konowałów', którzy skończyli studia dzięki temu, że ich rodzice pili wódkę z profesorami
Co do nadprodukcji krwi - jest ona możliwa, ale nie w przypadku stosowania się do zaleceń stacji krwiodawstwa, czyli oddawania krwi nie częściej niż co 2 miesiące. Nie po to zostało przeprowadzone tyle badań zapewniających jak największe bezpieczeństwo dawców, żeby nagle okazało się to wszystko nieprawdą.
Polecam zgłębienie tematu, poczytanie w jakichś mądrych książkach o właściwościach krwi, a nie poleganie tylko na opiniach lekarzy.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 16:26   #15
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
A to co mówi Twoja mama to trochę bzdura jest Od razu mi się przypomina, to co zawsze mówi moja ciocia: "Jak już raz się zacznie oddawać krew, to trzeba to robić już na zawsze i regularnie, bo inaczej będzie się mialo za dużo krwi"
W ogóle nie wiem, skąd bierze się tyle mitów na temat oddawania krwi Czy ludzie chcą po prostu szukać wymówek, żeby tego nie robić?

No cóż, tu akurat trochę prawdy jest.

U honorowych krwiodawców którzy przestali oddawać krew (ze względu na wiek, chorobę) bardzo często rozwija się nadciśnienie tętnicze. Jakiś czas temu czytałam na ten temat artykuł w prasie medycznej, jak kogoś bardzo ciekawi to mogę poszukać.
Oczywiście nie chodzi tu o oddawanie krwi sporadycznie, a raczej regularnie, czyli te kilka razy do roku tak jak normy stacji krwiodawstwa pozwalają. Niestety, ale po kilkunastu latach takiego działania organizm po prostu głupieje, jak nagle tę krew oddawać przestajemy.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 17:02   #16
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

A mojej cioci chodziło o to, że nawet jednorazowe oddanie krwi skutkuje tym, że trzeba oddawać już zawsze
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 17:04   #17
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
A mojej cioci chodziło o to, że nawet jednorazowe oddanie krwi skutkuje tym, że trzeba oddawać już zawsze

I dlatego napisałam że jest w tym "trochę" prawdy, po drugie - dalej wywiązała sie dyskusja, i do niej też się odnosiłam.

Oczywiste, ze jednorazowe oddanie krwi takiego efektu nie spowoduje
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 20:06   #18
kzb1
Zakorzenienie
 
Avatar kzb1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 657
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Ja dzisiaj oddawałam krew i w formularzu była wzmianka o chorobach nerek. Najlepiej zapytaj swojego pediatry.
kzb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-11, 21:59   #19
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Hej Ja oddaję regularnie krew i zawsze wypełnia się formularz o chorobach, na jakie cierpimy lub nie. Nie ma tam wzmianki o żadnych chorobach nerek A to co mówi Twoja mama to trochę bzdura jest Od razu mi się przypomina, to co zawsze mówi moja ciocia: "Jak już raz się zacznie oddawać krew, to trzeba to robić już na zawsze i regularnie, bo inaczej będzie się mialo za dużo krwi"
W ogóle nie wiem, skąd bierze się tyle mitów na temat oddawania krwi Czy ludzie chcą po prostu szukać wymówek, żeby tego nie robić?
Moja mama nie toleruje dzielenia sie tym co dala natura. Martwi sie o moj stan zdrowia poprostu... Jutro pojde do lekarza i zapytam co sadzi na ten temat.
Jak rozmawialam o tym w pracy (pracuje w szpitalu) to stwierdzili ze nie bedzie problemu.

Nie mieszkam w Polsce i wiem ze kwestia oddania krwi w PL a tu to 2 inne sprawy.. Tutaj lekarze przeprowadzaja kilka badan za kazdym razem zanim oddaje sie krew.
Cytat:
Napisane przez kzb1 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj oddawałam krew i w formularzu była wzmianka o chorobach nerek. Najlepiej zapytaj swojego pediatry.

__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-12, 04:27   #20
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

W Polsce też robi się badania przed oddaniem krwi.
Najpierw oddajesz małą ilość, są badania, czekasz, jak jest ok, to idziesz oddać normalną ilość, przy czym, zanim ta krew pójdzie dalej, również jest szczegółowo badana.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 07:32   #21
kzb1
Zakorzenienie
 
Avatar kzb1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 657
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Dokładne
Worek się napełnia swoją drogą, a babka pobiera z tej samej krwi z 5/6 fiolek. Powiedziała, że zanim ta krew pójdzie dalej robią szczegółowe badania na próbkach - żeby nikt chory nie dostał chorej krwi.
kzb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 13:04   #22
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
W Polsce też robi się badania przed oddaniem krwi.
Najpierw oddajesz małą ilość, są badania, czekasz, jak jest ok, to idziesz oddać normalną ilość, przy czym, zanim ta krew pójdzie dalej, również jest szczegółowo badana.
przed oddaniem robi się tylko morfologię, potem sie pobiera i dopiero w dalszej kolejności robi sie szczegółowe badania

nie wiem co to za postać kamicy autorki wątku - raz że to nie jest dziedziczna choroba, dwa, że szczawiany wapnia, które powodują kamienie bada sie przeważnie z moczu, nie z krwi a trzy, nie jest to przeciwwskazanie do oddania krwi.
A filtracja odbywa sie przez kłębuszki - to też jest badanie wykonywane z moczu tzw GFR lub z krwi w zakładzie medycyny nuklearnej po podaniu izotopów

Moje dziecko wielokrotnie potrzebowało krwi i jej składników - gdyby nie dawcy, mogłaby już nie żyć.
Nie wiem jak niektórzy ludzie mogą świadomie odwodzić od tego innych - sami nie chcą niech nie oddają, ciekawe jakby zmienili nastawienie, gdyby sami potrzebowali tejże krwi
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 13:07   #23
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Miska, no przecież tak napisałam
Najpierw są jedne badania, jak jest ok, to oddajesz dalej i kolejne badania.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 13:32   #24
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

hej,
forum to nie miejsce rzetelnej inf chociaż wiadomo ze my wizazanki wiemy raczej wszystko

o przydatności krwi dawcy decyduje wynik badania i testy
http://www.krewniacy.com.pl/?action=showArticle&id=106
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20100070050
http://krwiodawcy.info/dyskwalifikacje/
http://www.nck.gov.pl/dok/aktyprawne...zalacznik1.pdf
sprawdz tez na rckik

ja krwi nie oddaje ale znam os ktore to robia i zadna nie narzeka na krwotoki z nosa itd- to oczywiscie nic nie zn takie inf uzyskujemy u lekarza

fajnie ze w tak mlodym wieku myslisz o innych


edit
teraz doczytalam ze nie mieszkasz w pl
ale nie usuwam posta moze komus sie te inf przydadza
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-10-12 o 13:37
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 13:39   #25
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Miska, no przecież tak napisałam
Najpierw są jedne badania, jak jest ok, to oddajesz dalej i kolejne badania.
tak tak - zacytowałam Ciebie, ale odniosłam sie do tematu ogólnie.


mój maz oddaje krew i kurcze zamiast nadciśnienia, ktore kiedyś miał, ma normalne adekwatne do wieku cisnienie tętnicze. Nie ma żadnych dolegliwości z tym procederem związanych.
suwenirów też raczej nie, bo czekoladami sie dzieli w otoczeniu.
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 12:13   #26
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
przed oddaniem robi się tylko morfologię, potem sie pobiera i dopiero w dalszej kolejności robi sie szczegółowe badania

nie wiem co to za postać kamicy autorki wątku - raz że to nie jest dziedziczna choroba, dwa, że szczawiany wapnia, które powodują kamienie bada sie przeważnie z moczu, nie z krwi a trzy, nie jest to przeciwwskazanie do oddania krwi.
A filtracja odbywa sie przez kłębuszki - to też jest badanie wykonywane z moczu tzw GFR lub z krwi w zakładzie medycyny nuklearnej po podaniu izotopów

Moje dziecko wielokrotnie potrzebowało krwi i jej składników - gdyby nie dawcy, mogłaby już nie żyć.
Nie wiem jak niektórzy ludzie mogą świadomie odwodzić od tego innych - sami nie chcą niech nie oddają, ciekawe jakby zmienili nastawienie, gdyby sami potrzebowali tejże krwi
Wedlug Polskich lekarzy jest to choroba odziedziczona po moich przodkach , fakt sporo osob mialo to przedemna. W moich nerkach znajduje sie piasek, ktory nazywany jest szczawianami wapnia, jednak nie da sie tego usunac . Po jedzeniu wszelakich rzeczy ktore wyciaga krew zeby rozprowadzic po organizmie moje nerki filtruja rzeczy ktorych nie wolno mi jesc czy tez pic. w tym caly problem.

Lekarz powiedzial ze dopoki nie skoncze pelnych 18 lat, to mnie nie przebada
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-13, 12:30   #27
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Cytat:
Napisane przez xTync Pokaż wiadomość
Wedlug Polskich lekarzy jest to choroba odziedziczona po moich przodkach , fakt sporo osob mialo to przedemna. W moich nerkach znajduje sie piasek, ktory nazywany jest szczawianami wapnia, jednak nie da sie tego usunac . Po jedzeniu wszelakich rzeczy ktore wyciaga krew zeby rozprowadzic po organizmie moje nerki filtruja rzeczy ktorych nie wolno mi jesc czy tez pic. w tym caly problem.

Lekarz powiedzial ze dopoki nie skoncze pelnych 18 lat, to mnie nie przebada
Może pora wybrać sie do innego lekarza, bo zgodnie z moją wiedzą, badanie ogólne moczu mozna robić nawet noworodkom, a nieraz nawet trzeba. GFR też nie ma ograniczeń wiekowych a jest to badanie wysoko specjalistyczne.
Piasek czy kamienie wykrywa zwykłe usg, a to że trzeba trzymać diete to rozumie sie samo przez się. Na tym wszak opiera sie leczenie tego schorzenia.
Kamica jest bardzo powszechną chorobą, ale pierwsze słyszę, że dziedziczną
Niemniej nie jest przeciwskazaniem do oddawania krwi.
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 09:45   #28
Mimi0620
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 103
Dot.: Oddawanie krwi potrzebujacym -czy sie da?

Witaj, bardzo fajnie że zdecydowałaś się na taki krok. Krwi nigdy za wiele...

Co do Twojej choroby, to wydaje mi się, że nie powinno być przeciwwskazań. Nie jestem lekarzem, ale jeśli choroba jest wyciszona, nie masz żadnych objawów i nie bierzesz leków na stałe to powinno być ok.
Ta ilość krwi, którą pobierają, to jest bezpieczny ubytek, tak więc nie masz się co martwić.

ja sama przed wykryciem u mnie choroby oddawałam w miarę regularnie krew, potem niestety nie mogłam, gdyż stosowałam silne leki. W tej chwili choroba wyciszyła się, tak więc wybieram się do stacji krwiodawstwa.

Jeśli chodzi o samopoczucie to ja żadnej różnicy nie czułam przed jak i po oddaniu, ale wiadomo każdy organizm reaguje inaczej.

Warto podzielić się czymś, czym możemy się podzielić. byt dużo nas to nie kosztuje, a możemy komuś uratować życie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Mimi0620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.