Physiogel czy Hydraphase - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-25, 15:56   #1
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522

Physiogel czy Hydraphase


Dziewczyny poradzcie.
Przeczytałam wiele postów na temat złuszczania , retinoidów bo ten temat mnie interesuje z racji przebarwień i przetłuszczającej się buzi.
Miałam 2 lata temu robioną eksfoliację kwasami u dermatologa-fajnie było ale na krótko.Teraz przymierzam się do retinoidów jesienią właśnie-wylazły mi potworne zmarszczki mimiczne(jestem młodą mamą i może to od wzmożonej mimiki pochylając się nad łożeczkiem , niewyspania , zmian hormonalnych po porodzie)Mam nadzieję że mój dermatolog nie zbagatelizuje problemu i zaleci mi coś skutecznego , może Retin A
Nie kupuję na razie żadnych kremów do twarzy /chociaż wszystko mi się kończy/ bo może bądę musiała odstawić je i zacząć stosować to co zaleci dermatolog.Ale dobry krem nawilżający zawsze się przyda...
Który waszym zdaniem/specjalistki w tych sprawach życzliwie doradzające/
jest lepszy-Physiogel czy Hydraphase?Chodzi mi o to aby nie zatykał porów itp czyli aby był dobry dla cery z powyższymi problemami.
Nie znam się na składach , czytałam opinie na KWC ale nadal nic nie wiem..

Pixi ale ty masz wiedzę....
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:55   #2
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Oj dobrze by było przetestować. Na mnie Physiogel na przykład kompletnie nie działa, natomiast jestem fanką Hydraphse Riche. Jeżeli jednak chcesz rozpocząć kurację retinoidami to chyba jednak Physiogel będzie lepszy, gdyż ma prościutki skład i nie powinien się z niczym pogryźć, poza tym buźka może Ci sie podrażnić po retinoidach, a Hydraphase jest perfumowany, co zawsze stanowi jakieś tam ryzyko przy podrażnieniu. Co do zatykania porów: zarówno Hydraphase Riche (mniemam, że o tę wersję Ci chodzi) jak i Physiogel zwiarają składniki potencjalnie zapychające pory.
Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 18:17   #3
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

najlepiej na początek pójść do apteki po próbki, każda cera inaczej reaguje
mech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 18:30   #4
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Miałam próbki i jednego i drugiego -nic się nie działo .Nie ufam takim próbkowym testom bo moja buzia raczej wszystko toleruje a szczególnie na "chwilę".Nigdy nie miałam uczulenia na żaden krem , pieczenia ani tym podobne a po dwukrotnym użyciu kremu niewiele wiem czy jest dobry czy nie.Nie lubię kremów bezzapachowych a Physiogel to dla mnie pachnie i to paskudnie.
Jestem zdziwiona że obydwa kremy potencjalnie mogą zapychać pory!!!

Bardzo dziękuję za powyższe informacje i czekam na jeszcze.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:03   #5
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

mnie dermatolog po kwasach zalecił Hydraphase. Chociaż dla moje buźki lepszy jest jeszcze łagodniejszy Clean-AC Avene - łagodzi i nawilża.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:33   #6
livy
BAN stały
 
Avatar livy
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: zewsząd:P
Wiadomości: 489
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Stosowałam physiogel i był ok. Przesuszona kwasami skóra wrócila do normalnego stanu.
livy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 20:31   #7
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Nie wiecie czy na któryś z tych kremów jest teraz promocja-jakieś dodatkowe produkty gratis jak to ma w zwyczaju czasami LRP.
Coś przecież musi przechylić szalę na korzyść z któregoś z nich , no bo się chyba inaczej nie zdecyduję....
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 20:42   #8
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Agawa dzisiaj byłam w aptece i jesli dobrze pamiętam, to widziałam własnie Hydraphase do kupienia w zestawie z czymś tam , niestety nie pamiętam co dodawano bo bardziej interesowały mnie produkty Avene , natomiast w weekend byłam w Toruniu w aptece i nie mieli zestawów. Dlatego nie wiem, czy to nie jakieś resztki z poprzedniej promocji ?

Tak na marginesie, ja ostatnio kupowałam sobie nowy bloker do buzi, bo stary SVR miałam na wykończeniu i dostałam mnóstwo próbek - miedzy innymi 5 saszetek z Physiogelem i bardzo mi się spodobał, natomiast HP miałam kiedyś i szczerze mówiąc, dla mnie był taki sobie.
Physio uzywam teraz pod oczy, bo od wszystkiego innego dostaję uczulenia i skóra mi się potwornie ściąga, jedynie po tym mogę bez bólu otwierac powieki
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:00   #9
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Cytat:
Napisane przez lola23
Nie wiecie czy na któryś z tych kremów jest teraz promocja-jakieś dodatkowe produkty gratis jak to ma w zwyczaju czasami LRP.
Coś przecież musi przechylić szalę na korzyść z któregoś z nich , no bo się chyba inaczej nie zdecyduję....
Lolu zajrzyj do tego watku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=47980
moze on przechyli szale na korzysc Hydraphase
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:04   #10
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Hydraphase jest teraz w promocji z miniproduktami gratis. Jeżeli masz przetłuszczającą się buzię, to Physiogel potencjalnie może być bardziej ryzykowny - w kwestii zatykania porów. Zdaje się, że zawiera więcej substancji natłuszczających.
Ja też mam przetłuszczającą się buzię i ostatnio zrezygnowałam z codziennego nocnego nawilżania; to znaczy nawilżam buzię, gdy wydaje mi się, że ona tego potrzebuje. Poza tym stosuję retinoidy wieczorem (nawet latem) i dużo kremu z filrtem rano. Ale to wszystko dzięki Basi K. )
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:42   #11
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Jak zawsze na posterunku.....dziękuję wam dziewuszki
Jednak postanowiłam że kupuję La Rocha...i ten podany przez Beatkę wątek pomógł i informacje że jest teraz z czymś tam...
Justa jakie retinoidy stosujesz?
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-25, 22:00   #12
Justa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 120
Dot.: Physiogel czy Hydraphase

Używam Zorac 0,05% co drugi dzień, jesienią to chyba będę się nim smarować codziennie. Jestem zadowolona, bo pyszczek wygląda coraz ładniej, to znaczy przebarwienia bledną pomalutku, zaskórników niedużo... Dermatolog nie chciała mi przepisać Zoracu, strasząc, że skóra może mi po nim odchodzić płatami i takie tam. A ja nie mam żadnych podrażnień, jak na razie. Zorac używam jakieś trzy miesiące. No i moje zmarszczki mimiczne (mam na czole, bo ciągle je "marszczę") zdają się trochę mniej widoczne.
__________________
Dawniej Niunia...
pozdrawiam )
Justa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.