Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-12-20, 13:16   #2431
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Hmm moze za długo trzymałaś? Ja gold też trzymałam około 2h i byłam załamana dzień po.
Zastanawia mnie dlaczego te włosy się tak "zepsuły", co innego gdyby od razu nie poszło..
Mnie się tak robi przez powietrze, od razu po umyciu fajnie a potem co raz gorzej albo na odwrót. Wczoraj miałam fajne włosy, myłam wieczorem a rano już były dosć suche, więc pewnie będę musiała nakremować kłaczki żeby je nawilżyć lepiej. O tej porze roku takie anomalia są typowe.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 13:27   #2432
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Bardzo możliwe faktycznie aczkolwiek strasznie to frustrujące, to zabrzmi głupio ale moje włosy jakby "zmieniają porowatość" w ciągu dnia, drugi dzien od mycia są juz takie nijakie i śliskie (oprócz końców) ze wszystkie upięcia też są trudne :-/
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 13:29   #2433
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Hmm moze za długo trzymałaś? Ja gold też trzymałam około 2h i byłam załamana dzień po.
Zastanawia mnie dlaczego te włosy się tak "zepsuły", co innego gdyby od razu nie poszło..
Spróbuję go dziś nałożyć przed myciem na 30 minut.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 13:32   #2434
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja też jeszcze raz ze złotym podejdę.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-20, 16:12   #2435
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Ja też jeszcze raz ze złotym podejdę.
A jaki masz punkt rosy? Bo jak poniżej 4 to nie dziwię się że po biovaxach jest źle, one są napakowane kolosalną ilością gliceryny
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 16:17   #2436
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sophisticated_ Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny niestety nie mam pieknych loczkow jak wy ale za to mam cos w rodzaju fal czyli chyba pasuje to watku mam pytanie do dziewczyn z kreconymi dlugimi wlosami ( tak do stanika) jakie fryzury nosicie polecacie?
mam dlugie wlosy i chcialabym cos z nimi zrboic tylko nie bardzo wiem co, wiem tylko ze sa nudne, myslalam o cieniowaniu ale ponoc moze to zwiekszyc skret wlosow a tego bym nie chciala

bede wdzieczna za kazda propozycje

bardzo przepraszam za to ze zdjecia sa tak dziwnie poobracane, na moim laptopie wygladaja normalnie a tu na wizazu cos sie poprzestawialo
Cytat:
Napisane przez sophisticated_ Pokaż wiadomość
bo mi sie podobaja najbardziej proste wlosy nie krecone. tzn ja nie mam kreconych mam takie niewiadomo co czasami troche sie pofaluja czasami sa bardzeij proste, ale chcialam isc do fryzjerki zeby mi jakos fajnie sciela wlosy tylko zupelnie nie mam pomyslu
myslicie ze cieniowanie przy falowanych wlosach to zly pomysl?
Witaj
Tak to już jest, że fale nigdy nie będą lokami, ale również mają swój urok Ja bym polecała jakieś ładne cięcie w kształcie U i jedną warstwę na włosach Delikatnie wycieniować, ale nie też jakoś bardzo mocno, bo złe cieniowanie też może ładnie nie wyglądać. Z początku można unikać silikonów i spróbować wydobyć skręt
Albo przez koczki ślimaczki --> http://www.kasianafali.pl/2015/09/w-...adam-wosy.html
Albo ugniatanie z żelem do włosów albo żelem lnianym --> http://www.kasianafali.pl/2014/09/re...cji-moich.html

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu w sklepie z wyposażeniem wnętrz trafiłam na dział z kosmetykami. Kupiłam tam 2 ciekawostki - są w załącznikach. Jak na razie oba produkty sprawują się ok.
Ale moje loki nadal są w kiepskim stanie. Wrzucam zdjęcie najlepszych, jakie mi się udało uzyskać w ostatnim czasie.
A ja się zawsze zachwycam Twoim skrętem, nawet jak gdzieś się tam puszek zawieruszy - wiadomo, że mocne loczki tak mają

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Yeee, nie dowierzam ale kremol z lidla z gliceryną nawilża mi kłaki i to bardzo zacnie! W ogóle dziwna ta moja pielęgnacja teraz - krem do rąk z gliceryną, do mycia mydło, odżywka nawalona proteinami lub lekki balsam z panthenolem, olejowania i odżywek z olejami zero a jest o niebo lepiej. Chyba rewolucja była konieczna
Szał U mnie jednak dużo gliceryny niet, ale panthenol i glutek lniany jako nawilżacz bardzo tak

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Ja polecam krem do loków, mój wieloletni hit
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
Czemu on ma tyle gliceryny no

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny

swego czasu byla genialna odzywka bez splukiwania Pantene loki i fale.
Odzywka ta geeeeenialnie podkreslala skret moich falowanych wlosow, byla super wygodna w uzyciu bo bez splukiwania i nigdy nie dalo sie z nia przesadzic.
Teraz jest wycofana i od roku wiecej szukam i probuje co innego ale bez jakiegos wiekszego fajnego skutku. Teraz mam plyn do stylizacji z joanny jest ok ale nie stosuje juz zadnej odzywki wiec nie wiem czy to dobrze. chcialam sie zapytac o zamieniki dla teh z pantene, ktos ja uzywal byl mega zadowolony i znalazl godnego zastepce?
Mnóstwo osób żałuje tej odżywki hehe
Ja teraz bardzo lubię używać rozwodnionego balsamu regenerującego ecolab (ma glicerynę dalej w składzie) albo rozwodnionego kallosa omega albo blueberry (czysto emolientowe)

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Klaudenc mnie kuszą te odżywki z Ziaji i ze spłukiwaniem i bez ale na razie mam szlaban
Ja mam Joanne z miodem bez spłukiwania, ale odnoszę wrażenie, że ona mi wysusza włosy
Mnie strasznieeee wysuszała :P

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość

Jest tu może jakaś fanka rosyjskich kosmetyków?
Bo ja nigdy nie miałam i zastanawiam się czy warto.
Ja, ja, ja
Tylko na rosyjskie trzeba uważać, bo wieleeeee z nich w składzie mu gumę guar - a ta moje włosy oblepia koncertowo i zabiera skręt Dlatego już prawie ruskich nie używam. Ale nie mają guaru i fajnie się sprawdzają kosmetyki ecolab - mam szampony - regenerujący, odżywczy i do przetłuszczających się włosów (ostatni pachnie pięknie pigwą), maskę nawilżającą (ale ma glicerynę i nie na tę porę roku, chyba że pod olej) i balsam regenerujący z oleje żurawinowym (też ma glicerynę, ja rozwadniam go, dodaję troszkę oleju i mam z tego odżywkę b/s)

No i sporo z rosyjskich ma ziółka, a one lubią fale i loczki przesuszać. Trzeba po składach patrzeć

Możesz sobie podpatrzeć moje recenzje rosyjskich masek i odżywek do włosów, pod hasłem rosyjskie kosmetyki
http://www.kasianafali.pl/p/blog-page.html

Cytat:
Napisane przez caroline_m Pokaż wiadomość
Witam Kręconowłose. Mam nadzieję, że udzielicie mi pomocy.

Jakieś 3-4 lata temu zaczęła się moja przygoda z włosomaniactwem, wtedy zrezygnowałam z prostowania, używałam odpowienich kosmetyków, testowałam wszystko co wyczytałam na tym forum. Bardzo trudna ciąża, a teraz 2 małe kruszynki w domu sprawiły, że nie miałam czasu zajmować się włosami. teraz moje włosy są nijakie, tzn kręcą się ale są rzadsze lub przyklapnięte jednocześnie się puszą. Długo używałam odżywki Garnier awokado i masło karite, ostatnio używam Alterry z granatem, cały czas myję szamponem Babydream, od czasu do czasu do stylizacji żel lniany, na wielkie wyjścia lniany + mrożący z Joanny. odżywka się kończy, szampon już się skończył, doradźcie proszę co teraz zakupić, nie mam czasu na testowanie produktów ani na przeszukiwanie recenzji, ledwo znajduję czas, by napisać ten post. Jak reanimować swoje loki? Dodam, że jest to skręt B3/C1. Zdjęcie aktualne postram się zrobić jutro. Bardzo proszę o informacje o top produktach, zabiegach, które ostatnmio stosujecie. Z góry dziękuję
Rozumiem, że musisz być bardzo zabiegana, ja mam jednego synka i wiem, jak czasem jest, a Ty masz dwójeczkę

Jeśli babydeam Ci służy, to używaj go śmiało, lepsza jest teraz ta nowsza wersja szamponu ułatwiająca rozczesywanie

Przydałby się mocniejszy szampon do oczyszczania raz za czas, np. barwa. Coś emolientowego - np. ten garnier awokado i karite. Można też kallosa blueberry, multivitamin, omega czy cherry. Coś nawilżającego - np. maski biovax do włosów skłonnych do wypadania z aloesem. Coś proteinowego - ja najbardziej lubię keratynę hydrolizowaną z półproduktów i dodaję 3-5 kropelek do kallosów wyżej wymienionych, tak raz na tydzień. Odżywka bez spłukiwania na ociekające wodą loki, można rozwodnić któregoś emolientowego kallosa tak pół na pół i on może za b/s służyć Stylizatory widzę masz, mrożący żel teraz ma chyba alkohol ALe lniany jest ok, choć nie wiem, czy po nim czasem nie masz puchu. Dziewczyny pisały mi na blogu, że ten żel syoss działa podobnie do żelu joanny, a nie ma ponoć alkoholu --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...do-wlosow.html

A o reanimacji fal i loczków rano pisałam tutaj --> http://www.kasianafali.pl/2015/12/re...ac-fale-i.html



Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Ja ostatnio nawet jak jestem zachwycona efektem po umyciu to potem jest dramat. Wczoraj za wcześnie zachwyciłam się Biovaxem Caviar, bo za kilka godzin miałam włosy kompletnie bez objętości, spuszone na długości a strąki na końcach... Jak to jest, że chwile wcześniej było zupełnie przeciwnie? :-(
Już nie wspomnę, że na drugi dzień czyli dzisiaj to nawet uch upiąć porządnie nie mogłam a kto tu mowi o rozpuszczeniu... :-(
Te biovaxy z serii glamour to w ogóle nie wydają mi się za fajne dla fal i loczków - puszyć może wielka ilość gliceryny i ekstrakty w nich zawarte, a obciążać quaternium. Ja golda nie lubiłam, na inne na pewno się nie skuszę


Byłam w zeszły czwartek u fryzjerki, mam już 3 warstwy na włosach i mocniej się kręcą Drugie zdjęcie w słoneczku, po porannej reanimacji kapeczką kremu boots do loków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 22-horz.jpg (93,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg KODC4200.JPG (196,5 KB, 19 załadowań)
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 16:48   #2437
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A to mnie zmartwiłyście teraz, bo przejrzałam bloga Kascysko i zafundowałam im na olej Biovaxa Orchid (bo świetnie się u mnie sprawdza) i trochę miodu (no dobra, trochę za dużo mi się chłupnęło ). U mnie się te Biovaxy świetnie sprawdzają, tylko ten Caviar nie podpasował. Ogólnie zauważyłam, że często przesadzam, że jakiś kosmetyk nie jest dla mnie i od razu go dyskwalifikuję, podczas gdy po prostu używam go w złym momencie. Pól roku wyklinałam na Kallosa Keratin, dałam mu ostatnio jeszcze jedną, ostatnią szansę i się zakochałam. Muszę się nauczyć lepiej obserwować swoje kłaki, czego aktualnie potrzebują, a nie powiem mam z tym spore problemy. Ciężko jest mi określić, czy brakuje im protein, emolientów czy humektantów, a jak już raz zauważę, że po emolientach było super to lecę to momentu, kiedy będzie dramat i dopiero zmieniam pielęgnację. Macie może jakieś sposoby, żeby np. poznać, że teraz trzeba dać proteiny? Jeżeli nawilżacze nie dla kręconowłosych, to czego w takim razie szukać w składzie?

Olśniłaś mnie w tym momencie! Bardzo lubię się z tym balsamem, ale czasami (szczególnie jak przesadziłam z ilością) powodował lekki przesusz (a czasami wręcz przeciwnie), więc już się zaczęłam zastanawiać czy on jakiejś wódki w sobie nie ma. A tu gliceryna...
Dziękuję za link, zerknę na pewno.
Włosy super, ten blask.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa


Edytowane przez Soupir bordeaux
Czas edycji: 2015-12-23 o 16:50
Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-23, 17:09   #2438
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny miala ktoras z was ten stylizator? Jakies opinie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1450890551934.jpg (56,8 KB, 10 załadowań)
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 18:58   #2439
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
A to mnie zmartwiłyście teraz, bo przejrzałam bloga Kascysko i zafundowałam im na olej Biovaxa Orchid (bo świetnie się u mnie sprawdza) i trochę miodu (no dobra, trochę za dużo mi się chłupnęło ). U mnie się te Biovaxy świetnie sprawdzają, tylko ten Caviar nie podpasował. Ogólnie zauważyłam, że często przesadzam, że jakiś kosmetyk nie jest dla mnie i od razu go dyskwalifikuję, podczas gdy po prostu używam go w złym momencie. Pól roku wyklinałam na Kallosa Keratin, dałam mu ostatnio jeszcze jedną, ostatnią szansę i się zakochałam. Muszę się nauczyć lepiej obserwować swoje kłaki, czego aktualnie potrzebują, a nie powiem mam z tym spore problemy. Ciężko jest mi określić, czy brakuje im protein, emolientów czy humektantów, a jak już raz zauważę, że po emolientach było super to lecę to momentu, kiedy będzie dramat i dopiero zmieniam pielęgnację. Macie może jakieś sposoby, żeby np. poznać, że teraz trzeba dać proteiny? Jeżeli nawilżacze nie dla kręconowłosych, to czego w takim razie szukać w składzie?

Olśniłaś mnie w tym momencie! Bardzo lubię się z tym balsamem, ale czasami (szczególnie jak przesadziłam z ilością) powodował lekki przesusz (a czasami wręcz przeciwnie), więc już się zaczęłam zastanawiać czy on jakiejś wódki w sobie nie ma. A tu gliceryna...
Dziękuję za link, zerknę na pewno.
Włosy super, ten blask.
Bo kręcone i falowane to takie wybredne są :P
Nawilżacze też są im potrzebne, tylko zimą często w innej formie i czasem niekoniecznie gliceryna - u mnie zimą i bardzo gorącym latem nawilżacze najlepiej spisują się w formie nawilżającej maski pod olej właśnie. Raczej ograniczam je nakładane jako taka typowa maska po umyciu. No i ja np. z taką gliceryną się nie lubią, a już w stylizatorze czy odżywce b/s robi mi tragedię Zimą nawilżacze zawsze w towarzystwie oleju - czyli dodatek kilku kropel do takiej nawilżającej maski albo właśnie olejowanie na coś nawilżającego. Można olejować na glutka lnianego - moczysz włosy trochę, dajesz glutka i na to olej - cudnie mi ostatnio nawilżyło włosy i nie spuszyło

Z nawilżaczami trzeba właśnie uważać w czasie pogody - trzeba patrzeć na punkt rosy i jak jest bardzo sucho, czyli poniżej 4stopni albo bardzo wilgotno, czyli jakoś powyżej 14-15 to lepiej unikać w tych dniach nawilżaczy. Ale że czasem się nie da, to bezpieczniej olejować na coś nawilżającego. Ja punkt rosy sobie sprawdzaj tutaj --> http://polish.wunderground.com/globa...ons/12566.html
Tylko tam u góry swoje miasto wpisz

Proteinek warto spróbować używać raz na tydzień, też najlepiej razem z nawilżaczem i emolientem - mniejsze ryzyko wysuszenia. Ja lubię do kallosa (np. multivitamin, blueberry) dodać kilka kropel keratyny, aloesu i oleju - super mieszanka, wszystko jest i włosy są super. No i też nie każdy rodzaj protein polubimy - ja np. bardzo nie lubię jedwabiu hydrolizowanego, za to uwielbiam keratynę Więc nie ma co skreślać np. wszystkich protein, jeśli nie polubiłyśmy czegoś z keratyną. Wtedy można spróbować np. hydrolizowanego jedwabiu czy hydrolizowanych protein mlecznych

No i fale i loczki kochają emolienty - częste olejowanie, czasem olej do maski czy odżywki - ja daję bardzo często ,choćby i 3 kropelki, pięknie zatrzymuje nawilżenie. Bez emolientów albo z małą ich ilością mogą się puszyć i być niedociążone. Emolienty pośrednio nawilżają - pośrednio, ponieważ bezpośrednio nawilżają nawilżacze, ale emolienty zatrzymują to nawilżenie i jest pięknie

Ja np. w zeszłym tygodniu miałam tragiczne włosy, bo je przenawilżyłam. Kilka, jak nie kilkanaście myć pod rząd były nawilżacze różne (aloes, glikol, panthenol, trochę gliceryny), proteiny może raz i niedostatecznie dużo emolientów - włosy miałam spuszone, do tego trochę ciągnące się, klejące, bez skrętu. Oczyściłam, olejowałam sporo na suche włosy, proteiny, dalej emolienty i po 3 myciach doszły do siebie Moje mycia są przeważnie emolientowe (teraz najczęściej kallos multivitamin albo caviar+kilka kropel oleju), a tak co 2-3 mycie daję nawilżacze i proteiny.

Matko, ale się rozpisałam

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Dziewczyny miala ktoras z was ten stylizator? Jakies opinie?
Ja nie miałam, ale dziewczyny piszą, że klejący dość i uważać z ilością - i czasem trzeba po nim włosy oczyścić mocniejszym szamponem Ale kusi mnie, ale bliżej wiosny, bo ma sorbitol, a to też nawilżacz, a te nałożone b/s zimą robią mi źle

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2015-12-23 o 18:59
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 19:24   #2440
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziękuję za odpowiedź! Ostatnio używam proteiny dwa razy w tygodniu i jest dobrze, ale częściej to już raczej nie zamierzam.
Czyli jak włosy przenawilżymy to jest puch i guma. Przeproteinowane wyglądają na zniszczone itp. Jak za dużo emolientów to są strąki, dobrze kojarzę? A co z niedoborem? Tak z moich obserwacji to wynika, że jak brakuje protein to są pozbawione objętości, blasku i jakieś smętne. Jak za mało emolientów to niedociążone i mimo nawilżania są suche, a z humektantami wiadomo. Czy ja to dobrze rozumiem? Tak w podsumowaniu. Bo jeśli tak, to będzie mi dużo łatwiej.
Dziękuję jeszcze raz za szczegółowe wytłumaczenie.
Moje też kochają keratynę, zdecydowanie.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-23, 20:34   #2441
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

myszka2020 - a ja właśnie gliceryny nie cierpię (ba, to mój najwięskzy koszmar) ale w tym kremie mi absolutnie nie przeszkadza! tylko w innych kosmetykach mi suszę robi, chyba masło shea mi tak służy i wtedy krzywdy nie ma. Czasami daję b/s takie masło do ciała Farmona Mojito - dużo shea, trochę gliceryny i też jest ok, nie wysusza.

Soupir bordeaux - Ja proteiny mogę walić co mycie o ile są takie co lubię. Bez nich włosy są kruche, suche, sztywne, bez skrętu i nic ich nie może nawilżyć - u niektórych włosy są wtedy wiotkie i smętne. Emolienty zaś też u mnie nic nie robią - wszystkie odżywki emolientowe i oleje co do jednego, tylko z dodatkiem odpowiedniego nawilżacza tak jak np. w kremie Cien:
http://berciuch.com/wp-content/uploa...-rak-sklad.jpg albo miodek z oliwą też jest cacy elegancja. Emolienty chyba najlepiej działają na włosach zdrowych solo, na takich zdechłych jak moje szału nie chcą czynić Wiele osób chwali taką emolientową pielęgnację, tu super jest to pokazane:
http://www.blondhaircare.com/2013/06...ksandra-o.html
Efekt ekstra, ale na niektórych włosach dużo emolientów nie działa tak świetnie - jak włosy są zbyt lekkie i lubią się puszyć jak na tym zdjęciu to emolienty się przydadzą. Dobrze też się sprawdzają w pielęgnacji złożonej, ogólnie dobrze mieszać różne składniki bo same emolienty mogą niewiele zdziałać. Wiele osób tak robi, że tylko emolientów używa bez dodatku niczego innego i włosy nadal są suche

W ogóle moją kokosową odżywę przywrócili do sprzedaży, milutki prezent na święta Tylko w Aldiku od paru tygodni nie ma mojej ulubionej proteinowej odżywy a mi się dziś skończyła. I jak tu żyć? Kocham kosmetyki z Aldi i Lidla - do mycia ciała, do nawilżania ciała, do twarzy i teraz do włosów. Moje 'włosomaniactwo' zaczęło się od szamponu z Lidla, mam taki sentyment

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-12-23 o 20:44
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-24, 12:24   #2442
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Witaj
Tak to już jest, że fale nigdy nie będą lokami, ale również mają swój urok Ja bym polecała jakieś ładne cięcie w kształcie U i jedną warstwę na włosach Delikatnie wycieniować, ale nie też jakoś bardzo mocno, bo złe cieniowanie też może ładnie nie wyglądać. Z początku można unikać silikonów i spróbować wydobyć skręt
Albo przez koczki ślimaczki --> http://www.kasianafali.pl/2015/09/w-...adam-wosy.html
Albo ugniatanie z żelem do włosów albo żelem lnianym --> http://www.kasianafali.pl/2014/09/re...cji-moich.html


Byłam w zeszły czwartek u fryzjerki, mam już 3 warstwy na włosach i mocniej się kręcą Drugie zdjęcie w słoneczku, po porannej reanimacji kapeczką kremu boots do loków.
Uwielbiam Twoje loki!
A ten krem boots jest jeszcze dostępny gdzies?


Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Czyli jak włosy przenawilżymy to jest puch i guma. Przeproteinowane wyglądają na zniszczone itp. Jak za dużo emolientów to są strąki, dobrze kojarzę? A co z niedoborem? Tak z moich obserwacji to wynika, że jak brakuje protein to są pozbawione objętości, blasku i jakieś smętne. Jak za mało emolientów to niedociążone i mimo nawilżania są suche, a z humektantami wiadomo. Czy ja to dobrze rozumiem? Tak w podsumowaniu. Bo jeśli tak, to będzie mi dużo łatwiej.
Dziękuję jeszcze raz za szczegółowe wytłumaczenie.
Moje też kochają keratynę, zdecydowanie.
ja kiedyś miałam strąki, ciagnące, oblepione i mi Myszka2020 podpowiedziała, że to może być przenawilzenie. Myszka dobrze pamiętam?

Dziewczyny, zakręconych pozytywnie świąt
__________________
Mikołajek
26.02.2014



Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 13:57   #2443
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

hej dziewczynki wracam do was. Znów zmieniłam pielęgnację na delikatniejszą. Jednak zwykły szampon i odżywka nie wystarczają na moje zniszczone włosy. Musiałam też zrobić pierwszy raz w życiu pigmentację na włosy, gdyż były tak wytrawione, że masakra. Po tym zabiegu ich wizualny charakter trochę się poprawił. Fryzjera odwiedzę dopiero na wiosnę aby odświeżyć kształt. Chcę aby włosy jeszcze urosły z kilka cm, gdyż najlepiej się czuję w takich za ramiona. Póki co wracam do szamponów z Alterry bez Sls, na zmianę z BD i Pottersem odżywką. Maskę mam dalej Bingo Spa i kupiłam Kallosa Blueberry. Poza tym dalej oleje i Garnier AiK. Stylizator to dalej krem z Gosha. Zabezpieczenie to Joanna b/s. Chyba to na początek wystarczy. No i farbowanie dalej rzadko.
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 14:02   #2444
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez elunka88 Pokaż wiadomość
ja kiedyś miałam strąki, ciagnące, oblepione i mi Myszka2020 podpowiedziała, że to może być przenawilzenie. Myszka dobrze pamiętam?

Dziewczyny, zakręconych pozytywnie świąt
No ja wczoraj z tym miodem chyba jednak przegięłam albo źle olej zmyłam. Cholera wie, są niby fajnie dociążone, ale jakieś dziwne... jak je dotykam to jakby mokre jeszcze były, klejące, widać po prostu, że byłam wczoraj nadopiekuńcza.

Tak swoją drogą to zdenkowałam Baby Dream i Joannę z pokrzywą, polecicie może jakiś delikatny szampon, który jednak potrafi jednocześnie zmyć olej?
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa


Edytowane przez Soupir bordeaux
Czas edycji: 2015-12-24 o 14:09
Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 14:21   #2445
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Wesołych Świąt Kręconowłose!

__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 14:48   #2446
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
No ja wczoraj z tym miodem chyba jednak przegięłam albo źle olej zmyłam. Cholera wie, są niby fajnie dociążone, ale jakieś dziwne... jak je dotykam to jakby mokre jeszcze były, klejące, widać po prostu, że byłam wczoraj nadopiekuńcza.

Tak swoją drogą to zdenkowałam Baby Dream i Joannę z pokrzywą, polecicie może jakiś delikatny szampon, który jednak potrafi jednocześnie zmyć olej?
sprobuj plyn do higieny intymnej z biedronki dla dzieci i dziewczat
ten
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 14:58   #2447
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Edit: tak wyglądają dziś po myciu. Wiem, że szału nie ma, ale i tak przed pigmentacją było o milion razy więcej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151224_154716.jpg (93,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151224_154724.jpg (105,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151224_154803.jpg (100,9 KB, 25 załadowań)
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 19:48   #2448
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Wesolych swiat wszystkim Ja uzylam na swieta nowego kremu do lokow z Isany, mija drugi dzien i jestem w zachwycie. Wlosy sa mega miekkie w porownaniu do zeli, ale super trzymaja skret w przeciwienstwie do balsamow. Na dodatek sa blyszczace, ale bez efektu mokrej wloszki. Poki co - bomba@
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-24, 19:55   #2449
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Wesolych swiat wszystkim Ja uzylam na swieta nowego kremu do lokow z Isany, mija drugi dzien i jestem w zachwycie. Wlosy sa mega miekkie w porownaniu do zeli, ale super trzymaja skret w przeciwienstwie do balsamow. Na dodatek sa blyszczace, ale bez efektu mokrej wloszki. Poki co - bomba@
Podasz konkretną nazwę tego kremu? :-D
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-24, 22:00   #2450
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Podasz konkretną nazwę tego kremu? :-D
Kilka postów temu wrzucałam jego zdjęcie, nie chce mi się teraz iść po niego do szafy
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 07:11   #2451
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Kilka postów temu wrzucałam jego zdjęcie, nie chce mi się teraz iść po niego do szafy
Chyna nazywa się po prostu: Krem do loków Isana. Jest w pomarańczowej butelce. Nie da się go nie zauważyć na półce w sklepie. Stoi tam gdzie żele, lakiery, pianki do włosów. Mnie on np. nie pasuje. Pamiętam, że kupiłam od razu jak był nowością. Użyłam ze 2 razy i do kosza. Za to po kremie angielskim Boots czy kremie z Gosha jest szał u mnie.
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 09:22   #2452
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Chyna nazywa się po prostu: Krem do loków Isana. Jest w pomarańczowej butelce. Nie da się go nie zauważyć na półce w sklepie. Stoi tam gdzie żele, lakiery, pianki do włosów. Mnie on np. nie pasuje. Pamiętam, że kupiłam od razu jak był nowością. Użyłam ze 2 razy i do kosza. Za to po kremie angielskim Boots czy kremie z Gosha jest szał u mnie.
Moja mama go używa i jest niezadowolona. Bardziej pasuje jej krem do loków z Joanny.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 09:50   #2453
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Moja mama go używa i jest niezadowolona. Bardziej pasuje jej krem do loków z Joanny.
Z Joanny moje wlosy toleruja tylko zele Ten krem jest przede wszystkim bardzo mocny wiec trzeba dac naprawde minimalma ilosc
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 10:22   #2454
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Moja mama go używa i jest niezadowolona. Bardziej pasuje jej krem do loków z Joanny.
Tyle, że niestety kremy z Joanny mają alkohol denat Mi ten z Gosha pasuje też ze względu na skład. Ma dużo dobrych składników, w tym oleje. Ale wiadomo co włos to inne potrzeby U mnie najgorzej wpływa farbowanie;[ Jednak nic nie poradzę, że nie lubię siebie w ciemnych włosach;/
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 10:24   #2455
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Iwonsia gdzie je można kupić? Drogie są?
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 11:14   #2456
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Iwonsia gdzie je można kupić? Drogie są?
Na pewno są w Hebe, bo właśnie tam mi Pani poleciła. Ręczyła za niego swoimi kręconymi włosami. A wtedy akurat miałam w koszyku Lotion z Marca Anthoniego i sama mówiła, że na moim miejscu by brała tego z Gosha. Kosztuje w Hebe bez promocji 35 zł. W innych drogeriach też widziałam ale ok. 39.90. Poczytaj opinie i skład, warto spróbować

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ing-cream.html

tak wygląda.
__________________
Dbam o włoski!

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2015-12-25 o 11:16
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 11:31   #2457
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja bym chetnie sprobowala Gosha, ale boje sie, ze mi nie spasuje, nikt inny w domu takich rzeczy nie uzywa, a 40zl jednak szkoda.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-25, 12:35   #2458
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Z Bootsa jest fajniutki kremik, jednak teraz najlepiej do loków sprawdzają się odżywki z ziaji i krem do rąk z lidla hihi Kiedyś używałam mleczka prostującego Marion i on właśnie też bardzo ładnie loczki podkreślał, mimo że jest przeznaczony do czego innego. Kremów i żeli jakoś nie lubię, dawno temu używałam pianki Loreto salon z Biedronki i to było najlepsze co kiedykolwiek używałam do podkreślania skrętu, ale nie mam pojęcia czy można ją nadal kupić.

Takie droższe kosmetyki typu kremy do loków czy profesjonalne maski są fajną opcją na prezenty - jeśli są jakieś okazje kiedy robi się prezenty np. święta to zamiast dostać losowy prezent czasami lepiej uzgodnić co by się chciało dostać. Wtedy nawet jak będzie bubel to i tak będzie nam miło.

A tak nawiasem jak już o czymś droższym wspominam - szukałam z tż perfum dla mamy. Tż szuka i z ciekawości zerknął na jakiś perfum Diora i na recenzje na pewnej stronie. Gdy przeczytał kilka spytał mnie czy dodają narkotyków do tych perfum i kobiety piszą te recenzje naćpane bo w życiu czegoś takiego absurdalnego nie czytał Też odniosłam takie wrażenie wiele razy czytając recenzje bardziej drogich i 'luksusowych' produktów Nieźle mnie tym pytaniem rozbawił

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-12-25 o 20:02
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-26, 21:08   #2459
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Może kiedyś się zakręcę, ale na chwilę obecną za duży to dla mnie wydatek. Ale będę miała go na uwadze.
Ja to wychodzę z założenia, że na prezent najlepsze są rzeczy, które ktoś sobie zażyczy albo najlepiej to, czego sobie sam nie kupi. Często mam tak, że długo odkładam jakiś wydatek na później, albo szkoda mi samej wydać tak po prostu na coś pieniądze, a tu proszę, u mnie Mikołaj się w tym roku sprawdził i chyba czytał mi w myślach.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-12-27, 09:01   #2460
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja jeśli chodzi o kremy czy jakieś inne stylizatory to jestem w stanie na nie więcej wydać, o ile działają. Ogólnie ubolewam, że jest obecnie ich tak mało do wyboru Żel do tej pory dla mnie godny uwagi był tylko ten z Isany czarno-pomarańczowy ze starym składem. Aktualnie na rynku same shity:/ Czasem ręce mi już opadają. Nie mam dużych wymagań co do moich włosów. Chcę teraz je w końcu zapuścić do długości jeszcze + 10 cm i potem tylko regularnie co 2 miesiące skracać końce. Ale kto wie ile lat tu siedzę mam włosy +/- 8 cm i cały czas są takie same:/ Oczywiście nie mówię o ich kondycji, bo przez własną głupotę zaprzepaściłam wiele;/ Teraz jednak znów założyłam sobie tu album aby co jakiś czas sprawdzać postępy. Może tym razem się uda.
__________________
Dbam o włoski!

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2015-12-27 o 09:03
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.