Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-22, 07:12   #3571
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

A powiedzcie mi.... Gdybym sobie nakręciła włosy u fryzjera, wiecie, tak na dłużej, to czy włosy by były spalone czy nie? Bo jednak do nakręcenia potrzeba tych wszystkich dziwnych specyfików, a zawsze chciałam wiedzieć jak to jest mieć kręcone włosy to chyba "samo się" prostuje po kilku miesiącach, ale jestem ciekawa jak bardzo niszczy to włosy. Bo tak czytam, co tu piszecie i tak bardzo Wam zazdroszczę
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 07:21   #3572
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi.... Gdybym sobie nakręciła włosy u fryzjera, wiecie, tak na dłużej, to czy włosy by były spalone czy nie? Bo jednak do nakręcenia potrzeba tych wszystkich dziwnych specyfików, a zawsze chciałam wiedzieć jak to jest mieć kręcone włosy to chyba "samo się" prostuje po kilku miesiącach, ale jestem ciekawa jak bardzo niszczy to włosy. Bo tak czytam, co tu piszecie i tak bardzo Wam zazdroszczę
Proszę uprzejmie - wpis u Wiedźmy na temat trwałej
http://www.wiedzmabloguje.com/2012/0...trwaa.html?m=1
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 08:53   #3573
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Miło szampon z kiwi i lemonką mam na liście chciejstw.
Ja miałam tylko żel do włosów EcoCosmetics i pasował mi… Hm, może jakiś szampon też kupię niedługo. Jestem właśnie na etapie szukania dobrego szamponu do włosów i nie wiem, co wybrać

Cytat:
Kochana, w Chinach to sie w ogóle nie przejmują nie tylko zwierzętami ale i ludźmi. W końcu to komunistyczny reżim .
Słyszałam, że Chiny gotowe są wyprodukować najgorsze możliwe produkty na eksport, ale jeśli mają wpuścić coś na własny rynek, to stawiają wysokie wymagania i naprawdę nie tak łatwo cokolwiek w Chinach sprzedać. Nie wiem jednak, czy to prawda, ale jak sobie przypomnę całą historię z wchodzeniem, a raczej staraniem się o wejście na rynek chiński przez firmy kosmetyczne, to jestem w stanie w to uwierzyć.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 09:42   #3574
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Miałam ten regenerujący, w zielonej tubce, z mirtem i jojoba. Bardzo miło wspominam. Oparte głownie na glukozydach, bardzo delikatne, ale pienił sie całkiem niezle i dobrze mył. Alkohol jest dalej w składzie i nie odczuwałam żadnych negatywnych jego skutków .
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 09:49   #3575
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Miałam ten regenerujący, w zielonej tubce, z mirtem i jojoba. Bardzo miło wspominam. Oparte głownie na glukozydach, bardzo delikatne, ale pienił sie całkiem niezle i dobrze mył. Alkohol jest dalej w składzie i nie odczuwałam żadnych negatywnych jego skutków .
To chyba spróbuję za jakiś czas Jedyne, co mnie zniechęca to wygląd opakowań tej firmy – wszystkie produkty mają podobne. Ja w takiej sytuacji sobie w głowie „sklejam” wszystkie produkty z pierwszym, którego używałam, więc przy tym szamponie będę miała wrażenie, że myję włosy żelem do układania fryzury

Kusi mnie jeszcze szampon Coslys z bluszczem oraz szampon SO BiO z zieloną glinką i cytryną.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 09:57   #3576
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To chyba spróbuję za jakiś czas Jedyne, co mnie zniechęca to wygląd opakowań tej firmy – wszystkie produkty mają podobne. Ja w takiej sytuacji sobie w głowie „sklejam” wszystkie produkty z pierwszym, którego używałam, więc przy tym szamponie będę miała wrażenie, że myję włosy żelem do układania fryzury

Kusi mnie jeszcze szampon Coslys z bluszczem oraz szampon SO BiO z zieloną glinką i cytryną.
Wszystko przez to skojarzenie .
Ty używasz delikatnych czy cześciej tych z SLES ?
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 10:06   #3577
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Wszystko przez to skojarzenie .
Ty używasz delikatnych czy cześciej tych z SLES ?
Właściwie tylko tych z SLeS, ale chcę zrobić teraz kolejne podejście do delikatniejszych szamponów. Na stałe na pewno nie dam rady używać tylko tych delikatnych, bo one nie dają rady w pełni zmyć mojego naturalnego sebum, ale może sprawdziłyby się jako szampon używany co drugie albo co trzecie mycie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 10:12   #3578
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Właściwie tylko tych z SLeS, ale chcę zrobić teraz kolejne podejście do delikatniejszych szamponów. Na stałe na pewno nie dam rady używać tylko tych delikatnych, bo one nie dają rady w pełni zmyć mojego naturalnego sebum, ale może sprawdziłyby się jako szampon używany co drugie albo co trzecie mycie.
No ja juz chyba z pol roku tak sie bije z tymi szamponami . Te łagodniejsze nie domywaja porządnie ale znów SLES za często to mnie przesusza. Jeszcze w 2013 mogłam nałożyć olej, potem to zmyć delikatnym szamponem i jeszcze nałożyć maskę na pol godziny i było OK. Dziś po takim zestawie miałabym przetluszcz stulecia.
Póki co używam szamponu z Sodium Coco Sulfate raz na 3 mycia. Przydałoby sie jednak rzadziej.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 10:20   #3579
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
No ja juz chyba z pol roku tak sie bije z tymi szamponami . Te łagodniejsze nie domywaja porządnie ale znów SLES za często to mnie przesusza. Jeszcze w 2013 mogłam nałożyć olej, potem to zmyć delikatnym szamponem i jeszcze nałożyć maskę na pol godziny i było OK. Dziś po takim zestawie miałabym przetluszcz stulecia.
Póki co używam szamponu z Sodium Coco Sulfate raz na 3 mycia. Przydałoby sie jednak rzadziej.
Ja nigdy nie mogłam myć samymi delikatnymi szamponami. Nawet SLeS czasem nie daje rady domyć mojego sebum, więc bywa, że od razu po umyciu mam śliskie całe włosy, włącznie z końcówkami

Używałaś kiedyś szamponu z glinką? Ciekawa jestem, czy wpływa on na fakturę włosów. Może dzięki takiemu szamponowi zmniejszyłabym śliskość włosów.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 10:28   #3580
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie mogłam myć samymi delikatnymi szamponami. Nawet SLeS czasem nie daje rady domyć mojego sebum, więc bywa, że od razu po umyciu mam śliskie całe włosy, włącznie z końcówkami

Używałaś kiedyś szamponu z glinką? Ciekawa jestem, czy wpływa on na fakturę włosów. Może dzięki takiemu szamponowi zmniejszyłabym śliskość włosów.
To chyba niskoporowate włosy masz ?.
Chyba zacznę po prostu znów stosować OMO bo skalp sie domaga oczyszczenia a włosy chcą więcej nawilżenia.
Szamponu z glinka nie miałam. Uzywalam pare razy szamponu do którego dodałam trochę zielonej glinki głownie w celu lepszego oczyszczenia. Wpływu na skręt nie zauważyłam.
Namyslalam sie swoją droga nad szamponem Urtekramu z glinka Rasul
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 10:35   #3581
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
To chyba niskoporowate włosy masz ?.
Bardzo

Cytat:
Chyba zacznę po prostu znów stosować OMO bo skalp sie domaga oczyszczenia a włosy chcą więcej nawilżenia.
Też dobry pomysł. Może sama się skuszę na ponowne wypróbowanie tej metody, kiedyś się u mnie sprawdzała. Tylko muszę gdzieś Hegrona dostać, od dawna nie widziałam go w żadnym sklepie stacjonarnym.

Cytat:
Szamponu z glinka nie miałam. Uzywalam pare razy szamponu do którego dodałam trochę zielonej glinki głownie w celu lepszego oczyszczenia. Wpływu na skręt nie zauważyłam.
A włosy były inne w dotyku?

Cytat:
Namyslalam sie swoją droga nad szamponem Urtekramu z glinka Rasul
O tym szamponie jeszcze nie słyszałam. Z Urtekramu miałam tylko jedną odżywkę, która dużo kosztowała, a na moich włosach nie robiła nic.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 10:59   #3582
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Moze były trochę miększe .
Z odzywek Urtekramu mam tylko jedna, No Perfume, ma aloes, masło shea, olej z jojoby i wiesiołka. Bardzo milutka.
Za to szampony tej firmy u mnie na bieżąco. Najcześciej mam aloesowy albo brzozowy, ostatnio mam chęć przetestować jakiś inny.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 11:07   #3583
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Swoją drogą, mam głupie pytanie. Jak piszecie odpowiedź w tym wątku (w edytorze, nie w szybkiej odpowiedzi), to jak są umiejscowione przyciski „wyślij odpowiedź” i „podgląd wiadomości”? Bo u mnie, kiedy odpowiadam w tym wątku, są dwa szerokie przyciski, jeden pod drugim. Za to, kiedy piszę odpowiedź w innych wątkach to mam już pod wiadomością dwa węższe pomarańczowe przyciski, jeden z lewej, drugi z prawej strony

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Moze były trochę miększe .
Z odzywek Urtekramu mam tylko jedna, No Perfume, ma aloes, masło shea, olej z jojoby i wiesiołka. Bardzo milutka.
Za to szampony tej firmy u mnie na bieżąco. Najcześciej mam aloesowy albo brzozowy, ostatnio mam chęć przetestować jakiś inny.
No to się muszę porządnie zastanowić, jaki szampon chcę kupić Chociaż z szamponem jeszcze nie jest źle, jeśli włosom nie będzie służył, to można go łatwo zużyć jako żel do mycia ciała
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 11:58   #3584
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Właściwie tylko tych z SLeS, ale chcę zrobić teraz kolejne podejście do delikatniejszych szamponów. Na stałe na pewno nie dam rady używać tylko tych delikatnych, bo one nie dają rady w pełni zmyć mojego naturalnego sebum, ale może sprawdziłyby się jako szampon używany co drugie albo co trzecie mycie.
http://www.hollandandbarrett.com/sho...ywash-60041310
a znasz może ten szampon? Jest świetny, miałam go tylko raz bo jednak koszmarny cenowo Ostatnio kombinowałam co by zrobić żeby nie myć włosów szamponem 2x (zazwyczaj za pierwszym razem nie chciał mi się jeden szmapon pienić) i na mokre włosy nakładałam trochę odżywki, takiej nadającej się do mycia i byle jak masowałam, spłukiwałam a potem jak nakładałam szampon to świetnie się pienił i o wiele dokładniej mył, a od zawartej kofeiny w szamponie odpiero wtedy czułam że mrowi skórę..
Dodam też że miałam kiedyś odżywkę z glinką 'Kaolin' i nawet mam na fotkach udokumentowany efekt - znacznie większa objętość, włosy jakby mniej przygładzone ale miękkie i takie fajnie sztywne, plastyczne, z lepszym skrętem, podatne na układanie.
U mnie przyciski przy wpisie też są jeden pod drugim.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-07-22 o 12:01
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 12:12   #3585
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Nie znam. Masz może gdzieś jego skład? Bo na tej stronie chyba nie ma.

Cytat:
Ostatnio kombinowałam co by zrobić żeby nie myć włosów szamponem 2x (zazwyczaj za pierwszym razem nie chciał mi się jeden szmapon pienić) i na mokre włosy nakładałam trochę odżywki, takiej nadającej się do mycia i byle jak masowałam, spłukiwałam a potem jak nakładałam szampon to świetnie się pienił i o wiele dokładniej mył, a od zawartej kofeiny w szamponie odpiero wtedy czułam że mrowi skórę..
Dzięki! Na pewno wypróbuję, jak tylko kupię odpowiednią odżywkę!

Cytat:
Dodam też że miałam kiedyś odżywkę z glinką 'Kaolin' i nawet mam na fotkach udokumentowany efekt - znacznie większa objętość, włosy jakby mniej przygładzone ale miękkie i takie fajnie sztywne, plastyczne, z lepszym skrętem, podatne na układanie.
Dzięki

Cytat:
U mnie przyciski przy wpisie też są jeden pod drugim.
To nie wiem, co u mnie jest nie tak. Tylko przy pisaniu odpowiedzi w tym wątku mam przyciski jeden pod drugim
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 12:20   #3586
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nie znam. Masz może gdzieś jego skład? Bo na tej stronie chyba nie ma.

To nie wiem, co u mnie jest nie tak. Tylko przy pisaniu odpowiedzi w tym wątku mam przyciski jeden pod drugim
W zakładce jest, ale wkleję:
Aqua, tea tree oil (melaleuca alternifolia), organic java citronella (cymbopogon winterianus) neem (azadirachta indica), euphresia (euphresia officinalis) Korean ginseng (panax ginseng) nettle( urtica dioica), aloe vera (aloe barbadensis), calendula (calendula officinalis), chlorophyll, jojoba (simmondsia chinesis) sandalwood (santalum album), shikakai (acacia concinna), reetha (spanidua mukorossi), sunflower wax (helianthus annuus) citronellol, citral, eugenol, geraniol and farnesol
Ma fajny zapach, imbirowy

Też tak miałam swego czasu, ale potem zaktualizowałam wtyczki w przeglądarce i już się zrobiło ok
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 12:31   #3587
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W zakładce jest, ale wkleję:
Aqua, tea tree oil (melaleuca alternifolia), organic java citronella (cymbopogon winterianus) neem (azadirachta indica), euphresia (euphresia officinalis) Korean ginseng (panax ginseng) nettle( urtica dioica), aloe vera (aloe barbadensis), calendula (calendula officinalis), chlorophyll, jojoba (simmondsia chinesis) sandalwood (santalum album), shikakai (acacia concinna), reetha (spanidua mukorossi), sunflower wax (helianthus annuus) citronellol, citral, eugenol, geraniol and farnesol
Ma fajny zapach, imbirowy
Przegapiłam zakładkę Skład naprawdę ładny Tylko nie wiem, czy dostanę ten szampon w Polsce.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 15:17   #3588
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Przegapiłam zakładkę Skład naprawdę ładny Tylko nie wiem, czy dostanę ten szampon w Polsce.
Z HollandandBarret można przesyłkę zamówić za granicę, ale kosztuje chyba 6 funtów. Opłacałoby się gdybyś miała kogoś znajomego kto też by chciał coś z tego sklepu zamówić i np. zamówić sobie trochę na zapas chociaż no wiadomo trochę spory wydatek.
Tak czy siak gdybyś miała okazję ten szampon dostać to polecam bo jest naprawdę świetny.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 15:24   #3589
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Z HollandandBarret można przesyłkę zamówić za granicę, ale kosztuje chyba 6 funtów. Opłacałoby się gdybyś miała kogoś znajomego kto też by chciał coś z tego sklepu zamówić i np. zamówić sobie trochę na zapas chociaż no wiadomo trochę spory wydatek.
Tak czy siak gdybyś miała okazję ten szampon dostać to polecam bo jest naprawdę świetny.
Ja nie mam siły na zamówienia zza granicy, zwłaszcza, jeśli po stronie polskiej obsługuje je kurier (poza Siódemką ). Właściwie to najchętniej zamawiałabym wszystko do Paczkomatów, bo cała reszta dostawców (poza Siódemką jeszcze) mnie już osłabia
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2016-07-22 o 15:25
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 18:45   #3590
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja nie mam siły na zamówienia zza granicy, zwłaszcza, jeśli po stronie polskiej obsługuje je kurier (poza Siódemką ). Właściwie to najchętniej zamawiałabym wszystko do Paczkomatów, bo cała reszta dostawców (poza Siódemką jeszcze) mnie już osłabia
Rozumiem, ja też niechętnie korzystam z kurierów po wtopie świątecznej od HollandandBarret Miałam jeszcze pytać, czy próbowałaś protein na włosy np. agaru albo protein pszenicznych? Proteiny też potrafią fajnie usztywnić włosy i zmniejszyć ich śliskość, ja akurat proteinami się ratuję jak np. od wilgoci mam takie śliskie i 'gumowe' włosy
Narobiłyście mi kobiety chęci na te szampony z EcoCosmetics a mam teraz tyle szamponów do zużycia I jak na złość Joanna wypuściła maski z olejem rycynowym i innymi takimi 'polskimi' recepturami ,a nigdzie nie ma składów, bardzo lubię tego typu kosmetyki i chętnei bym ich spróbowała.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 18:48   #3591
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Barret Miałam jeszcze pytać, czy próbowałaś protein na włosy np. agaru albo protein pszenicznych? Proteiny też potrafią fajnie usztywnić włosy i zmniejszyć ich śliskość, ja akurat proteinami się ratuję jak np. od wilgoci mam takie śliskie i 'gumowe' włosy
Kiedyś chyba raz albo dwa razy laminowałam włosy agarem, faktycznie włosy były po tym bardziej mięsiste, ale spektakularnego efektu nie pamiętam.

Cytat:
Narobiłyście mi kobiety chęci na te szampony z EcoCosmetics a mam teraz tyle szamponów do zużycia
Ja mam jeden szampon i nie umiem się ogarnąć, żeby kupić kolejny.

Cytat:
I jak na złość Joanna wypuściła maski z olejem rycynowym i innymi takimi 'polskimi' recepturami ,a nigdzie nie ma składów, bardzo lubię tego typu kosmetyki i chętnei bym ich spróbowała.
Nigdzie tych masek nie widziałam albo widziałam i nie zwróciłam uwagi na nie
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 19:00   #3592
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nigdzie tych masek nie widziałam albo widziałam i nie zwróciłam uwagi na nie
http://www.joanna.pl/produkty/wlosy-...yjna-receptura
Nie wiem czemu są tam jedynie 2 maski ,wydaje mi się że było więcej rodzajów.
Maski z Elfapharm też wyglądają ciekawie:
http://www.m-shop.eu/search.php?text=Elfa+Pharm
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 19:05   #3593
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
http://www.joanna.pl/produkty/wlosy-...yjna-receptura
Nie wiem czemu są tam jedynie 2 maski ,wydaje mi się że było więcej rodzajów.
Nigdzie ich nie widziałam Szkoda, że składów nie podają

Cytat:
Maski z Elfapharm też wyglądają ciekawie:
http://www.m-shop.eu/search.php?text=Elfa+Pharm
Miałam jedną odżywkę Elfapharmu, miała koszmarną konsystencję (ostatnio widziałam, że dodano do niej pompkę – słusznie) i zrobiła mi masakrę na włosach.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 20:12   #3594
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Nigdzie ich nie widziałam Szkoda, że składów nie podają


Miałam jedną odżywkę Elfapharmu, miała koszmarną konsystencję (ostatnio widziałam, że dodano do niej pompkę – słusznie) i zrobiła mi masakrę na włosach.
Na blogu kascysko widziałam składy niektórych odżywek i szamponów, na m-shopie reklamowali to jako super-nowość więc nie wątpię że będzie trzeba poczekać na dostępność i na składy.
A to dobrze że mi mówisz, ja się na te maski póki co z Elfapharmu nie sksuzę bo zawierają proteiny mleczne, których bardzo nie lubię (rozgumiają włosy).
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 09:31   #3595
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W zakładce jest, ale wkleję:
Aqua, tea tree oil (melaleuca alternifolia), organic java citronella (cymbopogon winterianus) neem (azadirachta indica), euphresia (euphresia officinalis) Korean ginseng (panax ginseng) nettle( urtica dioica), aloe vera (aloe barbadensis), calendula (calendula officinalis), chlorophyll, jojoba (simmondsia chinesis) sandalwood (santalum album), shikakai (acacia concinna), reetha (spanidua mukorossi), sunflower wax (helianthus annuus) citronellol, citral, eugenol, geraniol and farnesol
Ma fajny zapach, imbirowy

Też tak miałam swego czasu, ale potem zaktualizowałam wtyczki w przeglądarce i już się zrobiło ok
Ale ładny ten szampon!
A swoją drogą to u mnie też opcje pod szybką odpowiedzią są rozstrzelone, ale tylko w tym wątku i od niedawna...
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 12:05   #3596
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Hm ja mam urodziny niedługo to może poproszę kogoś o taki krem w prezencie, to jest myśl
A ja to nie wiem co na przebarwienia działa, używam kwasu salicylowego z Superdrug i uwielbiam go, ale mojej topornej twarzy to nie rusza za bardzo Jak masz coś skutecznego na ten problem to proszę napisz mi na pw, będę wdzięczna
Przepraszam, ze tak dlugo czekalas, ale wiadomość poszla na pw
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-24, 11:11   #3597
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Witam, możecie mi polecić jaki olej do włosów zniszczonych i rozjaśnianych? Oliwa odpada, gdyż zażółca mi włosy i są po niej jakieś sztywne, mniej się kręcą. Ręce mi już opadają :P
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-24, 13:17   #3598
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Witam, możecie mi polecić jaki olej do włosów zniszczonych i rozjaśnianych? Oliwa odpada, gdyż zażółca mi włosy i są po niej jakieś sztywne, mniej się kręcą. Ręce mi już opadają :P
Nie da się takiego oleju polecić bo na każde włosy każdy olej zadziałać może inaczej, można co najwyżej po części w ciemno próbować olei z poszczególnych grup np. omega 6, omega 9, nasycone wnikające i niewnikające, nasycone/nienasycone bo zazwyczaj jakaś grupa olei się sprawdza. Istnieją rozpiski jaki olej prawdopodobnie będzie ok sugerując się porowatością i można je znaleźć na wielu blogach, ale nie ma gwarancji że oleje polecone na rozpisce będą służyć
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-24, 13:35   #3599
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Zgadzam się z Klaudenc, ja bym wypróbowała jakiś uniwersalny, który często (ale nie zawsze) się sprawdza, jak lniany czy kokosowy nierafinowany (u mnie rafinowany poszedł do kosza po pierwszym użyciu)
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-24, 19:16   #3600
Ciast
Przyczajenie
 
Avatar Ciast
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Red face Jakie produkty na problem z puszeniem włosów? Mężczyzna.

Hej dziewczyny ,

Mam zagwozdkę z puszącymi się włosami. Przetestowałem już nie jeden kosmetyk (woski, jedwabie, żele, jajka, gumy, odżywki, nie do końca spłukana henna [taka odżywka w dużym plastiku] etc.) i niestety żaden nie spełnił moich oczekiwań. Najbardziej na chwilę obecną jestem zadowolony z Monti.bello Riso balm lub Def Memory oraz do wykończenia krem Pomp&Co, który niestety zostawia lekką skorupkę. Obecnie jeszcze testuję zestaw IHT9 natural hair loss therapy - szampon, odżywka, olejek: pierwszy i szczególnie ten ostatni (do obciążenia, połysku) się sprawdzają.

Efekt jaki chciałbym uzyskać to w kolejności priorytetów:
- obciążenie, gdyż włosy się puszą,
- naturalny wygląd, ponieważ szkoda nie zrobić pożytku z kręconych i gęstych włosów,
- brak filmu po dotknięciu czupryny rękoma, aby pod palcami były możliwie naturalne,
- łatwość aplikacji, pielęgnacji.

To co widać na avatarze, to ja. Kręcone, ciemnobrązowe i duża ilość. Mycie co 1-2 dni. Po zgłębieniu tematu - wyznaję zasadę, że jak coś robić, to dobrze - wysokoporowate. Raz dłużej, raz krócej zapuszczone. Macie wyobrażenie.

Poproszę o wskazówki co jeszcze mogę doświadczalnie sprawdzić na swojej głowie.

Dziękuję z góry za pomoc.

Edytowane przez Ciast
Czas edycji: 2016-07-24 o 19:19 Powód: dokładniejszy opis
Ciast jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.