Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 16:07   #1
Tancerka Pl
Zadomowienie
 
Avatar Tancerka Pl
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Egipt ☼
Wiadomości: 1 769

Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)


Witajcie

Moje Kochane otoz mam okropny problem.
Uzywam miekkiej szczoteczki i pasty Elmex przeciw odslonietym szyjkom zebow. Niestety moje kly sa tak bardzo odsloniete, ze nawet jak siedze paralizuje mnie bol. Musze isc do dentysty, ale co on moze mi na to poradzic? Sa jakies zabiegi? Prosze pomozcie!


__________________
enjoy ur f*cking day
Tancerka Pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 16:39   #2
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Witajcie

Moje Kochane otoz mam okropny problem.
Uzywam miekkiej szczoteczki i pasty Elmex przeciw odslonietym szyjkom zebow. Niestety moje kly sa tak bardzo odsloniete, ze nawet jak siedze paralizuje mnie bol. Musze isc do dentysty, ale co on moze mi na to poradzic? Sa jakies zabiegi? Prosze pomozcie!



zostaje Ci tylko, nauczyc sie dobrze szczotkowac zeby (metoda Bassa jest najbardziej popularna choc metoda Chartersa jest wg mnie lepsza; masuje sie nia dziasła i pobudza w nich krew), plukanie plynami (dobry jest Listerine zielony) - nie napisalas jak szczotkujesz zeby ani czy stosujesz jakiś płyn.
Stomatolog zaproponuje Ci pewnie usuwanie kamienia i osadów, bo to z ich nadmiaru biora się choroby dziąseł. Tyle wiem
A ja bym ze swojej strony polecała szczoteczki o zaokrąglonym włosiu, żadne tam ściete czy inne kosmiczne
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 17:13   #3
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)

Witam Mam ten sam problem tyle, że od kiedy używam właśnie wspomnianej Elmex już nie bolą. Mam poodsłaniane szyjki dolnych trójek i czwórek, czwórki to już w ogóle hardkor. Dziąseł "naciągnąć" się nie da ale powiem Ci, co mi doradzała dentystka- po domowemu- nauczyć się szczotkować zęby ruchem jakby naciągającym dziąsło, używać miękkiej szczoteczki, nie podrażniać szyjek. Natomiast w gabinecie dentystycznym chodź regularnie na tzw "lakierowanie"- wzmacnia zęby, zmniejsza nadwrażliwość (u mnie robione regularnie w zasadzie kompletnie usunęło problem), uodparnia na ubytki i próchnicę. Zabieg nie jest drogi i nie boli Jak ja chodziłam jeszcze jakiś czas temu to było to ok 150 zł max i pamiętam że chodziłam raz na kilka miesięcy (ok 6?).
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 08:22   #4
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)

odsloniete szyjki zebow to recesje dziąseł. Sa zabiegi chirurgiczne pokrywajace te recesje. Na stale. Pobiera sie tkanke z podniebienia. Brzmi groznie, ale wcale takie nie jest. Znajdz tylko dobrego chirurga stomatologicznego.
Oczywiscie najpierw nalezy dojsc do przyczyn powstania u ciebie tych recesji(np wada zgryzu) i mozliwie je wyeliminowac
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 16:11   #5
Cocoamore
Raczkowanie
 
Avatar Cocoamore
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 423
Dot.: Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Witajcie

Moje Kochane otoz mam okropny problem.
Uzywam miekkiej szczoteczki i pasty Elmex przeciw odslonietym szyjkom zebow. Niestety moje kly sa tak bardzo odsloniete, ze nawet jak siedze paralizuje mnie bol. Musze isc do dentysty, ale co on moze mi na to poradzic? Sa jakies zabiegi? Prosze pomozcie!


Witaj
Miałam jeszcze niedawno ten sam problem co Ty.

Kilka miesięcy temu to dotyczyło jednego zęba. Wtedy byłam u mojej pani dentystki, która mi zaleciła do stosowania właśnie pastę Elmex i to była cała jej pomoc. Z miesiąc temu zauważyłam, że odsłaniają mi się szyjki przy innych zębach i wpadłam w rozpacz. Bałam się, że mi zęby niedługo wypadną Do tego ból był nie do zniesienia.

Poszłam do innego dentysty. Dowiedziałam się, że mam zapalenie dziąseł wywołane bakteriami i że tak się właśnie zaczyna parodontoza, jeśli się nic z tym nie zrobi. Miałam usunięty kamień nazębny, potem wszystkie ząbki pani stomatolog mi "zakonserwowała" fluorem. Kazała kupić miękką szczoteczkę do zębów, pastę Elgydium Anti-Plaque i dała mi próbkę płynu do płukania jamy ustnej Kin Gingival (jak mi się skończyła ta próbka, to kupiłam sobie ten sam płyn - świetny ). Powiedziała, że tych past typu Elmex, Sensodyne i Meridol zdaje się nie poleca, bo to shit. Powiedziała mi jak mam szczotkować zęby - ruchami okrężnymi, delikatnie, przy zębach z przodu szczoteczką ustawioną pionowo i do tego mam masować dziąsła (tzn. takim ruchem wymiatającym - od dziąsła do zęba), wtedy nawet jak przez pierwsze dni będą krwawić, to i tak się lepiej ukrwią i dziąsło powinno zejść z powrotem na swoje miejsce.

Pomogło Ząbki przestały boleć jak tylko zaczęłam używać tych poleconych przez panią stomatolog rzeczy.

Możesz spróbować tego, co ja miałam, ale myślę, że i tak przyda się wizyta u dentysty, żeby obejrzał Twoje ząbki
__________________
Bardzo proszę POMÓŻCIE URATOWAĆ ŻYCIE DZIECI!
Każdego stać, żeby wpłacić choćby 1 zł. To w sumie mało, a dla tych dzieci tak dużo! DOBRO WRACA!

https://www.siepomaga.pl/tomekcieciorko
https://www.siepomaga.pl/ratunekdlaadasia
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon/?lang=pl
Cocoamore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 18:34   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)

szczoteczkę możesz kupić ultramiękką- np. elgydium, biotene, curaprox.
możesz stosować żele stomatologiczne przeciw nawrażliwości, np. sensigel. green'or, blanx żel odczulający, sensi kin intensiv żel; może też pomóc tzw. szkliwo w płynie (GC MI tooth mousse)

to na nadwrażliwość, a na kondycję dziąseł - jeśli to problem z paradontozą- dodatkowo mozesz ssać koenzym Q10 Vitacare.
do tego skrupulatna higiena, nitka, płukanka (np. z chlorhexydyną i fluorem).

no i podstawa, czyli dentysta- są zabiegi poprawiające kondycję dziąseł.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 12:57   #7
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Pomoc z ZĘBAMI (prosze o odp. tylko obeznanych w temacie)

powinnaś zwrócić się po radę do periodontologa. jak zobaczy i oceni stan Twoich dziąseł będzie mógł zalecić Ci odpowiednie zabiegi. jest wiele możliwości leczenia recesji dziąseł.

w domu - używaj miękkiej szczoteczki. co do szczotkowania to zaczynaj od dziąseł i ruchem okrężnym, delikatnie naciskając kieruj się w górę, na zęby.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.