Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-20, 08:55   #571
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez elisana Pokaż wiadomość
dziąsło mam nad tą jedynka wyżej o jakieś dwa-trzy minimetry- to duzo. Nie wiem dlaczego tak mi je przypiłowała, co prawda ten kawałek dziąsła który zniknął był mocno ciemny ale był. W każdym razie kojarzę że rozmawiałyśmy o wsunięciu głęboko koronki a nie wycięciu głęboko dziąsła.... Na szczęście nie mam uśmiechu który prezentuje dziąsła ale i tak jestem zła co to za różnica ciemne dziąsło czy brak dziąsła , skoro go nie widać to wolałabym je mieć .... nie wiem jak to traktować .... (plastyka dziąsła 500zł :/
No to rzeczywiście- o tyle wyżej dziąsło to nie bardzo A może jeszcze się obniży?? Czy to już ostateczny efekt??
Szczęście w nieszczęściu, że nie widać u Ciebie dziąseł, no ale 500zł...

A ten uskok to też może takie wrażenie- bo w końcu ząbek się pojawił tam?

3mam kciuki by wszystko było ok
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 11:08   #572
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Raczej się nie obniży....
No, za plastykę dziąsła taką cenę znalazłam na necie.
Z tym uskokiem to chyba mi się nie wydaje , dzisiaj wypytam na ile można to zrównać.

A ... wczoraj pierwszy raz w życiu wzięłam znieczulenie , ale dziwne uczucie ...

Edytowane przez elisana
Czas edycji: 2010-01-20 o 11:17
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 12:02   #573
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Macie fotki. Komentujcie do woli.
Z żółtym to PRZED
Szary to TYMCZASÓWKA
A ten ładny to KORONKA tylko to pierniczone dziąsło .... <beczy> ;(
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 21:25   #574
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nie chce cie martwic, ale zeby zrobic przeszczep dziasla, to trzeba i korone zmienic na krotsza. Przeszczepione dziaslo nie moze pokrywac porcelany, tylko tkanki zeba.
A dziaslo "ucieklo" na skutek zlej preparacji zeba badz zle dobranej korony tymczasowej. Jest szansa, ze jeszcze troche sie obnizy, jak dlugo masz juz ta koronke?
Na zdjeciach nie widac, przed zakladaniem korony, dziaslo przy obu jedeynkach bylp na tej samej wysokosci?
porozmawiaj ze swoim stomatologiem o swoich watpliwosciach.
Moja sugestia: zrobic dobrze dopasowana, naddziaslowa korone tymczasowa( a nie to cos co mialas). Odczekac ok.2 tyg-m-ca, sprawdzic, moze dziaslo sie zregeneruje.Dopiero wtedy wykonac korone ostateczna.
U mojej +acjentki z podobna sytuacja dziaslowrocilo na swoje miejsce juz po tygodniu( wczesniejsza korona byla za dluga, zostala sciagnieta i zastapiona najpierw nadziaslowa tymczasowka, pozniej nowa korona. Oczywiscie tej starej ja nie robilam )

p.s. jesli moge miec jakas uwage-w Twojej nowej koronce brzeg sieczny wydaje sie byc zbyt przezierny(przezroczysty) w stosunku do innych zebow.A kat przysrodkowy zbyt zaokraglony. Zwroc na to uwage
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 12:44   #575
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

moriam, koronkę mam od wtorku na cement tymczasowy wczoraj niestety musiałam mieć ponownie cementowane bo zaczęła się ruszać. Zapytałam wczoraj ponownie o to dziąsło usłyszałam, że miałam je wyżej tylko nie było to tak widoczne bo ząbek był krzywo a teraz jest prosto i inaczej się układa. I rzeczywiście trochę krzywo był ale trochę no a teraz jest prosto. Mam ponosić tą koronę tydzień żeby dać dziąsłu czas na podgojenie się i smarować je pastą Solcoseryl. Korona tymczasowa była identyczna kształtem jak mój stary ząb i dziąsło tak samo "leżało" jak przy starym czyli nie wyróżniało się wysokością. Więc prędzej widzę problem w tej koronie lub ta preparacja ... co znaczy że źle wykonana ?! Ale jakby była źle wykonana ta preparacjato już na tym tymczasowym byłoby dziąsło wyżej , dobrze zrozumiałam ?!
Zwróciłam uwagę na tą przezierność i myślałam o tym ale normalnie nie jest to widoczne , tylko przy takich zbliżeniach (ja zwróciłam uwagę dopiero na zdjęciu) dlatego to "olałam" tym bardziej że to dziąsło jest większym dla mnie problemem. Ale jeśli korona będzie wracać do techników.... kurcze a rzeczywiście byłoby super jakby zrobili nową ... kształt jest już ok - była dopasowywana po bokach (na początku za szeroka była) i od spodu do zgryzu (chyba dość dużo bo od spodu prześwitują takie dwie ciemniejsze kropeczki)więc wzór idealny, jakby u góry zrobili węższą to to dziąsło byłoby niżej tak ?!( liczę na to że to to jest przyczyną) no i wtedy tą przezierność.
I byłoby tak pięknie .....
A tak w ogóle nie lubię prywatnie czegoś załatwiać , jak mam dodatkowe pytania czy wątpliwości to się wstrzymuje z kontaktem żeby nie usłyszeć 50, 100 czy 200 proszę. Choć u mnie została wyraźnie powiedziana kwota i potwierdzone że za całość.
moriam, jakbyś miała dostęp do jakiejś fotki korony na stopie złota tylko nie już założonej tylko takiej ... nie założonej to bardzo bym prosiła , chciałabym zobaczyć jaką barwę ma taki stop.
Archinta jesteś ?
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 07:37   #576
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Jestem jestem
Na wyjeździe, ale dorwałam kompa by zobaczyć co tam u Ciebie słychać. Następnym razem pewnie dopiero w niedziele tu zajrzę

Ja widziałam taką koronkę na złocie nie założoną- wygląda jak na "normalnym, srebrnym" metalu tylko może nie jest aż taka , hmm jakby to ująć ... szara, niebieskawa, no taka cieplejsza srebrna. Nie wiem czy rozumiesz o czym piszę
A czemu w ogóle chcesz zobaczyć taką koronkę??

Jeżeli chodzi o przezierność - to rzeczywiście na tym zdjęciu po lewej troszkę to widać. Ale dla takich nie wprawnych oczu to naprawdę niuans. Także myślę, że to najmniejszy problem. Dla mnie Twoja koronka wygląda bardzo naturalnie (gdyby nie dziąsło).
3mam kciuki by te dziąsło ładnie się wygoiło i zeszło niżej.
Bo wiesz z tego co pamiętam to mój Tż jak miał 2 lata temu zakładaną koronkę na 4-kę górną to początkowo też miał te dziąsło tak zadarte bo coś dentystka tłumaczyła, że musiała głęboko koronkę pod dziąsło wepchać.
Bądź dzielna i pisz jak sprawy postępują!!!

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
Moja sugestia: zrobic dobrze dopasowana, naddziaslowa korone tymczasowa( a nie to cos co mialas).
A co to jest ta korona naddziąsłowa?? Taka protezka wkładana na 1 ząb??

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

nakiaO- a co tam u Ciebie???
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 08:50   #577
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

korona nadziaslowa to taka, ktora nie dotyka do dziasla, wlasnie po to by go nie" draznic", by sie nie cofnelo. Ale jest tto zwykla koronka. Normalnie korony wchodza jakies 0.5-1mm pod dziaslo by ukryc granice laczenia z zebem
elisana-archinta swietnie wytlumaczyla Ci jak wyglada korona na zlocie-mysle ze ci to wystarczy.
A mowiac o sposobie preparacji, mam na mysli, ze twoja pani stomatolog oszlifowala zab zbyt pod dziaslowo(przekroczyla ta granice 0.5 mm) i dlatego dziaslo ucieklo.smaruj tym solcoserylem i macuj dziaslo ku dolowi.
I nie boj sie zadawac pytan swojemu stomatologowi. Za to sie nie placi
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 21:50   #578
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dodaje zdjęcie koronki "od spodu". Pisałam już że po przypiłowaniu , w sensie dopasowaniu koronki do zgryzu, od spodu zaczęły prześwitywać dwie kropeczki. I właśnie one takie ciemne mi się wydają ... Dlatego pytałam o kolor stopu złota.
Co sądzicie ?
Zapłaciłam za złoto ...

(A kropeczki miały/mają być czymś pokryte i nie będzie widać)
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 17:44   #579
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Mojemu Tżetowi też od spodu widać-> prześwituje kawałek metalu. Nie wiem czy ma to jakieś konsekwencje

---------- Dopisano o 18:44 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

elisana - a jak dziąsło? Obniża się?
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 08:05   #580
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

O nareszcie ! wczoraj nie mogłam się zalogować , nie mam pojęcia dlaczego.
Dziąsło się nie obniżyło dziś mam wizytę, boje się i to bardziej tego co chce powiedzieć . Bo chce żeby dziąsło było jak wcześniej
buu
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 09:56   #581
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dziewczyny... mam do was pytanie dotyczące koronki....

W dolnej siódemce miałam 2 lata temu ubytek,który został wyleczony... i wczoraj zauważyłam,że jeszcze pod tą plombą ten ubytek zrobił się dalej... Jest pod linią dziąsła...
Dziś byłam u dentysty.Powiedział,że tego nie da się już zaplombować... ubytek jest za duży i to co pozostaje to tylko zatrucie zęba....

Mieliście coś takiego? Może dałoby się jednak założyć koronkę? Bardzo proszę o rady i odpowiedzi....
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-26, 12:35   #582
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Nie do końca zrozumiałam Twój problem.

Te zatrucie, które proponuje Ci dentysta to pewnie leczenie kanałowe, a potem założenie plomby wynikiem czego bedziesz miała własnego- ale martwego zęba.

Do koronki tak czy siak musiałby Ci zatruć tego zęba, a potem zeszlifować w stożek i na to nakleić koronkę.

Może sa inne rozwiazania. Ja się nie bardzo znam i pewnie nikt na forum Ci nie odpowie czy trzeba zęba zatruć bo to może okreśłić tylko stomatolog widząc tego zęba. Myślę, że dobrze byłoby zrobić RTG i ewentualnie skonsultować to jeszcze z innym lekarzem.
Ząb żywy, a martwy to nieba a ziemia !!!!
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 12:36   #583
Bandit_Queen
Przyczajenie
 
Avatar Bandit_Queen
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nokia0

Kiedy będziesz robić koronki? ja ciągle waham się. Dentystka zaproponowała mi licówki albo korony i sama już nie wiem. A tak w ogóle to jaki jest powód, że robisz sobie korony?
Bandit_Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 09:56   #584
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Bandit_
koronki najwczesniej w polowie lutego ale chyba raczej pod koniec bo jeszcze musze wybielic zabki zeby nie robic za ciemnych koron...
robie je bo w jednej jedynce mam juz cwiek na ktorym trzyma sie plomba (dentysta tak mi poradzil bo klejenie plomba juz nie sensu )druga jedynka jest mniej plombowana ale doradzono mi ze tez lepiej zrobic juz korone dla wygladu-zeby wygladalo estetycznie ....i tak wlasnie sie troche boje jak to bedzie
stomatolog doradzil mi zeby zrobic jedynki i dwojki bo bedzie sie odznaczalo ...a kły ma sliczne tylko troche zoltawe ichce wybielic zabki zeby korony byly jasniejsze
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 13:16   #585
Bandit_Queen
Przyczajenie
 
Avatar Bandit_Queen
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nokiaO
Moja dentystka już mi w głowie namąciła. Kilka miesięcy temu powiedziała, że najwyższy czas na koronki (dwie jedynki, jedna jest połatana, a druga ma jedną plombę) a teraz mówi, że licówki lub koronki, ale to zależny ode mnie. Ząbki też mam trochę żółtawe, ale wole takie niż połatane jedynki, które wyglądają koszmarnie. Zastanawiam się cały czas jaką podjąć decyzję, ale jest ciężko. Może wybiorę się do Twojego stomatologa i ciekawe co mi zaproponuje (co z zębami i jaka cena). Do wkładów z włókna szklanego trzeba mieć przeleczone kanałowo zęby, tak?
Bandit_Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:27   #586
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Bandit_
a do jakiego stomatologa chodzisz?
u mnie stomatolog powiedzial ze licowkami nie ma sensu latac bo one z czasem odprsyskuja a jak juz latany zab to jest wiadomo ryzyko zlamania sie wiec lepiej go utwardzic koronka -tak mowil mi moj sadysta
ja mam te dwie jedynki martwe -ale nie jestem pewna czy wlokno szklane nadaje sie tylko do martwych zebow
rozumiem cie ja tez sie boje co to bedzie ale wiem jak wygladaja latane zeby i zdecydowalam sie na koronki co ma byc to bedzie ale stomatolog zapewnia mnie ze napewno ladnie to bedzie wygladalo
a robie jedynki i dwojki zeby sie tak nie odroznalo -zeby extra wygladalo
a dwojki tez mialam plombowane
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 18:57   #587
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Nie do końca zrozumiałam Twój problem.

Te zatrucie, które proponuje Ci dentysta to pewnie leczenie kanałowe, a potem założenie plomby wynikiem czego bedziesz miała własnego- ale martwego zęba.

Do koronki tak czy siak musiałby Ci zatruć tego zęba, a potem zeszlifować w stożek i na to nakleić koronkę.

Może sa inne rozwiazania. Ja się nie bardzo znam i pewnie nikt na forum Ci nie odpowie czy trzeba zęba zatruć bo to może okreśłić tylko stomatolog widząc tego zęba. Myślę, że dobrze byłoby zrobić RTG i ewentualnie skonsultować to jeszcze z innym lekarzem.
Ząb żywy, a martwy to nieba a ziemia !!!!
stomatolog powiedział,że "jedyne wyjście to tylko zatrucie zęba,a jeśli ci zatruję tego ząbka to tak jak byś go nie miała bo ci się rozleci..."
Już mam w nim jedną plombę... kurczę... chyba wybiorę się do innego stomatologa...
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 07:25   #588
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
stomatolog powiedział,że "jedyne wyjście to tylko zatrucie zęba,a jeśli ci zatruję tego ząbka to tak jak byś go nie miała bo ci się rozleci..."
Już mam w nim jedną plombę... kurczę... chyba wybiorę się do innego stomatologa...
No już rozumiem
Tak jak pisałam wcześniej- widac ząbek jest tak uszkodzony,że potrzebne jest leczenie kanałowe (ale dobrze byłoby potwierdzić to też u innego stomatologa- zrób wcześniej RTG).
Leczenie kanałowe= zatrucie zęba, co za tym idzie ząb jest martwy.
Martwe zęby rzeczywiście są słabsze - mi złamał się taki przy samym korzeniu przez co teraz będę zakładała koronkę na wkładzie k-k. Zaznaczyc musze ,że mój ząb się złamał po ok. 12 może i nawet 15 latach od zatrucia.
Na necie czytałam, że niektórzy stomatolodzy polecają od razu na leczone kanałowo ząbki zakładac koronki by je wzmocnić i uniknąć przykrej niespodzianki w postaci ułamania się zęba.
Ja mimo wszystko wolałam mieć swoje zęby. Koronki w końcu też nie są wieczne...

Powodzenia i daj koniecznie potem znać jaka droga leczenia została wybrana
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 10:40   #589
Bandit_Queen
Przyczajenie
 
Avatar Bandit_Queen
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nokiaO
Ja chodzę do stomatologa na ul. Warszawskiej na przeciwko kościoła św. Wojciecha. Ja mam te jedynki martwe. Dwójki też mam plombowane, ale bardzo mało i nic nie widać, więc powiedziała, że na pewno nie zrobi mi koron bo to dobre zęby i nie ma potrzeby. Tylko, że kolor zębów nie jest biały jaki chciałabym mieć, ale to w tym momencie nie jest najważniejsze. W końcu chce mieć ładne zęby a nie koniecznie bialutkie.
Bandit_Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 12:45   #590
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
No już rozumiem
Tak jak pisałam wcześniej- widac ząbek jest tak uszkodzony,że potrzebne jest leczenie kanałowe (ale dobrze byłoby potwierdzić to też u innego stomatologa- zrób wcześniej RTG).
Leczenie kanałowe= zatrucie zęba, co za tym idzie ząb jest martwy.
Martwe zęby rzeczywiście są słabsze - mi złamał się taki przy samym korzeniu przez co teraz będę zakładała koronkę na wkładzie k-k. Zaznaczyc musze ,że mój ząb się złamał po ok. 12 może i nawet 15 latach od zatrucia.
Na necie czytałam, że niektórzy stomatolodzy polecają od razu na leczone kanałowo ząbki zakładac koronki by je wzmocnić i uniknąć przykrej niespodzianki w postaci ułamania się zęba.
Ja mimo wszystko wolałam mieć swoje zęby. Koronki w końcu też nie są wieczne...

Powodzenia i daj koniecznie potem znać jaka droga leczenia została wybrana

dziękuję za odpowiedzi
Napewno dam znać
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:09   #591
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Haj !
We wtorek byłam na wizycie została mi ściągnięta koronka, założona tymczasówka.
Koronka wróciła do techników na zakrycie tych kropek od spodu i ciut zmniejszenie tej przezierności na brzegu. Zwróciłam uwagę że chce mieć takie dziąsło jak wcześniej, niestety tu moja pani stomatolog na podstawie odcisku twierdzi że miałam to dziąsło wyżej, a ja znowu że nie miałam i że mam zdjęcia ! Ufff aż mi niezręcznie było. ale JA MAM ZDJĘCIA (hehe) W każdym razie została mi założona tymczasówka i była taka suuuper - nie była aż tak wkurzająco szorstka jak ta pierwsza, dziąsło od spodu ułożyło się rewelacyjnie i od przodu też miałam wrażenie że jest ciut niżej i jak jadłam to mnie nie uciskało i w ogóle wygodnie było ... było bo wczoraj znów byłam i :
Mam znowu koronkę !! Wróciła wróciła od techników bez kropek od spodu i jak na moje oko w ogóle bez przezierności na brzegu Na szczęście dwie rzeczy które sobie zaplanowałam na tą wizytę wyszły od mojej stomatolog , było to Zobaczenie koronki (wizytę wcześniej nie miałam takiej możliwości mimo że chciałam coś pokazać bo nie potrafiłam wytłumaczyć o które miejsce mi chodzi - " nie było potrzeby") na szczęście nie zobaczyłam czerni. A druga rzecz to moje "nie było tak wysoko , mam zdjęcia!" podziałało tym że moja Pani zapytała mnie wczoraj o nie i czy mam jej przy sobie - MIAŁAM !! I dlatego znowu jest na tymczas - teraz pracujemy nad dziąsłem , czyli masaże i smarowanie tą pastą (z krwi cieląt ) przez min. trzy tyg.
Już pięć wizyt i końca nie widać... Ale cieszę się że powiedziałam jakie mam oczekiwania a teraz grzecznie będe robić to co mi Pani każe.
Ostatnio sobie tak myślałam że jakbym była stomatologiem i miałabym pacjentkę która by mnie irytowała to pokazałabym jej jak wygląda bez zęba , w sensie z tym opiłowanym i wczoraj o mało nie parsknęłam śmiechem jak po zdjęciu tymczasówki dostałam do ręki lusterko i Pani zaczęła mi coś tłumaczyć ... ale co tam ...
Fotkę aktualnej koronki wrzucę na dniach i tradycyjnie poprosze o brutalną opinie.
Archinta, kiedy ty zaczynasz ?!

Edytowane przez elisana
Czas edycji: 2010-01-29 o 09:12 Powód: wkradł sie bład
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 12:02   #592
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

A to cieszę się, że "reklamacja" jest w toku i Pani stomatolog nie olała Cię! Z drugiej strony człowiek i tak męczy się psychicznie (i finansowo ) a tu tyle problemów po drodze
Ja 03.02 idę na założenie do jednej jedynki wkładu k-k, spiłowanie drugiej i wycisk. Zaczynam się stresować!!!
Na właściwe koronki będę czekała 2 tyg
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:19   #593
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Archinta , trzymam kciuki żeby jutro wszystko było ok. , zdaj koniecznie relacje.
Pozdrawiam przyszła księżniczko
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:12   #594
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

elisana- dzięki za kciuki- przydały się!
Na fotelu stomatologicznym siedziałam 2,5h. Najdłużej trwały wyciski :/ Coś tam poczatkowo nie wyszło i miałam powtarzaną górę, a że ja to źle znoszę to nie lada był dla mnie wyczyn aby się nie uzewnętrznić
A czy tez miałaś wkładana nitkę pod dziąsła by je trochę podważyć?? Straszny ból!! Ale podobno tak trzeba bo koronka musi tam troszkę wchodzić.
No w każdym bądź razie teraz mam tymczasówki i nie mogę się do nich przyzwyczaić Lewa jest nawet ok, ale prawa jakby za długa i mi trochę haczy, a do tego mam jakąś nieszczelność przy dziąśle od wewnętrznej strony Aby tylko przeżyć jakoś te 2 tyg...

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

A jak tam Twoje ząbki??
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 19:59   #595
elisana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 24
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

jestem , myślałam o Tobie
Też miałam coś upychane pod dziąsło aczkolwiek moja Pani nie powiedziała mi co i dlaczego ale to na pewno ta nitka była.
Widzę że i tak lepiej przechodzisz ten pierwszy dzień niż ja
Jaką nieszczelność przy dziąśle masz ?! jak to się objawia ? wyczułaś językiem czy coś cie boli ?
A moja koronka ... musi być jeszcze ciut pod szlifowana od strony języka bo ciut mi przeszkadza z brzegu po prawej jest jakby za gruba. Ta przezierność która była chyba bardziej mi odpowiadała bo teraz jakby w ogóle jej nie ma. a po za tym to mam wrażenie że jest jaśniejszy niż wcześniej była - jakby całą jej odcień zmienili. dziąsło mi sie nie obniża. Ogółem uważam że za 900zł to powinna być cudowna i idealnie taka jak ta druga. Wiem że jest o niebo lepiej niż było wcześniej ale o niebo lepiej niż było wcześniej to byłoby też jakbym poszła do pierwszego lepszego stomatologa i zapłaciła 300zł za koronę na metalu. A że nie płace 300zł to oczekuje jakości ! Bu !! I tego będę się trzymać
Fajnie że robisz dwie na raz, będzie łatwiej technikom a i Ty pewnie od razu będziesz zadowolona. Hehe i przygodę zakończysz wcześniej niż ja.....
elisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 07:01   #596
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Jeszcze tylko 12 dni i będę miałą koronki Bałam sie dziś spać- bo czasem zaciskam zęby, a ta prawa tymczasówka taka ciut za długa i nie moge porządnie zagryźć zębów, stresuję się ,że jak będę jadła to sobie jeszcze ten wkład szklany złamię
A te moje tymczasówki to jakies takie inne niż Ty, elisana, miałaś. Sa mega gładkie i lśniące. Kolor pani dentystka dobrała mi taki jak mam mieć docelowe koronki aczkolwiek nie jest idealnie bo jak zakładała to dziąsło mi podkrwawiało i trochę czerwieni z krwi napłynęło i zabarwiło brzeg. Ale tragedi nie ma da sie z tym chodzić. Jestem ciekawa efektu końcowego. Moje ząbki to poezja- kiedyś miałam strasznie krzywe, nosiłam aparat i teraz mam kły koło jedynek. Ogólnie ząbki nie są idealnie proste. W sumie się ciesze ,że obie jedynki naraz będę miała zrobione. Może technicy ładniej je spasują niz moje własne
Najgorzej jest z jedzeniem... boje się Do pracy wzięłam same jogurty...
Jeżeli chodzi o te nieszczelność- to po wewnętrznej stronie mam jakby za mało tego materiału z którego jest zrobiony ząbek tymczasówy i nie dochodzi mi idealnie do dziąsła. Wyczułam językiem. Dziwne to. Mam wrażenie ,że mogę stamtąd coś wyssać... np jedzenie z wczorajszej kolacji Żarcik No ale właśnie takie głupie wrazenie i czuję jakby ten materiał w smaku. Może wyolbrzymiam

A Ty też daj koniecznie znać jak już będziesz po poprawkach (za które ciągle 3mam kciuki) i wrzuć nowe foto.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:45 ----------

Znalazłam kiedyś fajny link na którym widać zasady robienia koron/ mostów etc. Wrzucam bo może osobom, które nie mają o tym pojecia, rozjaśni się co i jak
http://www.fabdent.pl/uslugi,protetyka,korony.html
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 08:11   #597
whiteChoc0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 239
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam.! Również chciałam załozyx sobie koronkę, ale tuż przed tym wolałabym wybielić ząbki. Czy istnieje potem ryzyko że moje ząbki lekko przyciemnieją? bo koronka przeciez jest tworzywem i nie zmieni koloru. Czy po wybielaniu trzeba jakos specjalnie o te ząbki dbac? pozdrawiam
whiteChoc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 09:57   #598
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

WHITE_
Ja do koronek bede miala wybielene kły zeby korony nie byly takie ciemne -sam stomatolog mi to zaproponowal

dziewczyny jak wyglada ten wycis jak go sie pobiera?
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:20   #599
whiteChoc0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 239
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nokia0 Pokaż wiadomość
WHITE_
Ja do koronek bede miala wybielene kły zeby korony nie byly takie ciemne -sam stomatolog mi to zaproponowal

dziewczyny jak wyglada ten wycis jak go sie pobiera?
ile za wybielanie płacisz?
whiteChoc0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:20   #600
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nakiaO - no w końcu jesteś!!! Jeszcze nie działasz z koronkami???
Ja też miałam wybielane kły- bo mam je koło jedynek, a wiadomo - kły są zdecydowanie ciemniejsze, więc nie chciałam zółtego uśmiechu. Ogólnie mam dosyć jasne zęby i nie było potrzeby wybielania wszystkich.

whiteChoc0- wejdź sobie na temat o wybielaniu. znajdziesz tam wszytskie porady. Ja z tego co wyczytała to rzeczywiście ząbki po jakimś czasu wracają do ciemniejszej barwy- ja nawyżej te 2 kły będę jeszcze "dobielać".
Wybielanie wiąże się ze stosowaniem białej diety (żadnej herbaty, kawy, marchewki etc) przez okres wybielania i 2 tyg. po zakończonej kuracji z tego względu , że zęby są odwodnione i chłoną barwniki z pokarmu. Potem kolejny czas to stabilizacjja koloru- ząbki mogą jeszcze ciut zjaśnieć lub zciemnieć.

nakiaO - wycisk robi się specjalnymi łopatkami wypełnionymi masą- załączyłam fotę jak wyglada ta łopatka. Dentysta wkłada Ci to do paszczy i dociska do zębów. Po czym trzyma aż masa zgęstnieje i wyciąga. Taki wycisk wędruje do protetyka który zalewa go gipsem ( lub czymś innym) i w ten sposób ma wzór Twoich zębów
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.