Zakochałam się w nich!!! CUUUDO! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-11, 16:12   #1
gosiaczek191
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek191
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376

Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!


Witam wszystkie wizażanki! Oto moje wymarzone obrączki!Normalnie się w nich zakochałam!!!

Ma ktoś może takie? Jak się je nosi? Czy nic się z nimi nie dzieje?
Podobają się Wam???

Jeśli ktoś posiada zdjęcie na których są one na palcu to byłabym mega wdzięczna!!
__________________
RAZEM OD -14.02.2005
ZARĘCZENI OD - 22.03.2009
NASZ ŚLUB - 11.06.2011

CZEKAMY NA...SPEŁNIENIE NASZEGO MAŁEGO MARZENIA...
------------------------------------------------
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Edytowane przez gosiaczek191
Czas edycji: 2010-11-11 o 15:24
gosiaczek191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 20:10   #2
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Widziałam takie, nie wiem czy wiesz ale te matowe fragmenty wybłyszczą się, noszą się jak każde inne i ani trochę mi się nie podobaja
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 10:12   #3
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

mnie tez sie nie podobaja. Wyglądaja tandetnie.
No ale to rzecz gustu. Jeśli dla was to jest TO, to kupujcie i nie przejmujcie sie opiniami z internetu
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 11:49   #4
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

ładne, chociaż nie w moim stylu, ale najważniejsze że Ci się podobają. Czy te drugie są matowione? Jeśli tak, to odradzam. Mat na obrączkach lubi się wycierać i trzeba obrączki dać do ponownego matowienia. A jeśli obrączka ma być już na całe życie, to powtarzanie tego zabiegu jest niszczące dla obrączki i nie można go powtarzać w nieskończoność.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:44   #5
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

mi sie te pierwsze bardzo podobają

zapraszam na wątek PM 2011
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=402568&page=104
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 14:23   #6
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
ładne, chociaż nie w moim stylu, ale najważniejsze że Ci się podobają. Czy te drugie są matowione? Jeśli tak, to odradzam. Mat na obrączkach lubi się wycierać i trzeba obrączki dać do ponownego matowienia. A jeśli obrączka ma być już na całe życie, to powtarzanie tego zabiegu jest niszczące dla obrączki i nie można go powtarzać w nieskończoność.
Potwierdzam, że mat się ściera i to dość szybko. Ale jeśli chodzi o odnawianie go - wbrew pozorom mat się nakłada a nie spiłowuje (to dodatkowa warstwa a nie przetarcie zrobione czymś szorstkim), więc nie wiem czemu miałoby to szkodzić obrączce?
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 22:13   #7
Natra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 277
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Zgadzam sie z opiniami dziewczyn - koleżanka zafundowała sobie taką obrączkę i niestety była ładna przez jakies 3 miesiące, a później się starła i wygląda brzydko. Jestem zwolenniczką tradycyjnych gładkich obrączek, ponieważ wg mnie muszą być przede wszystkim wytrzymałe i wygodne w noszeniu.
Natra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 15:58   #8
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez Natra Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z opiniami dziewczyn - koleżanka zafundowała sobie taką obrączkę i niestety była ładna przez jakies 3 miesiące, a później się starła i wygląda brzydko. Jestem zwolenniczką tradycyjnych gładkich obrączek, ponieważ wg mnie muszą być przede wszystkim wytrzymałe i wygodne w noszeniu.
dokładnie

także wszystko pięknie wygląda ale mat zacznie błyszczeć po jakimś czasie, wzroki też lubią się ścierać, a białe złoto robi się żółte
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:55   #9
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dokładnie

także wszystko pięknie wygląda ale mat zacznie błyszczeć po jakimś czasie, wzroki też lubią się ścierać, a białe złoto robi się żółte
Nie zgodzę się z tym. Ja mam pierścionek zaręczynowy z białego złota i pomimo noszenia codziennie od 3 lat złoto nie zrobiło się żółte. Może zależy to od próby?
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 10:09   #10
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Mi sie te obraczki nie podobaja, ma je moja kolezanka. Nie wygladaja za ladnie. No ale to moja opinia. Jeszcze u kobiety ok, ale facet z taka obraczka......?

Ty pytalas o ich trwalosc- wiec sa trwale, ona ma juz dwa lata i nic sie z nimi nie dzieje.Ona ma takie jak te 1 na zdjeciu.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-02-14 o 10:11
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 10:31   #11
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się z tym. Ja mam pierścionek zaręczynowy z białego złota i pomimo noszenia codziennie od 3 lat złoto nie zrobiło się żółte. Może zależy to od próby?
napisałam bo tak wyczytałam w książce
że to jest rodem pokryte bo nie ma czegoś takiego w naturze jak białe złoto i to schodzi
i np mojej koleżance zaręczynowy po 5 latach zrobił się żółty ale bardziej od spodu gdzie dotykał palca...

dokładnie nie wiem jak to jest, może ktoś się zna na tym?
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-14, 13:15   #12
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

białe złoto nie zmienia się w żółte. Chyba, że była baaardzo cienka warstwa białego na żółtym i to białe się wytarło... samo z siebie się nie zmienia. Też mam pierścionek z białego złota już kilka dobrych lat i jego kolor nie zmienił się ani odrobinę.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 15:23   #13
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
białe złoto nie zmienia się w żółte. Chyba, że była baaardzo cienka warstwa białego na żółtym i to białe się wytarło... samo z siebie się nie zmienia. Też mam pierścionek z białego złota już kilka dobrych lat i jego kolor nie zmienił się ani odrobinę.
tzn napisali tak że białe złoto to nazwa handlowa a ten metal odznacza się w rzeczywistości szarą barwą z lekko żółtym zabarwieniem
i dla uzyskania białego koloru ten metal pokrywa się warstwą rodu który z upływem czasu zacznie się ścierać

nie chodziło mi o to że żółte pokrywają białym, niejasno się wyraziłam

o tak to dokładnie było
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:52   #14
CZARNA1979
Raczkowanie
 
Avatar CZARNA1979
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mzowieckie
Wiadomości: 312
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Widziałam takie, nie wiem czy wiesz ale te matowe fragmenty wybłyszczą się, noszą się jak każde inne i ani trochę mi się nie podobaja
popieraM , NIE SĄ ONE PRAKTYCZNE WYTRĄ SIĘ
I NIEZBYT ŁADNE
CZARNA1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:59   #15
anesh_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 3 576
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Ooooo, my mamy obrączki podobne Wklejam niżej zdjęcie i szczegóły.

Niestety trochę się rysują... ale nie ściągamy ich w ogóle także pewnie z każdą tak będzie.

KRUK
Kruszec: ŻÓŁTE ZŁOTO
Nazwa: SENTIMENTO
Szerokość: 5MM
anesh_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 20:06   #16
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Kiedyś mi się podobał taki styl obrączek ale ostatecznie przystaliśmy na standardowych. Nie wiem czy czasem tutaj na wizażu nie przeczytałam, że któraś Wizażanka wspominała o gromadzącym się w szczelinkach brudzie. Chyba coś mi się takiego o uszy obiło .

Ale tak naprawdę jeśli chodzi o styl to kwestia gustu. Więc nie obrażaj się jak któraś powie, że jej się akurat taki typ obrączek nie podoba.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 16:18   #17
marronelle
Wtajemniczenie
 
Avatar marronelle
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 854
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Te drugie bardziej mi się podobają, choć nie na tyle bym je wybrała
__________________


"Nie płacz w liście

nie pisz że los ciebie kopnął

nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia

kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno."



Przeszczęśliwa!
marronelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:30   #18
aneta_tpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 82
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Kto takie głupoty napisał!!! Biale złoto nigdy nie robi się żółte jezeli jest to faktycznie białe złoto ! Niestety w wiekszosci obraczkach jest to tylko nałozona warstwa bialego zlota na zolte zloto i dlatego zaczyna przeswitywac. Zwracajcie uwage czy jest to tylko warstwa czy faktycznie biale zloto
aneta_tpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 03:08   #19
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez aneta_tpi Pokaż wiadomość
Kto takie głupoty napisał!!! Biale złoto nigdy nie robi się żółte jezeli jest to faktycznie białe złoto ! Niestety w wiekszosci obraczkach jest to tylko nałozona warstwa bialego zlota na zolte zloto i dlatego zaczyna przeswitywac. Zwracajcie uwage czy jest to tylko warstwa czy faktycznie biale zloto
Na żółte złoto nie nakłada się warstwy białego złota
Dziewczyny żółte złoto( obrączki), to żółte złoto i albo jest gładkie, albo matowione, albo satynowane, albo może mieć tzw.diamentowanie czyli wzorki.
Białe złoto, to nazwa handlowa, bo w przyrodzie naturalnie nie występuje białe złoto. Białe złoto to nic innego jak zwykłe złoto żółte zmieszane z większą ilością srebra plus dodatkowo palladem lub niklem. I takie obrączki mają naturalną barwę słomkową ( ni to typowe żółte złoto, ani typowo białe rodowane czyli w odcieniu srebrzystym).Obrączki czy to z niklem czy z palladem różni cena.Niklowe sa tańsze, a palladowe droższe.Niklowe uczulają alergików.
Wracając do tematu słomkowa barwa wyrobów z białego złota, nie każdemu się podoba, dlatego też aby wizualnie zbliżyć wyroby z białego złota do platyny ( w tym właśnie celu wymyślono białe złoto, by imitowało platynę, bo wyroby ze srebra i platyny sa bardzo modne ostatnimi laty.Z tym, że platyna jest bardzo droga i na wyroby z niej nie stać każdego).
Aby białe złoto o słomkowej barwie było bardziej zbliżone kolorem do platyny pokrywa się je cieniutką warstwą rodu.Rod nadaje srebrzystą warstwę, nie uczula ( często jest nakładany na niklowe tańsze obrączki, a ceną te wyroby niklowe z warstwa drogiego rodu są zbliżone do obraczek z palladem).Wszystko fajnie pięknie, ale niestety rod ma tendencję do ścierania się, bo nakłada się go cienką warstwą, a skoro wszystko, również i bizuteria zwłaszcza użytkowana z reguły na maksa obrączka.Jak wiemy obrączki się rysują, na gładkich powstają rysy, tak i rod się rysuję, a rysując się ściera i tworzy plamy, prześwity tego co jest pod spodem czyli naturalnego koloru białego złota czyli słomkowego, szarawego, ale nie żółtego!!!!!!!!!Żaden jubiler nie nakłada na żółte złoto rodu, aby z żółtej obrączki zrobić białą srebrzystą!!!!No jaki to ma sens.Od razu się robi białe złoto i nakłada wtedy warstwe rodu, żeby je dodatkowo wybielić.

---------- Dopisano o 03:33 ---------- Poprzedni post napisano o 03:27 ----------

Tym sposobem już pewnie się domyślacie dlaczego złoto białe jest droższe od zwykłego żółtego.Nie dość, że jest modne, a skoro modne, to lepiej sie sprzedaje i trzeba zarobić.Poza tym wykonanie jakiegokolwiek wyrobu z żółtego złota i wyrobu z białego porównując je białe rodowane jest bardziej pracochłonne.Co do trwałości.Wszystko się niszczy.Białe złoto nie jest wcale trwalsze od żółtego, ma te same właściwości co żółte.Wyciera się, to co jest gładkie i powstają rysy.Wygładza się matowienie.NIE MA RZECZY IDEALNYCH!!!.Wzorki się wycierają i wchodzi w nie brud i kurz.TEGO SIĘ NIE UNIKNIE.Zależy jak o biżuterię dbamy, ale zużycie nastąpi prędzej czy póżniej w każdym wzorze.Nie wspomnę już o problemach ze zmianą rozmiaru w obrączkach z kilku kolorów złota, diamencikiem i z wzorkami.Najpraktyczniejs ze są klasyczne.Najmniej problemowe.

---------- Dopisano o 03:38 ---------- Poprzedni post napisano o 03:33 ----------

Do poczytania: http://www.taxor.pl/obraczki_porady.php

---------- Dopisano o 03:40 ---------- Poprzedni post napisano o 03:38 ----------

Nie chce mi się szukać, dla porówniania akurat tutaj żółte złoto z różowym (moim zdaniem najlepsze, dorabiane miedzią, przez co są trwalsze ) http://www.taxor.pl/classic-saint-maurice.php?idk=5

---------- Dopisano o 03:46 ---------- Poprzedni post napisano o 03:40 ----------

http://www.zloto-orla.pl/rodowanie-bizuteri/

---------- Dopisano o 03:52 ---------- Poprzedni post napisano o 03:46 ----------

Pierwsze 3 obok siebie to białe, żółte i różowe złoto dla porównania :http://www.taxor.pl/obraczki-blumer.php?idk=2

---------- Dopisano o 03:52 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Szukam białego rodowanego i nierodowanego, jak znajdę to wrzucę

---------- Dopisano o 03:55 ---------- Poprzedni post napisano o 03:52 ----------

Wrzucam zdjęcia dla porównania kolorów :
Obrączka ze złota :żółte i białe RODOWANE: http://allegro.pl/goldrun-zlote-obra...089394148.html

---------- Dopisano o 04:04 ---------- Poprzedni post napisano o 03:55 ----------

Obrączki z białego złota RODOWANEGO : http://allegro.pl/nowe-obraczki-bial...085097930.html

---------- Dopisano o 04:05 ---------- Poprzedni post napisano o 04:04 ----------

I białe złoto nierodowane (naturalnego odcienia ) z cieniutkim paseczkiem z żółtego złota : http://allegro.pl/nowe-obraczki-bial...085097926.html

---------- Dopisano o 04:08 ---------- Poprzedni post napisano o 04:05 ----------

Wniosek co do koloru.Mamy białe złoto rodowane ( srebrzyste) i złoto żółte. A odcień złota nierodowanego, to kolor pomiędzy tymi dwoma.
Rod nakłada się na ten kolor pośredni czyli białe naturalne złoto, a NIGDY na żółte.Mam nadzieję, że rozwiałam nieco wątpliwości...Ide spaciu dobranoc
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 18:16   #20
flashka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 45
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

swego czasu jak pracowałam w W.Kruku widziałam jak wyglądają białe obrączki a nawet platynowe po użytkowaniu rok-dwa lata. Jednym słowem...masakra. Klienci przynosili je od "odświeżenia". Z własnego doświadczenia wiem, że najlepsze są czyste żółte. Im mniej udziwnień tym będą piękne i trwałe na lata

Ainhoa dodałabym jeszcze, że "odświeżanie" białego złota na własną rękę u złotnika będzie droższe niż żółtego z tego względu że nałożenie nawet cieniutkiej warstwy rodu to duży koszt. Dużo pierścionków srebrnych rodowanych nawet nie dawaliśmy do zmniejszania bądź zwiększania dla klientów, bo nie opłacało się ich łatać rodem.

Jeszcze są inne odmiany złota z domieszkami w stopie innych metali np. zielone. Pamiętam że z takim złotem miał obrączki Apart.
flashka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:37   #21
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Cytat:
Napisane przez flashka86 Pokaż wiadomość
swego czasu jak pracowałam w W.Kruku widziałam jak wyglądają białe obrączki a nawet platynowe po użytkowaniu rok-dwa lata. Jednym słowem...masakra. Klienci przynosili je od "odświeżenia". Z własnego doświadczenia wiem, że najlepsze są czyste żółte. Im mniej udziwnień tym będą piękne i trwałe na lata

Ainhoa dodałabym jeszcze, że "odświeżanie" białego złota na własną rękę u złotnika będzie droższe niż żółtego z tego względu że nałożenie nawet cieniutkiej warstwy rodu to duży koszt. Dużo pierścionków srebrnych rodowanych nawet nie dawaliśmy do zmniejszania bądź zwiększania dla klientów, bo nie opłacało się ich łatać rodem.

Jeszcze są inne odmiany złota z domieszkami w stopie innych metali np. zielone. Pamiętam że z takim złotem miał obrączki Apart.
To prawda.Im mniej udziwnień, tym lepiej.Sama mam takie i jestem zadowolona.Wzorki wyjdą z mody, a moje zawsze będą na czasie.
W jednym z linków było napisane właśnie o tym, że ozdób rodowanych nie opłaca się odświeżać przez nałożenie kolejnej warstwy rodu.Drogo to wychodzi, niestety.
Widziałam złoto zielone jeszcze i czarne.Fajne, ale nie wiem czy bym się zdecydowała...
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 22:49   #22
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Zakochałam się w nich!!! CUUUDO!

Jeszcze nieco do poczytania : http://www.eminence.pl/allegro/technology.php#progold
Wnioski i decyzje podejmijcie same
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.