Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 18:37   #211
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez magdaef Pokaż wiadomość
A mnie osobiście strasznie razi, że dwa tygodnie po ślubie teściowie ani słowa nie powiedzieli odnośnie tego, jak mam się do nich zwracać. TŻ już na weselu usłyszał, że do moich rodziców może mówić Mamo i Tato, jeśli ma ochotę.
Moi teściowie też nie powiedzieli, jak mam się do nich zwracać. Nie widuję się z nimi zbyt często, więc to dla mnie nie problem. Mówię tak, żeby ominąć słowa "pani" czy "mamo"
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 10:02   #212
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Może jestem jakaś dziwna/nietradycyjna,ale po co mówić do praktycznie obcej osoby mamo/tato.Naprawdę nie rozumiem tego zwyczaju,mamę ma się jedną,tatę też (nie mówię tu o znikomych przypadkach,kiedy dziecko wychowuje niebiologiczny ojciec/matka).To skoro rodzice TŻ są Twoimi rodzicami,to wychodziłoby na to,że On jest Twoim bratem.Jak dla mnie tak mocne słowa jak mamo,tato należą się tylko i przede wszystkim 2 osobom.Mówienie tak do innych,to dla mnie jakby brak szacunku,do tego jak mnie moi rodzice wychowali i jaki mieli w to wkład.Ale to tylko moje zdanie...

Tylko nie naskakujcie na mnie,po prostu nie rozumiem istnienia takiej ,,tradycji".
Zgadzam się. Dla mnie również to głupota.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 20:58   #213
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja tez uwazam, ze te słowa sa zarezerwowane tylko dla rodzicow

No ale jak nie "mamo" "tato" to jak mowic?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 22:49   #214
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Ja tez uwazam, ze te słowa sa zarezerwowane tylko dla rodzicow

No ale jak nie "mamo" "tato" to jak mowic?
No tak.. hmm... "Można rzucić na to okiem?" , "Można prosić o łyżeczkę?" Nic innego do głowy mi nie przychodzi. Rodzice TŻ to starsi ludzie i spaliłabym ise ze wstydu mówiąc do nich per TY

Moi rodzice zaś są bardzo młodzi, ale też uważam, że mówienie do nich po imieniu to brak szacunku.

Mamę mam tylko jedną. Ojca też. To odpada.

Edytowane przez chryja_bez_ryja
Czas edycji: 2011-09-28 o 22:50
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 13:32   #215
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja wolalabym po imieniu, ale oni pewnie nie. Zostalo wiec Pan/Pani.....:P
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 09:56   #216
AgusiekT
Raczkowanie
 
Avatar AgusiekT
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 172
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Hmm, powiem Wam, że u mnie to inaczej wygląda.
Mam bardzo dobry kontakt z rodzicami i zawsze zwracałam się do nich zdrobniale: mamusia i tatuś (zaraz ktoś powie, że to dziecinne, ale przyzwyczaiłam się jako dziecko i tak mi już zostało).

Dlatego to teściów mówię mamo i tato. Jak dla mnie forma zwracania się do moich rodziców ma jakiś większy ładunek emocjonalny, nie wiem jak to nazwać, jest czulsza. Natomiast zwrot "mamo" czy "tato" do teściów nie kojarzy mi się z taką bliskością i miłością jaką mam zarezerwowaną dla własnych rodziców, więc pewnie dlatego łatwiej przechodzi mi przez gardło.
__________________
Zaręczeni: 17.08.2010
Koniec staropanieństwa: 17.09.2011
Maria: 03.11.2012
AgusiekT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 11:37   #217
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Natomiast zwrot "mamo" czy "tato" do teściów nie kojarzy mi się z taką bliskością i miłością jaką mam zarezerwowaną dla własnych rodziców, więc pewnie dlatego łatwiej przechodzi mi przez gardło.
Dokładnie. Gdyby moi teściowie ogarnęli, że muszą podjąć jakieś kroki i wybrać jak mam się do nich zwracać, podchodziłabym do tego tak samo. Z resztą, jakoś tak samoistnie nasuwa mi się in a forma, niż do moich rodziców. Na przykład do mojej mamy: "Mamuś, usiądź sobie", a do mamy TŻta: "Niech mama sobie usiądzie", albo coś w tym stylu. Dalej ta forma grzecznościowa, oficjalna, mimo, że pada "mamo" No, ale pozostaje mi tylko czekać, aż pojawi się dzidziuś i wtedy bez skrępowania będę się zwracała w 3 osobie: "Chodź X, BABCIA Ci da soczku" Jeszcze się odechce 45letniej teściowej
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 14:39   #218
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Oj, to powiem Wam, że w moim przypadku i tak poszło w miarę nieźle.
Teściowa jeszcze grubo przed ślubem poprosiła, żeby zwracać się do niej per "ty", bo "ileż to znowu dzieci można mieć" . Chociaż było mi na początku trochę niezręcznie, to powolutku się z tym oswajam.
Mój TŻ jakoś tak bardziej naturalnie zaczął zwracać się do moich rodziców po imieniu, co nawet ich bardzo ucieszyło.
Najtrudniej było z moim teściem, bo on się jednoznacznie nie określił, więc powolutku zaczynam po imieniu.
Ogólnie cieszę się, że jakoś to wyszło, bo również jestem zwolenniczką, że "matkę ma się tylko jedną", a mówienie tak bezosobowo: "możecie podać, możecie przynieść, co myślicie" brzmi dla mnie, jakby to ująć..... "trędowato". Takie zwracanie się do siebie tworzy pewien dystans, a nam bardzo zależy na jak najlepszych kontaktach z rodzicami.
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 13:58   #219
malina885
Zadomowienie
 
Avatar malina885
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 128
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

jestem ponad miesiąc po ślubie i nie wiem jak mam zwracać się do teściów. Nie wyobrażam sobie mówić mamo, tato, ale per Ty tez jakoś mi się nie widzi Narazie zwracam się bezosobowo, jak będzie poźniej zobaczymy. Teściowa powiedziała, że mogę zwracać się do niej po imieniu jak nie bedę chciała mówić mamo ale jak narazie mam opory mówić " na Ty"
malina885 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 18:46   #220
piekna_marianna
Raczkowanie
 
Avatar piekna_marianna
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 86
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Wychodzę za mąż dopiero w przyszłym roku, ale już mam problem ze zwracaniem się do teściów planowałam sobie, że do ślubu będę mówić Pani/Pan, a po ślubie się zobaczy, wolałabym mamo/tato, teściowie są kochani, do Rodziców mówię mamuś/tatuś, więc dla mnie byłoby to ok. Ale nie ma tak łatwo: jakiś miesiąc temu, gdy coś tam mówiłam do (przyszłego)teścia, powiedziałam "Pan", a on na to "jaki pan, X jestem, mów nam po imieniu" i mama tż, która przy tym była mówi "no jasne, Y jestem". Masz ci los, tego się nie spodziewałam wypalili z tym tak nieoczekiwanie...No i teraz mam problem, bo jakoś mi mówienia na ty do niech nie wychodzi. jakoś tak nie umiem do kogoś w wieku moich rodziców powiedzieć po imieniu. No ale nie mam innej opcji chyba, niż się przekonać Dziewczyny, które mówicie do rodziców tż na ty - nie było to dla Was krępujące? Zaznaczam, że mam z nimi świetny kontakt, to wynika z mojego charakteru, jestem mało otwarta chyba..może po prostu tak mnie wychowano, że mówienie na ty do starszych to brak szacunku..nie wiem.
piekna_marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 21:48   #221
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez malina885 Pokaż wiadomość
jestem ponad miesiąc po ślubie i nie wiem jak mam zwracać się do teściów. Nie wyobrażam sobie mówić mamo, tato, ale per Ty tez jakoś mi się nie widzi Narazie zwracam się bezosobowo, jak będzie poźniej zobaczymy. Teściowa powiedziała, że mogę zwracać się do niej po imieniu jak nie bedę chciała mówić mamo ale jak narazie mam opory mówić " na Ty"
Ja bym nie miała z tym najmniejszego problemu, ale niestety moi teściowie od dnia ślubu, czyli już blisko 4 miesiące milczą w tym temacie.
Dlatego ja mam ich w nosie i zwracam się bezosobowo, a kiedy sytuacja zmusi mnie do zwrócenia się wprost, bez oporów powiem: pan/pani.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-21, 11:52   #222
izkaj6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Moja koleżanka nie dość, ze wyznaje zasadę "matkę ma się jedną", to jeszcze zanim wzięła ślub, to miała konflikt z przyszłymi teściami. Skończyło się na tym, że mówi do nich m"babciu" "dziadku".
Dla mnie to jest niewyobrażalne. Nijak się to ma do "instytucji teściów".

Żona brata mojego TŻ mówi do swojej (mojej przyszłej) teściowej "niech mama...". Ja nie jestem do tego przyzwyczajona, ja mówiłam zawsze do mamy "mamo, podejdź, podaj, usiadź" itp. Tylko teraz się boję, że skoro szwagierka TŻ mówi inaczej i tym samym przetarła szlaki, to moja forma zwracania się do teściów będzie odebrana jako brak szacunku... Chociaż teściowie są fantastycznymi ludźmi!
izkaj6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 12:52   #223
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez izkaj6 Pokaż wiadomość
Żona brata mojego TŻ mówi do swojej (mojej przyszłej) teściowej "niech mama...". Ja nie jestem do tego przyzwyczajona, ja mówiłam zawsze do mamy "mamo, podejdź, podaj, usiadź" itp. Tylko teraz się boję, że skoro szwagierka TŻ mówi inaczej i tym samym przetarła szlaki, to moja forma zwracania się do teściów będzie odebrana jako brak szacunku... Chociaż teściowie są fantastycznymi ludźmi!

Nie przejmuj się kimś. Mów tak jak Ci będzie wygodnie.
Forma "niech mama..." jest formą taką oficjalną tak jakby "niech pani..".
Natomiast mamo usiądź, podaj itd to forma bardziej że tak powiem intymniejsza i bliższa (w sensie że bliskości dwojga ludzi).
Ja np sobie nie wyobrażam żeby kiedyś moja synowa/ zięć mówili do mnie "niech mama poda" czy coś w tym tonie.
Wole po prostu formę na "Ty" czyli "mamo podaj"
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 20:14   #224
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez AgusiekT Pokaż wiadomość
Dlatego to teściów mówię mamo i tato. Jak dla mnie forma zwracania się do moich rodziców ma jakiś większy ładunek emocjonalny, nie wiem jak to nazwać, jest czulsza. Natomiast zwrot "mamo" czy "tato" do teściów nie kojarzy mi się z taką bliskością i miłością jaką mam zarezerwowaną dla własnych rodziców, więc pewnie dlatego łatwiej przechodzi mi przez gardło.
Zgadzam się. To jest oczywiste, że ten ładunek emocjonalny jest zupełnie inny, kiedy zwraca się do rodziców. Ja też mam tylko jedną matkę i na dodatek jestem z nią bardzo zżyta, i fakt, iż do teściów zwracam się "mamo/tato" wcale tego nie zmienia. Tak samo moja mama do swojej teściowej zwraca się "mamo" i nikt w tym nic dziwnego nie widzi.
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 13:09   #225
adusia1554
Rozeznanie
 
Avatar adusia1554
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 584
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja teściów niestety lub stety nie mam. Ale mój mąż mówi do moich rodziców mamo, tato. Ale my jesteśmy bardzo związani z rodzicami więc chyba jest dobrze. Czasami jak żartują to mówią do siebie Teściowo, Zięciu.....
__________________
Żonka od 20.08.2011
Sara


adusia1554 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 09:51   #226
_Ciastko_
Rozeznanie
 
Avatar _Ciastko_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 981
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja jestem juz ponad 4 lata po slubie. Z mężem mamy 2jke dzieci - jedno ma 7lat a drugie 7 miesiecy. I ja do tej pory do tesciowej mowie bezosobowo. Dla mnie powiedzenie do niej MAMO to jakis koszmar. Pamietam jak po 2 latac po slubie w czasie jakies sprzeczki powiedzialam ze do tej pory nie zaproponowala mi jak mam sie do niej zwracac, a ona na to ze chyba to oczywiste ze "mamo" to jej odpowiedzialam ze jedna mame juz mam. Powiedzialam jej ze maz do moich rodzicow mowi po imieniu (sami mu to zaproponowali jeszcze przed slubem) a ona ze dla niej to dziwne ale jak chce tak do niej mowic to moge, ale powiedziala to w taki sposob ze bedzie dla mnie zawsze juz bezosobowa. Dododam ze moi rodzice i matka meza sa w tym samym wieku (ok. 50 l.). Na cale szczescie tesciowa mieszka od nas o kilkaset km wiec nie spotykamy sie czesto a przez tel nigdy z nia nie rozmawialam, zawsze tylko maz.
__________________
28.03.2011r - Laura
27.10.2004r - Kacper

Szczęśliwa mężatka 29.09.2007r

Wizażystka, kosmetyczka i stylistka rzęs Xtreme Lashes -
_Ciastko_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:32   #227
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja się staram zwracać bezosobowo... Póki co słowa "mamo", "tato" przez gardło mi nie przejdą, dla mnie to wymuszone i sztuczne... Może kiedyś to się zmieni
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 14:38   #228
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Ja tez uwazam, ze te słowa sa zarezerwowane tylko dla rodzicow

No ale jak nie "mamo" "tato" to jak mowic?
też mam takie zdanie i ja mówię po imieniu
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 21:15   #229
guess17
Rozeznanie
 
Avatar guess17
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: TaM GdZiE DiAbEł MóWi DoBrAnOc...:)
Wiadomości: 757
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

ja mówię mamo i tato, chociaż uważam że te słowa są zarezerwowane tylko dla rodziców, niestety w rodzinie mojego męża mówi się mamo i tato i kiedyś teściowa zwróciła uwagę mojemu mężowi że nie zwracam się do niej mamo i miała z tym jakiś problem. Mój mąż starał się wytłumaczyć że u mnie tak nie ma, no ale to nic nie dało.
__________________
Zapraszam na swojego bloga -->

http://zapachmiety.blog.pl

Dziś: ciasto 3 bit


_________________________ ________

"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli" - Abraham Lincoln
guess17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 20:58   #230
Laura088
Raczkowanie
 
Avatar Laura088
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Z chałupencji z niewielkiej mieściny
Wiadomości: 89
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Już prawie pół roku minie od ślubu a moi teściowie jeszcze nie usłyszeli ode mnie mamo, tato i wątpię czy usłyszą. Nie mieszkam z nimi więc nie czuję tego w ogóle. Mąż mówi do moich rodziców.
__________________
Z nadzieją na lepsze jutro
Razem od 7.02.2007
Zaręczyny 1.01.2011
13.08.2011

Szczęśliwa żona
Laura088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:24   #231
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Jeszcze przed ślubem teściowa powiedziała ze jeżeli bede chciała to mogę jej mówić mamo albo na ty ale nie chciałby zebym jej mówiła na pani.
A że bardzo dobrze żyje z moją teściiową to prze pierwszy dzien gadałam jej beosobowo/na ty a potem juz mi nie przeszkadzało i mówie mamo.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 13:48   #232
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez guess17 Pokaż wiadomość
ja mówię mamo i tato, chociaż uważam że te słowa są zarezerwowane tylko dla rodziców, niestety w rodzinie mojego męża mówi się mamo i tato i kiedyś teściowa zwróciła uwagę mojemu mężowi że nie zwracam się do niej mamo i miała z tym jakiś problem. Mój mąż starał się wytłumaczyć że u mnie tak nie ma, no ale to nic nie dało.
Moja teściowa też robiła jakieś uwagi jeszcze długo przed ślubem, żeby mówić jej mamusiu... Po ślubie temat podjęła znowu. Ja nie potrafię tak do niej powiedzieć, nasze relacje są powiedziałabym poprawne, nic więcej. To dość specyficzna osoba. Zwracam się bezosobowo i chyba już przywykła...
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 14:27   #233
misiadelko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 902
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Nie wiem czy "mamo" i "tato" przejdzie mi przez gardło, chociaż raczej szybciej przywyknę do tej "mamy" niż jakbym miała mówić "tato" do przyszłego teścia... Jakoś dziwnie. Do babci już mówię "babciu" i to było naturalne, bo to złota kobieta, ale "tato"... Rany boskie.
misiadelko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 07:38   #234
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja jestem już ponad 9 miesięcy po ślubie i jakoś nie mogę przekonać się do mówienia do moich Teściów "mamo/tato". Podczas rozmowy z mężem bez problemu mówię, "bo mama/tata ... " "spytaj się mamy/taty ..." ale bezpośrednio nie zwróciłam się ani razu.
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 12:35   #235
amandi84
Zadomowienie
 
Avatar amandi84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 190
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

ja zaczęłam od razu, bo wiedziałam, że potem będzie ciężko;
mówię mamo, tato, ale nie zwracam sie bezpośrednio na ty, w sensie " czy masz.."
tylko "czy mama ma..?" choc to dla mnei trochę głupio brzmi, ale mówienei na ty znów nei bardzo

jest ok i nie przeszkadza mi to
__________________
11.06.2011 - Żonka
23.07.2012 - zostałam mamą małej Milenki
nakarm Psiaka:
http://www.pmiska.pl
amandi84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 12:29   #236
honey8625
Raczkowanie
 
Avatar honey8625
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 91
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja jeszcze przed, ale zwracam się na "ty", czasem zażartuję i mówię "mamo". Mamy bardzo luźny kontakt i nam to odpowiada.
honey8625 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 09:22   #237
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja mam problem. Jestem zdania, ze to rodzice męża powinni mi zaproponować jak się mam do nich zwracać (mamo, tato czy na ty). U mnie w rodzinie zawsze tak było, że to teściowie wychodzili z taką inicjatywą. Moja mama na weselu powiedziała do mojego męża jak ma się do niej zwracać. Rodzice mojego męża jeszcze przed ślubem wiedzieli, że mają się zastanowić jak wolą żebym do nich mówiła i nie widzieli w tym nic dziwnego, mówili że się zastanowią i mi powiedzą.
Od ślubu minęło 2,5 miesiąca a ja się zwracam bezosobowo albo per Pan(i), a wtedy się dziwnie na mnie gapią. Raz zapytali jak będę do nich się zwracała, to zapytałam czy wolą mamo tato czy po imieniu, to się tylko dziwnie popatrzyli... Nie rozumiem, czy to ja jestem jakaś dziwna?
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:11   #238
magdaef
Zadomowienie
 
Avatar magdaef
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 1 444
GG do magdaef
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Ja mam problem. Jestem zdania, ze to rodzice męża powinni mi zaproponować jak się mam do nich zwracać (mamo, tato czy na ty). U mnie w rodzinie zawsze tak było, że to teściowie wychodzili z taką inicjatywą. Moja mama na weselu powiedziała do mojego męża jak ma się do niej zwracać. Rodzice mojego męża jeszcze przed ślubem wiedzieli, że mają się zastanowić jak wolą żebym do nich mówiła i nie widzieli w tym nic dziwnego, mówili że się zastanowią i mi powiedzą.
Od ślubu minęło 2,5 miesiąca a ja się zwracam bezosobowo albo per Pan(i), a wtedy się dziwnie na mnie gapią. Raz zapytali jak będę do nich się zwracała, to zapytałam czy wolą mamo tato czy po imieniu, to się tylko dziwnie popatrzyli... Nie rozumiem, czy to ja jestem jakaś dziwna?
Ja jestem 14 miesięcy po ślubie i moi dalej nie wyszli z żadną inicjatywą, więc mimo, że do całej rodziny TŻta zwracam się "ciociu/babciu" itp, to do teściów mówię per Pan i Pani. Nie jesteś dziwna, to Twoi teściowie są dziwni - tak, jak moi Życzę, żeby finalnie Wasze relacje nie wyglądały tak, jak w mojej "rodzinie", bo z czasem okazuje się, że nic nie dzieje się bez przyczyny i pewnie uroili sobie jakiś powód do tej "powściągliwości".
__________________
magdaef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 19:09   #239
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Magdaef ja też mam lepsze relacje z całą rodziną męża wyłączając niestety jego rodziców. Z mężem jesteśmy razem już 10 lat i odkąd pamiętam zawsze był spory dystans w relacjach między nimi a mną. Tylko żeby żaden powód tego dystansu nie wyszedł nigdy na jaw... Najważniejsze, że nie mieszkam razem z nimi i mąż stoi za mną murem. Trzymaj się i bądź silna, ja chyba też przestanę się tym przejmować .
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 21:17   #240
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Piszecie o teściach i teściowych a co z babciami ,dziadkami ,ciociami czy wujkami Waszych ukochanych.Dla mnie większy problem z tymi ostatnimi,jak zwracać się do babci męża?Albo do cioci?Dla mnie to osoby całkiem obce,nie czuję z nimi żadnej więzi emocjonalnej
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-24 06:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.