Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-03, 20:43   #1
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251

Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(


Moze na poczatku wyjasnie w skrocie moj problem-synek 5mcy ma podejrzenie skazy bialkowej,do 3mca byl na Aptamilu,potem zaczal duzo ulewac + wymioty (problemy skorne mial praktycznie od poczatku) ,lekarz przepisal najpierw mleko Cow&Gate Pepti,Sma lactosee free i na koncu Nutramigen.Niestety wymioty i ulewanie nie przeszly po zadnym z mlek,dodatkowo synek zabkuje wiec wszystko naraz sie pojawilo i dlatego ciezko stwierdzic od czego ma to wszystko.....Przez ostatnie 2 tyg.synek praktycznie nie chce pic mleka Nutramigen (nie chce pic w dzien za to w nocy je ladnie) i na poczatku podejrzewalismy zabki ale ostatnie dni zaczal sporo ulewac+wymioty w pozycji na brzuszku,nawet jesli klade go 3 h po jedzeniu nic sie nie zmienia,albo ulewa albo zwymiotuje i to po pare razy.Pare dni temu wprowadzilam kaszke Sinlac i synek po niej ani nie ulewa ani nie wymiotuje nawet jak lezy na brzuszku.Teraz nie wiem co robic,bylam wczoraj u lekarza (jestem w UK) i powiedzial ze mozliwe ze synkowi nie podchodzi te mleko Nutramigen (fakt jest okropne w smaku)i przepisal kolejne mleko Pregestimil Lipil ktore jest tez przy skazie bialkowej ale jest lepsze smakowo i mam sprawdzic jak synek bedzie sie zachowywal.Niewiem co dalej robic bo z jednej strony kolejna zmiana mleka co napewno nie jest dobre dla synka a z drugiej strony czy mozliwe ze synek moze miec refluks?Skoro po kaszce nic mu nie jest moze sprubuje do kazdego mleczka dodac kleiku ryzowego zeby sprawdzic czy nie bedzie ulewal.Mowilam lekarzowi o refluksie ale tu w UK ciezko liczyc na pomoc lekarza a ja trafilam na takiego co przepisuje kolejne mleko i nic wiecej.Czy ktos moze mi poradzic czym najlepiej zagescic mleko-kleik ryzowy czy cos innego tak zeby zbytnio nie obciazyc zoladka.I czy ktoras z was miala tak ze jej dziecko wymiotowalo najczesciej jak lezalo na brzuszku?Dodam ze wczesniej nie mialam tego problemu i synek ladnie lezal na brzuszku a teraz biedaczek co chwile sam sie przewraca na brzuszek i ciezko mi go obracac spowrotem bo on chce byc na brzuszku.Dziekuje z gory za porady
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 21:12   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Nie pocieszę cię, ale może pomogę.
Córa ulewała masakrycznie do 7mca bodajże. Nie dość, że niewiele jadła, to połowę zwymiotowała, i to właśnie nie zaraz po jedzeniu, a 2-3h po nawet.

Było podejrzenie refluksu żołądkowo-przełykowego, nawet brała leki przez miesiąc, które guzik dały bo to nie refluks był (ale można badania w tym kierunku zrobić jak najbardziej, refluks lubi czasem w parze ze skazą iść ). Tabletki robione były, wsypywałam je do mleka po prostu, bodajże gasprid się zwały (normalnie sa do kupienia nie robione, ale dużo większa dawka).
Można też zagęszczacz kupić NUTRITON. Bez recepty w aptece, nestle chyba to produkuje. Na opakowaniu dawkowanie podane, tam dołączona jest taka maleńka miarka.

ALE co u nas wyszło najprawdopodobniej - bo już badań nie robiłam. Otóż w pewnym momencie córa przestała jeść, zjadała 1/4 dawki dziennej, trwało to 3 miesiące, do tego ulewanie i wymioty znacznie się nasiliły. W tym czasie właśnie badania refluksowe i leki i nutriton - nic nie działało. I mała dostała rotawirusa na koniec tej jazdy, no i dostała w szpitalu też nifuroxazyd (lek przeciwbiegunkowy, ale stosowany też w zwalczaniu nadmiaru/niewłaściwych bakterii w jelitach) i - wszystko ustało. I niejedzenie, i wymioty. W te pędy poszłam do pediatry, pogadałam i stwierdziłyśmy, ze to musiała być sprawa bakteryjna właśnie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 23:41   #3
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

ewcia - czesto pisza ze jesli dziecko ma skaze bialkowa to rowniez reaguje alergicznie na soje - moze dlatego Nutramigen nie dziala...

moze miec tez reflux, kaszka ciezsza na zoladku wiec kwasy tak nie podchodza - nam pozwolili odstawic leki na reflux jak zaczelam podawac kleiki, ale okazalo sie ze moze jeszcze za wczesnie (wtedy ledwo co jadl kleiku)

ale ulewanie przy dobrej wadze i ladnym apetycie czesto jest ignorowane przez lekarzy.
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 07:14   #4
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;32701052]
Można też zagęszczacz kupić NUTRITON. Bez recepty w aptece, nestle chyba to produkuje. Na opakowaniu dawkowanie podane, tam dołączona jest taka maleńka miarka.
[/QUOTE]


z tego co słyszałam mamy bardzo chwalą Nutrition (Nutricia to produkuje),
albo mleko dla dzieci ulewających,
ale zagęszczacz taniej wychodzi

ewcia koniecznie spróbuj
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 07:35   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Bakteryjko, a co ma soja do nutramigenu? To nie jest mleko sojowe.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:51   #6
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

no patrz, ja na swoim doczytalam ze jest, a tu pisze ze na alergie sojowa a nie sojowe- ej bzdure powiedzialam
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 18:18   #7
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Zapomnialam jeszcze dodac ze synek zaczal robic po 4 razy dziennie kupke,wczesniej robil raz dziennie ale nigdy nie tak czesto i do tego zaczal robic tez w nocy Przewaznie pierwsza kupka jest normalna a reszta rzadka jakby mial rozwolnienie.Podobno przy zabkowaniu rozwolnienie czesto wystepuje no ale synek malo je do tego wiec boje sie zeby sie nie odwodnil.Dzis w nocy zauwazylam ze drapal sie po policzku wiec niewiem czy to normalne przy zabkowaniu?....Jutro umowie sie do innego lekarza i zobaczymy co powie.Dziewczyny mam rowniez pytanie poniewaz bede w Polsce za mc,jakie badania moge zrobic zeby sprawdzic zdrowie synka.Czy sa jakies konkretne nazwy tych badan,bo zarezerwowalabym juz jak da rade jakies wizyty ale niewiem od czego zaczac.Slyszalam ze sa badania na obecnosc pasozytow itp. i jesli mozecie mi podpowiedziec bede wdzieczna bo chcialabym odrazu po przylocie do Polski ruszyc z synkiem na badania a nie szukac dopiero na miejscu co i jak.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 19:15   #8
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Kał na obecność pasożytów, przy czym powtórz kilka razy, bo może nic nie wyjść a być.
Morfologia krwi + rozmaz ręczny.
Kał pod kątem obecności bakterii (tzn. będą zawsze, ale mogą pojawić się w za dużej ilości lub nie te, co trzeba)
Mocz + posiew.
OB krwi też bym zrobiła, będzie widać, czy jakiś stan zapalny jest.

Jeśli maluch nie robi kupki zaraz rano, to spokojnie możesz próbki pobrać (w aptece kupujesz takie pojemniczki na kał, grosze kosztują) wieczorem i w lodówce przechować
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 20:27   #9
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

szajajaba - dziekuje

Chcialabym zeby to wszystko bylo spowodowane zabkowaniem ale czuje ze tak nie jest.Chyba niemozliwe zeby az tak przechodzil zabkowanieOd paru dni mam tylko to w glowie az spac nie moge.....mysle jak pomoc synkowi ale pozostaje mi chyba poczekac te 4tyg. i porobic wszystkie badania w Polsce.Dobrze ze tym razem lece na 2 tyg.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:12   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

A, możesz poprosić by badania kału na posiew pod kątem robali zostawili na 7 dni, nie krócej (standardowo krócej, jakoś 2-3). I badasz lamblie, glistę ludzką, owsiki, włosogłówkę, tasiemca.

A, i jeszcze toksoplazmoza. Tyle, że uczciwie wątpię w robale i toxo, to może być, ale u starszych dzieci, już raczkujących przynajmniej, które pchają w paszczę wsio z podłogi. Raczej bakterie bym obstawiała.

A ile te objawy trwają?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 21:55   #11
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

napisze w skrocie
-czerwony suchy policzek pojawil sie pod koniec 2 mca
-ulewanie od urodzenia male ilosci ale od konca 3 mca coraz wiecej
-wymioty zaczely sie pod koniec 3 mca ale nie za czesto,czasem byly dni ze nic a czasem ze 3 razy dziennie ale teraz gdy lezy na brzuszku nawet 3 h po jedzeniu to zwroci albo uleje po 3 razy
-od paru dni po kapieli i jedzeniu jakos po godzinie snu wybudza sie i zaczyna plakac-biore na raczki,odbija mu sie ale zaczyna sie wyginac i odkladam go i dalej spi ale wczoraj po 2h znowu to samo wiec biore go do siebie zeby sie nie meczyl
-od okolo 2 tyg robi po 4 kupki dziennie,do tego w nocy tez-wyglada to na rozwolnienie
-ostatnie 3 noce zauwazylam ze wierci sie, marudzi i drapie po policzku-niewiem czy to przez zabkowanie?
-od okolo 2 tyg.niechce pic mleka w dzien-wczesniej wypijal po 180ml a teraz po 100ml i to z trudem,czasem nawet 60ml zje ,zauwazylam ze jak staram mu sie dac zeby wypil wiecej to wygina sie caly i wtedy zawsze zwroci jak juz go biore do odbicia
-praktycznie non stop trzyma raczki w buzi i widze ze masuje dziasla
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 22:01   #12
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
ewcia - czesto pisza ze jesli dziecko ma skaze bialkowa to rowniez reaguje alergicznie na soje - moze dlatego Nutramigen nie dziala...

moze miec tez reflux, kaszka ciezsza na zoladku wiec kwasy tak nie podchodza - nam pozwolili odstawic leki na reflux jak zaczelam podawac kleiki, ale okazalo sie ze moze jeszcze za wczesnie (wtedy ledwo co jadl kleiku)

ale ulewanie przy dobrej wadze i ladnym apetycie czesto jest ignorowane przez lekarzy.

nutramigen nie jest sojowy i tez moze uczulac jak i inne mleka na bazie krowiego

ewcia zakładasz podobny temat juz którys raz , a spróbowałas dac mleko sojowe? bo widzisz objawy które opisała s któryms ze swoich watków były wypisz wymaluj jak u mojego synka i jemu przeszło wszstko na mleku sojowym

co ci szkodzi spróbowac? i tak jest kiepsko
jak bedziesz w polsce to kup isomil, powinnas dostac bez recepty i spróbuj , mysle ze po 2 tygodniach powinna byc poprawa

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
napisze w skrocie
-czerwony suchy policzek pojawil sie pod koniec 2 mca
-ulewanie od urodzenia male ilosci ale od konca 3 mca coraz wiecej
-wymioty zaczely sie pod koniec 3 mca ale nie za czesto,czasem byly dni ze nic a czasem ze 3 razy dziennie ale teraz gdy lezy na brzuszku nawet 3 h po jedzeniu to zwroci albo uleje po 3 razy
-od paru dni po kapieli i jedzeniu jakos po godzinie snu wybudza sie i zaczyna plakac-biore na raczki,odbija mu sie ale zaczyna sie wyginac i odkladam go i dalej spi ale wczoraj po 2h znowu to samo wiec biore go do siebie zeby sie nie meczyl
-od okolo 2 tyg robi po 4 kupki dziennie,do tego w nocy tez-wyglada to na rozwolnienie
-ostatnie 3 noce zauwazylam ze wierci sie, marudzi i drapie po policzku-niewiem czy to przez zabkowanie?
-od okolo 2 tyg.niechce pic mleka w dzien-wczesniej wypijal po 180ml a teraz po 100ml i to z trudem,czasem nawet 60ml zje ,zauwazylam ze jak staram mu sie dac zeby wypil wiecej to wygina sie caly i wtedy zawsze zwroci jak juz go biore do odbicia
-praktycznie non stop trzyma raczki w buzi i widze ze masuje dziasla
mój zaczą ulewac juz w szpitalu, dodam ze nigdy go nie karmiłam piersia bo nie chciał i od razu wiedziałąm ze bedzie miał jekis problem bo u nas w rodzinie dzieci duzo a zadne nigdy nie ulwało

co do rozwolnienia to tu obstawiam zabkowanie, u nas przy jedynkach młody miał rozwolnienie przez 3 tygodnie, jak wyszły przeszło
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 07:14   #13
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Jakbym słyszała o swoim synku. Z tym że on ma 6 miesięcy. Je nutramigen i przez pierwszy miesiąc ciągle były problemy: ulewanie, wymioty, biegunka. Pediatra powiedział, że spróbujemy zagęszczać mm, a jeśli nie pomoże to da lek zagęszczający do mleka. Spróbowaliśmy więc dodawać najpierw kleiku, ryżowego lub kukurydzianego w ilości 1,5-2 łyżeczek na 100 ml mleka. Pomogło
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 16:55   #14
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Od wczoraj synkowi powieksza sie zaczerwienie na policzku i rowniez na drugim policzku widac to samo.(chcialabym zeby to bylo przez zabkowanie) Ciagle robi pare kupek dziennie a lekarz nie chce mnie przyjac bo dopiero za tydzien wolne terminy.No nic chyba bede musiala do szpitala pojechac bo innego wyjscia nie widze.Maly w dzien nie chce pic mleka, do tego ma ciagle rozwolnienie i kupki ze sluzem O matko jakbym byla w Polsce zaraz polecialabym prywatnie do lekarza a tu masakara jakas z ta sluzba zdrowia.Dziewczyny czy moge na wlasna reke kupic probiotyk i podawac malemu?Podobno pomaga przy biegunkach ale teraz boje sie cokolwiek nowego dawac......
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 18:30   #15
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Od wczoraj synkowi powieksza sie zaczerwienie na policzku i rowniez na drugim policzku widac to samo.(chcialabym zeby to bylo przez zabkowanie) Ciagle robi pare kupek dziennie a lekarz nie chce mnie przyjac bo dopiero za tydzien wolne terminy.No nic chyba bede musiala do szpitala pojechac bo innego wyjscia nie widze.Maly w dzien nie chce pic mleka, do tego ma ciagle rozwolnienie i kupki ze sluzem O matko jakbym byla w Polsce zaraz polecialabym prywatnie do lekarza a tu masakara jakas z ta sluzba zdrowia.Dziewczyny czy moge na wlasna reke kupic probiotyk i podawac malemu?Podobno pomaga przy biegunkach ale teraz boje sie cokolwiek nowego dawac......

Takie są niestety objawy skazy białkowej Ale to oczywiście lekarz musi stwierdzić. Nam probiotyk poleciła położna (zadzwoniłam do niej, jako pierwszej w kwestii biegunek). Pomogło Oczywiście do lekarza jak najszybciej trzeba by się wybrać.
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 19:17   #16
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Ale czy to mozliwe ze synek pije mleko wlasnie na skaze bialkowa a i tak policzki robia sie coraz gorsze?Myslalam ze jesli bedzie pil Nutramigen objawy powinny minac gdyz to mleko nie zawiera bialka No i tu ulewanie i wymioty nie minely przy tym mleku.....
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 19:40   #17
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Ale czy to mozliwe ze synek pije mleko wlasnie na skaze bialkowa a i tak policzki robia sie coraz gorsze?Myslalam ze jesli bedzie pil Nutramigen objawy powinny minac gdyz to mleko nie zawiera bialka No i tu ulewanie i wymioty nie minely przy tym mleku.....
Może tak być. Synek może nie tolerować Nutramigenu, wtedy lekarz pewnie dobierze inne mleko np. sojowe
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:10   #18
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Dzis lekarz przepisal inne mleko Pregestemil ( z tej samej firmy co Nutramigen) Tez jest na skaze bialkowa ale lagodniejsze w smaku wiec mamy sprawdzic jak bedzie tolerowac.Najgorsza ta kolejna zmiana mleka no ale jesli nie ma innego sposobu nic nie moge zrobic.Jak narazie zielona kupa znowu sie pojawila ale zobaczymy jutro czy bedzie dalej rozwolnienie....niestety w smaku podobne (tez probowalam) i synek tez nie bardzo chce pic O rany mam nadzieje ze to zabkowanie bo juz niemam serca zmieniac mleka.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:17   #19
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

ewcia
straszne to co piszesz,
mama nadzieje, że się wszystko unormuję,

faktycznie kiepsko nie móc w takiej sytuacji wybrać się do lekarza,

a w UK nie może ci lekarz zrobić tych badań o ktorych szaja pisze?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 20:39   #20
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

ewcia - nie masz nigdzie w poblizu polskiego pediatry? jesli juz taka zmartwiona chodzisz to idz do szpitala. Ja ze swoim tez poszlam bo lekarz caly czas tlumaczyl mi ze wszystko jest ok. Poszlam na A&E i od tamtej pory opiekuje sie nami dzial laryngologii.
Albo zmien przychodnie.

U mnie Nutramigenu tez syn nie chcial pic, stoi cala otwarta puszka. Ale dostalismy skierowanie do dietetyka. Tez po wojnie z GP, wiec zadzwonilam i poprosilam o innego, i tamten mnie wysluchal. Zameczysz sie tylko a tu nikt ci nie pomoze wystawic diagnozy.
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:11   #21
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Od wczoraj synkowi powieksza sie zaczerwienie na policzku i rowniez na drugim policzku widac to samo.(chcialabym zeby to bylo przez zabkowanie) Ciagle robi pare kupek dziennie a lekarz nie chce mnie przyjac bo dopiero za tydzien wolne terminy.No nic chyba bede musiala do szpitala pojechac bo innego wyjscia nie widze.Maly w dzien nie chce pic mleka, do tego ma ciagle rozwolnienie i kupki ze sluzem O matko jakbym byla w Polsce zaraz polecialabym prywatnie do lekarza a tu masakara jakas z ta sluzba zdrowia.Dziewczyny czy moge na wlasna reke kupic probiotyk i podawac malemu?Podobno pomaga przy biegunkach ale teraz boje sie cokolwiek nowego dawac......
Tak jak Bakteryjka pisze: idź do szpitala, zmień GP, idź prywatnie do polskiego pediatry.
I na litość przestań narzekać na tę brytyjską służbę zdrowia non stop.
Tylko zacznij działać wg zasad systemu, który jest tutaj: mniej stresu, więcej efektów.

Istnieje w UK coś takiego jak "duty of care"- bardzo przydatna sprawa w sytuacjach z opornymi przedstawicielami profesji medycznej.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:32   #22
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Mam juz jutro wizyte u innego lekarza.

***luna - latwo komus pisac zebym przestala narzekac,robie co moge juz tyle razy bylam u lekarza ze rece opadaja,tylko mleko zmienia a jak chcialam do innego to dopiero teraz udalo mi sie zapisac.A co polskiego pediatry to najblizsza przychodnie mam 5h drogi i to co 2 tyg.przyjmuje pediatra bo pracuje w kilku klinikach.wiec bez sensu skoro za 3 tyg.bede w Polsce.Bylam juz w szpitalu ale nawet niechce mi sie rozpisywac co tam sie dzialo w skrocie-dla nich skoro synek przybiera na wadze to wporzadku i reszta objawow to zabkowanie i to wszystko a badan nie zrobia i koniec.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:36   #23
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

ewcia - ja rozumiem twoja frustracje, musisz sie nachodzic ale da sie zrobic pogadaj tez z hv, wyplacz sie na ramieniu, oni tez moga cie skierowac do odpowiednich osob

w polsce tez tak rozowo nie jest, bo jesli chcesz natychmiast to musisz zaplacic.

mam nadzieje ze okaze sie to tylko zabkowanie i rzeczywiscie nie martw sie az tak mocno, bo jesli przybiera na wadze to nie jest zle
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 15:47   #24
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

posłałam PW
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:10   #25
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

***luna -dziekuje
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:11   #26
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Dzis lekarz przepisal inne mleko Pregestemil ( z tej samej firmy co Nutramigen) Tez jest na skaze bialkowa ale lagodniejsze w smaku wiec mamy sprawdzic jak bedzie tolerowac.Najgorsza ta kolejna zmiana mleka no ale jesli nie ma innego sposobu nic nie moge zrobic.Jak narazie zielona kupa znowu sie pojawila ale zobaczymy jutro czy bedzie dalej rozwolnienie....niestety w smaku podobne (tez probowalam) i synek tez nie bardzo chce pic O rany mam nadzieje ze to zabkowanie bo juz niemam serca zmieniac mleka.
a czemu tak strasznie boisz sie zmiany mleka? czasem to moze wyjsc włąśnie na dobre, przeciez nie podajesz dziecku trucizny...

nie rozumien... wnioskuje ze o sojowym nawet nie pomyslałas, mój wpis pusciałaś mimo uszu, choc pytasz o rade innych którzy mieli podobną sytuacje, a ja właśnie taka miałam, no cóz.... skoro wiesz lepiej.... powiem ci tylko tylae ze sa mleka albo na bazie mleka krowiego albo sojowego , innych nie ma,,, nutramigen jest hydrolizatem ( czy jako to sie tam pisze ) mleka krowiego, przy duzej skazie lub nirtolerancji moze tak samo uczulac jak np. bebiko czy nan , czy inne typu HA, u nas własnie tak było,, pomogła zmiana na sojowe i to w ciagu 2 tygodni... pomysl nad tym i nie biadol ciagle bo tylko narzekasz i chyba tylko tyle....
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 19:56   #27
kees26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 504
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Witam,

Moja córcia też ulewała praktycznie od urodzenia. Kiedy zaczęła siadać - ok. 5-6 miesiąca ulewanie przybrało na sile. W skrócie napiszę, że u nas doszło prawie do zachłystowego zapalenia płuc - dostała antybiotyki w zastrzykach, aby paskudztwo się nie rozwinęło. Nadal jednak żaden lekarz nie potrafił zapobiec ulewaniom - żadne Sinlacki, zmiany mleka itp. nie pomagały. W końcu podaliśmy wspomniany już przez dziewczyny Nutrition - od pierwszego podania problem zniknął całkowicie, jak ręką odjął....Trywialne, a takie skuteczne. Podawaliśmy do ok. roku. Nie zaszkodzi spróbować - trzymam kciuki, żeby wszystko skończyło się dobrze.
kees26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 21:13   #28
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Synek 5mcy zaczal ulewac +wymioty w pozycji na brzuszku:(

Wkoncu cos ruszylo ze tak powiem Lekarz zalecil zbadanie kupki w szpitalu wiec zobaczymy co jest nie tak.Wg niego wszystko jest wporzadku ale lepiej sprawdzic.Wczesniej zrobilam zdjecie kupki aparatem i pokazalam lekarzowi o co mi chodzi-praktycznie sam sluz zamiast kupki i nie wyglada to dobrze ale stwierdzilam ze nie zaszkodzi pokazac zdjecia zeby wiedzial o co mi dokladnie chodzi.Teraz czekam do poniedzialku i mam zaniesc probke do szpitala.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.