45 dni co mogę zrobić? :> - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 10:26   #1
Anczilada
Przyczajenie
 
Avatar Anczilada
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9

45 dni co mogę zrobić? :>


Cześć :) od razu powiem, że to mój pierwszy wątek więc jeśli coś źle zrobiłam to z góry przepraszam :>

Okej, a więc za mniej więcej 45 dni mam wycieczkę klasową i bardzo by mi zależało by lepiej się prezentować. Mam 16 lat, 170 cm wzrostu i aż 63 kg na wadze. Nie oczekuję cudów, ale chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić w tym czasie jedząc zdrowo ( jak najmniej przetworzonych produktów i słodyczy ) plus bieganie tak 3-4 razy w tygodniu oraz 2 tygodniowe wyzwanie Mel B?
Chcę wiedzieć na co mogę liczyć :) Oczywiście po wycieczce będę kontynuować proces odchudzania, ale chciałbym wiedzieć ile może się maksymalnie zmienić przez te 45 dni :>
Anczilada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:32   #2
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Ile kalorii będziesz spożywać jedząc 'zdrowo'?
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:35   #3
Anczilada
Przyczajenie
 
Avatar Anczilada
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez MindfulLifestyle Pokaż wiadomość
Ile kalorii będziesz spożywać jedząc 'zdrowo'?
Nie zastanawiałam się nad tym ale mniej więcej 1200? )
Anczilada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:42   #4
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Liczenie kalorii to najlepsze co możesz dla siebie zrobić. Jeśli nie będziesz tego świadoma, będziesz poruszać się po omacku. 'Mniej więcej' to równie dobrze może Ci wyjść 2000, ponieważ trafne oszacowanie ilości kalorii w pożywieniu dla kogoś kto tego wcześniej nie robił jest nie lada problemem.

Licz kalorie, ustal wysoką podaż białka, reszta ustalonej kaloryczności głównie z tłuszczy z właściwym stosunkiem O3 do O6, pozostałe mogą być nasycone. Węglowodany względnie nisko na razie, żeby polepszyć insulinowrażliwość i niższy poziom glikogenu ułatwi mobilizację i oksydację kwasów tłuszczowych. Spożywaj węglowodany głównie na noc. Zamiast biegania trenuj z obciążeniem. Nie katując się totalnie, w ramach zdrowego odchudzania możesz liczyć gdzieś na stratę około 5kg czystego tłuszczu w tym czasie.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:51   #5
Anczilada
Przyczajenie
 
Avatar Anczilada
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Właśnie z białkiem mam problemy ponieważ jestem wegetarianką, więc nie jem ryb i mięsa które białka mają najwięcej :<
Od czasu do czasu jem soję, ale wiem że to nie wystarcza
Masz może jakąś radę?

Co do kalorii to będę ich bardzo przestrzegała, ale wiem że bardziej liczy się ich "zawartość" czyli tłuszcze, cukry itd.
Anczilada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:10   #6
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

ja mam taki program "Mój komputerowy dietetyk" i tam wpisuję co jem i ile i sam mi wylicza ile czego dostarczam.

1200 Kcal to trochę mało zwłaszcza jak ćwiczysz. Jeśli już planujesz taką dietę to przydałoby się żeby była rozpisana przez specjalistę zwłaszcza że nie jesz niektórych rzeczy, ale to i tak mało. Efekt może być taki że możesz nie wytrzymywać na takiej diecie i mieć napady głodu a to co schudniesz może wcale nie być tłuszczem tylko mięśniami i wodą. Poczytaj trochę podwieszone tematy.

Skoro nie jesz mięsa to źródłami białka mogą być fasole, groch, jaja, soja. Orzeszki ziemne mają dużo białka ale też dużo tłuszczu więc z tym ostrożnie. Ryby też o ile je jesz. Ryby i jaja mają dobrą przyswajalność białka ale nie wiem jak jest z warzywami. Białko uzyskiwane z nabiału jest słabo przyswajalne więc na nim lepiej nie opierać diety, poza tym zawiera laktozę która też może byc kiepsko trawiona.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:19   #7
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

czy przy tzw. dywanówkach (50min dzinnie, 30min cardio 10 rozciąganie)
trzeba jeść więcej?
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 11:31   #8
201611210932
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 141
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

1200 kcal to zdecydowanie za mało, trzeba było pomyslec trochę wcześniej a nie teraz chwytac się głodówek, bo takim sposobem moża łatwo wyniszczyc organizm. Poza tym 63 kg to nie jest takie AŻ. Użyj kalkulatora na potreningu i tam już sobie można łatwo wyliczyc ile kalorii się spożywa. Jak już ktoś wcześniej powiedział białko będziesz miała w fasolach, jajkach których też możesz jeśc kilka dziennie spokojnie, no i twarogi. Kazdy posiłek układaj tak by zawierał białko węgle i tłuszcze. Tak poza tym to twój organizm na same procesy życiowe potrzebuje przy twoim wzroście prawie 1500 kcal, a do tego przecież musisz miec energię na poruszanie się i na cwiczenia więc pomyśl.
201611210932 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:49   #9
Anczilada
Przyczajenie
 
Avatar Anczilada
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Dziękuję bardzo za rady
Przeliczę sobie ile powinnam jeść, dzięki
Bardzo zaciekawił mnie twój program Michalina83.
Isena, niestety dla mnie problemem nie tylko jest waga, tylko tkanka tłuszczowa
Wagę też chciałabym zmniejszyć jednak najbardziej zależy mi na tym tłuszczu, dziękuje za porady c:
Anczilada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 11:59   #10
neta51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 241
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez Anczilada Pokaż wiadomość
Właśnie z białkiem mam problemy ponieważ jestem wegetarianką, więc nie jem ryb i mięsa które białka mają najwięcej :<
Od czasu do czasu jem soję, ale wiem że to nie wystarcza
Masz może jakąś radę?

Co do kalorii to będę ich bardzo przestrzegała, ale wiem że bardziej liczy się ich "zawartość" czyli tłuszcze, cukry itd.
Jeżeli coś Ci to pomoże to tutaj masz listę składników zamiast mięsa i ryb
tofu, soczewica czerwona, ser owczy, ciecierzyca, grzyby.
Mam nadzieję, że może choć trochę Ci pomogłam
neta51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 12:04   #11
Anczilada
Przyczajenie
 
Avatar Anczilada
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 9
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez neta51 Pokaż wiadomość
Jeżeli coś Ci to pomoże to tutaj masz listę składników zamiast mięsa i ryb
tofu, soczewica czerwona, ser owczy, ciecierzyca, grzyby.
Mam nadzieję, że może choć trochę Ci pomogłam
pomogłaś , dziękuję
Anczilada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-13, 17:11   #12
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez MindfulLifestyle Pokaż wiadomość
Liczenie kalorii to najlepsze co możesz dla siebie zrobić. Jeśli nie będziesz tego świadoma, będziesz poruszać się po omacku. 'Mniej więcej' to równie dobrze może Ci wyjść 2000, ponieważ trafne oszacowanie ilości kalorii w pożywieniu dla kogoś kto tego wcześniej nie robił jest nie lada problemem.

Licz kalorie, ustal wysoką podaż białka, reszta ustalonej kaloryczności głównie z tłuszczy z właściwym stosunkiem O3 do O6, pozostałe mogą być nasycone. Węglowodany względnie nisko na razie, żeby polepszyć insulinowrażliwość i niższy poziom glikogenu ułatwi mobilizację i oksydację kwasów tłuszczowych. Spożywaj węglowodany głównie na noc. Zamiast biegania trenuj z obciążeniem. Nie katując się totalnie, w ramach zdrowego odchudzania możesz liczyć gdzieś na stratę około 5kg czystego tłuszczu w tym czasie.
Węglowodany na noc??? Byłam na Twoim blogu, czytałam kilka wypowiedzi, wydaje mi sie, że wiesz co robisz...Ale wszyscy zalecaja białko na noc, a nie węgle...
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 17:23   #13
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Węglowodany na noc??? Byłam na Twoim blogu, czytałam kilka wypowiedzi, wydaje mi sie, że wiesz co robisz...Ale wszyscy zalecaja białko na noc, a nie węgle...
Białko w każdym posiłku, ile i jakie to już inna kwestia. Przed snem również do węglowodanów białko i najlepiej wolnowchłanialne.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 17:54   #14
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez MindfulLifestyle Pokaż wiadomość
Białko w każdym posiłku, ile i jakie to już inna kwestia. Przed snem również do węglowodanów białko i najlepiej wolnowchłanialne.
Klocic sie nie bede, bo moja wiedza nt odzywiania jest niewielka. Ja na kolacje jem glownie bialko z odrobina wegli i tluszczu.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 18:59   #15
programista1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

w 45 dni można schudnąć około 5, 6 kg przy odpowiedniej diecie - ujemny bilans kaloryczny + treningi aerobowe. Powodzenia.
__________________
Polecam: Kulturystyka i Fitness
programista1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 20:36   #16
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Klocic sie nie bede, bo moja wiedza nt odzywiania jest niewielka. Ja na kolacje jem glownie bialko z odrobina wegli i tluszczu.
To nie jest tak, że musisz jeść te węglowodany na noc. Natomiast badania i efekty po zastosowaniu wskazują, że tak jest optymalnie.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 14:36   #17
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez Anczilada Pokaż wiadomość
Nie zastanawiałam się nad tym ale mniej więcej 1200? )
maciupeńko tych kalorii sobie wyliczyłaś.
Cytat:
Napisane przez Anczilada Pokaż wiadomość
Właśnie z białkiem mam problemy ponieważ jestem wegetarianką, więc nie jem ryb i mięsa które białka mają najwięcej :<
Od czasu do czasu jem soję, ale wiem że to nie wystarcza
Masz może jakąś radę?

Co do kalorii to będę ich bardzo przestrzegała, ale wiem że bardziej liczy się ich "zawartość" czyli tłuszcze, cukry itd.
jajka. Dużo jajek.
Tofu, ciecierzyca, no i wszelkie mąki z migdałów, orzechów- też mają dość sporo białka (ale tez dużo tłuszczu zdrowego)
Cytat:
Napisane przez papryczzka Pokaż wiadomość
czy przy tzw. dywanówkach (50min dzinnie, 30min cardio 10 rozciąganie)
trzeba jeść więcej?
wiecej niż co?

Cytat:
Napisane przez MindfulLifestyle Pokaż wiadomość
To nie jest tak, że musisz jeść te węglowodany na noc. Natomiast badania i efekty po zastosowaniu wskazują, że tak jest optymalnie.
przy redukcji?
no dobra...ale jakie ilosci tych węgli?
tak pytam trochę pod siebie, kłócić sie nie zamierzam bo sama nie wiem na pewno co i jak
taki np. łosoś (wiem...tłusto) wymaga na kolację dodania do niego pomidorka, czy raczej kromki chleba z pomidorkiem? to tak orientacyjnie...
bo rzeczywiście wszędzie albo prawie wszędzie jak mantre powtarza się "na kolację białko z białkiem" a węgle im mniej tym lepiej.
No to w końcu jak jest?
I jeszcze drugie pytanko ode mnie- a jesli kolacja jest posiłkiem po treningowym to czy np. zjedzenie tuż po treningu BANANA, a potem np w ciągu ok.30-45 min posiłku typowo białkowego będzie ok? czy lepiej już zrobić normalny posiłek i zeżreć tą powiedzmy kaszę,warzywa i kuraka?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:31   #18
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez Anczilada Pokaż wiadomość
... Mam 16 lat...
...Nie oczekuję cudów, ale chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić w tym czasie jedząc zdrowo...
Rozsądna 16latka... Kochanie, przywróciłaś mi wiarę w ludzkość!!!

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez MindfulLifestyle Pokaż wiadomość
Białko w każdym posiłku, ile i jakie to już inna kwestia. Przed snem również do węglowodanów białko i najlepiej wolnowchłanialne.
Jak nie ma intensywnego treningu to po co białko wolnowchłanialne na noc? Dzienny bilans zupełnie wystarczy do regeneracji wg mnie
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:43   #19
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez Anczilada Pokaż wiadomość
Właśnie z białkiem mam problemy ponieważ jestem wegetarianką, więc nie jem ryb i mięsa które białka mają najwięcej :<
Od czasu do czasu jem soję, ale wiem że to nie wystarcza
Masz może jakąś radę?
http://veganworkout.org.pl/7-wysokobialkowych-miksow/
A jeśli jesz jajka i sery, to jeszcze łatwiej.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 11:27   #20
MindfulLifestyle
Raczkowanie
 
Avatar MindfulLifestyle
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 36
Dot.: 45 dni co mogę zrobić? :>

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
przy redukcji?
no dobra...ale jakie ilosci tych węgli?
tak pytam trochę pod siebie, kłócić sie nie zamierzam bo sama nie wiem na pewno co i jak
Zależy jakie makro masz ustawione. Na redukcji najlepiej zjeść większość węgli przed snem, zakładam że wtedy węgli nie masz wysoko.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
taki np. łosoś (wiem...tłusto) wymaga na kolację dodania do niego pomidorka, czy raczej kromki chleba z pomidorkiem? to tak orientacyjnie...
bo rzeczywiście wszędzie albo prawie wszędzie jak mantre powtarza się "na kolację białko z białkiem" a węgle im mniej tym lepiej.
No to w końcu jak jest?
Nic nie wymaga. To co napisałaś jest bez kontekstu, trzeba na to patrzeć szerzej, w szerszym kontekście, żeby mieć cały obraz. Dodanie chlebka nie jest jakimś specyficznym rozwiązaniem, które nagle zmieni rezultaty jeśli wszystko inne pozostanie takie samo.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
I jeszcze drugie pytanko ode mnie- a jesli kolacja jest posiłkiem po treningowym to czy np. zjedzenie tuż po treningu BANANA, a potem np w ciągu ok.30-45 min posiłku typowo białkowego będzie ok? czy lepiej już zrobić normalny posiłek i zeżreć tą powiedzmy kaszę,warzywa i kuraka?
Najlepiej po treningu banan i szybkowchanialny whey, a 45 minut po tym normalny posiłek. Będziesz miała wtedy dwie syntezy aminokwasów.


Cytat:
Napisane przez Jolkafit Pokaż wiadomość
Rozsądna 16latka... Kochanie, przywróciłaś mi wiarę w ludzkość!!!

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------



Jak nie ma intensywnego treningu to po co białko wolnowchłanialne na noc? Dzienny bilans zupełnie wystarczy do regeneracji wg mnie
To co napisałaś implikowało by, że jak jest intensywny trening to nie można się zregenerować bez wolnowchłanialnego białka, bo tylko wtedy przyjmowanie takiego białka jest zasadne. Regeneracja to bardzo szeroki kontekst i wpływa na niego sporo czynników, a nie tylko rodzaj białka na noc. Zregenerować się możesz zawsze, pozostaje kwestia jak długo to zajmie i z jakimi efektami się zakończy.

Generalnie nutrient timing to szeroki temat. Ja jestem zwolennikiem nie jedzenia od razu po przebudzeniu z wielu względów, m. in ze względów prozdrowotnych i umożliwienia działania kinazie AMPK. Dlatego też wolnowchłanialne białko przed snem jest wtedy bardzo wskazane.
__________________
Żyj świadomie, w zgodzie ze sobą i otaczającym światem. Poznawaj siebie, rozwijaj się, przeżywaj coraz bardziej pełne i satysfakcjonujące życie. Znajdź równowagę na płaszczyźnie fizycznej, emocjonalnej i duchowej, o którą coraz trudniej w dzisiejszych czasach.

http://www.mindful-lifestyle.pl
MindfulLifestyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 12:27:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.