rower, spacer, stepper w podciśnieniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 10:12   #1
grobelniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
GG do grobelniczka

rower, spacer, stepper w podciśnieniu


Witam Was wszystkie. Chciałabym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Jestem po 3 treningu na rowerku w podciśnieniu. oczywiście jeszcze jest za wcześnie na jakiekolwiek wyniki. Ale mam do Was kilka pytań.
Na treningu pokonuję dystans powyżej 10km.Jadę ze średnia prędkością 20-22km/h, spalam ok 270kcal podczas 30min treningu.
Na stronie internetowej wacuumjet.pl podane jest, iż podczas jednego treningu można stracić powyżej 2500kcal [czyli 10 razy więcej niż ja spalam]. poza tym na internecie przeczytałam, że jeżdżąc na zwykłym rowerze z prędkością 20km/h spala się tyle samo kalorii, ile ja spalam na rowerku w podciśnieniu. zaczęłam się zastanawiać czy dobrze że kupiłam karnet.
Chodzę na ćwiczenia w Szczecinie, na ul. Mickiewicza. za 10 wejść zapłaciłam 130zł, do tego 10 min solarium gratis.

Pytanie do Was:
z jaką prędkością, jaki dystans i ile kalorii spalacie, nie tylko na rowerku, ale tez bieżni i stepperze.

i jakie efekty są u Was widoczne [po jakim czasie]? szczególnie chodzi mi o obwody.

i co jest lepsze na zrzucenie obwodów [przedewszystkim ud] stepper, bieżnia czy rower?

Dodam, iż jestem na niskokalorycznej i niskotłuszczowej diecie codziennie wypijam 1,5 wody z aqua slim, robie A6W.

pozdrawiam wszystkie dziewcyny
grobelniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:42   #2
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

Nie wiem jak to jest liczone na rowerku...ale ja chodzilam na bieżnie w podciśnieniu i na stepper w podczerwienie. Czas 30 min.

Spalone kcal na biezni mialam liczone razy 3 i jesli udalo mi sie spalic 300 to mi wpisywala do karty 900kcal....a na stepperze razy 6 mnożyli. Kiedys zapytalam tak to mi odpowiedzieli, ze to sa kalorie spalone na samym urzadzeniu...a dodatkowo z podcisnieniem czy podczerwiania spala sie o tyle wiecej.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 18:19   #3
grobelniczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5
GG do grobelniczka
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

dziękuję za odpowiedź. napewno nie wykupie u nich nowego karnetu. nie podoba mi sie to, ze tam nikt nic nie wie;/ nie powiedzieli mi nic na ten temat, ze kalorie liczy sie inaczej. poprosilam dzis babke, zeby ustawila mi tam zeby pokazywalo jaki mam puls [ na wyswietlaczu przy pulsie nic nie pokazuje] a ona powiedziala, ze nie da rady.
a jak Twoje obwody?
grobelniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 22:54   #4
martoszkaww
Raczkowanie
 
Avatar martoszkaww
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 39
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

Ja chodziłam na bierznie w podcisnieniu (body-space) . Byłam z 5 razy i efektów brak a że to nudne to nie sprawiało mi to żadnej frajdy ani nic ;/ Lepsze normalne bieganie niż to. Facet mi powiedział żeby było widać efekty to trzeba z 8-10 razy ;/ A chodzi się co 2 dzień.
martoszkaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 13:03   #5
anies1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 56
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

hej!
ja też chodziłam na vaculine przez 2 tygodnie ( 10 ,,seansów" codziennie i dwa dni przerwy). Zależało mi na zrzuceniu brzucha i zlikwidowaniu cellulitu i powiem szczerze, że szkoda kasy na takie wynalazki. miałam wrażenie, że ta maszyna tylko wypociła mi wodę, a tłuszcz i tak pozostał. celulit może i się zmniejszył ale po skończeniu znowu powrócił... później zaczęłam chodzić na power plate i tu widzę lepsze efekty.

Edytowane przez anies1981
Czas edycji: 2009-08-28 o 13:04
anies1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 17:31   #6
Martusiek91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

anies1981
co ty myślisz ze po 2 tyg chodzenia na siłownie spadnie ci tłuszcz haha przynajmniej trzeba kilku miesięcy na fajne efekty ... a wy narzekacie ze po 5 zabiegach nie ma efektów. MAszyny nie zdzialaja cudow w 2 tygodnie . JA 2 miesiąc zaczynam potrzeba kilku miesięcy . A nie po 2 tyg chcesz być chuda pozdrawiam
Martusiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 15:27   #7
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

A to w ogóle działa? Chłopak z klubu, do którego chodzę powiedział mi kiedyś "nieoficjalnie", że to może ma sens jakby się miało w domu i codziennie ćwiczyło to "coś to tam da więcej" ale generalnie pic na wodę...
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 08:38   #8
Lalina91
Raczkowanie
 
Avatar Lalina91
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 128
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

Cytat:
Napisane przez Jolkafit Pokaż wiadomość
A to w ogóle działa? Chłopak z klubu, do którego chodzę powiedział mi kiedyś "nieoficjalnie", że to może ma sens jakby się miało w domu i codziennie ćwiczyło to "coś to tam da więcej" ale generalnie pic na wodę...

Powiem tak na mnie "zadziało" aczkolwiek jakbym tylko na to chodzila to w sumie nie wiem czy byłyby takie efekty. Chodziłam na bieznie w podciśnieniu, stepper w podciśnieniu, bieżnie w podczerwieni 3 razy w tygodniu za kazdym razem cos innego dodatkowo pod koniec tygodnia sauna infrared.I od miesiąca dodatkow zumba raz w tygodniu. Do tego ograniczylam jedzenie i slodycze, pije czerwona i zielona herbatke na zmiane. Zaczełam taki tryb życia 25 lutego i do dzis to stosuję choc nie powiem czasem zgrzeszę ;p Póki co nie ważę sie ani nie mierzę ale po ciuchcach widzę,że efekty są i nadal sie nie poddaje
Lalina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 06:40   #9
Martusiek91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: rower, spacer, stepper w podciśnieniu

Na mnie dzziałą jak pisałąm skóra w lepszej formie i kilka centymetrów mniej do tego dieta ja tez chodze na limfo drenanż i masaż rollen
Martusiek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-17 07:40:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:57.