Listopadowe mamy 2023 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-04, 08:59   #1111
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Buli, ja nie jeżdżę na niczym, choć na rower to pewnie bym wsiadła gdybym musiała. Współczuję problemów ze spaniem. Miałam tak jak usnęłam o 21 z małą - później budziłam się o 23 i do 3 nie mogłam już usnąć. Strasznie to męczące było... Mam nadzieję, że u Ciebie się poprawi bo się zamęczysz. I podziwiam za ambitny plan podróży!

Butterfly, piątka, mam to samo z zestawami. Nie kupuje bo u mnie musi się wszystko zgadzać. A nie sądzę by ktoś miał identyczny gust z moim i spakował wszystko co by mi się podobało. Jedynie raz kupiłam zestaw, ale na zasadzie że każda cześć osobno wybrałam. A ja od rodziny i znajomych nie dostałam ani jednego kocyka. Widocznie doszli do wniosku, że każdy je kupuje. 🤭 Najfajniej było jak ludzie zwyczajnie pytali co się przyda. No ale mało kto to robił.

Aga, kciuki za połówkowe! I dawaj znać bo umrę z niecierpliwości.

Dziewczyny, my dzisiaj jedziemy 700 km do domu. Poprosimy o kciuki bo wiezie nas mama, która tej trasy jeszcze nigdy sama nie jechała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 11:09   #1112
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej hej, melduje się po połówkowych wszysko ok, no i sprawdziły się dwie rzeczy z prenatalnego - raz, że muszę być pod częstą kontrolą, a dwa - będzie dziewczynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 11:10   #1113
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej hej, melduje się po połówkowych wszysko ok, no i sprawdziły się dwie rzeczy z prenatalnego - raz, że muszę być pod częstą kontrolą, a dwa - będzie dziewczynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopad 2023 to miesiac wysypu dziewczynek gratulacje!

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 11:15   #1114
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej hej, melduje się po połówkowych wszysko ok, no i sprawdziły się dwie rzeczy z prenatalnego - raz, że muszę być pod częstą kontrolą, a dwa - będzie dziewczynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! Czyli będzie Irenka? 🥰 Ale fajnie, że dałaś znać, czekałam na Twoje info. A przypomnij czemu częstsze kontrole?

Czuję już trochę presję w temacie imienia, chyba zacznę intensywnie myśleć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 11:23   #1115
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Dzięki
Faktycznie, same dziewczynki u nas, chyba tylko jedna z nas będzie miała chłopca a kontrolę bo jak to z moimi dzieciakami bywa, małe jak na wiek ciąży i muszę się liczyć z wywoływaniem porodu wcześniej
Potwierdzam Irenkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 13:12   #1116
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej hej, melduje się po połówkowych wszysko ok, no i sprawdziły się dwie rzeczy z prenatalnego - raz, że muszę być pod częstą kontrolą, a dwa - będzie dziewczynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje Na pewno będzie dobrze. Faktycznie listopad jest dziewczynkowy i tu i na grupie ovufriend.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 13:27   #1117
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej hej, melduje się po połówkowych wszysko ok, no i sprawdziły się dwie rzeczy z prenatalnego - raz, że muszę być pod częstą kontrolą, a dwa - będzie dziewczynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeszcze raz gratuluję)

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Gratulacje Na pewno będzie dobrze. Faktycznie listopad jest dziewczynkowy i tu i na grupie ovufriend.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oj tak i grudniowe też mają przewagę dziewczyn na ten moment.Dopiero styczniowe nadrabiają chłopakami.

Nie wiem czy uratuję honor chłopców, kiepsko to widzę
W dodatku przesortowałam dzisiaj ubranka na strychu i 3/4 to dziewczęce, malutkich chłopięcych nie mam już prawie wcale, musiałam większość sprzedać.


A ja dziewczyny dorwałam gondolę do mojego Cybexa, nówka sztuka
Tym sposobem kupując osobno nową spacerówkę ze stelażem i nową gondolową budkę zaoszczędziłam tatarataaaaam- 2 tysie. Kto jest miszczem żydzenia?:brzyda l:
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-04, 14:13   #1118
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Gratulacje Na pewno będzie dobrze. Faktycznie listopad jest dziewczynkowy i tu i na grupie ovufriend.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wiesz co, miałam już raz wywoływany, więc jakby co to wiem co mnie czeka i jak to wygląda więc tym też w ogóle się nie stresuje i mała to i poród łatwiejszy
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
jeszcze raz gratuluję)

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------



oj tak i grudniowe też mają przewagę dziewczyn na ten moment.Dopiero styczniowe nadrabiają chłopakami.

Nie wiem czy uratuję honor chłopców, kiepsko to widzę
W dodatku przesortowałam dzisiaj ubranka na strychu i 3/4 to dziewczęce, malutkich chłopięcych nie mam już prawie wcale, musiałam większość sprzedać.


A ja dziewczyny dorwałam gondolę do mojego Cybexa, nówka sztuka
Tym sposobem kupując osobno nową spacerówkę ze stelażem i nową gondolową budkę zaoszczędziłam tatarataaaaam- 2 tysie. Kto jest miszczem żydzenia?:brzyda l:
Dzięki
Hehehe no póki co dziewczyny rządzą

Ej super wyszłaś na tym wózku, taka oszczędność to już konkretny kawał grosza..pokażesz wózek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 15:53   #1119
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Butterfly gratulacje biznesu na wózku
My wozek chyba na końcu ogarniemy jakiś uzywany. Nowy fotelik trzeba będzie kupić. To trzeba pojechać autem do sklepu z fotelikami i tam nam pan do auta dobierze tak? Mam sklep 8 gwiazdek blisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 16:13   #1120
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Butterfly gratulacje biznesu na wózku
My wozek chyba na końcu ogarniemy jakiś uzywany. Nowy fotelik trzeba będzie kupić. To trzeba pojechać autem do sklepu z fotelikami i tam nam pan do auta dobierze tak? Mam sklep 8 gwiazdek blisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całym sercem polecam 8 Gwiazdek. Najlepiej pojechać autem, w którym fotelik ma być montowany, szczególnie przy isofix (bo tu ma znaczenie np. nachylenie siedzenia w aucie). Macie jakąś firmę na oku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 16:26   #1121
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
A wiesz co, miałam już raz wywoływany, więc jakby co to wiem co mnie czeka i jak to wygląda więc tym też w ogóle się nie stresuje i mała to i poród łatwiejszy Dzięki
Hehehe no póki co dziewczyny rządzą

Ej super wyszłaś na tym wózku, taka oszczędność to już konkretny kawał grosza..pokażesz wózek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest Talos S Lux

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Butterfly gratulacje biznesu na wózku
My wozek chyba na końcu ogarniemy jakiś uzywany. Nowy fotelik trzeba będzie kupić. To trzeba pojechać autem do sklepu z fotelikami i tam nam pan do auta dobierze tak? Mam sklep 8 gwiazdek blisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie używany kupiłabym w tej cenie, co dorwałam teraz wszystko nowe, dlatego tak kombinowałam
Jasne, 8 gwiazdek to super wybór. My kupowaliśmy w jednym z ich pierwszych sklepów 10 lat temu, tylko wtedy jeszcze nie byli pod tą nazwą.I potem pierwszego RWFa nam dobierali a potem już w naszym mieście otworzyły się uświadomione sklepy to nie trzeba było tyle jeździć
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-04, 16:33   #1122
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Lady fajne bodziaki sa tez w Zeeman, raczej macie w Holandii. Zwykle, jednokolorowe, ale jakosc super. Uwielbialam je, bo byly takie elastyczne.
W Zeeman byłam ostatnio kilkanaście lat temu. Zupełnie zapomniałam o tym sklepie. Jutro dostanę torbę ubrań od koleżanki z pracy, która urodziła 2 miesiące temu. Jak wszystko przejrzę to będę wiedzieć czy jeszcze coś muszę dokupić. Inna koleżanka pytała mnie dzisiaj czy mam śpiworek dla maleństwa, bo ona rodziła zimą i przydał jej się przy wyjściu ze szpitala a potem do wózka. Oczywiście, że przygarnę
Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Ja mam ostatnio problemy ze spaniem. 6/7h w pracy, potem 3-4h jakis spacer/plac zabaw, niby padam o 22, ale potem budze sie o 3 i koniec spania
Ze spaniem mam podobny problem. Tylko u mnie może być ten problem, że za szybko chodzę spać a potem o 3-4 rano jestem już wyspana, leżę i głaszczę kocurki
Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Jeździcie (jeszcze) jakimis "przyspieszaczami"? Ja odrzucilam rower, ale czasem biore hulajnoge zeby nadążać za moim 3 latkiem, i musze smiesznie wygladac z brzuchem
Ja byłam dzisiaj w pracy rowerem elektrycznym. Z tą różnicą, że nie jechałam na najwyższych obrotach a na eco, żeby było bezpieczniej. Na holenderskich ścieżkach jest bardzo tłoczno, ludzie nie używają rąk, żeby zasygnalizować, że będą skręcać, jeżdżą całą szerokością ścieżek lub ulic, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
a zamówiłam tak typowy śpiworek do fotelika, a na wiosnę kupię taki bardziej otulacz.O taki śpiworek https://www.smyk.com/p/glik-nurek-2-...szary-i6388901
Piękny śpiworek
My fotelik już mamy. To była pierwsza rzecz dla dziecka, którą kupiliśmy. Nówka sztuka, jeszcze z naklejkami, za 12 euro Podejrzewam, że ktoś dostał w prezencie a miał już inny i chciał się pozbyć.

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A ja dziewczyny dorwałam gondolę do mojego Cybexa, nówka sztuka
Tym sposobem kupując osobno nową spacerówkę ze stelażem i nową gondolową budkę zaoszczędziłam tatarataaaaam- 2 tysie. Kto jest miszczem żydzenia?:brzyda l:
Mnie też ogromnie cieszy każda zaoszczędzona złotówka
Kiedyś w tv oglądałam jakiś program, była para, która spodziewała się dziecka i wyliczyli, że na wyprawkę wydali +/- 10 tys zł. Na początku nie miałam zdania ale teraz, siedząc w temacie po uszy stwierdzam, że te 10 tys, kiedy wszystko kupujesz nowe, nie jest jakąś przesadzoną kwotą. Wózek potrafi kosztować kilka tys.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 17:32   #1123
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Całym sercem polecam 8 Gwiazdek. Najlepiej pojechać autem, w którym fotelik ma być montowany, szczególnie przy isofix (bo tu ma znaczenie np. nachylenie siedzenia w aucie). Macie jakąś firmę na oku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszędzie piszą, że taki fajny i leciutki jest Avionaut Pixel. No ale nie wiem czy akurat do naszej autowej kanapy będzie ok więc się nie nastawiam na niego. Zobaczymy co doradzą. Na pewno chcę fotelik z bazą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 18:51   #1124
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja też myślę, że pierwszy ma zdecydowanie sens z bazą bo ciągle się go wyjmuje. Gdybym miała go za każdym razem wypinać z pasów to chyba bym jajko zniosła. Inna rzecz czy baza ma być obrotowa. My zdecydowaliśmy, że nie bo i tak dziecko wsadzaliśmy do fotelika w domu czy gdzie tam akurat byliśmy, praktycznie nigdy nie montowaliśmy małej w foteliku jak ten już stał w aucie. Ale inni znów mówią, że tylko obrotowa. W 8 Gwiazdkach powiedzą Wam za i przeciw o co byście nie pytali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 19:27   #1125
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Też chcemy z bazą, od razu obrotową. Zdecydujemy się na Nune, mają jakiś lekki model, który wazy mniej niż 3 kg. A potem kolejny fotelik też będzie można z Nuny kupić i baza będzie pasować. Na tym mi zależało, żeby za rok nie trzeba było kupować kolejnej bazy. Na szczęście z autem nie ma problemu, bo mamy minivana i praktycznie każdy fotelik pasuje.

Super cena za wózek Butterfly! Za 2 tys to już można ubranek na pierwsze Pół roku nakupowac

10 tys na wyprawkę to zależy czy się w to wlicza prywatnego lekarza czy tylko rzeczy dla dziecka. Mi za same wizyty wyjdzie około 10 tys, w pierwszym trymestrze wizyta kosztowała 500 zł, potem 600 zł plus do tego Nifty.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 20:55   #1126
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
W Zeeman byłam ostatnio kilkanaście lat temu. Zupełnie zapomniałam o tym sklepie. Jutro dostanę torbę ubrań od koleżanki z pracy, która urodziła 2 miesiące temu. Jak wszystko przejrzę to będę wiedzieć czy jeszcze coś muszę dokupić. Inna koleżanka pytała mnie dzisiaj czy mam śpiworek dla maleństwa, bo ona rodziła zimą i przydał jej się przy wyjściu ze szpitala a potem do wózka. Oczywiście, że przygarnę

Ze spaniem mam podobny problem. Tylko u mnie może być ten problem, że za szybko chodzę spać a potem o 3-4 rano jestem już wyspana, leżę i głaszczę kocurki

Ja byłam dzisiaj w pracy rowerem elektrycznym. Z tą różnicą, że nie jechałam na najwyższych obrotach a na eco, żeby było bezpieczniej. Na holenderskich ścieżkach jest bardzo tłoczno, ludzie nie używają rąk, żeby zasygnalizować, że będą skręcać, jeżdżą całą szerokością ścieżek lub ulic, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy


Piękny śpiworek
My fotelik już mamy. To była pierwsza rzecz dla dziecka, którą kupiliśmy. Nówka sztuka, jeszcze z naklejkami, za 12 euro Podejrzewam, że ktoś dostał w prezencie a miał już inny i chciał się pozbyć.


Mnie też ogromnie cieszy każda zaoszczędzona złotówka
Kiedyś w tv oglądałam jakiś program, była para, która spodziewała się dziecka i wyliczyli, że na wyprawkę wydali +/- 10 tys zł. Na początku nie miałam zdania ale teraz, siedząc w temacie po uszy stwierdzam, że te 10 tys, kiedy wszystko kupujesz nowe, nie jest jakąś przesadzoną kwotą. Wózek potrafi kosztować kilka tys.

pewnie,że nie jest przesadzona, a niektórzy to sam wózek mają za 10 tys.Dla mnie akurat wózek nie jest tak ważny jak foteliki-na nie wydam każdą cenę, jeśli są porządne,z atestami.My akurat mamy fotelik po synku, ma homologację, jest na bazie i bardzo porządny, więc nawet niemielibyśmy po co zmieniać

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Też chcemy z bazą, od razu obrotową. Zdecydujemy się na Nune, mają jakiś lekki model, który wazy mniej niż 3 kg. A potem kolejny fotelik też będzie można z Nuny kupić i baza będzie pasować. Na tym mi zależało, żeby za rok nie trzeba było kupować kolejnej bazy. Na szczęście z autem nie ma problemu, bo mamy minivana i praktycznie każdy fotelik pasuje.

Super cena za wózek Butterfly! Za 2 tys to już można ubranek na pierwsze Pół roku nakupowac

10 tys na wyprawkę to zależy czy się w to wlicza prywatnego lekarza czy tylko rzeczy dla dziecka. Mi za same wizyty wyjdzie około 10 tys, w pierwszym trymestrze wizyta kosztowała 500 zł, potem 600 zł plus do tego Nifty.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka


matko z córką, co za ceny wizyt. Szok.Cieszę się, że u nas prywatnie są przystępniejsze ceny
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 20:58   #1127
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja właśnie też chcę taką bazę aby pasowała do kolejnego fotelika. Czy obrotowa to w sumie nie myślałam o tym. Ogólnie to u nas i wózek i fotelik dopiero jakoś we wrześniu. Też wozek nie jest dla mnie aż tak ważny jak dobry fotelik. Zwłaszcza gondola, która będzie na chwilę i to na sezon zimowy gdzie raczej aż tak długich spacerów jak latem nie będziemy robić. Przynajmniej tak mi się wydaje, że dłuższe to dopiero na wiosnę ze spacerówką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 05:20   #1128
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
10 tys na wyprawkę to zależy czy się w to wlicza prywatnego lekarza czy tylko rzeczy dla dziecka. Mi za same wizyty wyjdzie około 10 tys, w pierwszym trymestrze wizyta kosztowała 500 zł, potem 600 zł plus do tego Nifty.
10 tys za wyprawkę dla dziecka, nie lekarza.

Jak tyle kosztują wizyty u lekarza to nie ma się co dziwić, że kobiety nie chcą dzieci. Po prostu już na starcie ich nie stać.
Ja mam wszystko za darmo. Zmieniłam podstawowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego na pakiet ciążowy (koszt: 20 euro/msc) i za nic nie płacę. Wpadł mi kiedyś w oko cennik wizyt u położnych i koszt usg: za 15 minutową wizytę u położnej było 80 euro, za usg połówkowe prawie 300 euro. Oczy przecierałam ze zdumienia jak zobaczyłam cenę za poród domowy Od razu wiedziałam dlaczego położne tak bardzo do niego namawiają.
Zmieniałam lekarza rodzinnego, dostałam od niego aplikację, na której zaznaczam czy chcę się umówić na wizytę, czy chcę dostać tylko leki. Jak chcę wizytę to w jakiej sprawie (od razu bezpośrednio umówi mnie do konkretnego specjalisty, nie muszę się do niego fatygować po skierowanie) a jak leki, to wtedy wizyta i wywiad a leki uszykują w aptece i będą na mnie czekać. Wszędzie mają jeden wspólny system, na którym pracują i jak już zostałam do niego wpisana na pierwszej, telefonicznej rozmowie z położą, tak już wszędzie gdzie szłam, czy to do laboratorium czy na usg, wszędzie widniałam w systemie i wiedzieli kim jestem, po co przyszłam, jakie miałam wyniki badań. Nie muszę nosić ze sobą żadnych papierów czy kart ciąży. Nawet w gminie wiedzą, że jestem w ciąży i dostałam zaproszenie na szczepienie. Nie pasuje termin na dzisiaj, nie ma problemu, może być jutro. Tak samo jest z zabiegami czy operacjami. Kolega miał problemy z kolanem, wizyta u lekarza w poniedziałek, prześwietlenie w środę a zabieg po tygodniu. Teraz chodzi na rehabilitację, zero problemów z terminami. Wszystko z ubezpieczenia (podobnie jak ja musiał zmienić pakiet, w tym przypadku dopłaca do pakietu rehabilitacyjnego 28 euro/msc). Masz problemy z zębami, wykupujesz pakiet dentystyczny i tyle. Dzieci do lat 18 mają dentystę za darmo. Nikt tutaj nie ma zepsutych zębów czy krzywego zgryzu.
I ja się pytam: dlaczego to nie działa w Polsce?!
I jedynie dodam, że najdroższy lek dla dzieci chorych na sma też jest refundowany, bez względu na to ile dziecko ma miesięcy. Wszystkie leki są refundowane. Zdrowie obywateli jest najważniejsze, na to płacimy ogromne podatki.

No to się rozpisałam. Po prostu rozwaliło mnie to, że kobieta w ciąży płaci 10 tys za wizyty u lekarzy, bo chce być pewna czy z dzieckiem, które nosi pod sercem jest wszystko dobrze.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 05:49   #1129
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Dziewczyny, czy Wy też jesteście tak emocjonalne? Właśnie obejrzałam reklamę jakiegoś ubezpieczenia, w której para jest na usg i spiera się czy będzie dziewczynka czy chłopiec, a lekarka na to: trojaczki. I już mi starczyło. Przy poprzedniej ciąży ten stan został ze mną do końca połogu, a nawet dłużej.

Ja się zbieram na połówkowe a Wam życzę miłego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-05, 06:19   #1130
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy też jesteście tak emocjonalne? Właśnie obejrzałam reklamę jakiegoś ubezpieczenia, w której para jest na usg i spiera się czy będzie dziewczynka czy chłopiec, a lekarka na to: trojaczki. I już mi starczyło. Przy poprzedniej ciąży ten stan został ze mną do końca połogu, a nawet dłużej.

Ja się zbieram na połówkowe a Wam życzę miłego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak płakałam już parę razy na piosenkach i reklamach w tej ciąży. Przeszło mi to jakieś 2 tyg temu i już tak nie mam, przynajmniej na razie

Trzymam kciuki za połówkowe!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 06:40   #1131
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ateris, agadzie gratuluje polowkowych! Rzeczywiscie wysyp dziewczynek, niesamowite ze tylko jeden chlopak na grupie. i znow sie powtorze, a chlopaki sa takie fajne!
Butterfly super interes!
Lady ja tez mam wszystko za darmo. 10tys za wizyty, szok!!
Lady a u was ile trwa wychowawczy? Slyszalam ze standardowo u was wraca sie do pracy po 3 miesiacach i posyla maluszka od razu do zlobka?
Snilo mi sie dzisiaj ze kazali mi juz rodzic... A ja tylko mowilam ze to jeszcze za wczesnie, dopiero 24 tydzien. I probowali podlaczyc mi kroplowke...
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 06:49   #1132
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
10 tys za wyprawkę dla dziecka, nie lekarza.

Jak tyle kosztują wizyty u lekarza to nie ma się co dziwić, że kobiety nie chcą dzieci. Po prostu już na starcie ich nie stać.
Ja mam wszystko za darmo. Zmieniłam podstawowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego na pakiet ciążowy (koszt: 20 euro/msc) i za nic nie płacę. Wpadł mi kiedyś w oko cennik wizyt u położnych i koszt usg: za 15 minutową wizytę u położnej było 80 euro, za usg połówkowe prawie 300 euro. Oczy przecierałam ze zdumienia jak zobaczyłam cenę za poród domowy Od razu wiedziałam dlaczego położne tak bardzo do niego namawiają.
Zmieniałam lekarza rodzinnego, dostałam od niego aplikację, na której zaznaczam czy chcę się umówić na wizytę, czy chcę dostać tylko leki. Jak chcę wizytę to w jakiej sprawie (od razu bezpośrednio umówi mnie do konkretnego specjalisty, nie muszę się do niego fatygować po skierowanie) a jak leki, to wtedy wizyta i wywiad a leki uszykują w aptece i będą na mnie czekać. Wszędzie mają jeden wspólny system, na którym pracują i jak już zostałam do niego wpisana na pierwszej, telefonicznej rozmowie z położą, tak już wszędzie gdzie szłam, czy to do laboratorium czy na usg, wszędzie widniałam w systemie i wiedzieli kim jestem, po co przyszłam, jakie miałam wyniki badań. Nie muszę nosić ze sobą żadnych papierów czy kart ciąży. Nawet w gminie wiedzą, że jestem w ciąży i dostałam zaproszenie na szczepienie. Nie pasuje termin na dzisiaj, nie ma problemu, może być jutro. Tak samo jest z zabiegami czy operacjami. Kolega miał problemy z kolanem, wizyta u lekarza w poniedziałek, prześwietlenie w środę a zabieg po tygodniu. Teraz chodzi na rehabilitację, zero problemów z terminami. Wszystko z ubezpieczenia (podobnie jak ja musiał zmienić pakiet, w tym przypadku dopłaca do pakietu rehabilitacyjnego 28 euro/msc). Masz problemy z zębami, wykupujesz pakiet dentystyczny i tyle. Dzieci do lat 18 mają dentystę za darmo. Nikt tutaj nie ma zepsutych zębów czy krzywego zgryzu.
I ja się pytam: dlaczego to nie działa w Polsce?!
I jedynie dodam, że najdroższy lek dla dzieci chorych na sma też jest refundowany, bez względu na to ile dziecko ma miesięcy. Wszystkie leki są refundowane. Zdrowie obywateli jest najważniejsze, na to płacimy ogromne podatki.

No to się rozpisałam. Po prostu rozwaliło mnie to, że kobieta w ciąży płaci 10 tys za wizyty u lekarzy, bo chce być pewna czy z dzieckiem, które nosi pod sercem jest wszystko dobrze.

Ja chodzę na NFZ, nie wyobrażam sobie płacić takich kwot...

Płaciłam jedynie za pierwszą wizytę prywatną 200 zł(potwierdzenie ciąży) i PAPPE 160 zł. Tyle wydałam jak dotąd na prywatne badania/wizyty w ciąży.

Wczoraj skontaktowałam się ze swoim lekarzem prowadzącym, oddzwonił do mnie i zaprosił na badanie, bo zaniepokoiły mnie upławy. Takze dziś idę na NFZ na dodatkową wizytę.

Hellcat kciuki za wizytę, czekamy na wieści! Też zdarzało mi się wzruszyć




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 06:57   #1133
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja też nie płacę za prowadzenie ciąży. Od początku wszystkie na pakiet z pracy. Wydałam tylko na test Sanco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 07:51   #1134
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

U nas w Krakowie też jest 8gwiazdek i foteliki.info,my akurat wylądowaliśmy w tym drugim sklepie. Super podejście, wjeżdża się autem, dobierają pod budżet i samochód foteliki. U nas pamiętam że dobrali 4 różne które pasowały, nie naciskali na żaden. Przy zakupie drugiego jakiś rabat dostaliśmy jako stały klient. My mamy maxi cosi pebble i pearl z jedną baza właśnie. Pod koniec roku zanim dzieciaczek się jeszcze urodzi musimy młodemu wymienić już na większy więc odda bazę siostrzyczce

Ceny prowadzenia ciąży są przeogromne. Ja też wykupiłam pakiet w pracy, place 5 zł miesięcznie za niego. Do tej pory płaciłam tylko za pappe. No i dzisiaj za polowkowe będę już musiała zapłacić bo tego pakiet nie obejmuje.
Gdybym nie miała pakietu to na pewno na NFZ bym prowadziła, miałam całkiem spoko lekarza u którego 1 ciąże prowadziłam. Niby stać na by było by cała prowadzić prywatnie ale ja stwierdzam że te pieniądze lepiej przeznaczyć na coś innego. No chyba że bym nie znalazła dobrego lekarza na NFZ to już by inna rozmowa była.

Lady, super ze tak dostajesz od znajomych rzeczy, na pewno dużo na tym zaoszczędzicie. Butterfly super Ci się udało z wózkiem

U mnie mąż podchodzi do takich zakupów tak że nie będzie miało dziecko nic używanego (od obcych) i tym sposobem wszystko kupowaliśmy nowe. Całe szczęście że się teraz nie upera że wszystko znowu nowe musimy kupować i po bracie może byc ale wózek na pewno będzie nowy a nie z drugiej ręki.

Ja ostatnio też gorzej śpię i to zazwyczaj jak mam na następny dzień do pracy jechać. Dzisiaj chyba 4 razy się budziłam i 2 razy po takich pobudkach długo nie mogłam zasnąć. Jeszcze chyba na jakiś nerw mi uciskało dzieciątko bo czułam jakby mi ktoś igłę w lędźwie wbijał.

Nie mogę doczekać się już połówkowych, jeszcze do 15:30 . 4 tyg już nie podglądaliśmy dzieciaczka.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 08:00   #1135
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Z fotelikow doradze tylko zeby nie brac starego avionaut pixel. Mamy go i material jest fatalny, dziecko mi w nim plynelo a wkladki malo dawaly. Nawet zima cienko ubrany zawsze przepocony wychodzil z auta. Jak kupowalismy drugi to w salonie mowili ze bardzo duzo osob sie skarzy na ten material. Na necie czytalam ze nowsza wersja jest juz lepsza.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 08:09   #1136
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja chodzę do lekarza prywatnie, ale to ze względu na to, ze jakoś się zraziłam do tych u nas w przychodni jak 7 lat temu poszłam na kontrolę i pytam lekarza o ten mój stwierdzony PCOS czy można jakoś się wspomóc/działać żeby potem nie było problemów w przyszłości z ciąża to usłyszałam tylko, ze będziemy się martwić jak nie będę mogła zajść. Mam tez niedoczynnosc tarczycy, wiec wybrałam gina ze specjalizacją w endokrynologii żeby nie musieć dodatkowo szukać sobie jeszcze endokrynologa. Od początku ciąży na wizyty poszło już 1800. Jutro pójdzie pewnie kolejne 300zł. Do tego nifty za 2200. Jak człowiek doliczy jeszcze badania to myślę, że te 10tys. na samo prowadzenie ciąży staje się jak najbardziej realne. Ja w związku z tym, że chciałam bardzo cybexa priama to i z wyprawką w 10tys. się nie zmieszczę jak wyprawka zmieści się w 20tys. to będę szczęśliwa ale to pierwsze dziecię to człowiek chyba ma trochę mało pragmatyczne podejście


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 08:53   #1137
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja nie mam pakietu w pracy, bo pracuje w prywatnej firmie i ogółem w branży nie ma zwyczaju żadnych benefitow dla pracowników. Mamy generalnie pakiet dzięki Tż, ale teraz zmieniał umowę i przez 2 miesiące nam wyłączyli, bo czekaliśmy na Medicover. Tylko że np w Medicover nie chcą prowadzić ciąż powikłanych np z cukrzycą ciążową, więc ja też odpadam z takiej opieki medycznej. Zostaje NFZ, na który chodzę, ale nie zdecydowałabym się tylko na takie prowadzenie ciąży. Na NFZ w przychodni przyszpitalnej lekarz na wizytach sprawdza tylko czy serce bije, ja nic nie widzę. Widziałam dziecko tylko na usg I trymestru. A prywatnie na każdej wizycie wszystko omawia.

Szkoda, że u nas też reklamują darmowe leki dla kobiet w ciąży, a ja byłam w szoku, że nawet żelazo nie jest refundowane. Opakowanie kosztuje około 55 zł, teraz biorę 2 razy dziennie, więc to wystarcza na 10 dni. Duphaston też nie jest refundowany, opakowanie około 30 zł, a wystarczało mi na tydzień. Jedynie Euthyrox, metformina i insulina są refundowane. A i luteina plus zastrzyki.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 08:56   #1138
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ja nie mam pakietu w pracy, bo pracuje w prywatnej firmie i ogółem w branży nie ma zwyczaju żadnych benefitow dla pracowników. Mamy generalnie pakiet dzięki Tż, ale teraz zmieniał umowę i przez 2 miesiące nam wyłączyli, bo czekaliśmy na Medicover. Tylko że np w Medicover nie chcą prowadzić ciąż powikłanych np z cukrzycą ciążową, więc ja też odpadam z takiej opieki medycznej. Zostaje NFZ, na który chodzę, ale nie zdecydowałabym się tylko na takie prowadzenie ciąży. Na NFZ w przychodni przyszpitalnej lekarz na wizytach sprawdza tylko czy serce bije, ja nic nie widzę. Widziałam dziecko tylko na usg I trymestru. A prywatnie na każdej wizycie wszystko omawia.

Szkoda, że u nas też reklamują darmowe leki dla kobiet w ciąży, a ja byłam w szoku, że nawet żelazo nie jest refundowane. Opakowanie kosztuje około 55 zł, teraz biorę 2 razy dziennie, więc to wystarcza na 10 dni. Duphaston też nie jest refundowany, opakowanie około 30 zł, a wystarczało mi na tydzień. Jedynie Euthyrox, metformina i insulina są refundowane. A i luteina plus zastrzyki.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Z medicoverem mnie zdziwilas. Pierwsza ciaze tam prowadzilam, mialam cukrzyce ciazawa i niedoczynnosc tarczycy i wszystko tam mialam zalatwiane i oplacane z pakietu.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 08:57   #1139
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

To nie wiem dlaczego ja place za Euthyrox..Może teraz poproszę o receptę gina prowadzącego to on wystawi to jakoś tak abym miała za darmo. Jak mi wystawiała do tej pory gin endo to w aptece normalnie płaciłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 12:16   #1140
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
To nie wiem dlaczego ja place za Euthyrox..Może teraz poproszę o receptę gina prowadzącego to on wystawi to jakoś tak abym miała za darmo. Jak mi wystawiała do tej pory gin endo to w aptece normalnie płaciłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Potwierdzam euthyrox za darmo. Pewnie nie wstawiła kodu ciąży na recepcie… jak brałam luteinę to tez miałam za darmo, a były właśnie babeczki na grupie na fb, które były zdziwione, bo one normalnie płaciły. No, a luteina to już niemały koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.