Listopadowe mamy 2023 - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-05, 13:01   #1141
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

ja myślałam,że mam szczęśliwy dzień (wczoraj) ale mi się posypało w temacie "budowa" i przepłakałam wieczór.Ech...


Co do prowadzenia ciąży to u nas nie ma sensownych gin pracujących w moim szpitalu,którzy przyjmowaliby na pakiety typu Medicover czy Luxmed,a na NFZ to w ogóle. Także tak czy siak pozostawalo mi tylko prywatnie.Ale płacę 200 zł za wizytę, to narzekać nie mam co.

A dlaczegogin pracujący w szpitalu to u mnie konieczność?Bo będę mieć cc i mam nadzieję,że uda się tak jak było poprzednio-umówiłam się z gin prowadzącą na konkretny dzień i ona mi to cc robiła.Mam nadzieję,że i tym razem "dotrwam".Mam nerwicę lękową (w terapii) i to jest duże odciążenie dla mojej psychiki-wiedzieć,że mam konkretnego lekarza i on ze mną będzie.Pozostaje mi mieć nadzieję,że wszystko będzie dobrze.
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2023-07-05 o 13:13
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 13:25   #1142
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Potwierdzam euthyrox za darmo. Pewnie nie wstawiła kodu ciąży na recepcie… jak brałam luteinę to tez miałam za darmo, a były właśnie babeczki na grupie na fb, które były zdziwione, bo one normalnie płaciły. No, a luteina to już niemały koszt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to będę już tego pilnować. Na pewno nie wystawiła.. Niby jest tani, ale skoro należy nam się za darmo, to bez sensu płacić. Dzięki wam już wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 16:44   #1143
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Lady ja tez mam wszystko za darmo. 10tys za wizyty, szok!!
Lady a u was ile trwa wychowawczy? Slyszalam ze standardowo u was wraca sie do pracy po 3 miesiacach i posyla maluszka od razu do zlobka?
Gdybym prowadziła ciąże w Polsce to podejrzewam, że też musiałabym chodzić prywatnie. W 15 tys mieście nie ma żadnego ginekologa na nfz. Jest kilku prywatnych, którzy przyjmują np jeden raz w tygodniu wieczorem, do ostatniej pacjentki (teściowa ostatnio wyszła z gabinetu po 1 w nocy ). To jest dopiero szok i niedowierzanie.

Macierzyński trwa 16 tygodni: 4-6 tygodni przed porodem (zależy kto jak chce) i reszta po porodzie.
Od zeszłego roku wprowadzili:
urlop rodzicielski dla matek - 9 tygodni płatny 70 proc
dla ojców - 5 dni po porodzie płatne 100 proc i 6 tygodni urlopu partnerskiego płatnego 70 proc

Także nie ma czego porównywać do tych urlopów macierzyńskich czy wychowawczych, które macie w Polsce

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Lady, super ze tak dostajesz od znajomych rzeczy, na pewno dużo na tym zaoszczędzicie
Dzisiaj dostałam karton i dużą torbę ubrań. Mogę śmiało stwierdzić, że póki co nie muszę już nic kupować. Cieszę się bardzo. W wolniejszy dzień chce wyprać pierwszą partię tych najmniejszych ubranek i posortować.

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
U mnie mąż podchodzi do takich zakupów tak że nie będzie miało dziecko nic używanego (od obcych) i tym sposobem wszystko kupowaliśmy nowe. Całe szczęście że się teraz nie upera że wszystko znowu nowe musimy kupować i po bracie może byc ale wózek na pewno będzie nowy a nie z drugiej ręki.
Też bym chciała wszystko nowe ale ... jesteśmy w trakcie robienia podjazdów, tarasu i ogrodu. Dziecko najważniejsze ale jak mogę dostać coś za darmo to biorę

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Ja ostatnio też gorzej śpię i to zazwyczaj jak mam na następny dzień do pracy jechać. Dzisiaj chyba 4 razy się budziłam i 2 razy po takich pobudkach długo nie mogłam zasnąć. Jeszcze chyba na jakiś nerw mi uciskało dzieciątko bo czułam jakby mi ktoś igłę w lędźwie wbijał.
Ja poszłam spać o 20.00 a od 1.00 już nie spałam
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 16:54   #1144
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 16:55   #1145
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle
Super
U mnie dzisiaj równo 22 +0
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 16:58   #1146
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 17:15   #1147
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle
Gratulację! Ja się już nie mogę doczekać połówkowego Usg, idę we wtorek.

Moja mama też ma takie poglądy jak Twój mąż, wszystko musi być nowe. Teściowa za to wręcz przeciwnie, wszystko używane i najtańsze ja mam zdanie podzielone, uważam że można upolowac fajne używki, szczególnie z pierwszych rozmiarów. Ale już na przykład body jak oglądam na vinted to są w średnim stanie, często zniszczone. Takie rzeczy typu śpiworek, kurteczki, dresiki można znaleźć praktycznie nowe. Pajace to zależy jak się trafi, pierwsze rozmiary są najlepsze jakościowo.
Chyba, że ma się od kogo dostać. My nie mamy, ani w rodzinie ani wśród znajomych, więc używki ogarniam na vinted.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-05, 17:31   #1148
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja te ubranka najbliżej ciała jakoś wolę nowe. Kombinezony, otulacze to już może być używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 19:39   #1149
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle
Świetna wiadomość! W sumie dla dziewczynki to żadna ujma, że będzie drobna . Chłopcu trochę gorzej, ale naszemu to nie grozi, bo synek waży już 560 g

U mnie 23+0, także wchodzę w 6 miesiąc

Też gorzej śpię, przez tą duchotę nie mogę długo zasnąć, ale cóż, uroki lata, dziś gorąco i mega duszno i tak się dalej zapowiada
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 20:37   #1150
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle

gratulacje u mnie jutro 2t0d

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja te ubranka najbliżej ciała jakoś wolę nowe. Kombinezony, otulacze to już może być używane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

wiesz co tak naprawdę używane mają o tyle przewagę,że po wielu praniach i użytkowaniu nie ma już tyle tej chemii, zanieczyszczeń z transportu i sklepów itp.Więc ja pod tym kątem nawet wolę używane. Tylko problem w tym,że ciężko znaleźć właśnie jakieś body, albo pajace w dobrym stanie.Dlaczego?Ano dlatego,że takie dzieciaki robią miękkie kupki, które uciekają często w różne strony i cóż...czasem ciężko to sprać tak na 100%
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-05, 21:04   #1151
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Melduję się po połówkowych dziewczynka jak się patrzy cała zdrowa, raczej z tych drobniejszych, 300g. A i dzisiaj równo 20+0 jeszcze tylko drugie tyle

Super, gratulacje! my dzisiaj 22+0. Jutro idziemy się zobaczyć z malutką. W końcu i ja zaczęłam czuć ruchy. Mała ma właśnie imprezkę w brzuchu. Kilka dni temu czułam przelewanie przez 2 dni, ale nie wiedziałam czy to to, bo potem było z 3 dni ciszy. No i dzisiaj to już raczej to


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-06, 06:45   #1152
buli_szufla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 398
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Adity gratuluje, swietne wiesci!
Lady no to rzeczywiscie krociutko ten rodzicielski... Nie wyobrazam sobie... Brat męża mieszka w Holandii i wlasnie ma takiego maluszka i teraz jakos staraja sie ogarniac prace ze żłobkiem.
A revek super ze nareszcie poczulas ruchy teraz to rzeczywiscie inny poziom ciąży moja lubi urzadzac sobie dyskoteki w nocy. Syn prawie nigdy w brzuchu w nocy sie nie ruszal, i od poczatku po urodzeniu ladnie odroznial noc od dnia. Juz sie boje co to bedzie z córcią
buli_szufla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 07:10   #1153
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Adity gratuluje, swietne wiesci!
Lady no to rzeczywiscie krociutko ten rodzicielski... Nie wyobrazam sobie... Brat męża mieszka w Holandii i wlasnie ma takiego maluszka i teraz jakos staraja sie ogarniac prace ze żłobkiem.
A revek super ze nareszcie poczulas ruchy teraz to rzeczywiscie inny poziom ciąży moja lubi urzadzac sobie dyskoteki w nocy. Syn prawie nigdy w brzuchu w nocy sie nie ruszal, i od poczatku po urodzeniu ladnie odroznial noc od dnia. Juz sie boje co to bedzie z córcią
Właśnie się zastanawiałam kiedy te ruchy się zaczną robić takie intensywne, ale widzę, że już tak jest u niektórych z was
U mnie mała jest na razie bardzo spokojna, ruchy delikatne i na razie tylko jak leżę czasem czuje, żadnych dyskotek nie ma. W nocy śpię normalnie, rano ją budzę żeby dała znać To może dobry znak, że będzie spokojnym dzieckiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 07:26   #1154
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Jak tak piszecie to mam obawy, czy moja nam nie da popalić od początku najpierw mdłości, a teraz ruchy ma dość intensywne. Na szczęście w nocy nie kopie, zaczyna z rana około 6-7, potem cisza i koło 14 znowu. Wczoraj to mnie skopała przez ponad 2 godziny, najpierw robiłam obiad, potem książkę i już myślałam, że nie zaśnie
Parę razy dostałam już tak, że aż jęknęłam ale wtedy daje jednego mocnego kopa. Jak rusza się długo, to jest bardziej delikatna.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 07:45   #1155
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Dzięki dziewczyny

A_revek super ze juz czujesz ruchy czas najwyższy

U mnie młoda jak się rusza to już mocno czuje w większości przypadków. W nocy na szczęście spokojna albo tak mocno śpię ze nie czuje najczęściej rozbudza się po jedzeniu. Dzisiaj jak jechałam do pracy to chyba przeszkadzał jej pas samochodowy bo mocno w tym miejscu się odzywała. Czasami porusza się 5-15 min a czasami to już ok 1h tańce urządza. Parę razy już na siedzę czy leżę to widać bylo delikatne ruchy na brzuchu. Wczoraj na USG nie chciała leżeć spokojnie to i zdjęcia nie wyszły jakieś super. Nawet lekarz stwierdził że sądził ze u mnie uda się lepsze zrobić no ale jak dziecko choć trochę się poruszy przy "skanowaniu" to te zdjęcia nie wyjdą super. Ale i tak coś tam widać i zgodnie z mężem stwierdziliśmy że podobna do brata z tego okresu wiadomo że nie identiko ale raczej bardziej niż mniej podobni

Buli u mnie było tak samo że syn od urodzenia noce ładnie przesypiał, nie było żadnego problemu. Zobaczymy później czy córki pójdą w ślady braciszków czy jednak nie po cichu liczę że jednak tak :p
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 09:23   #1156
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cześć, witam w połóweczce

u mnie ruchy są mooocnei bardzo odczuwalne pod dłonią.Największa dyskoteka jak coś zjem. Ale też czuję delikatnie wieczorem jak położę się na boku i zasypiam. W nocy ruchy w ogóle mnie nie budzą, to samo rano Młode najwyraźniej lubi jak sobie pojem
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 09:37   #1157
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja melduje się po wizycie. Młoda ewidentnie jest teraz na masie, bo wazy 596g i jest starsza nagle o tydzień wszystko w porządku ogólnie. 27 lipca idę na krzywą. Nockę dzisiaj miałam tragiczna. Kręciłam się Non stop a od 4:20 nie mogłam już spać. Zmulilo mnie znowu koło 6:20.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-06, 15:53   #1158
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez buli_szufla Pokaż wiadomość
Lady no to rzeczywiscie krociutko ten rodzicielski... Nie wyobrazam sobie... Brat męża mieszka w Holandii i wlasnie ma takiego maluszka i teraz jakos staraja sie ogarniac prace ze żłobkiem.
I macierzyński i rodzicielski krótki. Ledwo kobieta dojdzie do siebie a już musi do pracy wracać. Plus jest taki, że nie trzeba od razu wracać na pełen etat a na część. Koleżanki z pracy zaczynały od dwóch godzin dziennie + dodatkowe przerwy na ściąganie mleka.

Do żłobka są kolejki i już musielibyśmy szukać i zapisywać dziecko na listy ale nie planujemy, więc ten problem nam odpada.

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
u mnie ruchy są mooocnei bardzo odczuwalne pod dłonią.Największa dyskoteka jak coś zjem. Ale też czuję delikatnie wieczorem jak położę się na boku i zasypiam. W nocy ruchy w ogóle mnie nie budzą, to samo rano Młode najwyraźniej lubi jak sobie pojem
Ja też najbardziej czuję ruchy po jedzeniu. A jak zjem coś słodkiego (co rzadko się zdarza) to wtedy są najbardziej intensywne.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-07, 23:41   #1159
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Trzy podejścia do napisania i trzy razy coś mi przeszkodziło. Melduje się i ja po połówkowych - mam potwierdzone jak nic (i sama naocznie stwierdziłam), że będzie dziewczynka. 🥰 Badania bardzo przyjemne, lubię moich lekarzy. Paluszki policzone, co sie da sprawdzone. A oto i pierwsza wątkowa fotka dzidziusia. Mala mierzy 25 cm i waży około 380-390g.

Buli, już się sny o porodzie zaczynają? Mnie się nigdy poród jako taki w ciąży nie śnił, przed i owszem, ale to lata wcześniej.

Izan, jak tam Twoja wizyta sprzed 2 dni? Wszystko w porządku?

Ja też jak większość z Was nic nie płacę za samo prowadzenie ciąży. Niektóre badania są dodatkowo płatne (np. toxo albo cytomegalia). NIPT za darmo, dokładna diagnostyka za darmo jak ze skierowaniem. Nie wiem ile musialabym wybulić gdybym zdecydowała się za wszystko płacić sama. Leki dla kobiet w ciąży też są bezpłatne, ale samemu trzeba w aptece o tym wspomnieć.

Butterfly, współczuję przejść z budową, mam nadzieję, że już jest lepiej.

Lady, u nas macierzyński trwa jeszcze krócej - tylko 14 tygodni, z czego 6 przed porodem i 8 po. Później wychowawczy płatny 65% przez rok, a dalej darmoszka. Nie jest lekko. Ja właśnie od lutego już nie mam kasy i muszę przyznać, że obciąża to nasz budżet mocno.

Adity, gratulacje! Rzeczywiście drobna dziewczynka. Ale ma jeszcze trochę czasu żeby podrosnąć. 🥰 My też porównywaliśmy na usg 3d podobieństwo i stwierdziliśmy, że broda identyczna.

A_revek, gratuluję ruchów! U nas mala powoli się rozkręca. Ostatnio położyłam się na 5 minut i w tym czasie dostałam 15 kopniaków, z tego 2 wyczuwalne pod ręką. A jaka piękna waga u Waszej małej!

A u nas ogólnie szpital. Mąż mi się nagle rozłożył i czuję, że i mnie bierze. Cały dzień bolała mnie głowa, a jak na złość nie miał kto mi pomóc w opiece nad małą i nawet chwila drzemki nie wpadła. Jak kładłam małą to oczywiście usnęłam - jeszcze ze śmierdzącą wcierką we włosach. Obudziłam się przed północą z uczuciem, że pęknie mi głowa. Wzięłam Paracetamol bo już nie mogłam wytrzymać, poszłam pod prysznic i trochę jakby lepiej. Ale chyba i tak mnie rozłoży.20230706_I0020726.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-08, 08:01   #1160
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hellcat, piękne ujęcie, nosek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 08:39   #1161
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Trzy podejścia do napisania i trzy razy coś mi przeszkodziło. Melduje się i ja po połówkowych - mam potwierdzone jak nic (i sama naocznie stwierdziłam), że będzie dziewczynka. 🥰 Badania bardzo przyjemne, lubię moich lekarzy. Paluszki policzone, co sie da sprawdzone. A oto i pierwsza wątkowa fotka dzidziusia. Mala mierzy 25 cm i waży około 380-390g.

Izan, jak tam Twoja wizyta sprzed 2 dni? Wszystko w porządku?

Ja też jak większość z Was nic nie płacę za samo prowadzenie ciąży. Niektóre badania są dodatkowo płatne (np. toxo albo cytomegalia). NIPT za darmo, dokładna diagnostyka za darmo jak ze skierowaniem. Nie wiem ile musialabym wybulić gdybym zdecydowała się za wszystko płacić sama. Leki dla kobiet w ciąży też są bezpłatne, ale samemu trzeba w aptece o tym wspomnieć.

A u nas ogólnie szpital. Mąż mi się nagle rozłożył i czuję, że i mnie bierze. Cały dzień bolała mnie głowa, a jak na złość nie miał kto mi pomóc w opiece nad małą i nawet chwila drzemki nie wpadła. Jak kładłam małą to oczywiście usnęłam - jeszcze ze śmierdzącą wcierką we włosach. Obudziłam się przed północą z uczuciem, że pęknie mi głowa. Wzięłam Paracetamol bo już nie mogłam wytrzymać, poszłam pod prysznic i trochę jakby lepiej. Ale chyba i tak mnie rozłoży.Załącznik 7791538

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, że pytasz. Lekarz stwierdził, że to infekcja, dostałam globulki. Podobno przypadłość wielu kobiet w ciąży . Obawiałam się sączenia wód, lekarz zrobił test, na szczęście negatywny. Z dzieckiem wszystko ok, poziom wód prawidłowy, szyjka w normie.

Współczuję tego szpitala, zdrówka Wam życzę! U mnie też mam wrażenie ciągle coś się dzieje. Ledwie wykurowałam się z przeziębienia, to inna infekcja ehhh....

A przypomniałaś mi, że za badanie cytomegalii też płaciłam, bo nie dostałam skierowania od lekarza. Ale to niewielki koszt u nas, ok. 40 zł. Toxo mam w pakiecie z innymi badaniami na NFZ.

Właśnie idę w tygodniu na badania z krwi, a za tydzień kolejna wizyta.

Śliczne ujęcie małej <3
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 09:00   #1162
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

[mention]HellcatRedeye [/mention] śliczne zdjęcie
Broniłam się rękami i nogami przed zaczęciem obkupowania małej w ubranka aż w tym tygodniu mi odwaliło wpadłam w wir, z którego teraz ciężko wyjść hahaha. Wczoraj zaszłam do newbie i wyhaczylam taką bluzę różowego misia na promocji ze 169zl na 89zł. Ciuszki w newbie są piękne, ale jak widzę te ceny to mam wrażenie, ze ewidentnie ktoś spadł z krzesła żądając 80zł za body np. IMG_2530.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 09:35   #1163
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Trzy podejścia do napisania i trzy razy coś mi przeszkodziło. Melduje się i ja po połówkowych - mam potwierdzone jak nic (i sama naocznie stwierdziłam), że będzie dziewczynka. 🥰 Badania bardzo przyjemne, lubię moich lekarzy. Paluszki policzone, co sie da sprawdzone. A oto i pierwsza wątkowa fotka dzidziusia. Mala mierzy 25 cm i waży około 380-390g.

Lady, u nas macierzyński trwa jeszcze krócej - tylko 14 tygodni, z czego 6 przed porodem i 8 po. Później wychowawczy płatny 65% przez rok, a dalej darmoszka. Nie jest lekko. Ja właśnie od lutego już nie mam kasy i muszę przyznać, że obciąża to nasz budżet mocno.
Piękne zdjęcie
Ja z połówkowych dostałam tylko jedne zdjęcie ale nie wstawiam, bo niewiele na nim widać. Mała bardzo ruchliwa.

Chciałabym mieć ten płatny wychowawczy przez rok

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
[mention]HellcatRedeye [/mention] śliczne zdjęcie
Broniłam się rękami i nogami przed zaczęciem obkupowania małej w ubranka aż w tym tygodniu mi odwaliło wpadłam w wir, z którego teraz ciężko wyjść hahaha. Wczoraj zaszłam do newbie i wyhaczylam taką bluzę różowego misia na promocji ze 169zl na 89zł. Ciuszki w newbie są piękne, ale jak widzę te ceny to mam wrażenie, ze ewidentnie ktoś spadł z krzesła żądając 80zł za body np. Załącznik 7791543
Urocza bluza


Koleżanka z pracy urodziła 2 tygodnie temu na granicy niemiecko-holenderskiej Nie zdążyła do szpitala. Akurat wracali z Polski.
I kolejna koleżanka w ciąży, tym razem pani z biura. Ma termin na styczeń.

Wczoraj dostałam do wypełnienia ankietę od instytucji, która wypłaca mi godziny chorobowe (5 godzin pracy opłaca mi pracodawca a 3 chorobowe ta instytucja) a gdyby coś to będą dzwonić. Raczej chorobowe nie do podwarzenia, bo jest lato, pracuję w wysokich temperaturach i nie ma możliwości przeniesienia mnie w chłodniejsze miejsce, bo takiego u nas poprostu nie ma
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home


Edytowane przez Lady_AnneBelle
Czas edycji: 2023-07-08 o 09:44
Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 10:46   #1164
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
[mention]HellcatRedeye [/mention] śliczne zdjęcie
Broniłam się rękami i nogami przed zaczęciem obkupowania małej w ubranka aż w tym tygodniu mi odwaliło wpadłam w wir, z którego teraz ciężko wyjść hahaha. Wczoraj zaszłam do newbie i wyhaczylam taką bluzę różowego misia na promocji ze 169zl na 89zł. Ciuszki w newbie są piękne, ale jak widzę te ceny to mam wrażenie, ze ewidentnie ktoś spadł z krzesła żądając 80zł za body np. Załącznik 7791543


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj tak, body w Newbie mają kosmiczne ceny jak na taki kawałeczek materiału używany na chwilę. Omijam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 10:49   #1165
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Oj tak, body w Newbie mają kosmiczne ceny jak na taki kawałeczek materiału używany na chwilę. Omijam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja to patrzę tylko na to co w promocji tam jeszcze pajaca upolowalam za 40zl wczoraj tam. Śmieje się, ze jak rodzina nie będzie wiedziała co kupić małej to mogą ciuszki z newbie, bo mi żal tyle siana


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 11:17   #1166
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Jedyne czego mi brakowało z ubranek dla małej, to jakieś rozpinane bluzy lub sweterki na body z krótkim rękawem. Miałam kupon do sinsay na 50 zł, mają tam teraz wyprzedaż i upolowałam 3 bluzy, za które zapłaciłam po rabacie 6,96 zł
a_revek to przez Ciebie i Twoją bluzę
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 13:38   #1167
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

HellcatRedeye super wieści i zdjęcie współczuję chóru. U nas na szczęście od kiedy młody nie chodzi do żłobka to z chorobami spokój, ale boję się już co będzie jak we wrześniu pójdzie do przedszkola.
U mnie dzieciaczki raczej już takie są, syn przy połówkowych dokładnie w tym samym czasie był o 26g cięższy od siostrzyczki. Urodził się z tych średnich mniejszych ale teraz na siatkach jest powyżej 75 centyla. Ja tam nie będę narzekać jak przy porodzie będzie mniejsza
Ja ostatnio zaszalałam w sinsay, promocje takie że szkoda było nie skorzystać, po kupowałam ubranka na rozmiary od 56 do 74. Muszę się na razie wstrzymać i przejrzeć po synku ciuchy zwłaszcza te z mniejszego rozmiaru.
Mam problem ze znalezieniem teraz pajaców ze stópkami, wszystkie są bez ale pewnie na jesień się pokażą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20230706_164336.jpg (125,5 KB, 48 załadowań)
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 19:48   #1168
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

A my w końcu powiedzieliśmy dzieciom.

Kupiłam taką karteczkę "mamy dla Was niespodziankę" i pod spodem było serduszko do zdrapania, a pod zdrapką obrazek z dzidkiem i napis "niebawem się zobaczymy".

Byliśmy na budowie bo działaliśmy z kolorem farb, każde sobie wybrało do pokoju Mój mąż też dowiedział się tam o ciąży, po prostu chcę mieć te wspomnienia związane już z naszym nowym miejscem
I daliśmy im tę karteczkę, każde drapało po trochu. Potem najstarsza czyta co tam pisze i tak widzę,że nie może zajarzyć a synek od razu "będziemy mieć dzidziusia!!" i wielki banan Młodsza córka najpierw totalne niedowierzanie,ale jak jej powiedzieliśmy że naprawdę to aż się popłakała z radości, od razu przybiegła przytulić brzuszek.Najstarsza na początku położyła się na podłodze i "o nieeee",ale po pięciu minutach jej przeszło i już mnie o wszystko wypytywała i chciała dzwonić do koleżanki.

Śmiać mi się chciało,bo akurat jak z nimi jechałam na budowę to pytali kto ma jaki znak zodiaku i jak im powiedziedziałam,że moja babcia była Skorpionem to młodsza na to"aaaaa ja się boję skorpionów"🤣 i potem starsza mnie pyta kiedy się małe urodzi to mówię,że w listopadzie.A ona na to " aaaa to będzie skorpion.Dlatego kiedyś w google wpisałaś hasło czy dzieci skorpiony są grzeczne "🤣🤣 cała ja

ogólnie potem pojechałam je zawieźć do teściowej to mi mówiły,że mam pić mleko, a nie mogę wody gazowanej. Młodsza i syn ciągle tulili brzuch, mówili,że będą mi we wszystkim pomagać i podawać🤣 oj łatwo nie będzie, będą mi prześwietlać jadłospis 🤣

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
HellcatRedeye super wieści i zdjęcie współczuję chóru. U nas na szczęście od kiedy młody nie chodzi do żłobka to z chorobami spokój, ale boję się już co będzie jak we wrześniu pójdzie do przedszkola.
U mnie dzieciaczki raczej już takie są, syn przy połówkowych dokładnie w tym samym czasie był o 26g cięższy od siostrzyczki. Urodził się z tych średnich mniejszych ale teraz na siatkach jest powyżej 75 centyla. Ja tam nie będę narzekać jak przy porodzie będzie mniejsza
Ja ostatnio zaszalałam w sinsay, promocje takie że szkoda było nie skorzystać, po kupowałam ubranka na rozmiary od 56 do 74. Muszę się na razie wstrzymać i przejrzeć po synku ciuchy zwłaszcza te z mniejszego rozmiaru.
Mam problem ze znalezieniem teraz pajaców ze stópkami, wszystkie są bez ale pewnie na jesień się pokażą.

super łowy
ja teżjakiś czastemu szalałam w Sinsay, ale bardzo podobały mi się uniseksowe ubranka. W tym tygodniu przejrzałam ciuszki i zdecydowanie najgorzej stoję z 56 (z obu płci).62 i 68 mam dużo, ale dziewczęcych. Mam dużo spodenek czy jakieś sukienki, body i pajacy mało.A chłopięcych mam troszkę, ale tu też wypadałoby dokupić.Może od wtorku zacznę szaleć
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-10, 11:04   #1169
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Widzę, że zakupy ruszyły super ubranka dziewczyny, aż sama weszłam na Sinsaya. Na razie czekam na komodę i nową szafę, żeby przejrzeć co mam i czego mi brakuje, bo na razie oddałam córce jedna półkę w szafie i tam wszystko pakuje.

Za to Tż mnie męczy, żeby zaczęła ogarniać aptekę. O mamo, już się zestresowałam jak zaczęłam dodawać podpaski bella do koszyka i pomyślałam, co mnie czeka

Dzisiaj 21t 0d i jutro mamy Usg połówkowe

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-10, 16:23   #1170
mamuska3x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 1
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej Gdzie zaopatrujecie się w wyprawkę dla dziecka? nie ukrywam, że nie jestem tą mamuśką co bardziej niż na dziecko czeka na zakupy i najlepiej jakbym miała jeden sklep internetowy w którym ogarnę wszystko nawet w późniejszym etapie życia swojego dziecka, jakieś zabawki akcesoria itp
mamuska3x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.