Listopadowe mamy 2023 - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-01, 11:23   #1351
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ateris co wrzuciłaś w koszyk? Ja robię przymiarki do zakupu higienicznych rzeczy i ciężko mi to idzie...
Q

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 11:31   #1352
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej wróciliśmy wczoraj z wojaży, byliśmy na weselu wyjazdowym i w sumie zrobiliśmy 600 km w weekend. Jeszcze czeka nas jedno wesele w Krakowie za 2 tygodnie.

Co do wagi to przytyłam na razie 2 kg od wagi początkowej. Dalej noszę niektóre ubrania sprzed ciąży i jak się mierzyłam, to poszło mi w biust i brzuszek rośnie. Biodra i uda centymetrowo bez zmian.

Czekamy na szafę, w sobotę mają nam składać i będę musiała ogarnąć ubranka. Dostaliśmy od znajomych dwa wielkie pudła ubranek po ich dwóch córeczkach, do rozmiaru 86. Zastanawiam się jaki płyn do prania zamówić, żeby powoli to prac. Czy nie szaleć i wybrać zwykły Bobini, czy eko Derma albo Frosch. Loveli nie chcę, bo czytałam że często uczula. Zamierzam uprać w tym płynie też naszą pościel i wolę nie ryzykować alergii u siebie, bo mam na tańsze proszki do prania typu E czy Bryza.



Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 12:03   #1353
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Ateris co wrzuciłaś w koszyk? Ja robię przymiarki do zakupu higienicznych rzeczy i ciężko mi to idzie...
Q

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
Oj dużo tego... może jak się da to wrzucę wam screeny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Hej wróciliśmy wczoraj z wojaży, byliśmy na weselu wyjazdowym i w sumie zrobiliśmy 600 km w weekend. Jeszcze czeka nas jedno wesele w Krakowie za 2 tygodnie.

Co do wagi to przytyłam na razie 2 kg od wagi początkowej. Dalej noszę niektóre ubrania sprzed ciąży i jak się mierzyłam, to poszło mi w biust i brzuszek rośnie. Biodra i uda centymetrowo bez zmian.

Czekamy na szafę, w sobotę mają nam składać i będę musiała ogarnąć ubranka. Dostaliśmy od znajomych dwa wielkie pudła ubranek po ich dwóch córeczkach, do rozmiaru 86. Zastanawiam się jaki płyn do prania zamówić, żeby powoli to prac. Czy nie szaleć i wybrać zwykły Bobini, czy eko Derma albo Frosch. Loveli nie chcę, bo czytałam że często uczula. Zamierzam uprać w tym płynie też naszą pościel i wolę nie ryzykować alergii u siebie, bo mam na tańsze proszki do prania typu E czy Bryza.



Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
O a ja właśnie planowałam kupić Lovela.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Butelka Lansinoh
Smoczki Lovi
Vigantol, Cebion, Pedicetamol, Espumisan
Woda morska
Szczotka do główki
Termofor z pestek wiśni
Nożyczki
Woreczki na pieluchy
Ziajka do pupy ( mam w domu bepanthen dodatkowo)
Canpol podklady poporodowe i Podkłady na łóżko
Horizon majtki
Laktator
Lanolina na sutki
Wkladki laktacyjne
Chusteczki nawilżane
Patyczki, płatki i kompresy jałowe
Sol fizjologiczna
Katarek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 12:39   #1354
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Tak waga w ciąży to zupełnie indywidualna sprawa z synem w sumie przytyłam 6-7 kg gdzie przez ostatnie 2 miesiące ciąży raptem kg, gdzie dziecko wtedy najwięcej przybiera
Teraz na plusie mam ok 3-4 kg, brzucha już nie ukryje też jest większy niż w pierwszej ciąży na tym etapie, przynajmniej tak mi się wydaje.
Ja teściów niby mam spoko ale też czasami za bardzo się wpieprzają w nasze życie, teściowa to wg by chciała żebyśmy co chwilę do nich jeździli. Wnuka rozpieszczają na potęgę, nie raz prosimy żeby już zabawek nie kupowali zwłaszcza że bez okazji kupują jakieś plastikowe pierdoły którymi syn bawi się 5sekund a potem to leży i się kurzy. A wnuczką która ma się urodzić to wg się nie interesują, nawet nie zapytają jak po badaniach czy cokolwiek, a z synem to pisała, pytała się teściowa, szalała z zakupami. Teraz teściowa obraziła się na mnie chyba bo chciała żeby w tym roku wigilia była u nas i żeby przyjechali oni i moi rodzice i że oni wszystko przywioza. A ja do niej że my w tym na pewno nie będziemy wigilii robić nawet jakby oni mieli wszystko przywozić. I wielkie zdziwienie czemu, to jej mówię że przecież dziecko będzie miało jakieś 3-4 tyg to nie mam ochoty na przyjmowanie tylu ludzi na raz w domu (w sumie byłoby 10-12 osób), co dla mnie jest logiczne. Czekam teraz aż do męża zacznie wypisywać jaka to ja straszna jestem także różnie z teściami.

Ja używałam płynu do prania z loveli, teraz zobaczę.
Co do listy kosmetycznej to polecam jeszcze
Linomag zielony i alantan na pupę.
Podkłady to od siebie polecam poszukać na allegro takich niebieskich, dużo taniej niż z canpol czy czegoś podobnego. My też bardzo długo używaliśmy w domu do przewijania, kladlismy na przewijak. Nie wiem jak z dziewczynkami ale chłopcy często zaraz po rozpieciu pieluchy sikają na zmianę temp no i też jak zabrudzone to od razu do wyrzucenia a nie przewijak do czyszczenia, od razu wtedy też na czystym się dziecko ubiera.
Majtki poporodowe z Horizon najlepsze
Ja jeszcze kupuje od razu krem na zimę.
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 13:12   #1355
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja dzisiaj zamówiłam laktator neno bianco, sterylizator neno vita, szklaną butelkę z aventu i płyn do płukania oraz odplamiacz z loveli. Jakby któraś rozważała zakup laktatora lub czegokolwiek z neno to polecam sprawdzic stronę hebe, bo teraz jest -15% na markę neno właśnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 13:33   #1356
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Adity jaki krem na zimę polecasz?

a_revek fajna promka, szkoda że niedostępny neno uno bo jego chce kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 14:39   #1357
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Adity jaki krem na zimę polecasz?

a_revek fajna promka, szkoda że niedostępny neno uno bo jego chce kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No duzo rzeczy już wyprzedanych. Na laktator się załapałam, ale już sterylizator był wykupiony i zamawiałam w media expert.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 14:41   #1358
Adity
Raczkowanie
 
Avatar Adity
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 427
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Adity jaki krem na zimę polecasz?

a_revek fajna promka, szkoda że niedostępny neno uno bo jego chce kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będę kupować chyba LINOMAG Cold Cream 0+, polecam stronę "sroka o" i jej analizę składów kosmetyków
Adity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 14:56   #1359
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Będę kupować chyba LINOMAG Cold Cream 0+, polecam stronę "sroka o" i jej analizę składów kosmetyków
Dzięki
Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
No duzo rzeczy już wyprzedanych. Na laktator się załapałam, ale już sterylizator był wykupiony i zamawiałam w media expert.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sterylizator pożyczamy od znajomych więc tu chociaż odpada tak samo podgrzewacz do butelek jeśli będzie nam potrzebny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 15:00   #1360
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki Sterylizator pożyczamy od znajomych więc tu chociaż odpada tak samo podgrzewacz do butelek jeśli będzie nam potrzebny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja właśnie wzięłam ten z neno, bo on jest jednocześnie sterylizatorem i podgrzewaczem. Można tez rozmrażać. Ja zamierzam kp, ale wolałam się przygotować w razie czego jakby był problem z rozkręcaniem laktacji. No i może się uda dziecia przyzwyczaić żeby tez chciało jeść z butelki moje mleko jak będę potrzebowała gdzieś wyjść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 15:11   #1361
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Ja właśnie wzięłam ten z neno, bo on jest jednocześnie sterylizatorem i podgrzewaczem. Można tez rozmrażać. Ja zamierzam kp, ale wolałam się przygotować w razie czego jakby był problem z rozkręcaniem laktacji. No i może się uda dziecia przyzwyczaić żeby tez chciało jeść z butelki moje mleko jak będę potrzebowała gdzieś wyjść


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja tak samo zamierzam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 15:36   #1362
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Adity moja teściowa też jest specyficzna, tzn generalnie nie mogę narzekać, ale potrafi wbić szpilę. Jeszcze mój Tż ma siostrę 2 lata młodszą, która nie bardzo się do czegokolwiek garnie. Niby pracuje, w sieciówce, wynajmuje pokój i tyle. Zmiana pracy na lepszą nie, żeby coś ogarnąć mieszkanie nie, ogólnie teściowa ją bardzo obsługuje, włącznie z robieniem herbaty. I czasami odnoszę wrażenie, że teściowa jest rozczarowana, że to mój Tż jest bardziej ogarnięty w życiu i ma rodzinę, mieszkanie, a nie jej córeczka. Tym bardziej, że Tż zawsze był tym 'gorszym' dzieckiem. Do mnie ma stosunek różny. Niby jest miła, ale teraz w ciąży jak jej powiedzieliśmy, że idę na l4, to skomentowała, że pracuje się do 8 miesiąca. Że biorę insulinę i się tym stresuje, to też powiedziała że przeżywam, a nie ma czego. Metody wychowawcze na córkę też już powoli zaczyna nam przekazywać, ale ją szybko gasimy.
Na szczęście dzieli nas prawie 150 km i uważam to za odległość idealną

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj zamówiłam laktator neno bianco, sterylizator neno vita, szklaną butelkę z aventu i płyn do płukania oraz odplamiacz z loveli. Jakby któraś rozważała zakup laktatora lub czegokolwiek z neno to polecam sprawdzic stronę hebe, bo teraz jest -15% na markę neno właśnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Patrzyłam, ale myślę o neno perfetto i nie łapię się na promocję.
Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Adity jaki krem na zimę polecasz?

a_revek fajna promka, szkoda że niedostępny neno uno bo jego chce kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Srokao polecą też krem z Weledy i Momme, ale warto popatrzeć na ceny w różnych aptekach. Weledę kupowałam w Super pharm na promocji i sporo zaoszczędziłam.

A miałam Wam napisać, że po raz pierwszy ktoś mnie złapał za brzuch podczas składania życzeń, panna młoda położyła mi rękę na brzuchu i byłam w takim szoku w ogóle się tego nie spodziewałam. Podobno to jest jakiś przesąd, że wtedy ona będzie miała szybko dzidziusia. Na szczęście była tak sympatyczna, że nie byłam zła ani nic. Bardziej w szoku

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:24   #1363
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej dziewczyny, chwile mnie nie było, bo mam tydzień wyjazdowy..W piątek miałam lekarza, wszystko jest ok, aaaaale...wg niego mała faktycznie jest drobna ale prawdopodobnie ciąża 2 tygodnie młodsza. A tak - wszystko gra.
Pytanie - czy Wy też macie takie zjazdy energii? No ja strasznie, prawie każde popołudnie, w okolicach godz 15-16 najchętniej poszłabym spać już na noc. Serio, oczy mi się same zamykają, kawa nie pomaga, drzemka to już w ogóle. Więc padam o 21, czasem 22 i to już pozna noc jak dla mnie
Jeśli chodzi o pranie - mam u siebie sprawdzony płyn dla niemowlaków ale swoich rzeczy prac w nim nie będę, nigdy tego nie robiłam w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:42   #1364
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Podczytuje Was dziewczyny, moja grupa październikowa niestety zamilkła
Mam nadzieję, że mnie nie wypedzicie termin mam na 21 października, obecnie 28+2, mogę się podłączyć?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
ooo witaj
nie wiem czy kojarzysz, ale kiedyś razem wojowałyśmy na zazdrośnicach
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:45   #1365
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Adity jaki krem na zimę polecasz?

a_revek fajna promka, szkoda że niedostępny neno uno bo jego chce kupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Weszłam na stronę hebe i pokazuje mi, ze neno uno jest dostępny w promocji za 149zl. Może coś rzucili, sprawdź.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:54   #1366
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez Adity Pokaż wiadomość
Tak waga w ciąży to zupełnie indywidualna sprawa z synem w sumie przytyłam 6-7 kg gdzie przez ostatnie 2 miesiące ciąży raptem kg, gdzie dziecko wtedy najwięcej przybiera
Teraz na plusie mam ok 3-4 kg, brzucha już nie ukryje też jest większy niż w pierwszej ciąży na tym etapie, przynajmniej tak mi się wydaje.
Ja teściów niby mam spoko ale też czasami za bardzo się wpieprzają w nasze życie, teściowa to wg by chciała żebyśmy co chwilę do nich jeździli. Wnuka rozpieszczają na potęgę, nie raz prosimy żeby już zabawek nie kupowali zwłaszcza że bez okazji kupują jakieś plastikowe pierdoły którymi syn bawi się 5sekund a potem to leży i się kurzy. A wnuczką która ma się urodzić to wg się nie interesują, nawet nie zapytają jak po badaniach czy cokolwiek, a z synem to pisała, pytała się teściowa, szalała z zakupami. Teraz teściowa obraziła się na mnie chyba bo chciała żeby w tym roku wigilia była u nas i żeby przyjechali oni i moi rodzice i że oni wszystko przywioza. A ja do niej że my w tym na pewno nie będziemy wigilii robić nawet jakby oni mieli wszystko przywozić. I wielkie zdziwienie czemu, to jej mówię że przecież dziecko będzie miało jakieś 3-4 tyg to nie mam ochoty na przyjmowanie tylu ludzi na raz w domu (w sumie byłoby 10-12 osób), co dla mnie jest logiczne. Czekam teraz aż do męża zacznie wypisywać jaka to ja straszna jestem także różnie z teściami.

Ja używałam płynu do prania z loveli, teraz zobaczę.
Co do listy kosmetycznej to polecam jeszcze
Linomag zielony i alantan na pupę.
Podkłady to od siebie polecam poszukać na allegro takich niebieskich, dużo taniej niż z canpol czy czegoś podobnego. My też bardzo długo używaliśmy w domu do przewijania, kladlismy na przewijak. Nie wiem jak z dziewczynkami ale chłopcy często zaraz po rozpieciu pieluchy sikają na zmianę temp no i też jak zabrudzone to od razu do wyrzucenia a nie przewijak do czyszczenia, od razu wtedy też na czystym się dziecko ubiera.
Majtki poporodowe z Horizon najlepsze
Ja jeszcze kupuje od razu krem na zimę.

ja dodam,że to Linomag maść biało-zielona, bo jest jeszcze jakiś inny krem w tych kolorach
Majty z Horizona faktycznie najlepsze, a podkłady z Seni
Ja je używałam na wyjazdach do przewijania, a na przewijak akurat nakładam pieluchy flanelowe podszyte ceratką i jak zamoknie to siup do pralki i kładę kolejny. Ekonomiczniej to wychodziło

Laktator mam z Medeli elektryczny, mało używany bo moi byli anty-butelkowi ale może tym razem uda mi się przyzwyczaić, to się okaże butelkę dokupię po prostu później. ogólnie nie przeszkadzało mi to w wychodzeniu do kosmetyczki czy na paznokcie, ale fakt-jakieś wieczorne wyjścia bez dziecka były niemożliwe.Chociaż i tak nie miałam na to ochoty, padnięta byłam 🤣

---------- Dopisano o 18:54 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chwile mnie nie było, bo mam tydzień wyjazdowy..W piątek miałam lekarza, wszystko jest ok, aaaaale...wg niego mała faktycznie jest drobna ale prawdopodobnie ciąża 2 tygodnie młodsza. A tak - wszystko gra.
Pytanie - czy Wy też macie takie zjazdy energii? No ja strasznie, prawie każde popołudnie, w okolicach godz 15-16 najchętniej poszłabym spać już na noc. Serio, oczy mi się same zamykają, kawa nie pomaga, drzemka to już w ogóle. Więc padam o 21, czasem 22 i to już pozna noc jak dla mnie
Jeśli chodzi o pranie - mam u siebie sprawdzony płyn dla niemowlaków ale swoich rzeczy prac w nim nie będę, nigdy tego nie robiłam w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja mam prawie nieustanny zjazd energii od czterech dni
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 18:06   #1367
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Weszłam na stronę hebe i pokazuje mi, ze neno uno jest dostępny w promocji za 149zl. Może coś rzucili, sprawdź.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, udało się kupić, dziękuję bardzo!
Gdy nie Ty, już bym tam dziś nie zajrzała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 18:08   #1368
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Tak, udało się kupić, dziękuję bardzo!
Gdy nie Ty, już bym tam dziś nie zajrzała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie ma za co ja dzisiaj podjęłam temat laktatora, bo zobaczyłam, ze niby w sklepie zaufajpoloznej są promocje na laktatory. Ale tam było tylko kilka modeli i np. ani tego bianco ani uno nie mieli. Weszłam na stronę neno żeby poczytać o tych laktatorach i tam mi się wyświetliło, ze ta promocja w hebe jest przeznaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 18:20   #1369
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
A miałam Wam napisać, że po raz pierwszy ktoś mnie złapał za brzuch podczas składania życzeń, panna młoda położyła mi rękę na brzuchu i byłam w takim szoku w ogóle się tego nie spodziewałam. Podobno to jest jakiś przesąd, że wtedy ona będzie miała szybko dzidziusia. Na szczęście była tak sympatyczna, że nie byłam zła ani nic. Bardziej w szoku
U mnie było podobnie z tym łapaniem za brzuch. Bardziej byłam zaskoczona i w szoku jak zła. Kiedyś czytałam, że skoro kobietę łapie się za brzuch ciążowy to mężczyznę powinno się złapać za przyrodzenie i pogratulować dobrze wykonanej roboty

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, chwile mnie nie było, bo mam tydzień wyjazdowy..W piątek miałam lekarza, wszystko jest ok, aaaaale...wg niego mała faktycznie jest drobna ale prawdopodobnie ciąża 2 tygodnie młodsza. A tak - wszystko gra.
Pytanie - czy Wy też macie takie zjazdy energii? No ja strasznie, prawie każde popołudnie, w okolicach godz 15-16 najchętniej poszłabym spać już na noc. Serio, oczy mi się same zamykają, kawa nie pomaga, drzemka to już w ogóle. Więc padam o 21, czasem 22 i to już pozna noc jak dla mnie
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
ja mam prawie nieustanny zjazd energii od czterech dni
U mnie zjazd energii od dobrych dwóch tygodni i to tak nagle, z dnia na dzień. Do tego zrobiłam się mega powolna, z myśleniem też ciężko Mam nadzieję, że po urlopie dadzą mi lżejszą pracę i jakoś doczołgam się do urlopu macierzyńskiego.


Ja byłam dzisiaj na szczepieniu. Pani oprowadziła mnie po całej placówce, bo tam przychodzi się na kontrolę i szczepienia dzieci. Raz mnie też odwiedzą po porodzie, żeby sprawdzić jak sobie radzę
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 18:56   #1370
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Tak, udało się kupić, dziękuję bardzo!
Gdy nie Ty, już bym tam dziś nie zajrzała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o super,że się udało)))
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 22:03   #1371
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Butterfly zazdrosnice, kiedy to było! Kopa lat!!!


Co do zjazdu energii to też mam ostatnio, ale mnie męczą okropne dusznosci, czasem mam wrażenie, że się uduszę...
Dziś wreszcie odebrałam lozeczkoni inne rzeczy od znajomej, jutro zacznę to ogarniać powoli, łóżeczko będę malowała bo już lekko nadgryzione jest ale damy radę.

10 sierpnia mam juz kwalifikacje w szpitalu do cesarki i już powoli łapie stresa z tego powodu, niby ciąża mi się wlecze i chciałabym już być po a z drugiej leci to tak szybko....
__________________
fata viam invenient

Edytowane przez luffka
Czas edycji: 2023-08-01 o 22:07
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 08:12   #1372
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Nie ma za co ja dzisiaj podjęłam temat laktatora, bo zobaczyłam, ze niby w sklepie zaufajpoloznej są promocje na laktatory. Ale tam było tylko kilka modeli i np. ani tego bianco ani uno nie mieli. Weszłam na stronę neno żeby poczytać o tych laktatorach i tam mi się wyświetliło, ze ta promocja w hebe jest przeznaczenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No widzisz Niech nam ładnie służą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:07 ----------

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Butterfly zazdrosnice, kiedy to było! Kopa lat!!!


Co do zjazdu energii to też mam ostatnio, ale mnie męczą okropne dusznosci, czasem mam wrażenie, że się uduszę...
Dziś wreszcie odebrałam lozeczkoni inne rzeczy od znajomej, jutro zacznę to ogarniać powoli, łóżeczko będę malowała bo już lekko nadgryzione jest ale damy radę.

10 sierpnia mam juz kwalifikacje w szpitalu do cesarki i już powoli łapie stresa z tego powodu, niby ciąża mi się wlecze i chciałabym już być po a z drugiej leci to tak szybko....
Wczoraj też miałam zjazd energii, a dziś już mam ochotę spacerować. Fakt, że słońce wróciło.
Też łóżeczko bierzemy od znajomych. Ogólnie jestem fanką dawania rzeczom drugiego życia.

Jak wygląda taka kwalifikacja? Ustalaja termin już wtedy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 15:36   #1373
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Butterfly zazdrosnice, kiedy to było! Kopa lat!!!


Co do zjazdu energii to też mam ostatnio, ale mnie męczą okropne dusznosci, czasem mam wrażenie, że się uduszę...
Dziś wreszcie odebrałam lozeczkoni inne rzeczy od znajomej, jutro zacznę to ogarniać powoli, łóżeczko będę malowała bo już lekko nadgryzione jest ale damy radę.

10 sierpnia mam juz kwalifikacje w szpitalu do cesarki i już powoli łapie stresa z tego powodu, niby ciąża mi się wlecze i chciałabym już być po a z drugiej leci to tak szybko....
Jej ja już bym chciała donosić, urodzić i nie być w ciąży. Nie lubię tego stanu. I właśnie nie mieć już tych zjazdów energii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 15:45   #1374
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ateris ja zadzwoniłam do wybranego szpitala i umówiłam termin na kwalifikacje do porodu, w każdym szpitalu inaczej kwalifikuja, np. w imid jest to do 32 tygodnia ciąży, więc trzeba odpowiednio wcześniej się umówić na wizytę, ja dzwoniłam jakieś 2 tyg temu. Ale w innych szpitalach np na karowej jest kwalifikacja do samego końca ciąży, więc to chyba zależy od popularności danego szpitala.
Trzeba zacząć od wyboru miejsca porodu i rodzaju, czy cc czy narirant, kwalifikacja obowiązuje do cc ze wskazań innych niż ginekologiczne zazwyczaj

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 15:52   #1375
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Dzięki luffka. Mam nadzieję, że będzie mi dane rodzić SN, ale nie zaszkodzi wiedzieć co i jak. We wtorek idę do okulistki sprawdzić czy mogę rodzić SN.

A no i wstawiam wam moje zdobycze z Vinted czym zakończyłam kompletowanie początkowych ubranek. Strasznie słodkie to wszystko jest dla maluchów.20230802_123933.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 16:01   #1376
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Jej ja już bym chciała donosić, urodzić i nie być w ciąży. Nie lubię tego stanu. I właśnie nie mieć już tych zjazdów energii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam to samo, odliczam już dni. Wczoraj przespałam 3 godziny w ciągu dnia, a potem w nocy nie mogłam spać, bo bolały mnie ręce
Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki luffka. Mam nadzieję, że będzie mi dane rodzić SN, ale nie zaszkodzi wiedzieć co i jak. We wtorek idę do okulistki sprawdzić czy mogę rodzić SN.

A no i wstawiam wam moje zdobycze z Vinted czym zakończyłam kompletowanie początkowych ubranek. Strasznie słodkie to wszystko jest dla maluchów.Załącznik 7792496

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczne kombinezony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 20:10   #1377
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Mam to samo, odliczam już dni. Wczoraj przespałam 3 godziny w ciągu dnia, a potem w nocy nie mogłam spać, bo bolały mnie ręce Śliczne kombinezony

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Żebym mogła jeszcze spać w dzień to by było lepiej...ale niestety nawet po krótkiej drzemce czuje się jeszcze gorzej niż przed..
Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki luffka. Mam nadzieję, że będzie mi dane rodzić SN, ale nie zaszkodzi wiedzieć co i jak. We wtorek idę do okulistki sprawdzić czy mogę rodzić SN.

A no i wstawiam wam moje zdobycze z Vinted czym zakończyłam kompletowanie początkowych ubranek. Strasznie słodkie to wszystko jest dla maluchów.Załącznik 7792496

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczne!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 12:16   #1378
a_revek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 212
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja melduję się dzisiaj po wizycie. Malutka wazy już 1023g. Wyniki krzywej idealne także odetchnęłam z ulgą. Widziałam się dzisiaj ze znajomą i przywiozła mi dwie torby ubranek po swojej córce. Mała dalej zapowiada się na takiego większego dzieciaczka. Rozmawiałam tez z lekarzem o tym, ze ma dni leniucha i straszy mnie, bo się mało rusza. Powiedział, ze to normalne, bo tak jak np. Była ułożona na wizycie to nogami kopała mnie po wątrobie a rękami w łożysko, wiec mam prawo tego nie odczuwać czasami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a_revek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 16:38   #1379
zawielona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 18
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Hej, dużo osób jeszcze polecało sztyft z musteli na zimę (mustela bebe enfant). Skład też dobry, a ponoć bardzo fajnie się aplikuje przez to właśnie, że jest w sztyfcie
zawielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 17:36   #1380
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez a_revek Pokaż wiadomość
Ja melduję się dzisiaj po wizycie. Malutka wazy już 1023g. Wyniki krzywej idealne także odetchnęłam z ulgą. Widziałam się dzisiaj ze znajomą i przywiozła mi dwie torby ubranek po swojej córce. Mała dalej zapowiada się na takiego większego dzieciaczka. Rozmawiałam tez z lekarzem o tym, ze ma dni leniucha i straszy mnie, bo się mało rusza. Powiedział, ze to normalne, bo tak jak np. Była ułożona na wizycie to nogami kopała mnie po wątrobie a rękami w łożysko, wiec mam prawo tego nie odczuwać czasami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super Konkretna już waga małej
U mnie też te ruchy nie są jakieś intensywne więc pewnie to zależy od ułożenia. Ważne, że są.

Do mnie dziś przyszedł laktator i muszę powiedzieć, że jest bardzo ładny i wygląda na poręczny. Zobaczymy jak to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.