Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-29, 17:20   #421
eden3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

hej
W koncu zdecydowalem sie na korony porcelanowe (most na 3,4,5) zbudowane na tlenku cyrkonu i musze powiedziec ze wygladaja nawet przyzwoicie choc nigdy nie beda wygladac jak prawdziwe zeby
Myslalem ze to juz koniec klopotow, niestety po 2 tygodniach od zalozenia zeby pod tym mostem zaczely mnie bolec - szczegolnie przy gryzieniu ale ostatnio nawet pojawil sie lekki bol jak wypije cos zimnego
Chodze tak z tym juz 2 miesiace bo stomatolog jeszcze wstrzymuje sie z jakimis dzialaniami. Cos slyszalem od niej ze w ostatecznosci bedzie potrzebne leczenie tych zebow kanalowe.

Czy ktos wie dlaczego te zeby zaczely bolec i czy rzeczywiscie jedynym wyjsciem jest zdjecie mostu i leczenie tych zebow kanalowo???
eden3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 20:08   #422
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

zeby pod cerkon powinny byc przeleczone kanalowo przed szlifowaniem. Po prostu pod tego typu korony trzeba tak mocno oszlifowac tkanki zeba, ze jest to b. traumatyczne dla jego miazgi- ktora predzej czy pozniej reaguje stanem zapalnym czy obumarciem.
Mostu p. doktor sciagac nie bedzie, jesli jest zacementowany na stale.Pewnie przeleczy zeby przez most(wywiercajac w nim dziure od str.podniebiennej leczonych zebow), po takim leczeniu powinna tez wzmocnic je wkladem z wlokna(zeby zab sie nie zlamal pod korona, bo jest juz oszlfowany wokol i bedzie tez pusty w srodku ). Proba sciagniecia mostu z cyrkonu skonczy sie jego uszkodzeniem i trzeba bedzie robic nowy
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 11:07   #423
eden3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

czyli jest to blad stomatolog ze zeby nie zostaly przeleczone wczsniej kanalowo?

Wychodzi na to ze bedzie trzeba ten most podziurawic jak sito czyli szczegolnie przy 3 bedzie to tragicznie wygladac - co za kanal a dalem za to tyle kasy i juz praktycznie od sierpnia z tym walcze
eden3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 21:34   #424
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nie blad, raczej brak odpowiedniego doswiadczenia w temacie
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 21:37   #425
eden3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

w sumie jak dla mnie na jedno wychodzi
eden3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 17:18   #426
mmnick
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 18
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dzień dobry.

Jestem właśnie na etapie czekania na korony porcelanowe. Mam założone "tymczasówki" na dwie jedynki :/ W jedynkach mam zagipsowane coś - nie mam pojęcia jak to się nazywa, w każdym razie ma po to zostać na stałe. Korona ma być na złocie.
Mam pytanie do jakiegoś (mam nadzieję zaglądającego tu ) znawcy tematu - czy dziąsła po założeniu koron na pewno nie będą mi sinieć? Z powodu zdarzającego się sinienia zdecydowałam się na to złoto właśnie, ale czy to jest wystarczająca gwarancja?
mmnick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-08, 13:20   #427
eden3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Unhappy Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
zeby pod cerkon powinny byc przeleczone kanalowo przed szlifowaniem. Po prostu pod tego typu korony trzeba tak mocno oszlifowac tkanki zeba, ze jest to b. traumatyczne dla jego miazgi- ktora predzej czy pozniej reaguje stanem zapalnym czy obumarciem.
Mostu p. doktor sciagac nie bedzie, jesli jest zacementowany na stale.Pewnie przeleczy zeby przez most(wywiercajac w nim dziure od str.podniebiennej leczonych zebow), po takim leczeniu powinna tez wzmocnic je wkladem z wlokna(zeby zab sie nie zlamal pod korona, bo jest juz oszlfowany wokol i bedzie tez pusty w srodku ). Proba sciagniecia mostu z cyrkonu skonczy sie jego uszkodzeniem i trzeba bedzie robic nowy
jeszcze mam takie pytanie jak możesz udzielić informacji to jak to wyglada przeleczenie kanałowo mostu przy zębie numer 3? gdzie bedzie przewiercany ten most? i jak to bedzie wygladac po przeleczeniu? chyba dosyc kiepsko zważywszy na obecną jego jednolito powierzchnie
eden3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-08, 20:44   #428
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

most bedzie przewiercony od strony podniebienej.Lekarz zrobi male wejscie by dostac sie do komory zeba i jego nerwu. Po leczeniu kanalowym wejscie to uzupelni opdpowiednim materialem kolorem dobranym do koloru mostu. Nie bedzie to widoczne, no ale nie ukrywam, ze wplywa to na jakosc samego mostu.
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 19:34   #429
MajkaSkowron
Przyczajenie
 
Avatar MajkaSkowron
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cześć wszystkim borykającym się z " zębowymi" problemami.

Ja jestem w trakcie leczenia kanałowo piątki górnej prawej, a czwórki obok nie mam wcale , została wyrwana. Czy mogę założyć mostek pełnoceramiczny dwupunktowy czyli tzw. koronkę z przywieszką czy też są jakieś przeciwwskazania. Wcale się na tym nie znam tylko znajoma mi tak podpowiada, a szkoda mi mojej trójki bo jest w dobrym stanie, a czytałam ,że te ząbki to się mocno piłuje. Bardzo proszę o radę bo nie wiem co mojej dentystce mówić jak mnie na normalny mostek będzie namawiała, może chce iść na łatwiznę??? I jeszcze jedno pytanie do znawców tematu- czy jak dwójka jest przeleczona kanałowo to da się ją wzmocnić czymś coby się nie złamała przy normalnym jedzeniu? a jak tak to czym??

Dzięki za każdą odpowiedż!
MajkaSkowron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 14:11   #430
eden3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

byłem ostatnio u ortodonty na kontorle i mi doradzil zeby narazie wstrzymal sie z jakimis wierceniem a zaczał uzywać pasty sensodyne - twierdzi ze pomaga na takie dolegliwosci i dopiero po 3 miesiacach jej uzywania zebym wtedy zobaczyl
eden3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 10:36   #431
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez eden3d Pokaż wiadomość
byłem ostatnio u ortodonty na kontorle i mi doradzil zeby narazie wstrzymal sie z jakimis wierceniem a zaczał uzywać pasty sensodyne - twierdzi ze pomaga na takie dolegliwosci i dopiero po 3 miesiacach jej uzywania zebym wtedy zobaczyl
to chyba zart!? a jak zdaniem pana ortodonty pasta ma zadzialac na okoronowane zeby? Sensodyne sprawdza sie na nadwrazliwosc zywych zebow, ale bez koron, bo jej skladniki maja przeniknac w strukture zeba! Przez korone nic do zeba nie przeniknie. Pomysl logicznie
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 12:04   #432
eden3d
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
to chyba zart!? a jak zdaniem pana ortodonty pasta ma zadzialac na okoronowane zeby? Sensodyne sprawdza sie na nadwrazliwosc zywych zebow, ale bez koron, bo jej skladniki maja przeniknac w strukture zeba! Przez korone nic do zeba nie przeniknie. Pomysl logicznie
rozumiem dzieki za wyjasnienie dokladnie sytuacji teraz bede wiedział i nie da sie wpuscic w maliny
eden3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 06:31   #433
frida69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 132
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

witam, cala noc nie spalam z powodu bolu zeba, a najgorsze ze wydaje mi sie ze boli mnie zab na ktorym mialam z miesiac temu zalozona korone dodam ze nie wiem czy to mozliwe bo zab ten jest martwy i byl leczony kanalowo przed zalozona korona, czy jest taka mozliwosc zeby mnie ten zab bolal???? prosze o szybka odpowiedz bo bardzo sie boje ze wydalam tyle pieniedzy i znowu cos nie tak z tym zebem czekam z niecierpliwoscia na jakakolwiek odpowiedz
frida69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:36   #434
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witaj ja tez miłam taki problem na jedynce koronka porcelanowa,a jakis miesiąc temu poczułam dziwny ból i byłam przekonana ze boli mnie własnie ten ząbek na którym znajduje sie koronka.Wybrałam sie do mojego dentysty,no i cóz okazało sie ze boli ząbek obok,a ból tylko promieniuje i jest takie uczucie,jak by bolał ten z koronką.Dentysta zrobił zdjecie,i wszystko jasne ząb obok jest chory tz.psuje sie od korzenia,jestem w trakcie leczenia nie wiem czy sie uda go wyleczyc,jesli nie to pewnie czeka mnie nastepna koronka szok.Rada biegusiem do zębola niech zrobi zdjecie i bedzie wiadomo,bez fotki raczej sie nie dowiesz,czy z kikutem pod koroną cos jest nie tak .Pozdrawiam
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:42   #435
frida69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 132
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
Witaj ja tez miłam taki problem na jedynce koronka porcelanowa,a jakis miesiąc temu poczułam dziwny ból i byłam przekonana ze boli mnie własnie ten ząbek na którym znajduje sie koronka.Wybrałam sie do mojego dentysty,no i cóz okazało sie ze boli ząbek obok,a ból tylko promieniuje i jest takie uczucie,jak by bolał ten z koronką.Dentysta zrobił zdjecie,i wszystko jasne ząb obok jest chory tz.psuje sie od korzenia,jestem w trakcie leczenia nie wiem czy sie uda go wyleczyc,jesli nie to pewnie czeka mnie nastepna koronka szok.Rada biegusiem do zębola niech zrobi zdjecie i bedzie wiadomo,bez fotki raczej sie nie dowiesz,czy z kikutem pod koroną cos jest nie tak .Pozdrawiam
dzieki bardzo za odpowiedz, pocieszylas mnie troche bo boje sie o ta korone strasznie gdyz wydalam na nia troche pieniedzy, dodam ze nic mi nie reaguje na zimno, cieplo i na opukiwanie, co to moze byc?
frida69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:50   #436
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

frida- zglos sie do swojego dentysty. Nikt ci diagnozy przez internet nie wystawi, trzeba zeby zobaczyc,zrobic zdjecia itp.
Moze bolec cie rzeczywiscie zab sasiedni, ale niestety rowniez ten pod koronka. Ale to oceni dentysta.
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 08:54   #437
frida69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 132
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez moriam Pokaż wiadomość
frida- zglos sie do swojego dentysty. Nikt ci diagnozy przez internet nie wystawi, trzeba zeby zobaczyc,zrobic zdjecia itp.
Moze bolec cie rzeczywiscie zab sasiedni, ale niestety rowniez ten pod koronka. Ale to oceni dentysta.

tak? czyli zab martwy, ktory byl wczesniej leczony kanalowo tez moze bolec??
frida69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 11:20   #438
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frida69 Pokaż wiadomość
tak? czyli zab martwy, ktory byl wczesniej leczony kanalowo tez moze bolec??
A pewnie ze moze bolec.Moze leczenie kanałowe nie przebiegło tak jak powinno.Biegusiem do dentysty po nowym roku,zrobisz zdjecie i wszystko jasne,tak było własnie w moim przypadku.

Edytowane przez kaja2929
Czas edycji: 2008-12-30 o 11:21
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 11:23   #439
frida69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 132
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kaja2929 Pokaż wiadomość
A pewnie ze moze bolec.Moze leczenie kanałowe nie przebiegło tak jak powinno.Biegusiem do dentysty po nowym roku,zrobisz zdjecie i wszystko jasne,tak było własnie w moim przypadku.

jak to po nowym roku? przeciez ja sie skoncze z bolu...

dodam ze wczesniej mialam na tym zebie korone przez 5 lat potem wymienilam ja na porcelanowana i wtedy tez mi go przeleczono kanalowo i jakis miesiac temu mi ja zalozyli i teraz zaczal sie bol, moze to zab obok??? jest taka mozliwosc zeby byl to inny zab?

Edytowane przez frida69
Czas edycji: 2008-12-30 o 11:25
frida69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 14:28   #440
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frida69 Pokaż wiadomość
jak to po nowym roku? przeciez ja sie skoncze z bolu...

dodam ze wczesniej mialam na tym zebie korone przez 5 lat potem wymienilam ja na porcelanowana i wtedy tez mi go przeleczono kanalowo i jakis miesiac temu mi ja zalozyli i teraz zaczal sie bol, moze to zab obok??? jest taka mozliwosc zeby byl to inny zab?
Jesli masz mozliwosc i dorwiesz swojego dentyste dzis lub jutro,no to pewnie ze idz w starym roku.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 14:33   #441
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frida69 Pokaż wiadomość
jak to po nowym roku? przeciez ja sie skoncze z bolu...

dodam ze wczesniej mialam na tym zebie korone przez 5 lat potem wymienilam ja na porcelanowana i wtedy tez mi go przeleczono kanalowo i jakis miesiac temu mi ja zalozyli i teraz zaczal sie bol, moze to zab obok??? jest taka mozliwosc zeby byl to inny zab?
Mozliwosc taka jest,ze ból poprostu promieniuje, Tobie od zeba obok a Ty odczówasz,jakby bolał cie inny ząb.Nikt nie udzieli Tobie w tej kwesti jednoznacznej odp. przez internet,tu jest potrzebne zdjecie,i bedzie wiadomo.Jak pisałam wczesniej u mnie to samo,byłam na 1000% przekonana ze ból jest w tym zębie co mam koronke.Dentysta zrobił zdjecie i wszystko jasne,ból w zębie obok który sie psuł,od korzenia a ból promieniował do zeba obok.Powodzenia jesli masz mozliwosc to biegiem do dentysty jeszcze dzis.
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 16:56   #442
frida69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 132
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez frida69 Pokaż wiadomość
witam, cala noc nie spalam z powodu bolu zeba, a najgorsze ze wydaje mi sie ze boli mnie zab na ktorym mialam z miesiac temu zalozona korone dodam ze nie wiem czy to mozliwe bo zab ten jest martwy i byl leczony kanalowo przed zalozona korona, czy jest taka mozliwosc zeby mnie ten zab bolal???? prosze o szybka odpowiedz bo bardzo sie boje ze wydalam tyle pieniedzy i znowu cos nie tak z tym zebem czekam z niecierpliwoscia na jakakolwiek odpowiedz
bylam u dentysty, powiedzial ze jakas resztka pokarmu dostala mi sie pod dziaslo i wytworzyl sie stan zapalny, wyplukam jakims plynem jak domestos, potem cos zalozyl a terazmam od 3 godzin zalozony jakis tampon z antybiotykiem pod dziaslem, ciesze sie ze to tylko dziaslo ale nadal mnie boli bardzo i nie wiem kiedy przestanie?
aha mam jeszcze plukac rumiankiem wieczorem,
jutro sylwester i juz sie martwie czy przejdzie do jutra
frida69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 20:27   #443
Ewa1711
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1711
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
Wiadomości: 340
GG do Ewa1711
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

byłam ostatnio u dentystki z pytaniem co mogę zrobić, doradziła mi koronę i porcelanowego implanta, troszkę to będzie kosztowało bo pewnie ok 500zł, ale raczej się zdecyduję bo nie chcę już dłużej chodzić z takimi ząbkami
__________________
Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakies drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata...

Edytowane przez Ewa1711
Czas edycji: 2008-12-30 o 21:10
Ewa1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 08:45   #444
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witajcie mam mały problem.W piątek będe miała robiony rezonans magnetyczny.Obawiam sie o koronke na metalu którą mam na zebie.Czy są jakies przeciwskazania na wykonanie takiego badania,jesli posiada sie koronkę na ząbku.?
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 17:48   #445
kozlos87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam. Mam pewne watpliwosc co do stanu rzeczy po zalozeniu koronki ale wszystko od poczatku:

Jakis czas temu podczas wypadku stracilem gorna jedynke. Zab zostal zatruty, przeleczony kanalowo, spilowany , zacementowany wklad k-k (zloto-platyna) , a w ostatni piatek zalozono mi koronke (takze na zlocie).
Jesli chodzi o estetyke to ujdzie , choc biorac pod uwage koszty jakie ponioslem (ok 2 tys) spodziewalem sie czegos lepszego, no ale tragedii nie ma

Teraz moje watpilowosci

1) Zab minimalnie pobolewa, czuje dyskomfort przy gryzieniu , "wypychaniu " go jezykiem, proba poruszenia nim - co mnie dziwi, gdyz zab jest po leczeniu kanalowym, zdjecie rtg nie wykazalo zadnych zmian w korzeniu.

2) Od strony zewnetrznej koronka ladnie chowa sie pod dziaslo, natomiast od drugiej strony, wewnetrznej ,podniebiennej jest wyczuwalna przerwa, szpara, zabek, schodek (nie wiem jak to nazwac) miedzy koncem koronki a dziaslem. Nie wiem czy to normalne, przeciez tam moze gromadzic sie pokarm co prowadzi do wielu roznych konsekwencji gdyz jest to miejsce trudno dostepne do oczyszczenia..

Czy to normalne ? czy ten bol , przerwa to nromalne zjawisko przy koronach? Czy moze to jednak podstawa do niepokoju , wstepnej reklamacji korony?
Prosze o pomoc w miare szybka, za ktora z gory dziekuje
Rafał
kozlos87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 16:51   #446
BoogieInTheMorning
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

No i nadejszła wiekopomna chwila, w poniedziałek szlifuje dwie jedynki w celu założenia koron pełnoporcelanowych. Ja nie wiem jak ja się na to zdecydowałam , piłować żywe zęby:/ Niestety jedynki mają za duże wypełnienia i za często muszę je wymieniać (nie wiedzieć czemu) Jedzenie i czyszczenie zębów to cdzienny stres czy któraś z plomb znów się nie poruszy. A tyle ciekawszych rzeczy w życiu istanieje do rozmyślań niż zęby:/ Liczę też na to, że przy wydatku 3000 na nowe zęby skoryguje mi dentysta magik kształt siekaczy
BTW: jak ludzie są w stanie zaufać dentyście i dać się spiłować ...Siły wyższe dajcie sił! Pozdrawiam, bo dużo dzięki Wa się dowiedziałam, strachu jednak nie ubyło!
BoogieInTheMorning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 08:09   #447
allebazi
Rozeznanie
 
Avatar allebazi
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 708
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

wyjaśnijcie mi proszę jak wygląda zakładanie korony od poczatku ja mam mieć zakładaną na martwą 2. Więc przychodzę do gabinetu dentystka mi zeszlifuje i co dalej?zakłąda jakaś atrapę czy mam chodzić jak wampir przez tydzień?jak to u was było czy ktoś miał tak że chodził z takimi strasznymi zębami czy zawsze zakłada się "coś" z czym można wyjść z domu. martwię się bo musiałabym wziąc chyba urlop w pracy na te dni oczekiwania na koronę
allebazi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 05:22   #448
kina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 17
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

mam 2 korony na gornych jedynkach od 5 lat i jestem przerazona ich widokiem....sine dziasla zwlaszcza przy prawej jedynce i tez odchylanie sie dziasla..ze paznokciem prawie dotykam metalu...a dotego nosze aparat od 16 miesiecy(zostalo mi jeszcze jakies 8) i chyba mam uczulenie na jakis metal...bo mam starsznie spuchniete dziaslo przy dolnej trojce...i w tym czasie okolo 8 miesiecy temu pojawily sie problemy z kolczykami i zegarkiem-uczulaja mnie ,nie moge ani czystego zlota...ani srebra ani zwyklych kolczykow...wiec doszlam do wniosku ,ze to wszystko ma jakis zwiazek ze soba.po zdjeciu aparatu planuje zmiane koron-patrzec nie moge na nie...i mam nadzieje ,ze zniknie to sine dziaslo...i nie bedzie tak odstawac.aha i moje korony nie sciemnialy...wrecz sa duzo bielsze od pozostalych zebow....wyglada to tragicznie...jakbym wsadzila sobie 2 drazetki gumy do zucia...Czy ktos wymienial korony???i nawet nie pamietam czy mam jakis wsad,,,,wiem ,ze zeby byly po kanalowym....potem byly spilowne...i pamietam takie metalowe szpikulce,,,i na to korona wsadzona...czy bede musiala wszystko od nowa robic?? i chyba przydalo by sie zrobic testy na uczulenie??? Kina
kina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 08:03   #449
moriam
Rozeznanie
 
Avatar moriam
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 950
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

allebazi- po oszlifowaniu zeba dentysta na pewno zrobi tzw. korone tymczasowa. Moze ona jeszcze kolorem odbiegac od idealu , ale bedzie na tyle dostosowana, bys mogla dobrze sie czuc i nie musialasie zamykac w domu przez tydzien. Byc mooze nawet bedzie lepiej wygladac od tej dwojki, ktora masz teraz

kina- nie chce cie martwic, ale to zasinienie dziasel najprawdopodobniej nie zniknie, nawet po wymianie koron. To tzw. tatuaz, metal z korony sie utlenia, a produkty tego procesu wnikaja w dziaslo-na stale. Rozwiazaniem jest plastyka dziasel. Znajdz dobrego stomatologa.
moriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 14:46   #450
asiak78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Kurcze tez mam takie zasinienie, czekalam ze moze zniknie ale widze ze kupa fachowcow na forum wiec moze sie poradze i zaczne od poczatku Otoz mialam wlasnie zakladane 2 koronki na 4ke i 5ke i jestem baardzo niezadowolona z efektu. Po 1 uwazam ze kolor jest za jasny, tzn rozni sie od reszty zebow (pani doktor na moje zapytanie odparla ze po prostu nalezy wyczyscic reszte zabkow bo jest ba nich bardzo duzo osadu z kawy i herbaty i bedzie ok). Po 2 sa niewygodne, tzn mimo uplywu juz 10 dni caly czas je czuje inaczej niz swoje zeby. Co prawda uprzedzano mnie to tym gdyz.... chodzilam lata z samymi wkladami metalowymi i dziasla i reszta zebow sie "rozepchala". Z tymi wkladami to tez dluga historia poniewaz spilowano mi te zeby nawet nie pytajac mnie o zgode ( w liceum- dentysta stwierdzil ze juz i tak ich prawie nie ma!!)) i wstawiono owe wklady a ja az do tej pory nie mialam pieniedzy zeby o to zadbac (( Wzielam sie teraz i to za potezne pieniadze (nie mieszkam juz w Polsce) no i chce zeby bylo jak najlepiej.... Same koronki oprocz tego ze jak wspomnialam sa jasniejsze wygladaja ok, nie widac zadnego metalu i przy dziaslach nie ma zadnych "kieszonek", ale to "rozpychanie" to dyskomfort... Ide tam w czwartek, zadac zmiany czy jak? Poradzicie cos?
asiak78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.