Więcej warzyw - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-12, 12:29   #61
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Słodki krem z marchewki mnie zainteresował. Powiesz coś więcej?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 04:33   #62
legrant930
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Więcej warzyw

Dokładnie. Dzisiaj chcąc zdrowo wyglądać i zdrowo żyć musimy zrezygnować z przetworzonej żywności na rzecz właśnie warzyw. Tylko czy kupując takie warzywa w sklepie mamy pewność, że są one równie zdrowe? Przecież tyle się słyszy o producentach dodających nawozy, środki ochrony roślin i inne dziadostwo do warzyw, by rosły ładne i kolorowe...
__________________
Pozdrawiam, Alicja
http://urbanskidesign.pl/stoly-debowe-na-zamowienie/
legrant930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 04:52   #63
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez legrant930 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Dzisiaj chcąc zdrowo wyglądać i zdrowo żyć musimy zrezygnować z przetworzonej żywności na rzecz właśnie warzyw. Tylko czy kupując takie warzywa w sklepie mamy pewność, że są one równie zdrowe? Przecież tyle się słyszy o producentach dodających nawozy, środki ochrony roślin i inne dziadostwo do warzyw, by rosły ładne i kolorowe...
To prawda, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze taka marchewka, ktora wyrosla na chemikaliach jest bardziej niezdrowa niz paczka chipsow albo rosol z paczki.

Bardzo wazne jest dokladne mycie owocow i warzyw. Podobno jest metoda ozonowania, ktora "wyplukuje" chemikalia z warzyw, trzeba kupic taka specjalna maszyne. Nie wiem, czy to dziala.
Jest tez lista owocow i warzyw, ktore bardzo intensywnie wchlaniaja cala te chemie z nawozow, dlatego w przypadku tych warzyw pozostaje wersja eko (czyli albo od babci z targowiska, albo wyhodowac samemu, albo szukac drozszych warzyw w sklepie z plakietka eko).
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 08:24   #64
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Tak np jabłka. Ogólnie jak kiedyś czytałam te listę to musiałabym zrezygnować z moich ulubionych owoców i warzyw. Nie zawsze da się kupić eko.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 10:28   #65
Floydka
little hungry lady
 
Avatar Floydka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 844
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
To prawda, ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze taka marchewka, ktora wyrosla na chemikaliach jest bardziej niezdrowa niz paczka chipsow albo rosol z paczki.

Bardzo wazne jest dokladne mycie owocow i warzyw. Podobno jest metoda ozonowania, ktora "wyplukuje" chemikalia z warzyw, trzeba kupic taka specjalna maszyne. Nie wiem, czy to dziala.
Jest tez lista owocow i warzyw, ktore bardzo intensywnie wchlaniaja cala te chemie z nawozow, dlatego w przypadku tych warzyw pozostaje wersja eko (czyli albo od babci z targowiska, albo wyhodowac samemu, albo szukac drozszych warzyw w sklepie z plakietka eko).
Jest w necie fajny blog (pewnie nie jeden) na którym babka opisuje wszystkie owoce/warzywa, które niesamowicie wchłaniają ten cały syf. Jabłka królują, ale też gruszki albo pomidory. Mycie to jedno, ale na blogach są też fajne "oczyszczające" mikstury w których warto je płukać (chociażby z octu jabłkowego).
Ja pomidory sparzam ;D. Jabłek obierać mi żal, więc staram się kupować na straganach i targach. Czasami coś z marketu wpadnie, wiadomo.
Ja na szczęście mam dostęp do działki, gdzie mogę czasami latem dużo skubnąć.
__________________
Taniec to masturbacja na forum publicznym.
Floydka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 08:55   #66
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Więcej warzyw

U mnie hitem ostatnio jest papryka Ramiro. Jem ją jak mam ochotę na coś do chrupania
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 10:24   #67
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

A czym się taki gatunek charakteryzuje?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-30, 11:37   #68
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A czym się taki gatunek charakteryzuje?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Jest słodka i bardzo chrupiąca
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 08:19   #69
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Czy zimą jecie tak samo dużo warzyw jak latem? Ja już mam dość.
Nie mieszkam w Polsce i strasznie mi brakuje tego, że mamy jednak większy wybór. Różne sałaty, gotowe mieszanki sałat, awokado, cała masa mieszanek mrożonek, zup, mieszanki chińskie i wiele innych. Wiem, że lepiej jeść sezonowo ale już mi się nudzi jeść ciągle to samo. Jecie zimą tylko to, co sezonowe, czy kupujecie mrożonki i importowane warzywa i macie to gdzieś? Jak nie zwariować mając do wyboru tylko kilka nudnych warzyw?
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 18:46   #70
katarzyna990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Więcej warzyw

a co jeść zimą gdy świeżych warzyw lepiej z marketu nie tykać bo pełno w nich konserwantów, ktoś poleci jak jeść warzywa zimą i tanim kosztem??
katarzyna990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 20:26   #71
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez katarzyna990 Pokaż wiadomość
a co jeść zimą gdy świeżych warzyw lepiej z marketu nie tykać bo pełno w nich konserwantów, ktoś poleci jak jeść warzywa zimą i tanim kosztem??
Noo, pewnie właśnie te sezonowe, ziemniaki, cebule, marchewki, pietruszki i inne korzeniowe, pory, buraki, kapusty. Własnie trochę nuda, już mam dość.
No i mrożonki.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-01, 19:22   #72
katarzyna990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Więcej warzyw

trzeba po prostu robić konserwowe np papryk, ogórki itp żeby zimą było co jeść
katarzyna990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 12:57   #73
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

warzywa zimą:
1) KIEŁKI - już od wielu lat w styczniu (po wojażach świąteczno-sylwestrowo-narciarskich) wyciągam kiełkownicę. Właśnie testuję nowości: bazylię i szczypiorek czosnkowy. Zwykle na jednej szalce rośnie coś czerwonego (buraki, czerwona kapusta czy jarmuż, rzodkiewka, kolorowa kalarepa). Drugie miejsce stale zajęte przez słonecznika (uwielbiamy). Lubimy też kiełki brokułu, rukoli, fasoli mung. Kiełki rozwiązują problem zimowych dodatków na kanapki. Odkryciem jest połączenie kiełków z jarzynami korzeniowymi jak surówka z marchwi z kiełkami pora.
2) ZIOŁA na parapecie. No w sumie taką rukolę do warzyw można zaliczyć. Bliżej wiosny wysiewam mieszankę mesclun.
3) WARZYWA nazwijmy je JESIENNE - tego oczywiście najwięcej i żeby się nie nudziło testujemy nowe połączenia, ostatnio była np. surówka z dyni + żurawina + migdały, kiszona kapusta + pasternak + por. Aktualnie właśnie sporo używam dyni i pora.
4) WARZYWA NIESEZONOWE - oczywiście też kupuję. Nie mogę się obyć bez mixu sałat (o tej porze roku wybieram te z cykorią). Często kupuję też paprykę, czasem ogórka czy małego pomidorka, brokuły (do gotowania na parze), selera łodygowego.
5) MROŻONKI - do gotowania zup czy dań jednogarnkowych, zapiekanek; mam głównie groszek, brokuły i kalafiora, własną fasolkę szparagową, była jedna porcja ogórków na mizerię i jakaś cukinia, zioła. Na mieszanki mrożonkowe raczej szkoda mi miejsca, ale zwykle mam jakąś awaryjną paczkę warzyw na patelnię.
6) KISZONKI - niestety nie jestem wielbicielem, ale staram się ze dwa razy w tygodniu zjeść ogórka czy surówkę z kapusty. Zdarzyło mi się robić kimczi. Kupiłam ostatnio książkę "Sztuka fermentacji" i mam nadzieję, że mnie ona zmotywuje.
7) PRZETWORY WARZYWNE - pomidory głównie (w formie przecierów, sosów, pelati, leczo, suszone); marynat i sałatek z octem nie potrafię dużo zjeść.
8) SEZONOWA teraz to chyba nadal powinna być cykoria, ale jakoś nie spotykam. Nawet brukselki jest mało, o jarmużu nie wspomnę. Fenkułu też już nie widać.

W Polsce też mamy ubogi rynek warzywny. Zwykle w sklepach stoisko warzywne zajmuje mniej miejsca niż nabiał, mięso, pieczywo. Chyba wciąż spożycie warzyw jest niskie.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-02-10 o 13:48
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 13:46   #74
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
W Polsce też mamy ubogi rynek warzywny. Zwykle w sklepach stoisko warzywne zajmuje mniej miejsca niż nabiał, mięso, pieczywo. Chyba wciąż spożycie warzyw jest niskie.
Kurde w Poslce jest mega rynek warzywny w porównaniu do Czarnogóry gdzie czegoś takiego jak mix sałat w ogóle nie widzieli. W osiedlowym sklepie są następujące warzywa:
- pomidor
- papryka
- ziemniaki
- cebula
- por
- burak
- czasami pietruszka i seler
Koniec
Jak ostatnio dorwałam dynię w większym markecie to szalałam ze szczęścia.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-10, 14:06   #75
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Więcej warzyw

Jak na rolniczy kraj, to mogłoby być u nas lepiej. Jak patrzę na zaopatrzenie pobliskich mi sklepików osiedlowych (włoszczyzna na tackach, ziemniaki, buraki jedynie suszone, pieczarki, pekinka, papryka, sflaczałe ogórki, cebula, por i niewiele więcej) - to się zastanawiam, co ludzie jedzą.

Przypominało mi się, że ostatnio mieliśmy kabaczka makaronowego (od rodziców z działki, przechował się w piwnicy do tej pory). Szkoda, że nie można teraz takich rzeczy kupić. A widział ktoś skorzonerę?

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
w Polsce jest mega rynek warzywny w porównaniu do Czarnogóry
Nic, tylko ratują Cię kiełki

Wiem, że może być gorzej niż w naszym kraju. Przykładowo szokiem była dla mnie wizyta na Litwie.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2017-02-10 o 20:33
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 20:45   #76
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Więcej warzyw

ja właśnie odkryłam super przepis na wegańskie bolognese z pięciu składników: podsmażamy na oliwie starte na tarce marchewkę, seler naciowy, cebulę, czosnek, jak się trochę poddusi dodajemy puszkę pomidorów, zioła prowansalskie, sól, pieprz i ostrą paprykę. po zredukowaniu pomidorów wrzucamy ugotowane spaghetti pełnoziarniste (pewnie w sezonie zmienię na spaghetti cukiniowe żeby już było w stu procentach warzywnie) - pyszne, smakuje mi dużo bardziej niż klasyczne bolognese!
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 05:45   #77
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
ja właśnie odkryłam super przepis na wegańskie bolognese z pięciu składników: podsmażamy na oliwie starte na tarce marchewkę, seler naciowy, cebulę, czosnek, jak się trochę poddusi dodajemy puszkę pomidorów, zioła prowansalskie, sól, pieprz i ostrą paprykę. po zredukowaniu pomidorów wrzucamy ugotowane spaghetti pełnoziarniste (pewnie w sezonie zmienię na spaghetti cukiniowe żeby już było w stu procentach warzywnie) - pyszne, smakuje mi dużo bardziej niż klasyczne bolognese!
Dziwi mnie, że ktoś to nazwał bolognese, skoro bolognese z definicji jest sosem mięsnym.
Nie można było tego nazwać warzywnym/wegańskim?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 06:55   #78
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Jak na rolniczy kraj, to mogłoby być u nas lepiej. Jak patrzę na zaopatrzenie pobliskich mi sklepików osiedlowych (włoszczyzna na tackach, ziemniaki, buraki jedynie suszone, pieczarki, pekinka, papryka, sflaczałe ogórki, cebula, por i niewiele więcej) - to się zastanawiam, co ludzie jedzą.

Przypominało mi się, że ostatnio mieliśmy kabaczka makaronowego (od rodziców z działki, przechował się w piwnicy do tej pory). Szkoda, że nie można teraz takich rzeczy kupić. A widział ktoś skorzonerę?

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------


Nic, tylko ratują Cię kiełki

Wiem, że może być gorzej niż w naszym kraju. Przykładowo szokiem była dla mnie wizyta na Litwie.
Skorzonera lezy u nas w sieci sklepów MERKUS. Ale to chyba jakiś lokalny twór, widywałam w Tesco.

Ja sie nie zgadzam, ze w Polsce jest jakiś dramat warzywny. Może to zależy czy się mieszka w małej miejscowości czy w dużym mieście, ale w dużych miastach jest duży wybór.
A ze mamy klimat jaki mamy, ze jest zima, no to akurat niczyja wina.

Skorzonerę widzę że leży w sieci Merkus u nas (chyba dość lokalny twór), tak samo topinambur. Widuję je też w Tesco - nie wiem jak w innych sieciach i na targach bo jestem leniwa i nie chce mi się jeździć

Nie ogarniam problemu, serio, ale moze dlatego ze mnie to tam lata czy jem unikalne czy powszednie, nie padam trupem ze w markecie pewnie trujące, pryskane, umrę od tego prędzej.

W głupim Tesco można kupić masę warzyw teraz, leżą po kolei:
- kiełki w kilku rodzajach,
-mieszanki sałat paczkowane
- jarmuż,
- szpinak baby,
- sałaty w kilku rodzajach: roszponka, rukola, mieszanki sałat z botwinką, głowiasta, rzymska, lodowa sałaty w doniczkach sadzone kilkoma rodzajami, bywa strzępiasta.
- brokuły i kalafiory
- cukinia
- ogórki 2 rodzaje + kiszone
- brukselka
- fenkuły
- bataty
- dynia piżmowa
- natki kopru, szczypioru 2 rodzaje, pietruszki
- korzeniowe klasyczne pełen przekrój
- pory
- rzodkiew biała
- seler naciowy
- buraki w 2 gatunkach
- korzenie chrzanu
- kapusta w kilku rodzajach (cukrowa, ufo, czerwona, włoska, pekińska) + kiszona
- grzyby świeże: pieczarki białe i brązowe, boczniaki, shitake + coraz częściej egzotyczne kolonie grzybów paczkowane (wczoraj jakieś jadłam podobne do opieńków, nawet nie wiem jak się nazywały, ale ładne i całkiem dobre)
- ziemniaki w kilku gatunkach (łaska pańska ze znów zaczęli opisywać a nie tylko zwalać na kupę wszystkie razem jak leci pod nazwą "ziemniak")
- cebula w kilku gatunkach i kolorach
- papryka j.w od klasycznej , przez różne po chili
- pomidory
+ te co nie pamiętam

+ warzywa na tackach które bywają
+ pełne lodówy mrożonek paczkowanych i na wagę, mieszanek i jednolitych.

+ w Makro mają co popadnie

Owszem, mamy zimę i nie jest sezon na świeże rośliny, ale to nie jest mały wybór.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2017-02-18 o 12:47
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 15:38   #79
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Tak, w Polsce wybór jest przyzwoity

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-21, 08:33   #80
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Więcej warzyw

I niech nikt nie mówi, że nie mamy zimą wyboru
Zdjęcie zrobione w weekend

__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 17:34   #81
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
I niech nikt nie mówi, że nie mamy zimą wyboru
Zdjęcie zrobione w weekend

Bardzo trafne słowa! I naprawdę ładne zdjęcie - na targu, gdzie kupuję warzywa i owoce, jest identycznie. Nic, tylko wybierać i się zajadać
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 01:29   #82
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Więcej warzyw

Co można zrobić dobrego z dyni piżmowej? Kupiłam ją w Biedrze przed Bożym Narodzeniem i nie mam pomysłu. Parę razy już z niej kurz ścierałam.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 09:05   #83
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Upiec pokroić w kawałki i polać oliwa plus przyprawy. Pycha

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 23:21   #84
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Upiec pokroić w kawałki i polać oliwa plus przyprawy. Pycha

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Dziękuję, spróbuję jutro ją upiec.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 23:27   #85
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Więcej warzyw

U mnie ostatnio najlepiej sprawdza sie zrobienie rano przed sniadaniem duzej porcji salatki/surowki i schowanie do lodowki. Dodaje sobie do kazdego posilku a czasem skubie miedzy posilkami i bez problemu wciskam w siebie spora ilosc warzyw, kazdego dnia cos innego.

Wczesniej robilam taka salatke dopiero po poludniu albo na jeden konkretny posilek. Teraz po prostu zawsze cos jest w lodowce.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 12:51   #86
Bettina_
Wtajemniczenie
 
Avatar Bettina_
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 286
Dot.: Więcej warzyw

u mnie dziś z warzyw :
1. sałatka: jarmuż, kiwi, oliwki, rzodkiewki, pestki słonecznika i sezam skropione octem balsamicznym
2. zupa krem z dyni
3. warzywa na patelni
Bettina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 13:08   #87
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Więcej warzyw

Upiekłam dynię. Jako przekąska taka tylko z przyprawami to średnio mi smakuje. Część upieczonej zmiksowałam i dodałam do zupy jarzynowej i jest ok. Zamrożę ją w porcjach i tak będę używać.
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 14:20   #88
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Upiekłam dynię. Jako przekąska taka tylko z przyprawami to średnio mi smakuje. Część upieczonej zmiksowałam i dodałam do zupy jarzynowej i jest ok. Zamrożę ją w porcjach i tak będę używać.
Mi smakuje ale musi być fajnie przyprawiona i dobrze upieczona.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 21:42   #89
Gloria100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 373
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mi smakuje ale musi być fajnie przyprawiona i dobrze upieczona.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Dałam dużo przyprawy "Przyprawa do pieczonych ziemniaczków" bo innej nie miałam a ta ma w składzie same naturalne zioła podobnie jak pieprz ziołowy.
A swoje dynie to czym przyprawiasz?
Gloria100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-05, 07:26   #90
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Więcej warzyw

Cytat:
Napisane przez Gloria100 Pokaż wiadomość
Dałam dużo przyprawy "Przyprawa do pieczonych ziemniaczków" bo innej nie miałam a ta ma w składzie same naturalne zioła podobnie jak pieprz ziołowy.
A swoje dynie to czym przyprawiasz?
Sól, pieprz, czosnek (koniecznie), czasami tymianek czy rozmaryn (zazwyczaj nie pamiętam który jest który ). Czasami curry.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-05 08:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:59.