Depresja z powodu braku pracy... Ktoś jeszcze ją ma?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-11-04, 17:16   #1
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Unhappy

Kto ma doła z powodu braku pracy?


Jestem załamana.Od 2 tygodni nie mam pracy,nie moge nic znalezc.Nie mam pieniedzy na zycie:-(Odechciewa mi sie życia.Czy jest ktos z was w takiej samej sytuacji i jakos daje rade?
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 17:20   #2
mariposa91
Zadomowienie
 
Avatar mariposa91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 188
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Nie jestem w takiej sytuacji.
Ale pracy jest dużo. Szukaj w internercie w anonsach i po zanjmoych napewno się coś dla Ciebie znajdzie! powodzenia. 3maj sie
__________________
Zostańmy Sami....







mariposa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 17:54   #3
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Bardzo intesywnie szukam ale gdzie dzwonie to mówią ze nie aktualne albo zeby wysłac cv i oddzwonia,ja wysyłam a nikt nie oddzwania:-(Ogłoszenia w internecie przegladam codziennie wysyłam cv dzwonie i nic z tego.Byłam w dwóch agencjach pośrednictwa pracy to jedyna odpowiedz jaka dostałam to ze nie mają ofert dla kobiet:-(
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:07   #4
NikaKarolinka
Raczkowanie
 
Avatar NikaKarolinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 228
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

a skad jestes napisz to moze bede umiała Ci jakos pomoc bo wiem co to za uczucie.Sama szukalam pracy przez 1,5 roku mialam juz taki stan,ze niechciało mi sie wtawac rano z łózka bo po co ??!! rozumiem cie doskonale wiec napisz skad jestes i moze wysle ci pare propozycji pzdr
__________________
" Wole czekać na prawdziwosć niż przejechać się do nikąd "





Świat jest pełen nierówności ,trzeba to przedeptać ;-)
NikaKarolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:17   #5
Hot Lady
Zakorzenienie
 
Avatar Hot Lady
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wyspa snów
Wiadomości: 6 674
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

ja bym chciała się nareszcie czymś zająć, ale w związku z moimi studiami, nie inaczej, studiuję administrację, odbyłam już staż i na tym rola Pup się kończy, a ja nie wiem jak szukać
__________________
Zaczaruj mnie na życie całe,
Bo tylko z Tobą zostać chcę,
Zawsze dobrze to wiedziałem,
Że jest na świecie taki ktoś,
Kto będzie DUSZĄ, SERCEM, CIAŁEM
Chciał podzielić ze mną los
Hot Lady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:20   #6
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez Hot Lady Pokaż wiadomość
j a ja nie wiem jak szukać
Internet, gazety, znajomości

Ja co prawda pieniądze na życie, bo jestem na utrzymaniu rodziców, ale Cię rozumie, bo sama się już wkurzam, że tyle czasu i pracy nie mogę znaleźć, a wszyscy w koło mówią, że pracy jest dużo
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:25   #7
Hot Lady
Zakorzenienie
 
Avatar Hot Lady
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wyspa snów
Wiadomości: 6 674
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez IR1988 Pokaż wiadomość
Internet, gazety, znajomości

Ja co prawda pieniądze na życie, bo jestem na utrzymaniu rodziców, ale Cię rozumie, bo sama się już wkurzam, że tyle czasu i pracy nie mogę znaleźć, a wszyscy w koło mówią, że pracy jest dużo
wszędzie oferty do supermarketów, a ja bym chciała coś pod kątem studiów, to już 2 rok, więc mogłabym przecież coś znaleźć, ale to wcale nie jest takie proste jak się wydaje
__________________
Zaczaruj mnie na życie całe,
Bo tylko z Tobą zostać chcę,
Zawsze dobrze to wiedziałem,
Że jest na świecie taki ktoś,
Kto będzie DUSZĄ, SERCEM, CIAŁEM
Chciał podzielić ze mną los
Hot Lady jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 18:31   #8
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
Jestem załamana.Od 2 tygodni nie mam pracy,nie moge nic znalezc.Nie mam pieniedzy na zycie:-(Odechciewa mi sie życia.Czy jest ktos z was w takiej samej sytuacji i jakos daje rade?
mam nadzieje, ze uda ci sie znalezc prace, czego serdecznie zycze nie poddawaj sie, przykro mi, ale nie umiem cie pocieszyc jedynie moglam napisac, ze cie rozumiem.


Cytat:
Napisane przez NikaKarolinka Pokaż wiadomość
a skad jestes napisz to moze bede umiała Ci jakos pomoc bo wiem co to za uczucie.Sama szukalam pracy przez 1,5 roku mialam juz taki stan,ze niechciało mi sie wtawac rano z łózka bo po co ??!! rozumiem cie doskonale wiec napisz skad jestes i moze wysle ci pare propozycji pzdr

o matko.... 1,5 roku, to ja chodzilam podlamana po 3 miesiacach bez pracy. az nie wiem, co napisac, koszmar.



ale inna sprawa, co z tego, ze jest tyle ogloszen o prace, duza ich czesc to przekrety, wykorzystywanie na maksa, inne trzeba miec ogromne doswiadczenie na zwykle stanowisko (nie mowie o kierowniczym itp.), dopiero tak naprawde, mala czesc ogloszen jest godna prawdziwego zainteresowania. to napisalam z mojego punktu widzenia (podobne ma wielu moich znajomych, rodzina) i nie mowie, ze nie warto wysylac tam cv.

jest ciezko, zalezy to tez od tego, w ktorym regionie sie mieszka.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:31   #9
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez Hot Lady Pokaż wiadomość
wszędzie oferty do supermarketów, a ja bym chciała coś pod kątem studiów, to już 2 rok, więc mogłabym przecież coś znaleźć, ale to wcale nie jest takie proste jak się wydaje
Wiem, sama pod tym kątem szukam. A z supermarketami to wiadomo...lepiej dać sobie spokój
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:33   #10
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

ja mam doła z powodu pracy, którą mam...
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:37   #11
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Ja tez tak mam W sumie miałam taki okres przez kilka miesiecy, ale wtdy specjalnie nie szukalam bo jeszcze zostalo mi troche pieniedzy z poprzedniej pracy. Teraz poszłam do pewnej, ale wytrzymałam tylko miesiąc, bo nie dość, że praca ciężka, na 3 zmiany to za ponad 900 zł No i poniżej kwalifikacji.

Teraz szukam, wysyłam CV gdzie się da i narazie nic

A gdy idę do urzędu to albo kasjer w supermarkecie albo przedtawiciel handlowy (czyt. akwizytor) albo z doświadczeniem (a skąd mam je wziąć? ) eh
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 18:39   #12
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
ja mam doła z powodu pracy, którą mam...
Aż taka zła?
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 18:39   #13
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Ja niestety nie mam książeczki sanepidowskiej a w tej chwili nie mamnawet pieniedzy na jej wyrobienie,nie mam nawet skąd pożyczyć.Pracowałam przez rok teraz w zakładzie produkcyjnym praca była fajna kasa nie najgorsza ale 2 tygodnie temu mnie zwolnili bo nie ma pracy:-(zwolnili ponad 50 osób,wiem ze w innych zakładach jest podobnie.Jestem gotowa nawet ulotki roznosic byle jaki grosz zarobic ale to nie jest rozwiązanie.Mija dzień kolejny i jestem coraz bardziej załamana bo znowu nikt nie oddzwonił:-(
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:11   #14
Mini_K
Przyczajenie
 
Avatar Mini_K
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Witam,

ja po okolo 5 latach sama postanowilam zmienic prace. Przez ostatni rok szukalam, zeby zmienic ale co znalazlam, to zawsze doszukiwalam sie wad nowej pracy i zostawalam w starej. W koncu postanowilam odejsc aby byc bardziej zmotywowana do szukania. Teraz szukam pracy od jakichs 2 miesiecy. Oferty nawet sa. Tylko albo dokladnie taka sama praca = brak rozwoju, albo nieliczne oferty na to ciekawe stanowisko, gdzie osob z mojej branzy jest bardzo duzo (ale startuje). Jeszcze sie nie zalamuje brakiem pracy bo mam jakies grosze zaoszczedzone a 2 miesiace to nie znowu tak duzo jak na szukanie pracy, ale czasami napada mnie mysl, zeby zajrzec na takie forum jak to, wiec moze to pierwsze objawy? Po 1,5 roku byłoby mi ciezko ...

A to co mnie denerwuje? To pytania znajomych i rodziny co pare dni "i jak tam, odezwal sie ktos?". No przeciez praodawcy nie siedza i nie czekaja na moje CV codziennie rano wypatrujac na szkrzynce mailowej mojego nazwiska

Pozdrawiam
Mini_K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:33   #15
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

JA narazie mam prace ale chce ją zmienić i szukam intensywnie. Nio ale wcale nie jest tak łatwo. Czasem mi się wydaje że brak znajomości też jest temu winny... nio cóż nie ma co narzekac szukamy dalej ...
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 19:45   #16
kasiuni_a
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiuni_a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 2 818
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

W lipcu skończyłam studia, na piątym roku pracowałam w sklepie, ale z różnych powodów musiałam się zwolnić przed obroną. Od tamtej pory nie mam pracy, jestem zarejestrowana, ale od razu powiedziano mi w urzedzie pracy, że nie mają i raczej nie będą mieć dla mnie nic, bo nie maja poprostu w naszym regionie (świętokrzyskie) żadnych ofert. Załatwiłam sobie staż 2 miesiące temu, ale nie mają w PUPie pieniędzy, kazali przyjśc w przyszłym roku. Co dzień przeglądam ogłoszenia w internecie, gazetach i słucham w lokalnym radiu. Wysyłam CV i odpowiedź była tylko raz - praca biurowa okazała się w rzeczywistości pracą w sklepie za ladą. Niektórzy mówią, że pracy jest dużo - owszem, jest dużo ogłoszeń. Co jedno to doradca finansowy, konsultant telefoniczny, telemarketer, w najlepszym razie przedstawiciel handlowy. Nie mówię o dziesiątkach ogłoszeń, gdzie poszukują elektryka, budowlańca, handlowca. Powiem tak, narazie mam co robić w domu, jest dużo pracy u moich rodziców, ale to przeciez nie o to chodzi, nie mam też żadnej kasy na siebie (dobrze że jeszcze nie usłyszałam, że dłużej mnie nie będą utrzymywać) i nie odpowidam na takie oferty, nie jestem jeszcze bardzo zdesperowana, chociaż to już piąty miesiąc. Wiem, że będzie coraz gorzej, ale nie po to kończyłam 2 kierunki studiów. Chociaz coraz częściej myśle, że teraz to każdy niemal poszukujący jest po studiach... Coraz częściej jestem zdołowana i zła na wszystko i czasem na siebie, bo trzeba było iść na zaoczne i szukać pracy 5 lat temu...
__________________
DAWID
MIŁOSZ

Mel B 14/14 +
kasiuni_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 20:10   #17
Motylek1985
Raczkowanie
 
Avatar Motylek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Ja od roku jestem na studiach zaocznych SUM-teraz pisze magisterke.Od roku szukam pracy mam licencjat z administracji,szukam cos pod tym kątem,ale narazie nie wychodzi.Na kazde wyslane CV mam zaproszenie na rozmowe do wielkich korporacji,przechodze do etapu przedostatniego(II,IIIroz mowa) i koniec...tak jakbym zatrzymywala sie w 95% Nie wiem czy nie stawiam sobie za wysoko poprzeczki,moje kumpele z tego samego kierunku pracuja,ale w sklepach,lub na magazynach...ja tak bardzo bym chciała pracowac w swoim zawodzie... Nie mam doswiadczenia i tu duzy minus. Deneruja mnie tez oferty pracy z wymaganiami jak za prace za 5tys zł-a oferuja na reke 900złłw tym 2,3 jezyki perfekt.To juz zalicza sie do wyzyskiwaczy!!!

Ciezko jest-powoli zaczynam wariowac od tego siedzenia w domuNiby pracy jest ale to nie sztuka przyjac sie byle gdzie-tym bardziej,ze sie czlowiek kształci,meczy i duzo płaci za edukacje, by w miare godnie zyc
Motylek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 20:42   #18
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Mój kolega szukał w Krakowie przez 2 lata pracy w zawodzie aż założył własną firmę z kolegą.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 21:14   #19
kkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 418
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez Motylek1985 Pokaż wiadomość
Nie mam doswiadczenia i tu duzy minus. Deneruja mnie tez oferty pracy z wymaganiami jak za prace za 5tys zł-a oferuja na reke 900złłw tym 2,3 jezyki perfekt.To juz zalicza sie do wyzyskiwaczy!!!
czego oczekujesz? że ktoś zatrudni Cię bez doswiadczenia? w jakim świecie żyjesz?
a to dobre

dla przykładu:
1. pewna znajoma mi pani ma 50 lat, wykształcenie - liceum - pensja 3000 zł - konkurencyjne firmy dzwonią aby do nich przeszła - nawet pani dyrektor jej nie "podskoczy" w obawie, że ta rzuci pracę
2. dziewczyna - 25 lat- ze super wykształceniem w tej samej firmie - 1200 zł

ja dostrzegam powód róznicy pensji.

mam znajomą w urzedzie pracy, nie cierpi ludzi świeżo po studiach, którzy przychodza do niej i chcą być "prezesami" i wielce oburzeni, że nikt nie chce ich zatrudnić. a nawet pozamiatac porządnie nie potrafią . Ona sama nie lubi swojej pracy, jednak traktuje to jako "poziom przejściowy" który pozwoli jej uzyskać za jakis czas lepszą pracę. Pracodawcy patrza na to czy wogle się gdzieś pracowało, nie ważne zbytnio gdzie (mógł być to nawet mcdonald) bo to ozancza, ze osoba jest pracowita i konkretna.

Edytowane przez kkaa
Czas edycji: 2008-11-04 o 21:18
kkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-04, 21:18   #20
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

kkaa - nie na tym polega problem nakreślony przez Motylka, tylko na wymaganiach pracodawcow. Też spotkałam się z tym, że w sklepie odzieżowym z pensją 700zł wymagają 2 języków.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 21:49   #21
Motylek1985
Raczkowanie
 
Avatar Motylek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez kkaa Pokaż wiadomość
czego oczekujesz? że ktoś zatrudni Cię bez doswiadczenia? w jakim świecie żyjesz?
a to dobre
Tak.Tego wlasnie oczekuje.Bo chyba kazdy zdobył je wlasnie w pracy?Ja nie oczekuje pensji 3000,ale 1300-1500 to duzo?

Piszesz o mcdonaldzie,ja pomagam w handlu rodzicom,ale nie biore nawet grosza,dlatego szukam pracy by zarabiac na siebie.Piszesz ze pracodawcy patrza czy sie w ogole gdzies pracowalo?a tu nie chodzi o obojetnie jakie doswiadczenie-tylko doświadczenie w danej specjalizacji.Bedac w biurze nieruchomoscinie nie pytali mnie o to czy sprzedawalam w sklepie czy pracowalam w banku(a mialam tam staz),pytali konkretnie czy handlowalam mieszkaniami,czy znam prawo budowlane. Szukam tez konkretnych staży by sie przyuczyc do pracy papierkowych-ale niestety nawet ze stazami lipnie. Teraz najwiecej poszukuja kucharzy,fryzjerow,slusar zy,stolarzy-codziennie kilka ofert i inzynierow-BA!!! trzeba bylo sie kształcic na inzyniera praca zaraz po studiach,bez doswiadczenia i pensja marzenie
Motylek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 21:50   #22
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Ja jestem też w takiej sytuacji. W lipcu skończyłam studia, miałam juz kilka zaproszeń na rozmowy, na ktorych byłam ale niestety się nie udało. Teraz miałam rozpocząć szkolenie w jednej instytucji by ewentualnie zostac tam potem zatrudnioną i niestety musiałam zrezygnowac bo jak na razie zdrowie mi nie pozwala funkcjonować normalnie. Jestem przez to okropnie wściekła, bo naprawde ofertę miałam super! No ale nic może jeszcze z tego coś będzie.
Trzymam kciuki mocno za wszystkich szukających pracy
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:05   #23
Alustriel
Raczkowanie
 
Avatar Alustriel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Melduje się kolejny bezrobotny magister. Jeśli chodzi o pracę nie mam wielkich wymagań. Z chęcią odbyłabym na początek staż. Ale tu z kolei zaczyna się problem, ponieważ PUP żadnych nie oferuje z powodu braku funduszy... Nawet jeśli sama sobie takowy zorganizuję niewiele mi to pomoże... Jeśli chodzi o oferty stałej pracy, to coż nikt nie odpowiada na moje CV z powodu braku doświadczenia. Doświadczenie to jednak trzeba gdzieś nabyć. Nie bierze się ono z powietrza... Nawet jeśli chodzi o posadę w sklepach, bądź stanowiska recepcjonistki czy asystentki, sytuacja się powtarza... Jest mi bardzo cięzko, ponieważ obecnie nie mam srodków na utrzymanie i musze korzystać z pomocy rodziców Mimo to staram się regularnie przeglądać oferty pracy i wysyłać Cv gdzie się da. Trzymam za Was kciuki dziewczyny i mam nadzieję, że niedlugo nasza sytuacja ulegnie zmianie. Pozdrawiam serdecznie.
Alustriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:08   #24
Motylek1985
Raczkowanie
 
Avatar Motylek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Teraz miałam rozpocząć szkolenie w jednej instytucji by ewentualnie zostac tam potem zatrudnioną i niestety musiałam zrezygnowac bo jak na razie zdrowie mi nie pozwala funkcjonować normalnie. Jestem przez to okropnie wściekła, bo naprawde ofertę miałam super! No ale nic może jeszcze z tego coś będzie.
Zdrówko najwazniejsze

...bedzie dobrzew koncu Nas gdzies przyjma trzeba byc optymista,ja mam chociaz satysfakcje,że pokonuje konkurencje i aż tak daleko przechodzeChociaz mozna przezyc adrenaline-czekajac na odpowiedz pracodawcy czy sie udało czy niestety nie,albo czy zaprasza na ostatnia rozmowe czy juz dziekuje
mam nadzieje Mysza007 ze w koncu "dojdziemy"do tego 100% .Pozdrawiam

Edytowane przez Motylek1985
Czas edycji: 2008-11-04 o 22:10
Motylek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:14   #25
kkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 418
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez Motylek1985 Pokaż wiadomość

Piszesz ze pracodawcy patrza czy sie w ogole gdzies pracowalo? a tu nie chodzi o obojetnie jakie doswiadczenie-tylko doświadczenie w danej specjalizacji.Bedac w biurze nieruchomoscinie nie pytali mnie o to czy sprzedawalam w sklepie czy pracowalam w banku(a mialam tam staz),pytali konkretnie czy handlowalam mieszkaniami,czy znam prawo budowlane.
ale też bedą patrzeć na to czy jesteś chętna do pracy, przedsiebiorcza. Rozumiem, że się wściekasz bo to nie fajne nie mieć pracy. Nie wiem jak to wytłumaczyć, o co mi chodzi. Juz się nie wtykam w temat. Życze powodzenia w szukaniu pracy.
kkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:28   #26
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

kkaa - poczekaj jeszcze chwilę... jak udowodnić pracodawcy swoją chęć?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 22:50   #27
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
kkaa - poczekaj jeszcze chwilę... jak udowodnić pracodawcy swoją chęć?
Chociazby praca w McDonaldzie. OK szukasz pracy, OK nie chcesz byle czego. Ale w MCSraczu albo innym KFC mozna pracowac na pol etatu. Pracujesz 3 dni w tyg, 4 szukasz pracy. Zapewniam cie, ze pracodawaca bedzie zawsze patrzyl inaczej na to, ze nie siedzisz z zalozonymi rekami, ze ktos cie zatrudnil (=ktos uznal, ze jestes warta zatrudnienia) nie wspomne o tym, ze zawsze moze w ten sposob otrzymac referencje od AKTUALNEGO pracodawcy. Nawet po tak gownianej pracy mozna cos wcisnac w CV czy pochwalic sie umiejetnosciami typu "umiejetnosc pracy w zespole" czy "dyspozycyjnosc" albo "zdolnosc do kierowania ludzmi" jesli sie bylo team liderem.
Nie jestem ekspertem, przyznaje, bo prace mam specyficzna i siedzaca, nie musze pracowac w McDonaldach, ale kiedys mialam takie epizody i naprawde lepiej to wyglada w CV ze cos, COKOLWIEK tam jest.
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 23:05   #28
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Nie jest tak źle.. Też długo nie mogłam znaleźć pracy (ponad rok), doszło do tego, że przeprowadzałam się i rzuciłam studia. I szansa jest. Coś znalazłam. Ale sobie założyłam, że nie będę grymasić, bo jednak pieniążki były nam z mężem potrzebne. Była jedna praca, po której został ból i teraz druga z wredną szefową. Ale jestem Panią Samą dla Siebie, więc mnie to już w*** Poradzę sobie. Ty też, uwierz w siebie, i zaczniej od czegokolwiek, a potem jak będziesz mogła sobie pozwolić na pracę w Twoim kierunku to pracuj.

bTW, co studiujesz?
kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 23:10   #29
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

Ja mam, szukam pracy w zawodzie, nic innego mnie nie interesuje.
Specjalnie po lic. zdecydowalam sie na mgr zaocznie, dojezdzam na uczelnie 200km 2 razy w miesiacu, choc moglabym studiowac dziennie i sie niczym nie martwic.
Mieszkam jeszcze z rodzicami, pieniedzy nie brakuje, ale czuje, ze juz czas isc do pracy.
Zlozylam oferty do wszystkich przedszkoli w moim miescie (20 przedszkoli) i wszedzie slysze, ze nie mam kwalifikacji i doswiadczenia! (Na Boga! Mam dopiero 22 lata!).
A kolezanki na wioskach i mniejszych miejscowosciach jakos nie maja problemow z praca po licencjacie w przedszkolach, tam nie ma takich restrykcji, bo nauczcieli brakuje.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-11-04, 23:24   #30
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kto ma doła z powodu braku pracy?

santos - o coś takiego mi chodziło. Sądzę, że lepiej roznosić ulotki czy gazety niż nic nie robić. Ma się jakieś grosze, lepiej się czuje i nie siedzi w domu. Chcę się teraz przekwalifikować i robię staż bezpłatny (o taki łatwo, żaden urząd nie musi płacić, a zawsze to coś do CV), potem jeszcze pracuję parę godzin. Jestem od 8 do 23 poza domem. Żaden potencjalny pracodawca jak na razie nie docenił mojego zaangażowania i znajomi mówią mi, że głupia jestem, bo już teraz mogę mierzyć wyżej, ale jakoś czuję się z tym lepiej, że robię coś nowego z własnej inicjatywy.

ulinka - a może złożysz podanie na wieś? Dojazd godzinny-dwugodzinny da się przeżyć, a doświadczenie będzie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:00.