Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-11, 21:30   #1
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251

Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?


Witam,jesli ktoras z mam miala podobny problem i moze mi pomoc bede bardzo wdzieczna.

Moj synek ma 4,5 mca i do 3 mca karmiony byl mlekiem Aptamil,praktycznie od urodzenia mial sucha skore na calym ciele,najbardziej w zgieciach stop (kapany byl w Oilatum od urodzenia)troszke ulewal po kazdym jedzeniu i rowniez mial sucha skore za uszami.Potem pojawil sie czerwony,szorstki policzek i nagle synek jak skonczyl 3 mce zaczal duzo ulewac po kazdym jedzeniu,zdarzalo mu sie zwymiotowac.Dowiedzialam sie tez ze wlasnie pomiedzy3-4 mcem wychodzi u maluszkow skaza bialkowa wiec u mnie praktycznie wszystkie objawy sie zgadzaly.Poprosilam lekarza o zmiane mleka na pepti gdyz chcialam sprawdzic czy zmiana mleka pomoze.Najpierw lekarz przepisal Cow&Gate Junior Pepti ale niestety nie bylo zmiany na lepsze wiec po 2 tyg.mialam zglosic sie na kolejna wizyte,lekarz przepisal wtedy Nutramigen i znowu mialam podawac przez 2 tyg no i przez pierwsze dni synek zaczal mniej ulewac i wymiotowac i juz naprawde zaczelam sie cieszyc ze jest poprawa ale minelo pare dni i znowu ulewanie po pare razy i czasem wymioty. Dalej synek mial sucha skore mimo tego ze dodatkowo po kapieli stosowalam krem Oilatum,najgorzej w zgieciach stop.Najgorsze jest ze rownoczesnie synek zabkuje-nie pojawily sie jeszcze zabki ale juz widac przez dziasla-synek praktycznie od 1,5 mca ma objawy zabkowania.Wiem ze czerwony policzek i wymioty to jeden z objawow zabkowania ale tez objaw skazy bialkowej wiec niewiem jak mam rozpoznac czy synek ma skaze jak akurat przechodzi zabkowanie?
Niewiem co dalej robic bo wiem ze kazda zmiana mleka dla takiego maluszka nie jest dobra.Poszlam znowu do lekarza i on na to ze teraz przepisze mi mleko Sma lactose free gdyz moze synek ma nietolerancje laktozy a nie skaze bialkowa,mowilam lekarzowi ze niechce znowu zmieniac mleka bo przeciez Nutramigen tez nie zawiera laktozy ale on na to ze tak musimy sprawdzic czy synek ma skaze bo te mleko zawiera bialko zwierzece ale nie zawiera laktozy.Mam straszne wyrzuty sumienia ze tak mecze mojego synka kolejna zmiana mleka ale chce mu przeciez pomoc.Lekarz powiedzial ze jak synkowi sie pogorszy wysypka i zacznie bardziej ulewac i wymiotowac to wtedy przepisze mi znowu Nutramigen przy ktorym zostaniemy.No ale co ja mam teraz robic skoro synek jednoczesnie zabkuje,przeciez moze wymiotowac przez zabki a nie mleko,czerwony policzek moze byc przy skazie bialkowej jak i zabkowaniu.Jestem zalamana Dodam ze synek przy Aptamilu robil zolte kupki a zmiana mleka spowodowala ze kupki sa zielone ale podobno przy zmianie mleka tak sie dzieje.Niewiem co robic bo co jesli teraz polepszy sie po mleku Sma lactose free i lekarz mi je przepisze i nagle po paru tyg.objawy znowu wroca to co wtedy?Przeciez nie bede testowala kolejnego mleka .W zwiazku z tym pomozcie mi jesli mialyscie podobny problem,czy jesli przez 2 tyg podawania mleka Nutramigen synek dalej duzo ulewa i ma sucha skore to znaczy ze niema tej skazy?Czy lepiej zostac przy mleku Nutramigen?Czy ktoras z was miala tak ze podawala Nutramigen a potem okazalo sie ze dziecko niema skazy?Lekarz powiedzial ze jesli powiem ze objawy sie nasilily to przepisze mi Nutramigen wiec wybor zostawil mi.....
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 22:12   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Witam,jesli ktoras z mam miala podobny problem i moze mi pomoc bede bardzo wdzieczna.

Moj synek ma 4,5 mca i do 3 mca karmiony byl mlekiem Aptamil,praktycznie od urodzenia mial sucha skore na calym ciele,najbardziej w zgieciach stop (kapany byl w Oilatum od urodzenia)troszke ulewal po kazdym jedzeniu i rowniez mial sucha skore za uszami.Potem pojawil sie czerwony,szorstki policzek i nagle synek jak skonczyl 3 mce zaczal duzo ulewac po kazdym jedzeniu,zdarzalo mu sie zwymiotowac.Dowiedzialam sie tez ze wlasnie pomiedzy3-4 mcem wychodzi u maluszkow skaza bialkowa wiec u mnie praktycznie wszystkie objawy sie zgadzaly.Poprosilam lekarza o zmiane mleka na pepti gdyz chcialam sprawdzic czy zmiana mleka pomoze.Najpierw lekarz przepisal Cow&Gate Junior Pepti ale niestety nie bylo zmiany na lepsze wiec po 2 tyg.mialam zglosic sie na kolejna wizyte,lekarz przepisal wtedy Nutramigen i znowu mialam podawac przez 2 tyg no i przez pierwsze dni synek zaczal mniej ulewac i wymiotowac i juz naprawde zaczelam sie cieszyc ze jest poprawa ale minelo pare dni i znowu ulewanie po pare razy i czasem wymioty. Dalej synek mial sucha skore mimo tego ze dodatkowo po kapieli stosowalam krem Oilatum,najgorzej w zgieciach stop.Najgorsze jest ze rownoczesnie synek zabkuje-nie pojawily sie jeszcze zabki ale juz widac przez dziasla-synek praktycznie od 1,5 mca ma objawy zabkowania.Wiem ze czerwony policzek i wymioty to jeden z objawow zabkowania ale tez objaw skazy bialkowej wiec niewiem jak mam rozpoznac czy synek ma skaze jak akurat przechodzi zabkowanie?
Niewiem co dalej robic bo wiem ze kazda zmiana mleka dla takiego maluszka nie jest dobra.Poszlam znowu do lekarza i on na to ze teraz przepisze mi mleko Sma lactose free gdyz moze synek ma nietolerancje laktozy a nie skaze bialkowa,mowilam lekarzowi ze niechce znowu zmieniac mleka bo przeciez Nutramigen tez nie zawiera laktozy ale on na to ze tak musimy sprawdzic czy synek ma skaze bo te mleko zawiera bialko zwierzece ale nie zawiera laktozy.Mam straszne wyrzuty sumienia ze tak mecze mojego synka kolejna zmiana mleka ale chce mu przeciez pomoc.Lekarz powiedzial ze jak synkowi sie pogorszy wysypka i zacznie bardziej ulewac i wymiotowac to wtedy przepisze mi znowu Nutramigen przy ktorym zostaniemy.No ale co ja mam teraz robic skoro synek jednoczesnie zabkuje,przeciez moze wymiotowac przez zabki a nie mleko,czerwony policzek moze byc przy skazie bialkowej jak i zabkowaniu.Jestem zalamana Dodam ze synek przy Aptamilu robil zolte kupki a zmiana mleka spowodowala ze kupki sa zielone ale podobno przy zmianie mleka tak sie dzieje.Niewiem co robic bo co jesli teraz polepszy sie po mleku Sma lactose free i lekarz mi je przepisze i nagle po paru tyg.objawy znowu wroca to co wtedy?Przeciez nie bede testowala kolejnego mleka .W zwiazku z tym pomozcie mi jesli mialyscie podobny problem,czy jesli przez 2 tyg podawania mleka Nutramigen synek dalej duzo ulewa i ma sucha skore to znaczy ze niema tej skazy?Czy lepiej zostac przy mleku Nutramigen?Czy ktoras z was miala tak ze podawala Nutramigen a potem okazalo sie ze dziecko niema skazy?Lekarz powiedzial ze jesli powiem ze objawy sie nasilily to przepisze mi Nutramigen wiec wybor zostawil mi.....
Mam wrażenie, żę lekarz dobrze was kieruje.
Jasne, ze zmiany mleka nie sa idealne, ale czasami warto spróbować.
Niezbyt rozumiem po co konsultujesz się z lekarzem, skoro podważasz jego rady?
Może skonsultuj sie z innym lekarzem?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 22:33   #3
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Nie chodzi mi o to ze podwazam lekarza rady ale wszedzie slysze ze kazda zmiana mleka na kolejne to niedobrze dla dziecka....Poprostu boje sie ze te wszystkie zmiany mleka spowoduja ze nie bede mogla stwierdzic czy kolejny objaw (np.ciagle ulewanie) spowodowany jest tym ze co 2 tyg.podaje inne mleko czy moze dane mleko mu nie sluzy....

Wolalabym uzyskac rade od kogos kto mial podobny problem i moze mi cos podpowiedziec niz czytac komentarze typu-zmien lekarza....

***luna-jak narazie nie pozostaje mi nic innego jak posluchac sie rad tego lekarza,jesli nic nie pomoze napewno poradze sie innego lekarza.Tutaj w UK i tak mam szczescie ( mimo kolejnej zmiany mleka)ze lekarz przepisuje mi mleko pepti(wlasnie na tym forum naczytalam sie jak trudno uzyskac recepte na mleko pepti).Gdybym byla w Polsce napewno moglabym cos wiecej zdzialac a jak narazie pozostaje mi tutejsza sluzba zdrowia.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 06:48   #4
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

a czy lekarz nie zastanawiał się czy to nie AZS poczytaj. Nie wiem popraw mnie, ale nutramigen nie ma lactozy więc po co zmiany?
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 08:56   #5
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

No wlasnie o to chodzi ze Nutramigen tez nie ma laktozy to poco mi teraz kolejne mleko bez laktozy-tez sie zad tym zastanawialam ale lekarz powiedzial ze akurat te mleko co stosuje teraz Sma lactose free zawiera bialko zwierzece wiec jesli naprawde synek ma skaze bialkowa to powinno mu sie pogorszyc i wtedy przepisze spowrotem Nutramigen.
No i dzis rano patrze a synek w zgieciach stop oprocz wysuszonej skory ma dodatkowo czerwona wysypke-mial ja ciagle i zniknela po mleku Nutramigen i teraz znowu sie pojawila.Wiec chyba jednak synek ma skaze bialkowa,no nic poczekam jeszcze ten tydzien i wtedy poprosze lekarza zeby przepisal spowrotem Nutramigen.

Zapomnialam wczoraj napisac ze od jakiegos czasu synek ma problem z piciem mleczka-tzn.nie chodzi o nowe mleko ale wygina sie strasznie czasem juz na poczatku pica,czasem w polowie i wtedy wiem ze napewno duzo mu sie uleje lub nawet zwymiotuje..... Znajoma powiedziala mi ze to przez zabkowanie dzieci maja problem z piciem przez smoczek ktory dodatkowo podraznia dziasla.Troche dziwne to ze zawsze rano o 7,11 i 15 tak sie dzieje a o 19 i 1 w nocy pije ladnie....A podobno zabkowanie bardziej dokucza w nocy.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:23   #6
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

chciałam napisać może go brzuszek boli podczas ale przecież ma 4,5 zaczyna ostro dostrzegać rzeczywistość otaczającą go i nie ma czasu na mleko poczytaj o skokach rozwojowych
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 09:55   #7
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

ewcia a u nas było dokładnie jak u ciebie, najpierw ulewanie ( dodam ze nigdy nie karmiłam piersia, ani raz) od razu jeszcze w szpitalu, po kazdym posiłku i pomiedzy posiłkami, czasem wymioty, po miesiacu wysypka , najpierwna policzkach poznije na szyi, głowie, plecach, ramionach, sucha skóra za uszami, w zgieciach łokici kolan, pomiedzy paluszkami, ciemieniucha, wzdecia i padkudne kupki
kolejna zmiany mleka najpier bebiko, nan, nan HA, pepti, nutramigen - powodowały poprawe max na 2 tygodnie pozniej problemy wracały z wieksza siła, około 5 miesiaca doszedł suchy kaszel i wodnisty katar, lakarka chciała dac antybiotyk na wszelki wypadek chcoc nic nie wysłuchała
powiedziałam dość! - na wąłsna reke podałm dziecku isomil - mleko sojowe, i stał sie cud, po około 3 tygodniach znikneły dosłownie wszystkie objawy, wykłuciłam z doktorka recepty na isomil ( choc przychodnia była oblepiona reklamami pepti i to mleko najchetniej pisła by mi bez ograniczen ) młody był na isomilu do 2,5 roku zycia, od poł roku je bebiko i zasyanawiam sie czy jednak nie wrocic do sojowego- znów zaczyna go wysypywac, niby mało ale jednak...
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 12:56   #8
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
ewcia a u nas było dokładnie jak u ciebie, najpierw ulewanie ( dodam ze nigdy nie karmiłam piersia, ani raz) od razu jeszcze w szpitalu, po kazdym posiłku i pomiedzy posiłkami, czasem wymioty, po miesiacu wysypka , najpierwna policzkach poznije na szyi, głowie, plecach, ramionach, sucha skóra za uszami, w zgieciach łokici kolan, pomiedzy paluszkami, ciemieniucha, wzdecia i padkudne kupki
kolejna zmiany mleka najpier bebiko, nan, nan HA, pepti, nutramigen - powodowały poprawe max na 2 tygodnie pozniej problemy wracały z wieksza siła, około 5 miesiaca doszedł suchy kaszel i wodnisty katar, lakarka chciała dac antybiotyk na wszelki wypadek chcoc nic nie wysłuchała
powiedziałam dość! - na wąłsna reke podałm dziecku isomil - mleko sojowe, i stał sie cud, po około 3 tygodniach znikneły dosłownie wszystkie objawy, wykłuciłam z doktorka recepty na isomil ( choc przychodnia była oblepiona reklamami pepti i to mleko najchetniej pisła by mi bez ograniczen ) młody był na isomilu do 2,5 roku zycia, od poł roku je bebiko i zasyanawiam sie czy jednak nie wrocic do sojowego- znów zaczyna go wysypywac, niby mało ale jednak...
U nas bylo podobnie tylko lzej, plamy tylko na buzi (raz bardzo wyrazne a raz slabo widoczne), skora sucha tez glownie na twarzy, wymioty po kazdym jedzeniu, ciagle lekko przytkany nos (mino podawania kropli) i kaszel suchy, przy czym zadnych zmian osluchowych- dziecko zdrowe.
Raz wyszlam z mloda po zakupy, mialysmy wyjsc tylko na chwile wiec nie zabralam ze soba mleka (podawalam comfort- czesciowo hydrolizowane) a ze po zakupach musialam isc w jeszcze jedno miejsce kupilam malej serek. Po tym serku miala na twarzy okropne plamy i ciagle szorowala glowka po kocyku (tak jak by chciala sie podrapac).

Po tym wydarzeniu wybralam sie z mala do lekarza (mieszkam w UK ale chodze do polskiego) i powiedzial, ze mala ma... refluks i zapisal leki

A ze mi to ewidentnie wygladalo na skaze, kupilam jej mleko sojowe
No i leki sie nie przydaly bo "refluks" ustapil.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 14:19   #9
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

ja karmię piersią juz tylko 2 razy na dobę ale mały ma zmiany na nóżkach obecnie zwiększyły mu się podejrzewam ze to AZS bo nie ustępuje po syropach na alergię
Dziewczyny czy katar Waszych dzieci był przezroczysty czy czasem zielony?
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 16:12   #10
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
ja karmię piersią juz tylko 2 razy na dobę ale mały ma zmiany na nóżkach obecnie zwiększyły mu się podejrzewam ze to AZS bo nie ustępuje po syropach na alergię
Dziewczyny czy katar Waszych dzieci był przezroczysty czy czasem zielony?
W dzien przezroczysty, jak budzila sie po nocy to czasem miala zeschnieta, zielona "koze" w nosku.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 17:25   #11
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
...

A ze mi to ewidentnie wygladalo na skaze, kupilam jej mleko sojowe
No i leki sie nie przydaly bo "refluks" ustapil.
ludzie boja sie mleka sojowego, fakt ze moze uczulic, ale czasem warto spróbowac
strasznie irytuja mnie głosy przeci mam które nie spróbowały bo "przeciez sojowe uczula" a co maja do stracenia skoro i tak ich dzieci maja alergie? kazda próba poradzenia sobie z problemem jest dobra, ja nie wyjdzie mozna zawsze wrócic do poprzedniego mleka

czesto przyczena AZS jest własnie alergia pokarmowa ( a moze zawsze tylko my o tym jeszcze mało wiemy )
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 17:44   #12
alex2903
Raczkowanie
 
Avatar alex2903
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wroclaw/Northern Ireland
Wiadomości: 65
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
troszke ulewal po kazdym jedzeniu i rowniez mial sucha skore za uszami.Potem pojawil sie czerwony,szorstki policzek i nagle synek jak skonczyl 3 mce zaczal duzo ulewac po kazdym jedzeniu,zdarzalo mu sie zwymiotowac.Dowiedzialam sie tez ze wlasnie pomiedzy3-4 mcem wychodzi u maluszkow skaza bialkowa wiec u mnie praktycznie wszystkie objawy sie zgadzaly.Poprosilam lekarza o zmiane mleka na pepti gdyz chcialam sprawdzic czy zmiana mleka pomoze.Najpierw lekarz przepisal Cow&Gate Junior Pepti ale niestety nie bylo zmiany na lepsze
moja corka ma obecnie 7 m-cy i miala bardz podobne problemy. Po pierwsze miala straszna skore na twarzy, poprostu skorupa i krostki. Na klatce czerwone plamy i krostki.
Obecnie wszystko zniknelo ma jednak na policzku 2 zmiany, ktore czasami sa bardziej czerwone i je drapie ale bardzo zadko.
Poza tym od poczatku miala problem z przyswojeniem mleka tzn. probowalismy chyba wszystkie, kupowalismy kartoniki i jak juz po pierwszym zwymiotowala to odkladalismy je na bok.
U nas doszlo do tego,ze w szpitalu bylismy co 2 dzien na emergency bo dziecko nie mozna bylo normalnie nakarmic bo byl placz, prezenie sie, krzuszenie sie i tak w kolko.
Miala przypisywane lekarstwa na refluks na nadkwaste dalismy moze ze 2 razy i wszystko odstawilismy.
Przypisali w koncu mleko Enfamil AR gdy miala jakies 2.5 m-ca i zaczela jakos pic ale tylko na spiocha
Ze zmian skornych ma czasami szorstkie plamki na ciele i pod kolankami tez czasami jakby pekniecia ale znikaja same.
W pl pediatra powiedziala,ze te zmiany moga byc skaza i zalecila Bbilon pepti- kupilam ale od razu ulala wiec nie bylo sensu.
W uk mowia,ze jesli bylaby to skaza to zmiany byly o wol;e bardziej powazne wiec nie wiem jak to wszystko interpretowac.
Czaly czas jest na EnfamiluAr 1 bo w uk nie moge dostac 2, wprowadzamy SMA ktore pije chetnie.
Caly czas ma te nie duze zmiany na policzku ale jest pogodna , wesola i widac,ze dobrze sie czuje. Zajada jogurciki ale odrzuca jajko.


lucyAS chyba ja tez bede musiala sprobowac isomil moze po tym znikna te zmiany skorne u mojej corki

martynka89 jakie mleko sojowe kupujesz w uk?

Edytowane przez alex2903
Czas edycji: 2012-02-12 o 17:57
alex2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:18   #13
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

u nas za powrotem do mleka sojowego przemawia jeszcze fakt ze na sojowym młody trzymał sie ładnie w srodku normy z centylami, a ostatnio spadł ponizej i wydaje mi sie ze wolniej rosnie i przybiera, jeszcze nie ma niedowagi ale jakis taki mizerniejszy sie robi , wprawdzie jeszcze nie powaznie chorował ani raz ale w tym roku załapał juz 2 razy katar , poprzednie 2 zimy przeszły bezproblemowo
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:43   #14
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Cytat:
Napisane przez lucyAS Pokaż wiadomość
ludzie boja sie mleka sojowego, fakt ze moze uczulic, ale czasem warto spróbowac
strasznie irytuja mnie głosy przeci mam które nie spróbowały bo "przeciez sojowe uczula" a co maja do stracenia skoro i tak ich dzieci maja alergie? kazda próba poradzenia sobie z problemem jest dobra, ja nie wyjdzie mozna zawsze wrócic do poprzedniego mleka

czesto przyczena AZS jest własnie alergia pokarmowa ( a moze zawsze tylko my o tym jeszcze mało wiemy )
Tez sie balam sojowego ale to wlasnie przez opinie jaka o nim panuje. W koncu doszlam do wniosku, ze skoro mloda i tak ma alergie, to nie zaszkodzi sprobowac. I nie zaluje tego kroku.

Cytat:
Napisane przez alex2903 Pokaż wiadomość
moja corka ma obecnie 7 m-cy i miala bardz podobne problemy. Po pierwsze miala straszna skore na twarzy, poprostu skorupa i krostki. Na klatce czerwone plamy i krostki.
Obecnie wszystko zniknelo ma jednak na policzku 2 zmiany, ktore czasami sa bardziej czerwone i je drapie ale bardzo zadko.
Poza tym od poczatku miala problem z przyswojeniem mleka tzn. probowalismy chyba wszystkie, kupowalismy kartoniki i jak juz po pierwszym zwymiotowala to odkladalismy je na bok.
U nas doszlo do tego,ze w szpitalu bylismy co 2 dzien na emergency bo dziecko nie mozna bylo normalnie nakarmic bo byl placz, prezenie sie, krzuszenie sie i tak w kolko.
Miala przypisywane lekarstwa na refluks na nadkwaste dalismy moze ze 2 razy i wszystko odstawilismy.
Przypisali w koncu mleko Enfamil AR gdy miala jakies 2.5 m-ca i zaczela jakos pic ale tylko na spiocha
Ze zmian skornych ma czasami szorstkie plamki na ciele i pod kolankami tez czasami jakby pekniecia ale znikaja same.
W pl pediatra powiedziala,ze te zmiany moga byc skaza i zalecila Bbilon pepti- kupilam ale od razu ulala wiec nie bylo sensu.
W uk mowia,ze jesli bylaby to skaza to zmiany byly o wol;e bardziej powazne wiec nie wiem jak to wszystko interpretowac.
Czaly czas jest na EnfamiluAr 1 bo w uk nie moge dostac 2, wprowadzamy SMA ktore pije chetnie.
Caly czas ma te nie duze zmiany na policzku ale jest pogodna , wesola i widac,ze dobrze sie czuje. Zajada jogurciki ale odrzuca jajko.


lucyAS chyba ja tez bede musiala sprobowac isomil moze po tym znikna te zmiany skorne u mojej corki

martynka89 jakie mleko sojowe kupujesz w uk?
Cow & Gate Infasoy.
Sojowe tez w smaku jest dobre, moja niechetnie pila C&G Comfort a Infasoy jej zasmakowalo.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:31   #15
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Isomil jest moim zdaniem bardzo smaczny ja staram się podawać tylko w ostateczności, bo mam chłopca, a soja u chłopców nie jest dobra wg badań ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 21:27   #16
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

ewcia - mi tez dzisiaj przepisali Nutramigen na razie do sprobowania i mam skierowanie do dietetyka (u mnie nie wiadomo czy to bialko dokladnie) ale tez jest leczony na reflux (plamy tylko na twarzy)

powiedz mi jak u ciebie teraz? dalej podajesz nutre? zeszly suche placki?
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 15:09   #17
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Bakteryika - tak teraz dostalam spowrotem recepte na Nutramigen,mam przyjsc na kontrole za m-c.Od paru dni podaje Nutramigen i odrazu kupki ladniejsze-na poprzednim mleku Sma lactose free robil twarde kupki co mu sie wczesnije nie zdarzalo wiec juz zmiana jest
Co do suchego policzka to zobaczymy bo jednoczesnie synek zabkuje wiec ciezko rozpoznac czy to od mleka czy przez zabki.Zauwazylam tez ze na poprzednim mleku Sma lactose free synek zaczal spac niespokojnie w wozku i znowu zaczal wymiotowac jak wracalam ze spaceru-widac bylo na dworze ze cos mu przeszkadza-mlaskal ustami i robil dziwne miny wiec wiedzialam ze pewnie zwroci jak go wyjme z wozka i tak sie dzialo-mial to rowniez po Aptamilu wiec wychodzi ze raczej ma skaze bialkowa.Mam nadzieje ze synkowi sie poprawi i bede mogla wreszcie wprowadzac nowe produkty bo lada dzien konczy 5 mcy
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:57   #18
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Ewcia - a co jeszcze je oprócz mleka?

Nutramigen jest tak "czysty" że nie powinien uczulać - a propo plam - to długo schodzą - masz jakieś maści?
My mamy oprócz typowych emolienów - protopic a jak jest mega źle to cutivate.

wydaje mi się, że problem może być w czymś innym: ryż, ziemniaki, gluten - u nas oprócz skazy jest nietolerancja na w/w rzeczy i jeszcze trochę innych.

A objawy ma takie same - sucha skóra, plamy, najgorzej w zgięciach kolan i na szyjce.

My zrobiliśmy testy na nietolerancje jak miał 5 m-c.

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

aha i 2 tyg picia nutramigenu nie poprawi samo w sobie kondycji skóry - bez maści trwa to dużo dłużej.
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:10   #19
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

nutramigen tez moze uczulac, tak było u nas

i nie zgodze sie z toba, 2 tygodnie picia mleka sojowego poprawiło wyglad skóry, czego nie dokonały zadne z wypisanych masci
po 2 tygodnieach młody nie miał ani krosteczki, po miesiacu znikneła reszta zmian łącznie z ciemieniucha
po kilku dniach przestał zupełnie ulewac , zniknął katar i kaszel
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 21:17   #20
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

widać, że co dziecko to inny przypadek

bo mojego do dziś obsypuje mimo ostrej diety.

Jak ma wysyp albo się spoci - to nie ma co liczyć, że samo zniknie bo zdążyłby się zadrapać do krwi.
Przy azs tak już jest - że nawet clemastinium 2x na dzień jak jest źle.
No i coraz częściej się mówi, że azs = skaza białkowa /na szczęście większość przypadków wyrasta/

Lucy - to na co mały ma nietolerancję?
__________________


Edytowane przez Mirabilka
Czas edycji: 2012-02-17 o 21:21
Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:45   #21
electro1
Przyczajenie
 
Avatar electro1
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 21
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Nie chciałabym Ci mieszać,ale objawy takie jak ulewanie,wyginanie i płacz podczas jedzenia,przerywanie w trakcie to może też być refluks żołądkowy,może warto jeszcze pod tym kątem dziecku się przyjżeć,albo poczytać na necie ? Objawem są min chlustające wymioty.Być może dziecko nie lubi Nutramigenu ( przecież to ohydztwo ) ?
Mój synek ma nietolerancję laktozy i ponieważ karmię go piersią i w rezerwie na wypadek braku pokarmu lekarka przepisała mi właśnie Nutramigen-tylko Adaś nie chce go wogóle jeść ... Więc stosuję pierś i zbawienne kropelki Delicol.Nietolerancja laktozy objawiała u nas się tym,że po każdym zjedzeniu mleczka z laktozą ( czyli mojego ) zaczynało się prężenie,ewidentnie ,małęgo bolał brzuszek strasznie stękał-okropność!I Adaś też ma szorstką skórę na udach i czasami dostaje uczulenia na twarzy ale to po mleku krowim jak wypiję-jak dla mnie te dwie przypadłości czasami idą w parze ...
Ps. od Nutramigenu mogą być zielone kupy ...
electro1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:55   #22
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Mirabilka -synek do tej pory pije tylko mleko,wiem ze wlasnie w 5 mcu powinnam podawac np.marchewke,jablko itp. ale przez te 3 zmiany mleka nie chcialam dodatkowo wprowadzac nic innego do menu gdyz najpierw chcialam zeby sytuacja z mlekiem sie unormowala.Bo wkoncu 3 zmiany mleka nie sa obojetne dla malego brzuszka i balabym sie rownoczesnie rozszerzac diete.Teraz mam na stale przepisany Nutramigen wiec poczekam jak sie w miare unormuje i podam malemu powoli nowe produkty.Juz sie nie moge doczekac az pierwszy raz dostanie cos innego niz mleczko Wiem ze musze dokladnie obserwowac malego czy nie wystapi uczulenie na dany produkt ale mam nadzieje ze wszystko bedzie wporzadku Acha czy mozecie polecic mi jakis dobry krem na sucha skore-do tej pory uzywalam Oilatum i jestem zadowolona ale moze macie jakies hity?
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 13:59   #23
Mirabilka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirabilka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 636
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

ja używam balneum albo atoperal.

A najlepsza dla nas jest maść robiona w aptece / 5zł/ wazelina. wit a, e, mocznik, linomag/
__________________

Mirabilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 19:56   #24
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

ewcia - ja mam bardzo podobna sytuacje do ciebie. Moj synek pil na poczatku SMA (zwykle) ale mial bardzo brzydka skore i zmienilam na Aptamil. Skora sie poprawila (po SMA wygladalo jak acne). W miedzyczasie zaczal byc leczony na reflux bo ulewal. W wieku 5 miesiecy dostal infekcji wiec dostal antybiotyk po czym wyskoczyly mu plamy, dostal rozwolnienia przez dwa tygodnie. W tym samym czasie zaczelismy wprowadzac pokarmy stale jak i rowniez zaczal zabkowac. Poajwily sie suche czerwone plamy na policzkach i brodzie ktore co jakis czas sie zaogniaja. Poniewaz nie znalam przyczyny, cofnelismy sie spowrotem do mleka i kleiku ale plamy jak byly tak sa. Zaczelam uzywac oilatum i okazalo sie ze to pogarsza sprawe. Kupilam La Roche Possay Lipikar i po tym jest ok. W miedzyczasie mial robiony test krwi i wyszly podwyzszone eozynofile co ma swiadczyc o alergii.
Poszlam do GP i zostalam olana i potraktowana jak hipochondryk. Wiec poszlam do innego, babka powiedziala ze kazdy z tych objawow moze miec inne podloze (reflux, zabki, antybiotyk, etc) ale wszystkie razem wziete sa podejrzane i mowi ze skaza bialkowa moze objawic sie dopiero po jakim czasie uzywania mleka krowiego, ze allergen musi osiagnac odpowiedni poziom dla organizmu zeby organizm zareagowal (dlatego tez mowi o 4 dniowym tescie kazdego jedzenia ktore wprowadzamy)
Dostalismy skierowanie do dietetyka do szpitala (polaczone z alergologia) i czekamy na wizyte.
Adas tez slini sie niemozliwie, do tego meczy smoczek, wiec wkolko ta slina sie zbiera i podraznia skore. I tez nie ma nigdzie wiecej tych plam na skorze.

Czekam na wiadomosc ze to nic wspolnego ze skaza i azs nie ma i nadziejuje sie ze to tylko zabki itp
Nutramigen dopiero zaczniemy w poniedzialek.

Edytowane przez Bakteryika
Czas edycji: 2012-02-18 o 19:59
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 21:55   #25
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Nietolerancja laktozy,skaza bialkowa a moze AZS-jak odroznic?

electro1 - tez czytalam o refluksie ale wiekszosc objawow przemawia za skaza bialkowa no plus zabkowanie razem wziete wiec nie jest latwo dojsc na 100% co to jest.Staram sie obserwowac codziennie synka i bardzo bym chciala zeby to wszystko okazalo sie tylko zabkowaniem a nie skaza bialkowa lub AZS. Wiem tez ze moze okazac sie ze za np. m-c objawy znikna i bede myslala ze to mleko mu pomoglo a moze byc tak ze poprostu skonczy zabkowac i dlatego mu sie polepszy......Ach ciezko to wszystko do ogarniecia jak tyle rzeczy sie nagromadzilo naraz.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 07:50   #26
emigra
Zakorzenienie
 
Avatar emigra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Nordrhein Westfalen
Wiadomości: 9 332
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Witajcie, widze ze temat przycichl, wiec podnosze

podejrzewam u swojej 5tygodniowej coreczki alergie pokarmowa - nie wiem albo skaza bialkowa albo nietolerancja laktozy

Mala od kilku dni extremalnie ulewa(wczesniej tez ulewala, ale nie zdarzalo sie to tak czesto, a teraz czasem sa to wrecz chlusty) miedzy brwiami poluszczyla sie skora (takie zolte luski sie zrobily) i to samo na uszkach ... na klatce pierwsiowej i pleckach ma krostki i czerwone plamki, na buzi tez jest mnostwo krostek, plamek i skora jest szorstka i chropowata ... od kilku dni tez kupki sa rzadsze (zolte, ale polpapkowate a polwodnite) dziecko potrafi caly dzien co minute doslownie puszczac baczki (prezac sie przy tym i stekajac, poplakujac) ...
Dodam, ze nie karmie piersia od poczatku, jestesmy na humanie ar (przeciw ulewaniu-ale i to zaczela ulewacwczesniej byla humana pre w szpitalu/w domu aptamil/pozniej humana pre )dzisiaj podalam jej humane sl - ktora nie ma ani bialka mleka krowiego ani laktozy i czekam na reakcje ... we wtorek mowilam lekarzowi ze mnie ta wysypka martwi, ale nie zareagowal - stwierdzil ze wszystkie niemowlaki tak maja gosc byl w zastepstwie za mojego pediatre wiec w poniedzialek chyba pojde do tego mojego, zobaczymy jeszcze co polozna mi dzisiaj powie.... dziecko sie strasznie meczy...


Myslicie, ze to skaza? Co stosowac na polepszenie stanu skory? nie mieszkam w Polsce wiec nie mam dostepu do wszystkich srodkow, ech.
__________________
Julia Wiktoria
07.03.2012, 20:35
3270g, 47 cm
emigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 14:39   #27
dosiaczek9307
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 9
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

Mam do sprzedania Nutramigen 2 za 20 zl za puszkę , zrobiłam duże zapasy i teraz już nie jest mi potrzebny osoby zainteresowane mogą pisac na adres dooominikab@wp.pl
dosiaczek9307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 19:40   #28
asiunia10019
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nietolerancja laktozy czy skaza bialkowa-jak odroznic?

U mojej córki na początku zdiagnozowano alergię na mleko, jednak nie miała żadnych zmian skórnych tylko bóle brzucha. Kiedy okazało się, że to jest nietolerancja laktozy zaczęłam podawać mleko sojowe, ale w zasadzie to nie jest mleko tylko napój sojowy. Teraz zastanawiam się nad kupnem mleka bez laktozy. Córka ma 4 lata. Znalazłam mleko bez laktozy na stronie firmy MEGGLE. Znacie to mleko, ktoś kupował? Proszę o opinie na temat tego mleka
asiunia10019 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.