Prosba o pomoc w wycenie butow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-06, 13:38   #1
Wielokwiatowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1

Prosba o pomoc w wycenie butow


Dzień dobry!
Tak się złożyło, że stałam się posiadaczką butów, które bym chciała sprzedać, nie mam jednak pojęcia, jak je wycenić. Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc.

1.
Firma: Yves Saint Laurent
Model (przynajmniej tak mi się wydaje, że jest to oznaczenie modelu, spisuje z pudełka): Tribtoo 80 Cap Pump
Kid Scamoscia To/Vernice
Nero
Zdjecie znalezione w google: http://intheircloset.com/wp-content/...umps-black.jpg
Cena na pudełku 2519 zł
Stan: Sam but z wierzchu nie ma żadnych śladów używania, logo na wkładce jest częściowo wyblakłe, podeszwa w kilku miejscach troszkę wytarta (absolutnie żadne dziury czy inne na wylot, normalny stan podeszwy po kilku-kilkunastu ubraniach), flek nowy.
Buty w oryginalnym pudełku

2.
Firma: ICEBERG
Model: wpisuje kolejne informacje z pudełka w Google i nic pasującego nie wyskakuje. Napisane jest: Mod -6706, Col - 0006. Jasnobrązowe półbuty z wężowym obcasem i wężowym pasem zapinanym dookoła nogi.
Cena: 3200
Stan: idealny, najwyżej dwa razy założone
Również w pudełku

3.
Firma: Pollini
Model (?): (Znowu przepisuje z metki bez zrozumienia i wyników z google) STIVALED.TO CUOIO105 CAM.NERO
Czarne kozaki na wysokim obcasie.
Cena z pudełka: 3400 zł
Stan: zdecydowanie najgorszy z trzech par. Na jednej szpilce tuż nad flekiem ubytek obicia (przedarte aż do białego) o wymiarach mniej więcej 1 na 3 mm, na drugiej delikatne przetarcie (w tym miejscu troszkę jaśniejszy obcas, widoczne przy przyjrzeniu się) o wymiarach mniej więcej 2 na 3 mm. Podeszwa na całej powierzchni zużyta (zamiast oryginalnego czarnego koloru - ciemnoszary). Innych mankamentów nie znalazłam.
I znów zapakowane w oryginalne pudełko.

Jeśli potrzeba Wam innych informacji, by ocenić za ile mogłabym je sprzedać, to pytajcie, postaram się odpowiedzieć. Zdjęcia postaram się wstawić wieczorem. Jeśli chodzi o oryginalność obuwia to jestem jej pewna, ale zastanawiam się w jaki sposób ją w wystarczający sposób udowodnić kupującemu. Tak jak pisałam - posiadam oryginalne pudełka, nie posiadam jednak niestety paragonów.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Wielokwiatowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 14:51   #2
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Prosba o pomoc w wycenie butow

jeśli kogoś stać na tak drogie buty, to wolałby kupić sobie nowe
musiałbyś trafić na jakiegoś fana marek
a za 300 zł to wolałabym kupić nowe buty ze skóry, także moim zdaniem cieżko będzie ci je sprzedać
ale są i fanatycy, takze próbuj za taką cenę jaka cie będzie satysfakcjonować
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 14:57   #3
Sekowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 39
Dot.: Prosba o pomoc w wycenie butow

Lepiej kupić sobie nowej za 1/3 tej ceny niż używane "bon ton"
Sekowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 16:50   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Prosba o pomoc w wycenie butow

Popatrz mniej więcej za ile chodzą podobne fasony tych samych marek na allegro. Będziesz miała porównanie i wtedy wystaw za podobną cenę albo trochę niższą. Ewentualnie jeśli bardzo zależy Ci na sprzedaży niezależnie od ceny to wystaw je na aukcji np. od 100 czy 200 zł.
Jako że w Polsce rynek na artykuły luksusowe jest niewielki to możesz wystawić też na ebayu z wysyłką na cały świat. Licz się jednak z tym, że na ebayu ludzie sprzedają za ułamek prawdziwej wartości w ramach "wietrzenia" szaf więc możesz nie osiągnąć zbyt wysokiej ceny. Np. dość zużyte buty Prady chodzą za około 50 funtów a nówki albo prawie nieznoszone za jakieś 100 - 150 funtów.
Żeby nie płacić prowizji możesz też dać ogłoszenie na brytyjskim gumtree, ale też nie licz na specjalne zainteresowanie. Sprzedaż przedmiotów używanych z półki luksusowej lub średniej - wyższej jest trudna. Ci których na to stać kupują nowe a ci których nie stać raczej wybiorą coś nowego z półki średniej. Łatwiej sprzedać w dobrej cenie używane torby bo tam i logo widać i ślady zużycia są "szlachetne".
Tym niemniej powodzenia.
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 16:54   #5
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Prosba o pomoc w wycenie butow

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
jeśli kogoś stać na tak drogie buty, to wolałby kupić sobie nowe
musiałbyś trafić na jakiegoś fana marek
a za 300 zł to wolałabym kupić nowe buty ze skóry, także moim zdaniem cieżko będzie ci je sprzedać
ale są i fanatycy, takze próbuj za taką cenę jaka cie będzie satysfakcjonować
Też tak myślę
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 17:53   #6
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: Prosba o pomoc w wycenie butow

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
jeśli kogoś stać na tak drogie buty, to wolałby kupić sobie nowe
musiałbyś trafić na jakiegoś fana marek
a za 300 zł to wolałabym kupić nowe buty ze skóry, także moim zdaniem cieżko będzie ci je sprzedać
ale są i fanatycy, takze próbuj za taką cenę jaka cie będzie satysfakcjonować
nić dodać nic ując:eh em:
__________________
,,...życie jest krótkie więc łam zasady, wybaczaj wszystko,całuj powoli,kochaj szczerze, śmiej się bez opamiętania i nigdy niczego nie żałuj..."
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.