spinning + co jeszcze...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 00:37   #1
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043

spinning + co jeszcze...?


Hej

zwracam się z prośba o podpowiedź - z czym połączyć spinning (bardzo lubię), aby mój trening był wszechstronny i skuteczny?

Na siłownię chodzę głównie dla utrzymania sprawności fizycznej. Zależy mi na poprawie wydolności, wzmocnieniu mięśni, poprawieniu jędrności ciała i sylwetki. Jadłospis rozpisał mi dietetyk i oczywiście stale z nim współpracuję (mój cel to jakieś 5 kg, ale bez ciśnienia - cm lecą i póki lecą, to na wadze mogłabym i nawet nie tracić. Odchudzanie rozumiane jako jakiś drastyczny spadek masy ciała mnie nie interesuje).

Jeśli chodzi o spinning, to chodzę na zajęcia 2-3 w tyg i są to zajęcia o średniej i wysokiej internsywności (gł. interwały i górki oraz rozjazd na koniec tygodnia) (z przerwami od ok. 2 lat, jeżdzę z pulsometrem). Chciałabym je poprzeplatać jakimiś zajęciami, które trochę urozmaicą trening i go "zbilansują" - klasyczny trening siłowy niestety mnie nudzi i tu akurat ciężko będzie mi się zmobilizować. Chyba że bym zainwestowała w trenera personalnego, który by mnie tym zaraził, ale ze względu na tryb pracy, to chwilowo bardzo niewygodne.
Dotąd wybierałam zazwyczaj funkcjonalne obwodówki, pumpy, zajęcia typu "płaski brzuch", ale bez większego ładu i składu (nie jestem wielkim fanem aerobiku, bo mi się prawa z lewą pieprzą ale w zasadzie wszystko poza stepem chyba jestem w stanie ogarnąć)

Stąd prośba - co powinnam wybierać, żebym maksymalnie skorzystała z tych treningow?
Lepszym rozwiązaniem będzie codzienny trening (różne zajęcia) czy raczej dzień zajęć-dzień wolny-dzień zajęć...?

Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 08:14   #2
majawzagrodzie
Raczkowanie
 
Avatar majawzagrodzie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 52
Dot.: spinning + co jeszcze...?

Ja na Twoim miejscu przeznaczyłabym wolny czas treningowy na siłownię.
Na wizażu jest mnóstwo ćwiczeń na różne partie ciała, więc spinning zbuduje Ci kondycję i wydolność a na maszynach uzyskasz ładną sylwetkę.
majawzagrodzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-11 09:14:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.