Trening - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 10:18   #1
Baiser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8

Trening


Witam!
Mam 18 lat, wzrost 158cm, waga około 52kg, z wyglądu jestem szczupła, ale mam za duży brzuch (80cm), robiłam już dużo ćwiczeń na brzuch, jak napnę go to wyczuwam mięśnie, ale co z tego jeżeli mam je pokryte tkanką tłuszczową, chciałabym zmniejszyć odwód brzucha chociaż o 5cm, czy jeżeli ćwiczyłabym aerobowo codziennie ale na przemian ćwiczenia, jednego dnia jazda na rowerze, następnego bieganie i tak na przemian i do tego codziennie skakanie na skakance, a i jeszcze rekreacyjnie raz kiedy jazda na rolkach. Czy takie ćwiczenia pomogłyby mi szybko spalić tkankę tłuszczową z brzucha? Może Wy znacie jakieś ćwiczenia, które by mi pomogły?

Z góry dziękuję!

Edytowane przez Baiser
Czas edycji: 2014-04-13 o 10:19
Baiser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 10:57   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Trening

po ile czasu dziennie ćwiczysz aeroby?

Dorzuć jeszcze jakieś ćwiczenia siłowe, nie koniecznie tylko na brzuch. Ćwiczenia siłowe powodują przyspieszenie metabolizmu i dają bodziec do spalania tłuszczu przez kilkanaście godzin po treningu, podczas gdy aeroby spalają tylko podczas wykonywania. Oczywiście ćwiczenia siłowe nie spowodują takiego spalania jak aeroby ale połączenie tych dwóch treningów jest najbardziej efektowne.

Podstawą do schudnięcia jest dobrze zbilansowana dieta. Od swojego zapotrzebowania odejmujesz jakieś 300 Kcal, starasz się dostarczyć przynajmniej 1,2 g białka na kg ciała, około 1g na 1 kg tłuszczu i resztę węglowodany. Te 300 Kcal najlepiej ciąć z węglowodanów. W twoim wieku wystarczy jak ograniczysz słodycze, niezdrowe jedzenie, soki i napoje gazowane.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 12:26   #3
Baiser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Trening

Aeroby ćwiczę minimum 30 minut, najczęściej przeciąga się do 40-60 minut. Co do diety, to niezdrowe jedzenie, soki i gazowane napoje już całkowicie ograniczyłam, a co do słodyczy to także ograniczyłam no ale nie całkowicie, raz na jakiś czas coś słodkiego się skubnie. Jakie konkretnie ćwiczenia siłowe proponujesz?
Dziękuję za odpowiedź!
Baiser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 13:07   #4
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Trening

- wykroki - Na nogi i na pośladki, w przód w tył na boki, najpierw można ćwiczyć z krzesłem żeby nabrać równowagi a potem jak już nie sprawia ci trudności trzymanie równowagi i wykonanie przynajmniej 10 wykroków to dokładać ciężar.
- przysiady
- na biceps i triceps. - na to są różne ćwiczenia z ciężarkami (mogą być butelki z mineralną), pompki na początek mogą być z kolan albo na ścianie czy na futrynie.
- na klatkę piersiową - tzw motylki
- na plecy to martwy ciąg.

Musiałabyś pooglądać filmy instruktażowe ćwiczeń na poszczególne partie i ćwiczyć. Oczywiście zwracaj uwagę na rozgrzewkę i na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Najprostsze ćwiczenia są z reguły najlepsze ale czasami jak się robi to samo to może nudzić i szukamy urozmaicenia treningu i nowych ćwiczeń.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-13 14:07:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.