wirus w intern. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-03-02, 21:56   #1
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624

wirus w intern.


słuchajcie, ktos włamal mi sie do komputera i do GG i w moim imieniu wysyła do moich znajomych wirusy. Ludzie maja do mnie pretensje, całe szczescie przekonałam ze to nie ja. co wiecej dzis właczył sie w GG moj facet, który ... siedział na kanapie i ogladal TV, czyli ktos wlazł równiez do jego Gadu-Gadu !!! Czy znacie jakies programy zabezpieczajace przed buszowaniem w kompie? nie chodzi mi o programy antywirusowe. PLIZZZ
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 22:44   #2
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: wirus w intern.


Ten wirus działa chyba na trochę innej zasadzie, choć ja tam się nie znam

Dostałam dziś maila. Moja koleżanka ma maila załóżmy magda@poczta.onet.pl, a ja dostałam maila z konta 3Dmagda@poczta.interia.pl. Niestety myślałam, że to od niej i otworzyłam maila
Potem na GG odezwała się do mnie koleżanka i powiedziała mi, że dostała wirusa z konta 3Dk_kuzimska@tlen.pl, a ja mam maila k_kuzimska@tlen.pl

Wirus najwyraźniej rozsyła się z naszych kont z dodatkiem "3D" pewnie gdzieś mam tego wirusa, ale jak go znaleźć? Na razie nie wyrządza żadnych szków
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 22:53   #3
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: wirus w intern.

Ja dostaje tego typu maile (od ponad dwóch tygodni) nawet kilka razy dziennie i to po kilka.Za każdym razem jak w ciągu dnia sprawdzam pocztę to dostaję tak po 2 lub 3 (przy jednorazowym otwarciu). Dzisiaj dostałam w sumie 10!!
Na szczęście mam zainstalowanego Nortona który mi je kasuje ale i tak tych maili nie otwieram ale od razu usuwam ze skrzynki.
Polecam zainstalowanie programu Norton Anty Virus, jak na razie ani razu mnie nie zawiódł.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 22:59   #4
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: wirus w intern.

Kamila napisał(a):
> Polecam zainstalowanie programu Norton Anty Virus, jak na razie ani razu mnie nie zawiódł.
> Pozdrawiam
> Kamila

Mam ten program, ale jak otworzyłam maila, to nic nie wykrył Muszę jutro powiedzieć tacie, żeby mi to koniecznie sprzwdził
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 23:13   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: wirus w intern.

Karola może sprawdź ustawienia Nortona odnośnie poczty przychodzącej. Polecam zrobienie też skanowania dysku C i D przez Nortona. Możliwe że wtedy wyłapie tego wirusa.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 23:36   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: wirus w intern.

Co do wirów, dobry program antywirus. z aktualizacją, a przeciw włamaniom - firewall.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-02, 23:58   #7
Minerwa
Raczkowanie
 
Avatar Minerwa
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 492
Re: wirus w intern.

Ja mam nortona, ale na bieżąco nie robiłam aktualizacji bazy wirusów (czy jakoś tak się to nazywa) i w efekcie musiałam oddać znajomym komputer na kilka dni aby sformatowali mi dysk i wgrali wszystko od nowa, bo wirus zaatakował pliki systemowe i nie dał się usunąć
Uważajcie na nieznaną pocztę, ostatnio jest jakiś nawał dziwnych @...
Minerwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-03, 00:09   #8
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: wirus w intern.

popieram :0
polecam skanowanie antywirami z netu:
http://skaner.mks.com.pl/
i/lub:
http://www.pandasoftware.com/actives..._principal.htm
ja używam ich pomimo tego, że cały czas działa i zapora i antywirus... Czasem wykryją coś nowego niestety...
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 07:43   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wirus w intern.

Kamila napisał(a):
> Ja dostaje tego typu maile (od ponad dwóch tygodni) nawet kilka razy dziennie i to po kilka.Za każdym razem jak w ciągu dnia sprawdzam pocztę to dostaję tak po 2 lub 3 (przy jednorazowym otwarciu). Dzisiaj dostałam w sumie 10!!
> Na szczęście mam zainstalowanego Nortona który mi je kasuje ale i tak tych maili nie otwieram ale od razu usuwam ze skrzynki.
> Polecam zainstalowanie programu Norton Anty Virus, jak na razie ani razu mnie nie zawiódł.
> Pozdrawiam
> Kamila

Ja mam identyczną sytuację. Po kilka wirusów dziennie. Norton je wykrywa
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 08:00   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wirus w intern.

TomekG napisał(a):
> popieram :0
> polecam skanowanie antywirami z netu:
> http://skaner.mks.com.pl/
> i/lub:
> http://www.pandasoftware.com/actives..._principal.htm
> ja używam ich pomimo tego, że cały czas działa i zapora i antywirus... Czasem wykryją coś nowego niestety...

masz rację. mam firewalla i aktualizuję na bieżąco Nortona - a i tak mks wykruje od czasu do czasu jakiegoś pliki zainfekowane.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 08:07   #11
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: wirus w intern.

Ela napisał(a):
> słuchajcie, ktos włamal mi sie do komputera i do GG i w moim imieniu wysyła do moich znajomych wirusy.

Być może to nie do Ciebie się włamał. Czytałaś informację Zło na pierszej stronie? Nowe wirusy podszywają sie pod adresy, więc wystarczy, ze wirusa ma ktoś, do kogoś kiedyś pisałaś.

>Czy znacie jakies programy zabezpieczajace przed buszowaniem w kompie? nie chodzi mi o programy antywirusowe. PLIZZZ

Firewalle: Zone Alarm, Norton Internet Security. Dodatkowo przydają się anty-trojany, wykrywające programy umożliwiające przejęcie z zewnątrz Twojego kompa.
Ale jakiś firewall to podstawa, jeśli ktoś zagląda do internetu. W piątek koleżance uruchomiono internet, a w sobotę jak Monster zakładał jej firewalla, miała już kilka wirusów i trojanów. W dosłownie kilka sekund po odpaleniu Norton pokazał kilka prób dostępu do kompa

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-03-03, 09:03   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: wirus w intern.

A ja sie nie martwie tak mocno wirusami tez mam nortona i on sie sam na biezaco aktualizuje. Moze w ustawieniach to trzeba ustawic nie mam pojecia takimi techniczynymi sprawami maz sie zajmuje.
Nie wiem jak to jest ze wlamaniami, nas to nawet nie interesuje bo nikt nie znajdzie u nas nic ciekawego. A ze na nasze konto wysle komus wirusa, my mamy madrych znajomych i odrazu beda wiedziec ze to nie nasza sprawka.
Acha maz mi ostatnio powiedzial ze jak mi sie cos otworzy kolo dwoch komputerkow na dole z prawej strony(nie pamietam jaka to ikonka ma byc )tzn ze ktos nam na komputer wszadl wiec jak by nie bylo umie przylapac taka osobe i ja pogobnic
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 09:08   #13
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wirus w intern.

moni napisał(a):
>> Nie wiem jak to jest ze wlamaniami, nas to nawet nie interesuje bo nikt nie znajdzie u nas nic ciekawego.

Ale może dla zabawy zrobić niemiłe psikusy.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 09:11   #14
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: wirus w intern.

Hmm, tak, ja polecam co innego: linuxa. z zalozenia antywirusowy, po prostu zaden wirus nie moze sie do niego dostac - nie slyszalam jeszcze o zainfekowanym komputerze na linuxie.
Minusem jest to, ze, jak sie czlowiek przyzwyczai do komfortu stabilnego systemu operacyjnego, nie mozna pozniej pracowac na Windowsie. Pomijam juz, ze nic sie nie zawiesza i system sie nie zamyka, ale w weekend nie myslac za bardzo, bo jestem przyzwyczajona do tego, ze moge otworzyc kazdy plik, probowalam odebrac jednego z owych maili od prawie-znajomych (minimalna zmiana adresu, poza jednowyrazaowa terscia, maja tez jakis zalacznik). I zawirusowalam komputer. Myslalam, ze brat mnie zabije. I slusznie w sumie, ale naprawde zrobilam to odruchowo.
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 13:12   #15
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Re: wirus w intern.

Jeśli Wasi znajomi twierdzą, że dostali od Was podejrzanego maila, to proponuję stronę:
http://www.mks.com.pl/baza.html?show...iption&id=2669
Jest tam opis wirusów tak działających oraz, na samym dole, link do programu umożliwiającego sprawdzenie komputera na obecność robaków typu MyDoom.
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-03, 13:38   #16
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: wirus w intern.

dzis rozmawiałam ze znajomym informatykiem i polecił mi kilka programów zabezpieczajacych przed wlamaniami, ale przewineły sie one tez w waszych wypowiedziach.
A dokładnie to było tak ze niby ja przesłałm znajomemu jakis plik przez GG - nie mailem- który zniszczył mu jedna partycje na dysku, pokazywał ze jest pełna a nic na niej nie było. Przesłam mi on archiwum naszej rozmowy w GG gdzie rozmawial ze mną, ale to nie byłam ja, bo nie było mnie w domu o tej porze. I "ja" kazalam mu pobrac jakis plik, ktory mu narobił balaganu.
Programy do skanowania poczty mam i ja nie mam wirusa, ale dlaczego do cholery ktos wlazł w moje GG?!
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 08:51   #17
sabcia-myszka
Zadomowienie
 
Avatar sabcia-myszka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 549
GG do sabcia-myszka
Dot.: Re: wirus w intern.

a co jesli na pulpicie mam napis system stopped??
sabcia-myszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 11:12   #18
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: wirus w intern.

Dodam, co sama wiem, mogę coś powtórzyć
Sam Norton może nie wystarczyć, mi często wszystkiego nie wykryje, dlatego warto mieć kilka zabezpieczeń. No i często aktualizować bazę wirusów, szczególnie kiedy pojawiają się takie informacje o wirusach.

Do skanerów on line i innych stron z info dodam jeszcze:
http://www.ravantivirus.com/scan/indexie.php
http://www.bitdefender.com/scan8/ie.html
http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml
http://www.komputerswiat.pl/biznes/skaner/skaner.html
http://www.sophos.com/support/disinfection/
http://www.kaspersky.pl/services.html?s=online_vir_chk .

Czasem i to wszystko nie starczy, wtedy to już ręczne wywalanie nieznanych plików z systemu
U mnie komp chodzi praktycznie 24 h na dobę, na razie z tym wszystkim obyło się bez formatu (odpukać) Ale pierwszy dzień z netem i bez ochrony dał wynik ok. 100 wirusów!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 11:19   #19
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Polecam skanowanie online i antywirusa Dr Web. Odradzam samego Nortona Antyvirusa, bo jest naprawdę shitowy, ma kiepskie zabezpieczenia, a już firewall z Nortona, to totalna porażka. jeśli chcesz mieć Firewall, to polecam Sygate, miałam go kiedys, ale dziś wystarcza mi Dr Web. Do gg łatwo sie włamać przez bład w javasript, dlatego możesz sobie załozyć Konnekta [nr pozostaje ten sam], jest znacznie bezpieczniejszy Aha, jeszcze ad-aware jest dobry, można szybko sprawdzić, czy nie ma jakis małych syfów w kompie
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-22, 13:22   #20
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Exclamation Dot.: wirus w intern.

Właśnie dostałam od znajomego taką wiadomość na GG, mamy wyjasnienie, jak to działa:
"Gosc wysyła linki na gg z adresem ( www. lola. za. pl) - dałem spacje po
kropkach po to byscie sobie nie kliknęli.
Klikajac na to wchodzisz na jego strone, która jest zainfekowana trojanem z
keylogerem w celu nasłuchiwania klawiatury co w efekcie daje zdobycie haseł
i zdalną kontrolę nad komputerem. WYSLIJ TĄ WIADOMOSC KAŻDEMU ZE SWOJEJ
LISTY KONTAKTÓW"

Całe zamieszanie zaczyna wyglądać na alarm wysokiego ryzyka
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 14:34   #21
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: wirus w intern.

hey a ja od jakiegoś czasu nei mogę sobie poradzić z wirusami - ciągle trojany mi wyskakują, a mój komputer zaczyna szaleć, dosłownie mam ad-avare, avg antywirus i spyboat'a i żadne nie moga mi pouusuwać tych świństw. Czy jedynym ratunkiem jest sformatowanie dysku?nigdy tego nie robiłam i nie mam zielonego pojęcia co i jak....poza tym w prawym dolnym rogu zainstalowała mi się jakaś "obca ikonka" assistance coś-tam. Co mi proponujecie?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 14:42   #22
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Właśnie dostałam od znajomego taką wiadomość na GG, mamy wyjasnienie, jak to działa:
"Gosc wysyła linki na gg z adresem ( www. lola. za. pl) - dałem spacje po
kropkach po to byscie sobie nie kliknęli.
Klikajac na to wchodzisz na jego strone, która jest zainfekowana trojanem z
keylogerem w celu nasłuchiwania klawiatury co w efekcie daje zdobycie haseł
i zdalną kontrolę nad komputerem. WYSLIJ TĄ WIADOMOSC KAŻDEMU ZE SWOJEJ
LISTY KONTAKTÓW"

Całe zamieszanie zaczyna wyglądać na alarm wysokiego ryzyka
Tez słyszałam kiedyś o czymś takim jak keyloger i spytałam mojego kumpla informatyka, co to jest. Wyśmiał mnie, bos takiego, jak keyloger nie istnieje, to wymysł lamerów, którzy uwazają się za hackerów A hasło można zdobyć, tak jak mówiłam, przez bład javascript w gg, a nie przez trojana. Pogratuluj swojemu kumplowi wiedzy, bo skoro nawet ja wiem, że keyloger to totalny bzdet, to on chyba tymbardziej powinien
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:08   #23
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: wirus w intern.

Dobra, spokojnie. On to tylko dostał i przesłał dalej, wkleiłam dla ostrzeżenia a w szczegóły się nie zagłębiam.
Wystarczy jednak wpisać w Google "keyloger" żeby zobaczyć, że takie coś jednak istnieje, przykład: http://www.centrumxp.pl/download/pro...hp?kategoria=8 .
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:18   #24
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Dobra, spokojnie. On to tylko dostał i przesłał dalej, wkleiłam dla ostrzeżenia a w szczegóły się nie zagłębiam.
Wystarczy jednak wpisać w Google "keyloger" żeby zobaczyć, że takie coś jednak istnieje, przykład: http://www.centrumxp.pl/download/pro...hp?kategoria=8 .
Ja wiem, bo słyszałam tez o czymś takim, ale fachowiec mi wyjaśnił, ze to jest wymysł i ja mu wierzę, bo skoro studiuje informatykę, to chyba sie trochę na tym zna. To, że tyle osób powtarza po sobie jakieś słowo, to nie znaczy, że nalezy w to wierzyć. Potem łatwo zasiac panikę. Ja, żeby nie nie panikowac z byle powodu troche sie dokształciłam w róznego rodzaju "komputerowych sprawach" dzięki moim kolegom informatykom. Także to, co Ci ktos wkleił nie jest prawdą, ale to chyba dobrze, bo gdyby włamywanie się do gg było takie proste, to większość z nas już by nie miała swoich numerów, jak sadzę
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:36   #25
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: wirus w intern.

Wiesz, paniki siać nie chciałam, to była czysta zbieżność - temat tego wątku i wiadomość, którą dostałam.
Być może, tak jak mówisz, wszystko sprowadza się do błędu, ale myślę, że dobra ochrona kompa zabezpieczy go w obu przypadkach i po sprawie.
Nie podważam wiedzy Twojego kolegi, ale w skrócie może tu chodzić o programy umożliwiające włam, jeśli ma się luki w systemie. W końcu wielu osobom skradziono hasła nie tylko na GG, ale na maila itp.
Pozdro!
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 15:39   #26
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Wiesz, paniki siać nie chciałam, to była czysta zbieżność - temat tego wątku i wiadomość, którą dostałam.
Być może, tak jak mówisz, wszystko sprowadza się do błędu, ale myślę, że dobra ochrona kompa zabezpieczy go w obu przypadkach i po sprawie.
Nie podważam wiedzy Twojego kolegi, ale w skrócie może tu chodzić o programy umożliwiające włam, jeśli ma się luki w systemie. W końcu wielu osobom skradziono hasła nie tylko na GG, ale na maila itp.
Pozdro!
No ja wszystko rozumiem, dobrze informowac o takich sprawach, tylko podejrzewam, że tutaj innym sposobem te hasła zostaly skradzione [choćby przez własm do serwera gg, ale nie chcę wyrokowac, bo znam sprawę tylko z opisu, jest też sposób, że przez klikniecie w jakiś link, wprowadza się do czyjegoś kompa specjalnie napisany program, który zapewnia podgląd zawartości dysku], też zachęcam wszystkich do ochrony kompa, a jak sie cos stanie, to najlepiej własnie zapytać jakiegoś informatyka Pozadrawiam rownież
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 16:19   #27
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: wirus w intern.

No też właśnie kolega ostrzega przed takim linkiem z programem szpiegowskim, powiązałam to z problemem autorki wątku
Ochrona to podstawa, ale są też plusy szpiegowania Raz z TŻ wyśledziliśmy znajomego, który zapewniał gorąco, że jest w Anglii, zaś program wskazał drogę prosto do okolic Krakowa Ale mu głupio było, hehe. Ale to już taka ciekawostka, z prawdziwym hakerstwem nie ma nic wspólnego
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:06   #28
lil_margo
Rozeznanie
 
Avatar lil_margo
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 502
Dot.: wirus w intern.

Podepnę się, bo mam pewien problem.
Mam antywirus i firewall Pandy i od dawna ciągle ktoś włąmuje mi się do komputera: komunikat brzmi: "próba wtargnęcia do komputera, rodzaj ataku: podszywanie się, panda zablokował włamanie..." - mniej więcej. Ataki zdarzają się prawie codziennie, czasem mam dzień lub dwa przerwy, innym razem ten ktoś włamuje się dwa lub 3 razy dziennie. Niby powinnam być spokojna, ale jakoś niesowjo się czuję kiedy loguję się do skrzynki, ściągam ppliki w kazaa, piszę na wizażu a tunagle pjawia się taki komunikat. Sczerze mówiąc mam już tego dość.

Bardziej obezbanych proszę o wyjaśnienie mi, co to jest to podszywanie, jakie taki podszywacz :P ma możliwości i dlaczego do jasnej cholerki on ciągle się włamuje skoro Panda wygrywa i blokuje te ataki? Yh.
lil_margo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:10   #29
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: wirus w intern.

Ale ten komunikat masz po polsku? Bo ja tez jak miałam Firewalla, to wyskakiwało takie coś czasem, że niby ktoś skanuje moj port [po angielsku]. A to znaczyło tylko tyle, ze neostrada coś tam sprawdza, nie pamiętam dokładnie, no w każdym razie nic groźnego.
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-22, 18:33   #30
malaya
Raczkowanie
 
Avatar malaya
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 119
Dot.: Re: wirus w intern.

Cytat:
Napisane przez sabcia-myszka
a co jesli na pulpicie mam napis system stopped??
Napisz jakiego masz antywirusa i firewalla.
Potem ze strony: http://www.searchengines.pl/phpbb203...=0&#entry72833 pobierz HijackThis 1.99.1
Ten program pokaze wszystkie lokalizacje, w których prawdopodobnie są szpiedzy.
Jak juz bedziesz go miala, to daj znac, a ja napisze dalej co robic.
__________________
"Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." Paulo Coelho
malaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.