Blizny ;[ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-24, 18:13   #1
Kivia
Przyczajenie
 
Avatar Kivia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Unhappy

Blizny ;[


Hej ! Mam pewien problem. Mam skórę trądzikową;( Moje krostki są ropne ! Po9jawiają się w dużej ilości na plecach, mniej na rękach i na twarzy. problem polega jednak na tym, że one mnie bardzo denerwują i wyciskam je. Po czym robi się strupek i zostają blizny ;( ! Znacie jakieś sposoby na trądzik, a w szczególności na te BLIZNY ? Proszę o pomoc ;( !
Kivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 08:07   #2
nietypowynick
Zakorzenienie
 
Avatar nietypowynick
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 11 079
GG do nietypowynick
Dot.: Blizny ;[

Na pewno nie wyciskaj krostek... Stosuj różne środki do cery trądzikowej(tonik, mleczko, krem), mydełko antybakteryjne.. A na noc możesz spróbować Sudocrem. Mi pomogło, zmagałam się z trądzikiem baaardzo długo. A teraz raz na jakiś czas pojawia mi się krostka ale po szybkiej interwencji z uzyciem Sudocremu znika.
Niestety sudocrem mozna stosowac tylko na noc poniewaz zostawia on na twarzy lekko bialą warstewkę. Pomimo dokladnego wsmarowywania. Oto moja metoda na trądzik A blizny... Hym nie wyciskać krostek to pierwsza porada. W aptekach jest szereg maści na blizny które są skuteczne. Blizny nie znikną ale się spłycą i dorównają kolorytowi skóry. Maści te nie są zazwyczaj na receptę(wprawdzie ja na inne blizny ale używałam maści contratubex, jest wspaniała. Wiem tez, ze sa polskie odpowiedniki i zapewne sa tansze). Nie mam pojęcia, co jeszcze mogłabym Ci poradzić...
Życze powodzenia w walce
__________________
04.07.2011
7 lat 6 miesięcy 28 dni


Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 11:52   #3
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Blizny ;[

Zeby wykonac jakikolwiek zabieg, ktory pozwoli ci na pozbycie się blizn należy najpierw uporać się ze stanem zapalnym- a więc wyeliminować ropne krostki. Dlatego też to co powinnaś zrobć to skonsultowac się z dermatologiem i zastosować kuracje antybiotykami. Kiedy problem ustąpi będzie można pomyśleć o wygładzeniu cery. Tu dostępnych jest kilka metod począwszy od tych najmniej inwazyjnych peelingów kosmetycznych, poprzez mezoterapię a skończywszy na najskuteczniejszej (i niestety najdroższej) laseroterapi. Na razie mogę ci poradzić tylko, abyś nie wyciskała krostech (chociaż doskonale rozumiem, że kusi)
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.