Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-13, 07:58   #3061
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Mi schodzilo pol roku z 4.7 do 1.7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 08:03   #3062
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Mi schodzilo pol roku z 4.7 do 1.7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja muszę zejść ze 100 do 1 . Dlatego nie mam pojęcia na jaki czas się nastawić.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 12:05   #3063
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
Ja muszę zejść ze 100 do 1 . Dlatego nie mam pojęcia na jaki czas się nastawić.
100? No to dość długo może to zająć... A jaka masz dawkę leków?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 12:07   #3064
Donatella_Rosa
Zadomowienie
 
Avatar Donatella_Rosa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 531
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

To chyba dość indywidualna sprawa, więc ciężko ocenić. Mam znajomą która miała wykrytą niedoczynność jakiś miesiąc później niż ja, z TSH koło 80 i zeszła szybciej do poziomu ok 1 niż ja, a na początku miałam TSH 4,9.
__________________
Donatella_Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-13, 12:10   #3065
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
100? No to dość długo może to zająć... A jaka masz dawkę leków?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
125, przy czym biorę dopiero od wczoraj. Wcześniej jak miałam TSH 2.5 to brałam przy tym dawkę 25, później miesiąc przerwy no i teraz przeskok od razu na TSH 100 i leki w dawce 125.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-20, 21:45   #3066
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Hej dziewczyny,

chciałam podziękować za rady. Kontynuowałam branie leków do wizyty i TSH spadło w ciągu tygodnia z 5,2 na 3,7. Lekarz mówi, że w II trymestrze powinno być poniżej 3, ale ładnie spada i nie zwiększyła dawki leku. Objawy ustały, organizm się przyzwyczaił jak mówiłyście.
Okazało się też, że mam też Hashimoto. Trochę się zmartwiła, bo mówiła, że raczej po ciąży tarczyca nie wróci już do poprzedniego stanu i leki będą konieczne całe życie.
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 06:44   #3067
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

chciałam podziękować za rady. Kontynuowałam branie leków do wizyty i TSH spadło w ciągu tygodnia z 5,2 na 3,7. Lekarz mówi, że w II trymestrze powinno być poniżej 3, ale ładnie spada i nie zwiększyła dawki leku. Objawy ustały, organizm się przyzwyczaił jak mówiłyście.
Okazało się też, że mam też Hashimoto. Trochę się zmartwiła, bo mówiła, że raczej po ciąży tarczyca nie wróci już do poprzedniego stanu i leki będą konieczne całe życie.
Tarczyca sama z siebie nigdy nie wraca do początkowego stanu, nic się magicznie nie odbuduje i ciąża o niczym w tym przypadku nie świadczy.

Zbadaj TSH miesiąc po braniu leków, wtedy wynik będzie wiarygodny i miarodajny.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 10:25   #3068
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Są przypadki, że po ciąży się wszystko stabilizuje.

Wynik jest już po miesiącu, początkowo TSH wynosiło 8, pisałam o tym w poprzednich wiadomościach.

Spadek tygodniowy liczony od rozpoczęcia mojego problemu opisanego tutaj.

Edytowane przez Hadise
Czas edycji: 2017-08-21 o 10:27
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-21, 14:09   #3069
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Są przypadki, że po ciąży się wszystko stabilizuje.

Wynik jest już po miesiącu, początkowo TSH wynosiło 8, pisałam o tym w poprzednich wiadomościach.

Spadek tygodniowy liczony od rozpoczęcia mojego problemu opisanego tutaj.
Niedoczynność może i się stabilizuje, ale hashimoto... No nie wiem. Jak jest Hashimoto, to już chyba po ptokach. Organizm produkuje przeciwciała, które niszczą Ci tarczycę i tego sam fakt urodzenia dziecka nie zatrzyma.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 06:56   #3070
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny, doradźcie co robić, bo sama już nie wiem-brać leki czy nie? Byłam u trzech endokrynologów, dwóch twierdzi, że nie ma sensu brać letroxu/euthyroxu, a jeden twierdzi, że można, jeśli chcę.

Ogólnie na pewno mam hashimoto. Przed braniem letroxu 25 mg( biorę od dwóch miesięcy) wyniki miałam następujące:
TSH 2,6
Anty TPO 470
AntyTG 24

Po dwóch miesiącach brania letroxu wyniki wyglądają tak:
TSH 3,3 norma: 0,270 4,200
FT3 3,52 norma: 2,04 4,40
FT4 1,48 norma: 1,00 1,60
AntyTPO 326 norma: 0,00 34,00
AntyTG 8,70 norma: 0,00 4,11


Moim problemem jest to, że bardzo wypadają mi włosy. W zasadzie łysieję. I szukam winowajcy. Myślałam, ze to skaczące tsh (od 2,5 do 3,5, za każdym razem inaczej). Co byście radziły? Kontynuować branie letroxu? Lekarze twierdzą, że dopóki nie chcę zachodzić w ciąże to TSH do 4 nie jest problemem przy hashimoto i nie ma sensu brać leków, bo nic one na chwilę obecną nie wniosą.

Co radzicie? I czy w moim przypadku TSH wahające się od 2,5 do 3,5 może mieć wpływ na wypadanie włosów?
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-22, 07:24   #3071
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Moim problemem jest to, że bardzo wypadają mi włosy. W zasadzie łysieję. I szukam winowajcy.

Co radzicie? I czy w moim przypadku TSH wahające się od 2,5 do 3,5 może mieć wpływ na wypadanie włosów?
Nie masz tragicznego wyniku TSH, ft3 i fT4 całkiem ładne - więc kłopoty z włosami to raczej nie od tego.

Zbadaj żelazo i ferrytynę, bo włosy bardzo "czułe" na niedokrwistość a o niedobory tego mikroelementu łatwo przy Hashi. W tym przypadku włosy wypadają po trochu acz systematycznie codziennie, a nie jak przy niedoczynności tak zrywami co kilka dni/tygodni zostawiając puste placki (przynajmniej ja takie miałam doświadczenia).

W kolejnym etapie przydałoby się przebadać Cię endokrynologicznie pod względem androgenów. Tu zakres diagnostyki zależy od innych objawów jak stan cery, przetłuszczanie się włosów, miesiączkowanie, niepożądanie owłosienie, itd. No i ważne, czy robią się zakola.

Może wybierzesz się do trychologa? Zawsze też może być przyczyna dermatologiczna.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-22, 07:34   #3072
X_ana_X
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 378
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Nie masz tragicznego wyniku TSH, ft3 i fT4 całkiem ładne - więc kłopoty z włosami to raczej nie od tego.

Zbadaj żelazo i ferrytynę, bo włosy bardzo "czułe" na niedokrwistość a o niedobory tego mikroelementu łatwo przy Hashi. W tym przypadku włosy wypadają po trochu acz systematycznie codziennie, a nie jak przy niedoczynności tak zrywami co kilka dni/tygodni zostawiając puste placki (przynajmniej ja takie miałam doświadczenia).

W kolejnym etapie przydałoby się przebadać Cię endokrynologicznie pod względem androgenów. Tu zakres diagnostyki zależy od innych objawów jak stan cery, przetłuszczanie się włosów, miesiączkowanie, niepożądanie owłosienie, itd. No i ważne, czy robią się zakola.

Może wybierzesz się do trychologa? Zawsze też może być przyczyna dermatologiczna.
Kwestie androgenów leczę u ginekologa-endokrynologa. Mam za wysoki androstendion. Zbijam spironolem. Ogólnie mam też PCOS, może to ten winowajca...

Kwestię dermatologiczną widziąłabym chyba gołym okiem? A może się myle, nie wiem...myślałam o wizycie u dermatologa, ale dobrych za wiele nie ma, a płacić kolejną kasę za to, że przepisze mi loxon, po którym łysiałam jeszcze bardziej, to też bez sensu.

Na chwilę obecną jestem po pierwszym zabiegu mezo igłowej. Wypadanie ze 400 włosów dziennie zeszło do 70-100 plus jakies 100 przy myciu co trzeci dzień. Druga mezo niebawem, gdyby zredukowała wypadanie o 50% to byłabym szczęśliwa...

Słysząłam, że wielu dziewczynom wypadają włosy od niedoboru witaminy D. Ja niby miałam w normie (33), ale to ponoć słaba norma i trzeba doążyć do 70-80 gdy ma się hashi..

Ps. na moim miejscu zrezygnowałabyś z letroxu?
X_ana_X jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-24, 20:57   #3073
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Hadise Pokaż wiadomość
Są przypadki, że po ciąży się wszystko stabilizuje.

Wynik jest już po miesiącu, początkowo TSH wynosiło 8, pisałam o tym w poprzednich wiadomościach.

Spadek tygodniowy liczony od rozpoczęcia mojego problemu opisanego tutaj.
Mam bardzo podobna sytuacje. Wykryto u mnie hashi na początku ciąży, wszystko było ok, urodziłam zdrowe dziecko, ale hashi jest nadal i biorę euthyrox.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-25, 05:53   #3074
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez kocica27 Pokaż wiadomość
Mam bardzo podobna sytuacje. Wykryto u mnie hashi na początku ciąży, wszystko było ok, urodziłam zdrowe dziecko, ale hashi jest nadal i biorę euthyrox.
No bo ciąża nie jest przyczyna hashi i niedoczynności, więc zostaje z nami i po ciąży .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-25, 07:57   #3075
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No bo ciąża nie jest przyczyna hashi i niedoczynności, więc zostaje z nami i po ciąży .

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Przyczyna nie jest, ale obciążeniem, wiec jak ktoś ma predyspozycje, to nagle wychodzą różne choroby. Wiele z nich sie cofa, stad nadzieja, ze moze hashi tez. Ja niestety do tych szczęśliwców nie należę.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-27, 21:59   #3076
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Skad wiadomo czy przyczyna niedoczynności nie jest niedobor jodu? Robi sie jakies badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-27, 22:04   #3077
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

witam piszę tutaj, bo lepszego wątku nie znalazłam. podejrzewam u siebie coś z tarczycą. sporo objawów pasowałoby i z tego powodu chciałabym się przebadać. mogłybyście mi doradzić jak to sprawnie przeprowadzić? umówić się najpierw do lekarza (jakiego?), poprosić o skierowanie na badania i do niego wrócić? czy może jest jakiś stały zestaw badań, które mogę zrobić przed wizytą i iść już z wynikami, coby zaoszczędzić czas i pieniądze? na jakie koszty powinnam się nastawić? każda rada będzie na wagę złota
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-27, 22:48   #3078
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
witam piszę tutaj, bo lepszego wątku nie znalazłam. podejrzewam u siebie coś z tarczycą. sporo objawów pasowałoby i z tego powodu chciałabym się przebadać. mogłybyście mi doradzić jak to sprawnie przeprowadzić? umówić się najpierw do lekarza (jakiego?), poprosić o skierowanie na badania i do niego wrócić? czy może jest jakiś stały zestaw badań, które mogę zrobić przed wizytą i iść już z wynikami, coby zaoszczędzić czas i pieniądze? na jakie koszty powinnam się nastawić? każda rada będzie na wagę złota
Podstawowe badania tarczycowe to tsh, fT3 i fT4, do tego przeciwciała anty/TPO i anty/TG, dzięki którym można potwierdzić lub wykluczyć Hashimoto, do pełnej diagnostyki potrzebne jest też usg tarczycy.
Wydaje mi się, że na początek wystarczy trójka tarczycowa (TSH, fT3 i fT4) i dowiedzieć się czy endo robi usg na miejscu czy trzeba mieć swoje. Jakby coś było nie tak, to dorobić przeciwciała.
Nie każdy lekarz rodzinny jest skłonny dać skierowanie, a jeśli już to na samo tsh. Jak masz możliwości, to zrób prywatnie i będziesz miała z głowy. Ja polecam pakiet trójki tarczycowej za 49 zł na Grouponie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 06:31   #3079
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Wow, nie wiedziałam, że można na Grouponie w kupować badania. Dzięki!

Zgadzam się z AniolkiemKB. Lepiej badania zrobić na własną rękę (ja akurat robiłam od początku cały pakiet TSH, ft3, ft4, anty tpo i usg), no a potem umówić się do endokrynologa. Chyba, że endo ma swoje usg, to wtedy u niego można zrobić to badanie. Ja od internisty dostałam co najwyżej skierowanie na TSH, na inne nie ma za bardzo co liczyć.

Kolejki na NFZ do endo są bardzo długie, więc większość osób tak czy siak leczy się prywatnie. Znam ceny z Wrocławia i Poznania - wizyta z usg 150zł, bez 100zł. Tak orientacyjnie. Na początku chodzi się do lekarza częściej, bo ustala się dawkę leków i robi kontrolne badania, potem już rzadziej. Fajnie jest mieć od endo taki świstek, że się leczysz i jakie leki przyjmujesz, wtedy możesz chodzić z tym na NFZ do internisty i pobierać tylko recepty na leki.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-28, 07:24   #3080
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Rodzinny może dać skierowanie tylko na TSH i FT4, bo tylko za to mu zwróci fundusz.

U mnie obecnie niedoczynność jest spowodowana brakiem tarczycy, więc jod nie ma tu nic do rzeczy.
Armara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 07:50   #3081
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
Rodzinny może dać skierowanie tylko na TSH i FT4, bo tylko za to mu zwróci fundusz.
Od półtora roku lekarz POZ może zlecić fT3, fT4 oraz USG tarczycy. Na trójkę tarczycową dostałam już 2 razy skierowanie od rodzinnego.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 07:52   #3082
Armara
Raczkowanie
 
Avatar Armara
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 217
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Od półtora roku lekarz POZ może zlecić fT3, fT4 oraz USG tarczycy. Na trójkę tarczycową dostałam już 2 razy skierowanie od rodzinnego.
To może kwestia tego jaką ma umowę podpisaną. Ja rozmawiałam na początku miesiąca z lekarką, i powiedziała że tylko na te dwa badania może dać skierowanie.

Może nawet nie tyle od rodzaju umowy, co od ilości pieniędzy które dostają. Z tego co zrozumiałam to przychodnia dostaje określoną pulę pieniędzy na badania i jeżeli się w niej nie zmieści to za wszystko ponad tą pulę płaci z własnej kieszeni. Dlatego też na badania bardziej specjalistyczne lekarze POZ nie chcą dawać skierowania i wolą dać skierowanie do specjalisty aby on płacił za badania.

Edytowane przez Armara
Czas edycji: 2017-08-28 o 08:01
Armara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 08:04   #3083
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Armara Pokaż wiadomość
To może kwestia tego jaką ma umowę podpisaną. Ja rozmawiałam na początku miesiąca z lekarką, i powiedziała że tylko na te dwa badania może dać skierowanie.
Po prostu lekarka nie chciała wypisac ci skierowania na więcej badań. Umowy z nfz w tym zakresie wszystkie są takie same (przecież nie może tak być, że pacjent ma różny zakres refundacji zależy od przychodni/lekarza). Tu masz wykaz ze strony ministerstwa na jakie badania może wypisac skierowanie lekarz POZ http://www.mz.gov.pl/leczenie/podsta...eka-zdrowotna/
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 11:38   #3084
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Czy któraś z Was ma opuchnięte kostki i nadgarstki przez NT? Udało Wam się to zniwelować?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 11:42   #3085
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma opuchnięte kostki i nadgarstki przez NT? Udało Wam się to zniwelować?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Kostki Ale już przywykłam. Nie udało się zniwelować. Nie umiem się też pozbyć wody z tkanek.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 14:42   #3086
patinka_
Zakorzenienie
 
Avatar patinka_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 183
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez X_ana_X Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie co robić, bo sama już nie wiem-brać leki czy nie? Byłam u trzech endokrynologów, dwóch twierdzi, że nie ma sensu brać letroxu/euthyroxu, a jeden twierdzi, że można, jeśli chcę.

Ogólnie na pewno mam hashimoto. Przed braniem letroxu 25 mg( biorę od dwóch miesięcy) wyniki miałam następujące:
TSH 2,6
Anty TPO 470
AntyTG 24

Po dwóch miesiącach brania letroxu wyniki wyglądają tak:
TSH 3,3 norma: 0,270 4,200
FT3 3,52 norma: 2,04 4,40
FT4 1,48 norma: 1,00 1,60
AntyTPO 326 norma: 0,00 34,00
AntyTG 8,70 norma: 0,00 4,11


Moim problemem jest to, że bardzo wypadają mi włosy. W zasadzie łysieję. I szukam winowajcy. Myślałam, ze to skaczące tsh (od 2,5 do 3,5, za każdym razem inaczej). Co byście radziły? Kontynuować branie letroxu? Lekarze twierdzą, że dopóki nie chcę zachodzić w ciąże to TSH do 4 nie jest problemem przy hashimoto i nie ma sensu brać leków, bo nic one na chwilę obecną nie wniosą.

Co radzicie? I czy w moim przypadku TSH wahające się od 2,5 do 3,5 może mieć wpływ na wypadanie włosów?
Ja muszę przyznać z Hashimoto zmagam się od 2015 roku..strasznie dużo włosów mi wypadło, ale w ostatnim momencie odkryłam tabletki Solgar i one mi pomogły-są drogie ale i tak bardziej się je opłaca kupować i ratować włosy niż tracić chęć do życia bez nich - najtaniej wychodzi zamawiać prosto z USA, paczka idzie ok.tygodnia (zamawiałam teraz w sierpniu i tyle szła) - przy kupnie 1 opakowania przesyłka 4 zł z groszami, a jak klikniecie dwa opakowania to przesyłka za darmo polecam, serio.. bo już dużo kombinowałam i nie widziałam efektów - link -> iherb.co/4w1oVdJ2

Witaminę D miałam na poziomie ok.70 a włosy wypadały, więc u mnie to nie było to...z tymi tabletkami oprócz włosów bardzo poprawiły mi się paznokcie-dosłownie jakbym miała żele..takie twarde,że ciężko mi je np. obciąć.
__________________

Edytowane przez patinka_
Czas edycji: 2017-08-28 o 14:43
patinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-28, 15:45   #3087
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was ma opuchnięte kostki i nadgarstki przez NT? Udało Wam się to zniwelować?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Ja mam chyba minimalnie opuchnięte palce, bo obrączka mi bardzo ciężko wchodzi. Wizualnie to nie wydaję się sobie napuchnięta, schudłam już prawie wszystko po ciąży. Zauważyłam, że rano prawie nie mogę jej założyć, ale jak wyjdę na trening, to po powrocie już mogę normalnie. Poprawia się metabolizm, rozruszam się i ogólnie czuję się dużo lepiej po treningu, choć szczerze nienawidzę trenować. Trenuję marszobiegi - jak mi się już mega nie chce, to tylko marsz, jak wykrzesam z siebie jakieś chęci, to marsz naprzemiennie z biegiem.

No i picie wody powinno pomóc - ale żadna to nowość...
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 06:54   #3088
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez kocica27 Pokaż wiadomość
Ja mam chyba minimalnie opuchnięte palce, bo obrączka mi bardzo ciężko wchodzi. Wizualnie to nie wydaję się sobie napuchnięta, schudłam już prawie wszystko po ciąży. Zauważyłam, że rano prawie nie mogę jej założyć, ale jak wyjdę na trening, to po powrocie już mogę normalnie. Poprawia się metabolizm, rozruszam się i ogólnie czuję się dużo lepiej po treningu, choć szczerze nienawidzę trenować. Trenuję marszobiegi - jak mi się już mega nie chce, to tylko marsz, jak wykrzesam z siebie jakieś chęci, to marsz naprzemiennie z biegiem.

No i picie wody powinno pomóc - ale żadna to nowość...
U mnie sport nie pomaga, niestety. Wody faktycznie powinnam pić więcej, ale ten stan się utrzymuje już dwa lata...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
Kostki Ale już przywykłam. Nie udało się zniwelować. Nie umiem się też pozbyć wody z tkanek.
To chyba też będę musiała to zaakceptować...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 09:50   #3089
Dommii877
Raczkowanie
 
Avatar Dommii877
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 54
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja już nie mam problemów z puchnięciem, ale przed braniem leków rzeczywiście występował. U mnie to głownie o powieki chodziło – czasem po 8 godz snu wyglądałam jakbym przepłakała cała noc, albo imprezowała do białego rana.
Dommii877 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-29, 11:58   #3090
kocica27
Rozeznanie
 
Avatar kocica27
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 729
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Dommii877 Pokaż wiadomość
Ja już nie mam problemów z puchnięciem, ale przed braniem leków rzeczywiście występował. U mnie to głownie o powieki chodziło – czasem po 8 godz snu wyglądałam jakbym przepłakała cała noc, albo imprezowała do białego rana.
A diety nie zmieniałaś? Solisz?

Ja zapomniałam dopisać, że odkąd mam Hashi, jem coraz zdrowiej. Od kwietnia nie jem glutenu.
kocica27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.